Ingezonden Stukken. Noodlottig ongeluk te WeesperkarspeL De roofoverval te Heerlerheide. Een schemeringsverschijnsel. Een beeld des tijds. Een woesteling. VIieg-ongelukken in Frankrijk VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Uit onze omgeving. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de rede, gehouden te Leeuwarden door Dr. H. Colijn, zou ik graag wat plaatsruimte in uw veelgelezen blad willen vragen. „Steeds zoeke men God men zij in allen tegen spoed geduldig" dat is het eenige positieve geluid dat de heer Colijn laat hooren m.a.w. hij wil de mcnschen zoet houden. Wat de heer Colijn meer vertelt, komt hierop neer: de Regeering kan niet allen helpen, ons levenspeil moet naar beneden we moeten kunnen concurree- ren met het buitenlander is geen geld meer de groote inkomens zijn zoo goed als verdwe nen ja jawe moeten 50 jaar achteruit Als alle menschen dit gebazel zouden willen slik ken, zou dat voor Colijn en c.s. wel aardig zijn maar die tijd is voorbij Er is wel geld er zijn nog wel hooge in komens voor het militarisme zijn wel groote sommen beschikbaar voor de vliegerij op Indië, worden w e 1 hooge subsidies verstrekt. Voor het Koninklijke Huis en voor ministers en andere hoog- Waardigheidsbekleeders worden w e 1 reusachtige be dragen gevoteerd. De aandeelen Oorlogsindustrie ge ven groote winsten de aanmaak vin alle oorlogs tuig -raat in versneld tempo in alle landen, de ont wapeningsconferentie heeft vacantie. De boeren moeten geduldig zijn en God zoeken. Met maatregelen, dienende om de armoede en zorg te verlichten, wordt getreuzeld tot in het oneidige. Bur gerwacht, politie en leger, daar wordt alle zorg en kosten aan besteed, daar is geld voor. Hooge inkomens extra belasten daar wil men niet van hooren. Ondragelijke pachtcontracten her zien, zware hypotheeklasten verlichtende boe ren moeten geduldig zijn. De boeren moeten tenslotte geduldig ten gronae •gaan en dan steeds maar God zoeken Wat een mentaliteit, wat een helder inzicht, hebben menschen als Colijn, wat een groote hoeveelheid goede wil, wat een daadwerkelijke kracht tot helpen, spreekt uit zoo'n man z'n woorden. Nederland gaat 'n zware tijd tegemoet. Europa staat voor den ondergang toch is er wel raad, maar de wil om een uitweg te vinden, voor de werkers, van stad en land die wil is niet aanwezig bij lieden als Colijn en c.s.Geduld prediken is al een zeer goedkoop argumentandere argumenten hebben die men schen niet G. Arbeider bij het riem omleggen door een draaiende as gegrepen. Armen en bee- nen gebroken. Het slachtoffer later aan de bekomen verwondingen overleden. Donderdagmiddag is in de graanmalerij van de fir ma Otten aan het Weesper Zandpad te Weesper- karspel, een ernstig ongeluk gebeurd, hetwelk den dood ten gevolge heeft gehad. Een 24-jarige arbeider wilde, terwijl de machine draaide, een afgeloopen riem weer op zijn plaats brengen. Ten einde dit tot stand te kunnen brengen, klom hij op een verhoo ging, vanwaar hij trachtte den afgeloopen riem te be reiken. Daarbij moet hij gelijk het onderzoek, het welk later door burgemeester Bins en de rijksveld- wacht werd ingesteld, heeft aangetoond in aanra king zijn gekomen met een smalleren verticalen riem. De jongeman is toen met een vinger tusschen dien riem en de as bekneld geraakt en werd gegrepen en snel rondgedraaid. Eenige seconden later kwam hij met kracht tegen den muur terecht. De beklagens waardige arbeider ljep daarbij zeer ernstige verwon- Iingen op: het in allerijl ingestelde medische onder zoek wees uit, dat de beide beenen gebroken waren. De rechterarm brak op vier plaatsen, de rechterhand werd versplinterd en bovendien liep de man verschil lende inwendige kneuzingen op. Ter plaatse van het ongeluk werd door een geestelijke bijstand verleend. Per Roode-Kruis-auto van