HET WENDEL-VERMOGEN BESPIED. Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. De Het gestolen luchtballonnetje geschiedenis van twee deugnieten. Erfenis van een onder-officier. Eeu proces om 500 mlllioen dollars. Binnenkort zal in Amerika een proces betreffende een erfenis beginnen, dat. men ook in Zweden met groot6 belangstelling zal volgen. Het gaat om een nalatenschap van niet minder dan 500 millioen dol lars van Mej. Ella Wandel, die als laatste van 7 kinderlooze broers en zusters in New-York overleed. Haar reusachtig vermogen vermaakte zij voor een deel aan de Methodistenkerk en voor een ander deel aan de dochter van haar advocaat. Toen alle zeven broers en zusters nog leefden, had men nooit eenig taal of teeken van den een of an deren bloedverwante ontvangen. Toen echter Ella von Echtel Wendel de oogen sloot nadat zij vele jaren met haar poedel Tobey in volkomen afzon dering in een groot huis aan de vijfde Avenue had gewoond kwamen uit alle werelddeelen betuigin gen van rouwbeklag binnen. Niet minder dan 2000 rncnschen, die den naam Wendel dragen, hebben zich na den dood van hun rijke naamgenoote georga niseerde. met de bedoeling om het gemaakte testa ment te betwisten. De reden, die zij hiervoor aan voerden is. dat „hun" erftante niet geheel toereken baar is geweest toen zij haar laatsten wil aan het papier toevertrouwde, en voorts, dat zij kennelijk onder vreemden invloed heeft gestaan. In Zweeden gelooft men, dat de onderofficier Wen del van het infanterie-regiment in IJstad, verreweg de grootste kans heeft op de 500 Amerikaansche millioenen. Dat de bijna legendarische rijkdom in den vorm van waardevolle landgoederen in het cen trum van New-York aanwezig is, heeft men voldoen de kunnen bewijzen door middel van tallooze amb telijke stempels en gezegelde documenten. De Zweedsche dagbladen brengen kolommenlange artikelen over den stamboom van de familie Wen del en over de eigenaardige levenswijze van de laat ste directe afstammelinge van deze millionairsfa- milie. Om den onderofficier van IJstad heeft de volksmond reeds een romantische legende geweven; de glans van de toekomstige erfenis is reeds op het kleine stadje en zijn regiment overgegleden. Een groote courant uit Stockholm heeft een prijsvraag uitgeschreven, waarbij zij haar lezers verzoekt, om een gedetailleerde opgave van de wijze, waarop de gelukkige onderofficier zijn 500 millioen het beste kan besteden. Want hij zal geen kans zien, alles in een oude kous onder zijn hoofdkussen te bewaren. Naar men ons nog meldt heeft het postkantoor in IJstad zijn personeel moeten uitbreiden. Misschien hangt dit samen met het oude gebruik, dat in de noordelijke streken nog steeds van kracht is en vol gens hetwelk in het schrikkeljaar de meisjes den jongens vrijelijk het hof mogen maken. Dat velen hun aanzoeken naar IJstad richten, is onder de ge geven verhoudingen gemakkelijk te begrijpen! De eenige. die zijn kalmte niet heeft verlo ren, is de onderofficier Wendel zelf. Hij heeft nog geen luxe-auto aangeschaft, zooals dit onder de om standigheden, waarin hij verkeert, meestal gebrui kelijk is. Ook heeft hij nog geen plannen om me moires te schrijven of uit te geven, zoodat hij on danks al de verlokkingen, die de toekomst uit oefent, precies dezelfde is gebleven. Mijnheer de Redacteur! Zou ik onderstaande even recht mogen zetten? Het betreft het verslag der vergadering van de Tuinbouwvereeniging Nieuwe Niedorp en omstreken in uw blad van Zaterdag j.1. Bij de bespreking over de te hooge lasten die op den grond drukken, staat: „Over deze kwestie wordt lang en breed gediscu- seerd. De heer L. Lont zegt. dat de afdeeling Hol lands Noorderkwartier van de Hollandsche Haat- schappij van Landbouw deze