STOUT Schoonmaak ALS oud Het Zwakke Punt. KANTONGERECHT SCHAGEN. ZOO ZUIVER een bekend feit dat Scboorl nooit de werkloozen in den steek heeft gelaten. Spr. meent dat er voor Schoorl zelf betere werkobjeeten zijn. In het belang van Schoorl, wat natuurschoon betreft, acht spr. het dan ook goed, dat de raad vorig maal het rijwielpad heeft afgestemd. De heer Kaag zegt dat zijn standpunt nog niet is veranderd. Met het oog op het natuurschoon acht spr. een pad in het noordelijk gedeelte beter. De Voorzitter zegt dat de heer Duin over leugens beeft gesproken, doch spr. heeft de stukken op deze zaak zelf gezien. Als Schoorl zorgt voor f 6000 a f7000 zal Kennemerland moeten probeeren de overige f 30000 te verkrijgen en spr. herinnert eraan, dat in Egmond aan Zee dan ook niet over de bijzonderheden is ge sproken. Spr. verwondert zich over de bezorgdheid die men heeft en hoewel de rijwielpadvereeniging die be zorgdheid op prijs zal stellen, heeft de vraag of zij voor den aanleg al of niet vergunning heeft, geen zin. Spr. heeft trouwens zelf de handteekenlng van mijnheer Steijn en de roode lijn gezien. Maar bovendien, de ge meente geeft toch geen cent op tafel voor het plan Is goedgekeurd. Spr. blijft betreuren, dat de raad vorig maal dat standpunt heeft Ingenomen; in de toekomst zal blijken wie gelijk heeft gehad. Spr. wijst er den heer Duin op, dat wat spr. vorig maal naar voren heeft gebracht, hij dat niet doet voor zijn kliekje of zijn persoon, doch geheel onbaatzuchtig en vaar de heer Duin blijkbaar geen vertrouwen meer in spr. stelt, verklaart spr dat hij gehandeld heeft volgens eed en gewoonte en spr. zal dat blijven.doen. De heer Duin zegt met dit antwoord tevreden te zijn. Of spr. zit hier te liegen of een ander, maar spr. wil een bewijs hebben. De Voorzitter zegt herhaalde malen gezegd te heb ben. dat de vergunning er was. De heer Duin zegt dat dit juist een leugen is, de me dewerking is toegezegd. De Voorzitter zegt het hier niet te kunnen bewijzen, men zal spr 's verklaring moeten aannemen, de brief is bjj de Schoorlsche rijwielpadvereeniging. De heer Duin herhaalt dat de Voorzitter het In de vorige raadsvergadering wist dat het anders was en de Secretaris wist het 2 dagen later. De Voorzitter zegt den brief van den Minister gezien te hebben, waarin deze de toestemming verleende en spr. voelt voor een dergelijke verklaring meer dan voor de mededeeling van een ander. De heer Duin zegt dat het een leugen was dat Staats- boschbeheer bereid was het werk voor f 30.000 zelf - uit te voeren .(Dit werd vorig maal in ccmitézittlng mede gedeeld, om aan te toonen dat Staatsboscbbeheer geheel accoord ging met de geraamde kosten). De Secretaris verkrijgt, nu zijn naam in het debat wordt genoemd, verlof om te verklaren, dat spr. na af loop van de vorige vergadering een andere indruk heeft gekregen en dat de vergunning van Staatsboscbbeheer niet in dermate was verleend als was medegedeeld. Er ia hier blijkbaar een misverstand ontstaan en het zou wel aardig wezen, terwille van de waarheid, als inzage van de betreffende stukken van de rijwielpadvereeniging kon worden verkregen. Door den heer Schormer wordt nu een kaart overge legd en deze geraadpleegd en nu blijkt inderdaad dat de vergunning van Staatsboscbbeheer niet zoover strek te als reeds was medegedeeld. De heer Duin zegt dat we op onze leiders behooren te kunnen vertrouwen. Spr. had den heer Bosman nooit eercdr ontmoet dan In de vorige vergadering en de heer Bosman deed zich voor als de eerlijkheid zelve, doch al zal de heer Bosman op zijn kop staan, spr. blijft van oordeel, dat de waarheid gezegd dient te worden. Spr. laat zich hier niet bedonderen. De Voorzitter verzoekt den heer Duin parlementair te blijven, waarop de heer Duin zegt, geen mooie woor den te spreken, welke opmerking door den Voorzitter