De Vereenigde Tooneellisten. BRANDEN MET PASCHEN. Drie boerderijen afgebrand. De concurrentiestrijd tusschen de Spoorwegen en de Autobussen. Achttien koeien en acht kalveren verbrand. Uitvoering Tarwewet. Het familiedrama te Jena. Schokkende terechtstelling. Valsch zilvergeld vervaardigd. Terug uit Zuid-Amerika. Predikbeurten. Fa. Gebr. ROTGANS Nagekomen Berichten. EEN JUBILEUM. Dinsdagmorgen werden op de drukkerij der firma Trapman en Co. de werkzaamheden eenige oogcn- blikken onderbroken om het 25-jarig jubileum van den heer G. Anncveldt te herdenken. Onafgebroken was deze 25 jaren aan de zaak der fa. Trapman en Co. verbonden geweest en al opklimmend bekleedt hij daar thans de functie van voorman op de afdeeling machinezetterij. De directeur Trapman sprak den jubilaris toe en memoreerde diens ijver en accuratesse, zijn groote vakkennis en trouwe plichtsbetrachting en zoo was het ook mogelijk dat Anncveldt zulk een post. van beteekenis op de drukkerij der firma kan innemen. De heer H. Woudenberg sprak namens het gehecle personeel zijn collega Anncveldt toe en dankte hem voor zijn goede kameraadschap in die lange jaren betoond. De verhouding tusschen hen allen was steeds goed en vriendschappelijk geweest. Verschillende cadeaux werden den jubilaris ge schonken, terwijl ook de bloemen niet werden ver geten. De jubilaris sprak op zijn beurt een hartelijk woord van dank en waardeering, zoowel tot de Di rectie als tot. zijn collega's. Het was een kort maar toch goed moment, duide lijk als er de goede verstandhouding tusschen per soneel en directie mede werd gedemonstreerd. VERKOOPING. Dinsdagavond is ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh in Cêrês alhier verkocht een heerenhuis met schuurtje, erf enz., aan de Landbouwstraat, van wijlen mevr. wed. H. Smit. Het perceel werd gekocht voor f3800 door mevrouw wed P. Stammes Jbz. al hier. Er was zoo goed als geen animo tot koopen. BEVORDERINGEN AAN DE HELDERSCHE AM- BACHTSSCHOOL. Aan de Ambachtsschool te Den Helder zijn be vorderd: C. Tump (machine-bankwerker) van de le naar de 2e klas; K. Burgman (timmervak) van de le naar de 2e klas, D. Ruig (timmervak) van de 2e naar de 3e klas, R. Heemsbcrgcn (timmervak) van de 2e naar de 3e klas; F. Koomen (machine-bankwerker) van de 2e naar de 3e klas. Voorts heeft Arnoldus de school verlaten met het diploma als elcctricien. Op Paasch-Zondag gaven de Vereenigde Tooneel listen, onder leiding van Joh. de Boer en D. van 01- leffen Jr. een uitvoering in het Noordhollandsch Kof fiehuis. Opgevoerd werd; Vier Dagen uit het leven van een onfatsoenlijk meisje, het zoo bekende stuk van Rudolf Bernaucr. Men noemt het een vroolijk spel uit het Theater leven. Welnu, een vroolijk spel is het in allp opzich ten. Amusant en opgewekt, vol verwikkelingen, die ons hartelijk doen lachen en daarbij alle gelegenheid gevend tot spel, fijn spel zelfs. Het is dan ook in alle opzichten geschikt dit vroolijk spel om de bezoekers cén echt prettigen avond te bezorgen. En het is dan ook geen wonder, dat zoowel te Amsterdam als elders talloos velen een bezoek aan het Theater hebben ge bracht waar dit stuk van Bernauer werd opgevoerd. Over de opvoering te Schagen kan over het alge meen een gunstig oordeel worden uitgesproken. De Vereenigde Tooneellisten hebben hun uiterste best gedaan om den goeden toon te treffen, de. juiste sfeer te schoppen en dat is hen dan ook vrij wel gelukt, ofschoon iets fijner spel