zaak zeer ernstig tep hand neemtenz." Deze zinsnede is als zoodanig zeer verwarrend. Het ging bij die bespreking over de onbillijke verdeeling van de kosten van het wegen- onderhoud, en de vraag werd geopperd of de tuin bouwvereeniging geen actie daarvoor kon voeren. Toen heb ik er op gewezen, dat de Vereen, tot Ontw. van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier reeds jaren een wegencomraissie bezat die door haar secretaris, den heer G. Nobel te Lutjewinkel, deze materie grondig had bestudeerd en welke vereeni- ging veel meer invloed ter bevoegder plaats had als de tuinbouwvereeniging. Verder, dat de Holl. Maat schappij van Landbouw zich met deze zaak niet in liet om eikaar niet in de wielen te rijden. Met dank, J. LONT Pz.. Terdiek, Nieuwe Niedorp. Kort verhaal Door E. "VERDEN. Op negen en dertigjarigen leeftijd was ik nog vrij gezel. Ik weet wel. sprak mijn grootvader, dat je 't heel ouderwetsch zult vinden, maar mijn vrijgèzellen-staat was een gevolg van verlegenheid. Het was geen gebrek aan bewondering voor het vrouwelijk geslacht, dat ik nog nooit een meisje ten huwelijk had gevraagd, maar eerder een te groote bewondering. Ik had zooveel res pect voor haar, dat ik haar niet dorst aan te spréken. Een of tweemaal was ik verliefd geweest, maar wat be- teekende dat? Ik durfde tooh mijn liefde niet verklaren ik had er niet den moed toe. Zoodoende was ik 39 jaar geworden en het leven op kamers en in hotels hartelijk moede, huurde ik een verdieping van een huis, en richt te mijn eigen huishouden op met behulp van een en kelen mannelijken bediende. Het was een vrij vervelend leven en soms maakte ik mijzelf wijs, dat ik getrouwd was, en dat mijn vrouw bij haar moeder logeerde. Mijn droomvrouw was altijd een rond vrouwtje, met zwarte oogen en aardige, mollige handjes met kuiltjes er in. Soms was ik zóó verdiept in mijn droomen, dat ik dacht, dat zij elk oogenblik binnen kon komen, aan tafel gaan zitten en thee zou schenken. Ik had de bovenste verdieping van een klein huis gehuurd. Niet omdat ik arm was, maar omdat ik niet graag had, dat vreemde menschen den heelen dag voorbij mijn deur draafden. Beneden mij woonde nog iemand. Die iemand gebruikte de broeikas als keuken. De vorige huurder had het stee- nen balcon aan de achterzijde als broeikas laten inrich ten en het natuurlijk met glas overdekt. En degeen, die er nu woonde, had er weder verandering in gebracht. Waar vroeger de kachel stond, stond nu een keukenfor nuis, voor de ramen hingen heel gezellig sneeuw witte gordijntjes met strookjes eraan en alleen het glazen dak was onbedekt gebleven. Op zekeren morgen keek ik uit louter nieuwsgierig heid uit mijn venster en gluurde naar beneden. Door het glazen dak zag ik een kleine tafel met een rosé- WINKEL Zondagavond, eersten Paaschdag, gaf de Gvmnastiek- vereeniging „Sparta" een uitvoering onder leiding van haar directeur, den heer S. Keesman uit Scha- gen, in de zaal van den heer D. A. de Bruijn. De opkomst was zeer goed en de vele bezoekers hebben zich niet te beklagen gehad, want wat er ge leverd is aan oefeningen zoo door dames als heeren, aan toestellen zoowel als met Niels Buck-oefeningen, knotsoefeningen en lenigheidsoefeningen, getuigden van ernstige oefening en ^correcte voorbereiding. Sparta heeft zijn beste krachten laten zien, krachten waarmede de naam der vereeniging hoog gehouden wordt en tevens doen zien wat een goede leiding, als die des heeren Keesman vermag. Een aardig tooneelstukje „Walter wint „Haar" Moe ders gunst", vlot gespeeld, bracht de stemming er in, welke zich na afloop op het bal voortzette. Vrijdagavond zijn ten huize van den heer R. Laan verschillende bloembollenkweekers, leden van de Veilingsvereeniging „Westfriesland" te Boven- karspel, bijeen gekomen om te spreken over hun v.ei- lingsbelangen. Voorloopig werd besloten, om ter ver krijging van een uniforme regeling, een onderafdee- ling op te richten en werd ter voorbereiding daarvan een comité benoemd, bestaande uit de heeren: C. Koo- men, C. Amels, P. Kaashoek, J. Vethman en P. Ho- ningh, met als adviseerend lid de heer J. Peetoom, expediteur. De heeren C. Amels en J. Peetoom, zullen de onder handelingen voeren. Allereerst met Oostwoud, waar reeds een zoodanige onderafdeeling bestaat en daar na met het bestuur van „Westfriesland". Bij de op 26 Maart j.1. te Medemblik gehouden tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van de teekenscholen der Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, zijn van de .eer- lingen van de teekenschool te Winkel de volgende be kroningen toegekend: Vakteekenen, timmerlieden, 4e klas, 4e prijs A. Burgmeijer. Hand- en vormteekenen, id. 4e klas, 2e nrijs, A. Burgmeijer. Vakteekenen, smeden, 3e klas, 3e prijs, C. v. d. Klooster. Hand- en vormteekenen, id., 4e klas, 3e prijs, C. de Geus. Hand- en vormteekenen, wagenmakers, 2e prijs, A. Wiedijk, 2e klas. Id., id., Ie prijs, N. Wijn, 4e klas. Vakteekenen, id., eerv. vermelding, N. Wijn, 4e klas. Practisch proefwerk: Timmerlieden: le leerjaar, trapladder, 3e prijs, W. Beers; droogrekken, eervolle vermelding M. Visser; looprekken, 2e prijs, W. Beers; 2e leerjaar, kozijnver binding, le prijs, P. de Wit; 3e leerjaar, tuinstoel, 2e prijs, D. Wiedijk; kisten, 3e prijs, D. Wiedijk. Smeden: 2e leerjaar, Geiteschuur plaatschuif, 4c prijs, A. Berrs. Wagenmakers: le leerjaar, 2e prijs, A. Wiedijk. Eindexamen leerlingstelsel, 3-jarigen cursus, D. Wiedijk. HAREN K ARSPEL DIRKSHORN. Vrijdagavond vergaderde de Afd. Harenkarspel der S.D.A.P., ter behandeling van de Congresagenda, bij den heer P. Pijper te Dirkshorn. Nadat de voorzitter met een korte toespraak had geopend, werden de notulen gelezen van de vorige algemeene vergadering, welke zonder op- of aanmer kingen werden goedgekeurd. Hierna volgden een aantal ingekomen stukken- mededeelingen, betreffende de congresvoorstellen en de Maart-actie. Voorzitter deelde hieromtrent mede, dat de Maart-actie voor het winnen van nieuwe le den prachtig gaat en hij den indruk krijgt, dat de Afd. Harenkarspel door de Engelsche ziekte heen raakt n verklaart, dat heden het veertigste lid is ingeschreven. (Applaus.) Nu volgt behandeling van het bestuursvoorstel om het vraagstuk: Hoe staat de S.D.A.P. tegenover de vraagstukken den land- en tuinbouw en de boeren be treffende, op een openbare vergadering te behandelen en hierover de heer Annema van Akkrum (Fr. uit te noodigen. Algemeen wordt gevoeld, dat nu het Boerencomité en de Neutrale Bond van Land- en tuinbouwers over deze vraaestukken hebben vergaderd, het. noodzake lijk is, dat wat de S.D.A.P. doet en gedaan heeft, on der de plattelanders meerdere bekendheid krijgt. Wordt goedgevonden. Volgt bespreking Congresvoorstellen. Met algemee ne stemmen wordt besloten de resoluties van het Partijbestuur te steunen. De afgevaardigde krijgt verder vrij mandaat. Na een gezellige rondvraag sluit de voorzitter de vergadering, na er eerst nog op gewezen te hebben, dat hij op de volledige medewerking van do leden rekent, om te verwezelijken den wensch, dat met het te houden Meifeest het vijftigste lid zal zijn inge schreven. gebloemd kleed er op. En aan die tafel zat... mijn dénk- beeldige vrouw! Mijn vleesch-geworden droomen-vrouw! Daar zat zij, In levenden lijve met zwarte oogen, en kleine, mollige handjes, met kuiltjes erin. Zij zat alleen aan het ontbijt en zij zag eruit, alsof zij dat In het geheel niet prettig vond. Zoodra ik haar zag, was