DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Uit onze omgeving. Districtsvergadering Coöperatie „De T ij d g e e s t". De hoop op betere prijzen is nu wel vervlogen. - Voorraden begin nen te verminderen, doch nog groote aanvoeren. - Ernstige klach ten over ongeregelden aanvoer. - Opheffing bonnenstelsel komt er door in het gedrang. - De noodza kelijkheid van meer steun. - Vraag naar de producten bevredigend De prijzen blijven echter laag. Zoowel voor roode, gele als Denen. - Deze loopen zelfs nog achteruit. - Kleine aanvoer uien. - Goede prij zen. - Idem peen. - Aanvoer bleten, lage prijzen. De hoop der Langendyker tuinders, n.1. dat het tegen het eind van het seizoen wat beter zou gaan, is tot nu toe niet in vervulling gegaan. Een koud, schraal voorjaar werkt een prijsstijging vaak in de hand, doch al is het weer tot voor ongeveer een week buitengewoon meegeloopen, de prijsstijging is uitgeble ven. Alleen heeft het rottingsproces geen vat op de kool gekregen, althans niet in die mate, dat daarom veel moest worden opgeruimd. De laatste week echter is het weer er echter niet op verbeterd; nochtans is het beter dan een zwoele temperatuur in dezen tijd, wat nog ongunstiger is dan koud weer bij regen en storm. De voorraad stapelgroenten begint natuurlijk sterk te verminderen, al worden er nog voor dezen tijd groote hoeveelheden aangevoerd, in het bijzonder aan de veiling van den Noordermarktbond, bij welker le den nog heel wat aanwezig blijkt te zijn. Doordien het weer deze week niet uitlokt om veel akkerwerk te verrichten, is er ongetwijfeld meer aangevoerd dan anders het geval was geweest. Er werd in de afge- loopen week weer terecht geklaagd over den buiten gewoon ongeregelden aanvoer: op sommige dagen wordt zeer weinig aangevoerd, op andere, b.v. Dins dag en Zaterdag, buitengewoon veel. Vooral aan de veiling van den Noordermarktbond is dit euvel sterk ingevreten. Zaterdag was de aanvoer daar zoo groot, dat, naar men ons meedeelde, de veilingleider er een stokje heeft bij gestoken en een aantal aanvoerders verplicht den daarop volgenden Maandag te veilen. Er zal imsschien wel tegen dezen maatregel gesput terd worden, maar het lijkt ons toe, dat er op een of andere manier moet worden ingegrepen. De tegen woordige toestand is beslist ongezond en toejuichtlng verdient het, dat in het belang der tuinbouwers maat regelen worden getroffen, welke niet anders dan zui verend kunen werken. Het kan allicht de invoering van organisatorische maatregelen bvorderen, waar- woor in vervulling zou kunnen gaan de wensch, die reeds enkele jaren wordt geuit, om een geregelden aanvoer te krijgen. De tuinbouwers hebben te beden ken, dat de consumenten zich in het opmaken van het menu niet regelen naar wat men al of niet wenscht aan te voeren, doch zij hebben er rekening mee te houden, dat de kooplieden op de vellingen vinden aangevoerd datgene, waarnaar gevraagd wordt. Zoo worden de bouwers zelf de schuld, dat het bonnen- etelsel, dat velen hunner verfoeien, als vanzelf levens vatbaarheid krijgt. Het is heusch niet noodig. In den tegenwoordigen tijd zei fiets door de bouwers te be derven. Want het is een en al klagen en jeremieeren. De tuinbouwers raken er maar niet over uitgeklaagd, dat er door de regeering maar geen beslissing wordt Z IJ P E De Hollandsche Maatschappij v. Landbouw, afd. Zijpe en Omstr. De algemeene vergadering van de Landbouwafdeeling werd Maandag 11 April 1932, des morgens half 10 ge houden ten