SchagerCourant Noodlottig ongeluk. 50ct Arpad Moldovan Derde Blad. Uit onze Omgeving. Te Waarland een vrachtauto door den sneltrein gegrepen. rr,den, ®r 4 bestuursleden gekozen. Eén va- flffrorfon?! dr,e treden af en zijn herkiesbaar. De °h h(icren Abr- Wit' H- de Wit en C. tl#n h#flÜ i herkozen en voor de vacature, wijlen «en heer A. Visser, wordt gekozen de heer A, Kamp. Zondag 27 Maart in de Cérès SCHAGEN Zaterdag 26 Maart 1932. 75ste Jaargang. No. 9044 De chauffeur een schedelbreuk. Zijn vijf jarig zoontje zeer ernstig verwond naar het ziekenhuis vervoerd. De auto totaal vernield. Donderdagmiddag heeft te Waarland op den on- bewaakten overweg bij wachtpost 26 een ernstig on geluk plaats gehad, dat voor het leven van een vijf jarig kind doet vreezen. Door den sneltrein die te 4.20 uur uit Schagen ver trekt, is n.1. de brandstoffenauto van den heer J. Dekker te Waarland gegrepen en totaal vernield. De heer Dekker kwam van den Waarland-kant af en heeft, hoewel het uitzicht ter plaa'se niet schitterend genoemd kan worden, toch den trein moeten zien aankomen. Ooggetuigen verklaarden dat D. niet hard had gereden en ook de machinist van den sneltrein had blijkbaar de auto zien naderen, maar juist om dat niet hard werd gereden, werd verondersteld, dat de auto nog vóór den overweg zou stoppen. De ma chinist heeft nog signaal gegeven, maar de auto die reeds op den spoorbaan was, werd nog juist van ach ter gegrepen. En dat dit nog met volle kracht ge schiedde, bleek wel uit de gevolgen. Do brandstoffen auto werd totaal vernield, zware bielspalen werden vermorzeld, terwijl de eierkooltjes, sommige met bloedvlekken bedekt, honderden meters ver werden teruggevonden. Dekker zelf werd uit de cabine geslingerd en werd door mej. Rohof, do bewoonster van wachtpost 26, aan den onderkant van den spoordijk gevonden. On middellijk snelde mej. Rohof Dekker to hulp en bracht hem op de been, en hoewel een hoofdwonde hekomen hebbende, had D. overigens geen letsel be komen. Wel was hij èn door den schrik èn door de hardhandige wijze waarop hij van zijn zitplaats was geslingerd, geheel versuft. Doch het ergste werd ge vreesd, toen D. naar zijn vijfjarig zoontjo vroeg, dat niet bij vader in de cabine, doch in den laadbak had plaats genomen. ïntusschen was het treinpersoneel toegesneld en op de vraag van D. naar zijn jonget je, werd medegedeeld, dat het ventje voor op de loco motief was gevonden. Vooral aan het hoofd was het zeer ernstig verwond en een tweetal doktoren, die in den trein zaten, waren spoedig bij het ongelukkige slachtoffertje. Met denzelfden trein werd het kereltje, dat nog leefde, naar Alkmaar vexwoerd, om daar in het zie kenhuis te worden opgenomen. Dekker zelf heeft zich per voet naar huis begeven en we vernamen, dat later door Dr. Groenhart bij hem een schedelbreuk was geconstateerd. Van geluk mag worden gesproken dat ditmaal slechts één kind op de auto aanwezig was, want D. die blijkbaar een groot kindervriend is, krijgt som tijds een heel troepje van die vroolijke kleuters te vervoeren. De machinist buiten dienst. Het is wel een ongelukkige samenloop, dat ook bij dit ongeval weer, evenals met het enkele maanden terug gebeurde met den melkauto te Zij dewind, de trein gereden werd door den machinist L. v. G., dezelfde machinist die vorige week door zijn op lettendheid een dergelijke aanrijding aan den Nesdijk heeft weten te voorkomen. Het