Wervelstorm in Vereen. Staten. BEZUINIGING Drie Staten geteisterd. Ongeveer 200 dooden. op de Rijksbegrooting. Veearts voor de Rechtbank. De Z o m e r t ij d.. Oudheidkundige vondsten in de Wieringermeer. Hevige vechtpartij te Uden. Geen bioscoop-conflict te Nijmegen. Ernstige autobotsing opden Muider Straatweg. De Koningin in Friesland. Het vermiste Haagsche meisje. Bloedig drama in een Belgisch dorp. HT"7EN II 1ESTORT, WAARVAN EEN DEEL TOT OVERMAAT VAN RAMP IN BRAND GERAAKT. Uit New York wordt gemeld dat een hevige wervel storm heeft gewoed in Alabama, Tennessee en Ken- tucky, de drie Zuidelijke Staten van de Unie. Omtrent het aantal slachtoffers loopen de berichten sterk uiteen, doch wel blijkt, dat dit aantal zeer groot moet zijn. Sommige berichten spreken van ver over de 100 dooden en meerdere honderden gewonden. Tal- looze gezinnen zijn als gevo.g van de ramp dakloos geworden. Het meerendeel der slachtoffers Zijn ne gers. Aan den wervelstorm waren geweldige stortregens voorafgegaan, waardoor de redding uitermate wordt bemoeilijkt. Het Amerikaansche Roode Kruis zendt treinen met geneesheeren, verpleegsters en verbandmiddelen naar het geteisterde gebied. Er zijn ook troepen onderweg. Geheele dorpen verwoest. Vooral in Alabama heeft de cycloon, die gepaard ging met hevige slagregens, vele steden geteisterd. Te Greensboro, Northport, Faunsdalee, Demopolis, Ma- rion en Tuscaloosa werd groote schade aangericht en talrijke personen werden gedood. De genoemde plaats jes hebben gemiddeld 500 a 1000 inwoners en liggen op 50 a 100 K.M. afstand ten zuiden van Birmingham (Alabama). Te Northport, een stadje met een paar duizend in woners, werden velen gedood door in het rond vlie gende balken, die door de kracht van den cycloon van een houtopslagplaats waren opgejaagd. De toestand werd verergerd, doordat onmiddellijk brand uitbrak, die zich met groote snelheid uitbreidde, zoodat men aanvankelijk vreesde dat de geheele stad in asch zou worden gelegd. Brandweren uit den omtrek slaagderi er echter tenslotte in het vuur meester te worden. Op bevel van den gouverneur van Alabama. Miller, is een afdeeling der nationale garde naar Northport ver trokken, ten einde te voorkomen, dat bandieten in de puinhoopen hun slag pogen te slaan. De toestand in het. stadje is verschrikkelijk; zelfs in de takken der boomen ziet met lijken van slachtoffers hangen. Het aantal dooden te Northport zelf bedraagt 24, terwijl door Roode Kruis-auto's reeds 133 gewonden naar de ziekenhuizen in de omliggende plaatsen zijn overge bracht. Te Columbiana werden vijftien personen gedood en 75 gewond. Hier zijn honderd gebouwen ingestort. Te Clanton werden twee personen gedood en een hon derdtal huizen vernield. Volgens de latere berichten werden tien personen gedood te Calera, vier te Ma- rion en één te Faunsdale. De aangerichte schade wordt op ten minste 500 millioen dollar (1.25 milliard gulden) geschat. De weg dien de cycloon genomen heeft, kan over 'n afstand van 800 K.M. worden nagegaan. Uit Noor delijke richting van het plaatsje Tanden komend, boog de cycloon naar het Oosten om, streek vervolgens over Marton; boog daarna opnieuw naar het Noorden en teisterde tenslotte Tuscaloosa. De scheepvaart langs een gedeelte der Pacific-kust was geheel onmogelijk en tal van schepen moes'en een goed heenkomen zoeken in de havens. Ook het luchtverkeer moest grootendeels worden stopgezet. Een vliegtuig met twee inzittenden, dat door den storm werd overvallen en een