Weesp vervoerde men den, reeds in zeer zorgelijkcn toestand verkeerende jonge man naar de Majellastichting te Bussum, alwaar hij kort na aankomst aan de bekomen verwondingen overleed. Een 23-jarige zwerver gearresteerd. In verband met de voor enkele dagen gepleegden roofoverval ten huize van de weduwe H. te Heerler heide is in den afgeloopen nacht aangehouden de 23-jarige zwerver A. B. Hij wordt naar Maastricht overgebracht. Hoe de dader te werk is gegaan. Hij was „van de politie". Omtrent de wijze waarop de dader bij den over val te werk is gegaan, meldt de „Limb. Koerier" nog het volgende: Maandagavond omstreeks 9 uur klopte iemand aan de woning van de alleenwonende 85-jarige we duwe M. te Schrijversheide, Haar woning staat op den rand van de heide. De oude vrouw lag reeds te bed. Op haar vraag: „Wie klopt daar?" werd geant woord: „Ik ben van de politie. Doe open. Ze willen bij U inbreken." De vrouw deed daarop de deur open, waarna de inbreker zeide: „Geef me gauw uw geld, want ze willen het van nacht komen stelen." De vrouw, die 't geld onder het hoofdkussen had "verborgen, begaf zich naarheen. De dief deed alsof er onmiddellijk gevaar dreigde en trok toen een revob ver. Hij zeide, de dieven gezien te hebben. Ze lagen in de nabijheid van de woning te wachten. Hij zou ze evenwel doodschieten. Toen de man het gél'd van de vroifw, naar schat ting f25.gekregen had, verdween hij. KINDJE VERBRAND. Door heet water uit een kruik. Te Neerkant legde de huisvrouw R. V. haar 1%-jarig zoontje te bed met een kruikje heet water aan de voeten De in hetzelfde vertrek spelende kinderen wisten in een onbewaakt oogenblik den stop van 't kruikje af te trekken, waardoor de kleine zulke hevige brandwonden opliep, dat hij gisteren aan de gevolgen is overleden. TWEE MENSCHEN VERMIST, Schipper en zijn vrouw verdronken? Dinsdagavond zijn de 40-jarige schippersknecht R. Biuncho en zijn 28-jarige vrouw M. Braun, beiden af komstig uit Mannhelm en thuisbehoorend aan boord van het toen aan de Maaskade te Rotterdam liggende Rijnschip Industrie XII bij kennissen aldaar op bezoek geweest. Zij zijn sindsdien verdwenen. Gevreesd wordt, dat hun een ongeluk is overkomen en dat zij bij het aan boord gaan zijn verdronken. De rivierpolitie heeft giste ren ter plaatse gedregd, maar zonder resultaat. De weerkundige medewerker van het Vaderland schrijft: Wie Woensdagavond tegen halfzeven naar den Weste lijken hemel heeft gekeken, heeft een mooi schemerings verschijnsel kunnen waarnemen. nJ. de z-g. roode sche meringsbundels. Dit is een verschijnsel, dat zich bij hel deren hemel ongeveer 20 minuten na zonsondergang be gint te vertoonen en dat bestaat uit een aantal zacht- roode lichtbundels, die waaiervormig gerangsohlkt aan den Westelijken hemel staan. Deze lichtbundels zijn van elkaar gescheiden <Jbor donkerder, groenachtig gekleurde bundels. Het uitstralingspunt van deze lichte en donkere bundels ligt onder den horizon en de bundels zelf zijn gewoonlijk tot 40 a 50 graden boven den horizon te vol gen. Het verschijnsel is zelden opvallend duidelijk en men moet het kennen om het terstond te zien, wanneer het zich vertoont. Woensdagavond waren een tiental lichte bundels te zien, die zich omstreeks 6.2 begonnen te vertoonen en tot 6.40 uur zichtbaar bleven. De lichte en donkere bundels, die waaiervormig uit gespreid schijnen te zijn, verloopen in werkelijkheid evenwijdig. Men heeft hierbij n.1. te doen met een wer king van de perspectief. Voor de verklaring van het verschijnsel wordt aangenomen, dat de ondergegane zon van achter een wolkenbank beneden den horizon haar laatste sfralen door de atmosfeer tusschen ons en den Westelijken horizon werpt, zoodat niet de geheelo hemel effen verlicht ls, maar in banden, overeenkomende met de lichtbundels, die door de wolken vallen. De donkere bundels zijn dan schaduw-bundels. Het zonlicht wordt door de In den dampkring zwevende waterdruppeltjes verstrooid en op die manier zichtbaar, en de roode kleur der bundels is dan op dezelfde wijze te verklaren, als de gewone roode kleur des hemels na zonsondergang, ni. door het uitzeven van alle kleuren uit het zonlicht behalve het rood. Maar ls meestal gunstig voor het ontstaan van het verschijnsel. In deze maand is het wel op zijn mooist Taxi-chauffeurs in Ned.