Raad Hoogwoud. VERKEERSLESSEN Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. van den A.N.W.B. aan de tuinbouwers wordt gegeven, is een schamele f 1.50 per snees. z Er is geen enkel motief, om hem nog langer als eerolid te handhaven, zoodat spr. met genoegen en volle overtuiging zijn stem aan royemcntsvoorstel zal geven. De heer W. Muller zegt, in antwoord aan den heer De Geus, dat vanmorgen verschillende zaken met H. M. de Koningin zijn besproken en dat ook Zij er van overtuigd was, dat, als niet meer middelen tot steun afkomen, den nood der tuinders niet is gele nigd. De Voorzitter zegt, dat hij niets in het Reglement kan vinden, waaraan het recht ontleend kan worden, hom als eerelid te royeeren. Het voorstel is een uit vloeisel van de teleurstelling, door den N. B. onder vonden, en hij vraagt, wat de burgemeester nu heeft gedaan om hem als eerelid van De Toekomst te royeeren? De heer T. Kliffen vraagt, wat dan toch De Toe komst is. De heer J. Klingeier stelt vast, dat de vergadering het volle recht heeft, om den burgemeester als eerelid te bedanken. Waar staat het. dat zij dit recht niet zou hebben? De Voorzitter wil waarschuwen tegen dezen uiter sten maatregel. De heer Verkroost bestrijdt den Voorzitter in zijn opvatting van de beteekenis van het Reglement, als zou men niet tot royement gerechtigd zijn. Voorzitter zegt, dat men met dit voorstel zich zelf blameert. De heer De Geus komt daar heftig tegen op. Ten slotte wordt overgegaan tot stemming met ge sloten briefjes, die tot uitslag heeft, dat 36 stemmen zich vóór royement uitspraken, 10 tegen en 1 blanco. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken besproken, doch daar de voornaamste later nog aan de orde zullen worden gesteld, kunnen we deze ge voegelijk tot dit tijdstip uitstellen. Met dank aan de aanwezigen, w.o. de Pers, werd de vergadering gesloten. Openbare zitting van Maandag 21 Maart. Mr. KRABBE DEED UITSPRAAK IN DE ZAAK VAN DEN VREEMDSOORTIGEN HONDEN KOOPMAN. Tegen het wonderlijke jongmensch, Wiebe Cn., dat op 7 December te Alkmaar op de Laat een hem niet toebckomenden herdershond oppakte, met dit dier inaar even heel naar Utrecht sukkelde en het toen op de markt te Purmerend als waakzaam, trouw en mak bij kinderen, met welke goedo eigenschappen hij den hem overigens geheel onbekende hond tracht te op te dieanen, probeerde ten eigen bate te ver- koopen, werd door den heer Officier ter zake ver duistering niet minder dan 1 maand gevangenisstraf gerequireerd. De politierechter scheen echter 'n beetje huiverig direct 'n dergelijk paardenmiddel toe te pas sen en nam 'n week bedenktijd, ten einde zijn vonnis nog eens terdege te overwegen. Heden vonnis wij zende veroordeelde mr. Krabbe den verdachte tot f 3u boete of 15 dagen. DE MEENING VAN DEN CURATOR TER KENISSE VAN DEN POLITIERECHTER GEBRACHT. Heden werd voortgezet de behandeling betreffende de strafzaak contra den 60-jarigen makelaar VV. D. te Alkmaar, wien was ten laste gelegd verduistering van gelden, aan hem afgedragen ter voldoening van aflossing en rente van een hypotheek door een zijner cliënten, den winkelier J. Werkhoven te Zaandam, alsnog mr. van Loockeren Ca maligne, de curator in het faillissement van tien heer D. in de gelegenheid te stellen, inlichtingen omtrent geraelden heer, zoowel omtrent diens finaucieelen toestand als anderzins, aan den politierechter te verschaffen. Deze inlichtingen werden dan heden verstrekt en bleek het dat nog eenige posten ter nadeele van den heer D. strekten, doch deze beweerde, dat deze niet verantwoording verband hield met zijn inmiddels uit gesproken faillissement in November 1931. De zaak werd daarop aangehouden tot de zitting van 30 Mei, in afwachting van een reclasseeringsrap- port van den heer W'iggers. Verzocht werd ons te