spreekt vanzelf dat de machinist, die toch al niet over een „ijzeren zenuwgestel" beschikt. Don derdagmiddag na het gebeurde danig in de war was en dan ook dra buiten dienst was en op do terugreis naar Den Helder niet meer in functie was. De toestand van de gewonden. Toen we Vrijdagmiddag informeerden naar den toe stand van vader en zoontje, bleek dat de heer D., hoe wel nog het bed moetende houden, het vrij goed maakte. Het zoontje, dat veel ernstiger verwondingen bekwam, was bij kennis en had 's morgens naar moe der en vader gevraagd; zijn toestand is echter zorg- wekkend. Zaterdagmorgen was de toestand van het ventje zoo danig dat er weinig hoop is. NIEUWE N E DO R WINKEL-NIEUWE NIEDORP. De Tuinbouwvereenigiug Nieuwe Niedorp en Om streken hield haar jaarvergadering Woensdagavond half acht in het lokaal van den beer R. Laan te Winkel. Aanwezig waren ongeveer 30 leden. De Voorzitter, de heèr P. Band, opent de vergade ring met een woord van welkom aan de aanwezigen en geeft dan het woord aan den secretaris-penning meester, den heer P. Zwagerman, die de notulen leest van de drie vergaderingen, die dit jaar zijn ge houden. De notulen worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Daarna komt het jaarverslag, dat alle zaken, be «■effende den tuinbouw, de revue laat passeeron. ■Dan volgt het finantieele verslag van den penning meester. Uit dit verslag blijkt, dat de vereeniging een 2-'eer duur jaar heeft gehad en f127 is achteruitge £aan. De oorzaak van dit verlies is gelegen in de veie vergaderingen, de extra kosten voor bodeloon wondgaan met het ledenregister), het verstrekken van goedkoope Bevelanderpoters en nog eenige an dere buitengewone uitgaven. Het bezit der vereeniging bedraagt nu f 169.25. Eén van de leden van de commissie tot het nazien der en f'° bcer R°9s'0°t. brengt nu verslag uit en zegt dat de commissieleden de rekening van den penningmeester in orde hebben bevonden. le(len van die commissie voor het volgende sijn W0 n gek(>zen de heeren G. Keulen en bT Per- Daarna worden de vergoedingen voor de functio- de bestuursleden en afgevaardigden huif* u0r voo>'zitter. penningmeester en se- rrn hufft h J\ f 20 P°r functie. Ook voor do ande ren blijft het f 1 en f3. De heeren, die aanwezig zijn nemen de benoeming ,»an. Aan den lieer Koster, die niet ter vergadering is, zal bericht worden gedaan. Nu komen ter sprake do bestuursvoorstellen. Voorgesteld wordt: een cntréegeld vour nieuwe le den te heffen van f 1, behalve voor diegenen, die reeds lid van een andere vereonicing zijn. Dit wordt aangenomen, maar nog iets gewijzigd, zoodat elk go- val op zich zelf behandeld zal worden door het be stuur en in sommige gevallen een hoogere entrée zal worden geheven. Vervolgens is aan de orde een voorstel voor de bondsvergadering om de vertegenwoordiging van de tuinbouwvereenigingen in het bondshestuur niet meer afhankelijk te doen zijn van het aantal leden, dat boven f 3<X) heeft geveild, maar het weer als voor heen gewoon van het ledental to laten afhangen, met dien verstande, dat enkel bonafide tuinbouwers worden geteld. Dit voorstel wordt aangenomen door de vergade ring. Door enkele leden wordt nog verlangd, dat voor elke 50 leden één bestuurslid zal zijn, inplaats voor 60. Dit wordt niet algemeen goedgekeurd, maar vindt toch een meerderheid. Vervolgens wordt besproken een actie te begin- nene om de lasten, die op den grond