huize van Mevrouw Wed. J. Broer. Scha- gerbrug. De Voorzitter, de heer H. Rezelman kon in zijn ope ningswoord slechts aan een 8-tal leden het welkom toe roepen en spreekt zijn teleurstelling uit over deee geringe bijeenkomst De heer E. A. Lindenbergh leest als secretaris de no tulen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. De diverse Ingekomen stukken geven geen aanleiding tot bespreking en worden voor kennisgeving aangeno men. Verschillende leden van de afdeeling hebben de groote crisisvergadering bezocht, en hoewel deae verga dering goed geslaagd mag heeten, zal het blijkens de nieuwste berichten niet uitloopen op de door de Holt Maatschappij verlangde regeling, doch toevlucht geno men tot het menggebod van boter. De Voorzitter zou het bejammeren als het tot dien maatregel kwam en wijst erop dat een dusdanige regeling geen voordeel zal opleveren aan de kaasfabrieken. Aan 't Hoofdbestuur zal gevraagd worden wat dnt menggebod aan steun voor de Noordhollandsche kaasfabrieken zal beteekenen. De Secretaris brengt het jaarverslag uit, het leden aantal bedroeg 149 met 4 zoons-leden. De tentoonstelling slaagde goed, hoewel meerdere belangstelling voor de rubriek rundvee gewenscht is en overwogen zal worden hoe die meerdere belangstelling is op te wekken. Uit de opgesomde handelingen, vergaderingen enz., blijkt dat de afdeeling een krachtig organisatie-leven heeft. Met waardeering wordt herinnerd aan den krachtigen steun van het vertrokken bestuurslid, den heer K. Kant en enkele woorden gewijd aan den crisistoestand en den wensch geuit dat de toestand spoe dig moge verbeteren. Met een woord van dank wordt het uitgebreide jaar verslag aanvaard. Volgt de rekening en verantwoording van den penning meester. den heer E. A. Lindenbergh. De bescheiden worden nagezien door de heeren C. van der Sluijs en C. Gutker. Na een serieus onderzoek wordt bij monde van den heer Van der Sluijs gerapporteerd dat alles keurig in orde was bevonden. Het saldo bedroeg f 851.87, het dienstjaar begon met een batig saldo van f 732.03, zoodat een vooruitgang is te oonstateeren van f 119.84. De rekening tot een totaal bedrag van f 1895.96 wordt onder dankzegging aan den penningmeester goedge keurd. Wegens bedanken door den heer Joh. C. Bruin wordt tot bestuurslid gekozen de heer C. v. d. Sluijs, St. Maar tensbrug. Het geval JimmlnkVeldere. Bij de rondvraag vraagt de heer P. Vries of er t.a.v. het geval Jlmmink-Velders nog iets aan te doen is om den heer Jimmlnk weer in ons midden te krijgen. De Voorzitter zegt dat aan de bestuursleden was op genomen inzake den gevraagden toeslag op de kool. De hulp, door de regeering verleend, bestaat tot nu toe in de bekende f 700.000. Over 't geheel genomen is daardoor verleend een vijfde gedeelte van wat door de tuinbouwers is gevraagd als het hoogst noodzake lijke. Het is voor iedereen duidelijk, dat deze minder dan halve hulp geen enkel effect sorteert en op den keper beschouwd den tuindersstand nog verder ach ter- dan vooruit brengt. Waar het eigenlijk voor die nen moet, kan het niet dienen, n.1. voor het in stand houden van het bedrijf. Daartoe is toch noodig dat de bedryfsonkosten kunnen worden betaald, waaronder toch mogen gerekend worden kunstmest, landhuur. rente bedrijfskapitaal, zaai- en pootgoed enz. Wat er thans is ontvangen is ongeveer voldoende, om. gedurende den tijd, dat er door de tuin bouwers niets wordt ontvangen, in maximum f 16 per week voor eigen levensonderhoud