noodlanding trachtte te maken, op een eilandje in de Ohio-rivier, werd tegen den grond gedrukt en vernield. De Leide inzittenden werden gedood. Tenslotte viel in de noordelijke staten veel sneeuw, vooral in Chicago, Philadelphia, Pittsburg, Cleveland en New York. Aantal dooden boven de 200 ge stegen. - 700 gewonden. - Nog meer staten geteisterd. Nader wordt uit New York gemeld: De geweldige wervelstorm in het Zuiden der Unie heeft ook de staten Georgia en Carolina niet gespaard, zoodat dus vijf staten, n.1. de twee genoemde en Alaba ma, Kentucky en Tennessee, zijn geteisterd. Elk oogen- blik stijgt het cijfer der dooden en gewonden. Volgens de laatste berichten, welke uit het rampgebied zijn ont vangen, bedraagt het aantal dooden 214 en dat der ge wonden 700, De staat Alabama heeft zoowel wat de materieele schade als het verlies aan menschenlevens betreft, het zwaarst geleden. Honderdnegenenzestig zijner Inwoners vonden den dood, waarvan in het Westen alleen reeds 108. Georgia telt 30 dcfcxien. In de staten Indiana en Ohio, ten Noorden van Ken tucky gelegen, hebben de sneeuwstormen groote schade aangericht. Trouwens alle staten langs de Oostkust, van Virginia Cape tot aan Eastport (Maine) zijn door de hevige regens en sneeuwstormen geteisterd, hoewel hier geiukkig nog geen menschenlevens zijn te betreuren. De vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan moesten wegens den storm worden afgebroken. Een van de tor pedojagers heeft ernstige averij opgeloopen. Onvrijwillige luchtreis tijdens een orkaan. Uit Bisbee (staat Arizona, V. S.) In den afgeloopen nacht heeft ook in een deel van Arizona een hevige storm gewoed. Ten einde niet uit hun bed te worden geslingerd, had den twee boeren hun legerstede met touwen aan de balken van de zoldering bevestigd. Op een gegeven oogenblik rukte de storm echter het dak van het huis weg, met het gevolg, dat de twee mannen met het dak en de er aan bevestigde bedden een paar honderd meter ver door de lucht vlogen, alvorens tegen den grond te smakken. Een hunner werd daarbij verpletterd. Ruim 1000 slachtoffers. V.D. verneemt uit New York: Volgens de laatste be richten heeft de tornado ruim 200 slachtoffers gemaakt. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer 1000. Rapport der commfssie-Welter. - Een ver doorgevoerde versobering voer Onderwijs en Defensie. Naar het Haagsche Corr. Bureau verneemt zal bin nenkort de bezuinigingscommissle-Welter een plenaire zitting houden, waarop haar rapport aan de Kroon uit te brengen, definitief zal worden vastgesteld. Over deninhoud van het rapport doen vele geruchten de rende, welke voor een deel hun grond vinden in de besprekingen, die de commissie met enkele groepen van belanghebbenden heeft gevoerd. Naar het Corr. Eureau in verband hiermede ter oore kwam, zou de commissie tot de conclusie zijn gekomen, dat een be drag van c.a. 120 millioen gulden op de staatsuitgaven bezuinigd moet worden. Dit bedrag zou moeten worden gevonden door een reeks van maatregelen, waaronder salarisvermindering der rijksambtenaren over de ge heele linie en inkrimping van het ambtenaarscorps door vervroegde pensionnecring. De commissie zou voor elk departement een bepaald percentage, dat dit in de bezuiniging heeft op te bren gen, hebben vastgesteld. Daarbij zou het in de bedoeling liggen een zeer ver doorgeroerde vermindering van de uitgaven van materieel Voor te stellen, benevens wij ziging, opheffing en combinatie van verschillende dienstvakken. De