werkkracht P'a n t e n in Kamer en Tuin. Uit onze omgeving. „De Vierbond" Motorraces te Alkmaar. DE HYACINTH. In bloemtros voor het venster, Staat onze Hyacinth, Zij wordt toch door ons allen, En ieder zeer bemind. Met bloemen, wit en rose, Of ook wel donkerrood. Met bloemen geel en lila, Met nagels, klein en groot. De geur ia overheerschend, Soms wel een beetje sterk, Het hindert u bij 't lezen. Het hindert u bij 't werk. Wij willen niet zoo wezen, Niet zoo pietluttig zijn. Maar zeggen bij ons zelve: „Wat is die geur toch fijn." Wenscht gij cultuur op glazen. Wel. handel dan aldus: Maak eerst de glazen helder, Dat vraagt gij aan uw zus, Nu vult gij dus de glazen, De bol er bovenuit, Dan zet gij ze In 't donker, Zuodat den groei niets stuit. Zes weken zoo In 't duister, Daar moeten zij wel staan, Nu haalt gij ze te voorschijn. Waarby ik u vermaan De glazen bij te vullen. Zoo gij dit nog niet deedt, De wortels hebben nu al Den boom van 't glas bekleed. Nu zet gtj ze voor 't venster, Daar bloeien zij weldra, Of plaats ze op de tafel. Dat staat ook netjes, ja. Men kan reeds aan den bol zien. Wat kleur de bloem wel heeft. Wil water steeds bijvullen, Zorg dat gij water geeft. Als 't bloeien is verloopen, Werp dan de bollen weg, Of plaats ze In uw tuintje, Maar 't geeft niet heel veel, zeg, Gij kunt ze 't best verwijd'ren, Want 't ls niet veel gedaan, Gij kunt ze daarom beter, Maar uit de potten slaan. Amsterdam. K. VAN KEULEN. CALLANTSOOG Aan de opgaven, die de gemeentebesturen aan hei Centraal Bureau voor de Statistiek over het jaar 1931 moeten verstrekken, ontleenen we voor wat de gemeente Callantsoog betreft, liet volgende: Volkshuisvesting. In 1031 werden uitgereikt 51 bouwvergunningen voor nieuwbouw en 7 voor verbouw. Het bedrag der bouwsom bedroeg voor den nieuwbouw f 107.942.50; voor den verbouw f8348 en f 12.282.41 voor den ver bouw der O. L. school. Totaal werd dus gebouwd voor een bedrag van f 128.572.91. Gebouwd werden 6 woningen. 6 boerderijen, 2 win kels, 1 werkplaats en 34 schuren; verbouwd: 2 wo ningen. 2 boerderijen, 1 school en 2 schuren. De woningvoorraad werd vermeerderd door nieuw bouw met 14 woningen en verminderd door brand met 5 woningen. Het aantal noodwoningen bedroeg op 31 December 1931: 1. bewoond door 5 personen. Op 31 December 1931 waren in de gemeente aanwezig 2 woonwagens, bewoond door 3 personen. Personenverkeer In hotels. Het aantal hotels en pensions bedroeg op 31 De cember 1931 15. resp. 2 en 13. Het totaal aantal lo geerbedden 15. Het aantal gasten, die woonplaats hac'den in Nederland 29. Vermeld dient te worden, dat deze opgave zeer on volledig is. daar verscheidene personen de gevraagde inlichtingen niet wenschten te verstrekken. „Volmaakt!" antwoordde Lela. Zij lachte. „Je doet me aan Edgar denken. Dat vraagt hij me ook zoo dikwijls!" „Zoo!" met een zweem van jalousie. „Ja, vandaag vroeg hy, of ik gelukkiger zou zyn, als lk, zooala jy. als een groote dame ln het gezelschapsleven verkeerde. Hy praat dikwijls over je," babbelde ze verder. „Hij zegt, dat jy een groote steun voor hem bent geweest in dien tijd, dat hij naar my zocht Ik geloof, dat hy jeu als een soort zuster beschouwt." Edith Drayton ging rechtop zitten, en duwde met een gebaar van wanhoop de haren van haar voorhoofd weg. „Een zuster." herhaalde ze dof. „Ja," zei Lela, niets vermoedend van den storm, die in het binnenste van haar toehoordster woedde. „En hij zegt, dat hy hoopt, dat jy bü ons komt logeeren, als we naar Hemsworth, zyn landgoed gaan." „By jullie komen logeeren? O, ja, dolgraag!" „Edgar zal het zoo prettig vinden," zei Lela eenvou- „Natuurlijk moet Cllfford Hevel ook komen!" „Waarom Cllfford Revel?" vroeg Edith onstuimig. „Omdat... omdat... och