over het alge meen ons niet onwelgevallig zou zijn geweest. Als er een goed cijfer gerapporteerd kan worden, is dat in de eerste plaats het geval voor mej. Coba Het vuur van de eene op de andere overgeslagen. - Een landbouwer vrij ernstig gewond. - Vee in de vlammen omgekomen. Gistermiddag omstreeks half twee brak door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak brand uit in dc boer derij, bewoond door den heer W. Vranken aan den Tabaksweg, gelegen in de buurtschap Hierden bij Har derwijk. Het vuur, aldus lezen we in de „Tel.", ver spreidde zich met groote snelheid, en slechts met veel moeite slaagde onmiddellijk toegeschoten hulp er in het vee in veiligheid tc brengen. Het was echter niet meer mogelijk om het huisraad naar buiten te dra gen, daar inmiddels het rieten dak reeds had vlam gevat. Het blusschingswerk ging met veel moeilijkhe den gepaard, mede doordat de wind, die aanvanke lijk het land in woei, tijdens het uitbreken van den brand omsloeg, waardoor een vonkenregen over de in de nabijheid gelegen boerderijen gedreven werd. Het .gevolg hiervan was, dat dc boerderij, bewoond door 'den heer Steven Dekker en op een afstand van onge veer honderd meter van het brandende perceel gele gen, eveneens door het vuur werd aangetast en een prooi der vlammen werd. Intusschen werden maatregelen genomen om de brandspuit van Hierden te requireeren. De spuit werd achter den motor gespannen, doch op het kritieke .oogenblik liep een wiel van den wagen, zoodat het vrij lang duurde voordat dit brandbluschapparaat ter plaatse van het onheil was gearriveerd. Terwijl men ijverig met dc blusscliing van de boerderij van den heer Dekker bezig was, kreeg de landbouwer Kok, die bij het blusschingswerk zijn assistentie verleende, de mededeeling, dat ook zijn huis, het eigendom van dr. Esveld te Bussum, in lichtelaaie stond. Dat was dus reeds de derde boerderij, die door het vuur werd aan getast. Hoewel dc brandspuit, ook hier hulp verleende, kon men niet. voorkomen dat de boerderij tot den grond toe afbrandde. Zelfs het vee kon men niet red den en drie koeien en eenige kalveren kwamen in de vlammen om. Bij zijn poging om nog iets uit het brandende huis te redden, geraakten de kleeren van den landbouwer Kok in brand, waardoor de man vrij ernstige brand wonden aan het hoofd opliep. Hij werd per auto naar het ziekenhuis te Harderwijk overgebracht. Het mag een wonder genoemd worden, dat de tus- -schenliggende boerderijen niet aan het vuur ten offer zijn gevallen. De bewoners daarvan hebben een be nauwd uur doorleefd. De drie door het vuur aangetaste boerderijen lig gen nagenoeg geheel in puin. De brandspuit uit Har derwijk, die ook ter plaatse was verschenen, zorgde voor de nablussching. Behalve de boerenwoningen, gingen ook eenige hooibergen in vlammen op. De hui zen en inboedels van de heeren Vranken en Dekker waren verzekerd, inboedel en vee van den landbou wer Kok nit. Boerderij te Gestel afgebrand. De boerderij van G. Bierens, gelegen aan de Hoog straat 398 te Eindhoven, onder voormalig Gestel, is Maandaganacht een prooi van de vlammen gewor den. Tegen middernacht hebben de buren brand ge constateerd. De vrouw, die met de kinderen alleen thuis was en reeds te bed lag, had toen nog niets bemerkt. De buren hebben ijlings de zich in het huis bevindende personen gewekt, zoodat dezen zich bij tijds in veiligheid wisten te brengen. Even daarna stond de hoeve in lichte laaie. Een kolenpakhuis