DE RESOLUTIE VAN HET PARTIJBESTUUR. Bestuur van Waterschappen. Vergadering van Zuiderzeevisschers. Ontzettend familiedrama te J e n a. Rassenhaat. Ingezonden Stukken. Geweldige brand in Calif ornische fabriek. Gevaarlijk beroep. Nieuwe tornado-ramp in Californië. 22 Jachten oij,«blagen. oog heeft niet aneen voor dc kracht, maar ook voor de zwakheden der beweging. De man die niet schroomt om de zwakke plekken in het gebouw der arbeidersbeweging aan te wijzen. Dit is toch wel het eerst noodige om een massa-be weging voor instorting te bewaren. Schmidt daarentegen de man, die zich slechts ge voelig toont voor de directe actie. Die zich door een spontaan handgeklap in de waan laat brengen dat er een revolutionnairc beweging in het volk heerscht, die in staat is de macht in den Staat in handen tc nemen. Behalve oratorische talenten heeft Schmidt ech ter geen belangrijke bekwaamheden. Hij bezit de dingen zeer oppervlakkig en zou in de verste verte niet in staat zijn aan een groote partij leiding te geven. Indien hij nog ooit eens aan het hoofd van een eigen partij W>u komen te staan, zou hij, daar hij absoluut geen gezag heeft, oogenblikkelijk met de felste oppositie te kampen hébben. Wat een geweldig verschil, tusschen de afgevaar digden der partij op het congres en het publiek op de tribune. Daar nog steeds een belangrijk en soms enthousiast applaus als er door de oppositie het woord wordt gevoerd. Heftige incidenten ontstaan er zelfs. In tegenstelling daarmee is het congres tot dus verre vrij onbewogen. Het hoort de oppositie aan, dikwijls met een hoonende glimlach, soms een uit barsting van vroolijkheid. Het stemt tot vreugde, dat de vertrouwensmannen der afdeelingen zoo nuchter de zaak bezien. Toch is dc wil tot eenheid onder bijna alle con gresafgevaardigden groot. Indien een oplossing gevonden kan worden, zal er nog wel een weg geprobeerd worden. Zal het gaan? Morgen zal het leeren. Voor vandaag wacht een donzig bed, dat vanwege de beddcnrantsoencering met zijn tweeën zal .moe ten worden beslapen. TWEEDE DAG. Onrustige nacht geweest. Meldde gisteren reeds, dat door beddcnrantsoenecring gedwongen was, bed met iemand te deelen. Op zichzelf niet zoo erg, maar deze slaapgenoot snurkte steeds als ik op t punt stond de slaap te pakken tc krijgen. Je laat dan je gedachten maar eens gaan over de verschillende dingen. Zal het nog mogelijk blijken te voorkomen, dat er een aantal menschen uit de partij gaan? Afwachten maar. Op het cougrcs zelf is groote animo om over de crisis in de partij het woord te voeren. Zeventig sprekers voeren het woord of willen het voeren. Merkwaardig hoe op sommige punten door ver schillende sprekers zoo geheel anders wordt gedacht. Zoo de crisis b.v. De theoricus der S.D.A.P. De Wolf en de econoom Wibaut verkondigen over cte crisis een zeer uiteenloopende idée. Toch zal cr nie mand zijn, die het voor mogelijk houdt, dat deze menschen in de partij niet samen kunnen gaan. Hoe komt het dan, dat een samengaan met de Fak kel-groep, die ook andere theoricn verkondigen, niet mogelijk zal blijken? Het werd zoo kernachtig door Banning in een paar worden geformuleerd: Er is plaats in de partij voor rechts en links, zoo goed als rechts en links fouten hebben gemaakt. Maar de eerste voorwaarde, voor het samenleven en samenwerken in een groote partij is, dat men alle partijgenooten, ook al zijn het reformisten, als volwaardig beschouwd. Het is eigenaardig hoe de gespannen aandacht der congresbezoekers daalt, als minder bekenden het woord voeren. Er zijn onder de zeventig sprekers die zich hebben