rectificeeren dat de verduis tering ten laste gelegd, betrof een bedrag van f500 bestemd voor extra-aflossing. EEN WONDERLIJK HEERSCHAP. De 50-jarige kleermaker Ilerm. Hendr. K., geboren te Oude Pekela en wonende te Hoorn, stond voor den Politierechter Mr. Ledeboer terecht, als zijnde .verdacht van verduistering van een lap manchester- stof met voering, die hij had ontvangen van den heer H. IJtsma, manufacturier aldaar, teneinde daarvan eenige jongenspakjes te fabriceeren. Van die- fabri catie scheen echter niets te komen en de heer IJtsma ontving ook zijn stof en voering niet terug, waardoor hij f 12.50 schade leed. Deze schade had de kleerma ker later wel betaald, doch geen gevolg gegeven aan de door den Officier gestelde voorwaarde om zich niet meer te buiten te gaan aan drankmisbruik, zoo dat de zaak, aanvankelijk geseponeerd, toch werd vervolgd. Aangezien werd getwijfeld of de drukdoende molle- boon ook nu wel geheel koorschoon was, overwoog de Politierechter lastgeving hem buiten de zaal te doen zetten, docl\ op zijn plechtige verzekering dat hij werkelijk geen drank had geconsumeerd, werd be sloten het eerst nog eens met hem te probeeren De kleermaker erkende alsnu de verduistering van een gedeelte van de lap stof en voorts dat hij twee manchester broeken uit die stof vervaardigd, aan den getuige J. van den Berg had verkocht voor f 12. Ook aan den smid Visser had verdachte een broek ver kocht voor f7. De heer Stultiens, secretaris van de Hoornsche reclasseringsvereeniging, werd gehoord als getuige. De zaak was aanvankelijk niet vervolgd op advies van den heer J. II. Wiggers, reclasseeringsambtenaar te Alkmaar. De verdachte verklaarde de verduistering te hebben gepleegd en de broeken verkocht te heb ben om voor zijn vrouw eten te koopen. Echter gaf hij, voor zoover hij in staat was. redelijk te praten, toe, dat hij de helft van de opbrengst aan sterken drank had besteed. In Oude Pekela stond verdachte bekend als: „Her- manneske met 't fleschke in den zak". De Officier verklaarde dat verdachte de geboden kans had verspeeld en requireerde 1 maand gevan genisstraf onvoorwaardelijk. Uitspraak tegen dezen onverbeterlijken recidivist conform eisch. KEN SCHRIFTKUNSTENAAR. OOK WEER VRIJGESPROKEN. Aan den niet verschenen koopman Jan H., thans te Alkmaar woonachtig, was ten laste gelegd, dat hij op 20 October op een door hem geschreven en val- schelijk onderteekende bon van het Burg. Armbe stuur den kruidenier F. S. Twisk aldaar zou hebben opgelicht voor een bedrag van f3 aan boodschappen. De Officier releveerde da de valschheid in ge schrifte niet kon worden bewezen en requireerde vrijspraak. Vonnis conform. Bedoelde verdachte werd op 25 Januari eveneens vrijgesproken ter zake een hem ten laste gelegde mishandeling van den heer C. Bakker, ambtenaar bij het Maatsch. Hulpbetoon te Alkmaar. EET MééR VISCH! Deze gulden leus scheen in hooge mate te zijn toe gedaan den 28-jarigen Piebe H. te Enkhuizen, althans stond hij heden terecht ter zake het feit dat hij op 18 December uit het gebouw van den gem. vischafslag ♦had ontvreemd 2 groote tongen en 1 tarbot, welk zee banket door hem werd verkocht aan andere voor standers van de „Ket-meer-visch"-t.heorie. Deze lang- vingerige visscherman op het droge was bereids al eens voorwaardelijk veroordeeld wegens diefstal, dus zijn strafboekje was niet geheel brandschoon. Maar... dit was alreeds 8 jaar geleden! De heer Officier bepaalde zich dus f25 boete of 25 dagen te vorderen, in afwijking van zijn meer ern stige intentie. Dorainé bad een goed woordje voor Piebe gedaan, dus werd hij clement behandeld en veroordeeld tót f 15 boete of 15 dagen. Als de goede predikant nu zijn portemonnaie eens nakijkt, wie wéét EEN ALLERLIEFST BROEDERTJE. De 30-jarige arbeider Lourens Franciscus