ik er zeker van, dat zij ongetrouwd was, dat voelde ik en vanuit mijn verheven post bespiedde ik al haar bewegingen, totdat mijn bediende mij tot de werke lijkheid terugriep, met de woorden, dat mijn geroosterd brood koud werd. Het was echter niet de eerste en eenige maal, dat ik haar zag.. Zij zat heel dikwijls in de broeikas, zij naaide er, las en at er. Ik zag haar kleine puddinkjes maken en pasteitjes bakken en was er vast van overtuigd, dat de voorzienigheid haar voor mij bestemd had. Met behulp van een tooneelkijker kon ik zien welk boek zij las, terwijl zij er geen flauw begrip van had, dat zij bespied werd. Hier keek ik grootmoeder eens even aan, maar zij bukte zich juist om een gevallen klosje garen op te ra pen. Vertel verder, grootvader, vroeg ik. Eindelijk deed ik een stap. Een zeer gewaagde voor mij. Ik kocht het laatste boek van de schrijfster, waar zij van scheen te houden en liet dit bij haar thuis bezor gen. met het volgende op het titelblad: „Mejuffrouw. Het laatste boek van Mrs. Edwards scheen u zooveel belang in te boezemen, dat ik het waag u een ander te zenden, dat u, naar ik hoop. evengoed zal bevallen. Het zal u zeker verwonderen, als ik u zeg, dat u de eerste vier hoofdstukken achter elkaar hebt uitgelezen en dat ge er toen een leesteeken met een madeliefje erop bij hebt gelegd. Bij het tiende hoofd stuk hebt ge geschreid en bij het slot hebt ge het boek gekust Uw spiritistische vriend." Door mijn kijker zag ik het vrouwtje het boek opne men en met een verbaasd gezicht het titelblad lezen. Zij bracht de hand aan het hoofd, dacht even na en keek toen naar buiten. Aan een raam, aan den over kant, stond een jongeman zich te scheren; en ik merkte dat zij hèm voor den zender hield. Den volgenden dag liet zij groene rolgordijnen zak ken, die voor de ramen hingen. Ik had die gordijnen nog nooit gezien, daar zij blijkbaar altijd opgerold gehangen hadden en ea zaten heel gezellige witte balletjes aan. Eens zag ik haar van een wandeling thuiskomen met herfstbladeren in de hand. Later maakte zij er een tak OUDE NIEDORP De dienstplichtige J. Th. Dekker van de lichting 1932'uit" deze gemeente is opgeroepen om op 2 Mei a.s. voormiddags 10.15 uur.voor eerste oefening on der de wapenen te komen èn te worden ingelijfd bij de le schoolde reg. kustart. te Den Helder (cantinc fort „Erfprins"). Bü beschikking van den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw is aan de gemeente een be drag van f S500.toegekend als eerste voorschot op de aan tuinders te verleenen credicten. Naar wij vernemen worden sedert de vorige week van gemeentewege geen wekelijksche toeslagen meer gegeven aan noodlijdende tuindersgeiinnen uit over weging ondermeer dat thans de tijd is gekomen om voorradige stapelproducten van de hand te doen. Daar voor de werkloozen in deze gemeente voors hands geen productief werk meer kan worden aan gewezen, had het gemeentebestuur besloten inge schreven wei'kloozen, die daarvoor in aanmerking komen te werk te stellen bij hen die voor hun be drijf een hulpkracht noodig hebben en bij het ge meentebestuur een arbeidskracht tijdig hadden aan gevraagd. Van gemeentewege zou 50 in het loon worden bijgedragen onder bepaling dat het uurloon mag bedragen 25 cents. Naar wij vernemen hebben zich slechts enkole personen aangemeld, waarom do regeling is ingetrokken. Aan D. Sanders, smid alhier, is vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis annex sme derij. W I E R I N G E N R.K. Volksbond. De afd. „Herwonnen levenskracht" van den R.K. Volksbond alhier zal op 9 April een feestavond geven in lokaal Veerdig. Een spreker van 't hoofdbestuur zal aanwezig zijn, en de tooneelvereeniging St. Hippolytus- zal opvoeren het tooneelspel „Een Offer" in 3 bedrijven. 