Mijnhardt's tabletten genezen U Uit onze omgeving. Districtsvergadering Cop. „De Tijdgeest". De eerste waarschuwing. Staatsloter'L Ingezonden Stukken. Afgeluisterd gesprek uit Breezand. W I N K F, 1. Donderdagavond hield de Coop. Broodbakkerij en Ver- brulksvereenlglng „De Tijdgeest" G.A. alhier, haar Districtsvergadering, in het District Winkel. De opkomst was niet onbevredigend en voldoende vermoedelijk aan het verzoek van het bestuur, waren een niet onbelangrijk getal vrouwen mede opgekomen. De tooneelzaal van den heer Laan was voor dit doel voorzien van een uitstalling artikelen, waaraan gezien den tijd van het jaar, de diverse schoonmaakartikelen niet ontbraken en voorts manafacturen, HAKA-artike- len en serviezen. Vóór de vergadering begon hadden al deze artikelen veel bekijks. De Voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom, ziet tot zijn genoegen vele vrouwen hier aanwezig en Winkel maakt een gunstig figuur bij de andere Districtsvergaderingen. De vorige vergadering is het gelukt de hand te leggen op een propaganda-fllm, doch voor dit jaar kon dit niet en ls op iets anders gezonnen, n.1. om door enkele onzer menschen een too- neelstukje te doen opvoeren, wel geen propaganda- stukje, want die zijn er schaarsch, doch meer om de leden enkele genoegelijke oogenblikken te verschaffen, aangezien alleen het verwerken van cijfermateriaal droge kost is. Het dividend bleef gelijk aan het vorige jaar en het bestuur acht zich gelukkig dit te hebben kunnen uit- keeren. Zaken doen is in den tegenwoordigen tijd niet zoo gemakkelijk en ook dit bedrijf heeft daaronder te lijden, aangezien bij velen helaas de koopkracht beneden het vriespunt is gedaald. Spreker meent te moeten 2eggen dat het al niet erger kan en hoopt dat het laagste punt is bereikt Alles is noodig en spreker wekt de leden op. en daarvoor is ook de Districtsvergadering, trouw te blijven aan de eigen Coöperatie en vol ver bruiker te worden. Uit het jaarverslag ls gebleken, dat ook nu nog ge lukt is, de loonen op peil te houden en alleen In de laatste plaats zal het bestuur tot verlaging overgaan. In de verdeeling der wijken ls verandering gebracht moeten worden en heeft ln enkele gevallen combinatie plaats gehad en misschien zal 't noodig zijn daarmede door te gaan, doch laten we hopen, dat de zon weer eens zal doorschemeren en andere omstandigheden, alles weer ten goede zullen komen. Ook dit jaar is de ledenraadsvergadering vooraf ge gaan aan de Districtsvergaderingen. Het is bedrijfs leider en boekhouder gelukt zeer vroegtijdig met dit uit gebreide werk gereed te komen en daardoor kon de ledenraad vroeger dan anders worden gehouden en het dividend, dat zeker voor velen een welkome ultkeering was, vroeg worden uitgekeerd. Vandaar de omzetting der vergaderingen. Spreker vestigt voorts de aandacht op de uitstalling HAK A-artikelen, en wijst er op dat het verbruik hiervan, de eigen coöperatie kan doen deelen in de winst van de Handelskamer, wanneer van den omzet meer dan 90 pvt. van de Handelskamer wordt betrokken. Hadden we dit in 1931 kunnen bereiken, dan zou het aandeel in de winst f 3000 hebben bedragen. Gebruik dezer arti kelen is derhalve ook van groot belang. De uitstalling schoonmaakartikelen en manufacturen ■worden eveneens onder de aandacht gebracht en In al ler belangstelling aanbevolen. Van het dit jaar door de Handelskamer beschikbaar gestelde Nieuwjaarspakket zijn er 160 geplaatst. Aan vankelijk was dit gedacht