Landelijke Ruitersport in het Noorden. Woensdag 23 Maart 1932 SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9042 Officieale meldingen. Langs den hoefslag. EEN DAPPER MEISJE TIMBOUWVEREENIGING DE TOEKOMST". Scherpe afkeuring uitgesproken over de handelwijze van den Burgemeester. Met 36 tegen 10 stemmen als eerelid geroyeerd. Allo correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Ye.hmun, Waardpofder. liolborn, TeL 25. Nadruk verboden RUITER AVONDEN. L. R. „De Noorderrulters" te Den Helder, Zaterdag 2 April in Dancing House „Musis Sacrum", Koning straat. Standaarduitreiking. Tooneelstuk „Het Ruiter- aanzoek'. L. R. „De Noorderruite r s" is op daartoe ge daan verzoek aangesloten bij de Ned. Fed. van L. R. L. R. „AnnaPaulown a". De uitgeschreven marsch van bovengenoemde L. R. in combinatie met andere af- deellrigen, gaat door omstandigheden niet door. WEDSTRIJDEN. Concours van Land. Rjjv. te Anna Paulowna op 19 Juni a.s. Inlichtingen Secretariaat: J. C. Vethman, Waardpolder Kolhorn, Tel. 25. Sterrit naar MIdden-Beemster, 3 Aug. Inlichtingen Dr. J. P. Veening, Midden-Beemster. Het bureau der Ned. Fed. v. L. R. zal vanaf het begin der volgende maand niet meer te Hoofddorp, maar te Heemstede, Kerklaan 109, gevestigd zijn. LESSEN. L. R. „West-Friesland", 27 Maart geen les. L. R. „Anna Paulowna" en „Noorderrulters" 27 Maart oefening. Verzamelpunt Vlotbrug De Kooij, voonn. 11 uur (Boterham medenemen). L.R. „Texel", rijles n.m. 2 uur, 26 Maart a.s. Vm. EEN HUWELIJK IN DE RUITER WE RELD. Op 30 Maart as. zal de Secretaris der Ned. Fed. van L. R., de heer W. Slob, in 't huwelijk treden met Mej. Tine Saai, amazone der L. R. „Anna Paulowna". Dat het den emlnenten leider en Secretaris der Ned. L. Ruitersport en zijn bruid, aan belangstelling niet zal ontbreken, daarvan zijn wij overtuigd. KUITERAVOND L. R. „HEILOO EN OMSTR." Toen wij Zaterdagavond „De Rustende Jager" te Heiloo binnentraden, kon men wel bemerken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Direct viel de keurige versiering der zaal ons op. De guirlandes, geheel van levend groen, doorvlochten met levende bloemen, waren langs en door de zaal opgehangen. Dit moet een ge weldig werk zijn geweest. Een compliment aan den vervaardiger, den heer J. Bruul, met zijn helpers. Voordat het scherm vaneen zal gaan, en de avond zal ■worden geopend, wordt door den voorzitter, Jhr. H. van Foreest, aan allen verzocht op te staan en door eenige minuten stilte te herdenken het noodlottig oogenblik, toen hun sympathieke ruiterkameraad, Nico Zwart, In 't land. bij 't ophalen van zijn paard, door den blik sem gedood werd. Het gordijn gaat hierna vaneen en aanschouwen wij een kunstig uitgedacht tableau, voorstellende de geheele Landelijke Rijvereeniging Heiloo. Door het bekende dames-achttal worden in hoefijzervorm gemaakte schil den gedragen, waaruit het 5-jarig jubileum naar voren komt: 1927—1932. Voorzitter neemt nu andermaal het woord en zegt een woord van welkom tot de talrijke pl.m. 200 aanwezigen. In 't bijzonder roept spr. een woord van welkom toe aan den eere-voorzitter, Jhr. N. van Foreest. Burgemeester van Heiloo. den oud-voorzitter van de L. R. „Heiloo", de heer Mr. Regteren Altena. Mevr. De Lange. Alkmaar, den heer Vis, Wormerveer, Dr. J. P. Veening. voorzitter der Prov. Commissie van L. R. in Noordholland. De voorzitter der N. F. v. L. R.. Jhr. Coehoorn van Sminia en de secr., de heer W. Slob, zijn verhinderd dezen avond tegenwoordig te zijn Een overzicht van de 5 jaren dat Heiloo en Omstr. heeft bestaan, volgt. Een woord van hulde wordt ge richt aan den instructeur, den heer P. de Jager en den ijverlgen heer P .Bakker, die reeds vanaf de oprichting F E 11 1 T T ET O ;V Naar hel Engel ach ran CH. GARVICB. 