299. Als in het muurgat vastgeklonken, Onbeweeglijk stond de man, „Ik ben nieuwsgierig." zei hij zuchtend. ..Hoe lang ik 't uithouden kan." Daar kwam Wim om afscheid te nemen, Gaf den agent eerst 'n flinken trap, En roepend: „Nou, adieu agentje" Bovendien, een stevigen klap. van, die zij over een spiegeltje hing. Ik kocht en zond haar eenige kasrozen met een kaartje, waarop ik schreef: „Daar ge van herfstbladeren sohijnt te houden, zullen deze rozen zeker ook wel in uw smaak vallen." En ik teekende weer: „Uw spiritistische vriend". Dezen keer lachte zij. zette ze in water en bleef er langen tijd naar kyken. Toen keek zij weer uit het raam, maar nu was de jongeman aan den overkant er niet. Zij schudde haar hoofd en eenigen tijd daarna nam zü" een donker- roode roos uit de bouquet en stak die in haar haar. Toen ik haar den volgenden keer bloemen zond, schreef ik erbij: Toen ik u laatst bloemen zond. hebt ge een donker- roode roos in uw haar gedragen, wilt ge nu een theeroos in uw haar steken? Wat stond ik nu op de wacht! Zij keek eerst vergenoegd, maar daarna een beetje ver- sohrikt. Eerst zette zij de rozen in een vaas, maar ein delijk nam zij er een theeroos uit en stak die in haar zwarte vlechten. Vanuit mijn schuilplaats wierp lk haar 'n kushand toe, maar daar bemerkte zü niets van. Zoo verliepen er eenige maanden. Ik zond haar beur telings bloemen en vruchten en allerlei andere kleine geschenken, maar om onzen gezamenlijken huisbaas te vragen mü aan haar voor te stellen, kwam niet in mijn hoofd op. Ik zou immers tooh geen woord tot haar hebben durven spreken? Het werd winter en het was dikwijls zóó koud, dat ik soms de bloemen van mijn raam af moest krabben, om haar te kunnen zien. maar deed het zoo bescheiden en kiesch mogelyk. Ik speelde wel voor spion, maar met de grootst mogelijke vereering. Het- werd lente. De boomen kregen knoppen en zy deed haar vensters open en droeg lichte, aardige klee- ren en nu 't venster open was, trok zy haar tafel dich ter naar het raam. Dat kwam mij best te pas. Op zekeren avond zat zij te schrijven. Ik nam mijn kijker en ontdekte, dat ik kon lezen wat zy schreef. Ik hoopte nu van ganscher harte dat ik ook iets te lezen zou krijgen van haar onbekenden vriend. En myn wensch werd vervuld. Na een praatje over personen en zaken, waarvan ik niets afwist, schreef ij: „En nu, lieve Lizzy, zal ik je eens iets vreemds vertellen, dat mij over komen is. Ik heb geen vrienden in deze stad en nooit heb ik iemand mij zien besplonneeren. En toch worden mü op een geheimzinnige manier kranten, tüdschriften bloemen en vruchten gezonden. Zelfs toegangskaarten voor voorstellingen. Eerst durfde ik er niet goed heen te gaan, maar ik deed het en niemand bemoeide zich met mij. Alles wat de onbekende doet is even kiesch. Verkoop Emma bloem. De verkoop der Emmabloempjes ten bate der tubercu- losebestrydlng van het Witte Kruis alhier heeft t 227 opgebracht tegenover f 131 in het vorige jaar. Deze meerdere opbrengst is wel te danken aan het volgen van een nieuwe methode, bestaande In het gebruik maken van gesloten collectebusjes. De leiding was in handen van Mevrouw G. de HaanBosker. die over Wieringen werd geholpen door een 20-tal jongeren en in de Wie- ringermeer door Mevr. Theunissen te Sluis 1, waar het collectebusje eveneens werd aangeboden. Ongeval. Vrydag maakte de echtgenoote van den heer P. Mul der aan de Laan te Westerland een val. doordat de trap, waarop zü stond, is uitgegleden. De ontboden genees heer constateerde dat de bovenarm van het slachtoffer was gebroken en een diepe vleeschwond alsmede schaaf wonden aan de beenen was ontstaan. Na in het zieken huis te Alkmaar te zyn behandeld voor het leggen