frBMWMEl» Radioprogramma 1 Aigemeene Vergadering V.V.V. §5 CALLANTSOOG Vrijdagavond hield de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer haar voorjaarsverga dering in hotel „Duinzicht" van clen heer J. Luikes Butter. Aanwezig waren 26 leden. De Voorzitter, de heer P. Vos Jbz., opent de ver gadering met een woord van welkom. Hij spreekt er zijn voldoening over uit, dat do opkomst bevredigend genoemd kan worden. Voorts doet het spreker genoe gen, dat er leden tegenwoordig zijn, die in de 12 13 jaren, dat zij lid der vereeniging zijn. thans voor de eerste maal aanwezig zijn. Tenslotte spreekt hij den wensch uit, dat do te houden besprekingen goede re sultaten zullen mogen afwerpen. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer J. Baas, waarin hij bedankt als bestuurslid. De Voorzitter deelt mede, dat het bestuur den heer Baas tot eerelid heeft benoemd. Verder is ingekomen een schrijven van de V.V.V. Harlingen, waarin wordt verzocht een bijdrage te wil len verleenen voor het plaatsen van een gedenktee- ken op den afsluitdijk, als symbool van het verkeer. De kosten, welke op pl.m. f800— worden geraamd, zullen worden betaald door de V.V.V.'s in Noordhol land en Friesland. De Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur nadere informaties heeft gevraagd aan de V.V.V. Harlingen, doch hierop werc nog geen antwoord ontvangen, zoo dat het Bestuur niet met een voorstel komt. Boven dien wist het Bestuur niet, wat. gegeven moet wor den, daar zij van meening is, dat niet met een ge ring bedrag kan worden volstaan, daar de kosten nogal vrij hoog zijn, in verband met het aantal V.V.V.'s in beide provincies. Uit de vergadering gaan stemmen op f5— te ge ven, hetgeen anderen te weinig vinden. De heer Vos stelt dan voor f 10— te geven, welk voorstel wordt verworpen met 13 tegen 11 stemmen en 2 blanco. Aangenomen wordt het voorstel om f5.— te geven: 13 tegen llstemmen en 2 blanco. De heer Breebaart meent, dat met dit bedrag niet kan worden aangeboden stelt aan de bestuursleden voor ieder f 1.er bij te geven, waartoe wordt be sloten, zoodat alsnog f 10.— zal worden gegeven. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat plannen ii. voorbereiding zijn om te komen tot een federatie van V.V.V.'s in cien kop van Noordholland, waarbij waarschijnlijk zullen worden aangesloten Den Hel der, Wieringen, Anna Paulowna, Texel en Cal- lantsoog. Jaarverslag 1931. Door den Secretaris wordt voorgonzen het jaarver slag over 1931, waaruit o.m. blijkt, dat het aantal le den op 31 Decembe. 1931: 149 bedroeg tegen 139 op 31 December 1930. De badplaats werd bezocht door 164 gasten. In 1930: 176, Voorts wordt nog genoemd de propaganda-vergadering te Groote Keeten om ook daar belangstelling te wekken voor pension, de aan bieding van het standbeeld door mej. Op 't Land, de verloting. Opgemerkt werd, dat voor den strandwed- strijd: het maken van zandfiguren, een record aan tal deelnemers werden opgegeven. Voorts, dat de strandexploitatie in andere handen is overgegaan, n.1. in die van de heeren P. Vos en P. de Haan. Behoudens een opmerking van den heer Breebaart, wordt het verslag onder dankzegging aan den sa mensteller voor kennisgeving aangenomen. Rekening en verantwoording 1931. Bij monde van den heer J. Schager, deelt de com missie mede, dat alles in orde was bevonden. De com missie brengt den penningmeester dank voor de wel willende medewerking. De penningmeester deelt me de, dat het saldo bedroeg: f378.22. De ontvangsten f383.16. Totaal f761.38. De uitgaven bedroegen: f 408.48, zoodat het saldo op 31 December 1931 f 352.90 bedroeg. Vervolgens worden door den penningmeester de posten gespecificeerd voorgelezen. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer De Haan, wat de post: belas tingen inhoudt, waarop door den penningmeester wordt geantwoord, dat deze post belastingen behelst voor het hoogheemraad, voorts grondbelastingen en erfpacht voor het bosch van de V.V.V. De Voorz.tter brengt den penningmeester hartelijk dank voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezingen. Volgt bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den voorzitter, den heer P. Vos en ter voorziening in de vacature J. Baas. De voorzitter deelt mede, dat geen tegencandidaten zijn gesteld, zoodat de door het bestuur voorgestelde candidaten, de heer Vos en den heer A. van Meerten, resp. zijn herbenoemd en be noemd. De heer De Haan vraagt, of niet gesterad moet wor den. De voorzitter antwoordt, dat dit volgens het huis houdelijk reglement niet kan. Wanneer geen tegen- candidaten zijn gesteld, is de door het bestuur voor gestelde candidaat benoemd. De heer Butter vraagt, of het niet gewenscht is een niet-belanghebbende tot voorzitter te benoemen. De voorzitter antwoordt, dat geen tegencandi daten zijn gesteld. Willen ze hem niet hebben, dan hadden ze een tegencandidaat moeten stellen. De heer Butter antwoordt, dat bij de strandfeesten na afloop alles naar de tent ging, terwijl het voordien niet geschiedde. De heer Jb. van Scheijen zegt, dat een ieder in de gelegenheid was de tent te koopen. De heer Butter merkt op, dat chocolade werd ge leverd door de exploitanten van de tent, hetgeen voordien nooit was geschied. De voorzitter antwoordt, dat dit altijd zoo is. ge weest. Ook toen hij nog geen mede-exploitant was. Spreker vindt het echter goed, dat dergelijke dingen gezegd worden, doch wat gezegd wordt, moet waar zijn. De heer Breebaart merkt op, dat de meening, dat iemand, die belanghebbende is, niet in het bestuur mag zitten, onjuist is. Spreker noemt voorbeelden, waar dat ook het geval is. Bovendien zijn wij er ook nog, aldus spreker. Het incident is afgeloopen, als de voorzitter den heer Van Meerten vraagt, of deze zijn benoeming aan neemt, waarop de heer Van Meerten bevestigend ant woordt en plaats neemt aan de bestuurstafel. Ook de voorzitter zegt zijn herbenoeming te zullen aan vaarden, waarna wordt overgegaan tot de voorstel len van het bestuur. Zomerprogramma. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur voorstelt dezelfde wedstrijden te houden, n.1. één wedstrijd te organiseeren door de V.V.V., één door de neringdoen den en één door de pensionhouders. De heer De Haan vraagt, of het vorig jaar geld prijzen beschikbaar werden gesteld. De voorzitter zegt, dat de heer De Haan niet naar den bekenden weg meet vragen. De heer De Haan kan zich dat niet meer herinne ren. De voorzitter zegt, dat bij den eersten wedstrijd ie- dcren deelnemer een cadeau krijgt. Bij den 2en be en alle spijsverterings stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij bet ge bruik van Foster's Maag- pillen, bet aangenaamste O en zekerste laxeermiddel. Alom oetkrijgbaat f 0.65 pet flacon. stonden de prijzen uit kunstvoorwerpen en bij den derden uit geldprijzen. Voorzitter maakt meteen van de gelegenheid gebruik de strandfeestcommissie te bedanken voor het door haar verrichte succesvolle werk. De heer Koegel berg vraagt, waarvoor al die feesten op het strand worden gehouden, waarom niet één in het dorp? De voorzitter antwoordt, dat de menschen naar het strand willen. De heer Breebaart merkt op, dat de V.V.V. er is voor de vreemdelingen en die trekt men niet door feesten