Uit onze omgeving. SPREUKEN VAN GOETHE. Waarnaar men luistert maakt, maar dat het een behoorlijke vergoeding la Spr. herinnert er aan dat de voorzitter der oommissie geen geld In rekening brengt ale hU b.v. btfna lederen Za terdag naar de Inrichting gaat. En verder gaan 2 8 vertegenwoordigers saaien met één auto. Iemand kan aich laten rijden, maar dat komt veel duurder uit. Zoo was de verklaring in de commissievergadering en die leek ons aannemelijk. De heer Kooij zegt dat men een zaak van twee kanten kan bekijken, maar spr. kan zich er niet mee vereeni gen, dat de vergoeding hooger ls dan bij het rijk. De heer Borst kan zich mlt den heer Kooij vereenl- gen wat het salaris van den directeur betreft, maar wat de salarissen der slagers betreft, die vindt spr. niet zoo boog. De heer Olie vindt den heelen keuringsdienst zoo zoo, de keurloonen zijn ook zoo hoog. De Voorzitter denkt dat we den keuringsdienst niet graag zouden missen. Voorgesteld wordt aan B. en W. machtiging te ver- leenen de voormalige veldwachterswoning achter het raadhuis opnieuw onderhands te verhuren. Wordt goedgevonden. De werkverschaffing. B. en W. deelen mede, dat de gemeentelijke objecten voor werkverschaffing eerstdaags zijn uitgeput. Het komt B. en W. voor, dat nu de tijd is aangebroken over te gaan tot het plaatsen van arbeiders op tulndersbe- drtyven, welke daarvoor In aanmerking komen, en hen daardoor werk te laten verrichten, dat in hooge mate productief zal zijn. Het spreekt vanzelf, dat daarbij de thans geldende loonstandaard moet worden In acht ge nomen en de voorwaarde gesteld, dat de belanghebben de tuinders ln het loon bijdragen naar mate van hun geldelijke omstandigheden. Indien de raad hiervoor gevoelt, zijn B- en W. voor nemens in eerste Instantie aan Ged. Staten de vraag voor te leggen of het hunnerzijds geen bezwaar zal ont moeten als voor dit doel gelden worden gevoteerd. Op het oogenbllk draagt de provincie bij zoo'n rege ling nog niet bij en het ls ook de vraag of goedgevonden wordt dat de gemeente het doet. De heer Olie licht toe dat met het baggeren van de voorsloot maar niet doorgegaan kan worden en nu zou met rijkssteun de verbetering van de wegen ter hand genomen kunnen worden, maar dan mag bet loon niet hooger zijn dan f 16. En ook de tuinders zitten in nood, zoodat met het helpen van de tuinders productiever go- werkt kan worden. Steun uit armenkas, misschien dat enkelen er meer mee gediend waren, maar velen toch wel niet. Spr. ziet wel in dat de regeling bezwaren be vat, en wijst bijv. op de mogelijkheid dat een boer nu zijn werkman gedaan geeft Als echter de provincie geen subsidie geeft, wat moeten we dan beginnen. Als byv. 9 uur per dag gewerkt wordt, met een uurloon van 30 cent hebben de arbeiders ook f 16. De heer Gaijaard is overtuigd dat zioh bij de voorge stelde regeling moeilijkheden zullen voordoen, maar het is te probeeren. Besloten wordt aan Ged. Staten te vragen of zij met de regeling acooord kunnen gaan. De rondvraag. De beer Olie zegt dat er in iedere vergadering zoowat sprake is van belastingverhooging en spr. heeft dan ook al meermalen gevraagd of op onze hulshouding niet be zuinigd kan worden. Spr. kwam nu gister een post te gen, die hem deze vraag weer deed stellen. Hij was er zeer verwonderd over, doch als hij berust op