-Indië met een in- genieurs-diploma in hun zak. Te Soerabaia heeft de bond van eigenaren van huurauto's: Centraal Registratie Bureau (Cereb) een proef genomen met het in dienst stellen van Indo- Europeesche taxichauffeurs. Deze proef mag als vol komen geslaagd worden beschouwd. Er wordt geen vast salaris uitgekeerd, maar de chauffeurs dragen dagelijks een bedrag af, varieerend van 4 tot 9 gul den, en hebben dan nog een daggeld van 4 tot 6 gul den. Op het oogenblik zijn er een achttal van deze chauffeurs, maar de aanvraag is zeer groot Onder hen zijn jongelui en gehuwden met een ingenieurs diploma. Onder de sollicitanten bevindt zich een Delftsch ingenieur, die gehuwd is en twee kinderen heeft meldt het „Kol. Missi-tijdschrift" Autobestuurder slaags met de politie. Gisternacht omstreeks 1 uur hield een agent die op post stond bij de opbreking in den Rijswijkscheweg, te Den Haag, ter hoogte van de Bontekoestraat een per sonenauto aan, die in woesten vaart kwam aanrijden, Toen de agent den besturder naar zijn naam vroeg, weigerde deze dien op te geven en wilde doorrijden, waarop de agent op de treeplank ging staan. Plotseling gaf de bestuurder den agent een zoodanigen slag In het gelaat dat deze van den auto op de straat viel, waarna de bestuurder gas gaf en de politieman over den linkervoet reed. Onder het viaduct trachtte hij den agent en een in middels te hulp geschoten collega met den wagen tegen een der muren te drukken. Op het Rijswijkscheplein reed de woesteling door de opbreking aldaar heen, waardoor twee banden sprongen en de auto tot stil stand kwam. De bestuurder sprong er uit en werd door burgers gegrepen, die hem aan een agent overgaven. Het bleek te zijn de 30-jarige koopman P. G.. wonende aan den 's Gravenzandscheweg te Naaldwijk. De agent, wiens voet is gekneusd, werd door den ge neeskundigen dienst naar zijn woning gebracht en heeft zich ziek gemeld. De auto is in beslag genomen, terwijl B. in de arrestantenbewaarplaats aan het hoofd bureau in bewaring is gesteld. DE RAMP VAN DE STANFRIES IV. Ter aarde bestelling van den verdronken machinist. Donderdagmiddag ls te Leeuwarden ter aarde besteld het stoffelijk* overschot van den machinist R. Ralstra, verdronken met het vergaan van de Stanfrles IV, op 6 Januari. Het lijk is dezer dagen te Hindeloopen aan gebracht. Bij de groeve hebben de directeur van de scheepvaart-maatschappij HollandFriesland, de heer R. Colthoff en de evangelist M. Brouwer het woord gevoerd. Er was zeer veel belangstelling. Het kantoor der maatschappij aan de Willemskade en haar daar voor liggende booten hadden de vlag halfstok. ERNSTIG MOTORONGEVAL. De duorijdster gedood. Toen zekere B. uit Heinsberg, die met zijn verloofde naar Heerlen was geweest, huiswaarts keerde, brak in 't dorpje Teveren. even over de grens, de voorvork van het motorrijwiel. Beiden werden over den grond geslin gerd. Het meisje overleend binnen het half uur. De toestand van B. is levensgevaarlijk. Twee toestellen in zee gestort en de andere twee neergevallen en in brand gevlogen. Vijf dooden en vijf gewonden. Naar uit Parijs gemeld wordt, hebben Woensdag In Frankrijk vier vliegtuigongelukken plaats gehad, waar bij vijf personen zijn gedood en vijf gewond. Eerst een particulier vliegtuig uit Tourcoing, dat tus schen Tourcoing en Rijssel aan het cirkelen