voor werkloozen, doch met goedvinden van de Handelskamer ls dit ook beschik baar gesteld voor andere noodlijdenden. Van de thans beschikbaar gestelde schoonmaal» paketten zijn er 1300 aangevraagd. Van de gelegenheid om vragen te stellen ten op zichte van het jaarverslag wordt geen gebruik gemaakt. De bedrijfsleider, de heer ten Hoorn, had gedacht dat er in zoo'n groot bedrijf wel iets te VTagen zou zijn geweest. Over de wijk Winkel Is de zaak niet ontvreden, hoe wel, de lijst nagaande, er nog wel onder zijn, die een hooger verbruik konden hebben en dan hoort men hier en daar klachten over prijzen of kwaliteit van brood. Spreker geeft een kort overzicht van een door hem gehad onderhoud met den Directeur van de Coop. Sa menwerking te Amsterdam, welke Coop. een belangrijke vlucht neemt. Om aan te toonen, dat de Coop. niet te duur is, is daar een proef genomen, door bij andere groote winkelmaatschappijen een gelijk getal artikelen te bestellen, waar bleek dat de Coop. te Winkel nu de laagste prijzen noteerde. Spr. noemt nog verschillende misleidende prijsnotee- ringen, welke particuliere maatschappijen toepassen, zonder dat daarbij met de qualitelt rekening wordt ge houden. en voorts hoe b.v. gedroogde artikelen door toe voeging van water, worden verzwaard. Het voornemen bestaat zelf ook een proef te nemen ln verschillende grootere plaatsen van den uitslag daarvan verwacht spr een groote propaganda voor de Coöperatie De Voorzitter wijst er op dat op een districtsverga dering ook wel eens iets gehoord wordt waar het bestuur zijn voordeel mede kan doen De heer E. van der Wal spreekt vervolgens over een en ander wat hij zoo langs den weg als propagandist ontmoet, en dan is critiek niet uitgesloten, doch spr. hoorde dit liever op de vergadering. Spr. zag gaarne toegepast: Hebt ge klachten, zegt het ons. Zijt ge tevre den. zegt het uw vrienden. Spr. heeft op verschillende plaatsen gesproken en gewezen op het nut van coöpe ratie. want wat baat het den arbeider als hij een goed loon verdient, doch dit weer uitgeeft aan duurdere le vensmiddelen. Vooral neg nu, nu als gevolg van mechaniseering der bedrijven duizenden arbeiders op straat staan, en dan nog de vele tuinders en bouwers die eenmaal zioh geluk kig zagen met een eigen bedrijfje, doch-nu hun zwoegen onbetaald zien en aan den honger zijn prijsgegeven. Moeten we dan tegen rationalisatie zijn? Neen, als ook maar de vruchten daarvan den arbeiders ten goede kernen, doch zoodra de artikelen de fabriek verlaten, ia in het wegbrengen naar de verbruikers de grootste wanorde, omdat er gefabriceerd wordt zonder vraag naar behoefte en spr. verwijst in dit verband naar de toestanden bij do Phllipsfabrieken, We behoeven daar niet machteloos tegenover te staan, als we konden ko men tot reorganisatie van onze koopkracht en die leg gen in de hand van het economisch leven en zelf de productie in handen nemen. Zeker zullen dan als gevolg daarvan anderen uit het particuliere bedrijf zich genoodzaakt zien een andere "werkkring te zoeken, doch daarom mogen groote be langrijke hervormingen niet achterwege blijven. Zoo o.a. mocht het droogmaken der Wieringer meer niet achter wege gelaten worden ten gerieve van een paar honderd vistechers. Of. zal toch een besluit tot ontwapening niet achjterwege moge gelaten worden alleen omdat zij, die daatin thans hun bestaan vinden, dan zonder bestaan zullifcn komen en een andere werkkring zullen moeten zoe/ten. Ij rolmaakt is ook