Edith, het spijt me zoo, als ik Je boos gemaakt heb. Ik dacht aan Edgar ook... dat... dat..." „Denk dat, wat Je gedacht hebt, dan niet langer," zei Edith bits. Lela stond met een bleek gezicht op. „Edith, het spyt erg. Het was niet mijn bedoeling je te kwetsen. Het Is net, alrof we nog samen op school zyn. Ik zei altyd 'ets, dat jou boos maakte!" •We zyn niet langer op school," barstte Edith Dray ton uit. „We staan tegenover elkaar als vrouw tegen vrouw, jy hebt gewonnen, of denkt, dat je gewonnen hebt." Ze hield op, tct zwygen gebracht door de uit drukking van verbazing en verdriet op Leia's gezicht •.Ik, ik vraag je vergiffenis," vervolgde ze met een overspannen lach. „Ik praat maar wat. Je moet beden ken, dat ik koorts gehad heb en soms nog redeloos en Jjlhcofdig fcen. Vergeef me." „Ik vergeef je. als er iets te vergeven is," antwoordde Lela met haar lieve, ernstige stem. „Maar lk begreep 3e niet; ik begreep je op school ook nooit. Nu ga ik. Maag lk nog eens terug komen?" "Ja' antwoordde Edith kort; toen sloeg ze de oogen neer. „Maar ik denk, dat ik een poosje weg ga. Goeden- a0. ees gelukkig zoolang je dat zyn kunt," voegde e er aan toe, toen Lela de deur achter zich dicht deed. Een paar minuten daarna sloop mevrouw Drayton de ET'mh eu eCh,r°k' Want Edith w" z,ch ^t klee- Doki;; wnive ?d'"zel ze' "v/at ben bet d°en7 Dokter W.lken, zei, dat je plet op mocht «taan.» „Dokter, Will.es en Ik zijn het niet eena, moeder." „Maar... stotterde de arme moeder. Quaker beslaat voor 65 uil koolhydraten, die de werkkracht op peil houden. Het bevat verder vetten en mineralen, kortom alles wat In een gezond makend voedsel begrepen. Na de pauze werd door spreker den weder opbouw dezer wereld besproken en gaf hij de wijze aan waarop dit moest geschieden. Volgens spr. kan dit een wereld worden waar geen gebrek meer ge leden wordt, geen overheersching meer plaats kan vinden en oorlog uitgesloten is. Natuurlijk moet het kapitalistische stelsel dan vervallen en hiervoor in- plaats gezet de algemeene arbeid en bevordering der massaproductie, opdat hierdoor de menschheid in het algemeen van de overvloed kan profiteeren. Dit tweede gedeelte, dat door spr. ook keurig werd uiteengezet, zal voor velen nog wel onbegrepen zijn, daar de meseten zich nog wel zoo'n heilstaat niet in kunnen denken. De heer Groet van Warmenhuizen stelde spreker hierna nog eenige vragen, welke door spreker werden beantwoord en hierna volgde sluiting. Politie. Gevonden: Een manchester jas. Inlichtingen ter secretarie. Slachtingen. Het totaal aantal dieren, dat in 1931 voor verbruik in de gemeente is geslacht, bedroeg 212. Hiervan werden goedgekeurd 211, terwijl 1 varken voor den verkoop werd gesteriliseerd. In de Verwerkingsin- richting te Schagen werden geslacht: 23 runderen, 28 nuchtere kalveren, 1 graskalf, 9 eenhoevige die ren, 138 varkens. 4 schapen en lammerén. Het aantal hulsslachtingen bedroeg 9, tw.. 1 rund, 1 graskalf, en 7 varkens Goedgekeurd werden 24 runderen, 28 nuchtere kalveren, 1 graskalf, 9 eenhoevige dieren, 145 varkens en 4 schapen en lammeren. Brandweer. Het aantal handspuiten bedroeg op 31 December van het vorige jaar 2. De gezamenlijke lengte der brandslangen ongeveer 200 M. Het aantal onder- Krondsche brandkranen 5. Het aantal branden be droeg in 1931: 3, t.w. 3 particuliere woningen en er ven. Alle woningen verbrandden door onbekende oorzaken. Openbare vervoermiddelen. Het aantal autobusondernemingen, in de gempente gevestigd, bedroeg op 31 December 1931, 1. Het geza menlijk aantal rijtuigen 4, bet maximum aantal plaatsen voor passagiers 70 en het maximum laad vermogen 5550 K.G. Wegen, straten, enz. De lengte der rijwegen en andere openbare we gen bedroeg op 