een raads besluit, dan zal hij zich er bij neerleggen. Spr. doelt hier op den post f 300 aan den heer Strijder voor het toe zicht op den bouw der nieuwe school en zegt dat we hier een gemeenteopzichter hebben die een goed salaris heeft en waarvoor is het dan noodig er maar weer een lapje op te leggen. Misschien komt spr. nu te weten of dit een raadsbesluti is. De Voorzitter zegt dat als je een nieuwe school wil houwen, je krijgt een architect en een aannemer en er dan ook een dagelljksch opzichter moet zijn, die voor rekening van dengene is die het werk laat uitvoeren, in dit geval dus de gemeente. Die opzichter is minstens een half jaar noodig, heeft een hoog locn, zoodat het heel wat kcfct. Onze gemeente-opzichter heeft een salaris van f 300 en nu is door B. en W. gezegd dat wanneer de op zichter een half Jaar bij den bouw van de nieuwe school toezicht zou houden, dan zou hij bij zijn gewone salaris een belooning van f 300 krijgen. Dat besluit is in den raad meegedeeld. In zijn Instructie staat dat voor bij zondere werken hem een bepaald gedrag toegekend kan worden, zoodat zuiver reglementair is gehandeld. De heer Olie kan er zich toch moeilijk mee vereenigen want er blijkt uit dat de opzichter dan op andere tijden gemakkelijk het werk af kan. De Voorzitter: 's Avonds kan men anders heel wat doen De heer Olie wil er niet verder op ingaan, maar wilde er wel op wijzen. De heer Keesom deelde mede dat de lantaarn bij bet klooster nog niet regelmatig brandt. De Voorzitter zegt toe, dat maatregelen getroffen zul len worden. De heer De Jong wijst er op dat bij den jongsten brand de zaak in het brandspuithuisje niet in orde was, doordat er van alles voor de brandspuit stond De Voorzitter zegt dat het niet maar zal gebeuren en er zal ook een lichtpunt gemaakt worden. Hierna volgt sluiting. NAVORDERING VERHOOGDE OPCENTEN OP SUIKER- EN WIJNACCIJNS. Verplichting tot aangifte door belanghebbenden op 1 April 1932 bU den Rijksontvanger. De Inspecteur der accijnzen te Den Helder verzoekt ons d« aandacht van belanghebbenden te willen vesti gen op de navolgende bepalingen van de wet tot ver hooging van de opcenten op den suiker- en wijnaccljns. Met ingang van 1 April 1932 rullen tien opcenten geheven worden op de suikeraccijns, en in plaats van 20, tachtig opcenten op de wtjnaccijns. Deze nieuwe en verhoogde opcenten worden nagevor derd van de suiker en de wijn, die met ingang van 1 April 1932 in het vrije verkeer ln een opslagplaats voor- handen zijn, alsmede van de hoeveelheden suiker en Wijn, die met ingang van dien dag in vervoer zijn naar een opslagplaats in het vrije verkeer. Van deze navordering zijn uitgezonderd de voorraden suiker en wijn die per opslagplaats met Inbegrip van de hoeveelheden die, met ingang van 1 April 1932 naar die opslagplaats in vervoer zijn, onderscheidenlijk niet grooter zijn dan duizend kilogram en honderd liter. Onder opslagplaats te verstaan leder gebouw, erf of besloten terrein. Indien iemand in dezelfde gemeente meer dan één opslagplaats in gebruik heeft, worden deze als één op slagplaat! beschouwd. Voorraden, grooter dan duizend ktlograih of honderd liter, zyn voor de volle hoeveelheid aan navordering on derworpen. De gebruiker of hoofdgebruiker van een opslagplaats waarin suiker of wijn in zoodanige hoeveelheid aanwezig