de coöperatieve beweging niet, en op de vraag: moet coöperatie het einddoel zijn? zegt spr., da'jf het h-m koud laat, hoe het einddoel heeten zal. dofMi acht zich zeker dat de coöperatie een belangrijk aanndeel zal hebben in het streven naar een betere, ge lukkiger maatschappij. De Voorzitter dankt den spr. voor diens rede. De heer Wout uit Nieuwe Niedorp acht het ge- fcnscht, Japansche artikelen, als ze hier te koop wor den aangeboden, worden geboycot. Uit den Japansch- Chineesche oorlog blijkt dat Japan een gevaar is voor de gemeenschap en dat kan de coop. niet steunen. Deze bemerking wekt eenige hilariteit terwijl de Voor zitter er tevens op wijst, dat de heer Wout behoort tot het district Nieuwe Niedorp en hier dus niet thuis be hoort Als verrassing worden na het trekken van nummers enkele taarten uitgedeeld, terwijl tijdens de bijeenkomst consumptie wordt verstrekt Daarna wordt door een vijftal leden der coop. een buitengewoon kluchtig eenactertjo opgevoerd, getiteld: „De bevroren tante". Deze opvoering wekte de lachlust op onbedaarlijke wijze en de opvoerenden deden het op een wijze, zoo vlot en geestig, dat dit laatste nummer van het programma, een slot vormde, waardoor aan deze districtsvergadering een aangename gedaohte zal blijven, en na warm applaus, de voorzitter met een woord van dank aan allen en ln het bijzonder aan deze dilettanten de bijeenkomst kon sluiten. A N .V A PA V l. n U' V A Ouderavond School III. De heer Van Balen Blanken, voorzitter van de Ouder commissie, riep op den ouderavond van de school ln den Oostpolder een 40-tal ouders het welkom toe. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat in de toekomst het bezoek aan dergelijke avonden nog mag toenemen. Nadat de notulen, gelezen door den heer Schreurs, waren goedgekeurd, kreeg ht hoofd der school, de heer Van Dijk, het woord, die nog eens in 't kort het doel van deze avonden uiteen zette en daarna de ouders In lichtte over het plaatsen van kinderen op ambachts school. vakschool H.B.S., enz. Bij de bespreking van de verbetering van het plein en het schoolgebouw werd door spr. dank gebracht aan het gemeentebestuur voor zijn bereidwilligheid in deze. Er zullen weer pogingen aangewend worden een „Reizende Bibliotheek" te krij gen. Er zal dan echter een bedrag van f 10 bijeen gebracht moeten worden, waarvoor terzijnertijd een be roep op belangstellenden gedaan zal worden. Het ver volgonderwijs, dezen winter aan gemiddeld 15 leerlingen gegeven, kwam ook nog even ter sprake en daarna behandelde Mej. Diepgrond het onderwerp: „Het lezen van de kleintjes". Met groote aandacht werd naar haar boelende voor dracht geluisterd. De -ouders kregen een kijkje ln het klasseleven en waren vol bewondering voor de wijze, waarop tegenwoordig de kleintjes de eerste letters leeren. Een hartelijk applaus bewees dat de lezing in den smaak was gevallen. In de pauze was er gelegenheid het werk van de kinderen te bezichtigen en met het onderwijzend per soneel over de kinderen te praten. Door het gevorderde uur kon de heer Van Dijk zijn verhandeling over „Het voortgezette leesonderwijs" slechts voor een deel houden. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken waren be sproken, volgde sluiting. BREEZAND. C. J. Barneveld behaalde het diploma-ambachtsschool voor electrlciens. De leerlingen F. Blaauboer (timmeren) en D. Raven (meubelmaken) werden bevorderd naar de tweede klasse dezer school. Wordt niet van kwaad tot erger! Die pijn in de len denen die rheumatische pijnen, duizeligheid, hoofdpijn en die nare urinestoornissen waarschuwen u, dal. de organen, welke het bloed dienen te filtree- ren, verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urinezuur en andere onzuiverheden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel Is gevaarlijk. Verwaarloozing leidt dikwijls tot rheumatiek, ischias, spit, blaaszwakte, water zucht en andere ernstige kwalen. De ondervinding van duizenden dankbare men schen bewijst, dat de veiligste wijze tot versterking en opwekking der verzwakte organen bestaat in het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoedig uw gezondheid en kracht her stellen. Bii alle drogisten enz. f 1.75 per flacon. N 1 E V W E N r E n n n p Algemeene vergadering van de vereenlging Onderlinge Hulp bij Ziekte, ten lokale van den heer Kossen, alhier. Aanwezig zlin 11 leden. De w.n. Voorzitter, de heer C. Rutsen, opent en vraagt even aandacht Mijne Heeren. Met schroom en weemoed neem ik als voorzitter de zen avond de leiding, denkende aan 't overlijden van onzen voorzitter, den heer Visser. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis genomen van zijn verscheiden en wij zullen zijn leiding zeer mis sen, daar zijn raad en adviezen en voorlichting steeds op hoogen prijs werden gesteld. Gaarne zou ik willen dat u even op wilt staan oan hem nog even in stilte te gedenken. Als hieraan is voldaan, dankt spr. de aanwezigen, en zegt verder. Betreurende het heengaan van onzen voorzitter, moeten wij toch op den ingeslagen weg voort gaan. Spr. dankt voor de opkomst en verzocht den secretaris, den heer D. Schenk, de notulen der vorige vergadering te willen lezen. Na lezing van de zeer uitgebreide notulen en het jaar verslag worden deze onder dank voor de juiste weergave en keurige samenstelling goedgekeurd en geteekend. Als afgevaardigde van do gehouden bondsvergadering deelt de heer C. Rutsen mede. dat 11 kassen zich hebben herverzekerd, voor ultkeering van langer ziekte dan 13 weken. De grondslagen zijn, dat het herverzekeringsfonds aan de kassen terugbetaalt: 50 pet. van 't uitgekeerde ziek te geld van 14—26 weken; 70 pet. van idem 27—52 weken, 90 pet. van idem 53104 weken. De premie zal bedragen 10 pet. van de te ontvangen contributie. Hierna volgt verslag van de rekening van den pen ningmeester. Totaal ontvangsten hebben bedragen: f 983.01, de totaal uitgaven f 1381.03. Alzoo een nadeellg saldo van f 393.02. Aan contributie is ontvangen f 924.65. Totaal uitgekeerd aan ziekengeld is f 1108.22, voor 34 ziektegevallen over 780 ziektedagen. Het totaal bezit der vereeniging is f 2284.57. Onder dank voor het be heer wordt de rekening goedgekeurd. De heer A. Stapel wordt aangewezen om volgend jaar mede de rekening na te zien, inplaats van Jb. B. do Jong. Volgt bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren D. Schenk. F. Schenk en Fr. Bakker (herkies baar). Allen worden aio zoodanig herkozen. Hierna volgt benoeming van een nieuw bestuurslid door overlijden van den voorzitter A. Visser. Gekozen wordt Jb. B. de Jong die deze benoeming aanneemt. Aio afgevaardigden naar de bondsvergadering worden benoemd de heeren C. Rutsen en A. Stapel. Na de rondvraag welke nog enkele besprekingen van hulshoudelijken aard oplevert, sluit voorzitter met dank voor de aangename samenwerking de vergadering. Het bestuur der vereeniging heeft na afloop der ver gadering uit hun midden als voorzitter gekozen de