13. „Nagle, je bent onbetaalbaar!" riep Clifford op zach- ten toon uit. ..onbetaalbaar! Je had aan het tooneel moe- *tcn gaan. heusch! Je las het formulier als een bisschop voor! Iedereen zou er in gevlogen zijn. laat staan die halve dwaas en dat simpele kind! Je kunt best voor geestelijke doorgaan!" „Zou je denken?" vroeg Nagle bedaard. „Ja, hoor, best. overal! Nagle. ik ben meer dan te vreden. Ik zal je een extratje geven van vijf pond. Kijk eens. hier zijn de twee honderd en vijftig pond en hier is neg een briefje van vijf pond," zei hij fluisterend, terwijl hij een rolletje bankbiljetten uit zijn zak haalde eo natelde. Nagle nam ze aan en zonder ze te tellen stak hij ze zijn zak. „Ik ben blij. dat je tevreden bent", was alles wat hij zei. „Maar als ik je een goeden raad mag geven, ga dan het land uit, want er zit wat voor ons op. als alles uitkomt." „Ik zal er eens over denken. Bonjour!" En meteen was hij verdwenen. Na het bruidsmaal vertrokken lord en lady Fane naar Pau^ley en de eerste weken na haar onverwacht huwe lijk waren vol verrukking voor Lela. Een wolk verduis terde haar geluk, toen lord Fane voorstelde Clifford Hevel op bezoek te vragen. Zij wilde de gevoelens van haar echtgenoot niet kwetsen maar ten slotte flapte ze er uit: „Ik heb een idee. alsof Clifford Revel mijn doodsvij and is? Lord Fane keek haar een oogenblik verbaasd aan en barstte toen in lachen uit. maar als hij haar nauwkeurig gadegeslagen had. zou hij een angstige gloed in haar oogen gezien hebben. HOOFDSTUK XXIV. De zomer was al gevorderd en de meeste mensohen waren de stad uit. maar de Drayton's konden het nog niet eens ^worden waar ze zouden heengaan. Mevrouw Drayton en Edith zaten op een middag plan nen te maken, toen lord Combermere aangediend werd. voor Heiloo's voortbestaan hebben gestreden. Spr. deelt mede, dat Heiloo en Omstr. in die jaren: aan 25 demon straties en 25 wedstrijden heeft deelgenomen, waaruit zij tallooze malen eervol uit zijn getreden. Spr. wenscht de leden met hun bekwamen Instruc teur nog meerderen bloei en bekwaamheid toe en hoopt dat allen een prettlgen avond zullen hebben op dezen herdenkdag van Heiloo's 5-jarig jubileum. Hierop wordt door allen uit volle borst, staande het Wilhelmus gezongen. Nog wordt 't officleele gedeelte voortgezet en krijgt het oudste lid, de heer J. Klerk, het woord, die zeer waardeerende woorden spreekt tot den leider, den heer De Jager en den heer P. Bakker. Als bewijs van erken telijkheid wordt den heer De Jager een fraai schilderij aangeboden. Van de door den voorzitter gegeven gelegenheid om iets te zeggen wordt gebruik gemaakt door den heer Dr. J. P. Veening, die namens de Prov. Comm., Heiloo feliciteert met haar jubileum; in 't bijzonder legt spr. de aandacht op 't dames-achttal van Heiloo en zou 't in de toekomst zeer wenschelijk vinden, dat deze sport nog meer door dames werd beoefend. Want worden, aldus spr., onze amazones der L. R. in de toekomst niet de vrouwen onzer jonge boeren? Juist hun bekendheid met den omgang met paarden zal later in de praktijk 7 ZUIDSCHARWOU DE. De tuinbouwvereenlglng De Toekomst vergaderde Maandagavond ten lokale van den heer P. de Geus. De Voorzitter deelt mee. dat hii door het bestuur als voorzitter is gekozen en als zoodanig de vergadering zal lelden. Hij opent deze vergadering met gemengde gevoe lens. omdat er op de agenda een voorstel voorkomt, dat zeker ondoordacht als zoodanig is ingediend. Hij hoopt, dat men vanavond, nog tot andere gedachten zal ko men. We beleven wel ernstige tijden, maar laten we niet iets doen, waarvan we later berouw zouden hebben. Hij hoopt op korte en zakelijke besprekingen, opdat