B. te Zuid- scharwoude had op 5 Februari zijn gehuwde zuster Wilhelmina, huisvrouw A. Kramer, allerschancie- iijks behandeld of liever mishandeld, llij stompte haar met de vuist in het gelaat en op het oog, trok haar geweldig aan de haren, beet haar in de hand en drukte haar duim achterover, waardoor een luxatie ontstond. Voor al deze feiten stond deze geweldenaar thans terecht en fungeerden de mishandelde zuster en haar echtgenoot ais getuigen. Volgens den verdachte, die zich niets meer van het gebeurde kon herinneren, was de tweedracht ont staan als gevolg van een ruzie tusschen de vrouwen. Het beestachtig optreden van dezen gewelddadigen broeder werd ten zeerste gelaakt en de Officier aar zelde niet om 3 weken gevangenisstraf te requiree- ren. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf. ZIJN MOND VOORBIJGEPRAAT. Onbetrouwbare getuigenverklaring brach ten redding. Onze groote dichter de Genestet zegt, dat. indien het hart tot spreken dringt, men spreken moet, doch niet op de manier waarop de 33-jarige Ilendrikus Sp. te Alkmaar op 17 Januari In het danspaleis ..Wal halla" zijn hart en gemoed luchtte tegen de 18-jarige Trijntje Modder, welke jongedame hij op een wijze qualificeerde, die hem thans voor den strafrechte! bracht. De lieer Sp. ontkende echter de hem in de schoenen geschoven beleedigingen en beweerde niet op den aangegeven tijd in het lokaal te hebben vertoefd. Hij had het meisje zelfs niet gezien op het uur, dat hij daar een glaasje dronk. Mej. Adriana Smit. dochter van Egmond aan Zee, n 17-jarige schoone, die feitelijk niet eens het dans- lokaal had mogen bezoeken, onderschreef de verkla ring van haar vriendin. De Aufforderung zura Tanz werd geweigerd aan verdachte omdat deze niet dan sen kon en toen was de mijnheer kwaad geworden. Doch later kwam het meisje op deze verklaring te rug en moest erkennen, dat zij een en ander maar wat gephantaseerd had. Doch wèl bleef zij beweren, dat verdachte haar vriendin had beleedigd. Ook de verdachte had echter een getuige dé charge, zekere heer Pool, medegebracht, maar deze verklaarde echter niet anders dan dat hij omstreeks half 6 met verdachte in het lokaal ..Walhalla" aan wezig was geweest. Hij was vertrekken en de metse laar had toen dit voorbeeld gevolgd. De heer Officier betreurde de opvoeding en manie ren van de kinderen van den modernen tijd en ver baasde zich er over, dat dergelijke meisje nog durven hun grieven, die ze in dusdanige gelegenheden nood wendig zullen kunnen ondervinden, voor den straf rechter te brengen. De strafrechter, die nu moet in grijpen in dergelijke onbenulligheden. Het bewijs echter achtte de Officier geleverd en op dien grond was'de Officier verplicht zijn requisitoir te nemen. Gevorderd werd f10 boete of 10 dagen Vonnis echter vrijspraak. De politierechter vertrouw de de getuigenverklaringen niet Voila tout! De metselaar vroeg geen bedenktijd voor hooger beroep. Hij keek wel uit, zooals de jongens zeggen. KORT MAAR KRACHTIG. De niet verschenen verdachte Joh. Z. te Enkhuizen had op 6 Febr. den opperman Roelof Dam toege voegd het woord „boef", wat deze opperman beleedi- gend scheen te achten, reden waarom hij een klacht indiende bij den burgemeester van Enkhuizen. Het scheen dat Z. den opperman verdacht van rijwiel diefstal. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis f 12 boete of 12 dagen. HIJ WAS ZEKER HONGERIG! EN ZORGDE VOOR ZIJN ONTBIJT. De heer Frederik V., wonende te Uitgeest en niet verschenen, was als verdachte opgeroepen op grond van het feit, dat hij zich op 7 Februari wederrechte lijk had toegeëigend een zakje ocfytendvoer, dat door den heer S. H. Kabel was gewonnen op de alstoen gehouden tentoonstelling ten bate van het Crisisco mité. Deze expositie werd gehouden in het bekende Café-Hotel „Üe Ooijevaar". Gerequireerd werd f20 boete of 20 dagen. Vonnis dito, dito. EEN WEDERSPANNIGE PLAKKER. Het was noodig, dat de niet verschenen verdachte Peter Jac. V. te Enkhuizen in den avond van 8 Fe bruari ter gelegenheid van het sluitingsuur met ge weld verwijderd moest worden door den agent H. Borelts, bij welke gelegenheid de beschonken bezoe ker zich met kracht verzette overeenkomstig de be kende methode. De heer V. is 'n lastig persoon, die geen sympathie schijnt te hebben voor de gladde knoopen en,het de politie meermalen onaangenaam maakt. Eisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen. EEN TOESPRAAK. DIE GEEN APPLAUS AFDWONG. De ex-visscher Jacob P., vroeger te Egmond aan Zee, en thans te Alkmaar woonachtig, had op 6 Febr. te Egmond aan Zee den rijksveldwachter G Miné. beleedigd in bewoordingen die wij fantsoens- halve maar niet zullen releveeren. De heer Miné was van deze quallficaties niet ge diend en maakte volgens de regelen der kunst pro ces-verbaal op. Volgens toelichting van den rijksveld wachter was mijnheer P. gebelgd omdat getuige te gen hem proces-verbaal had opgemaakt ter zake ver nieling. Verdachte was reeds verschil.ende malen veroordeeld ter zake een zeer variabele collectie strafbare feiten. Eisch f25 boete of 25 dagen. Uit spraak conform. GEEN VEDUCIE IN DE KEURING VOOR TOE KOMSTIG GENERAAL.. De dienstplichtige Nic&. W., die niet had voldaan aan de oproeping om voor de keuring te verschijnen, werd bij verstek veroordeeld tot f 15 boete of 15 da gen hechtenis. De rechtzaak scheen hem blijkbaar evenmin aan te trekken als de militiekeuring. DE DRIFTIGE BOLLETJESBAKKER. De 37-jarige bakker Maarten B. te Zwaag ver scheen voor den Politierechter, omdat hij op 3 Fe bruari in de bakkerij den 17-jarigen jongeling Louis Herman Hendrik Lodewijk Leijthuijzen met behulp van een „schieter" en 'n stoffer zou hebben afgerost. De getuige met de vele mooie voornamen was des tijds in dienst van den verdachte en had niet naar genoegen de boterpapiertjes afgeschraapt, waarop de ze in drift ontstak, vooral omdat de knaap den pa troon van leugens beschuldigde en hem toen mishan delde. Echter verklaarde de knaap thans geen pijn van de mishandeling te hebben ondervonden. Hij is nog altijd in dienst van den beer B. Het beviel hem daar best. De ambtenaar van den Kinderwetten te Amsterdam verklaarde, dat Leijthuijzen een achterlijke knaap is, die staat onder toezicht van een gezinshoofd. Ilem was ter oore gekomen, dat de jongen door den bakker meermalen geslagen werd. De Officier vond de zaak erg opgeblazen en vorder de vrijspraak. Vonnis conform eisch: Vrijspraak voor den bakkei, die ze niet zoo bruin bakte als werd verondersteld. DE KEURING VOOR DEN MILITAIREN DIENST LIET HEM KOUD. De 18-jarige militieplichtigc .Gerrit ten B. te Cal- lantsoog had moeten verschijnen voor de keuring, doch van geen belangstelling gegeven. Hij voelde zich volkomen gezond en legde thans getuigenis af van zijn anti-mililairistische gezindheid. Gevorderu werd f 15 boete of 15 dagen. Omdat de wet nu eenmaal gehandhaafd moet wor den. De politierechter veroordeelde het jonge mensch overeenkomstig eisch en gaf hem nog eenige wijze lessen mede op zijn verderen levensweg. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 22 Maart 1932, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgemeester, tevens secretaris Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen door Mej. Van der Veen; ze worden onveranderd vastgesteld. Mededzelingen en ingekomen slakken. God. Staten schrijven over den verkoop van de trambaanSchagen-Wognum dat het beter is de trambaan te bestemmen voor verkeersverbetering en wel wat het bedoelde baanvak betreft voor aanslui ting van den weg Nicdorper Verlaat naar Lambert- schaag. Het is dan ook beter dat het gedeelte tram baan niet aan de gemeente wordt verkocht. B. en W. kunnen zich niet vereenigen met een voornemen om de trambaan in de gemeente te be zigen voor verbreeding van de Pade, welke plan reeds meerdere malen aanhangig is gemaakt Ook wordt gewezen op de moeilijkheid wie de kosten zal beta len. Noch Vier Noorder Koggen noch de gemeente zullen daartoe in staat zijn. of zou de provincie de kosten op zich nemen? Voorzitter acht nog de beste verbetering van Mien- akker naar de Kcrte Twuijver, zoodat een goede ver binding met de Gouw kan worden verkregen. De heer Bossen acht de verbreeding van de Pade toch wfl gewenscht, maar de raad acht het beter antwoord van Ged. Staten af te wachten. Voor kennisgeving aangenomen het adres van Bloemendaal omtrent overmatige scholenbouw. Het verslag van den cursus voor schoolvrije jeugd vermeldt dat de deelname door de leerlingen onvol doende was, alleen enkele leerlingen bleven den cur sus trouw bezoeken. De gemeente Hensbroek zond een schrijven, waarin in overweging wordt gegeven de salarissen van den Vleeschkeuringsdienst met 15 te verminderen en wordt gevraagd dat de gecommitteerde deze kwestie onder het oog te zien. De Voorzitter heeft nog doen onderzoeken de kos ten van aansluiting aan de waterleiding. Voor het perceel Renoolj zouden de kosten voor de gemeent bedragen f 123.48. de aansluitingen naar de Noorder- pade f208, terwijl van de eigenaren dier perceelen er 7 niet willen aansluiten. De heer P. Klaver wordt over 4 maanden vergoe ding verleend voor reiskosten schoolkind. Met de fa milie Glas wordt thans onderhandeld over aankoop grond voor schoolbouw. Aangekocht zal worden een nieuwe archiefkast en verkocht 2 oude brandkasten. De verbetering van de beide begraafplaatsen zou kosten f250, het kerkbestuur te Aartswoud heeft zich bereid verklaard de helft in de kosten bij te dra gen. het kerkbestuur te Hoogwoud heeft nog niet ge antwoord. De begraafplaatsen behooren nog aan de kerkelijke gemeenten en daardoor voldoet de ge meente niet aan de wet, die voorschrijft dat de ge meente een begraafplaats heeft Wel is er thans een goede verstandhouding tusschen gemeente en kerke lijke gemeenten, maar dit kan anders worden en daarom is aan de kerkelijke gemeenten gevraagd de begraafplaatsen voor 100 jaren in erfpacht aan de gemeente af te staan. Do Voorzitter brengt in bespreking dat personen enkele sloten langs de wegen, die geen dienst meer doen. willen dempen. B. en W. hebben daar tegen geen bezwaar, mits de kosten van afscheiding door de belanghebbenden worden bekostigd. Een ander ge val is het met de sloot bij het perceel Schilder, hier ns demping gewenscht om een goede verbetering van den weg te krijgen. Na eenige bespreking wordt besloten in dit geval wel de leesten der afscheiding voor rekening der gemeente te nemen. Hoewel er nog geen sprake is van ondervoeding van schoolkinderen, komen toch een 6 a 7 kinderen voor uitzending naar een vacantie-oord in aanmer king. Daarvoor willen B. cn W. f50 beschikbaar stel len en dan in samenwerking met de afd. Vacantie- kolonie de uitzending bewerkstelligen. Wordt goed-, gevonden. De begrooting voor 1932 is teruggekomen met eenige bemerkingen, aan welke bemerkingen gedeeltelijk tegemoet zal worden gekomen. Door B. en W. wordt voorgesteld tot het instellen van een agentschap der arbeidsbemiddeling en vast stelling van een verordening voor dat agentschap De gemeente is daartoe ingevolge een nieuwe wets bepaling verplicht en B. en W. stellen voor aan mej. Van der Veen tegen een vergoeding van f 50 het agentschap op te dragen. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor tot het verleenen van een subsidie groot f25 aan de afdeeling Opmeer en Om streken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw in de kosten van een te houden Landbouwten toonstelling te Opmeer in 1D32. Vorig jaar was f50 gegeven, maar de finantieele toestand van de vereeniging is van dien aard, dat geoordeeld werd. dat met f25 volstaan kan worden. De heer Glas laat een ander geluid booren en be pleit een subsidie van f50, met met 't oog van den steun die wordt verleend uit de gelden uit z.g. „doel" Na deze toelichting wordt besloten een subsidie van f50 te verleenen. De Winkelsluitingswet. B. en W. stellen aan den Raad voor bij verorde ning te bepalen, dat de Winkelsluitingswet op de da gen dat er in verschillende dorpen kermis gehouden wordt voor die dorpen niet zal gelden, evenmin als op de Zaterdagen voorafgaande aan de kermis sen. Verder wordt voorgesteld om de winkels de eer ste vijf werkdagen van de week een uur langer tr doen openblijven dan bij de wet is bepaald en gedu rende het tijdvak van den zomertijd 2 uur langer. De heer Vijn maakt bezwaar, dat de melkventers des Zondags niet venten, doch de Voorzitter merkt op, dat de betrokken personen geen ontheffing heb ben gevraagd en waarom zouden wij dan een uit zondering maken. Spr. heeft zelf geen bezwaar tot 10 uur toestemming tot venten te verleenen. De heer Vijn vraagt of niet aan alle winkeliers vergunning kan worden gegeven des Zondags tot s morgens 10 uur hun winkels geopend te hebben, doch de Voorzitter zegt. dat dit niet mag. De heer Ham vindt het wel goed dat de menschen des Zondags vrij zijn. Als het een algemeene regel wordt, zal de winkelsluiting voor de winkeliers een zegen worden. Besloten wordt voor de melkventers ontheffing te verleenen tot 's Zondagsmorgens 10 uur. De heer Bossen acht voor het platteland de win kelsluiting niet van belang. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten, tegen stemde de heer Bossen, die des Zondags middags de zaken geopend wil zien. B. en W. stellen aan den raad voor van de Wed. C. Pijper-Wonder het perceel Kerkelaan C 12 te koo pen voor f 4000. Dit perceel zal bestemd worden voor 8e Les. Klim niet op een antof wagen, of tram! Op allebei dc teekoningen van dit plaatje begaan de jongens een groote onvoorzichtig heid. (Hier kon niet afgebeeld worden hoe het goed en hoe het verkeerd is, want het mee rijden achter op een auto of op een kar is a 11 ij d verkeerd). Op het plaatje links wordt een jongen (het zal Piet wel weer wezen) door een motorfiets overreden en het is zijn eigen schuld, want hij beging de onvoorzichtigheid om achter op de snel rijdende vrachtauto te willen klim men en is daarbij op zijn neus gevallen, vlak vóór den motorrijder, die onmogelijk zóó snel kan stoppen, dat hij een ongeluk vorkomen kan. Op het rechter plaatje zijn twee jongens achter op een langzaam rijdende kar geklom men en dat is ook gevaarlijk. Zie maar wat er gebeurt. De voerman moet ineens zijn paard inhouden voor een auto, die uit een zijstraat komt, en door dat plotselinge in houden raakt die eene jongen achter op de kar leelijk in de klem. Zijn handen steekt hij van schrik en pijn in de hoogte en zijn bee- nen zie je niet, want die zitten bekneld tus schen de kar en de auto die er achter tegen op rijdt. De chauffeur kon die botsing niet voorkomen, want die wist niet, dat de voer man zoo plotseling zou moeten stoppen (om dat er van rechts een auto kwam) en ver plicht was zijn paard in te houden, want het verkeer van rechts gaat voor. In de tiende les wordt dat nader behan deld. woning van het Ilnofd der Openbare Lagere School in de Kerkelaan. Wordt goedgevonden. Vastgesteld wordt de instructie voor de doodgra vers. Bij de rondvraag vraagt de heer Ham naar de re den waarom hier geen crisiscomité is, elders zijn meerdere malen brandstoffen, dekens verstrekt. De Voorzitter wijst op de brandstoffenverstrekking, die plaats vond en de