heer Jb. B. de Jong, welke deze benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen aanneemt. BARS1NGERH0RN Naar wij vernemen, In onze plaatsgenoot, de heer Joh. van Stipriaan in de plaats van den heer P. Pool benoemd tot besteller aan het hulppostkantoor alhier, zulks met ingang van 4 April a.s. KOLHOKN. Onze plaatsgenoot C. Vries Dz., heeft het diploma met een prijs verworven op de Ambachtsschool te Den Helder als bankwerker. L A N 6' E NUUK Politie. NOORDSCHARWOUDE. Gevonden: 1 damesceintuur. Aan de volgende personen is wegens broederdienst vrijstelling verleend van militairen dienstplicht: Lichting 1933: C. Beemsterboer, A. Bruin, P. Bruin. J. Goedhart. P. Haaima, D. de Kraker, J. Kuiper, M. Stam en C. van Straaten. Ten nadeele van den heer Pronk van Oudesluis is Donderdagmorgen een leeren jas ontvreemd. Do heer P. was met zijn auto aan de veiling alhier en vermistte na afwezigheid van een oogonblik zijn jas. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. ZUIDSOHARWOUDE. Doderdagavond vergaderde ten lokale van den heer P. Kramer de Vooruitstrevende Kiesvereeniglng onder voorzitterschap van den heer K. Dijkhuizen, die de aanwezigen verwelkomde en mededeelde, dat hij een groctcr bezcek had verwacht, nu in deze vergadering iets bijzonders zit, nu zij bijeenkomt, voor de eerste keer na de verkiezingen, waarbij onzev ereeniging. vcor het eerst 3 afgevaardigden naar den raad zendt. In het bij zonder heet hij dan ook ons derde raadslid, den heer W. Muller, welkom. Door den secretaris worden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Daarna brengt hij het Jaarverslag uit, waarin o.m. een uitvoerige beschouwing werd gewijd aan den uit slag van de gemeenteraadsverkiezingen. Gememoreerd werd, dat, hadden de 35 christelijke kiezers op de R.K. gestemd, deze glansrijk 4 zetels en dus de meerderheid hadden behaald. De voorspelling, die de V. Kiesvereen. in haar propaganda had gedaan, was dus uitgekomen, allen met dit verschil, dat ze niet had verwacht, dat de s.d.a.p. haar zetel zou verliezen, die door de V. Kies vereen. werd gewennen. Ook werd in het bijzonder de aandacht gevestigd op het onoprechte van de coalitie politiek: de 35 christelijke kiezers hadden het ln deze gemeente in de hand de R.K., met wie zij op één wortel des geloofs stoelen, en welk geloof de alpha en de omega vn die politek is, de merderheid te bezorgen. Ze deden dit echter niet, maar stemden op den goddeloozen Vrij heidsbond, waardoor ze dus wilden voorkomen, de R.K. in de meerderheid te brengen. Intusschen werd er de aandacht op gevestigd, dat bij de volgende verkiezing de R.K. ongetwijfeld de meerderheid zullen krijgen bij den voortgang van hun aangroeiend Inwonertal. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn uitgebreid overzicht en was er van overtuigd, dat het vooral aan zijn energieke werken te danken is, dat onze Kiesvereen. zoo'n succes te boeken had. De heer Muller wees er op, dat de chr. kiezers, hoe klein in aantal, dus in deze gemeente bijzonder veel gewicht in de schaal leggen. Voor onze kiesvereen. zou het dus ook van belang zijn, dat ook wij een deel van die stemmen kregen. De voorzitter was van oordeel, dat het gewenscht kon zijn, ter voorkoming van een R.K. meerderheid, in de naaste toekomst een Protestantsche kiesvereen. uit de 3 linksche groepen te stichten. De heer Du Burck'komt daar tegen op. De Kiesvereen. staat op den grondslag van de overtuiging, dat vooral in een kleine