aan zich zelf uit te betalen. Men wacht nu maar steeds op het tweede mil- lioen, maar de verwachtingen zijn niet hoog gespannen. De tuinbouwers zullen zich zelf moeten helpen, in en door hun organisatie, en daarbij zal wel blijken, dat die noodzakelijke strijd zwaar zal zijn. Voor de roode kool bleek deze week voldoende afzet te zijn. Ondanks dezen gunstigen factor bleven de prij zen slecht. Het kleinste goed was ook nu weer het meest gezocht, doch het was hooge zeldzaamheid, als een prijs van f 3 werd gemaakt. Het meeste van dat soort werd verhandeld voor f 2.40 tot f 2.90 per 100 Kg. Voor de grootere soorten werd van f 0.801 betaald. Midden soort bracht prijzen op die tusschen de genoemde lagen. Voor het mooiste doorsohot werd gemiddeld f 2 betaald, de grootste en meer sterk afwijkende kwaliteit in wat kleinere soort brachten 60 cent tot 80 cent op, prijzen, die duidelijk laten zien, hoe ongunstig de toestand is. Het vorige jaar was het beschot wel aanmerkelijk klei ner, doch de prijzen waren op dezen tijd veel beter. Zoo werd op 9 April 1931 aan de veiling van den Noorder marktbond voor roode kool f 9.1015.40 besteed, op 9 April 1932 was deze noteering f 0.602.90. Er worden tegenwoordig spoorwagens kool van de laadplaatsen verzonden die net zooveel kosten aan vracht, tot de Duitsche grens als de waarde aan de veiling bedraagt. Er werden in de afgeloopen week nog 125 spoorwagens roode kool verzonden. Onder de gele kool troffen we er aan de taaie gele of veldgele. Ook deze brachten maar zeer weinig op. Voor de mooiste kon ruim f 2 gemaakt worden, afwijkende kwaliteit bracht van f 0.70 tot f 1 op. De gele kool vond wel koopers, zoodat ze er niet meer „door liep", zooals we dat dezen winter meermalen con stateerden, doch de prijzen lieten weer alles te wen sch en over. Een groot deel van het aangevoerde bracht prijzen op tusschen 60 cent en f 1 per 100 Kg. Het mooi ste kleingoed, dat altijd het meest gezocht blijft, bracht over 't algemeen niet meer op dan f 2.50. Er kwamen zelfs dagen voor, dat de prijs niet werd gemaakt. En dit betreft dan nog eerste kwaliteit. Voor doorschot wa ren de prijzen nog aanmerkelijk lager. Schering en in slag was hier de prijs van f 0.60. Voor het meest ge zochte kon nauwelijks f 1.60 bedongen worden. Verge lijkt men daarmee de prijzen van het vorige jaar, toen in de overeenkomstige week bij even groote aanvoeren f 46.40 werd gemaakt, dan vallen de tegenwoordige prijzen, al zeer ten nadeele van deze uit. En toen lieten ze ook nog te wenschen over. De aanvoer beliep nog ongeveer 90 spoorwagens. De handel in Deensche witte kool was bijzonder traag. Blijkbaar wordt uit Amerika niet veel gevraagd. Trou wens, de hooge invoerrechten van meer dan f 1000 op een spoorwagen kool, vormt een groote handicap, voor een normalen handel met dit land. Het kleine mooie goed bracht niet zoo veel meer op dan het groote. Het grootste deel van het aangevoerde werd verhandeld voor f 1.30 tot f 1.70. Extra mooi goed kon daar nog wel even boven uitkomen, zoodat daarvoor nog wel f 1.902.10 werd betaald, doch in doorsnee bleef men daar beneden. Voor tweede soort werd f 0.601.10 betaald. De voorra den zijn, gezien de aanvoeren, nog van beteekenis. Niet minder dan 140 spoorwagens werden aan beide veilingen verhandeld. Er kwamen al marktdagen voor, dat er geen uien ter markt kwamen. De voorraden raken uitgeput. Dat pro duct heeft het wel gedaan, dezen winter. Ook nu waren ze nog goed aan prijs. Gewone