aangemeld, uitstekende sprekers, en toch kwam er eerst weer groote spanning in het congres, toen Van der Goes als spreker werd aan gekondigd. Een tragisch figuur op dit congres, Frank van der Goes. Een der twaalf apostelen, die ook nu nog door talrijken van de afgevaardigden met luide toe juichingen werd begroet. Men kan van dc S.D.A.P. veel zeggen en er veel kritiek op uitoefenen. Een ding staat als een paal boven water, dat inen de opofferingen en de strijd, die een vergrijsd man voor de S.D.A.P,, over heeft gehad, weet te waar- dccren. Men moet dat meegemaakt hebben om dit goed te begrijpen. Het congres was buitengewoon sterk anti-Fakkel gezind. Van der Goes begint zijn rede zoo ontaktisch mogelijk door de verklaring af tc leggen dat men hem dwingt voor dc laatste, maal deze af gevaardigden met „partijgenooten" aan te spreken. In bijna elke bijeenkomst van welke groep ook, zou men deze woorden met felle afkeuring hebben begroet! Niet hier. Een stille, beschaafde aandacht, omdat men hier iemand aan het woord weet, die, al gaat hij dan ook nu de partij verlaten, veel aan haar ge offerd heeft. Maar ook welk een prachtige zelfbe- heersching en zelfbeperking toont dit congres, dat onder zoo moeilijke omstandigheden bijeen komt, in zijn volkomen rust bij dezen spreker. Ik schreef zoo juist al, dat deze figuur van Van der Goes zoo tragisch is. Wat leeft deze man, die men een groote scherpzin nigheid kan toedichten, onder een fatale dwang voorstelling. 40 jaren terug heeft deze persoon zelf de S.D.A.P. mee helpen oprichten. De beginselen der partij zijn ongeschokt gebleven. En toch wordt deze oude. vergrijsde man, van wien het uitgesloten moet worden geacht dat hij van de stichting van een nieuwe partij ooit de resultaten in belangrijke mate zou kunnen zien, door dc idée fixe bezeten, dat nu een nieuwe partij zal moeten worden gesticht, die aan de massa sneller een sociale maatschappij zal brengen. Hoe tragisch ook te moeten bedenken, dat de grondlegger der Nedei-landsche sociaal-democratie, Troelstra, veel van zijn beste krachten heeft moeten verspillen, om deze figuur, die meermalen leider der oppositie is geweest, in gezonde, goede banen te hou den en deze nu toch van zijn partij afdwaalt. Een oud strijder die zijn partij verlaat, om rechts van de partij te gaan strijden, wordt onder revolu tionairen een renegaat genoemd. Hoe moet men nu deze persoon kwalificeeren? Of ligt hierin een vin gerwijzing om niet te vlug te kwalificeeren, maar te trachten door begrijpen door te dringen in de ziel van anderen. Dan mocht de oppositie in de partij dat toch wel bedenken en ook met kwalificaties wel wat minder royaal zijn.. Geen tragisch figuur, maar een tragisch pogen trof wel sterk de aandacht on dit Congres. Het was de be middelingspoging, die door Wibaut en mede door Van Ech op dit congres werd ondernomen. Wibaut vooral, doordrongen van de noodzakelijk heid om orde te stichten, volledig accoord gaande met de voorstellen van het Partijbestuur, aan den anderen kant bezeten door den vurige hartstocht, om bijeen te blijven, heeft een moeilijk congres mee gemaakt. Wibaut is thans één der meestgeliefde mannen in de S.D.A.P. Het hielp niets. De arbeidersbeweging heeft geleerd in moeilijke oogenblikken, ondanks de grootst mogelijke verknochtheid aan een harer grijze leiders, orde in eigen huis te willen. Voor het echtpaar Wibaut was de aanneming der WAT ZIJ INHOUDT. In het verslag hiervóér is reeds vermeld, dat de door het Partijbestuur voorgestelde re solutie met 1599 tegen 460 stemmen was aangenomen. In deze resolutie