ls dat de voorraad voor navordering In aanmerking komt, moet hiervan op den 1ste® April 1932, schriftelijk aangifte do enby den Ontvanger der Accijnzen over de gemeente waarin de opslagplaats gelegen ls. De wegens navordering verschuldigde bedragen moe ten uiterlijk 1 Juni 1932 worden voldaan. Overtreding hetzij door geen aangifte te doen, hetzij door den voorraad te laag aan te geven, wordt gestraft. De ambtenaren der invoerrechten en accijnzen zijn bevoegd woningen en andere panden, ook. tegen den wil van den bewoner of gebruiker, te betreden, teneinde pen onderzoek naar eventueele voorraden in te stellen. ANNA PAULOWNA Loop <k>r bevolking. Ingekomen: P. Smit van Eergen, G. W. Ealder en ge zin van Callantsoog. H- Fller en gezin van Oudesluis, R, Wiel art en gezin van Heerhugowaard. Vertrokken: Mej. J. M. van den Berg naar Alkmaar; P. Westerterp naar Haaskerland; Mej. E. J. Alkemade naar Rijswijk; S. Eilander en echtgenoote naar Wierin- gen: J. Th. P. Wever naar 't Zand; Mej. E. Vlaming naar Den Helder. Burgerlijke stand: Geboren: Jannetje, dochter van P. Molenaar en M. A. Boelsma; Bernardus Johannea Jozef, zoon van A. M. J. Braam en S. M. Zwira; Jan. zoon van G. Wilbera en G. Nljborg. Overleden: H. Brouwer, oud 24 jaar. A. Dekker oud 74 jaar. weduwe van P. Wiggera; C. van den Berg, oud 92 jaar. Politie: Gevonden: een handbeschermer, een kinderportetnon- naie en een vulpen. R.K. Mlddenstandsvereeniging. De vergadering van de R.K. Mlddenstandsvereeniging „De Hanze" gehouden bij den heer W. Alkemade. werd door den voorzitter geopend met een welkomstwoord, inzonderheid aan pastoor Van der Eem. en do opmerking dat een grooter opkomst der leden verwacht was. Medegedeeld werd dat het bestuur als volgt is sa mengesteld: W. Stam, voorz.; H. Brinkman, vice-voorz., W. Dorresteijn. secr.; A. Huiberts. 2e secr.; Jb. Neuvel, penn.; Th. Smiers, coma Na voorlezing van de winkelsluitingswet kwam het verzoek van de neutrale mlddenstandsvereeniging in be spreking. Gevraagd werd adhaesie te willen betuigen aan een adres, waarin verzocht wordt: le het sluitings uur des zomers op 9 uur te bepalen; 2e geen vrije mid dag in te stellen; 3e de bekende 21 dagen te gebruiken voor den tijd van bloembollenbloei. seizoenarbeiders*, ker mis. sport, konlnginnefeest en de voor en najaarsdra verij. Over 't algemeen kon de vergadering met deze punten niet acooord gaan. De meesten wilden algeiieele Zon dagssluiting. De heer W. Alkemade verzocht aan te dringen op vergunning voor de caféhouders van na winkelsluiting sigaren per stuk te megen verkoopen. Na veel discussie besloot men: le. Koninklijke goedkeuring aan te vragen des zomers 9 uur te sluiten. 2e. Aan den gemeenteraad te verzoeken: het sluitings uur voor de café's des zomers op 11 uur te stellen en van de 21 dagen er slechts 10 te gebruiken voor bloemen en kermisdagen en wel alleen voor winkels die versnape ringen, etenswaren, rookartikelen en speelgoed verkoo pen. (De overige 11 dagen algeheele sluiting). Bij de rondvraag verzocht de heer Van Nuland een de putatie naar B. en W. te zenden om een bepaald per centage van de f 16 steun te vragen als aflossing van de schuld van steuntrekkers aan de middenstanders. Hierna volgde sluiting door den voorzitter met den Ohr. groet. SINT MAARTEN Dezer dagen hield de