31 December van het vorige jaar 44037.55 M. De lengte der wegen en straten met ge sloten wegdek: 13002.50 M.: de lengte der klinker wegen: 1318 35 M: der grintwegen: 14324.15 M.; en de lengte der onverharde wegen: 14702.55 M. Politie. Door de politie (gemeente- en Rijkspolitie) werden in 1031 opgemaakt in totaal 39 processen-verbaal, wegens de navolgende strafbare feiten: 1 wegens misdrijf tegen de zeden; 1 wegens misdrijf terzake van diefstal en strooperij: en voorts de volgende over tredingen: 23 van het wetboek van strafrecht; 1 van de arbeidswet en veiligheidswet; 10 van de motor- en rijwielwet: 1 van de vleeschk^uringswet; 1 van de jachtwet en 1 van andere wetten. Drankwet. Het aantal vergunningen bedroeg op 31 December 4. Het aantal verloven voor verkoop van alcohol houdende. andere dsn sterke dranken 1, voor ver koop van alcoholvrije dranken 1. Het maximum aan tal vergunningen, dat verleend kan worden be draagt: 4. Inentingen. In 1931 werden ingeënt: 8 kinderen, van wie 1 ge durende het 3e levensjaar; 1 in het 4e, 2 in het 5e, 3 in het 6e en 1 in het 7e levensjaar. Verkiezing an. Het aantal kiezers voorkomende op de definitief vastgestelde kiezerslijst bedroeg voor de 2e Kamer; ."•01, voor den Gemeenteraad: 438. Het aantal kiezers, dat niet aan de stemplicht heeft voldaan voor de ver kiezingen voor de Provinciale staten bedroeg 42. voor den gemeenieraad 35. Het totaal aantal uitge brachte stemmen bedroeg voor de Provinciale Staten 45, 10 blanco en 4 ongeldig. Voor den Gemeenteraad resp. 428, 3 en 2. LAS GEN DIJK OUDKARSPEL. Donderdag 31 Maart wordt in „Concordia" te Noord- scharwoude een openbare vergadering gehouden, waar zullen spreken W. L. van Warmelo (oud-kapi tein der artillerie) met het onderwerp: „Waarom wij voor den vrede werken" en Ds. N. J. C. Scher- merhorn. met onderwerp: „Zal eindelijk het volk ontwaken?" Ongetwijfeld zullen zeer velen deze ver gadering bezoeken en zoodoende demonstreeren de vrcdesgodachte welke een groot deel van het volk behecrscht- „Ik ben heusch beter, moeder. Het wa3 een uitstekend Idee van u om myn oud schoolkameraadje by me te sturen. Ze heeft me op andere gedachten gebracht." „Lieve Edith." „Mopper nu niet. U hebt me steeds willen overhalen de stad uit te gaan; tot nog toe heb ik geweigerd. Maar nu verlang lk naar verandering van omgeving, we zullen naar een plaatsje dicht by Badmore gaan." „Dicht by Badmore?" herhaalde mevrouw Drayton verbaasd. „Ja. lk wil by de Badmore-rennen zyn. Afleiding moet lk hebben, dat is de heele zaak. Laten we daar een huls huren en kyk me niet aan alsof ik krankzinnig ben," „Soms geloof ik, dat je het bent," jammerde mevrouw Drayton. „Toch ben ik by mijn volle verstand," antwoordde Edith vastbesloten. „Ja, moeder, u en Ik zullen naar de Badmore-rennen gaan en het eind van de comedie by- wonen." De Markies zat in zyn sombere kamer op Fane Abbey met gebogen hoofd, zyn handen rustten op de Times, die opengevouwen lag op zijn knie. Hy zag er magerder uit en minder streng, soms zuchtte hy diep en als de jicht niet te erg was, stond hy af en toe op uit zyn stoel en liep het vertrek op en neer. Waarom moest hy toch zoo dikwyls denken aan de uren, dat Lord Fane naast zyn bed gezeten en hem opgepast had? Waarom stond het betraande gezicht van Lela Temple hem voortdurend voor den geest? „Ik denk dat ik oud en zwak word," mompelde hy in zichzelf. Ik heb voor hun bestwil gehandeld. Ze zullen me belden hun leven lang dankbaar zyn!" Hoewel zijn trots hem weerhield zijn zoon te verzoeken op Fane Abby te komen, zorgde hij ervoor dat deze ruimschoots van geld voorzien werd en hy had hem over Lela ge schreven, ln de hoop dat de jongeman persoonlek zou komen maar dat was niet gebeurd. Slechts