wordt geëischt, d: de partijleden op straffe van royemena zich die nen te onthouden van de vorming en de in standhouding van bijzondere groepeeringen, alsmede van alle andere handelingen, die de eenheid in gevaar kunnen brengen; dat de bladen, de „Socialist" en de „Fak kel", zullen worden opgeheven en dat een einde zal komen aan allo bijeenkomsten van groepen partijgenooten, die ten doel hebben ae taktiek der partij te behandelen en die be legd zijn door andere dan dc daartoe door de partij bevoegd verklaarde instanties. P. B. resolutie echter een moment, waarop hen de ontroering te machtig werd. Een ontroering, die het congres deelde. Het zijn niet de slechtste oogenblikken waarin der gelijke gevoelens een congres overweldigen. Het be wust. en geweldig meeleven. Over een ding zijn allen het eens, linker- of rech- ter-vleugelaars, dat de leiders der oppositie op dit congres een uiterst treurig figuur hebben gemaakt. Niet, omdat hun aanhang gering was. Ondanks een geringheid in kwantiteit, kan de kwaliteit uitste kend zijn. Kan hier echter van kwaliteit gesproken worden! Werd hier een uiteenzetting gegeven van wat de oppositie eigenlijk was en wilde? Niets, maar dan ook absoluut niets van dat. Er werd mij gevraagd door verschillende menschen of deze nieuwe partij onder leiding van de opposi- tionisten grooten aanhang zou krijgen. Ik weet het niet: ik ben geen profeet op dat gebied. Maar een ding staat vast. Als deze leiders der oppositie er in slagen groote groepen van het Ncderlandsche volk te organiseeren. zal zij oogenblikkelijk aan de felste verdeeldheid ten prooi zijn, zal Zij oogenblikkelijk een strijd tegen die leiding te zien geven. En deze leiders der oppo sitie, die nu leiders van een partij zijn geworden, zullen aan deze oppositie geen weerstand kunnen bie den, omdat zij reeds onbekwaam een oppositie be kwaam tc voeren, laat staan een groote partij, waarin oppositie onvermijdelijk en noodig is, zouden kunnen leiden. Een somber toekomstbeeld voor degenen die zich bij de nieuwe partij zouden willen aansluiten, doch m.i. de werkelijkheid. Het hoogtepunt in dit Congres is ongetwijfeld ge weest de rede die Albarda heeft gehouden in tweede instantie. Fel, ingrijpend, toch beheerscht. Soms uit laaiend tot heftige geestdrift, dan weer scherp als een ontleedmes. Een man van groote talenten. Zeker met fouten. En het is zoo verwonderlijk, dat men in de S.D.A.P. zoo n fijnen neus heeft voor fouten. De een ontdekt dit, dc ander dat. Er is steeds wel iets. Daarom is een rode als die Albarda hield zoo noodig en versterkend. Als met een tooverslag zijn de fouten voor een avond vergeten. Voelt men weer sterk, dat men één is, één moet zijn, tenzij Tenzij het wantrouwen zich een weg heeft gevreten. Dan is er toch geen kwakzal veren meer aan. OBSERVER. Ie bezuiniging mogelijk. De Haarlemsche correspondent van het „Handelsblad" schrijft: De ingewikkelde administratie van onze waterschap pen heeft er in dezen tijd toe gelefd, dat in het college van Ged. Staten van Noord-Holland de vraag ia over wogen, of bezuiniging op dit gebied mogelijk ia. Als gevolg daarvan is oa. aan het bestuur van het waterschap Worme;, Jisp en Nek gevraagd, hoe men denkt over een opheffing van de bannen. Deze opheffing zou zonder twijfel een belangrijke ad ministratieve vereenvoudiging zijn; het is echter zeer de vraag, of zij ook bezuiniging zou meebrengen. Het werk. dat de bannebesturen nu doen, zouden de hoog heemraadschappen. waarschijnlijk opdragen aan een ambtenaar, wiens salaris en administratie-kosten ver moedelijk niet lager zouden