deze vergadering tot het einde kan worden geleld. De aan wezigen en de pers worden welkom geheeten. Daarna leest de secretaris de notulen van de vorige bijeenkomst voor, die ongewijzigd worden vastgesteld. Voorzitter deelt mee. dat H.M. de Koningin heden morgen een bezoek aan de veiling heeft gebracht, om den toestand op te nemen. Van verschillende zijden heeft Zij inlichtingen verkregen, en het is Haar streven, om te trachten den nood te lenigen. Dat de landsvrouwe de moeite heeft genomen, om hierheen te komen en meo te leven met de noodlijdende tuinbouwers, is een woord van hartelljken dank waard. Verder wordt er aan herinnerd dat meermalen de wenschelijkheid is bepleit, om hier meer witvleezige aardappelen te verbouwen. De meeste kans van slagen wordt verkregen als men aardappelen krijgt voor ex port. De secretaris heeft adressen voor poters van Wilde Duc. waardoor thans een partij aanwezig is. Medegedeeld werd het besluit van den Vierbond met betrekking tot het verbouwen van witte kool. op contract We moeten trachten, zelf de fabrieken van witte kool van zuurkool te voorzien. Van den heer Hazeloop werd een schrijven voorgele zen. waarin werd meegedeeld dat een commissie zal trachten om een moratorium voor betaling van hypo theekaflossingen en renten te verkrijgen. De Voorzitter licht verder eenige posten der rekening toe, welke geruststellend zijn. De heer Keppel vraagt naar de kosten van politie, wat door den voorzitter wordt beantwoord. De heer Kramer bepleit een losstaan der groenten- Lord Combermere, die zooals gewoonlijk naar de laatste mode gekleed was, legde al spoedig het doel van zijn bezoek uit. Hij kwam, vertelde hij, om een uitnoodiglng te brengen van Generaal Rothsay voor Mevrouw Dray ton en haar dochter, om deel te nemen aan een motor tocht naar „The Moorhen", dichtbij Paugley, waar ge- picknict zou worden. Het gezelschap zou behalve uit lord Combermere en de Drayton's, uit Generaal Rothsay. al3 gastheer en lord Claxtone. een jonge studievriend van lord Fane en Clifford Revel. bestaan. De Drayton's namen de uitnoodiging aan en den vol genden morgen kwam de generaal de dames halen. Lord Claxtone, die graag in Edlth's gezelschap ver toefde. had zich ook nu weer van een plaatsje naast Edith verzekerd. „Weet u, dat lord Fane zioh voorgenomen heeft, As- sasin te berijden in de heerenwedren te Badmore, juf frouw Drayton?" „Ik heb daar al over hooren praten," klonk het. „Waarom üeeft dat paard zoo'n ongewone naam?" „Omdat het zoo'n gevaarlijk dier is", antwoordde lord Claxtone, „Hij schopt ieder, die in het bereik van zijn hoeven komt" Edith kon een rilling niet onderdrukken, toen zij er aan dacht wat er zou kunnen gebeuren met lord Fane. „Als", zei ze, „als ik een vriend van Lord Fane was. dan zou ik hem probeeren over te halen dat paard niet te berijden." Lord Claxtone lachte. „U kent lord Fane niet zoo goed als ik juffrouw Drayton. Niets ter wereld zou hem er af brengen het paard nu te berijden. Hij weet. dat wij allen op hem en het paard hebben gewed of er op zul len wedden en het ls voor hem een eerezaak mee te rij den." „Precies", stemde lord Combermere, die naar het ge sprek geluisterd had. toe. „Fane is een man van eer. Kiik maar eens hoe hij dat met Flayaway heeft gedaan. Hij moet daar duizenden mee verloren hebben. Hii zal dat wilde beest berijden, als hii het aangekondigd heeft" Edith Drayton huiverdo achter haar parasol. Plotseling begreep ze Clifford Revel's motief. Als zij Revel ooit gehaat had. deed ze dat nu. Het was een heerlijke middag en de rivier zag er op zijn mooist uit; aan den oever stonden gouden popu lieren en donkere taxisboomen ln weelderigen tooi. Spoedig kwamen zij aan een