was. De machine gleed bij het maken van een scherpe bocht plotseling af en stortte loodrecht omlaag. Voor een ca fé aan den grooten straatweg naar Rijssel boorde het toestel zich diep in den grond en exploideerde. Een vrouw, die zich in de onmiddellijke nabijheid op den straatweg bevond, slaagde emog op het laatste oogen blik in terzijde te springen. Voordat men den beiden inzittenden hulp kon verleenen, waren zij reeds door de vlammen geheel verkoold. Bijna op hetzelfde tijdstip vond een tweede ernstig vliegongeval plaats In de nabijheid van Blois, waar een militair vliegtuig van ongeveer 30 meter hoogte neer stortte en in brand vloog. De piloot verbrandde levend, terwijl de waarnemer met ernstige brandwonden kon worden gered en naar een ziekenhuis kon worden over gebracht Voorts is aan de kust van de Middellandscfoe Zee een marine-vliegtuig, dat een proefvlucht ondernam, In zee gestort, waarbij de piloot verdronk. Tenslotte is ongeveer op dezelfde plek een groot watervliegtuig, met vijf man bezet, omlaag gestort. Hierbij werd eveneens de bestuur der gedood, terwijl de vier andere inzittenden ernstig gewond werden. Strafzitting van Vrijdag 18 Maart. HET AFGEBRANDE LIMMER DRANKTEMPELTJE MAAKT NOG RECLAME. Eenige weken geleden kwam een drankwetovertre ding voor uit Limmen, waarvan zekere heer Th. Sch. een hoofdrol speelde. Er was namelijk geconstateerd, dat in zijn lokaliteit, gehuurd voor f 9.50 per week van den timmerman-aannemer Biesterbosch, sterke, slap pe en heelemaal niet alcohol houdende dranken wa ren geschonken, terwijl de caféhouder niet in het be zit was van vergunning noch verlof. Nadat de geheele voorraad diverse verfrisschwigen door de politie in beslag was genomen, verviel kort daarop alle aan leiding tot verdere controle, omdat het cafc tot den grond toe afbrandde en de heer S. met zijn gezin naar Amsterdam vertrok. Deze rampzalige kastelein, wiens meubilair enz. niet verzekerd was, moest nu ook terecht staan en werd bij verstek veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen, terwijl de in beslag genomen voorraad drank, bier, wijn en spuitwater werd verbeurd verklaard. Aan den heer S. was echter een afschrift van de dagvaar ding uitgereikt, met een onjuisten datum, wat de oorzaak was van zijn niet verschijnen, toen de zaak op 4 Maart werd behandeld. Veroordeelde kwam toen in verzet, dat heden werd behandeld. Hij was nu wel degelijk present en wat meer zegt, ook nog voorzien van een prima jurist in den persoon van den Inge nieur Mr. N. J. van Leeuwen. Want cr zat, wat de heeren wetgeleerden noemen, nog 'n beetje muziek in dc zaak, aangezien er bestond een door den makelaar Leering van Oudorp opge maakt contract, dat wel niet juist was, doch dat door den opposant was gedeponeerd ter gemeente-secreta rie van Limmen en waartegen destijds het waarne mend hoofd der secretarie, den ouden heer Midden dorp, geen bezwaren had ontwikkeld. Op dit feit grondde mr. Van Leeuwen dan ook in hoofdzaak zijn verweer en ontwikkelde hij zijn con clusie, dat de opposant moest worden ontslagen van alle rechtsvervolging. Natuurlijk was de ambtenaar het hierin absoluut niet met pleiter eens en bleef deze heer persisteeren bij zijn requisitoir, strekkende ditmaal tot veroordee ling tot 2 V f20 boete of 2 V 20 dagen en verbeurd verklaring van de feestdranken van Bachus, Cam brinus en Jupiter Pluvius. De Kantonrechter achtto het echter gewenscht, deze eenlgszins vertroebelde drankzaak nog eens rustig te bezien en stelde zijn uitspraak op 1 April. Misschien brengt ze nog een verrassing voor den door het noodlot vervolgden kastelein. OOK DEZE STROOPER ONTSPRONG DEN DANS NIET. De workelooze visscher Cornelis D. had in den nacht van 30 October 1931 strooperssport beoefend met een z.g. lichtbak of carbidlantaarn. Hij zou toen in