zijn dan de geringe kosten, die de administratie nu eischt. Maar men zou er onge twijfeld veel rompslomp mee kwijt zijn en een bespoe diging van den gang van zaken verkrijgen. Rekening houdende met de vasthoudendheid van wa terschapsbesturen in het algemeen aan gevestigde in stellingen, kan men verwachten, dat Ged. Staten weinig tegemoetkoming bij invoering van vereenvoudiging zul len vinden. Wij meenen echter, dat een afwijzing van medewerking van de zijde der polderbesturen niet ten gevolge zal hebben dat Ged. Staten van hun voornemen zullen afzien. Zoodat, wellicht in de komende zitting, toch wel een voorstel in deze richting de Prov. Staten zal bereiken. OP HET EILAND URK. Gevraagd om uitstel der dichting van het sluitgat. Uit Urk, 28 Maart: Maandagmiddag is te Urk een vergadering gehouden van visschers en belanghebben den bij de Zuiderzeevisscherij. Na langdurige bespre kingen is tenslotte een motie aangenomen en aan den Minister van Waterstaat gezonden, waarvan de inhoud als volgt luidt: Alle visschers belanghebbenden, betrokken bij de afsluiting der Zuiderzee, dringen met klem aan en verzoeken Uwe Excellentie de dichting van het laat ste sluitgat, dz z.g. Vlieter, zoo lang uit te stellen tot de schadeloosstelling aan belanghebbenden geregeld en uitgevoerd is. Tevens werd verzocht aan alle visschers en belang hebbenden in andere Zuiderzeeplaatsen om met deze motie adhaesie te betuigen. ZES DUITSCHE TOERISTEN VERONGELUKT. Door een storm in de Tiroolsche Alpen overvallen. Uit Weenen: Gedurende Paschen zijn zes Duitsche toeristen in de Tiroolsche Alpen in het district Salz- burg (Noord-Tirol), tengevolge van een storm om het leven gekomen. Een van hen was in een ravijn gevallen. De vijf an deren trachtten hem te redden en bij deze reddings poging zijn zij zelf door den storm overvallen en ver ongelukt. Waarby zeven menschen om het leven zyn gebracht Te Jena In Saksen heeft Donderdagnacht, zooals reeds in het kort gemeld, Oberlandesgerichsrat dr. Kurt Wil helm Meurer zijn gewezen vrouw, zijn twee zoontjes van 6 en 7 Jaar, zijn ouders en zijn bruid doodgeschoten en vervolgens een einde aan zijn leven gemaakt. De fami lie Meurer was eenigen tijd geleden bevriend geraakt met de familie Rittwegen. Tusschen Meurer en me vrouw Rittwegen ontstonden spoedig betrekkingen, waardoor het huwelijksleven der beide families werd bedreigd. Men besloot daarop vriendschappelijk uiteen te gaan. Mevrouw Meurer en de heer Rittwegen verlang den scheiding van hun huwelijk en Woensdag werd in derdaad de scheiding uitgesproken. Meurer vertrok naar Altenburg waar hij 1 April een functie zou aanvaarden Hij was van plan met mevrouw Rittwegen In het hu welijk te treden. Mevrouw Meurer zou zich harerzijds met haar belde zoons te Rudelstadt vestigen. Alle voor bereidingen voor de verhuizingen waren in gemeenschap peiijk overleg genomen enonbegrijpeüjk is wat Meurer in deze omstandigheden tot zijn vreeselijke daad kan hebben gebracht. Zeker is dat Vrijdagnacht Meurer in zijn woning vertoefde in gezelschap van zijn gewezen en zijn toekomstige vrouw. Deze beiden heeft hij eerst doodgeschoten, vervolgens bracht hij zijn beide zoontjes en zijn in 't zelfde huis wonende ouders om. Alle slacht offers zijn door kogels in het hoofd gedood. De twee vrouwen waren dertig jaar, Meurer was 38 jaar oud. Hij had, daar hij als uitermate bekwaam Jurist gold, een zeer snelle carrière gemaakt, oen buren die de sohoten gehoord hadden met de politie de woning binnendrongen leefde alleen het jongste kind nog. Het werd in de chi rurgische kliniek