Spiervorming Raad Zuidscharwoude. De noodtoestand in den landbouw. PoIitie-agent aangereden. Felle brand te Bloemendaal. De bezuiniging bij de Spoorwegen. De Z o m e r t ij d. Boerderijen in vlammen opgegaan. Ernstig auto-ongeluk te Weesperkarspel. 16* Quaker beslaat voor 16"/o uil proteïne, onontbeerlijk voor de ontwikkeling der spieren en bindweefsels. Boven dien bevat het vetten en mineralen. Quaker is een VLUGKOKEND Donderdagavond half acht vergaderde de raad dezer gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden vastgesteld onder dankzegging aan den samen steller. Ingekomen stukken en mededeellngen. Van den heer J. H. van der Berg te Egmond a.an Zee was bericht ingekomen dat hij zijn benoeming als on derwijzer aan de O. L. school aanneemt Van het Prov. Bestuur was bericht ingekomen dat de suppl. begrooting voor 1932 nog niet was goedge keurd. Men kon zich evenwel met een gift van f 500 aan het Plaatselijk Crisiscomité vereenigen. Dankbetuiging van den heer Jb. Butsen, gemeente opzichter, voor de hem verleende gratificatie. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw bericht, dat het niet in zijn voornemen ligt de gelden, door de gemeenten benoodigd voor de 30 pet garantie in de rentelooze credleten, rente'oos beschik baar te stellen. Een missive van denzelden inhoud was aanwezig van de commissie uit de Westfriesche gemeentebesturen, zoodat het werk dier commissie geen kans van slagen heeft. De gemeente zal het geld dus moeten leenen. Van de Centrale Commissie van Advies is bericht ingekomen, dat voorloopig voor deze gemeente f 14820 is beschikbaar gesteld als voorschot op het renteloos voorschot. De gemeente zal dit bedrag moeten aanvul len met f 6351.42, zoodat totaal kan worden uitbetaald f 21171.42. Voorzitter memoreerde het genomen besluit nog eens om garant te zijn voor f 18225, zijnde 30 pet. van f 60750. Op een bedrag van f 100 na wordt dus ongeveer 35 pet. van het aangevraagde uitbetaald. De uitkeering zal Vrijdag 18 Maart plaats hebben. Voorzitter bracht een hartelijk woord van dank aan de commissie uit den raad, door wier bemoeiingen zoo spoedig tot de uitbetalingen kon worden overgegaan. Voorzitter sprak den wensch uit, dat de rest ook •spoedig zal worden uitbetaald. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Steunregeling aangevraagd. De afdeeling van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers verzocht een steunregeling in het leven te roepen voor de tuinders. Voorzitter stelde voor, dit schrijven voor kennlsge- vin aan te nemen, naar aanleiding van het in de vorige raadsvergadering gesprokene. De heer Du Burck kan zich best indenken, dat de tuinders weer met een verzoek om een steunregeling komen. De nood is nu nog net zoo hoog als toen ze het de eerste maal deden. De indruk die in de vorige ver gadering is gemaakt, dat de regeling niet zou worden goedgekeurd is niet juist geweest, daar toch ook in andere gemeenten een steunregeling werkt die wel is goedgekeurd. Spr. drukte hierovèr zijn spijt uit De tuinders hebben hierdoor 5 weken moeten wachten. Nadat de Voorzitter nog eenige opmerkingen had gemaakt werd het voorstel om het voor kennisgeving aan te nemen, aangenomen. Van den Bond van Arbeiders in het Land-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf was een verzoek ingekomen een steunregeling in het leven te roepen, omdat de werk verschaffing door den vorst is stopgezet. B. en W. stelden voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar het stuk niet was onderteekend. Van de gemeente Bloemendaal was een verzoek inge komen om adhaesiebetuiging aan het adres van die gemeente tot beperking van onmatigen scholenbouw. De meerderheid van B. en W. adviseerde dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen en te verwijzen naar de afd. Noordholland der Vereen, voor Ned. Ge meenten. De minderheid was voor