een koud. vormeiyk briefje was als antwoord op het zyne gekomen. De Markies las geregeld de sportkolommen in de bla den. die vol stonden over hem. De kranten wydden tot in de kleinste byzonderheden uit, over alles wat het paard betrof, en verklaarden, dat Lord Fane zeker zou winnen als het paard niet geprikkeld werd, doch dat de beryder voor een gevaarlijk waagstuk zou komen te staan, als er Iets bijzonders gebeurde. ,Zyn nek breken op een renbaan de laatste Fane! En dat zal gebeuren ik voel het" Met een onderdrukten vloek vouwde de Markies de Times op en legde die op tafel. Terwyi hy dat deed, kwam er een plotseling besluit by hem op. Badmore was maar een uur ryden van Fane-Abbey. Waarom zou hy niet gaan? Hy dacht een oogenblik na en belde. Palmer, geef order dat ik met vier paarden naar de Badmore-rennen wil ryden! Hy, die de laatste twintig jaar niet op een wedren gezien was! Z IJ P E OUDESLUIS. Het elftal van Alcmaria I komt. ook compleet uit en bestaat uit de volgende spelers: Jongsman. Koning Ooms Lengers v. d. Val Rootring Hamstra, De Jong, Peereboom, Rootring, Bos. Scheidsrechter voor dezen wedstrijd is de heer J. de Visser van Zaandam. Voor Oudesluis II B.K.C. II en III de heer H. Augustein van Den Helder. De eerste Paaschdag geeft een teleurstelling, daar Schagen naar E.V.C. te Edam gaat. voor den Ranch- beker. In diens plaats speelt B.K.C. I. Scheidsrechter voor de wedstrijden op den eersten dag is de heer VV. Dol te Den Helder. SINT MAARTEN Woensdagavond werd in café „De Tuinbouw" van den beer P. Schrijver alhier een openbare vergade ring gehouden, uitgaande van den Bond van Vrije Socialisten, met als spreker de heer Constance Deze heer hield een betoog over een komende revo lutio en de nieuwe orde van wereldopbouw daarna. Moge bewaarheid wordon wat deze heer ons mede deelde, dan zullen velen van het nu levende ge slacht deze revolutie en wederopbouw beleven. Want mal is het geva!. Volgens spr. is de tegenwoordige bijna volmaakte industrie met haat schat van machi nerieën, welke allen in werking zijn gesteld tot massa-productie, met het doel om hieruit groote winsten te trekken, ten bate van enkele kapitalisten, juist averechtsch aan 't werk geweest en hebben door hun groote massa de wereldmarkten overvoerd, met als gevolg prijsdaling en hierdoor groote werke loosheid. Nu ziet men overal stopzetting der produc tie. ja, zelfs vernietiging hiervan, als doel om de prij zen weer omhoog te krijgen. Ook zijn er gruepen die gaarne zagen dat deze ma chines weer uitvhet productiestelsel uitgeschakeld werden, om zoodoende meer handenarbeid er voor inplaats te krijgen, tot opheffing der werkeloosheid. Als gevaar dezer overproductie wijst spr. er op, dat dit euvel noodwendig op oorlog uit moet loopen, daar voor het teveel afzetgebied moet worden gezocht, hetwelk enkel met cie wapenen verkregen kan wor den. Zie als voorbeeld het groote Mandsjoerije, het welk een oppervlakte heeft zoo groot als Duitsch- land en Frankrijk tezamen en door Japan, hetwelk ook een teveel aan productiemiddelen heeft, zoo'n begeert land als markt zijner goederen is en hiervoor een oorlog voert tegen China. Dit productiestelsel, zegt spr., kan tot heil der menschheid dienen zoodra het in handen van de ar beidende klasse is en niet meer het zoo tot in den grond kapitalisme tot winstobject dient. Door het huidige productiestelsel, zegt spr., is be wezen. dat voor een elk in groote hoeveelheid aan wezig kan zijn en een ieder voor gebrek of armoede gevrijwaard kan worden. Door het huidige kapita listische stelsel zien wij echter, naast de groote mas sa producten, welke niet met winst kunnen worden verkocht, groote werkeloosheid en armoede, ja zelfs massavernietiging van