in het dorp te organiseeren, doch door ze op het strand te doen plaats vinden. Waar moet de V.V.V. inkoopen doen? De heer Koegelberg meent, dat het onjuist is, dat de V.V.V. de cadeaux uit Den Helder haalt. De ne ringdoenden uit het dorp worden gewoonweg gepas seerd. De voorzitter voert aan, dat in Callantsoog geen winkel te vinden is. waar een 130 cadeaux kunnen worden gekocht. De heer Koegelberg bestrijdt dit. Hij zegt. dat zijn opmerking niet alleen hemzelf betreft, doch ook an deren. Het vroegere bestuurslid, de heer Smit, vond het ook niet juist. De winkeliers willen ook de volle medewerking verleenen. Ook wij willen 10 procent korting geven. De heer Schager begrijpt niet wat er tegen is, als Koegelberg en anderen leveren. Ook zij betalen hun contributie, enz., aan de vereeniging. De heer Breebaart merkt op, dat de V.V.V. de kor ting reeds kreeg. Echter werd er in de laatste jaren minder aan geld opgehaald, dan aan prijzen noodig was. Bovendien is de deelname aan den wedtrijd in enkele jaren verdubbeld, terwijl niet het dubbele be drag aan geld werd opgehaald. Het wordt steeds moeilijker cadeaux te geven. Eén of twee jaar terug was er reeds een tekort. De neringdoenden hebben bij een groote deelname wel voordeel, doch de V.V.V. heeft nadeel. De heer Koegelberg: Wij stellen de V.V.V. in de ge legenheid naar onzen grossier toe te gaan, waar ze hetzelfde aantal procenten krijgen dan van de fa. Van Willigen, zoodat de V.V.V. hetzelfde voordeel heeft. De voorzitter zegt, dat men bij Van Willigen te kust en te keür heeft. De heer Koegelberg: Bij Prins zeker niet? De heer Breebaart voelt er wel iets voor om te Callantsoog de inkoopen te doen, mits de neringdoen den alles halen en naar genoegen van het bestuur. De voorzitter is er ook niet tegen. De heer Breebaart meent, dat dit moet worden overgelaten aan de strandfeestcommissie, daar die het geld er voor ophaalt, en de onkosten door haar betaald worden, >dat dit eigenlijk buiten de V.V.V. omgaat. De secretaris merkt op, dat het tekort wordt bij betaald door de V.V.V. De heer Brouwer vindt, dat er maatregelen getrof fen dienen te worden in verband met het hooge aan tal deelnemers, b.v. inleggeld. Dit zal nog nader worden onderzocht. De heer Baken vraagt, of in plaats van 3, niet 6 Zondagen een wedstrijd gehouden kan worden, b.v. door voetbalwedstrijden tc organiseeren. De voorzitter antwoordt dat dit een goed idee is, en het bestuur zal hiermede met de voetbalclub on derhandelen. Salaris Correspondent. De voorzitter zegt, dat in verband met de crisis het bestuur voorstelt het op f25.— te laten. De heer Schager vraagt, hoe het gesteld is met die dubbeltjes, die de correspondent van iedere gast per week ontvangt. De voorzitter antwoordt dat de correspondent een vast loon heeft. Ontvangt hii .neer dan f'25.dan is het bedrag, dat er over is, voor de V.V.V. De heer Schager zou al die dubbeltjes aan den cor respondent willen geven. De Voorzitter zegt, dat dit onmogelijk is, daar de V.V.V. het tekort bijbetaalt. De heer Schut stelt voor, de dubbeltjes, die boven het bedrag van f25 worden opgehaald, ook aan den correspondent te geven. Dus alle dubbeltjes voor den correspondent Het tekort moet de V.V.V bijbetalen, indien de opbrengst minder dan f'25 bedraagt. De heer Breebaart merkt op, dat de aigemeene ver gadering een maximum moet vaststellen, ingevolge het huishoudelijk reglement, zoodat het voorstel- Schut niet in stemming kan worden gebracht, daar dit geen maximum inhoudt. De heer Schut maakt er dan het volgende voorstel van; Het maximum-salaris bedraagt f50 Het minimum f25. Alle