departementen van Defensie en van Onderwijs, K. en W. zouden vooral esn belangrijk con tingent bijx de bezuiniging moeten leveren. Wat het onderwijs betreft, moet het voornemen be staan, voor te stellen in de lagere klassen de onderwijs krachten te vervangen door hulponderwijzers, die een mindere bevoegdheid bezitten en lager gesalarieerd zul len worden. Deze gegevens, welke intusschen geen of ficieel en ook geen officieus karakter dragen, worden slechts onder voorbehoud verstrekt. RECHTSWEZEN- Overtreding van de Veewet. De vierde kamer der Arrondissements Rechtbank te Amsterdam behandelde gistermiddag het beroep, dat de veearts H. ter B. te Naarden en de ambte naar van het O.M. aan het Kantongerecht te Hil versum hebben ingesteld tegen het vonnis van den kantonrechter, waarbij eerstgenoemde veroordeeld werd tot f 10 boete subsidiair tien dagen hechtenis wegens het brengen van gezond vee naar een qua rantainestal, waarin zich vee bevond dat aan mond en klauwzeer lijdende was. De veearts had betoogd voor het Kantongerecht bijgestaan door den inspecteur van het district en mr. Th. Muller Massis dat hij dezen maatregel had genomen volgens de nieuwe veterinair-wetenschap- pelijke inzichten. Het wordt nl. beter geacht, gezon de koeien bij zieke te brengen vooral als ze drach tig zijn zooals hier het geval is geweest dan te wachten tot ook zij door mond- en klauwzeer wor den aangetast, hetgeen in een besmette streek niet te voorkomen is. In hooger beroep waren drie getuigen gedagvaard. Getuige Van Kooij, melkknecht, verklaarde dat hij 19 Augustus 1930 eenige gezonde koeien van „de Li- miten" naar den quarantainestal van „Oud Bussum" had gebracht. Het juiste aantal kon hij echter niet opgeven, noch in welke weilanden zij hadden ge- loo. en. Verd. gaf toe, dat hij zeven koeien had laten bren gen naar den quarantainenstal van de hofstede. In dezen stal heerschte mond- en klauwzeer. De gezonde koeien waren drachtig en uaarom was het naar de meening van den veearts beter, deze drachtige koeien nu mond- en klauwzeer te doen krijgen, dan later. Verd. had'overleg gepleegd met den inspecteur van de veeartsenijkundigen dienst en den burge meester van Huizen. Requisitoir. De Officier van Justitie achtte het bewezen, dat verd. gezonde koeien bij besmet vee had gebracht. Hierh ad dus overtreding van art. 82 van de Veewet plaats. Op formeele gronden vroeg spr. vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter. Spr. merkte nog op, dat de wetenschappelijke op vatting van verd. hem niet vrijpleit van de ten laste gelegue overteding. Ook het overleg met den inspec teur laat hem niet vrij uitgaan. Verd. is zelf onbe zoldigd Rijksveldwachter enhij moet door den Rijksveldwachter verbaliseerd woraen. Er zijn naar spr.'s meening geen verzachtende omstandigheden. Het O.M. vorderde ten slotte een geldboete van honderd gulden, subsidiair 10 dagen hechtenis. Mr. Muller Massis aan het woord. Mr. Muller Massis noemae deze vervolging een dwaasheid. Art. 82 is geschapen om particulieren te verhinderen gezond vee in een verdachten toestand te brengen, waardoor de koeien moeten woruen af gemaakt en schadeloosstelling aan den betrokkene moet worden uitbetaald. De bedoelingen van den veearts waren geheel an ders. De meuische indicatie maakt dezen veearts, üie handelt in het belang van d3n veestapel, straffe loos. Dispensatie was in dit geval onnoouig. Er is over deze kwestie een strijd tusschen de de partementen van lanubouw en justitie. Zeer