weer wordt beantwoord met te wijzen op den weg tus schen mooie woorden en den woorden door den heer Duin gesproken. Het voorstel van de meerderheid van B. en W., dus geen subsidie voor het rijwielpad,, wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Gutter. Na dezen uitslag verlaat een vijftal arbeiders-belang stellenden, verbolgen de vergadering. Voordracht van B. en W. om in afwijzenden zin te beschikken op het verzoek van J. C. Lieuwen te Delf zijl om op een door hem te stichten woning te Camper duin een asbest-dakbedekking te mogen bezigen van ge golfd eterniet. (B. en W. verleenden op grond van het bepaalde bij art 15 lid 3 der bouwverordening geen vergunning Lv.m. de welstandsbepaling vcor dit gebouw en bij in williging de daaraan verbonden concequenties ten op zichte van andere aanvragen). Allen voor. Prae-advies van B. en W. Inzake het adres van G. Duinmeijer te Camperduin waarbij, onder overlegging van een plan van bebouwing van een hem toebehoorend bouwterrein aldaar (kad. sectie A 569) een openbare weg te mogen aanleggen waarbij het in de bedoeling ligt deze tz.t in beheer en onderhoud bij de gemeente over te dragen. B. en W. adviseerden afwijzend te beschikken, het plan wordt te klein geacht en het maken van dood- loopende wegen behoort niet te worden gesteund. De heer Duin zegt dat ook lintbebouwing niet zoo mooi genoemd wordt en als het verzoek wordt afge wezen, zal er nooit een kombebouwlng komen. De heer Bijl wijst op den weg achter bij Breed om waar wel gebouwd kan worden; „Het meisje," zei Nagle, „is zij een goed meisje, hem waardig, al is zij niet van ziln stand?" Clifford Revel trok zijn schouders op. „Dat denk ik wel. Ik weet het niet Ik heb haar nooit gezien. Goed och, ja, dat zal wel en slim is ze ook; anders zou ze hem niet zoo mooi ingepalmd hebben." „En jij jij ontziet je niet het leven van dit Jonge meisje te verwoesten", barstte Nagle uit. „Je hebt beslist een onaangename manier om de din gen te zeggen, beste kerel." „Als je neef echt trouwt, dan sta jij zeker verder van den titel aX dan op het oogcnblik?" vroeg hij. „Kom, nu toon je, dat je verstand hebt", zei Clifford Revel. .Juist". „Ik begrijp het", mompelde Nagle. Toen, na een oogenblik zwijgen, sprak hij: „een vraag. Geloof je, dat ze van elkaar houden?" „Ze zijn ten minste zoo verliefd als tortelduiven!' „En wanneer moet dit schijnhuwelijk, waardoor je neei bedrogen en dit jonge onschuldige meisje ongeluk kig gemaakt wordt, plaats vinden?" vroeg Nagle lang zaam. Clifford Revel*s oogen begonnen te glinsteren van voldoening. „Aha, lk zie, dat Je de rol op je neemt, beste Nagle. Wanneer? Dat weet lk nog niet zeker. Spoedig, heel spoedig, maar ik zal je waarschuwen. Kom. je verricht er een goede daad mee en dat is niet iedereen gegeven. Over een punt wilde ik je nag spreken; dacht je. dat mijn vriend die jou dien avond geld gaf, je zou her kennen?" „Wat?" riep hij uit „Is h« het?" >Ja. dat was lord Fane, de eenlge zoon en erfgenaam van den markies van Farintosh! Wat scheelt er aan?" „Niets! Niets!" hijgde Nagle. maar zijn gelaat was er^lt en zÜn hand beefde toen hij ermee op tafel s eunde... „En hij is het! De man, die mij voor gebrek en voor den dood behoedde!" v ff' Clifford Revel. „Toevallig, he? Je behoorde het noodlot dankbaar te zijn. dat je gelegenheid krijgt hem voor zijn goedheid te beloonen. Hij redde jou van den dood, jij redt hem van maatschappelijken onder gang. Begrijp je het?" „Houd op! Zwijg! Laat me nadenken!" riep Nagle taeaseh uit en h(J liep de kamer op en neer met de hand tegen het voorhoofd. De heer Duin zegt dat tegen bebouwing daar ook bezwaar wordt gemaakt. De Voorzitter ontraadt het nemen van partieele be sluiten en wel het uitbreidingsplan afwachten. Er zijn plannen tot het doen maken van een villapark in de duinen te Camperduin Al jaren lang geleden had Schoorl de lintbebouwing moeten tegengaan. De heer Duin meent dat er land genoeg is om te be bouwen; spr. blijft voor de plannen van de Adviescom missie nog niet zoo enthousiast te zijn. De heer Schermer juicht het toe dat er plannen aan hangig zijn tot het maken van een uitbreidingsplan voor de geheele gemeente. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hel aantal leerkrachten aan de openbaro school in de kom-schooL Voorstel B. en W. om, gezien het feit dat krachtens het wettelijk voorgeschreven maximum aantal leerlin gen, per 1 Januari j.1. een vacature bestaat aan de O. L. school (kom) te Schoorl, op grond van het bepaal de bij art. 59, sub 2 der Lager Onderwijswet, voor het jaar 1932 aan de Kroon ontheffing te verzoeken van de verplichting tot aanstelling van een vierde lee'rkracht. Van do oudercommissie was het verzoek ingekomen om, in het belang van het onderwijs, het voorstel van B. en W. niet te aanvaarden, doch een tijdelijke leer kracht aan te stellen. Door den Voorzitter wordt toegelicht dat het aan tal leerlingen van dien aard is dat aanspraak kan worden gemaakt op een vierden leerkracht, doch dat er geen lokaal beschikbaar is. Verschillende oplossingen zijn on der de oogen gezien o.a. of een ledig leslokaal te Groet kan worden gebruikt, doch dan zijn er de kosten van het autovervoer en bovendien hangt het ontwerp-Terp- stra in de lucht. Ook is grensverlegging overwogen, doch dit zou niet tot gevolg hebben dat van Groet een meer dere leerkracht kan worden aangesteld. Door den In specteur was nu aanbevolen een tijdelijke leerkracht aan te stellen. B. en W. stellen voor geheele ontheffing te vragen voor het aanstellen van een vierde leerkracht, terwijl de Inspecteur dus in zooverre ontheffing wil vragen, dat een tijdelijke leerkracht kan worden aan gesteld. In dat geval zou een barak achter de bestaande sohool kunnen worden geplaatst De heer Schermer blijkt voor deze laatste oplossing te zijn, terwijl de heer Gutter deze kosten weggegooid geld acht. omdat de gemeente toch aanstonds een nieuwe school zal moeten bouwen. Spr. wil dat B. en W. dus maar met een ontwerp-plan komen. De Voorzitter meent dat dit nog wel een paar jaar zal duren, noemt als ko3ten een bedrag van f 30.000 en f 40.000 en het rijk helpt niet. De heer Gutter schat de waarde van de oude school op f 10.000, en meent dat de gemeente nog f 6000 a f 7000 heeft uitstaan, terwijl de secretaris toelicht dat dit be drag f 700 is. De heer Schermer heeft een 4-klassige nieuwe school gezien van f 24000. De heer Duin vindt, waar het aantal leerlingen dat momenteel boven het voorgeschreven klasse aantal is, slechts 7 bedraagt, een barak niet noodzakelijk. Het voorstel van B. en W. geheele ontheffing vragen, wordt aangenomen, met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Schermer en Gutter. Wijziging voorwaarde G.E.B. Voordracht van B. en W.: a. te wijzigen, de verordening, regelende de voorwaar den en het tarief voor de levering van electriciteit, in dien zin, dat op een aanvrage tot plaatsing van een dubbel-tariefmeter slechts dan gunstig wordt beschikt, indien afname van tenminste 60 K.W.U. laagtarlef per jaar wordt gewaarborgd; b. goedkeuring te verleenen aan uitbreiding van het laagspanningsnet vanaf hoek Wagenmakersweg, langs het Achterpad te Groet, westwaarts voorlooplg tot de aldaar nieuw gebouwde woning, waarvan de kosten zul len bedragen, naar raming f 220. (De electriciteitscom- missie adviseerde voor beide punten in gunstlgen zin). De heer Duin merkt op. dat de afname van 60 K.W.U. veilig is genomen. De heer Kaag merkt op dat het onder a voorgestelde ook betrekking heeft op de verbruikers, die reeds een dubbel tariefmeter hebben. De voordracht van B. en W. wordt met deze bepaling aangevuld. De heer Bijl had beter gevonden