De nieuwe Openbare Lagere School te Schagen I Woensdag 30 Maart 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9045 I Een rustig bouwwerk eenvoudig van lijn. Smaakvolle inrichting. I Bij de illustraties. Hechts boven. De vóórgevel van de school, zooals men ze in de toekomst zal kunnen zien vanaf den primairen weg, dus waar nu het sportterrein is. De meesten onder ons kennen het aanzicht van het nieu-ve gebouw nog slechts alleen vanaf den kant van het Heerenbosch. Daaronder. Het trappenhuis. De zichtbare opgaande trap op de foto is recht tegenover den ingang gelegen. Halverwege, zooals ook nog zichtbaar is. ver deeld zij zich rechts en links om dan verder omhoog te gaan. Links beneden is een kijkje op de boven verdieping. Rechts de beide uitmondingen van het trap- penhuis en vóór ons uit een der beide lange gangen, van waaruit men toegang verkrijgt tot de les.'okalen. Do tijd zal niet ver meer af zijn. dat nu weldra de nieuwe Openbare Lagere School op het Heeren bosch in gebruik zal worden genomen. Ongeveer pre cies een jaar is men thans niet den houw bezig. Den lödcn April 1931 had n.1. de toewijzing plaats, nadat op 8 April daaraan vooraf gaande, de openbare aan besteding geschied was. In 'net nfeeloopen jaar nu zijn wij meerdere ma len in de gelegenheid geweest, de nieuwe school zoo wel in- als uitwendig op te nemen. Wat het aanzien van huiten betreft, is steeds onze indruk geweest, dat bet een rustig bouwwerk was; eenvoudig van lijn zonder nochtans al te sober tc zijn. Min of meer in tegenstelling met dit eenvoudige en sobere buiten-aanzien, is de inrichting van bin nen. Het is thans nog niet onze bedoeling om een volledige beschrijving van de nieuwe school te geven, doch meer om aan de hand van de hierbij afgedrukte foto's eenig denkbeeld te geven van de inrichting, waar straks Sehagen's jeugd het beste deel van zijn leven zal doorbrengen. Wij meenen dit niet beter te kunnen doen dan naast de verklaringen van de illustraties in den rech- ter-henedenhoek afgedrukt nog enkele cijfers te ge ven van de grootte en verwerkte materialen. Zoo is de school geplaatst op een stuk grond van pl.ni. 3500 M2. groot, waarvan door het gebouw al leen reeds 850 M2. wordt ingenomen. Het grootste lokaal hierin liet gymnastieklokaal is 220 M2. groot, terwijl het speelterrein een opper vlakte van 1800 M2. beslaat. Dan zijn er wandtcgels gebruikt tot een gezamen lijke oppervlakte van 460 >12. en 322 M2. vloertegels. Als we nagaan, dat er misschien door elkaar geno men ongeveer 100 tegels ob een vierkanten meter gaan, dan kan ieder voor zich wel nagaan hoe groot het aantal tegels is, dat in het gebouw is verwerkt En liet mag hier reeds direct gezegd worden, op zéér smaakvolle wijze. Het zal straks een ieder bij de be zichtiging treffen, Mtelk een buitengewoon effect deze gekleurde tegels maken. De kleuren van plafonds en muren alsmede het andere schilderwerk, slui ten hierbij op passende wijze aan. Wij zouden deze zéér onvolledige en korte beschrij ving niet kunnen eindigen, dan door reeds nu met een enkel woord te gewagen van het trappenhuis. Kenmerken de meeste gedeelten van het gebouw zich naast sierlijken bouw, het meest door praktische in richting, het trappenhuis valt uit architectonisch oog punt beschouwd, wel het meest op. Ofschoon dan tenslotte het oogenblik daarvoor eigenlijk nog niet is aangebroken, meenen wij toch nu reeds den heer Rczelman, onder wiens achitec- tuur dit gebouw is verrezen, ons compliment te moe ten maken en hem te feliciteeren Hij mag dit in alle opzichten geslaagde gebouw zijn levenswerk noemen. Het is ongetwijfeld 'n bouwwerk dat 'n sieraad zal zijn voor onze gemeente en straks zal hem vanwege ons gemeentebestuur, daar twijfelen wij niet aan, in ver houding tot dit grootsche werk waardeering wor den betoond. Goede Industrieële en Architectonische Opnamen OVERAL TE ONTBIEDEN. Telefoon 11.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9