stuwdam, waarover het water als zilver glansde en schuimde in het zonlicht; en even daarna bereikten zij het eiland. „Het lijkt hier wel een sprookjesland", zei Edith. ter wijl ze voor het oogenblik haar verdriet vergat. „Ik zou dolgraag aan den anderen kant van het eiland eens een kijkje gaan nemen." Lord Claxtone sprong dadelijk overeind, en vroeg haar haar gunstige uitwerking niet missen en zullen door haar flinke optreden haar echtgenooten van veel steun kunnen zijn. Door den secretaris der L. R. „Anna Paulowna" wordt namens de vereen, een fraai bloemstuk aangeboden. Spr. wijst in hartelijke bewoordingen op het vriendschappelijk verband dat steeds heeft bestaan tusschen beide ver- eenigingen, het jaarljjksche bezoek van Heiloo aan het concours van de R.A.P. Spr. wenscht dat dit nog zeer vele jaren moge blijven voortbestaan. Ook door den secretaris van Beiaart", den heer Bom, wordt in denzelfden geest gesproken. De aandacht wordt nü gevraagd voor het Ruiter- tooneelstuk, dat zeer goed wordt gespeeld. Aan 't einde van 't laatste bedrijf wordt aan de dames. Vrouw Veldman en Jo, haar dochter resp. de dames M. Spaan en T. Bakker een fraai bloemstuk aangebo den voor haar uitnemend werk. Zeer interessant is de zelfvervaardigde ruiterfilm, die door den heer Vis wordt getoond. De explicatie berustte bij den heer De Jager, die een en ander van de ge toonde plaatjes veftelde. Vel aandacht werd een en ander gevolgd. Zeker zal dit navolging vinden en ge- looven we, dat de heer Vis nog wel eens ultgenoodigd zal worden om elders deze film te vertoonen Een prachtig propaganda-middel voor de ruitersport. Door voorzitter wordt dank gebracht aan allen die tot het welslagen van den avond hebben medegewerkt en sluit hiermede 't officleele gedeelte. Een zeer gezellig bal hield allen nog zeer lang bijeen. „Heiloo en Omstr." heeft haar eerste vijfjarig tijdperk op zeer prettige wijze afgesloten. veiling van de bollenveiling, omdat de verbouwers van groenten niet verantwoordelijk moeten zijn voor de fi- nantieelo nadeelen der bloembollenveiling. Ook de heer C. Kliffen is daarover niet tevreden. De heer C. de Boer wijst er op. dat de bloembollenvei ling een onderneming is van de L.G.C.. zoodat de resul taten van de bloembollenveiling zich moeten weerspie gelen In de exploitatierekening van de L.G.C. Een even tueel tekort moet uit de kas der L.G.C. worden betaald Den Voorzitter valt het mee. dat de L.G.C. een cre- diet van f 100.000 had, om daaruit 75 pet. als voorschot aan de bloembollenkweekers te kunnen voldoen. Dit is gedaan om de menschen. die het bitter noodig hadden, te helpen. De gebouwen der veiling zijn tot meerdere zekerheid ondergezet. Dit is een besluit geweest van de Alg. Verg- Op verzoek werd over de rekening gestemd. Er ver klaarden zich 32 stemmen tegen en 12 voor. Aangenomen werd de algemeene vergadering het vol gend Jaar te Ursem te houden. Meegedeeld werd nog dat sinds 15 Febr. 958 wagons stapel producten zijn verkocht, zoodat er nog 904 over moeten zijn. Daarna ging men over tot de behandeling van den beschrijvingsbrief der alg. verg. Het bestuursvoorstel oin ten hoogste 1/20 pet. van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame, werd aan genomen. De machtiging aan het bestuur om tot fondsvorming over te gaan, als door het Prov. Bestuur daarvoor met een omlijnd voorstel wordt gekomen en het provinciaal wordt uitgevoerd, daarvoor beschikbaar te stellen ten hoogste 1 pet. van den omzet, waarmee het veilingsper centage dan verhoogd moet worden, werd aangenomen. Het punt: vaststelling van het al of niet geven van do subsidie aan de Westfriesche kanalisatie, door nietaan- vaarden van een onzer voorwaarden door Ged, Staten, lokte nog wat besprekingen uit. Goedgevonden werd, om het L.G.C.