V. D. klesvercen. alhier haar jaarvergadering ten huize van den heer Zwakman. Aanwezig 12 leden. De Voorzitter opent. Hij herinnerde aan de verkie zingen over het afgeloopen jaar en wees er op, dat gen. besturen in den tegenwoordigen tijd geen gemakkelijke taak hebben. Nu volgden de notulen en jaarverslag, waarvoor den secretaris dank werd gebraoht. VRIJDAG 25 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefemngen o4.v. G. Kleerekoper; 8.C0 Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.RA.: 10.15 Voordracht door Janny van Oogen; 10.30 Septet o.l.v. Is. Eyl; 11.00 Voordracht; 11.15 Septet A.V.R.O.: 12.00 Gewijd ccncevt o.l.v. Hubert Cuypers; 1.00 Voordracht door Kommer Kleynr 1.30 Gra mofoonmuziek; 200 Residentie-orkeet o.l.v. Albert van Raalte; intermezzo gramofoonmuziek. V.A.R.A.; 4.00 Pianorecital; 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.40 S.D.A.P.- kwartiertje. V.P.R.O.: 7.00 Goede Vrijdag-programma: 8.30 Concert VA.RA.: 10.00 Septet; 11.00 Causerie en Gramofoonmuziek. HUIZEN (238 M.) K.R.O.: 8.00 Goede Vrijdag-gedachten; 11.00 Lezing; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.0.-Kunstensemble o.l. v. Plet Lustenhouwer; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.30 Uit zending van de plechtigheden op de H Landstichting bij Nijmegen; 4.00 Verzorging zender; 5.C0 Gramofoon muziek; 7.30 Politieberichten; 7.45 Vaz Dlas; 8.00 „Het leven en sterven onzes heeren", naar het passiespel van Oberammorgau. Muz. medewerking van „Scola Canto ri um o.l.v. Hubert Cuypers. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Omroeporkest; 6.20 Gramofoonmuziek; 0.50 Bach- concert; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Omroep-orkest. KALUNDBORG (1153 M.) 7,20 Zang door bet Palestrinakoor; 8.20 Omroeporkest; 9.10 Omroeporkest BERLIJN (418 M.) 2.20 Concert; 6.40 Concert door Kamerorkest; 9.20 Or gelrecital. HAMBURG (372 M.) 4.20 Concert door het Norag-orkest; 9.50 Orgelconcert LANGENBERG (472 M.) 7.20 Het orkest en het kamerkoor van den Westduit- schen Omroep. DAVENTRY (1554 M.) 3.20 Militair concert; 4.35 Kwintet; 5.50 Theaterorkest; 7.50 Goede Vrjjdag-cqncert PARJJS-EIFFEL (1446 M.) 8.20 Conoert door het Omroep-symphonie-orkest PARIJS-R. (1725 M.) 9.05 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert door Symphofiie- orkest MILAAN (331 M.) 4.15 Gramofoonmuziek; 6,30 Populaire muziek. ROME (441 M.) 4.50 Gewyde muziek; 7.10 Gram^muziek; 8.20 Concert. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Gewijd concert door het koor van de St. Augustijnen kerk te Warschau; 5.25 Orgelconcert; 6.55 Gramofoon muziek; 7.35 Gewijd concert Uit het flnantieel verslag bleek dat er een saldo was van f 5.01; de rekening werd nagezien door dc heeren P. S. Eenhoorn en J. van Schoorl, die alles ln orde be vonden. Hierna kwam reglementswijziging ter sprak®. Het be stuur stelde enkele wijzigingen voor, welke de goedkeu ring der vergadering konden wegdragen. Het al of niet aansluiten bij den V. D. bond werd, gezien het gering aantal aanwezigen, aangehouden tot een volgende verga dering. Het voorstel van hel bestuur, om een spreker, Mr. P. J. Oud te laten komen, werd goedgekeurd. De gehouden bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heeren T. Rens en F. S. v. d. Velde werden herkozen Bij de nu