drukken, ver laagd te krijgen. De Secretaris zegt dat laatst vanaf een andere vereeniging bij hem om samenwerking in deze kwestie is verzocht. Spreker voelt wel vpor deze zaak, maar meent, dat de polderlasten alvast niet verlaagd kunnen worden. Het land moet boven water blijven en polderzaken worden steeds zoo zui nig mogelijk beheerd. Dan de bannclasten, grondlas ten en hooghecmraadlasten Misschien dat daar door een actie iets te bereiken is. maar spr. is toch van meening, dat slechts een loonenden prijs voor hel product in staat is de tuinbouwers op de been te houden. Voor grootere bedrijven heeft deze zaak meer waarde. Over deze kwestie wordt lang en breed gediscn seerd. De heer L. Lont zegt, dat de afdeeling Hollands Noorderkwartier van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw deze zaak zeer ernstig ter hand neemt en er wordt besloten om op de bondsvergadering ook deze zaak te berde te brengen en zoo mogelijk van uit die vergadering een sympathiebetuiging te zen den aan bovengenoemde vereeniging. Dan komt ter sprake de hypotheekrente. Ook hier over ontspint zich een lang debat en het eind is. dat ook deze zaak op de bondsvergadering te berd© zal worden gebracht. Een voorstel zal gedaan worden om bij de regeering aan te dringen op het instellen van een s*aatshypo- thoekbank met een rente voor do hypothe .cn van niet hooger dan die de postsnaarbank geeft Vervolgens worden de afgevaardigden verkozen voor de bondsvergadering. Gekozen worden de hoeren P. Band, H. de Wit, Abr. Wit, Jh. Wit, Jn. Lont en A. Kamp. Allen aanvaarden de benoeming. ïntusschen geeft de heer Band een overzicht over hetgeen is te bereiken met het vergif Zelio-pasta. Vooral tegen ratten in bloemhollenvelden is het een uitstekend middel en de Plantcnziektcnkundigen Dienst kan het verstrekken tegen een veel geredu ceerdcn prijs, zoodat het nu te gebruiken is. Van de gelegenheid om kool- en uienzaad te ont smetten, wordt op dezen avond druk gebruik ge maakt. Ten slotte volgt de rondvraag, die niets bijzonders oplevert, en dc voorzitter sluit de vergadering, die pas laat geëindigd is. Kinderportretten. Familiegroepen, Busten, Bruid- en Bruiloft-foto's. Interieur-opnamen - - - - - erz. ----- in moderne, artistieke uitvoering. Specialiteit in VEEGROOTINGEN en REPRODUCTIES. Beide Paaschdagen geopend te Nieuwe Niedorp, namiddags van 110 uur. FOTOGRAFISCHE ATELIERS NIEUWE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE. Z IJ P E 'T ZAND. Auto-ongeluk. Vrijdagmorgen pl.m. 10 uur, rs een luxe Ford-auto met 2 inzittenden, toebehoorènde aan do Electr. Apa raten Mij. te Amsterdam, ter hoogte van den heer J. Mosk Cz. op den Rijksweg, over de., kop geslagen. Omtrent de oorzaak van dit ongeval vernamen we, dat eenige kinderen welke daar ter plaatse mot een karretje op den weg speelden, nadat de bestuurde*' van den auto signaal had gegeven, op pl.m. 5 M. afstand vóór den wagen plotseling naar rechts over staken. Remmen kon de bestuurder toen niet meer, doch door plotseling naar geheel links gooien van zijn stuur, kon hij do kinderen nog net ontwijken. De wa gen kwam hierna echter aan den kant zoo slecht terecht, dat hij precies een slag over den kop vloog. De inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij en nadat de wagen was gelicht en naar garage Johan- nes was gebracht, bleken alleen de spatborden be schadigd en do olie uit het carter geloopen