conflict zijn gekomen met den jachtopziener D. Koe- lewijn, die in de worsteling werd gewond, doch het bleek later, dat do dader was een broeder van Cor nelis D. en werd Jan D. voor dit feit door de meer voudige strafkamer op 26 Januari veroordeeld. Even wel had ook Cornelis gestroopt, doch in de duinen onder de gemeente Bergen. Deze overtreding werd hem ook niet cadeau gedaan en stond hij heden des wege terecht. Het verweer van verdachte, dat hij deze strooperij had moeten erkennen, teneinde zich een alibi te kunnen verschaffen met betrekking tot de zoo veel ernstige verdenking van wederspannigheid, sor teerde geen effect en werd Cornelis D. overeenkomstig requisitoir veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. NADERE BERAADSLAGINGEN OMTRENT DE VRAAG: WIE HAD GELIJK. DE AMBTE NAAR OF DE LOGEMENTHOUDSTER. De nu het een dame geldt, zullen we den leef tijd bescheidenlek verzwijgen volkshoteliere, mej. A. V., haar verantwoordelijk bedrijf uitoefenende in een voormalig heerenhuis op het Luttikoudorp te Alkmaar, zou volgens dagvaarding op Zondag 17 Januari sterken drank, in casu. jenever, gelapt heb hen aan egn tweetal logemenlbezoekers. genaamd Smit en Sikking. Oiizp huidige drankwet, die straks nog weer belangrijk verscherpt zal worden, gunt nu eenmaal niet meer aan den werkman zijn historische twee borrels daags, vooral niet wanneer die worden verstrekt in een localiteit waarvoor de noodzakelijke vergunningpenningen niet worden betaald. Derhalve werd tegen de vergunninglooze schenkster proces verbaal opgemaakt en stond zij op 4 Maart terecht. Genoemde juffrouw in persoon aanwezig, beweerde evenwel dat zij aan de bezoekers, die beschonken en troostziek waren, geen sterken drank had ge schonken. En daar bovendien de twee getuy*n niet de moeite hadden genomen, gevolg te geven aan de uitnoodiging om ter zitting aanwezig te zijn. werd deze zaak aangehouden, teneinde alsdan ook den ver balisant te hooren en heden met onverminderd ani mo voortgezet. De twee noodzakelijke getuigen waren nu aanwe zig. Sikikng kwam heel uit Amersfoort en Smit uit Den Helder maar beiden ontkenden een verklaring te hebben afgelegd, zooals in het proces-verbaal van den rechercheur, met het onderzoek belast, was ge releveerd. De heer Smit sprak tegen dat hij dronken zou zijn geweest. Hem was wel een glaasje sterken drank ge tapt. wat door hem niet was betaald. De getuige Sik king beweerde zich niets te herinneren van hetgeen er was voorgevallen. Hij zei. dit niet omdat hij bang was voor iemand, bang was hij voor geen mensch, beweerd de heer Sikking dapper. Mej. V., die terecht stond, bleef pertinent bij haar ontkentenis. Het was concurrentienijd van andere logementshouders, zooals zij meer uitvoerig trachtte aan te toonen, doch als voorstanders van de vredes- gedachte zullen we deze détails maar liever achter wege laten. Japan en China zorgen al meer dan vol doende voor onze dageliiksch portie oorlogsnieuw? Het was echter niet mogelijk in deze verwarde, o.i niet bepaald „18 karaats" zaak heden tot een resul taat te komen. Het werd dus noodig geacht den ver balisant. die trouwens persoonlijk de overtreding niet had geconstateerd, als getuige te hooren en de zaak aldus, op verzoek vqn mej. V., tot 8 April aan gehouden. DE AUTOMOBILIST MOET BEGIFTIGD ZIJN MET ARENDSOOGEN, OLIFANTSOOREN EN N HOOFD ALS EEN IJZEREN POT. De heer L. M., de 36-jarige controleur van een ziekte verzekering, woonachtig te Bergen, had op 7 Maart te Broek op Langendijk zijn auto geparkeerd nabij een dorpsweg, wat strafbaar scheen te zijn, althans er werd proces-verbaal opgemaakt en verscheen de controleur heden voor den strafrechter. De heer M. vermeende echter dat hem geen verwijt trof, daar hij zijn wagen behoorlijk rechts van den weg had geplaatst. Later had men hem echter