plattelandsche gemeente, het geloof niet een basis behoort te vormen voor de te volgen politiek. Door nu in de richting var. een Protestantsche Kiesver. te werken, zou dat standpunt worden verlaten en zou het een anti-Kath. klesv. worden. Hij zou weigeren daaraan mee te deen. De s.d.a.p. zou als vanzelfspre- j kerrd weigeren eri terecht. Blijft over de Vrijheidsbond. Dezè loopt In deze gemeente op zijn laatste krukken. De haar nog steunende kiezers zullen goed doen. wat vooruitstrevender te worden en automatisch op ons overgaan. De heer Dijkhuizen, voorz., verduidelijkt zijn bedoeling door er op te wijzen, dat met een gemeenschappelijke lijst zou kunnen worden uitgekomen. Daarna doet de penningmeester rekening en verant woording. Er bleek f 95.15 te zijn ontvangen en f 77.85 uitgegeven. De commissie tot onderzoek bestaande uit de heeren P. de Geus Jnz. en W. Muller, adviseerde bij monde van den eerste tot goedkeuring. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen her kozen de heer Jb. Schoenmaker Pz., die deze benoeming aanam. Over het punt: Beleid raadsfractie werd ln eerste In stantie de heer P. de Geus Jnr. het woord, die de vraag stelde of er door de raadsfractie wel eens overleg ge- oleegd wordt als er ernstige zaken aan de orde zijn. Uit de raadsverslegen blijkt hem n.1. dat de fractie zoo v'p'nl" ^omegren is. Voorzitter antwoordt, dat de secr. vóór een raadsver gadering wel eens overkomt om sommige dingen te be- soreken. We zijn een vrije vereeniging en de raadsle den ervan zijn ook nog al vrij, zoodat het moeillfk zal zfin te verkrijgen, dat gelijk wordt gestemd. Zelfs de R.K.. die toch een aaneengesloten geheel vormen als geen andere, vallen herhaaldelijk bij de stemmingen uiteen. Men kan moeilijk over iets precies eender den ken. De heer Du Burck zegt. dat hij een groot voorstander Is van het plegen van overleg door het houden van een fractievergadering. Van den heer Muller heeft hij daar bij de volle medewerking, doch de heer Dijkhuizen wil het wel gelooven. Hij keurt dit af. Trouwens, het ls met een politieke vertegenwoordiging in strijd, als in belang rijke vraagstukken de leden van eenzelfde fractie iuist tegengesteld stemmen. Het moge waar zijn, dat de R.K. ook verschillend stemmen, doch In princinleele zaken zijn ze één. Ons princioieele ls het vooruitstrevende: op te komen voor den minderen man, voor de verdrukten. Het groote gros der vooruitstrevende kiezers had van de raadsleden Muller en Dijkhuizen, anders verwacht ln zake steun aan de tuinders. Van het raadslid Kroon niet: van hem kan men slechts conservatieve daden verwach ten. Vele kiezers zijn nu in een deel der fractie teleur gesteld. Dat is jammer. Spr. gaat hierbij na, welke za ken de laatste maanden in den raad zijn behandeld en daarbij is gebleken, dat men zijn eigen wethouder niet steun. De Voorzitter heeft niets op fractievergaderingen tegen De toestand als zoodanig zou er echter weinig door ver anderen. daar ieder toch zijn standpunt wel zal hand haven. Vroeger, bij 2 afgevaardigden was er verschil, nu natuurlijk nog meer. De heer Muller voelt als raadslid de moeilijkheid om de gemeentebelangen te behartigen. Er is nog al wat aan vast. Hij stemt er mee in, dat een fractie eenheid moet gevoelen en dat is ook vaak het geval. Hij noemt daar van voorbeelden. Er blijven dan gewone dingen over, waaraan, ten aanzien van de overtuiging, welke men er over heeft, niet valt te tornen. In den breede gaat hij daarna