gebracht, waar het weinige uren la ter overleavl. Hoe het drama zich precies heeft toegedrar gen, zal wel altijd een geheim blijven. Wat er Donderdagavond eigenlijk gebeurd is, zal wel niemand juist kunnen vaststellen, aangezien alle perso nen, die inlichtingen zouden kunnen verstrekken, om het leven zijn gekomen. Het drama heeft zich afgespeeld in de woning van Meurer, wiens vrouw klaarblijkelijk de gewezen mevrouw Rittwegen tot een laatste bezoek had ultgenoodigd. Om geheel zonder getuigen te zijn, heeft mevrouw Meurer zelfs 't dienstmeisje uitgezon den. Dit heeft, toen het om middernacht naar huls terug keerde, het drama ontdekt Zij vond eerst den vader van Meurer, die verlamd was, dood In zijn rolstoel zitten. Voor de stoel lag een groote pl&s bloed. In het volgende vertrek vond zij de lijken der drie vrouwen. Het dienst meisje rende naar boven en klopte op de deur van de slaapkamer. Meurer zelf deed open. Hij zeide, dat er een ongeluk gebeurd was en verzocht aar een dokter te gaan halen. Op dit oogenblik moeten de beide zoon tjes van Meurer nog in leven geweest zijn, want het meisje had nauwelijks de villa verlaten, toen zij op de eerste verdieping twee schoten hoorde vallen. Onrnid- dllijk daarop werd het licht in de slaapkamer van de kinderen uitgedraaid en ging het in een daarnaast ge legen kamer aan. Toen het meisje met een dokter en de eveneens gealarmeerde politie weder in do villa ver scheen. waren alle bewoners reeds dood, behalve een der knapen. Uit de ligging van de lijken bleek, dat er geen strijd tusschen Meurer en zijn slachtoffers heeft plaatsgehad. De drie vrouwen zaten thee te drinken, toen ze door den dood werden verrast. Do éene lag op de sofa, de tweede in een gemakkelijkcn stoel, de moe der van Meurer was van haar stoel afgegleden en lag dood op den grond. Het avondeten, dat op tafel stond, was niet aangeroerd. De thee in de glazen was nog warm. Boven lagen de knapen in hun bed; een leefde nog, maar overleed eenige uren later In het ziekenhuis. Meurer lag naast het lijkje van zijn oudsten zoon, de revolver In de hand. Meurer had gedurende den avond aan zijn bureau zitten werken. Donderdag had hij ook nog Paaschge- schenken voor zijn kinderen gekocht. Men vermoedt, dat hij de vreeselijke daad in een plotselingen aanval van zinsverbijstering heeft begaan. Nog een tweetal familiedrama's. Te Berlijn heeft zich Vrijdagnacht een vreeselijk drama afgespeeld. In het noorden der stad heeft een 33-jarige ongehuwde schoonmaakster haar drie kinderen van 7, 5 en 2 jaar gewurgd en vervolgens een einde naar haar leven gemaakt. De vrouw stond voor een nieuwe bevalling en had dientengevolge haar betrekking als schoonmaakster In een meubel magazijn moeten op geven. Het gezin leefde van steun. De vrouw vrwachtte het vierde kind van een man die haar beloofd had, haar met Paschen te zullen trouwen. Toen de man echter vernam dat de vrouw nog drie kinderen had, liet hij niets meer van zich hooren. De vrouw begon daarop haar kinderen te haten en te mishandelen. De vele te- leurstelingen van haar leven hadden haar tot de mis daad gebracht. De beide jonge kinderen zijn in den slaap gedood. Het 7-jarige zwakzinnige kidd schijnt zich echter tot het laatst hardnekkig te hebben verdedigd. Nog vijf dooden. In het stadje Seredziai in de Oostzeelanden heeft zich in den nacht op Vrijdag een bloedig drama afgespeeld, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. De postbode wiens vrouw van hem was weggeloopen, en haar Intrek bij haar ouders had genomen, begaf zich gewapend met twee revolvers naar zijn schoonfamilie. Hij doodde zijn schoonvader, zijn vrouw, een kennis die bij de familie op bezoek was en een buurman. Zijn schoonmoeder stierf van schrik. De postbode verwondde zich zelf ernstig door een schot in het hoofd. Negers geen behoorlijke rechtsbedoeling gekregen. 