uien brachten f 10—11.90 op, grove f 9.30—11.10, drielingen f 6.20—7.60. Ook liep de aanvoer van peen aohteruit. Voor groote werd f 34.50 besteed, kleine brachten f 1.301.80 op. Voor bieten was weinig'belangstelling. Er werd f 0.60 1.80 per 100 Kg. voor betaald. gedragen om te trachten Jimmlnk weer in ons midden te krijgen. Spr. heeft dit persoonlijk geprobeerd en Jim mlnk was niet ongenegen maar was niet te bewegen om weer als lid van de afdeeling toe te treden. Er waren steramen opgegaan om met de as. tentoon stelling een fokveedag te organiseereh en dit is ook met den heer Jimmink als voorzitter van de runveefokver- eeniging Noord-Zijpe, besproken, doch tot nu toe heeft Bpr. er niets meer van gehoord. Spr. kan aan de kwestie niets meer doen, maar herhaalt dat Jimmink niet onge negen ia mede te werken. De Secretaris heeft ook den heer Jimmink gesproken en bevestigt dat de heer Jimmink niet bereid is weer lid van de afdeeling te worden. De heer C. van der Sluis vraagt of dit de schuld is van de plaatselijke afdeeling, of is het de schuld van anderen. In het laatste geval kan de kwestie toch geen reden voor den heer Jimmink zijn om geen lid van de afdeeling te willen worden. De Voorzitter gelooft dat er iets persoonlijks tus schen was. Het bestuur kreeg van de leden opdracht den heer Velders tot de afdeeling te trekken, de leden wilden den heer 'Velders voor de vereeniging behou den. Dat is geprobeerd met de gedachte, dat het niet meer zou worden als voorheen. En die verwachting is ook bewaarheid geworden. We hebben aan den heer Velders niet meer zooveel gehad als het geval was geweest, maar we weten ook dat dit van den heer Velders geen onwil was, maar onmacht, hij mocht niet meer. En we weten ook dat de heer Vel ders wel eens te veel werk op zich nam. De heer Jimmink wees daar op. De heer Velders beloofde alles en dat was van zijn kant niet goed. Spr. hoopt dat de heer Jimmink weer als lid der afdeeling zal toetreden, de heer Velders is hier niet meer, we wer ken nu met den heer Veenstra. De heer Rampen zegt dat de sohuld niet bij den heer Jimmink lag. De Voorzitter zegt dat wat de heer Jimmink zei, waar was en daarom was het voor het bestuur zoo moeilijk. De leden wilden den heer Velders hou den, want het was niet de schuld van den heer Vel ders, dat hij niet alles kon volbrengen, wat hij be loofd had. De heer P. Vries geeft in overweging om den heer Jimmink eens uit te noodigen tot een bespreking in een bestuursvergadering. Geïnformeerd zal worden of de heer Jimmink be reid is voor een dergelijke bespreking in een bestuurs vergadering te verschijnen Besloten wordt om de belde fokvereenigingen „Noord-Zijpe" en „Zuld-Zijpe" aan te schrijven over medewerking tot het houden van een fokveedag voor fokkers uit de gemeente Zijpe, tijdens den tentoon stellingsdag. De heer C. Gutker vraagt of het mogelijk is nieu we leden voor de afdeeling te werven. De Voorzitter deelt mede, dat iemand het idéé had geopperd om de leden der kaasfabrieken de verplich ting op te leggen om lid van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw te worden. Naar spr.'s mee ning zou dit niet de gewenschte oplossing zijn, doch wel om in de algemeene vergaderingen van de kaas fabrieken te wijzen op de wensohelijkheid dat alle leden der fabrieken lid worden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw De heer C. van der Sluijs verwacht dat dan het antwoord zal zijn, dat men die noodzakelijkheid in ziet, doch