artikelen, die door het monschdom in zijn geheel wordt begeerd en ontbeerd. Deze rede werd door den heer Constanse in keu rige bewoordingen en overtuigende wijze uitgespro ken en de waarheid die hierin lag wel door een elk GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verknopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garaqe C. NIFUWLAND. BERGEN. „Palmer." donderde de Markies hem toe, „Heb Je het gehoord? Vier paarden om naar de rennen te gaan!" „Uitstekend, Mylord," bracht Palmer er met moeite uit en verliet zoo vlug als hy het met zyn waardigheid kon overeen brengen, het vertrek. HOOFDSTUK XXIX. De dag voor den wedstryd brak aan en Lord Fane was van plan 's middags naar Badmore te gaan. daar te overnachten en den volgenden dag terug te komen. Hy zag er vreeselyk tegenop om Lela te vertellen dat hy op reis moest en stelde het tot het laatste oogenblik uit. „Lela," begon hy. toen zy na de lunch by elkaar za ten. zij op het kleedje aan zijn voeten, hy in een stoel met een clgarette, „Ik moet je iets vertellen dat heel onplezierig is, liefste." „Iets onpleizierigs" herhaalde ze verbaasd. „Ja, liefste zei hij, terwyi hy zyn hand op haar glan zende haren liet rusten, „Ik had het je al eerder moe ten vertellen, maar lk stelde het uit, omdat ik er zoo tegen op zag." „O Edgar, wat sier?" stotterde ze. „Kom, wees maar niet ongerust. Het is niets om Je bezorgd over te maken," troostte hy. „Heelemaal niet Ik moet vanmiddag op reis, maar kom morgenochtend weer terug. Toe, kyk niet zoo. Ik ga niet naar Amerika." Ze glimlachte verdrietig. „Maar waarom ga Je weg en waar ga je heen?" „Dat," zei hy, „is nu Juist wat lk niet zeggen kan." „Kun Je me dat niet vertellen, Edgar?" „Neen," zei hy op zyn lip bytend. ,Ik vertel Je dat liever niet. Clifford gaat met my mee." „Cllfford Revel?" vroeg ze, en een onverklaarbare angst greep haar aan. „Ja, dus Je ziet dat ik ln goede handen ben," lachte hy. „Hy komt mee terug en biyft by ons dlneeren. Lovel zal wel goed voor alles zorgen." „Lovel! Neem je die dan niet mee?" „Wat, en jou alleen achterlaten? Neen, neen. Lovel zal hier blyven om als een waakhond over je te waken totdat de heer en meester terugkomt" „Moet je vanmiddag al weg?" vroeg ze, terwyi ze met moeite haar tranen weerhield. „Binnen een uur," zei hy, naar de klok wijzend. Toen nam hy haar In zyn armen en kuste haar. „Je zult moedig zyn, he Lela? Je zult niet gaan zitten treuren terwyi ik weg ben? Als ik wist dat jij ln dien tijd ging kniezen..." „Edgar, ik beloof je dat lk geen tranen zal storten," zei ze plechtig. Hy wist wat haar belofte beteekende en was gerustgesteld. Zelfs toen ze afscheid namen, was er geen spoor van tranen op haar lief gezicht Omzetcijfers van de Veilingen behoorendo tot „De Vierbond" over het tijdvak van 1 Mei—1 Maart van na te melden jaren: 1928/29 Broek op Langendijk Noordscharwoude Warmenhuizen Obdam f3113.616.44 f2.927.157.78 f 1.155.568.64 f 541.065.63 1930/30 Broek op Langendijk Noordscharwoude Warmenhuizen Obdam Totaal f7.73S.40S.49 f2.261.793.03 f 1.813.556.16 f 668.891.21 f 296.093.66 1930/31 Broek op Langendijk Noordscharwoade Warmenhuizen Obdam Totaal 15.0*0.344.06 fl.788 837.41 f 1.405.314 85 f 376.611.40 f 302.461.99 1931/32 Broek op Langendijk Noordscharwoude Warmenhuizen Obdam Totaal f 3.873.225.65 f 1.267.275.65 f 853 435.04 f 287.151-30 f 141.055.94 Totaal f2.548.917.93 Het motorseizoen is weer begonnenI Maandag (2en Paaschdag) zullen op de grasbaan te Alkmaar voor het eerst in dit seizoen de motor;n daveren. Er zal weer een hevige strijd geleverd worden door de tal rijke renners, die al weken lang hunkeren naar de opening van het seizoen. Alcmaria V.V.V., dat deze eerste races organiseert (onder