13 Mei is vastgesteld als de datum waarop te Mont- gomery in den Amerikaanschen staat Alabama zeven jeugdige negers moeten worden ter dood gebracht wegens een misdadige aanranding van twee blanke meisjes. Er was tegen dat vonnis appèl aangeteckend maar liet opperste gerechtshof in don slaat. Alaba ma iieeft dit appèl verworpen en bepaald dat do straf zal worden ten uitvoer gelegd. In het geheel hadden negen jongens terecht gestaan. Maar eon hunner, eon knaap van 14 jaar, zal opnieuw moeten terecht staan en een ander bleek slechts, weinig met het geval te maken te hebben gehad. De zaak heeft in het Zuiden van de Unie een geweldig opzien gebaard en dc openbare meening is er door verdeeld in twee kampen. In het Opperste Gerechtshof, dat het appèl verwierf, gaven zes rechters hun stem voor de hand having van het vonnis, doch de hoofdrcchter was daar sterk tegen. Deze hoofdreehtor verklaarde niet meer of minder dan dat de negers geen behoorlijke rechtbedeeling hadden gekregen. Do zaak schijnt zoo zeggen de veroordeelden, zich t#hebben beperkt tot een vechtpartij tusschen jonge negers en blanke jongelui, maar van geweldpleging tegen de meisjes was niets waar geweest. Wel erkennen de negers de kloppartij. Het geval heeft nog dezen internationalen kant. dat» niemand minder dan Einstein dio. toen het doodvonnis werd uitgesproken, zich in de Ver. Sta ten bevond, een lans voor deze kleurlingen heeft ge broken. Mijnheer dc Redacteur, De Langcndijker Grocntcncentrale heeft verga dert Belangrijke en onbelangrijke zaken zijn daar be sproken. Oude en nieuwe geluiden zijn daar ge hoord. 't Idée begint baan tc breken dat de tuinders door de regeering en haar knechten, als nullen wor den behandeld de heer Klant merkte dat ook op, men maakte flauwe grapjes alleen als het optreden en de toon verandert, dan neemt men ons serieus. Dit is een soort vingerwijzing voor de toe komst. Het begint te rommelen in de tuinderskringen, het zal nog wel veel erger beginnen tc rommelen. We gaan allen ten gronde, men laat ons verzinken in armoede en ellende. Men houdt of wi 1 ons zoet hou den met Koninginnenbezoek, benoeming commissies en sub-commissies. Men zegt, de regeering is er van doordrongen, enz., enz. t Mooist is: do Koningin zit ook in nood, Zij kan ook niet helpen Andere deed ze het natuurlijk graag. De drie Oranje-vrouwen v c rdienen samen \1.800.000, en hebben van zichzelf nog geweldige in komsten natuurlijk, maar zitten toch in nood ra ra wat is dat Iemand die zooicts in het openbaar debuteert, moet toch wel grenzeloos naief zijn. Een zwak applaus volgde op deze mededeeling, een fel protest was meer op zijn plaats geweest. Wat hebben de boeren en tuinders aan die parade met een Koningin. Hoe uil zoo n mensch nu verstand van zaken hebben, 't Is een eer voor de veiling, zoo wordt beweerddie eer kan mij gestolen worden. De Koningin wordt gebruikt voor reclame, opdat de tuinders zoet zullen blijven en geduldig hun onder gang tegemoet zullen gaandc Wilhclmus-zan- gers, dat zijn haar trouwste klanten en moeten dit, ten ko6te van alles blijven ook. Met al deze comedic komen wij er niet. Directe en voldoende hulp, dat hebben we noodig. Kwijtschelding van de pacht; geen hoogc hypotheekrente, geen grond lasten, verbod van verkoop van huis of land en oen heffing in ééns van