volgende rondvraag kwam de plaats waar te vergaderen ter sprake, b.v. ook eens te Valkkoog. Voor de consequentie, dat men dan ook in de andere wijken moest vergaderen, deinsde men terug. St Maar ten was het centrum der gemeente. Uit propagandaoog- punt zou men er echter neg eens over denken. Ook het meer voeling houden van de raadsfractie met de vereeniging, vooral in deze tijden werd aangeroerd. Algemeen werd hiervan de wenschelijkheid Ingezien, zoo dat dit af en toe wel zal gebeuren. Nadat er nog gesproken was over het al of niet wen- schelijk zijn van het bekleeden eener bestuursfunctie in deze vereeniging door raadsleden, sloot de voorzitter. \V I E R I N C E S De heer N. Koorn heeft een bouwterrein aan den Ko ningsweg verkocht aan den heer P. Wiegman Az., welke er een woonhuis op Iaat bouwen, door den aannemer S. Blaauboer alhier. De heer J. Sluis te Weslerland is voornemens een burgerwoonhuis te laten bouwen. aan den Wester- klieverweg nabij Koningsweg, "t Werk is inmiddels opgedragen aan den aannemer S. Blaauboer alhier. DEN OEVER. Voetbalvereniging V.V.M.P. De V.V.M.P., die door vertrek van verschillende leden naar andere plaatsen dezen zomer waarschijn lijk niet meer in wedstrijden zal kunnen uitkomen, heelt hei gebruik van haar voetbalterrein ovoige- dragen aan de te den Oever nieuwgestichte voet bal vereeniging „Voorwaarts". T.O.V. ontspanningsavond. Den 15 April zal voor lec.cn en genodigden ln de zaal van den heer De liaan de gesonoriseerde be drijfsfilm van Joris Ivens, vervaardigd van de Phi- lipsfabricken, alsmede de Crecsuotfilm van Gips* Houtbcreiding, welke een beeld geeft van het creo- sotecren tegen bederf van houtwaren, worden ver toond. Den Oever's kinderkoor. In ons verslag van Dinsdag uver de uitvoering Jl. Zaterdag e den Uever gegeven, worden als mede werkers bij de voorbereiding genoemd de heer en mevrouw C. de Jong en mevr. Ambachtsleer. De in gewijde leóer zal hebben begrepen, dat het zetdui- veltje ons hier parten heeft gespeeld en dat bedoeld zijn de heer en mevrouw Goddefroy en mevr. Am bachtsheer. Uitvoering kinderiooncel Volksonderwijs. Gisteravond werd in de zaal Lont te den Oever eene reprise gegeven van het vorige week te Hip- polytushocf gegeven tooneelspel „Daar was laatst een meisje loc s schippershistcrie in 2 bedrijven, ge speeld door kinderen. Ook bier was het suces we «.erom zeer groot. Ken verslag hiervan te geven zou slechts een herhaling kunnen zijn van het over d£ uitvoering te Hippolytushoef reev s gepubliceerde in verband waarmede wij dit gevoegelijk meenen ach terwege te kunnen laten. Ongeval bij de bngg.erweikon. Dinsdagochtend geraakte een arbeider in dienst van de firtna de Vries en van den Bosch te Den Oever knel met den (roet tusschen een lier, waarbij hem dit lichaamsdeel boven den enkel werd afge knepen. Moderns rec'ame. Dinsdagavond werd de z.g. koffiefilm van v. Nelle ook te den Oever vertcond en wel in zaal Lont. De ZATERDAG 26 MAART. HILVERSUM (1875 M-) V.A.R.A.: 6.45 en 7.S0 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 VARA-Septet. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitzen ding voor arbeiders ln de Continubedrijven; 12.00 Schrammelkwintct o.l.v. Willem Drukker; 1.45 Verzor ging zender; 2.00 Leeing; 2.15 Idem; 2.30 Causerie; 2.50 Zang en pleno. Schaken Dr. EeuweJ. Harten; 4.00 Haydn-kv.artct; 4.45 Arbeidersspcrtbond; 5.00 Huis muziek; 5.45 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 6.00 Zang door de vereeniging „Wielewaal"; 0.15 Toe spraak door Nico Eloemendcal; 6.30 Literair halfuurtje; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.15 Bsstuursmededeellngen; 7.30 Orkest 8.00 Hcnrl Marehand; 8.15 Teun de Klepperman, daarna orkest; 9.00 Uitzending uit Groningen van de afd. v. d. Typografenbond 10.45 Vaz Dlas; 11.00 Ver volg uitz. Groningen en Gramofoonmuziek. HUIZEN (238 M.) K.R.O.: 8.C0 Morgenconoert; 10.CO Trio o.l.v. Plet Lusten houwer; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Sixtet oJ.v. Piet Lustenhouwer: 1.45 Ver zorging zender 2.C0 Gramofoonmuziek; 2.30 Kinderuur; 4.00 Gramofoonmuziek 5.15 Esperanto-nieuws; 7.10 Le zing; 7.30 Politieberichten; 7.45 Spcrtpreatje; 8.00 Orkest oJ.v. Marinus van 't Woud; 9.15 Vaz Dias en Gramo foonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Beethoven- concert door het Omroep-Symphonie-orkest. KALUNDBORG (1153 M.) 2.50 Omroeporkest; 7.20 Moderne Operettemuziek; 8.10 Causerie en Muziek. HAMBURG (372 M.) 3.20 Concert; 4.50 Clther-concert; 10.20 Concert LANGENBERG (472 M.) ,2.15 Concert; 4.20 Uitzending uit Dortmund; 7.20 Kerk- concert. DAVENTRY (1554 M.) 1.05 Orgelconcert; 1.50 Grand-Orlcest; 5.05 Orgelconcert; 8.50 Studentenliederen; 10.00 Orkest, 11.05 Dansmuziek. PARIJS-EirFKL (1446 MA 8.50 Gewijd Concert. FARIJS-R. (1725 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 9.50 Concert; MILAAN (331 M.) 4.20 Dansmuziek; 6.20 Populaire muziek; 6.50 Gramo foonmuziek; 7.40 Populaire muziek; 8.20 Symphonle- concert 10.20 Dansmuziek. RCME (441 M.) 5.05 Orkestmuziek; 7.25 Gramofoonmuziek; 8.05 Uitzen ding van een opera. WEENEN (517 M.) 8.50 Populair concert; 10.20 Symphonleccncert. WATSCHA 1^(1411 M.) 3.50 Gramofoonmuziek; 4.55 Idem; 7.35 Concert; 9.30 Piano-recitaL Wij kunnen niet anders doen dan we doen en het succes ls een gave des Hemels. Zoekt geen ijdele genezing! Het groote geheim onzer ziekte ligt tuaschen overhaasting en veronachtzaming. Onbeteugelde bedrijvigheid, van welken aard die ook" zij, loopt op mlslukkig uit Elkeen vindt het roemrijker en begeerlijker de 'namer *e zijn dan het aanbeeld en toch, wat is er niet toe noo dig om zooveel slagen te kunnen verduren! God maakt de rekening niet aan het einde van elke week op. De massa, de slaaf, en de meester erkennen te allen tijde, dat het hoogste goed van de kinderen dezer aarde do persoonlijkheid i s. Wanneer wij ons voor de Grieksch-Latijnsche Oudheid plaatsen, en haar met ernst beschouwen met het doe) ons naar baar te vormen, dan schijnt het, dat wy dar aerst mensch worden. Laat een ieder voor zijn eigen deur vegen, dan zal de geheele stad schoon blijven. Wie ls een nutteloos mensch? Wie noch bevelen, noch gehoorzamen kan. De menschen zouden zich zelf beter begrijpen, wan neer de een zich niet altijd gelijk wilde stellen met den ander. Van voren naar achter, van achter naar voren. Hoe wij 't bekijken, de man moet geschoren. GIBBS maakt deze plicht tot een genoegen. Scheerzeep Scheercrême. - Scheermesjes. opkomst liet niets te wonschen over. Wij gaven reefis een verslag over het vertoonde in ons blad van Dinsdag bij gelegenheid van het bezoek aan de Haa lt