dubbeltjes zijn voor den correspondent. Be dragen deze minder dan f25, dan betaalt de V.V.V. het tekort bij. Bedragen deze meer dan f50, dan zijn ze voor de V.V.V. De heer Schut licht rijn voorstel nog toe, door te verklaren, dat de dubbeltjes in de verloopen jaren iets meer dan f25 hebben opgebracht, zoodat het be drag wel niet bij do f50 zal komen. In zijn voorstel wordt dan een maximum en een minimum genoemd. Dit voorstel wordt aangenomen met 24 steramen voor, 1 blanco en 1 tegen. Rondvraag. De heer Schager vraagt, of door de V.V.V. bij het ontvangen van rekeningen, deze wel worden nagezien De Voorzitter begrijpt niet wat de heer Schager be doelt. De heer Schager zegt, dat het hem bij het nazien der rekening is opgevallen, dat enkele rekeningen te hoog waren. Spr. zal geen namen noemen. De heer Breebaart acht dit een verdachtmaking en dringt er op aan, dat de heer Schager namen noemt. Thans worden gissingen gedaan en verkeerden krij gen misschien de naam. De heer Schagen heeft A ge zegd en moet nu ook wel B zeggen. De heer v. Honschooten begrijpt, dat de heer Scha ger geen namen noemt, daar hij neringdoende is. Na een korte discussie noemt de heer Schager man en paard bij zijn naam, waarna de penningmeester nagaat, welke nota's het zijn. Hieruit blijkt( dat op de nota's onder één bedrag tweo of meer dingen zijn ver meld, zoodat de nota's volkomen juist zijn. De Voorzitter merkt nog op, dat het goed is, dat dergelijke dingen worden gezegd, dan kunnen ze worden opgehelderd. De heer Kooij geeft vervolgens nog op als pension houder de heer Jb. Vriesman. De heer Van Honschooten vraagt, of ieder lid een reglement heeft. De Secretaris zal ieder lid een reglement toesturen. De heer Breebaart, brengt ter sprake, dat hij in de dagbladen heeft gelezen, dat er een vergadering van hotelhouders van Noordzeebadplaatsen Is gehouden, waarin werd besloten de hotel prijzen te verlagen. Spreker heeft niet gelezen of Callantsoog daarin te genwoordig was. Als blijkt dat niemand tegenwoor dig is geweest, spreekt de heer Breebaart er zijn te leurstelling over uit, daar men dan eens poolshoogte had kunnen nemen. Als in Zandvoort f2.50 en hier f 4 gevraagd wordt, aldus spreker, dan is het begrij- Iijk dat hier niets komt. Spreker merkt voorts op. dat hij er de aandacht op vestigt, of de hotel- en pension houders niet de prijzen moeten herzien in verband met den slechten tijd. Den heer De Haan heeft het bevreemd, dat de heer Breebaart dit in het midden brengt. Hij herinnert aan een vraag door hem in een vorige vergadering ge daan, eveneens betreffende de pensionprijzen en toen was de heer Breebaart de eerste, die er tegen was. Spr. kreeg toen tot antwoord dat dit een zaak was voor de pensionhouders, die dat onderling maar moesten regelen. De heer Breebaart merkt op, dat hij alleen de aan docht er op vestigt Spreker weet. dat de V.V.V. hier in geen zeggingschap heeft en heeft daarom ook geen prijzen genoemd. Do pensionhouders dienen deze zelf te regelen. In het belang van de badplaats heeft hij medegedeeld, dat. elders de prijzen worden verlaagd en hij vraagt zich dus af of hier de prijzen niet her zien dienen te worden. Als niemand der aanwezigen meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering, daarbij de wensch uitsprekende, dat er dit jaar veel gasten mo gen komen. ANNA PAULOWNA Verkeer van rechts gaat voorl De plaatjes en de lessen daarbij over de verkeers regels, mogen ook wel goed door de volwassenen be studeerd worden. Dat bleek Zondagmiddag weer bij Veerburg. Een auto. komende uit den Oostpolder, wilde de Molenvaart op rijden. Van