auspiciën van do K. N. M. V.) heeft in de af- geloopen maanden flink gewerkt. Het terrein is gron dig nagezien en de goedkoopere rangen zijn dusda nig verbeterd, dat men thans vanaf elke plaats de races kan volgen. Er hebben natuurlijk weer veel te veel renners in geschreven, zoodat een vrij groot aantal teleurgesteld moest worden, omdat het program anders te over laden werd. Toch zijn er nog ruim 40 renners over gebleven, w.o. de meest bekende. In de seniorenklasse belooft het al dadelijk heel hard te gaan. Renners als v. d. Pluym (Norton/, Schot (Ariël), Rijk (Ariel), v. Dijk (Lady) en Hart man (Royal Enfield) zorgen daar wel voor. Benieuwd zijn wij naar de resultaten van Iloutop die het na tionale merk Eysink verdedigen zal, het merk. waar voor van Hamersveld dit seizoen ook zal uitkomen. v. d. Berg (H.D.), de Ridder (Ariel), Jac. Al (Royal Enfield) e.a. zullen het elka.-r eveneens zeer moeilijk maken, 't Wordt hier ook al naast een strijd tusschen de renners, een felle kamp tusschen de merken. In totaal zullen 15 seniores aan den start verschij nen. In de junioresklasse en in de nieuwelingen-afdee- ling zijn resp. 16 en 10 renners ingeschreven, waar van wij noemen J. Ludeke (Alkmaar). Rchorst (den Haag, de Vries (Amsterdam), Roos (HoornL Dupont (Alkmaar), de Ridder (Alkmaar), Moeke (Heemste de), van Latum (Alkmaar), Moejes (Heerhugowaard), Bovee (Amersfoort). Poldervaart (Den Haag) en v. Dalsum (Rotterdam). Men ziet, de openingsraces beloven zeer spannend te worden. En het devies zal den Tweeden Paasch dag zijn: Op naar Alkmaar, naar de motorracesl HOOFDSTUK XXX. Clifford Revel stond bij het station op lord Fane te wachten. Hy begroette hem met een glimlach van ver lichting. „Daar ben je dus," zei hy. „Ik heb je kaartje en hier Is 1e coupé" Lord Fane stapte In en Cllfford Revel volgde. „Ging het lastig om weg te komen?" vroeg hy glim lachend, maar lord Fane scheen niet in een stemming om te glimlachen. Hy gaf geen antwoord, maar stond half op en keek met een gespannen blik uit het raampje» „Wat !s er?" vroeg Cllfford Revel. „Hé" merkte lord Fane op. ..Dat is vreemd". ,Wat is vreemd? Waar kyk je zoo naar?" zei Clif ford eea beetje ongeduldig. „Nu, dat is ook toevallig, maar ik zag zooeven dien meneer Browne van jou en hij was met dien man, dien. Lela my beschreven heeft." Cllfford Revel verschoot niet van kleur, maar hij nam Edgar's gezicht scherp op. .Waarom toevallig? Misschien gaat meneer Browne ook op reis of misschien ls hy gek geworden en is dat zijn oppassers Tusschen twee haakjes, noem hem niet dien meneer Browne „van my, beste Edgar; ik ont moette hem pas den dag voor je huweiyk." Lord Fane knikte. Het interesseerde hem eigenlijk niet bijster. ,J, hebt zeker alles in orde gebracht?" vroea hü iMa teloos, „Ja", beaamde Cllfford Revel. „Ik heb hetzelfde huisje gehuurd voor deze week. dat..." „Ik ga morgen terug, direct na de race", zei lord Fane snel. Een vreemde blik soheen in Cllfford Revel's oogen. „Ja? Och, dat spreekt ook eigenlijk vanzelf. Maar ik kon het huis niet voor minder dan een week nemen. „En het paard?" „Gisteravond was hij in prima conditie", deelde Clif ford mee. ,Toch zal hij wel kuren krijgen, als de menigte begint te Juichen. Ik wou dat het goed en wel achter den rug was." Zie je er tegenop?" vroeg Clifford Revel met iets als hoon ln zyn lach, hetgeen echter niet door lord Fane werd opgemerkt, „Je weet, dat ik nooit bang voor hem geweest ben", antwoordde lord Fane eenvoudig. „Daar ben ik biy om," merkte Clifford Revel op, „want als dat wel zoo was. is de race zoo goed als zeker verloren. En daarby een ontzaggelijke hoop geld. Maar erg opgewekt ïyk je me toch niet!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7