van. een gipsverband kon zij verder thuis worden verpleegd. Christelyke school te Den Oever. Naar men ons mededeelt zal de nieuwgebouwde Chris- telüke school te Den Oever op Woensdag 6 April a.s, des middags te half 2 officieel in gebruik worden geno men. Aangereden. Zaterdag heeft de heer Hegeman, de bekende Oever- sche groentenhandelaar, het ongeluk gehad te worden, aangereden door een automobiel. De heer H., die achter een auto stond te wachten om een aankomende auto te laten passeeren, bemerkte niet dat nog een tweede wagen volgde. Toen de eerste ge passeerd was, stapte hy" op zün rü"wiel en wilde den weg weder oprijden. Hü werd echter door de volgende auto gegrepen en een aantal metera medegesleurd. Wü vernamen dat het ongeval nog betrekkelük goed afliep. De heer H. bekwam een lichte hersenschudding en kneusde zyn pols terwyl ook geklaagd werd over pij nen in de heup. Uit den aard der zaak is dit ongeval voor den heer H., die altüd gewend is zün zaken persoonlyk te behartigen, een zeer onvoordeelige geschiedenis, aangezien zijn her stel wel geruimen tü'd in beslag kanz nemen. 298. Reeds vroeg, bij het krieken van den morgen. Sprongen zü haastig uit hun bed, Men riep hen toe, zieh snel te kleeden Voor 't doen van het vroeggebed Naar het Oosten, waar de zon opkwam Was nu hun gelaat gericht Plechtig, met uitgestrekte armen Werd door hen 't gebed verricht Ik ben werkelyk belang in hem gaan stellen en vraag mü dikwüls af, wie het toch zü*n mag. Waarom verbergt, hü zich? Als hü Iets ernstigs meent, waarom zoekt hü dan geen kennismaking? Misschien is hü wel gebrekkig of misvormd. Maar in dat geval zou ik zeggen, dat zulk een schoone, füngevoelige ziel een beter lichaam ver diende; hy heeft zulk een fynen smaak. Als hy zekere passages in een boek onderstreept, weet ik zeker, dat ik ze mooi zal vinden. Wil ik jou de waarheid zeggen, die lk aan een ander niet zou durven bekennen? Ik ben reeds half en half verliefd op hem. Hoe dwaas toch van hem, dat hy" zoo zün incognito blijft bewaren, terwül hij tooh op zoovele manieren te kennen geeft, dat hü mij bemint?" Ik las deze woorden met vreugde en trok mü in my'n kamer terug om er over na te denken; en eindelük was mün besluit genomen. Ik nam een vel papier en schreef: „Geachte Mejuffrouw! Ik ben noch verminkt, noch misvormd. Uw goede meening over my" is zoo vleiend, dat, ofschoon de bescheidenheid mü gebiedt u tegen te spreken, ik het niet vermag. Zelfs zou ik villen, dat ge nog veel beter over mü dacht, dan ge nu doet, want terwül ik reeds geheel verliefd op u ben, züt gü het nog maar half. Ik sluit mün portret hierbü in. Tegely'kertüd vraag ik u ten huwelyk en ik zal u bewijzen, dat mün maatschappelijke positie mij veroorlooft een vrouw ruim schoots te onderhouden, Hoe ik zooveel omtrent u te weten ben gekomen, zal ik u uitleggen als gü een paar woorden wilt schrüven aan het adres van... Uw briefje zal het antwoord zyn op mün aanbod. Wilt ge mü hebben, als ik u bü onze ontmoeting niet tegenval? Dank zy het glazen dak, kon ik zien, dat het lieve vrouwtje „ja" schreef, of tenminste woorden, die dat beteekenden. Den volgenden dag bezocht ik haar en na korten tyd behoefde ik niet meer slechts te droomen, dat zy' myn vrouw was. Zü schonk thee en koffie voor mü en maakt sindsdien mijn huls tot een paradüs. Toen ik haar alles vertelde wat ik nu aan jou vertel, schudde zü haar hoofd en zei: „Je moest je schamen", maar on der ons gezegd meende zü er niets van. Grootmoeder, riep ik, toen grootmoeder binnen kwam, had u èoht een vriendin, die Lizzy heette? Ga aan je werk, stoute meld. Wat dacht je anders? En grootmoeder keek me lachend aan en ging de ka mer ui*. (Nadruk verboden). Of

Schager Courant | 1932 | | pagina 10