en een opslagplaats van groenten, die in een der schu ren waren ondergebracht, gingen eveneens verloren. Verzekering deKt dc schade. Kinsbergen, die het onfatsoenlijke meisje goed-over- wogen, scherp getypeerd weergaf. Zij wist blijkbaar haar toehoorders te pakken, want steeds viel Tiaar een warm applaus ten deel. Van Sprinkhuizen als Gebhard von Wernecke, gaf goed tegenspel en was een zeer te waardeeren partner. Wij zouden zóó het heele lijstje medespelenden kunnen opnoemen en van ieder iets goeds en vriendelijks kunnen zeggen. Uit het bovenstaande hebben onze lezers, in hoofdzaak onzen indruk van dezen tooneolavond kunnen le zen, en zijn tot de conclusie kunnen komen dat het een allleraardigste succesvolle avond is geweest. Het was Dinsdagavond gister dus druk aan ons spoorwegstation. De exploitanten van dc verschil lende autobusdiensten waren met groot materiaal aanwezig, niet alleen wat het aantal betrof, doch ook wat dc grootte der bussen aangaat. Groote keu rige touringcars waren present en we waren in de gelegenheid om even te bewonderen de nog slechts een veertiental dagen in gebruik zijnde nieuwe tou ringcar, hèt vervoermiddel van dezen tijd, van den heer P. Deutekom. Op onze vraag wat er aan de hand was, waarom op zooveel vervoer gerekend scheen te worden, luidde het antwoord, dat de verlofgangers van de Zuider zeewerken aanstonds zouden arriveeren en gezorgd diende te worden, dat zij allen weer naar Wieringen vervoerd konden worden. En jawel, prompt op tijd stoomde de trein binnen en dachten we getuige te kunnen zijn van die gezel lige drukte, die ontstaat, als een zeer groot aantal passagiers uitstapt en die vooral hier te constatee- ren valt, omdat het gewoonlijk een gedraaf is om 't eerst, bij de autobussen te zijn. Maar we hadden ditmaal buiten den waard gere- kenr, in dit geval dan buiten het dienstdoend spoor wegpersoneel. Want de trein kwato niet, zooals ge bruikelijk, aan het eerste perron aan, doch ditmaal aan het tweede perron; dc passagiers moesten dus aan den oostkant uitstappen en werden dus aan ons oog onttrokken. Naar ons werd medegedeeld, was die aankomst aan het tweede perron opzettelijk door de Ned. Spoor wegen bewerkstelligd. Immers aan den oostkant van het perron is ook de plaats waar de tram Schagen- Van Ewijcksluis haar reizigers opneemt. Door het uitstappen op het tweede perron, moeten de reizigers wachten tot de trein weer vertrokken is. voor en al eer zij toegang tot het eerste perron krijgen en zich naar den uitgang kunnen begeven. En de Ned. Spoorwegen nu speculeeren op de haast die de rei zigers gewoonlijk betrachten om zich maar weer een plaats in het volgende vervoermiddel te veroveren of op het gemak van hen. die het eerste het beste vervoermiddel maar kiezen. Of deze lezing van het geval nu de juiste is, we we ten het niet. maar dat er op 't oogenblik ook aan ons Schager spoorwegstation een felle concurrentiestrijd wordt gevoerd tusschen de Ned. Spoorwegen en de autobusdiensten, dat is zeker. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren; Henriette Maria Theresia, dochter van Leonardus Johannes Leijten en van Dina Maria Boe- reboom. Overleden; Maartje Kamper, 71 jaren, Christiaan Hendrik Leibrandt, 81 jaren, echtgenoot van Alida Catharina Krijt.. Simon Droog, 66 jaren, weduwnaar van Marijtje Roggeveen. Jantje Maars, 94 jaren, we duwe van Lucas van der Bel. POLITIE. Verloren: Een broche. Boerderij bij Apeldoorn af gebrand. Den Eersten Paaschdag i's de boerderij van den. heer H. Veldhoen aan den Bëemster«-eg óndér'Apel doorn. door het vuur verwoest. Eenige koeien en kal veren kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. De brand is ontstaan door het laten val len van een brandende lamp. Brandstichter gearresteerd. Uit Ommen: Dc talrijke voorkomende bosch- en heidebranden op den Lemelerberg alhier deden het vermoeden ont staan. dat er kwaadwilligheid in het spel was. Het is thans den Rijksveldwacht gelukt dc hand te leg gen op zekeren II. te Lemelerveld. die op heeterdaad werd betrapt bij het in brand steken van de heide. Hij heeft bekend reeds zeven maal brand te hebben gesticht. H. is ter beschikking van den officier van justitie te Zwolle. Felle boerderljbrand bij Marssura. Maandagmiddag, 2den Paaschdag, is brand uitge broken in de schuur van de boerderij Amarilla, aan den Harlinger Straatweg tusschen Leeuwarden en Marssum, bewoond door movr. wed. Veldstra en haar zoon R. Veldstra, die in paardensportkringen bekend is. De brandweer van Menaldumadeel wist den brand tot de schuur te beperken. Er zijn achttien koeien en acht kalveren in de vlammen omgekomen. Vier con- courspaarden konden op het laatste nippertje worden gered. Nadere bijzonderheden vermelden nog het volgende: Van de familie was alleen de eigenaresse thuis met een ouden arbeider. Deze laatste trachtte allereerst de koeien uit den stal to halen, doch dit bleek al spoe dig onmogelijk. Daarna snelde hij naar den stal, waar zich een vijftal paarden bevond, met welke de gebr. Veldstra in dc laatste jaren vel prijzen hebben ge wonnen. Het dek van een der paarden „Sonja" had reeds vlam gevat. De arbeider scheurde den deken van het dier af en zette de deur wijd open. waarop Sonja de beencn nam en met een paar geweldige sprongen zich in vrij heid stelde. Het dier had gelukkig geen ernstige brandwonden bekomen, alleen was het. aan den neus gewond en ook werden de manen volkomen afge schroeid. De schoften zagen er uit, alsof er met een scheermes overheen was gestreken. Ook het paard „Engelschman" kreeg eenig letsel, doch „Ingeborg", „Greta" en „Bertram" kwamen er zonder verwondin gen af. Van de koeien en kalveren kon helaas geen beest worden gered. ONGELUK BIJ HET TOT EXPLOSIE BRENGEN VAN DYNAMIET. Drie Roemeensche soldaten gedood, vier gewond. Reuter seint uit Boedapest: Uit Boekarest wordt melding gemaakt van een eigen aardig ongeluk, dat aan drie personen het leven heeft gekost. In Miklashasa was een afdeeling pioniers bezig ijsschotsen in de Maros door dynamiet in de lucht te laten springen. Door onvoorzichtigheid van een korporaal ontplofte 100 K.G. dynamiet te vroeg, waardoor de man en nog twee soldaten werden gedood. Vier soldaten werden door stukken ijs zwaar gewond; twee van hen verkeeren in levensgevaar. B O E R D E R IJ.. LEVERING VAN TARWE IN NOORD- EN ZUID HOLLAND. De besturen der Tarvve-Organisaties voor Noord-Hol land en Zuid-Holland hebben gesloten den leden-aange slotenen gelegenheid te geven de tarwe eerder te leveren dan bij een nol-male afroeping door de V.I.T.A. het ge val zou zijn. De Organisatie is bereid de tarwe, welke reeds ligt opgeslagen in pakhuizen en eigendom is van de telers, na classificatie over te nemen tegen den vollen prijs, welke op dat moment geldt. De verdere bewaarkosten neemt dan de Organisatie voor hare re kening. De tarwe, welke nog op de bedrijven ligt, zal door de districten