zeker heeft verd. gehandeld uit zijn medi sche overtuiging. Hij is daarom niet strafbaar. Mocht ue rechtbank de letter van de wet volgen, dan is ei reden cie minimum boete op te leggen om een prin- cipieele beslissing te kriigen. Het spoorwegongeval te Groningen. Vrijspraak voor den rangeerder en 14 dagen gevangenisstraf voor den machi nist. Gister werd voor het Hof te Leeuwarden de zaak behandeld van den rangeerder Homan te Groningen en den machinist Pijpe te Zwolle, betrokkene bij bet spoorwegongeluk van 26 Januari 1931 te Groningen Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor van des kundigen eisebte de procureur-generaal vrij spraak voor verd. Homan, omdat niet gebleken is, dat verd. schuldig is aan grove nalatigheid, zwaar li chamelijk letsel voor anderen tengevolge hebbende; veertien dagen hechtenis voor Pijpe. Mr. Dambrink sloot zich aan bij het requisitoir van den procureur-generaal. Mr. Waslander vroeg vrij spraak voor verd. Pijpe op dezelfde gronden waarop de vrijspraak van verd. H. berustte en, mocht straf volgen, om deze dan voorwaardelijk op te leggen. Uitspraak over 14 dagen. Verduistering van f 5320. Een jaar gevangenisstraf geëlscht. Voor de Utrechtsche Rechtbank had zich gister te verantwoorden de 25-jarige administrateur van het Waterleidingbedrijf te Amerongen, wegens verduis tering in dienstbetrekking van f5320 ten nadeele van de gemeente Amerongen. Het bleek, dat verd., die reeds twee jaar deze func tie bekleedde, een salaris genoot van f300 per jaar. Voorts kwam aan het licht, dat de gemeente-ontvan ger verd. geld te leen had gegeven, waardoor bij con trole de kas steeds klopte. De Officier wilde met de omstandigheden rekening houden en eischte één jaar. Mr. van Maarsseveen te Utrecht pleitte voorwaar delijke veroordeeling. Uitspraak 5 April. HITLER MAG NIET VOOR DE RADIO SPREKEN. V.D. verneemt uit Berlijn: De Rijksregeering staat evenals te voren op het standpunt dat ook bij de tweede ronde der verkie zingen voor het presidentschap van het Rijk de radio niet ter beschikking mag worden gesteld voor partij politieke redevoeringen, zoodat Adolf Hitier geen ra- dioverkiezingsreae mag houden. VAN 22 MEI TOT 2 OCTOBER. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat de zomertijd dit jaar zal aanvangen 22 Mei en zal eindigen op 2 October. Ook vroeger grootendeels bewoond land geweest. - Overblijfselen van onde dorpen nog goed bewaard gebleven. - Grondsporen van hul zen en kerken. De heer W. C. Braat heeft In het Rijksmuseum van Oudheden te Lelden een lezing gehouden over „Oudheid kundige vondsten In de Wieringermeer." Aan het verslag ln het „Handelsblad" over deze in teressante lezing ontleenen wij het volgende: De Wieringermeer, die thans weer Ingepolderd is, is ook vroeger eenmaal grootendeels bewoond land ge weest. In de vroege middeleeuwen was het Wieringer meer, ten N.O. van Medemblik, een betrekkelijk klein meer. Aan de oevers lagen enkele dorpen, waarvan thans bij de droogmaking de overblijfselen teruggevonden zijn, In den loop der eeuwen nu, heeft het meer zichzelf lang zamerhand vergroot door afslag van zijn oevers, die grootendeels uit veen bestonden. De geheele veenlaag is op die wijze verdwenen, met alles wat erop stond, dus ook de hulzen van de dorpen. Van die oude dorpen heeft men dan ook nog slechts een groot aantal waterputten teruggevonden, die door de veenlaag heen tot een eind- weegs ln den kleigrond reikten. De talrijke aaroewerk- scherven, die in deze