attent gemaakt op een weinig opvallend bordje, met een opschrift dat begon met de mededee- llngg, dat het verboden was te venten zonder vergun ning en eindigde met een voorschrift aan automobilisten om de auto's en dergelijke voertuigen aan de westzijde van den weg te plaatsen. Deze onbekendheid met de wet mocht echter den automobilist niet tot verschooning strekken, doch de kantonrechter hield rekening met de ongunstige omstandigheden en veroordeelde den heer M. die nog maar altijd doorboomde, tot f 2 boete of 2 dg. HOE KAN EEN BLINDGESLAGEN BOEKBINDER NU WETEN WELKEN KANT HIJ OP MOET GAAN? Voor dit Ingewikkelde probleem werd de kantonrech ter gesteld, toen voor zijn sedes justatia verscheen de boekbinder H. S. te Alkmaar, aan wien ten laste *vas gelegd: overtreding der politieverordening en die niet had. voldaan aan de vordering van den agent van po litie Heijdentrijk om zich in een bepaalde richting te verwijderen. De recalcitrante boekbinder bleek echter de meening toegedaan, dat geheel ten onrechte tegen hem een strafvervolging was Ingesteld. Nabij de Visch- markt was een relletje ontstaan door een vechtlustig burger Arle de V., die niet kon verdragen, dat de boek binder 'n knipoogje gaf aan een jonge dame, die po seerde op de stoep van den heer Bruin en om hem dergelijke vrijheden afdoende te beletten, had Arle de V. den boekbinder de oogen dichtgeslagen. Daardoor was het hem niet mogelijk om de aanwij zingen van den agent op te volgen. Een dergelijk be langrijk verweer kon natuurlijk niet zonder nader on derzoek ter zijde worden gesteld en werd besloten deze zaak voor onbepaalden tijd aan te houden en af te wach ten hoe het vonnis van den politierechter omtrent ge zegden heer Arie de V., die wegens mishandeling van den boekbinder ter gelegenertijd terecht moet staan, uit zal pakken. DE TWIJFELACHTIGE GENOEGENS VAN EEN OUDE FORDBEZITTER. Een winkelier te Alkmaar, de 33-jarige heer H. H. is in het bezit van een oud model Fordje. dat hem echter in zijn zaken nog goede diensten bewijst, doch helaas op 8 Maart niet In het bezit bleek van een paar krach tig werkende remmen, althans de werkzaamheid van de handrem kon vrijwel op nul komma nul worden geschat De eigenaar stond heden terecht en repliceerde op de philippica van d enambtenaar, dat hij zich ook liever bediende van eerste klas wagen.maar dat hem daartoe het benoodigde aanschaffingsmateriaal ontbrak. Na tuurlijk scheen niemand der aanwezigen bereid, hem daarom eens welwillend tegemoet te komen, maar was de kantonrechter toch nog zoo humaan, de gevorderde straf, f 20 boete of 20 dagen, tot f 12 boete of 12 dagen te verminderen. DOOR DEZELFDE EPIDEMIE AANGETAST. Ook het vrachtfordje, doord en 62-jarigen expediteur J. K. te Hoogowud besturd, was aangetast door de ziekte, waaraan vele oude fordjes schijnen te laboreeren een handrem met verval van krachten, welke kwaal te Alkmaar op den Frieschen weg door een geuniformden verkeersspecialist werd geconstateerd. De vrachtrijder thans terechtstaande, verzekerde den kantonrechter plechtig dat de lijder nu weer. puik in orde was en werd tot loon zijner bemoeiingen veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen. DE GEVREESDE ZIEKTE SCHIJNT OP HOOGWOUD HEVIG TE HEERSCHEN. Ten slotte verscheen nog 'n stevige jonge mijnheer in een manchester costuum, de 23-jarige vrachtryder Jan de V., eveneens te Hoogwoud, die op 10 Maart op den Johermerweg was aangehouden met het doel zijn oud- oakken vrachtford eens aan 'n remproef te onderwerpen "n Proef die bijzonder slecht uitviel, daar bleek dat de /oetrem slecht en de handrem heelemaal niet werkte. Natuurlijk was onze ambtenaar woest en requireerde f 25 boete of 25 dagen, maar gelukkig gebruikte de .cantonrechter op zijn beurt ook eens de rem en bepaalde zich ertoe op te leggen f 