rechts, van de Van Ewijcks vaart, kwam een motorrijder, die rechtdoor den Dijk op wilde gaan. De autobestuurder liet hem niet voorgaan en een botsing was het gevolg. Alles liep goed af. Met een op het oog geringe beschadi ging van beide voertuigen en zonder zelf letsel te bekomen, konden de bestuurders hun reis ver volgen. „De Stem des Vclks". De heer A. v. d. Ham, voorzitter van de Arbeiders- zangvereeniging „De Stem des Volks kon Zaterdag avond een vrij talrijk publiek in de zaal van den heer H. Jonker welkom heeten. In 't bijzonder werd ver welkomd mej. J. de Vos, die van enkele nummers de pianobegeleiding op zich nam en Daan Pool. die zoo als hij zelf zei, het meer humoristische gedeelte voor zijn rekening zou nemen. Daarop zette de vreeniging haar eerste lied: „De Stem 'des Volks" in, hetgeen ons nogal mat in de i oren klonk. Veel opgewekter werd het „Propaganda lied" gezongen, terwijl de laatste twee coupletten van „Nieuw Leven" mooier klonken dan het eerste. .„Aan den Nacht" was een mooi slot van het eerste deel van het programma. Daan Pool begon z'n voordrachtenreeks met „De kleine Klompjes", een liedje, dat om z'n fijnen in houd de menschen direct pakte. Ook het tweede num mer „De Reuze Potpourri", had grooten bijval, terwijl nummer drie, een ..Niemendalletje", volgens Daan, het deed door zijn aardige aankleeding. We zullen niet alle nummers verder afzonderlijk nagaan. Het koor bracht de liederen zuiver ten ge- hoore, en de pianobegeleiding was bij mej. J. de Vos in goede handen. Het meest effectvolle nummer van Daan was wel ,.De Onbekende Soldaat", dat een aanklacht is tegen den oorlog. Tot slot werd door alle aanwezigen de „Interna tionale" gezongen, waarop de heer Van der Ham, de medewerkenden bedankte en overgegaan werd tot een dansje. Vergeten we niet te vermelden, dat Daan Pool, door de heeren Van Stipriaan, piano en Bakker, viool, goed werd begeleid. BREEZAND. Conoert „Concordia". Met een compliment aan allen die den moed had den gehad het ruwe weer te trotseeren om het con cert var. Concordia bij te wonen, opende de heer B. de Vil3s, voorzitter van de muziekvereeniging Zater dagavond de in de zaal van den heer Jb. Borst ge geven uitvoering. Spr. verzocht daarbij aandacht voor het niet groote, maar mooie programma. Misschien heeft die opwekking den goeden invloed gehad, dat het publiek zich tot werkelijk luisteren zette, maar zeker is, dat de mooie muziek, die Con cordia ten gehoorc bracht, de aandacht daarna ge vangen hield. Men werd zoo geboeid, dat de goede wil, om enkel maar te luisteren niet verslapte. En met te wijzen op de tot het einde geschonken stille aandacht van het publiek, hebben we eigen lijk al meteen een compliment aan Concordia voor hetgeen zij bood, geuit Met den pittigen Kerelsmarsch, in het juiste tempo gespeeld, opende het programma. Hierop volgde de zeer mooie, uit vijf deelen bestaande Suite-Ballet van Popy. Keurig, zonder eenig hiaat, werd de melodie in de Valse Lente door verschillende instrumenten van elkaar overgenomen en zonder eenige weifeling werd het Largo, met de schrille dissonnanten aan het begin, ingezet,. Het derde nummer, een Polka pour Piston, waarin de heer W. Pijnacker de solopartij blies, deed ons dit lid der vereeniging kennen, als iemand, die met de noodige, doch gepaste vrijmoedigheid z'n instrument durft bespelen. Met can extra nummertje werd het eerste deel van het concert afgesloten. Na de pauze waren de fantasieën op de opera's Faust en Tannhauser de mooie nummers, die ons weer met genoegen naar dit deel van de uitvoering deden luisteren. Over een klein ongelukje in