dat men de kosten aan het lidmaatschap verbonden, niet kan betalen. Dê Voorzitter meent dat die kosten toch niet zoo'n bezwaar kunnen opleveren. Velen toch lezen „De Boer derij" voor f 3.50, terwijl het lidmaatsohap van de Holl. Mij. f 5 kost en men dan het eigen orgaan ontvangt. Propageeren in de vergaderingen der kaasfabrieken is wel gewenscht en dan verdei de leden persoonlijk hun best doen om nieuwe leden te werven. De heer C. v. d. Sluijs acht het gewenscht dat er een paar leden aangewezen worden om de finantieele com missie te vormen, die de jaarrekening van den pen ningmeester naziet. De Voorzitter deelt mede, dat de vorige penningmees ter ook steeds een paar leden daarvoor aanschreef. De heer P. Vries merkt op dat de rekening eerst door het bestuur wordt nagezien. De heer Van der Sluijs zegt, dat de rekening keurig in orde was. maar de rekening kan beter vooraf worden nagezien, dan tijdens de vergadering. De Voorzitter zegt. dat straks reeds bij de bespreking over het houden van een fokveedag tot uiting is geko men. dat de leden ook dit jaar weer een tentoonstelling wenschen. Het bestuur zal een en ander weer regelen. De goedkeuring op de te houden verloting is aange vraagd. Hierna volgt sluiting. ANNA P AULOW N A VAN EWIJCKSLUIS. Vrijdagavond hield de Coöperatie „De Tijdgeest" van Winkel een districtsvergadering voor hare leden in Anna Paulowna, welke vergadering gehouden werd in de zaal van den heer W. Walboer. De verder afwonenden werden daarbij in de gelegenheid gesteld de vergaderig per autobus te bezoeken. Over dit be zoek viel dan ook niet te klagen, want de zaal was tot in de uiterste hoekjes bezet Direct bij de binnenkomst werd het oog reeds aan genaam getroffen door verschillende stands, welke aan één der zijden van de zaal was aangebracht en waaruit men al direct kon gewaar worden, op hoe veelzijdig gebied deze Coöperatie werkzaam is. Men trof er n.1. zoowel matwerk als gummilaarzen, zoo wel borstelwerk als zeepproducten, zoowel porselein en aardewerk als manufacturen en breiwol aan. Als allen gezeten zijn en de voorzitter, de heer Ham, de vergadering opent spreekt deze er zijn groote verheugenis over uit, dat deze vergadering zoo byzonder goed gezocht is. Aanvankeiyk trokken de districtsvergaderingen slechts enkele leden, dat is ge leidelijk beter geworden. Nu zitten wy voor een volle zaal met meer dan honderd menschen. Een zoo ruim bezoek is nog niet voorgekomen. Waar deze districts vergadering de laatste is, die dit jaar gehouden wordt, mag dus wel van een waardig besluit worden gesproken. Spr. hoopt, dat uit deze vergadering vele vragen zullen worden gesteld, die aanleiding tot ver dere bespreking kunnen zyn. Op de verschillende daarna door den Voorzitter ge dane meededelingen zullen wy hier niet verder In gaan, omdat deze reeds eerder in de persverslagen van soortgeiyke vergaderingen tot uiting zijn geko men. Slechts maken wy een uitzondering voor de op merking van den Voorzitter, dat niet overal de districtsvergaderingen door den leden van den leden raad trouw waren bezocht, maar ook In dit opzicht de ledenraadsleden in Anna Paulowna bleken te we ten, waar hun plaats was. Hierna volgt bespreking Jaarverslag, waarvoor zich de heer K. Keuris opgeeft. Deze begint met er aan te herinneren, dat door hem op de ledenraads vergadering vrschlllende vragen zijn gesteld en op merkingen zyn gemaakt. Deze hebben daar tot ruime discussie aanleiding gegeven. Spr. denkt er niet aan, deze