adhaesiebetuiging. De heer Du Burck, de minderheid in B. en W. zeide met Bloemendaal in te stemmen. Bloemendaal wil een stokje steken voor den onmatigen scholenbouw, waar voor ook reeds stemmen zijn opgegaan van de rechter zijde. Spr. gaf verschillende voorbeelden, hoe die scho len ontstaan. Omdat Bloemendaal er zelf schade van heeft, komt deze er tegen op. Al is spr. reeds 1 Jaar en drie maanden wethouder, spr. heeft nog nooit iets van de Vereen, v. Ned. Gemeenten gehoord. Spr. wees op de groote lasten, die het onderwijs op Rijk en Gemeente legt. De heer Muller ging ook met het adres van Bloemen daal mee, met het oog op de kosten. De heer Kramer kon zich met het praeadvies van B. en W. vereenigen. Het adres is volgens spr. te vaag. Er wordt niet gezegd in welken vorm men deze wijziging dan wel zou wenschen. Het zou wel eens verkeerd kun nen worden begrepen en de kleine openbare schooltjes worden opgeruimd. De duurte wordt aan het onderwijs gebracht door de kleine openbare schooltjes. Dat zou dus een zeer goede maatregel van bezuinigen zijn. Ook met het oog op het wetsontwerp Rutgers achtte spr. 'het overbodig werk. hier adhaesie aan te betuigen. De heer Groen sloot zich bij den heer Kramer aan en voegt er aan toe dat hier in de gemeente geen reden 'tot klagen is. Voorzitter zeide er wel iets voor te gevoelen om in de volgende vergadering met een voorstel te komen aan de verschillende adressen geen adhaesie meer te betuigen. De heer Du Burok zeide. dat men had moeten bewij zen. dat er geen onmatige scholenbouw is. Al wat on matig is, is niet goed, zoo dus dezen scholenbouw ook niet Spr. antwoordde den heer Kramer dat er bij een klein duur openbaar schooltje de uitkeeringen aan de bijzondere scholen ook hooger zijn. Het bijzonder onder wijs brengt dus de duurte. In stemming gebraoht werd het voorstel van B. en W. verworpen met de heeren Muller. Kroon. Du Burck en Dijkhuizen tegen. Er zal dus wel adhaesie worden be tuigd. De heer Groen: De meerderheid van het Nederland- sche Volk zal zich hier toch niets van aantrekken. Raadsbesluit pachtreductie gewijzigd. Ook niet-tngezetenen reductie. Van den heer P. Koedijk te Broek op Langendijk was een verzoek ingekomen een reductie van 40 pet te mo gen ontvangen op zijn pacht van gemeenteland. B. enW. adviseerden, naar aanleiding van het in een vorige vergadering genomen besluit, om geen subsidie te verleenen. De heer Dijkhuizen vroeg of was onderzocht of de persoon het kon betalen, enz. Voorzitter antwoordde van niet. Men kan niet anders voorstellen dan geen reductie. De heer Muller vond er een scheeve kant aan zitten. Deze huurder zit toch ook met duur land. De Voorzitter zeide, dat men zich niet tot 1 geval kon beperken. Dat zou de consequentie met zich brengen, dat men allen 25 pet. reductie moet geven. De heer Groen begon ook te twijfelen door het te Broek op Langendijk genomen raadsbesluit. Spr. zou overhellen naar intrekking van het genomen besluit en ook de niet-ingezetenen reductie geven, doch dan reke ning te houden met de hoogte der pachten. De hooge pachten wilde spr. 25 pet., de andere iets minder ge ven. Het is misschien ook een middel om de huur spoe diger te ontvangen. De Voorzitter gaf in overweging om dan aan het raadsbesluit toe te voegen, dat ook niet-ingezetenen 25 pet. reductie genieten. Aldus werd besloten. Benoeming lid Burg. Armbestuur. Aftredend is wegens periodieke aftreding de heer S. Kruijer. Het B. A. heeft de volgende voordracht inge diend: 1. S. Kruijer: 2. H. Metselaar, terwijl door B. en W. zijn voorgedragen: 1. M. Zijp Sr., en 2. D. van Kleef Az. De heer M. Zijp Sr. werd met 6 stemmen benoemd, de heer D. van Kleef ontving 1 stem. Voorzitter bracht een woord van dank aan den heer Kruijer voor het vele werk dat deze heeft gedaan ln het belang van de gemeente en het Burg. Armbestuur. Benoeming lid Plaatselijk Schooltoezicht. In de