worden geclassificeerd en naar pakhuizen worden gebracht, welke door de organisatie hiervoor worden aangewezen. Op deze tarwe zal direct na leve ring in het pakhuis door de Organisatie worden be taald naar den vollen prijs, welke op dien datum geldt. Geen vervoer mag plaats hebben dan op leverings- kaart en vervoerbewijs. De telers, die ongedorschen tarwe bezitten, behoeven voorloopig met het dorsphen geen haast te maken. De bedoeling is, dat' in den loop van Maart. April en Mei zoo mogelijk alle tarwe door de Organisatie wordt overgenomen en betaald, voor zoover zij in deze maanden nog niet aan de V.I.T.A. kon worden geleverd. VOVETTE GOUDSCHE BOEREN KAAS. De vereenigïng van Kaashandelaren te Bodegraven en Omstreken heeft op de j.I. gehouden ledenvergadering met algemeene stemmen als hare meening uitgespro ken dat de kwaliteit van de in 1931 opgelegde kaas, volgens de oude methode gemaakt, verre de voorkeur verdient boven die gemaakt volgens de nieuwe methode Waar ook de 14 partijen die op den 14 October j.1. ge houden kaasdag te Bodegraven door de jury de hoogste punten waardig gekeurd waren, allen volgens de oude methode gemaakt werden, daar meent het bestuur den landbouwers te moeten adviseeren de kaas volgens de oude methode te blijven maken, waardoor het mogelijk zal zijn, dat de kwaliteit van de volvette Goudsche kaas op de boerderij gemaakt, haar ouden roem zal weten te handhaven. Toch nog opgehelderd. Het vreeselijk drama, dat zich in den nacht van Goeden Vrijdag to Jena heeft afgespeeld en waarbij met minder dan zeven personen om het leven rijn gekomen (zie ook elders in dit nummer) is nu toch nog opgehelderd. De politie heeft namelijk bij haar pogingen vast te stellen, wat „oberlandesgerichtsrat" Meurer tof. zijn ontzettende daad heeft bewogen, ken nis gekregen van een brief dien Meurer op den dag. waarop hij den zesvoudigen moord pleegde, aan een buiten Jena wonenden bloedverwant heeft geschre ven en waarin hij zegt van zijn geneesheer de mede deeling te hebben ontvangen, dat hij vermoedelijk spoedig blind zou zijn (deze mededeeling, vervolgt Meurer in zijn brief, is mijn doodvonnis). Meurer leed, wat eerst thans hekend is geworden, aan de groene staar (glaucom). Hij zou waarschijnlijk over 2 a 3 dagen het. gezicht hebben verloren. Op Witten Donderdag heeft de geneesheer Meurer klaarblijke lijk onomwonden de' waarheid gezegd. Meurer zou, indien hi| blinj;l was geworden, zijn functie niet lan ter hebben kunnen beklccden Zijn pensioen zou rtêcliter óók biet-"Voldoende zijn geweest, om zijn ge scheiden vrouw en zijn twee zoontjes to onderhouden 'en tevens om met zijn tweede vrouw zonder zorgen te •leven. Een weerzinwekkend slot van Pén triest en mislukt leven. Te Bellefonte, in den staat Pennsylvanië, is Maandag in de strafgevangenis een moordenaar terechtgesteld onder zeer schokkende omstandigheden. De terdood- gebrachte was de Cubaan Quincy Wallendez. Deze man leed aan tering in een gevorderd stadium en had de hoop gekoesterd om door verwaarloozing van zijn ziekte te zullen sterven, vóór de dag der terechtstelling zou zijn aangebroken. Het heeft niet mogen zijn, ofschoon hij in den nacht vóór de voltrekking van het vonnis een hevige bloedspuwing had gehad en een tweede he vige aanval hem zeker zou hebben doen sterven. Om zeven uur 's ochtends had het vonnis moeten worden voltrokken, doch het sneeuwde toen zoo, dat de leiding niet voldoende electrlclteit kon aanvoeren