-bestuur te verzoeken, of het rechtens mo gelijk is, dat toezegging als niet gedaan te beschouwen. Aangenomen werd het Bestuursvoorstel om het 1/10 pet. vergoeding voor de contante betaling te handhaven, werd verworpen. Het Bestuur stelt voor, dat voor de Alg. Verg. alleen die voorstellen op de agenda worden geplaatst, betref fende ons belang als velllngvereen. Aangenomen. De Statutenwijziging werd aangenomen. Het voorstel van De West te Koedijk, om de Pers toegang te verleenen en uit te noodigen tot de bestuurs- verg. der L.G.C., werd aangenomen met 36 voor en 8 tegen. Het volgende voorstel was: De West stelt voor den veillngleider te ontslaan en geen ander in zijn plaats te benoemen, maar zoo noodig den voorzitter, keur meester of veilingmeester ln zijn plaats te laten treden en hierdoor onvermijdelijke wijziging in het huishoude lijk reglement van de L.G.C. aan te brengen en het be stuur op te dragen het reglement van da Langendijker Groentenveiling ook dienovereenkomstig te wijzigen. Aangenomen. De vereen. De Toekomst te St Pancras stelt voor de salarissen door de Alg. Verg. te laten vaststellen en het veilingspercentage te laten bepalen. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. of hij haar vergezellen mocht „Ik beroof U van Uw welverdiende rust lord Claxtone", zei Edith. terwijl zij door de bloemenlaan Hepen. „Ik wilde dat ik u kon zeggen, hoeveel liever ik u vergezel dan daar te blijven zitten", antwoordde hij blozend. Zij kwamen aan een open grasveld, dat naar de oever van de rivier Iele de en Edith staarde afwezig naar het water. „Waar zou lord Fane nu zijn?" vroeg ze zich af, „zeker bij het blonde meisje dat hij liefheeft", en groote bit terheid welde in haar op en zy zuchtte. „Bent u moe?" vroeg de jongeman. „Ik geloof wel een beetje", antwoordde ze mat. „Het is hier warm in het open veld." „Hebt U Uw parasol niet meegenomen? Als U even gaat zitten om uit te rusten, zal lk teruggaan om hem to halen." Ze zat een poosje naar het vallende water te luisteren, toen ze twee menschen langs een smal pad zag wande len. dat naar de rivier leidde. Daar ze liever niet ge zien werd, trok ze zich terug en wachtte, lusteloos tegen een boom geleund, tot ze voorbijkwamen. Plotseling hoorde ze lord Fane's stem en ze zag dat het blonde meisje bU hem was. Een oogenblik leek het Edith. alsof de heele wereld in gloed stond, een vurige vlaag van jaloesle verteerdo haar. Bleek en stil stond ze daar, haar handen ineen geklemd, de tanden in haar lippen gedrukt. „Zullen we teruggaan, liefste", hoorde ze lord Fane zeggen, „of ga je liever naar de stuwdam?" ..Eventjes nog naar de stuwdam", klonk het zacht. Zij gingen haar voorbij en liepen de brug op. Edith merkte op hoe bezorgd en teeder hij Leia's hand vast hield en haar over de smalle planken leidde. Toen Lela de brug over was, keerde ze zich om naar lord Fane en uitte een lichte kreet van verbazing en schrik, toen ze Edith Drayton zag staan. Lord Fane. die zich snel omgekeerd had. riep: „Edith, juffrouw Drayton!" en ging naar haar toe. „U bent wel de laatste persoon, die ik op Paugley Weir verwachtte te zien." „Ik ben even verbaasd u te zien. En daar is Lela Temple! Lieve Lela," mompelde zij, terwijl ze haar hand uitstak. „Wat ben ik blij je te zien." ..Lela ls hier met mu". viel lord Fane in de rede. ..Haar grootvader heeft een betrekking in Duitschland aangenomen." „Begrijpt u het niet," vervolgde hij zachtjes, „Lela is niet langer Lela emple maar Lela Fane, mijn vrouw!" Een oogenblik leek het alsof er een diepe duisternis over haar kwam. Toen, met groote zelfbeheersching trok een strakke blik in haar oogen weg en met een gefor ceerd lachje wendde ze zich naar Lela toe. Ten aanzien van het voorstel van De Toekomst te Zuidscharwoude om er bij den Minister op aan te drin gen, om, indien er een tuinbouwschool wordt gesticht, dit niet zal zijn een christelijke doch een neutrale school werd met het prae-advies meegegaan. Groentecultuur te Broek op Langendijk wilde de pre sentiegelden van f 3 op f 2 brengen. Aangenomen ln overeenstemming met prae-advies L.G.C.