de garantie op 50 KLW.U. te stellen en dan de meterhuur met 10 cent verhoogen. Als de gegarandeerde afname niet wordt ver bruikt. zou spr. het tekort met een bedrag van 5 cent betaald willen zien en niet met 8 cent Uit de besprekingen blijkt dat de thans geldende me terhuur niet dekt de rente en afschrijving van de me ters. wat veroorzaakt ls door de plaatsing van meerdere dubbel-tariefmeters. „Nu?" zei Clifford Revel, die ongeduldig begon te Nagle laohte wild. „De som het bloedgeld, hoeveel zal het zijn?" vroeg hij. „Twee honderd pond, uit te betalen op den dag van het huwelijk, en als je er in toestemt zal lk je een extra honorarium geven." Hij haalde zijn portefeuille te voorschijn en legde een biljet van tien pond op tafel. „Koim, zeg ja, en wees dankbaar, dat Je wat verdienen gaat. Kijk eens hier, ik zal er nog vijftig bijleggen. Met die som kan een man met Jouw begaafdheid buitens lands zijn weg wel vinden. Het is werkelijk veel te veel voor een half uurtje geostelijke-spelen, maar omdat wo zulke oude kennissen zijn, moet ik edelmoedig wezen. Kom. is het ja of neen?" Nagle schrikte op. „Wat zou Iemand als ik op zoo'n voorstel antwoorden?" zei hij heesch. „Ik zit zonder een stuiver. Als ik die tien pond niet aanneem, weet ik niet, waar ik geld zal vinden, om aan eten 'te komen. Wat kan ik anders zeggen dan „ja?" ,Jn orde." zei Clifford Revel. terwijl hij opstond en op zijn horloge keek, en als Je verstandig was geweest, zou je dat al 'n half uur geleden gezegd hebben. Daar is het bankbiljet. Berg het weg voor dat vuile dienstmeisje of je bent het kwijt." Nagle nam het op en verfrommelde het in zijn hand palm, en Clifford Revel knikte voldaan. „Gegroet, beste kerel. Geef die tien pond niet aan brandewijn uit en wees bereid, als ik je laat roepen. Ik zal de „reauisieten" aan jou overlaten. Goedendag!" Nadat Clifford Revel verdwenen was, bleef Nagle een oogenblik voor zich uit staren, toen nam hij het biljet met een gebaar van walging op, stak een kaars aan en wilde het in de vlam houden; maar plotseling scheen hij een idee te krijgen en hij scheurde het stuk. dat vlam gevat had, af en stak het bankbiljet in zijn zak. HOOFDSTUK XXIL Lord Fane had een brief ontvangen van Clifford Re vel. waarvan de inhoud hem zeer getroffen had. In een hevige gemoedsbeweging begaf hij zich naar Lakworthy en bereikte de oude kerkhofpoort een half uur te vroeg. Eindelijk zag hij Lela aankomen en een oogenblik later lag ze In zUn armen. „Luister eens, liefste, ik moet iets met je bespreken." „Wat is er, Edgar. Is er iets gebeurd?" vroeg Lela angstig. Het voorstel BUI garantie 50 K.W.U. doch de meter- huur met 10 cent verhoogen wordt verworpen, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Inwer kingtreding 1 Januari 1932. De rondvraag. Op verzoek van den heer Gutter zal het Duinwegpad verder met puin worden behard. De heer Dapper vraagt verschillende Jnllohtingen en de heer Schermer deelt op één dier vragen mede dat het hotel te Camperduin dit jaar wel zal worden ge bouwd. doch nog niet in exploitatie zal worden genomen. De heer Duin dringt er op aan, dat waar de dieren, die In de noodslachtplaats terecht komen, zoo goed als waardeloos zUn, de hangkosten en de keurloonen met 50 pet. worden verlaagd. B. en W. zullen dit onder de oogen zien. De heer Duin vraagt verder of doorgewerkt wordt met de quaestie-Zwaan afsluiting weg. De Voorzitter deelt mede, dat de ambtenaar van het openbaar Ministerie zich aan de zUde van het gemeen tebestuur heeft geschaard en middelen heeft gevonden tegen de beslissing van den kantonrechter in cassatie te gaan bU den Hoogen Raad. Daarna zal de kwestie desnoods civiel-rechtelijk worden uitgemaakt. Hierna sluiting. Het zwakke puut voor mannen en vrouwen vor men de lendenen, welke zoo licht worden aangedaan door overspanning