en het wel een uur of drie later werd, vóór er genoeg stroom was. Onderwijl wachtten in de gevangenis bij het bed van den zieke de doktoren. En om tien uur werd de man, die te zwak was om te loopen. naar den stoel gedragen, terwijl zijn uitgeteerd lichaam geschokt werd door onophoudelijke hoestbuien. Om 10 uur 3 minuten werd de stroom Ingeschakeld. Een weerzinwekkend slot van een triest en mislukt leven. Complot ontdekt te Rotterdam. Vrij groot bedrag in omloop. Naar de Rotterdamsche corr. van de Telegraaf ver neemt. heeft de recherche aldaar een complot valsche munters ontdekt, dat sedert geruimen tijd op zeer listige wijze valsch zilvergeld wist te vervaardigen en uit tc geven. Door dc geraffineerde wijze waarop de heeren te werk gingen, konden zij lang buiten schot blijven, totdat zij thans eindelijk in de val zijn geloo- pen. Er moet. een vrij groot aantal valsche rijksdaal ders in omloop zijn gebracht. De werkplaats waar het valsche geld werd vervaardigd, is door de politie op gespoord. Met. do ontdekking van dit complot heeft de Rotter damsche recherche een goede vangst gedaan. Graaf Zeppelin weer thuis. *'it Friedrichshafen: Het luchtschip Graaf Zeppelin is even na vier uur gistermiddag van zijn Zuid-Ame- rika-rcis te Friedrichshafen teruggekeerd. De landing werd om vijf minuten, over half vijf vlot uitgevoerd in tegenwoordigheid van een groote monigte belangstel lenden. DONDERDAG 31 MAART. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. half acht. Bijeenkomst. Barometerstand op Woensdagmorgen 9 uur: 751 m.M. Vooruitzichten: Regen. Temperatuur: 39 gr. F. is 9 gr. C.. Gediplomeerd Opticien. HOOGZIJDE E 103, SCHAGEN. Wij hebben een prachtcollectie BAROMETERS, die wij tegen buitengewoon lage prijzen kunnen aan bieden en met volledige garantie. NIEUWE N I E D O R P Aan de Ambachtsschool te Alkmaar werd het diploma drie-jarige cursus behaald door: Nic. Komen Phz. (tim merman) aan wien tevens den eersten prijs werd toe gekend als de beste van de klas; H. de Vries (timmer man). Overgegaan zijn van de le naar de 2e klas Henk Boer (metselaar); van de 2e naar de 3e klas G. v. d. Oord (metselaar); eveneens van de 2e naar de 3e klas G. de Vries Hzn., (monteurs). WINKEL De heer H. Velthuijs, dienaar van politie alhier, is met ingang van 21 Maart j.1. aangesteld als onbezoldigd Rijksveldwachter. Blijkens in dit blad voorkomende advertentie, zal de Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Noordholland op 6 April a.s. zitting houden ten Raadhulze om van de tarwe-telers in deze gemeente opgave in ontvangt te nemen van de bezaaide oppervlakte tarwe voor oogst '32. Naar men ons mededeelt, zal het in deze omgeving bekende circus „Olympia" in den loop van de maand April enkele voorstellingen geven. Het terrein van de rjjvereeniging zal als standplaats worden ingenomen. HEERHÜGOWAARD Door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer M. Dek kers. thans comm.