vragen allen weer opnieuw als punten van be spreking aan de orde te stellen. Van een paar ervan is het echter misschien goed, deze ook hier nog eena te stellen, omdat het aan spr. bekend is, dat deze vragen hier door meerderen zyn gesteld en het be stuur dan gelegenheid heeft, meteen de nieuwsgierig heid van bedoelde leden te bevredigen. Spr. stelt dan de volgende vragen: le. Waarom zyn de obligatiën zoo laat uitgeloot? De datum van uit loting hiervan was 1 December en wij ■waren reeds een heel stuk in 1932. eer de uitgelote stukken werden gepubliceerd. Dit heeft by verschillende obligatlehóu- ders tot gemopper aanleiding gegeven; 2e. Waarom was ditmaal in het Jaarverslag het Bestuursvoorstel inzake dividend-verdeeling niet opgenomen, zooals wy dat in het vorige jaar wél konden vinden? 3e. De propagandakosten zijn over 1930 en 1931 vergeleken met meer dan f 1000 per jaar gedrukt. Is dit werke lijk een voordeel? De bedryfsleider, de heer Ten Hoorn, deze vragen beantwoordende, zegt, dat wat betreft de uitloting der obligatiën. deze werkelijk begin December heeft plaats gehad. De uitslag dezer uitloting is echter door een verzuim veel te laat aan de belanghebbenden me degedeeld. Er zal echter voor gezorgd worden, dat dit voortaan vlugger geschiedt. Ten opzichte der tweede vraag deelt spr. mede, dat de balans dit jaar vroeg klaar was en het jaarverslag ook in verband met de spoedig te houden ledenraads vergadering vroegtijdig is gedrukt. De dlvldendkaar- ten kwamen echter in het algemeen te laat binnen en een berekening op geschatte bedragen achtte spreker niet juist. Precies daags voor de ledenraadsvergade ring kon de dividend-berekening worden opgemaakt. Het was toen te laat, om er de ledenraadsleden nog vóór de vergadering mee in kennis te stellen. Wat betreft de verlaging -der pro pa gand a-kosten, hiertoe hebben verschillende oorzaken medegewerkt. Er is n.1. minder geadverteerd, het weekblad „De Verbruiker" is niet meer aan alle leden uitgereikt om dat sommigen er geen prijs op stelden, er zijn minder circulaires verspreid, enz., enz. Spr. geloott niet, dat deze vermindering van uitgaven een nadeeligen in vloed op den omzet heeft gehad. In dit verband wijst spr. op het nieuwe propagandamiddel, het eigen tyd- schrift, dat thans regelmatig verschijnt en naar *pr. hoopt, veel voorlichting kan geven. Verder deelt spr. nog mede, dat door den heer Keu ris op de leden raadsvergadering een van het be stuursvoorstel afwykend voorstel inzake dividend- verdeeling werd ingediend. De heer Keuris achtte n.1. het dividend voor broodverbrulk te hoog, omdat hier voor 5 pet. werd vastgesteld, terwyi het winstcyfer 4.32 pet. bedroeg. Het bestuur is echter van meening, dat het broodverbrulk nog meer kan stygen en dit meerdere dividend zou dus ook als propaganda voor dit doel kunnen worden beschouwd. De heer Keuris is met het antwoord op de door hem gestelde vragen tevreden. Over het verschil tus schen het bestuursvoorstel en het zyne, dat door den heer ten Hoorn thans opnieuw in bespreking is ge bracht, wil spr. echter nog wel iets in het midden brengen. Het winstcijfer der Winkel-afdeeling be droeg 1.23 pet., dat van de Bakkerij-afdeeling 4.32 pet. Het bestuur stelde voor om voor den Winkel 1 pet. en voor de Bakkerij 5 pet. dividend uit te keeren. Spr kon zich daarmee niet vereenigen, omdat z.1. nooit hooger dividend mag worden uitgekeerd, dan winst Is behaald. Spr. heeft toen voorgesteld, het dividend voor de winkelwaren