denloop van zaken na, in den raad bij de behan deling voor voorstellen voor steun aan de tuinders, en meende niet anders te hebben kunnen handelen. Ten aanzien van meer overleg tusschen do fractieleden gaat hij met de meenïng van den heer Du Burck mee. De heer P. de Geus Jnz. meent uit het gesprokene te mogen concludeeren, dat de raadsleden zelf voelen de noodzakelijkheid meer overleg te plegen. Men moet trachten het met zijn drieën eens te worden over te be handelen onderwerpen; naar buiten moet meer eenheid blijken, er moet meer eensgezindheid in de behandeling der zaken zijn. Al ligt het niet op den weg der gemeente steun te verleenen, ln den tegenwoordigen tijd is het toch noodig. We krijgen nu nog uitvoerige replieken, waarbij het algemeene oordeel is. dat de leiding in den raad veel te wensohen overlaat en dat do burgemeester door zijn onsympathieke houding de oorzaak van veel conflicten is. Van het besluit van den raad om f 1000 voor steun aan de bouwers te voteeren, is van een schriftelijk ant- wooid van Ged. Staten nooit iets gebleken. Nadat nog een bespreking was gehouden over het vast rechttarlef voor gasverbruik, welk tarief werd gequali- ficeerd als in het belang te zijn van hen, die het kun nen betalen en niet van degenen, die het tegenwoordig zoo slecht hebben, werd de vergadering onder dankzeg ging gesloten. Tot de Ambachtsschool te Alkmaar ls o.m. toegelaten Jos. Kramer Cz. WAR HENHUIZEN Woensdag hal alhier de sluiting plaats van den tuin- bouwcursus, welke gegeven werd door den heer Koot. Alle leerlingen waren aanwezig alsmede het bestuur van L.T.B. als leden van de commissie van toezicht en de Edelachtbare heer burgemeester. Nadat door den leermeester verschillende vragen wa ren gedaan, nam de Voorzitter van den L.T.B. het woord. Spr. bracht een woord van dank aan den heer Koot voor de ijver en de opoffering waarmede hij de zen cursus had gegeven. Ook dankt spr. de leerlingen voor het getrouwe bezoek, en hoopt dat zij het geleerde in praktijk zouden brengen en later mooie resultaten van hun moeite zouden zien. Spr. raadt aan het geleerde goed te onthouden en anders hun leermeester nog eens te raadplegen. Aan allen zou een diploma worden uit gereikt. echter kon dit nu nog niet gebeuren, daar de Rijkstuinbouwconsulent niet aanwezig was, welke de diploma's moet onderteekenen. Hierna werd de cursus door den Voorzitter gesloten. Z IJ P E Onder een aantal schapen van den veehouder J. Bruin te St Maartensbrug, is rotkreupel geconsta teerd. De navolgende dienstplichtigen van de lichting 1932, zullen op 2 Mei a.s. moeten worden ingelijfd bij le Schoolcornp. Reg. Kust-Art.: Bouwman, K. Buik en N. Wester. Bargerl. Stand van 18—24 Maart 1932. Geboren: Johanna Geertruida, dochter van Jacobus Berkhouet en Catharina Bragitta Wittebrood. Ondertrouwd: Ype Bakker, 28 jaar, arbeider, te Warmenhuizen en Jannetje Snip, 25 jaar, te Zijpe. Getrouwd en overleden: Geene. ST. MAARTENSBRUG. Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat de heeren J. den Hartog Wz., alhier en Abr. Jongsma Wz\ te St. Maartsenvlotbrug, leerlingen van de Am bachtsschool te Alkmaar, bevorderd zijn van de 1e naar de 2e klasse. ST. MAARTENSVLOTBRUG. De heer J. P. de Leeuw, alhier, leerling van de Ambachtsschool te Alkmaar, is aldaar geslaagd voor het diploma machine-bankwerker. Trekking van Donderdag 24 Maart. la klasse 4o lijst No. 2967 f 100. Prijzen van f 20. 