-verificateur te Amsterdam, werd met gunstig gevolg examen voor verificateur afgelegd. Na afloop der uitvoering bij Rus geraakte een Jongmensch, uit Oude Niedorp, dat in zeer verheven stemming was geraakt en daardoor schijnbaar geen genoegzame aandacht aan aardsche zaken meer kon schenken, met zijn rijwiel in de nabijzijnde sloot. A Geheel ontnuchterd door dit koude bad en onder bag ger en kroos schier onherkenbaar, wist K. niets anders te doen, dan nat en wel zijn stalen ros zoo spoedig mo gelijk weer te bestijgen. Onder groote hilariteit der in middels toegestroomde feestgenooten. werd daarna ten tweeden male de tocht huiswaarts aangevangen. Het ter gelegenheid van de motorwedstrijden te Alkmaar op Paaschmaandag talrijke zich langs den Mid denweg bewegende publiek stuitte op een door velen minder verwachte en begeerde hindernis. Aan den Huigendijk had nJ. de Commies der Rijks belastingen. vergezeld van Gemeente- en Rijkspolitie, post gevat. Verschillende personen bleken zich aan niet richtige naleving der motor- en rqwielwet schuldig te maken. Bekeurd werden 4 personen wegens het niet in het bezit zijn van een rijwielbelastingmerk, 3 bleken geen geldig rijbewijs te bezitten, één persoon reed zon der nummerbewijg, terwijl van 6 motorfietsen de remmen niet in OTde bleken, zoodat totaal 14 bekeuringen werden uitgedeeld. VEENHUIZEN. len Paaschdag ging V.C.L. 1 naar Ursem en behaalde tegen V.V.U. 1 aldaar een overwinning met 4—0. De wedstrijd was vriendschappelijk. V.C.L. speelde met 10 man. waarbij 2 invallers. Ook V.V.U. had enkele inval lers. Slechter bracht 2en Paaschdag V.C.L. 3 het tegen Aartswoud 3 er af, zij verloor met 3—1. LAN r, EN IJ K OUD KARSPEL. Zendag. eerste Paaschdag, werd door het Kinderkoor van de Operette-vereeniglng „Caecilia". onder leiding van den heer H. J. Zaal. de operette in 3 bedritven ..Een datr Khalif" opgevoerd in de zaal van den heer C. Vis. alhier. De zaal was geheel bezet met ouders en belangstellenden, welke met groote aandacht deze zoo schitterend geslaagde uitvoering hebben gevolgd. Dat deze avond zoo goed is geslaagd, is wel in de eerste plaats te danken aan den \an, geheel alleen de rollen heeft ingestudeefacfc Een inhoudsbeschrijving •von'"' achterwege laten, doch de strekking van het ^as deze. dat moeder liefde en trouw boven alle*". en steeds wordt be loond. De rollen werden alle ..^e.^ goed vertolkt en men had steeds na het beëindigen van een bedrijf een davé- rend applaus in ontvangst te nemen. Ook kreeg men enkele „open doekjes". Aan 't slot werd zoo hartelijk geapplaudisseerd, dat het slotkoor werd gebisseerd. Een woord van hulde voor den heer Zaal is hier ze ker od zijn plaats. NOORDSCHARWOUDE. Maandag, tweeden Paaschdag werd door de gymna stiekvereniging „Hercules" en „Hygiéa" in het lokaal van den heer J. de Bakker een uitvoering gegeven welke schitterend is geslaagd. De zaal was geheel gevuld. De verschillende nummers aan paard, brug en ringen werden zeer goed uitgevoerd. De fantasie-oefeningen door de daimes en de meisjesafdeelingen slaagden ook prachtig, vooral de laatste oefening, waarbij Mej. G. de Bakker een solo-dans uitvoerde. De verschillende nummers werden begeleid door een aardig klein orkest, hetwelk ook den avond opende en sloot met een paar pittige marschen. Vermelden wij nog het mooie tableau „Achter de wol ken schijnt toch de zon", wat een beeld gaf van den toestand, zooals deze nu op het oogenblik aan den Lan- gendijk is en hoe we het in de toekomst toch nog weer hopen te beleven. Tijdens de uitvoering deed de voorzitter, de heer A» Ootjers de verheugende mededeeling, dat Holland do* turnwedstrijd tegen Belgie had gewonnen met een pu* tenvoordeel van 18. en dat ons lid G. Ens de vierde plaats Innam van de Hollanders. Voorwaar een mooie prestatie. Deze mededeeling werd met gejuich begroet, wat wel begrijpelijk is. De avond werd besloten met een zellïg bal.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2