de Faust-fantasie wist de geroutineerde leider van het orkest z'n mannen heen te helpen, zoodat waarschijn lijk maar weinigen er iets van merkten. Hoewel we de prachtige Wagner-muziek zeker bo ven die van de Faust stellen, onden we de Faust- fantasie, als compositie, een mooier geheel vormen. We merken echter tegelijkertijd op, dat de uitvoering van de moeilijke Tannhauser minstens evengoed was als van de andere fantasie en de solisten daarin zelfs beter waren. Met aardige, door de radio zoo bekende Krontjong- melodieën, werd het muzikale gedeelte van de uit voering besloten. Hierna zorgde de heer P. Schuts, evenals hij dit reeds vóór de pauze had gedaan, da„ men naast het genieter van de mooie, voor het meerendeel ernstige muziek, ook eens lachen kon. De eigenhandig ver zorgde grime en de uitbeelding van bepaalde typen waren heel goed. Dat ook de voordracht zelf in den smaak van het publiek gevallen waren, bleek uit het luid applaus dat opklonk na het verzoek van den voorzitter, om in dat applaus te doen uitkomen, hoe men het optreden van onzen plaatsgenoot waardeer de. De voorzitter sloot met dank te brengen voor de aandacht, daarbij de opmerking makend, dat men zal moeten erkennen, daardoor .eer te hebben geno ten en eindigde met hulde te brengen aan den han- digen leider, den heer H. B. Schenkels, aan wien het zeer zeker te danken is, met men van zoo'n be trekkelijk klein corps zulke nooie muziek te hooren kreeg. WOENSDAG 13 APRIL HILVERSUM (298 M.) 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper... 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoontnuzlek9.00 Am- sterdamsch solistenkwintet o.l.v. Lou Cohen; V.P.R.o, 10.00 Morgenwijding; VA.RA. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.45 Uitzending voor het Onthouders-radio-comité; 12.00 Tijdsein; 12.01 Varv Septet oJ.v. Is. Eyl; 1.45 Verzorging zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers jr., 3.00 Voor de kinderen, m.m.v, Vara-kinderkoortje o.l.v. Leide Hulscher; 5.30 Vara-or- i kest o.l.v.Hugode Groot;'6.40 Het beginselprogram der S.D.A.P. door G. J. Zwertbroek; 7.00 Joodsch uurtje m. J m. v. het Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot, en zang von Obercanter H. L. Bornstein; 8.00 Uitvoering van .Ju das Maccabaus" door de Amsterdamsche Stem des Volke o.l.v. Anton Krelage en eenige solisten; 10.45 Persberich ten van Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijd- sein en sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.00 Tijdsein en schriftlezing; 8.15 Morgen concert; 10.00 Zang door het N.C.R.V. dameskoor. 10.30 Korte Ziekendienst oJ.v. Ds. I. Groenenberg; 11.60 Har moniumbespeling door F. M. Jurjaanz; 12.00 Politiebe richten12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. Lectuur oJ.v. Mej. M. Wentlnk; 3.00 Concert door het Hendrikstrio; 5.00 Kinderuurtje door A. de Vries; 6.00 Uurtje voor landbouwers; 7.00 G. van Ravenzwaay over: De reformatieperiode en het muziek leven in dien tijd; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. j Persbureau; 8.00 Tijdsein; 8.00 Concert door de Haarlem- sche orkestvereeniging oJ.v. Marinus Adam; 9.00 „De zendingsartoeid onder de Niassers op de Batoe-eilanden; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 11.35 Concert door het orkest Alexys; 4.20 Gramofoon muziek „Carmen"; 5.50 Vervolg „Carmen"; 8.20 Con cert uit „Vieille Alsace". KALUNDBORG (1158 M.) 11.20 Het strijkkwartet oJ.v. A. Bendlx; 9.50 Kamer muziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (418 M.) 3.50 Concert door Omroeporkest; 5.40 Vocaal concert; 6.30 Populaire en