119 587 656 912 949 1406 1740 1923 1972 2016 2019 2022 2086 2373 2628 2667 2953 3433 3493 3504 3646 3940 4036 4166 4672 4761 4916 5048 5331 5401 5975 6111 6181 6437 6619 6791 7198 8095 8111 8147 8202 8367 8476 8555 8619 8684 9166 9186 9296 9313 9433 9560 9666 9765 10109 10253 10424 10431 10719 11085 11222 11401 11427 11562 11624 12004 12361 12422 12555 12954 12979 13374 13684 13798 13831 14270 14293 14545 15320 16125 16481 16515 16631 16674 16704 16727 16982 17130 17537 175S7 17689 17751 18401 18558 18917 19823 19933 20430 20811 Ie Buurvrouw: Goeden morgen, buurvrouw. 2e Buurvrouw: Ook goe-morgen, wel wel wat ls 't koud hè. Ie Buurvrouw: Ja mensch, 't loopt nog niets mee met 't weer, maar dat zijn menschen die ons dit aandoen, maar aprepo, heb jij gister ook de lijst geteekend om 't Electra aan 't P.E.N. over te krijgen? 2e Buurvrouw: Nou, natuurlijk mensch, we weten toch allemaal dat 't dan een stuk goedkooper zal wor den, 't is maar te wenschen, dat 't wat geeft, er werd haast huis aan huis geteekend, hé. le Buurvrouw: Ja, vooral hier by ons in de buurt; Ik geloof dat in de heelc kom van Breezand maar 6 personen niet geteekend hebben. 2e Buurvrouw: Nou mensch, dat kan toch ook zeker niet anders, 't is zoo toch ook zeker veel te duur, ik had er al over gedacht 't af te laten snyden, maar nu heb ik nog hoop, dat ik 't kan blijven gebruiken. Ik had al veel tegen den kwltantielooper ook geklaagd, maar dat geeft ook niets, le Buurvrouw: Wel nee, mensch, die kunnen er niets aan doen, maar ze trekken er zich niets van aan ook. 2e Buurvrouw: Nou buurvrouw, mijn man zei gister avond nog, 't zal er wel door komen, want de vorige keer is 't ook met meerderheid van stemmen aangenomen en nii is er nog een linksche meer in den Raad, dus nu halen ze 't zeker, le Buurvrouw: Hoe bedoel je dat, buurvrouw, een link sche, wat ls links en wat is rechts, want van mijn handen weet ik dat wel, maar van den Raad niet. 2e Buurvrouw: Nou mensch, dat is heel eenvoudig: de rechtrche zijn de kerkelijken en die stemmen haast altijd tegen, tenminste als 't iets ls dat werkelijk ook eens goed voor den arbeider en kleine man is. Dan kan je alleen op de heeren rekenen van de S.D.A.P. en Plaatselyk Belang en misschien een vrijzinnig democraat, le Buurvrouw: Nou buurvrouw, dat zou toch erg zijn al3 hier de R.K. tegenstemden, want ik ben ka tholiek, maar ik zou heel graag willen, dat ze er voor stemden, en heb je gezien op de ïyst dat er zooveel R.K. opstonden en nog heel wat hoogere ook. 2e Buurvrouw: Ja, lk heb 't gezien en ook heel wat van Lubbert z'n partij; toch wed ik dat die hem er niets van aantrekt en kalm tegen stemt, le Buurvrouw: Ja, buurvrouw, maar die wordt ook niet geroemd tegenwoordig. Je hoor wie je hoor, ook z'n eigen kerkgenooten. Heb je laatst dat gelezen in 't raadsverslag, dat hy zei: een bloemist heeft nog niet eens zooveel, teen doelde hy op 16 gld. in de week. Als hy 't maar heeft. 2e Buurvrouw: Ja, buurvrouw, maar je moet je daar niet zoo over opwinden, want dat is de heele per soon niet waard. Als de Cérès-bewoners alles eens wisten, waarom of de huishuren niet verlaagd kon den worden, dan zouden die ook beteuterd kqken, enfin, misschien vertel ik 't ze wel eens. le Euurvrouw: Nou, buurvrouw ik ga naar binnen, lk heb al wat lang gepraat en om 12 uur moet 't eten weer op tafel staan. 2e Euurvrouw: Nou ajuus dan, we zullen 't beste er van hepen, en we zullen maar zoo denken: aan ons 't recht en hun de macht. Dag hoor!

Schager Courant | 1932 | | pagina 23