te zijn. Ook do inhoud van den wagen was niet. bescha digd. Alles bij elkaar gelukkig voor den chauffeur, welk.! toch zonder schuld een groot malheur had kunnen maken. Leest toch vooral de thans telkens in de bladen voorkomende aanwijzingen met. betrekking tot de re bels van het verkeer en onderwijst uw kinderen lierin, moge hierna terecht worden aangehaald. WIERINGEN DEN OEVER. Waarschuwing tegen het gebruik van Hoog- frequentie-apparaten. Aangezien het gebruik van hoogfrequent-apparaten (z.g. electriseer-apparaten) op Wieringen en in het bij zonder te Den Oever, onrustbarend toeneemt, lijkt het ons niet ondienstig om in het belang van de gebruikers dezer voor hun waardelooze toestellen en dat van de radioluisteraars, welke laatste categorie grooten hinder ondervindt van het gebruik van bedoelde apparaten, te wijzen op hetgeen de directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te Amsterdam hierover schrijft in de ..Tel.": „Stelselmatig worden hoogfrequentle-apparaten aan geboden en wordt ook met deze toestellen demonstra ties gegeven van z.g. genezingen van patiënten. Ik acht het noodig mede te deelen, dat behandeling met hoogfrequentie door de artsen in enkele bepaalde gevallen wordt toegepast, doch dat zij volkomen onge schikt is voor de behandeling van allerlei kwalen, waar voor deze wordt aangeprezen, zooals: kanker, hartkwa len, rheumatiek, slapeloosheid, zenuwlijden, jicht en nog vele andere afwijkingen. Genezende invloed voor al deze kwalen gaat van deze apparaten niet uit. Vele menschen zijn reeds de dupe geworden van de suggestieve kracht, dit uitgaat van het blauwe licht, en het vonken uitstralen, in zooverre, dat zij een koopcontract teekenen voor vrij belangrijke bedragen en reeds direct een zekere som storten, terwijl zij dan nog langen tijd moeten afbetalen op den koop som van deze voor hen waardelooze toestellen." Sportnieuws. len Paaschdag: Succes ISchagen I, terrein Oudesluis 2den Paaschdag, 12 uur: Succes 4—D.W.S. 2, Helder; 2 uur: Succes 3—D.W.S. 1, Helder. DEN OEVER. De muzlekvereeniglng „Apollo" zal haar 12*4Jarlg be staan op 27 Maart den lsten Paaschdag In de zaal van den heer J. Lont op feestelijke wijze herdenken. We zijn niet bang of de bijzonderheden zullen daar dan wel de revue passeeren. L. R. „Wieringen" geen rijles. WIERINGEN. Doopdienst. Zondag 17 April a.s. zal door Ds. J. Kwint uit Opperdoes een doopdienst voor de Ned. Herv. Vereeniging in de Kapel te Den Oever worden gehouden. De plechtiFBjao il.PtwanWKoaodaagaaxal T T T T kunnen de namen der doopelingen opgeven bij den hr R. C. Frank, Pastorie Oosterland. Godsdienstoef. Ned. eHrv. Gemeente. De gods dienstoefeningen voor de Wieringermeer in 't lokaal te Sluis I zijn als volgt vastgesteld: le Paaschdag 27 Maart 10.15 uur v.m. door den heer Finkensieper. Vervolgens de Zondagen 3,10 en 17 April telkens des v.m. 10.15 uur eveneens door den heer Fin kensieper. Zuiderzeewerken. De heer L. Kasje, voorheen werkzaam op de teekenafdeeling van het Hoofdkantoor der M.U.Z., is, naar wij vernemen, benoemd als teeke naar op hetbureel van de Directie der Zuiderzeewerken, afdeeling dijkbouw den Oever. len Paaschdag Jazzband Batavier. Aanvang 7 uur. Aanvaring hulpbrug te Den Oever. De houten hulp brug over de Voorhaven alhier werd Donderdagmiddag aangevaren dcor een heibak welke werd gesleept. Een drietal pijlers begaven het waardoor de brug werd ontzet. In