putten gevonden werden, leverden een interessante bijdrage, tot de kennis der mlddeleeuw- sche ceramiek tusschen omstreeks 850 en 1250. Maar dat niet alleen, men kan aan de hand van die aarde- werkscherven de vindplaatsen ook vrij nauwkeurig da teeren, en vaststellen, dat het eene dorp langer heeft bestaan dan het andere, d.w.z. dat de dorpen langzamer hand, het een na het ander, door het zich gestadig uit breidende meer verzwolgen zijn. Zulke gegevens, ge mobiliseerd met de resultaten der dieptemetingen, die na de droogmaking gedaan zijn. stellen ons ln staat, ons van den omvang van het Wieringermeer in be paalde perioden een voorstelling te vormen. Aan den rand van het Wieringermeer, dicht bij de tegenwoordige zeedijken van Noord-Holland, zijn de overblijfselen der oude dorpen veel beter bewaard ge bleven. Op twee plaatsen waren daar nog stukken van het oorspronkelijke veen blijven zitten, en daarin tee kenden zich duidelijk de grondsporen der huizen af. Aan de hand van een aantal lichtbeelden liet spreker zien hoe de bouw van deze huizen o.a. geheel overeen stemde met die van de hulzen in de Vikingerstad Hait- habu bij Sleeswijk. Zoo werden ook dicht bij Aartswoud. niet ver bulten den dijk, de overblijfsrlen van het plaatsje Gawijzend teruggevonden, dat in 1334, bij het leggen van den grooten inlaagdijk van Medemblik tot Barsingerhorn, werd buitengeslagen. De grondsporen van een klein kerkje werden hier gevonden, benevens een aantal doodkisten van roode zandsteen. Ook van de huizen waren daar nog enkele resten in het terrein aan te wijzen. De overblijfselen van oude, reeds in de middeleeuwen opgegeven dijken, die in de Wieringermeer voor den dag kwamen, brachten aar het licht, dat dergelftke ver schijnselen. die reeds veel vroeger hier en daar ln Noordholand waren geconstateerd, eveneens als resten van dijken verklaard moesten worden. Zoo kon spreker aan de hand van een kaart eenige beschouwingen wij den aan de voorgeschiedenis van den Westfijeschen zee dijk, waarvan wij de geschiedenis tot dusver met behulp van geschreven bronnen niet verder terug konden vervolgen dan tot 1288. Met een bespreking van de aardewerkvondsten, toe gelicht door een aantal lichtbéelden, besloot spreker zijn voordracht. Een geheele buurtschap neemt er aan deel. Een zwaargewonde. Gisteren heeft zich te Uden als gevolg van een vu- rigen twist een vechtpartij afgespeeld, waarbij alle bewoners van de buurtschap Bosschebaan betrokken waren, aldus lezen we in het „Handelsblad." Er werd met knuppels en landbouwwerktuigen ge slagen en rake klappen zijn uitgedeeld. Een der vechtenden werd door een schot in het onderlichaam zwaar gewond en bovendien met een schop deerlijk toegetakeld, zoodat zijn toestand niet zonder gevaar is. De marechaussee is er nog niet in geslaagd den man, die het schot gelost heeft, te ontdekken. Verhooging van de belasting op de publie ke vermakelijkheden door den gemeente raad verworpen. Uit Nijmegen, 22 Maart: In de hedenavond gehouden zitting van den ge meenteraad van Nijmegen is met 19 tegen 15 stemmen verworpen het voorstel van B. en W. om de belasting op de publieke vermakelijkheden van 20 op 25 tl brengen. HET GESTOLEN KIND. Volgens een bericht in de New York Herald zou een postduif zijn gevangen, waarop men een briefje vond van den volgenden inhoud: „Het kind bevindt zich in een jacht dat geen enkele plaats aandoet. De voorschriften omtrent de behandeling van het kind worden nauwkeurig opgevolgd. Buiten 't rechtsgebied van de Ver. Staten. Laat den vogel los". De politie houdt het er voor dat deze mededeelingen betrekking hebben op het kind van Lindbergh. PAARD DOOR AUTO DOODGEREDEN. De geleider ernstig gekwetst De gebroeders D., tijdelijk verblijvende in het woonwagenkamp te Breda, keerden met een paard terug van Tilburg, waar zij het gekocht hadden. Op een rijksweg onder Dorst bij Breda werden ze van achter aangereden door een van Tilburg komenden auto. 