es. Vroeg ontslap bij de Zuiderzeewerken, Doordat het zinkwerk in de „Vlieter" nagenoeg is voltooid is men er reeds toe moeten overgaan aan een groot aantal rijswerkers ontslag te verleenen, hetgeen voor de betrokkenen uit den aard der znak een tegenvaller is. daar ook de vooruitzichten voor andere werken op de Zuiderzee, waarbij rijswerkers kunnen worden geplaatst, nog geen vasten vorm hebben. Aanvang dichte» laatste sluitgat. Direct na Paschcn zal worden aangevangen met het dichten van het pl.m. 2800 M. breede sluitgat „de Vlieter", gelegen enkele kilometers beoosten den Oever. De werkzaamheden aldaar hebben tot dus verre slechts bestaan uit het bezinken van den bo dem tegen uitschuring door den stroom met zink- De door den Gemeenteraad vastgestelde verordening tot heffing van 30 opcenten op de Gemeentefondsbe lasting, is bij Kon. Besluit van 20 Februari j.L goed gekeurd. Door B. en W. zijn do volgende bouwvergunnin gen verleend: aan N. Wiese te Alkmaar tot het bouwen van een tijdelijke slaapgelegenheid bij de Jeugdherberg te Petten; aan K. Nieuwland te Schagerbrug tot het bouwen van een varkensschuur. De ten behoeve van het Plaatselijk Crisis-comité alhier gehouden geldinzameling, heeft in totaal f5C9.70 opgebracht. Een woord van dank aan de dames, die zich met de inzameling hebben willen belasten en aan de ga vers, is hier op zijn plaats. Afkeurenswaard is het, dat enkele personen, die heel goed een bijdrage hadden kunnen geven, zich hieraan hebben onttrokken. Naar wij vernemen zal de firma K. Kossen en Ca op een vrij terrein te SL Maartensbrug, een nieuw woonhuis laten houwen. Met de uitvoering van het werk is belast de aannemer-timmerman W. de Leeuw Dz. aldaar. BURGERBRUG. Aan Mej. S. P. van Setten van der Meer is met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als tijd. onderwijzeres aan de O. L. school alhier, in ver hand met het op dien datum in functie treden van den nieuwbenoepiden onderwijzer G. U. Anemo. LAN GEN DIJK ZUIESCHARWOUDE. Aan J. dc Boer, leerling van de Ambachtsschool ta Alkmaar, is het diploma van smid-bankwerJ. u- uitge reikt. De demping van de sloot langs het Kerkepad na dert haar voltooiing. Het zal niet veel weken meer duren, of de sloot is dicht en daarmee het voornaam ste object van werkverschaffing afgesloten. Het aantal wcrkloozen neemt intusschen toe. De tuinbouwers hebben geen geld, om arbeiders te be talen, zoodat ze worden ontslagen. In dezen tijd was er vroeger nooit werkloosheid, thans is ze groot. De heer J. du Burck alhier is ultgenoodigd. als redacteur te willen optreden van het uit te geven or- taan van den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers. We kunnen mecdeclen, dat de heer Du Burck deze uitnoodiging heeft aangenomen. OUDKARSPEL. Onze tooneelvereeniglng „Jong Leven", regie H. Slik ker, heeft in studie genomen de pracht-komedio in vier bedrijven van Albert van Waasdijk: „Kleine Menschen". De uitvoeringen hiervan zijn reeds vastgesteld en zullen plaats vinden op Zondag 24 en Dinsdag 26 April a.s., In de tooneelzaal van den heer Corn. Vis alhier. Herinneren wij ons nog het schitterend opvoeren van het laatste stuk, waarvan de volle zalen gi'tuige van zijn goweest, wacht ons ongetwijfeld weer een paar genotvolle avonden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6