De 39ste Schager Paasehtentoonstelling Het 40-jarig bestaan. Een keten die Schagen aan de omgeving bindt. Zaterdag 19 Maart 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9040 van Woensdag. Een vijftal foto's van de Tentoonstelling EEN GR00TE GEBEURTENIS IN 'T ZICHT Links onder: De 2-jarige os van den heer A. Spaans nit den Waardpolder ver wierf een lcten prijs. Rechts onder: Een andere 1ste prijs winnaar was Chazlotte 6 van den heer Jb. Kaan te Wierlngerwaard. Dit zware beest werd verkocht aan slager Jan Poppen te Wieringen. Daarboven: Overzichtskicken vanuit de hoogte genomen, Links; het tentoonstel lingsterrein op de Markt en rechts: de Ge dempte Gracht. Tenslotte boven alles nit de Schager kerk toren met zijn vroolijk wapperende drie kleur. Lotenverkoop heeft wel wat geleden, handel en vertier heeft van de. „malaise" den invloed gevoeld, maar toch was het nog een florisante, een fleurige dag, waarop met groote voldoening, zooals wij reeds eerder schreven, mag worden teruggezien. Maar toch mag het wel eens tot Schagen's burgerij doordringen, dat deze Paaschtentoonsf ollingsdag tot hooger bloei, tot frisscher leven is te brengen. Nog meer attractie, nog grooter drang moet op wat rondom Schagen woont en leeft, worden uitgeoefend, om Scha- gen als middenpunt te blijven beschouwen. Welnu, a.s. jaar bestaat onze Paasehtentoonstelling 40 jaar. Voor de 40ste maal zal dan bin nen Schagen dit feest van „boer en winkelier" worden gevierd. En als er ooit een vereeniging is geweest die de samenwerking, het één-zijn in belang en verwachting van Schagen en haar omgeving heeft ge demonstreerd, is het wel onze Paasehtentoonstelling. Jaren geleden, toen herhaaldelijk gedacht werd aan de oprich ting dezer vereeniging, sprak men al van die gezamenlijke belangen, voelde men al reeds, dat evenals elders, Schagen een bloeiende ten toonstelling zou kunnen krijgen en noodig had. Welnu, dat is gelukt, het demonstratieve woord van een der ijverigste oprichters onzer Paasehtentoonstelling, den heer C. Zijdewind, n.1. dat deze tentoon stellingsdag als 't ware zou zijn oen keten die Schagen en omgeving verbond, dat woord is bewaarheid geworden. Tussehen Schagen en omgeving, saamverbonden in deze vereeniging, is het gevoel van saamhoorigheid versterkt en mag Schagen zich nog gelukkig reke nen in het bezit van de belangstelling, het meeleven en de sympathie van haar omgeving. Wij gaan nu naar het 40-jarig bestaan. Laat Schagen's burgerij de beteekenis van dien opdoemenden feestdag begrijpen. Laat Scha gen's Middenstand zich opmaken, om dien feestdag voor te bereiden en te vieren. Die 40ste Tentoonstelling moet in alle opzichten excelleeren, die dag moet uitsteken boven haar 39 voorgangers, gelijk de wapperende driekleur op Schagen's toren dat Woensdag deed boven het opge wekte, vroolijke geroezemoes daar beneden. De Schager Paasehtentoonstelling kan niet spreken van een eeuwenoude traditie, zooals de Leipziger Messe dat kan doen. Deze wereldtentoonstelling toch werd voor het eerst gehouden in het jaar 1160, al zal deze dan ook van zeer beperkten omvang zijn ge weest. Voor Schagen behoeven we slechts 39 jaar terug te gaan, om te komen tot oprichting der Vereeniging tot l et houden van Jaar- lijksche Paaschtentoonstellingen van Vee. En in dat betrekkelijk korte tijdsbestek is onze tentoonstelling tot grooten bloei gekomen en voor deze welvarende streek van West-Friesland, waarin Schagen de centrum-gemeente is, van groot belang en invloedrijke beteekenis ge weest. Het is begrijpelijk, dat de omstandigheden, waaronder de ten toonstelling te Schagen wel eens gehouden is, niet altijd even flori- sant geweest zijn, al is er van eenig kwijnend bestaan nooit sprake geweest. Toch, al hebben zich dan ook eens een enkel jaar moeilijk heden voorgedaan, steeds zijn deze overwonnen en steeds weer is de Paasehtentoonstelling opnieuw tot bloei gekomen. Zoo ook is dit jaar onze Paaschtentoonstellingsdag in alle op zichten een feestdag geweest, ondanks de droeve druk der tijden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9