15 boete of 15 dagen. K O E (i RAS JULIANADORP. Op 4 Maart jl. is in de Chr. School aan de Korte- vliet, een lvindei zangkoor opgericht, dat zich den naam gekozen heeit van „Jong Leven". Deze verga dering werd geopend met het zingen van Psalm 68 vers 10, waarna in gebed werd voorgegaan door mej. Broekstra, onderwijzeres aan bovengenoemde school. Na het houden van eenige besprekingen werd over gegaan tot het inschrijven van le ien, waar zich voor opgaven 14 meisjes en 4 jongens. Vervolgens werd een bestuur gekozen, hetwelk als volgt is samengesteld: Presidente mej. W. A. Broek stra, secretaresse mej. J. F. C. de Groot en penning- rneesteresse mej. T. Bakker. De wekelijksche contri butie is vastgesteld op 5 cent per week en per lid al- ,een in de wintermaanden, terwijl in de zomermaan- en geen contributie zal worden geheven. De repe tities zullen gehouden worden des Vrijdagsavonds van 4 tot 5.30 uur in een der schoollokalen, waar dan meteen gelegenheid is om zich als lid te doen in schrijven. Mej. W. A. Broekstra heeft ook de leiding van het koor op zich genomen. Nadat nog even prettig van gedachten was gewis seld. werd de vergadering met dankgebed gesloten. Daar in Koegras nog geen kinderzangkoor is, en er voor de kinderen weinig of geen ontspanning is op gebied van zang. is het een zeer goede gedachte ge weest van mej. Broekstra om lot het stichten van een tangkoor over te gaan. Zoo juist vernemen wij, dat zich weer 4 leden hebben aangemeld. Wij wen- schen de leidster veel succes en zullen haar en haar koor gaarne eens gaan beluisteren. {VIERINGEN Vrijdagavond had een openbare uitvoering plaats door het kindertooneel van de vereeniglng „Volksonderwijs" in de "i van den heer Veerdlg te Hippolytushoef. De avond werd ingezet door muziek, waarna werd opge voerd het tooneelstuk in twee bedrijven: „Daar was laatst een meisje loos" door H. G. Cannegleter. Het geheel stond onder leiding van Mevr, van 't Hof en Mej. Gr. Bosker Jd. Gezegd mag worden dat de leiding In goede handen was. De zaal was geheel gevuld, en het stukje werd zeer goed opgevoerd. Zonder uitzondering werden de diverse rolletjes mooi weergeven. Op Zaterdagavond (heden) wordt dezelfde uitvoering gegeven in de zaal Veerdig, en a.s. Woensdagavond in de zaal Jr. Lont te Den. Oever. We kunnen een ieder aanraden een dezer avonden te bezoeken, te meer daar op deze uitvoeringen bal na wordt gegeven. Vrijdag bracht een groot aantal Vlaamsche stu denten uit Gent en Leuven een bezoek aan de Zui derzeewerken. Met het mooie weer der laatste da gen, begint het bezoek aan de Zuiderzeewerken weer wat op te leven. ANNA PAULOWNA Aanbesteding duiker. Donderdagmiddag is het verlengen van den duiker onder de" Molenvaart, noodig in verband met de weg- verbetering bij het Raadhuis, aanbesteed. Ingeschreven werd door L. J. Schouten voor f 980; J. de Graaf f 1000; F. Webeling f 1348; Abr. Dekker f 1402; P. Broers f 1650, C. Kossen f 1853 en J. Dekker f 1975. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Politie. Verloren: een vulpen. BREEZAND. De timmerman en aannemer J. Hoep ls belast met het bouwen van een landhuis en bollenschuur aan den Zwarteweg voor rekening van den heer Berbee te Was senaar. Het metselwerk is gegund aan den heer P. Broers. II ATtENKARSP E^L Van de ingeschrevenen voor de lichting 1933 zijn de volgende personen wegens broederdienst voor den mi litairen dienst voorgoed vrijgesteld: Th. Bakker. N. Brcersen, A. Bruin, M. Bruin, H. Dekker. L. Doekes, P. A. Dekker, G. A. Hoedjes, W. Jonker, C. Spaansen, Joh. Stoop, C. A. Veldman en J. J. Zutt. OU T) E N I E DG R P Op verzoek van den burgemeester heeft het Natio naal Crisiscomité ter beschikking van het Plaatselijk Crisiscomité gesteld 40 dekens en 10 ton eierkolen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 14