Commissie voor Plaatselijk schooltoezicht is af tredend Mej. N. H. Vos van Zon. De voordracht luidt: L Mej. N. H. Vos van Zon: 2. J. H. van der Berg. Mej. Vos van Zon werd met algemeene stemmen herkozen en zal van deze benoeming in kennis worden gesteld. Steunregeling werklooze tuinbouwarbeidere ingesteld. Voor eenigqe weken, zeide Voorzitter, heeft de ge meente werk verschaft door de verbreeding der Kerke- wei. Doch dat werk nadert zijn voltooiing. Het dempen der sloot zal misschien nog eenige weken duren. Het aantal werkloozen is echter te groot om aan de werk verschaffing te werken. Daar kan op het oogenblik door 12 man worden gewerkt. Dat het aantal werkloozen minder zal worden, daar staat spr. niet te optimistisch tegenover. En ander productief werk is niet aanwezig. Spr. wilde de werkverschaffing laten voor die menschen, die niet in aanmerking komen voor de steunregeling. Dat zijn de werklooze schippers enz. De steunregeling van den Minister luidt voor uitgetrokken georganiseerde gehuwde en ongehuwde kostwinners f 8.50 per week met een toeslag van f 0.50 voor elk gezinslid boven twee personen met een maximum van f 5. Voor georgani seerde kostgangers f 6 per week. Voor dubbelultgetrok- kenen, nog niet rechthebbenden, ongeorganiseerde ge huwde en ongehuwde kostwinners f 7 per week met een toeslag van f 0.50 per persoon boven de twee gezinsle den mete en maximum van 5. Voor ongeorganiseerde kostgangers f 5 per week. Tevens zal een huurtoeslag worden gegeven van hoogstens f 1 per week voor huren boven f 3. Deze rege ling zal worden aangevangen met ingang van 15 Maart J.1. De heer Groen vroeg of men ook Rijkssubsidie kreeg hiervoor. Voorzitter antwoordde bevestigend. Er wordt tusschen 25 en 75 pet. tegemoetgekomen. De kosten zijn geraamd op f 800 per week gedurende 4 weken, 2/3 der gezinsin komsten zullen ln mindering worden gebracht der steun- uitkeerlng. Voorzitter uitte den wensch. dat de tuinders de loo- nen niet zoo laag zullen stellen, dat de arbeiders er niet van kunnen leven. De heer Dijkhuizen vroeg of dit voor alle werkloozen was, waarop voorzitter antwoordde, dat het alleen voor tulnbouwarbeiders was. Een audiëntie bij de Koningin. H. M. de Koninging heeft Donderdagmorgen in au diëntie ontvangen de heeren prof. Mr. P. A. Diepen horst, voorzitter van den Christ. Boeren- en Tuinders- bond in Nederland, J. R. Verheggen, voorzitter van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en J. L. Nysingh, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw- Comité. De heeren hebben de zorgen en de moeilijkheden van den landbouw uitvoerig uiteengezet. H. M. ver zocht in het bijzonder haar aandacht te willen wij den aan de veehouderij en de gemengde bedrijven en daarbij de hoop uitgesproken, dat kon het zijn spoedig van regeeringswege maatregelen zouden wor den genomen, om in den daarin heerschenden nood tegemoet te komen. Te Overschie. Een eind door de aanrij dende anto meegesleurd. Omstreeks 11 uur heeft een auto die uit de richting Delft kwam te Overschie, nabij de Schielaan, een agent van politie Mulder, die te fiets surveilleerde, aangereden. Deze is een eind meegesleurd en in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Schiedam vervoerd. De fiets is geheel vernield; de auto is van voren beschadigd. Nader wordt gemeld: Agent Mulder hoorde zich aanroepen, waarop hij van rechts naar links den weg zou oversteken. Op dat oogenblik kwam de auto. bestuurd door J. S., ga ragehouder te Rijswijk, uit de richting Delft in groote vaart aangereden en greep Mulder. Mulder werd een 60 meter voortgesleurd, onder len auto door gehaald en neergeworpen bfi het hek van het huis van den burgemeester. De nolitiedokter H. W. Bremer stelde een ernstig bloedende hoofdwonde en inwendige kneuzingen vast. Mulder werd daarna od last van den geneesheer naar het gemeenteliik ziekenhuis te Schie dam