dansmuziek; 8.05 Ged. uit „Die ver kaufte Braut" HAMBURG (371 M.) 10.50 Concert door omroeporkest; 3.20 Concert; 6.35 Concert; 9.40 Concert KONIGSWUSTERHAUSEN (1685 M.) 5.50 Populair concert; 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert LANGENBERG (478 M.) 11.30 Populair concert; 12.20 Middagconcert; 4.20 Vei- P perconcert uit Munchen; 7.50 Concert DAVENTBY (1554 MJ 12.20 Orgelconcert; 1.50 Concert, 3.50 Concert, 6.50 H« West Regional trio speelt trio's van Hayden. PARIJS EIFFEL (1448 M)t 8.20 Symphonieconcert. PARUS R. 11785 1 7.05 Gramofoonmuziek; 11.30 Idem; 9.20 Idem MILAAN (331 MJfj 6.25 Populaire muziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.#J Orkestconcert ROME (441 M.' 7.25 Gramofoonmuziek; 8.05 Operauitzending uit h« Kon. Theater. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Om roep-orkest; 7.35 Zang van de Pool sche ren Iers; 9.05 Vioolrecital; 10.20 namuziek. BEKOM UNSTER (460 K) 7.20 Gevarieerd concert; 8.50 Operafragmenten, g* speeld door het Omroeporkest, w 1 E R 1 N a Zaterdag 1.1. gaf het plaatselijk comité van Her wonnen Levenskracht", onderafd. van den R. K- Volksbond, afd. Wieringen, een feestavond op de bo venzaal van den heer Veerdlg. Als spreker trad dien avond op de heer Haver, Hd van het hoofdbestuur van Herwonnen Levenskracht Om 8 uur opende de voorzitter van de tooneelvw eentging „St Hippolytus", de heer F. Klela, de ver gadering met den Christelijken groet Daarna werf staande door allen het strijdlied gezongen. Hierna verkreeg de heer Haver het woord. Spreker schetste in korte trekken het leven in de sanatoria'* Daar hij zelf ook t.b.c.-li)der is geweest wist hij pre cies hoe het daar toe ging. Na de rede dankte Geestelijke Adviseur den heer Haver, die zoo wel willend was geweest naar Wieringen te komen om op dezen avond te spreken over H.L.K. Daarna werd door de tooneelvereeniging opgevoerd „Een offer", tooneelspel in 3 bedrijven door P. Bruinsma. Het geheel gaf een schitterend effect vooral daar de coulissen en het scherm keurig 1' orde wa/ren gebraoht. Jammer dat de zaal niet geheft gevuld was. Zeker door het slechte weer. Na he tooneelspel dankte de Geestelijke Adviseur de speler» en sloot den avond met den Christelijken groet wa4,k na men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. 'Een en ander werd opgeluisterd door Jazz-bané muziek. StlerenkeuTtDf De Provinciale Commissie tot bevordering van Rundveefokkerij in Noordholland hield j.1. ZatertJaf morgen te Hippolytushoef een stieren keu ring. Voorgebracht werden 7 éénjarige en 2 tweejarig stieren en wel twee stuks van Wt Mastert; 1 houden voor Stamboek; 1 afgekeurd; twee van Bakker Sz.: belden aangehouden voor stamboek," van S. Veerdig, goedgekeurd voor FokvereenlgiW» aan gehouden voor Stamboek; 1 van S. J. Rotg*®£ Idem als voren; 1 van P. C. Lant, Idem als vore°' len éénjarige; 1 tweejarige van de Stierenvereenig»®» „Oost-Wleringen", goedgekeurd voor het stambof 1 tweejarige van de Stierenvereeniging „West-W ringen", goedgekeurd voor het stamboek. Keurmeesters waren de heeren E. Koster te Btf hout en Bakker te Venhuizen. Zaterdagavond had In Hotel Lont te hoef een openbare verhuring plaats ten overgf van Notaris Obreen, van Gemeentelijke landerijen- was weinig belangstelling. „De Leg" bracht op 1 aan F. de Maarschalk; De Haukes In Stroeer f 7.00 aan D. van Duin. Voor het grasgewas van kerkhof waren geen liéfhebebrs. hurtal Na deze verhuring had eveneens een ve]r" y. plaats van diverse landerijen van den heer P- gr Sr. Al het gepresenteerde werd opgehouden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 14