en zorgen, door kouvatten en tal van andere oorzaken. Dientengevolge komen scherpe, stekende pijnen in den rug, urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid en rheumatische pijnen ook zoo vaak voor. Plaatselijke behandeling kan tijdelijk verlichting geven voor sommige dezer ongemakken, doch de ecnige wijze om gezond te worden, en te blijven is door het versterken der verzwakte organen met Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel behaal de reeds jaren lang een ongcövenaard succes tegen rheuraatiek, spit, ischias, waterzucht, urinestoornis sen. lendenpijn en blaasstoornissen. Bij alle drogisten enz. a fl.75 per flacon. Zitting van Donderdag 17 Maart Een heele onaardige grap. In den nacht van den 7den op den 8sten Februari lag het gezin van den heer Alb. Spaans te J.utje winkel in diepen rust verzonken, toen eensklaps iemand voor het venster van de slaapkamer ver scheen en met beide vuisten op de ruiten begon te timmeren. De heer Spaans stapte snel uit bed. schoof het raam open, doch kon den laffen grappenmaker niet herkennen, die hem dit geleverd had. Toen vrouw en kinderen gerust gesteld waren de aardigheid(?) was des te misselijker daar bin nen enkele dagen het gezin vermeerderd zou wor den legde men zich opnieuw ter ruste. Doch dit zou niet lang duren, want na vijf minuten herhaalde zich het goheuk op de rnmen. De heer Spaans, nu werkelijk heel boos geworden, schoof andermaal h?t raam open. maar tegelijk hij zeif er door en op zijn bloote voeten achter den dader aan. Na een wedren van bijna 200 meter haalde hij den man in en toen hij op diens rug wat zat uit te blazen, ontdekte hij tot zijn verbazing dat het een jongen bij hem uit de buurt was. epn zekere Piet K.. schippersknecht van zijn ambacht. Dit weerhield hem echter niet om dit iongemcnsch den dageraad toe te zweren. En aldus geschiedde. Aangifte volgde, maar Pieter was heden morgen niet verschenen, om verantwoording van zijn misselijke grappenmakerij af te leggen. Inmiddels schijnt er wel iets meer achter te zitten en een wraakneming tegenover den heer Spaans hier niet aan vreemd, waarbij verdachte als de wre ker optreedt» Dit is echter een duur baantje, want conform den eisch wordt verdachte tot de hoogste boete, f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. Voor het onvervaard en kordaat optreden van den heer Spaans had de Kantonrechter alle respect. „Neen, meisje, maar toen ik van jou wegging, heb lk mijn neef Clifford Revel opgezocht, om hem te vertellen, dat lk je gevonden had. Hij vond, dat de toestand niet zoo kon blijven! En dan zijn er wel honderd dingen, dio ons samenzijn zouden kunnen verhinderen. Hij vroeg, of we niet konden trouwen, dan zijn we altijd bij elkaar!" „Trouwen?" zei ze bijna onhoorbaar; „nu? Maar grootvader zou er nooit ln toestemmen nooit!' „Dan moeten we zonder zijn toestemming trouwen!" antwoordde hij. „Zonder..." Dat kwam haar zoo onmogelijk voor, dat zij geen woorden kon vinden. „Waarom niet?" drong hij aan. „Als we op de toe stemming van je grootvader wachten, na de manier, waarop mijn vader hem beleedigde, zouden we jaren kunnen wachten en dat zou ik niet kunnen! Toe. zeg ja, lieveling!" drong hij aan. terwijl hij het zachte, zijde achtige, haar uit haar gezicht wegstreek en haar kuste. „Mijn neef zegt. dat we het huwelijk den eersten tijd geheim konden houden en hij ls werkelijk heel verstan dig en hij is erg aan mij gehecht. Je zult vast van hem gaan houden, als je hem ziet. Hij is ontzaggelijk vrien delijk geweest. Hij heeft alles geregeld." „Geregeld?" zei ze, met een ongerusten blik ln haar oogen. ,Ja, Clifford is er niet de man naar om de dingen half te doen! Of zou jij het kunnen verdragen, als we weer gescheiden werden?" „Neen", mompelde ze. „Ik zou alles kunnen verdra gen, behalve dat!" „Je begrijpt," hernam