den nacht van Donderdag op Vrijdag ls de schade hersteld. Ongeval wat goed afliep. Bij het schilderen van de schuiven voor de bewegingswerktulgen van de uitwate ringssluizen had een schilder het ongeluk naar beneden te vallen. Hij kwam vrij onzacht op den steenen onder grond terecht en het ergste werd reed>» geveesd toen bij onderzoek echter bleek dat de man er m«t lichte Inwen dige kneuzingen was afgekomen. Hij kon althans op eigen gelegenheid naar zijn woonplaats Amsterdam te- rugkeeren. Uittocht uitWieringen. Met de uittocht uit Egypte zouden wij willen vergelijken het vertrek der Zuiderzeewerkers gisteren naar de respectievelijke haardsteden. Wij telden niet minder dan 17 groote auto bussen welke volgeladen van Den Oever vertrokken. Wie nu denkt dat het met Pasehen stil zal zijn te Den Oe ver, zal zich zeer waarschijnlijk vergissen daar, indien het gunstige weer aanblijft, op een ongekend groot be zoek wordt gerekend, mede nu de afsluitdijk voor het publiek toegankelijk is gesteld. K O E GR A S JULÏANADOBP. Dc heer H. van Schothorst, cand. tot den H. Dienst te 's Gravenhage. die toezegging van beroep had ontvan gen voor de Ned. Herv. Gem. te Huisduinen en Juli&na- dorp, heeft voor dit beroep bedankt. DEN HELDER Duinbrand. Woensdagmiddag is in de aan het Fort Kijkduin grenzende duinen brand uitgebroken. De oorzaak ligt, zooals altijd, weer ln het duister. Enkele arbeiders, al daar werk*a?m, bemerkten de brand, en togen er heen. Daar het sinds reeds langen tijd niet geregend heeft, vonden de vlammen gretig voedsel in de uitgedroogde helmplanten en wllgenboschjes. Na eenigen tijd geducht gewerkt te hebben om het vuur meester te worden, had den de mannen eindelijk succes, en kon uitbreiding voor komen worden. Evenwel, ongeveer 150 M2. duingrond zijn herschapen ln een dorre zwart-verkoolde vlakte. Door de gemeenteraad alhier is gekozen tot onder wijzer de hoer I. Sinke, aan school no. 1. wonende te Anna Paulowna. Als ambtenaar voor den burgerlijken stand is gekozen de heer Van der Vaart, ln de plaats van den heer de Zwc.rt Donderdagmorgen is de met paard bespannen wagen van den heer Touw, alhier door onbekenden oorzaak ln het Noordhollandsch Kanaal gereden. Bij de glooiing struikelde het paard. Toen na eenigen tijd voertuig en trekdier weer op den wal gehesohen waren, bleek dat het dier zijn poot gebroken had, en afgemaakt moest worden. Een en ander trok nogal belangstelling. SC H 0 O RL Woensdagavond vergaderde de afdeeling „Schoorl" van de Rijwiel pad vereeniging „Noord Kennemerland" in het lokaal van den heer Schuijt., Deze vergado- ring was al bijzonder slecht bezocht., slechts 14 van de 88 leden waren aanwezig, benevens de heer J. P. Bosman, voorzitter van het hoofdbestuur, als gast. Deze aanwezigen vormden echter in hoofdzaak de kern van do menschen, welke het rijwielpad in de gemeente hebben gewenscht, vanaf de Borgergrcns tot aan het buurtschap Hargen. Waar de voorzitter, de heer C. Kriller Jr. te acht uur ruim nog niet aanwezig was, werd besloten dat de heer Bosman voorloopig de vergadering zou lei den. Dit geschiedde dan ook, totdat de voorzitter ter vergadering kwam. Het jaarverslag van den secretaris, samengesteld uit gegevens van het vereenigingsleven van de laat ste 3 a. 4 jaar, gaf al dadelijk aanleiding tot breed voerige discusies. De heer Meedendorp vroeg, of het jongste plan, zooals we dat sinds do laatste