vervoerd. Donderdagmorgen verscheen de officier van justi tie mr. Reumer ter plaatse voor het nader onderzoek. De autobestuurder, die inmiddels is aangehouden en opeesloten. verklaarde dat hij met een gang van 30 K.M. in het uur had gereden: maar de juistheid van deze verklaring wordt in twijfel getrokken. Donderdagmorgen meldde men, dat agent Mulder bij kennis was, waarop de burgemeester en de in specteur van politie onmi. Jelliik naar het zie!.en- huis zijn gegaa~* Het bleek echter nog onmogelijk, den agent een verhoor af te nemen: hij wa. daarvoor nog te zeer geschokt. Zijn toestand is zorgwekkend. De auto van J. S. is in beslag genomen. Nog later wordt gemeld: Bij het nadere onderzoek naar aanleiding van het Woensdagavond te Overschie gebeurde ongeluk is ge bleken, dat do voorruit van den auto van .T. S. vol komen beslagen was en de ruitenwisscher kapot en dat van de vier remmen alleen de linker-achterrem werkte. J. S. is inmiddels op vrije voeten gesteld. De. heer Mulleï zou het toejuichen dat dit bedrag ln een andere vorm werd uitgekeerd. Als de tuinders een arbeiders half kunnen missen, geven ze hem gedaan. Nood breekt wet, ook bij de bouwers. Spr. vindt het jammer, dat steun wordt gegeven zonder werk. De Voorzitter zeide, dat men, als men deze regeling aanvroeg, zich aan de voorschriften van den Minister moest nouden. De heer Du Burck zeide uit het gesprokene van den heer Muller te hebben begrepen, dat het beter was het geld beschikbaar te stellen om de tuinders er arbeiders voor te geven. Voorzitter: Maar dan valt de steunregeling van den Minister weg. De heer Du Burck zeide, dat men de arbeiders niet van het renteloos crediet kan betalen. Het zou volgens spr. goed zijn, ais den Minister eens van gemeentewege werd geschreven hoe de toestand hier is, om te laten blijken, dat niet in de verste verte in den nood kan worden voorzien. Het geld is net voldoende om het land te bemesten. Ze hebben niet eens iets voor levens onderhoud. Voorzitter merkte op, dat men afdwaalde. Spr. wenschte zich bij dit voorstel te bepalen. Op een vraag van den heer Groen, hoeveel werk loozen er waren, antwoordde Voorzitter, dat er totaal 50 werkloozen zijn, waarvan 36 tuinbouwarbeidere. Van deze 36 zijn er 26 die voor de steunregeling in aan merking komen. De heer Kramer vroeg of reeds stappen bij het Rijk zijn gedaan om subsidie te krijgen voor de werkver schaffing, waarop Voorzitter antwoordde, dat men het wel zal doen, doch spr. was niet optimistiscn gestemd. De heer Groen is van hetzelfde gevoelen als de heer Muller, doch spr. ziet er geen gat in, de arbeiders alle maal te werk te stellen. De tuinders kunnen niets betalen. Er is geen gebrek aan werk, dat ls juist het gekke. Men heeft geen geld. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen en zal de regeling met bekwamen spoed ter goedkeuring worden gezonden. Onderhandsche verpachting gemeenteland. Omdat bij de laatstgehouden landverhuring zooveel land onverpacht is gebleven, stellen B. en W. voor, bet land onderhands te verhuren. Er zijn eenige inschrij vingen ingekomen. Spr. wilde hiervoor na de rond vraag ln comité gaan. De heer Dijkhuizen vroeg of B. en W. de mogelijkheid van expllotatie door de gemeente onder oogen hebben gezien. Voorzitter zeide, dat hierover wel ls gesproken, doch inen deinsde terug voor de risico. De controle enz. zou zeer moeilijk gaan. De heer Kramer gaf ln overweging de werkloozen te werk te stellen op het gemeenteland tegen volledig toon. Het kost de gemeente dan weinig en de menschen hebben productleven arbeid. Men kan nu reeds begin nen met spitten. Hierna ging de raad In comité om deze mogelijkheden te bespreken. Na heropening besloot men de landerijen onderhands *e verhuren. Hierna sluiting. KON NIET SLAPEN OF ETEN. Gebroken door haar man's dood. Toen het verdriet haar trof, werd de gezondheid van deze vrouw geknakt. Alles