't Paard werd op slag gedood en de eene gelei der zoo ernstig gekwetst, dat, nadat hem geestelijke en medische hulp verleend was. onmiddellijk over brenging naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda noodig was. De luxe auto werd ernstig beschadigd en kon on mogelijk op eigen kracht verder; zijn bestuurder kwam er met eenige ontvellingen af. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Eén doode, 1 zwaargewonde. Hedenmorgen in de vroegte had op den Muiderstraat- weg nabij de Hakkelaarsbrug een ernstige autobotsing plaats. Aldaar stond aan den weg stil een vrachtauto van de firma van Deudekom te Amsterdam om een kleine reparatie uit te voeren. Uit de richting Bussum kwam een LJmuider vischauto van de firma Van Zan ten. De chauffeur van deze schijnt de stilstaande vracht auto niet te hebben opgemerkt, althans een hevige bot sing volgde. Beide auto's werden 15 meter ver weggesleurd en to taal vernield. In de vischauto zaten twee chauffeurs, oeiden werden uit den wagen weggeslingerd. De 25-ja- rige A. Spiek was onmiddellijk dood. De tweede werd zwaar gewond en na voorloopig door een dokter geholpen te zijn, naar het Burger Ziekenhuis in Amsterdam ver voerd. De chauffeur van de stilstaande auto werd niet ge troffen. Een bezoek gebracht bi] enekele boeren. Ook het k!ein-landbouwersbedrl]f in oogcnschouw genomen. Gisterenmiddag kwart over twee is de Koningin, vergezeld door de commissaris der Koningin in Friesland, uitgereden om iti het Oosten der provin cie enkele bedrijven te bezoeken, die tengevolge van de crisis in moeilijke omstandigheden verkeeren. Er werd een bezoek gebracht aan een boerderij te Oen- kerk en vervolgens reed H. M. over Hardegarijp, Geenvoorden, Zwaagvvesteind naar Zwagerveen. waar wederom een bezoek aan een klein boerenbedrijf werd gebracht. De tocht werd voortgezet over Geen klooster, Eesterum. Oostermeer. NUega naar Ourie- ga. waar nogmaals een kleine boerdprij werd be zocht H. M. keerde over Wartena. Warga en Gou- tum naar Leeuwarden terug, waar zij omstreeks vijf uur aankwam. Naar wij vernemen zou H M vanochtend om tien uur een bezoek brengen aan eenige boerenbedrijven in een ander deel van de provincie. Te Amsterdam aangehouden. Vrees voor een slecht schoolrapport. De 15-jarige M. H. de Zw., die sinds Woensdag j.1. uit de ouderlijke woning aan de Laan van Meerdervoort te s-Gravenhage vermist werd, is door de Amsterdam- sche politie aangehouden en ter beschikking van de ouders gesteld. De vader heeft zijn dochter afgehaald en kwam met haar in zijn woning aan, waar de ernstig overspannen moeder het meisje dolgelukkig in de ar men sloot. In een kort onderhoud, dat de ,.Avp." na de behouden thuiskomst met den vader had, deelde deze mede, dat het meisje na het vertrek uit de ouderlijke woning op Woensdagmiddag ongeveer 2 uur regelrecht naar Am sterdam Is vertrokken, waar zij zich tot Maandag wist schuil te houden. Het meisje was tot haar onberaden stap overgegaan uitsluitend uit vrees voor het slechte schoolrapport, dat haar juist