-Bestuur. „Hugowaard" te Hugowaard stelt voor om aan de regeering te verzoeken de toepassing van de Landbouw- uitvoerwet op pootaardapeplen in werking te doen treden het volgend jaar. De vergadering ging mee met het prae-advies van het Bestuur om de leden op te wekken, hun aardappels te laten keuren. Van „De Zuid" te St. Pancras was dit voorstel: De R.K. tuinbouwvereen. „De Zuid" te St. Pancras stelt voor, dat de L.G.C. stappen doet bij de regeering om te komen tot een uitvoerverbod van alle soorten koolzaad. Het bestuur gaf een afwijzend prae-advies, omdat dezen maatregel tcch geen doel zou treffen. Met dit prae-advies vereenigde de vergadering zich. Het volgende punt is: royement eerélid. De voorzitter zegt, dat hij hierop doelde, toen hij in zijn openingswoord sprak over een daad, waarvan men berouw zou kunnen hebben. Dit punt is op aandringen van de minderheid van het Bestuur op de agenda ge plaatst; de meerderheid vond dit geen zaak. om dit als punt van behandeling op de vergadering te bren gen, doch eenvoudig als ingekomen stuk. De meerder- neid heeft zich echter bij de minderheid neergelegd. Voorzitter geeft de voorstellers in overweging, dit in te trekken. Hij herinnert aan den oprichting van den Neutralen Bond, waaraan hij ook heeft meegewerkt en die ten doel heeft, gunstiger resultaten te krijgen door een andere organisatie van den tuinbouw. Deze kwestie is er een van den N.B. Daar is iets ondervonden, wat de menschen niet aanstaat en nu komen ze er mee in De Toekomst, waar het niet op zijn plaats is. De grief is er een van den N.B., zoodat het niet aangaat, die in De Toekomst te brengen. Als de N.B. teleurstellingen onder vindt, moet ze die in eigen organisatie opknappen. Het ~ou hetzelfde zijn, als men b.v. in het Fanfarecorps den •burgemeester zou willen royeeren, als hij daar eerelid Dit voorstel moet ernstig ontraden worden. De heer J. Klingeier komt er tegen op, dat dit voor stal wordt gebrandmerkt als een van den N. B. en hij ontzegt den voorzitter het recht om dit te beweren. U kunt dit niet bewijzen, zegt spr. De heer P. de Geus Jru. als eerste onderteekenaar zegt. het geen aangename taak te vinden, dit voorstel te moeten verdedigen. Hij komt er met klem tegen op. als de Voorziter dit voorstel als ondoordacht quo- iificeert. Hij wil er den nadruk op leggen dat het totaa! los staat van den N. B. Toen de burgemeester twee afgevaardigden van tuinders op zoo'n wijze be handelde, om ze niet eens te woord te staan, kwam bij spr. de gedachte op: „verdient zoo'n man nog lan ger, eere-lid van een tuinbouwvereeniging te zijn?" De aanleiding tot dit voorstel is voldoende bekend' Toen afgevaardigden van noodlijdende tuinbouwers een onderhoud verzochten aan den burgemeester en een kleine toelichting wilden geven op de gedane ver zoeken. weigerde deze met die menschen te spreken. Dat was een klap#in het gezicht van alle tuinders. Spr. vergelijkt de bemoeiingen en de welwillendheid van den burgemeester van Koedijk met de handel wijze van onzen burgemeester en verwijst naar het bezoek dezen morgen van H. M. de Koningin, die zelf de noodlijdende tuinbouwers komt opzoeken, om hun nooden te peilen. De handelwijze van den burge meester verdient scherpe afkeuring. Een