wees erop, dat zij spoedig geestelijk en lichamelijk een wrak ozu wor den. Toch, in nog geen twee maanden, heeft zij haar gezondheid en energie weer teruggekregen. Hoe zij deze verandering teweegbracht, beschrijft zij hieron der zelf: „Na den dood van mijn man, nu eenige maanden geleden, ging mijn gezondheiü hard achteruit. Ik had vreeselijke vlagen van neerslachtigheid en het was me onmogelijk te eten of te slapen. Ook leed ik aan rheumatiek. Toen besloot ik Kruschen Salts te pro- beeren en nu heb ik de „kleine, dagelijksche dosis" bijna twee maani.en lang genomen, ln dien tijd is mijn gezondheid flink vooruit gegaan en de rheuma tiek is absoluut verdwenen. Ik ben nu veel vroolij- ker en eet en slaap ook beter." De meest voorkomende oorzaak van neerslachtig heid is hoofdzakelijk constipatie een verzwegen klacht omuat de lijder zich er zelden van bewust is. Maar dat beteekent een gestadige ophooping van lichaamsgiften, die langzaam en zeker den geest ver suffen, de energie smoren, de zenuwen onuermijnen en de algebeele geestkracht dooden. Kruschen Salts nu maakt hardlijvigheid ten eenen male onmogelijk, Kruschen zorgt dat lever en nie ren op natuurlijke wijze hun functie vervullen; zij verwijderen zacht maar zeker werkend, alle giftige afvalproducten en verzekeren zoodoende een zuiveren bloedsomloop En daarom zult U, als U re gelmatig Kruschen Salts gebruikt, nooit weten wat neerslachtigheid beteekent, en evenmin last hebben van „zenuwen" of moedeloosheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) Wasscherij een prooi der vlammen. Donderdagavond omstreeks negen uur is brand uit gebroken in de chemische wasscherij van de firma Bijvoet aan de Korte 'Cleverlaan te Bloemendaal. Het vuur dat gretig voedsel vond in de aanwezige goede ren, greep onmiddellijk zeer snel om zich heen, zoo dat weldra het geheele gebouw een groote vuurzee was en do vlammen uit alle ramen en door het dak naar buiten sloegen. Do brandweer van Bloemendaal was vrij spoedig ter plaatse, doch stond vrijwel mach teloos tegenover de vuurzee, zoodat de hulp van de Haarle ische brandweer werd ingeroepen. Door don wind vloog een vonkenregen over den omtrek heen, zoodat cr groot gevaar voor de belendende perceelen bestond. De wasscherij geheel een prooi der vlam men geworden. Later werd nor gemeld: Ln den loop an den avond bleok langzamerhand duidelijk, dat de wasscherij geheel een prooi der vlammen zou worden. Ieder oogenblik stortten ge deelten van de fabriek in en tenslotte waren nog slechts eenige muren van c! fahriek overeind. De brandweer bepaalde zich er toe de belendende percee len nat te bondon en uitbreiding van den brand te voorkomen. De schade is uk uen aard der zaak aan zienlijk. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Duitzenden waren samengestroomd ora het blus- schingswerk van nabij gade te slaan. De politie had voorts voor een goede afzetting zorg gedragen, ter wijl het verkeer werd omgeleid. Het tramverkeer Bloemcndaal-Haarlem moest worden stopgezet Per soonlijke ongelukken vonden niet plaats. Opheffing van het reizigersverkeer op verscheidene lijnen. OOK SCHAGEN—VAN EWIJCKSLUIS BEHOORT DAARTOE. Tot do bezuinigingen, die de directie van de Spoor wegen overweegt, en die reeds de goedkeuring der betrokken rijksinstanties moeten hebben verworven, behoort zoo meldt het Volk, de gedeeltelijke of alge- heele stopzetting van het reizigersverkeer op de vol gende spoorlijnen: Nij kerkEde. GoudaSchoonhoven. Groningen—Wei werd (de z.g. Woltjerspoorweg). NieuwveenTer Aar. Tjummarumr raneker. WinsumZoutkamp. StadskanaalTer Apel. DeventerOmmen. NeedeHellendoorn. DinxperloVarsseveld. Denekamp—Oldei.zaalGronau. EnschedeAhaus. Hoor nB ovenkarspeL K w a d ij k—E d a m—V o 1 e n d a m. Van Ewijcksluis—Scbage n. EdeWageningen. Zwolle—Blokzijl benevens de tramwegen op Zuid- Beveland (Goes—'s Heer Arendskerke). Tot