hij, „dat als we maar eenmaal getrouwd zijn, niets ons kan scheiden! Denk toch eens hoe gelukkig we zullen zijn! We zullen altijd bjj elkaar zijn en jij bent dan mijn vrouw. En we zullen in de stad kamers nemen of bijvoorbeeld in Richmond. Wan neer alles afgeloopen is, zullen we naar den professor gaan en zeggen: „Vergeef ons!" En we zullen hem bij ons in laten wonen..." „Och Edgar!" ,Ja. en we zullen de drie gelukkigste menschen op de wereld zijn!" „Ben je er heelemaal zeker van, dat je gelukkig zult zijn, Edgar, en dat je er geen berouw van zult hebben?" „Hoe kan je me dat vragen, Lela? Toe, zeg dat kleine woordje, het ls niet zoo moeilijk. Lela Temple, wil je overmorgen met me trouwen?" WONDER GOED AFGELOOPEN. Het gebeurde den 2<jsten December van het vorige jaar op de Lange Snevert te Schagen in den namid dag omstreeks 4 uur. dus zoo ongeveer tusschen licht en donker in. Daar reuen toen op eenigen af stand van elkaar een viertal wielrijders en daarach ter in een luxe auto* de heer P. Zeeman, expediteur van Kolhorn. En tenslutte achter dezen laatste de 21-jarige bloemist D. Kr. uit Schagen, eveneens in een auto. Op een gegeven moment, toen de heer Zeeman het voorste tweetal fietsers voorbij zou gaan en daar bij blijkbaar vaart geminderd heeft, kwam Kr. aan zetten en ging links, dus aan den verkeerden kant, tusschen auto en fietsers door, voorbij. Deze, tegen alle werkeersregels in druischende manoeuvre ver oorzaakte wonder hoven wonder geen ernstige onge lukken. Autobestuurder en fietsers Kr. was door gereden die daarna het gebeurde bespraken, meen den toch, dat zooiets niet ongestraft mocht passee- ren en derhalve stond Kr. hedenmorgen wegens roe keloos rijden terecht. De heer A. Vader, ambtenaar ter Secretarie, te Bar- singerhorn, en een der fietsers had het een en ander goed kunnen waarnemen, zoodat na zijn verklaring veilig kon worden aangenomen, dat Kr. had behoo ren te stoppen. Deze laatste gaf wel een eenigszins andere lezing van het geval en volgens hem zou Zeeman door bij het passoeren te remmen en dit door geen rood stoplicht kenbaar maakte hetgeen ech ter door Zeeman ontkent werd, want den volgenden dag was de boel nog in orde de oorzaak zijn, dat hij (verdachte) niet vroegtijdig genoeg kon stoppen en geen anderen weg zag dan aan den verkeerden kant te passeeren. De ambtenaar kan echter maar één manier, en dat is stoppen. Voor spr. is komen vast te staan, dat verdachte op ergerlijke wijze maar raak gereden heeft en waar hij bovendien bekend staat als iemand die nogal hard rijut, eischt hij tegen Kr. f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Na nog een heftige verdediging van verdachte be paalt de Kantonrechter de uitspraak op f25 of 25 dagen. WERK IN DE ZUURKOOLFABRIEK. De heer Matth. H., fabrikant te üudkarspel, had zijn arbeiders in de zuurkoolfabriek te lang laten werken. Verdachte beroept zich er op, dat op een gegeven moment een partij kool verwerkt moest worden en waar dit vlug moest gebeuren, waren een 20-tal ar beiders iets vroeger begonnen. Ook het feit, dat ver dachte krachtig meehielp, door tewerkstelling in zijn fabriek, de werkloosheid in zijn gemeente te bestrijden, vermocht niet de heeren rechters te ont roeren en de ambtenaar, die opmerkte, dat het niet voor den eersten keer was. dat verdachte deze over treding beging, eischte tegen hem 20 maal f 4 boete of 20 maal 4 dagen hechtenis. De uitspraak luidde 20 maal f3 of 20 maal 3 dagen. VOOR DE VEILIGHEID. J. v. Sch., autobushouder te Callantsoog, had in Schagen een proces-verbaal opgeloopen, omdat hij de werkkaart niet bij zich had. Een chauffeur van hem was een week van te voren hetzelfde overko men. Deze kaart dient om daarop aan te teekenen hoeveel uren een chauffeur in dienst is en om daar door te voorkomen dat hij door te veel diensturen vermoeid zou raken en zoodoende een .gevaar voor het verkeer zou kunnen opleveren. Eenigszins vreemd doet het aan dat een inspecteur belast met het toezicht op de spoorwegen, deze bekeuring kan geven.