eere-lid moet verdiensten hebben. Hier doet zich juist het tegen gestelde voor: in plaats van met de tuinders mee te werken, werkt hij ze tegen. Van het fanfarecorps is hij eere-lid geworden, omdat hij daar verdiensten had. hier niet. Ter vermijding van rancunemaatre gelen verzoekt hij ten slotte, niet de namen te publi- ceeren van de onderteekenaars van dit voorstel. De heer A. Svvart sluit zich bij het gesprokene aan. De heer Jb. Kramer wijst er den voorzitter op, dat de voorstanders in het Bestuur niet den minsten invloed hebben uitgeoefend op het Bestuur om het, punt op de agenda te plaatsen. Maar zij hebben het als vanzelfsprekend en noodzakelijk geacht, dat een voorstel van 25 leden als zoodanig zou worden behan deld. Zij meenen ook. dat een burgervader, die de noodzakelijkheid niet inziet, om op een beleefd ver zoek een onderhoud te hebben, maar dit op hooghar tige wijze afwijst, geen eerelid mag zijn van een or ganisatie van tuinders. Alle maatregelen, om ver zachting te brengen in het lot van tuinbouwers, zijn door hem tegengewerkt. Spr. wijst in dit verband nog op de laatste raadsvergadering, waar de burge meester nota bene op de tuinbouwers een beroep deed, om toch de loonen der arbeiders niet te verla gen. Waar moeten zij het van betalen, als zij in hun pogingen om den tuinbouw te helpen, nog door hem worden tegengewerkt. Hij zegt, wel. medelijden met de tuinders te hebben, maar van zulk medelijden gaan alle tuinders dood. Wat is Zuidscharwoude als steun ,.Ik ik ben zoo blij," mompelde zij. „En bent u wer- kelijk getrouwd? Daar hebt u mij niets van verteld. En woont u hier in het dorp?" „Ja. In het kleine hotel. Kunt u met ons meegaan." vroeg lord Fane. ..Ik heb u een heeleboel te vertellen, maar waar logeert U?" Ze antwoordde hem zonder hem aan te kijken. „Ik logeer hier niet. Ik ben met een gezelschap uit de stad gekomen. Lord Combermere heeft ons geïnviteerd, zij ziin op het eiland." Lord Fane keek naar de andere zijde van de rivier en zag lord Claxtone daar aan den oever staan. „Lord Claxtone zal wel ongeduldig worden," hernam Edith. „Hij ging even van me weg om mijn parasol te halen en ik dwaalde als een schaap van de kudde af, zonder te vermoeden dat ik u hier zou tegenkomen. Ik moet nu terug." „Ik zal even met u meegaan over de brug," zei lord Fane. „Ga jij vast naar de boot, Lela." verzocht hij. „Tk breng juffrouw Drayton even naar haar vriend." Edith nam afsoheid van Lela en gaf haar een kus op het blanke, zachte voorhoofd. Lord Fane en Edith Drayton, zwegen eerst een oogen blik, toen zei hij: „U begrijpt zeker wel. waarom ons huwelijk een t\jd geheim wordt gehouden, juffrouw Drayton?" „Uw vader?" „Ja", zuchtte hij, „het verbaast mij, dat Clifford u er niets van verteld heeft" Een vurige blos kwam in haar oogen. „Waarom had hij het voor haar verborgen gehouden?" vroeg ze zich af. ..Welk duister spel speelde hij?" „Hij vertelde niets", antwoordde ze kalm. „Ik zal Lela meebrengen, wanneer wij in de stad zijn, zei hij haastig, want lord Claxtone had hem herkend en kwam naar hen toe. „Doe dat." „Hallo. Clax!" riep hij, toen de jongeman, hem een hand gaf. „Neen maar Fnae, wie zou dat gedacht hebben jou hier te zien? Ben je ons uit de stad achterna gekomen?' „Neen. Claxtone", was het antwoord, „Ik logeer hier, maar absoluut in afzondering, begrijp je?" „Probeer hem over te halen met ons mee te gaan, juf frouw Drayton." Edith schudde het hoofd en lord Fane lachte- zachtjes. „Neen, dat zal niet gaan." Hij nam Edlth's uitgestoken hand, en boog zich er over heen en zei met zachte stem: „Tot ziens, lieve vriendin." Toen keerde hij zich om en ging naar Lela terug. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9