de opheffing meent men te gereeder te kunnen overgaan, omdat op de genoemde trajecten busdien sten reeds in het reizigersverkeer voorzien. Vragen van den heer Braat. Het lid der Tweede Kamer, de heer Braat, heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de vol gende vraag gesteld: Heeft de minister, zooals door hem is toegezegd, in de avondvergadering van de Tweede Kamer van S December j.1., een onderzoek ingesteld bij de directie van de Nederl. Spoorwegen, of afschaffing of verkor ting van den zomertijd ten aanzien van de dienst regeling der treinen bezwaren zou veroorzaken, in dien men de plannen der regecring dienaangaande weet vóór de samenstelling der dienstregeling, en zoo ja, welk is het resultaat van dit onderzoek? Van 2 op 3 April invoering in België. De zomertijd zal in België beginnen in den nacht van 2 op 3 April. Weer veel vee omgekomen. Uit Oss, 17 Maart: Donderdagavond omstreeks kwart over zeven brak brand uit in do woning van v. C aan den Orseleiner- weg. Weldra stond het huis in lichter laaie. De bewo ners konden zich nog tijdig in veiligheid stellen! De inboedel ging geheel verloren, terwijl 12 stuks vee in de vlammen omkwamen. De brand sloeg over op de in de nabijheid gelegen arbeiderswoningen van de J. en van v. d. Ook deze konden niet behouden blijven en brandden tot den grond toe af. De inboedels ging verloren. Een aan tal kippen vond 1en dood in het vuur. De brandweer uitOss kon weinig uitrichten in verband met het feit, dat er niet genoeg bluschwater aanwezig was. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt slechts voor een deel de schade. Nog 10 stuks vee omgekomen. In den nacht van Woensdag op Donderdag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de gemeente boerderij aan de Dijksche straat te Helmond, bewoond door den landbouwer van Egclnuers. De bewoners, welke reeds ter ruste waren toen het vuur uitbrak, moesten in allerijl het woonhuis verlaten. Stal en schuur stonden spoedig in lichte laaie. Drie koeien, drie vaarzen, een paard, drie varkens en een vijf tig kippen kwam in de vlammen om. Het woonhuis is behouden. De schade wordt door verzekering gedekt Luxe auto door een achterop komenden wagen aangereden. Vijf personen ge wond. Donderdagmorgen te omstreeks half negen is op den rijksstraatweg te Weesperkarspel een ernstig- auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks dat tijdstip reed een luxe auto, waarin vijf personen gezeten waren in de richting Utrecht, toen de wagen plotseling door een achterop komenden anto vai. den heer M. uit Am sterdam werd aangereden. Do schok was zoo hevig, dat de eerstgenoemde wagen, w ike bestuurd werd door den heer P. uit Wormerveer, aan de overzijde van de sloot., die langs den weg liep terecht kwam en daarna in de sloot zelf zakte. De inzittenden kon den met moeite worden bevrijd. De echtgenoot© van den heer P. bekwam een armbreuk en brak tevens h0* rechtersleutelbeen. Zij werd naar het Burgerziekei" huis te Amsterdam overgebracht, waar zij ter verpte" ging werd opgenomen. Een vijfjarig zoontje van den heer P. brak een pols, terwijl de heer P. en de beide heeren L. uit Krommenie, verschillende wonden aan handen en beenen opliepen. Zij werden allen naar huis vervoerd. De aanrijdende auto bekwam weinig schade, de an dere wagen is grootendeols vernield, leide auto's wer den in beslag genomen. NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ. Jongen met een mes gestoken. Tc Wassenaar is Dinsdag bij een vechtpartij tus schen jongens de 17-jarige M. J. v. d. H. met. een mes een steek in het lichaam toegebracht. Hij werd naar het St. Elisabeths Gasthuis te Leiden vervoerd. Aanvankelijk liet de verwonding zich niet ernstig aanzien, doch gisteravond was de toestand van den jongen zoo ernstig, dat men gêen hoop meer had op behoud van zijn leven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10