gemeente heeft een aardige hoeveelheid kunstmest toegedeeld gekregen. De heer Ham wil de Jeugd den toecang tot de rom. melkui! ontleggen, omdat ze de rommel op den weg brengen. De Voorzitter zegt. dat de vuilnisbak regelmatig wordt schoongemaakt on spr. zegt meerder toezicht toe. De heer Bossen zegt. dat een belangrijke wegver- betering bii de Langereisbrug tot stand is gekomen, maar wil dat een leuning of bord aangebracht wordt. De Voorzitter zegt. dat een handwijzer zal worden geplaatst. Hierna volgt sluiting. N I Et? XV F. N F D O P Zendagavond hield het Instituut voor Arbeidersontwik keling een feestavond In de zaal van den heer Kosscn alhier, waaraan werd medegewerkt door de tooneelver- eenlglng „Kurst na Arbeid"; de .leugdharmonlcaclub van de Langerels en enkele leden van Excelsior. Als de Voorzitter, de heer Jb. van Zoonen dezen feest avond opent, waarin hij den aanwezigen van harte wel kom heet is de zaal tot In alle hoeken gevuld. Spr. uit zün leedwezen over het niet aanwezig kunnen zijn van den heer Jn. Burger, wegens ernstige ongesteldheid. Voor hem zal hedenavond met de opvoering van het tooneclstuk een plaatsvervanger optreden, die zoo be reidwillig was, de rol van Burger te vervullen. In ver band met die onverwachte plaatsvervanging roept spr. clementie in. Vanaf dezon feestavond zal Maandag een telegram worden gezonden aan Burger, met den wensch op spoedig herstel. Ook de mondharmonicaclub Is ln ongelegenheid ge raakt door de ziekte van Burger. Als leider hiervan zal heden optreden de heer Arts. Dan wordt het doek gehaald en wordt begonnen met de opvoering van het blijspel: ..Als Je maar een verleden hebt", een vroolijke historie in drie bedrijven, op te voe ren door „Kunst na Arbeid". Het spel dat hedenavond door K. na A. werd gegeven was wederom keurig te noemen. Door het vlotte en vrije spel kwam dit blijspel prachtig tot zijn recht, en menigmaal moest stilte wor den geroepen om alles goed te kunnen volgen, de lach salvo's kwamen bijna niet van de lucht. K. na A. had blijkbaar haar besto beentje voorgezet en heeft ook hedenavond de volle zaal en het daverend applaus ten volle verdiend. Over het spel kunnen wij niets schrijven dan lof. Ge zien de nog Jonge krachten, welke K. na A. onder hare leden telt, en die reeds uit nemend spel leverden, belooft deze vereeniging onder regie van den heer H. Slikker in de toekomst ons nog menige mooie avond te verschaffen. Tooneelaankleiding en gr image waren mede goed verzorgd. Hierna treedt op de jeugdharmonicaclub. bestaande uit een vijftiental leden, welke het eerst ten gehoore brengt hun clublied gemaakt door een der leden. Mej. Mantel. Vervolgens werden nog verschillende nummer" ten gehoore gebracht, welke allen een warm applaus ln ontvangst hadden te nemen. Het optreden van de club was een aardige afwisseling. Hierna wordt de verloting afgewerkt, waardoor ver schillende aanwezigen met een prijs huiswaarts kunnen gaan. Hiermede is het officleele gedeelte van dezen feest avond ten einde, en richt de Voorzitter hartelijke woor den van dank aan allen, die hunne medewerking aan dezen avond hebben en nog zullen verleenen. en daar mede hebben doen slagen, en wekt een ieder op. die nog geen lid is van het instituut zich als nog op te ge ven. pm hierdoor tevens in de gelegenheid te zijn. deel te nemen aan de dezen zomer te houden excursies. Vele leden maken tevens, dat mooiere excursies gehouden kunnen worden. Hiermede is het officieele gedeelte ten einde en wor den de aanwezigen in do gelegenheid gesteld op muziek van enkele leden van Excelsior, te dansen, waarvan nog een paar uurtjes een druk en gezellig gebruik wordt gemaakt Het geheel is voor het Instituut een alleszins goedge slaagden avond geworden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10