weken kennen, 't zelfde was als het plan, waaraan de Raad van Schoorl in 1928 zijn medewerking toelegde. De Voorzitter en de Secretaris deelden mede, dat in groote lijnen die beide plannen analoog waren. De heer Schermer ontkende dit, en doelde mode rlat. op het oude plan de Duinweg niet was gepro jecteerd, do bosschen achter de Brouwerskom van het oude project waren uitgesloten, dus veel natuur schoon mot rust werd gelaten, terwijl het gedeelte Hargen-Kamperduin in het oude plan wel was op genomen. Het verschil was dus nogal vrij groot. Hij wcnschto dit aan te toonen met kaarten van toen en van nu, doch de Voorzitter, de heer Kriller, wilde daar geen inzage van hebben. per '/2 pond 20c(.perons -lOcl perVzons De heer P. Kos, hoewel alle bewondering hebbende voor het vele werk dat was verricht, kon toch niet medegaan met den opzet van het laatste plan, vooral met het oog op Kamperduin. Dan is er nog iets dat voor Kamperduin nadeelig kan zijn. Gesteld dat het plan duurder wordt dan begroot is. en men begint op de grens Schoorl Bergen, dan komt men lang zoo ver niet als men zou wenschen en zou tën slotte Kamperduin nog verder verstoken blijven dan ooit. Waarom niet te Kamperduin begonnen? Breedvoerig antwoordden de Voorzitter en de heer Bosman hierop, dat de suhsidieerende lichamen een pad wenschen dat af is, d.w.z. dat aansluiting geeft op paden in het Zuiden van Noord Kennemerland, waarop de heer Kos antwoordde, dat ook op de grens Bergen toch geen pad ligt, en men aldaar voor groo te moeilükheden staat. Door den heer Pehé werd gevraagd wat er aan was van die leelijke dingen, welke in het Noorden van de gemeente worden verteld, nl. dat het Staats- boschheheer geen toestemming heeft gegeven voor alle gedeelten. De Voorzitter antwoordde hierop, dat in een bij eenkomst ten Raadhuize van Schoorl van menschen van het Staatshoschbeheer, het Gemeentebestuur, de RUwlelnadverelenging, de Techn. Commissie van den N.W.R., enz', de meest mogelijke medewerking door den Houtvester is toegezegd. Van deze besore- kin gen heeft de Burgemeester notulen gemaakt, wel- '-e later door do botroH-rermn ziin goedgekeurd. Het Staatshoschbeheer heeft alle terreinen gegeven, te- "en een iaarljji-seben canon van f2 50. Eigenaardig is dus wel dat de hnsehwarhter Gveup. wiens naam naar voren kwam. dit nog ten sfeihVs'e ontkende. De heer Kos had 't heter gevonden det een ledenver gadering van 't Rhwieload, inzage van de plannen had gekregen. De Voorzitter zag hier de noodzaak niet van in. daar de plannen bekend werd geacht. Er werd slechts gehandeld naar een opdracht van voorheen. Ook de heer Schermer had een ledenvergadering wel zeer gewenscht gevonden. Hij wilde zich niet verdieru-ti In de vraag, of 't Staatshoschbeheer de gronden had afgestaan of niet. De gevolgen van zooiets zouden hem niet deren, doch waren geheel voor rekening van de vereeniging die de plannen ontwierp. Doch buitengewoon jammer was 't, dat de Raad van Schoorl niet vooraf in comité, de plannen onder de oogen had gekregen. Door het toetsen van de meeningen toch, bereikt men in zulke dingen zooveel. De voorzitter,, die even te voren had gezegd, dat de Raad met zijn afrijzen van de subsidie, de vereeniging had heleedigd, behoefde voleens spreker dat gevoel van beleediging heelemaal niet te hebben, aangezien een onvoorbereide zaak niet anders dan teleurstelling kan brengen. De voorzitter, heel