dc groote inkomens, dat zijn de middelen die doeltreffend zijn. Die middelen moeten de autoriteiten onder de oogen komen die moe ten worden gepropageerd. Deze leuzen worden echter niet verteld aan H. M. de Koningin, als ze ons de eer aandoet met een be zoek. Buiginkjes maken on liederen zingen en ge wichtig doendat krijgt ze tc zien een te hoo ren. Andere geluiden andere persoonlijkheden moeten naar voren komen spoedignu X. Explosie in een zuivelfabriek. Groot gevaar voor in de nabijheid liggende olie* tanks. V.D. verneemt uit New York: Te Oakland in Californië heeft een explosie in een zwavelfabriek een geweldige brand veroorzaakt De geheele brandweer werd voorzien van gasmaskers, doch slaagde er niet in den brand tot staan te bren gen. Door den wind begunstigd woedt het vuur voort. Talrijke olietanks in de nabijheid van do fa briek verkeeren in gevaar. De schade bedraagt tot dusverre reeds IK millioen gulden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Danseres door leeuw aangevallen. In een kermistent te Manchester, zoo ontleent het „Ilsbl." aan de „News Chronicle'trad dezer dagen een 19-jarig meisje op dat tusschen twee- leeuwen in een kooi danste, terwijl haar vader, die zich eveneens in de kooi bevond, een wakend oog op de leeuwen hield. Plotseling sprong een der leeuwen op het meisje af. Haar vader stak zijn kunstbeen naar het woedende dier uit. waardoor het meisje tijd kreeg de kooi te verlaten. De leeuw wierp zich daar op op den vader en takelde hem met klauwen en tanden toe. Mannen staken lange stokken naar bin nen en inmiddels bleef dc tweede leeuw kalm op den achtergrond. Toen sprong een tweede man de kooi binnen en sleepte, de slagen van den leeuw afwerend, den aangevallene naar de deur van de kooi, waar vlugge handen hem in veiligheid brach ten. De vader werd met wonden aan hals. heen en armen in het ziekenhuis opgenomen. Zijn kunst been was hem afgerukt. Twee uur later ging de dochter opnieuw de kooi binnen om een nieuwe voorstelling te geven, maar nu was er alleen nog maar de leeuw, die zich kalm gehouden had; den anderen leeuw had men afge zonderd. Ook nu weer dooden en gewonden. V.D. verneemt uit. New York: Een vernietigende wervelstorm, welke bijna geheel dcnzclfden weg nam als de tornado welke verleden week Maanda" zooals bekend aan meer dan 300 personen het leven heeft gekost, heeft Paaschzondag de districten Chilton, Chambers en Tallapoosa (staat Alabama) geteisterd. Voor zoover thans reeds is. ^cfiverzien werden 7 personen gedood en ongcvcci-> ach*' BÏJ EEN VLOEDGOLF OP DE KUST VAN AUSTRALIë. 75 Menschen te water, van wie 5 verdronken. V.D. verneemt uit Sydnoy: Door een plotselingen vloedgolf zijn 22 jachten welke voor anker lagen voor he strandbad Adelaide gekanteld. 75 Menschen ver keerden in levensgevaar. Vijf personen zijn verdron ken. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. SLACHTOFFERS VAN DE PAASCHDRUKTE IN FRANKRIJK. 34 dooden en 120 gewonden. tijdens de Paaschdagen hebben in Frankrijk ver scheidene verkeersongelukken plaats gehad. Voor voover op het oogenblik bekend, zijn daarbij 34 per sonen gedood en ruim 120 ernstig gewond. Een ernstig ongeluk had plaats op den straatweg bij Bruay en Artois, waar twee motorrijders met vollo vaart tegen elkaar op botsten. Hierbij werden 3 per sonen op slag gedood, terwijl de vierde levensgevaar lijk gewond werd. COLLECTE VACANTIE KINDER-COMITé TE AMSTERDAM. Uit Amsterdam, 26 Maart. De collecte van het Vacantie Kinder Comité heeft heden bijna f 11000 op gebracht.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6