Woensdagmorgen op hot Lyceum was ter hand gesteld. Waar aan het aJ of niet verwerven van pe goed rapport door de ouders groote waarde werd ge hecht, schijnt het kind door de enkele minder goede cijfers, die er op voorkwamen zoo overstuur te zijn ge raakt dat zij het eenigszlns romantisohe besluit nam de ouderlijke woning te verlaten. Geheel onvoorbereid was de 15-jarlge niet op de vlucht getoogen. Een bankbiljet van honderd gulden: een hand koffertje en extra kleedIng had zij mede op haar onbe kende reis genomen. Onder den indruk van het tegen hem aanhangige pro ces. heeft zekere Victor de Keuninck. een 68-jarige be woner van het Belgische dorp Cortemarck, die vandaag voor den kantonrechter te Brugge moest verschijnen een bloedig misdrijf gepleegd. Reeds gerulmen tijd leef de hij met zijn buurman in ongenoegen over de schei dingslijn van hun landerijen en nadat zijn buurman een klacht tegen hem had ingediend, dreigde hij herhaalde lijk zich op den man te zullen wreken. Gistermiddag, aldus de Brusselsche corr. van de „Tel." kwam hij gewapend met een geweer uit zijn woning en begaf zich naar den tuin van zijn buurman, waar deze aan het werk was. Onmiddellijk loste de Keuninck een sohot, dat zijn buurman doodelijk verwondde. Op het gerucht van de losbarsting snelde de buurvrouw uit haar woning om het slachtoffer te helpen, doch zij werd door een tweede schot getroffen en is korten tijd daarna eveneens overleden. Op het lawaai kwamen de inwoners van het plaatsje op straat en weldra ontstond onder deze menschen een panische schrik. De dader wandelde met het geweer aan den schouder op den weg. Ondertusschen was een geneesheer ter plaatse verschenen, doch toen deze de slachtoffers wilde naderen, richtte de dader zijn geweer op hem, zoodat de dokter zich moest terugtrekken. Eenige oogenbllkken nadien ging de moordenaar aan den kant van den weg zitten. Belangstellende dorpelin gen kwam op hem toe. Op dat oogenblik richtte hij zich op en vuurde zijn geweer af op twee vrouwen, die bei den gekwetst werden. Intusschen was de marechaussee verschenen. Een aantal beambten liep naar den dader toe, die daarop zijn geweer opnieuw afvuurde. Een van de marechaussees werd licht gewond. Toen trok de commandant der gendarmerie zijn revolver en wist den dader met twee schoten onschadelijk te maken. Zwaar gewond werd hij opgenomen en met dc twee gewonde vrouwen naar het ziekenhuis van Brugge overgebracht. Het gerecht is ter plaatse verschenen. VEENHUIZEN. Aan den heer Jb. Rentenaar, loerling van de Am bachtsschool te Alkmaar, is het einddiploma snii^ bankwerker uitgereikt, terwijl de heer S. Rente naar tot de 2e klasse voortgezet nmbachtsonderwijs (electro-techniek), is toegelaten, terwijl hem ook het diploma motorcursus uitgereikt werd. De heer C. Benit is overgegaan van de le naar de 2e klasse (machinebankwerker). WINKEL. Onze plaatsgenoot, Jb. Laan, leerling van de Am bachtsschool te Alkmaar (electricien), is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. De eerste uitkeering van renteloos voorschot aan noodlijdende tuinders, heeft plaats gehad en is aan 9 verschillénde tuinders in totaal uitbetaald f2471.42. OUDKARSPEL. Maandag geraakte het 31/2-jarig dochtertje van den heer B. te water, met het noodlottig gevolg, dat de kleine verdronk. LANGENDIJK. Als eerste controleur der L.G.C. voor de keuring van te veld staande aardappelen, is de heer P. Nap Cz. te Oudkarspel benoemd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8