boos, meende dat er bij den Raad geheel andere motieven waren, welke nooit naar voren zouden komen, 't Was niets dan een manoeuvre, en de heer Schermer was een van de menschen, welke 't plan om hals wenschten te brengen. Wanneer hij echter was gekomen om ziin slachtoffer te begraven, zou hem dit niet lukken. Ook de heer Meedendorp geraakte ln vuur en in een woorden-puzzle, voor de pers niet te volgen, doch we konden toch nog opdiepen dat wij (de men schen van 't rijwielpad) hadden op te vreten wat de Ra' d bedorven had. Natuurlijk was er toen van discussieeren geen sprake meer en wenschte de heer Bosman, welke in een goed betoog de stemming weer wat kalmeerde, de discus sies over dit punt te sluiten, daar er toch eenmaal niets me:r aan den toestand valt te veranderen. De heer Dehé stelde nog eens vast, dat de praatjes over de toestemming van het Staatshoschbeheer, door de mededeelingen vanaf de bestuurstafel volkomen wer den gelogenstraft. Menschen, welke zonder eenige bijbe doeling hunne beste krachten aan de gemeente geven, zijn echter in hun goeden naam geraakt. Spreker deed uitkomen, dat we echter met geen boschwachters heb ben te maken, doch met het Staatshoschbeheer. De penningmeester, de heer Minkema, deed verslag van de kasmiddelen. De heeren J. Roos én A. Gutter zullen de zaak nazien en in een volgende vergadering verslag uitbrengen. Hierna stelde het bestuur voor om in zijn geheel af te tareden; we zijn nu op 't doode punt; mogelijk dat andere menschen meer kunnen bereiken in de toekomst dan 't huidige bestuur. De vergadering wenschte echter "t tegenwoordige bestuur intact te laten, waarop de portefeuillekwastio kalm verliep. De heer G. Dulnmeijer had echter bedankt, en hiervoor werd de heer Meedendorp aangezocht, welke aannam. Besloten werd, om niet te liquideeren. doch door te gaan. Te wachten tot gunstiger tijden. Tot er een an dere gemeenteraad zou zijn, of totdat de f 7000 op an dere wijze zou worden gevonden. Ziehier een zeer verkort verslag van een vergadering waar veel is gesproken. DE NEUTRALE BOND VAN BOEREN, LAND- EN TUINBOUWERS. Groote Protestvergadering. De neutrale bond van boeren, land- en tuinbouwers houdt op Zaterdag 2 April a.s. een groote protestverga dering in „De Unie" te Alkmaar. De onderwerpen die daar aan de orde zullen worden gesteld, zijn: Sociale wetgeving, Teeltpremie, Staatshy- potheekbank en „Hebben wij recht op steun?" UITSLAG AANBESTEDING. Donderdagmiddag j.1. werd ten kantore der Coop. Zuivelfabriek „De Verwachting" te Wognum, namens het Bestuur, door den heer D. S. de Boer, architect te Alkmaar, aanbesteed het verbouwen en uitbreiden der fabriek voornoemd. Ingekomen waren 17 inschrijfbiljetten met de vol gende inschrijfsommen: C. Appel c.a. to Wognum f6198.N.V. Matser en Ha.nstra te Do Rijp f 6S43. ,T. Ooms te Avenhorn f7174.—; Ant. de Koning e.a. te Wognum f7190.Klijn e"n Nierop te Midwoud f7200.G. Botman te Wester-Blokker f7256.—; .Tor- ritsma en Botman te Oosterblokker f7258.—; J. Faus te Nieuwe Niedorp f7261.—; A. Kalf te Heerhugo- waard f7381.—; R. Pronk to Zwaagdijk f73SL—N. Hoogzaad te Spanbroek f7427.—; A. Molenaar en Zn. te Hoorn f 7728.IC. Keetman te Hoorn f 7937.J. Moeijes te Obdam f7975.J. F. Philips te Haarlem 26.C. Feijen te Alkmaar f 8383.Gebr. Ver wed te Alkmaar f 8500.—. Begrooting architect f7200.—. Gunning aangehou den.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9