- (Wijst dit misschien eenigs zins op concurrentiestrijd?) Verdachte wordt veroordeeld tot 2 maal f5 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. LIEVER BLOó JAN DAN DOó JAN. Den 21sten Januari j.1., 's morgens om 7 uur, het was mistig weer, leidde de 28-jarige landbouwer A. D. St. te Barsingerhorn zij» niet paard bespanhen wagen aan de hand langs den dorpsweg, terwijl hij met een zaklantaarn de duisternis trachtte te „door boren", iets wat in verband met de geringe licht sterkte, vermoedelijk weinig resultaat opgeleverd zal hebben. De chauffeur, D Leeuwenkamp, van de bus SchagenKolhorn, zag tenminste niets en toen hij zich op het allerlaatste moment tegenover paard en wagen geplaatst zag, moest hij krachtig remmen om een botsing te voorkomen, doch door de gladheid \an den weg had deze botsing evengoed plaats, maar niet met het paard of met St. maar met een boom. Met St zou overigens ook moeilijk gegaan zijn, want die was, toen hij het gevaar zag aankomen, pardoes in de sloot naast den weg gesprongen. Hij vond. dat je beter een nat pak kon hebben, dan dat je werd doodgereden. Geef hem ongelijk?! Het is bij hel doenen van het vaderland af: het is heerlijk(?) om er voor te sterven, maar nog heerlijker om voor te leven. Enfin, de Kantonrechter ziet blijkbaar liever een beetje meer heldhaftigheid en veroordeelde St. afge scheiden natuurlijk van zijn heldhaftigheid, tot fö bopte nf 5 dagen hechtenis, omdat hij geen helder wit licht, dat naar voren uitstraalt, aan zijn wagen bevestigd had. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Ze was aan het eind van al haar argumenten en te genwerpingen en daarom fluisterde ze, terwijl ze haar oogen naar de zijne opsloeg: ,Ja." Ze omhelsden elkaar en stonden enkele oogenblikken, verdiept in hun eigen geluk, „Nu moet je gaan", fluis terde zij. „Ja," antwoordde hij. „Ik zal ln Kingston de trein nemen. Ik heb morgen genoeg te doen. Waarachtig, ik zal het gevoel hebben van een uitgelaten schooljongen met het vooruitzicht van een jaar lang vacantle. Morgen zal ik alle voorbereidingen treffen. Den dag daarop zal ik om negen uur hierheen gaan en dan moet jij bij me komen!" HOOFDSTUK XXIII. Op den afgesproken tijd vond lord Fane Lela op hem waohten. Zij was erg bleek, maar er was een blik van vastberadenheid en half-onderdrukte vreugde ln haar oogen, die zijn hart deed opspringen. Hij had een auto in de laan staan en er werd geen woord gezegd, tot zij er in gezeten waren en naar het station reden; toen trachtte hij, terwijl hij haar beide handen in de zijne hield, haar te vertellen hoe dankbaar hij was voor dit bewijs van haar liefde voor hem. „Alles is klaar, lieveling", zei hij. „we zijn binnen een uur in Londen. Vertel me eens. hoe je wegkwam, Lela." „Het ging heel gemakkelijk," antwoordde zij met zach te stem. „Grootvader..." haar oogen vulden zich met tranen, „was naar school en er was niemand, die me zou missen. Ik heb een brief voor hem ln mijn zak, die kunnen we vandaag posten, he Edgar?" „Ja, zeker," riep hij uit, „En je hebt geen spijt, Lela?" „Alleen maar, omdat lk hem verlaten njoest." sprak zij zachtjes, terwijl ze zich ln zijn armen nestelde. Gedurende de treinreis praatte hij over het heerlijke leven, dat ze nu samen zouden beginnen, en voor ze het wisten, reden ze het station binnen. Edgar nam een taxi en spoedig kwamen ze in de Albany aan. „Thuis!" fluisterde hij haar in het oor, toen hü haar hielp uitstijgen. Een zwak blosje kleurde haar wangen. Zij gingen naar boven en Lovel, de huisknecht, die eenlgermate voorbereid was, opende de deur. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 19