op 1!4 pet te brengen en dat voor de bakkerswaren te verlagen tot 4 pet. Spr. weet wel, dat hem geantwoord zal worden, dat ook aan niet-leden wordt verkocht en daarop dus ook winst wordt behaald, doch spr. wenscht die winst ten bate der reserve te brengen. Spr. heeft het echter op de led en raadsvergadering verloren, al heeft het spr. genoegen gedaan, dat de minderheid vrij aanzien lijk was. aar spr.'s standpunt is daarom nog niet gewy'zigd. Nadat èn de heer ten Hoorn én de heer Kuris hler- over beiden nog eens voor de tweede maal het woord hebben gehad, zegt de laatste, dat hierover thans niet verder behoeft te worden gestreden, wyi het slechts een meenlngsverschil betreft over de vraag, op welke wijze de belangen der Coöperatie het best kunnen worden gediend. Dan volgt de rondvraag, waarby een stroom van vragen wordt gesteld en opmerkingen worden ge maakt over prijzen en prijsverschillen, kwaliteiten en hoedanigheden van verschillende artikelen, waarop wy hier eohter niet verder zullen ingaan. Sommige dezer vragen worden door den Voorzitter, andere door den hr. ten Hoorn weer andere, door den Propa gandist, den heer Van der Wal, beantwoord. Slechts een paar gemaakte opmerkingen volgen hier. Zoo wenscht o.a. de heer L. Blaauboer dat, wan neer weer een verslag van een ledenraadsvergadering in de pers zou verschynen, dit ook zou worden ge steld. dat het lezend publiek, indien een tegenvoorstel i is ingediend, als op de laatste ledenraadsvergadering I door den heer Keuris, uit het verslag ook zal kun nen opmaken, wat dat tegenvoorstel Inhield. Dat wai uit het laatste verslag niet op te merken. Toegezegd wordt, dat hiermede voortaan rekening zal worden gehouden. Verder werd nog door mevrouw Koeten da opmerking gemaakt, dat haars inziens de vrouw van den winkelhouder Willig te Van Ewijcksluts voor hare werkzaamheden aan den winkel extra dient ta worden betaald. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de omzetprovisla voor verhoogden omzet natuuriyk wordt verstrekt, doch dat het bestuur tot heden nog niet verder heeft durven gaan. Als men verder gaat., moet dit mogelijk zyn. Voorzitter hoopt, dat zulks In de toekomst mogeiyk zal biyken. Dan worden als verrassing een vyftal taarten en eenl- ge knotten breiwol onder de aanwezigen verloot, waar na de opvoering van een kluchtspel in 1 bedrijf: „Da bevroren Tante" volgt. Waar de hierin medespelenden zéér goed in hun rol bleken te zitten, en de bedoelde klucht bu'zonder komische momenten biedt, werd dit spel met zeer veel genoegen gevolgd en was de lach haast niet van de lucht En toen... toen zou het elgeniyk afgeloopen geweest zyn. maar waar deze vergadering de laatste der dis trictsvergaderingen was, had het bestuur gemeend, de zen avond niet zoo maar te mogen laten voorbijgaan en het tooneelclubje, dat aan de leden op vijftien verschil- lende vergadering een prettigen avond had bereid, nn ook eens een aparte hulde te moeten brengen. Aan ieder der vyf medespelenden werd hierop met enkels gepaste woorden een aardig bloemstuk uitgereikt De heer Van der Wal. bracht hiervoor, mede namens de overige spelers, zyn dank uit Deze hadden echter niet alleen het publiek, maar ook zlohzeiven met des* opvoeringen genoegen gedaan. En als er dank moet wor den gebracht moet z.1. ook de regisseur, de heer ten Hoorn, daarin allereerst meedeelen. Overigens was spr, wel wat verbaasd, zoo Jn de bloemetjes te worden gezet want de coöperatie ls een zaak van Ideeele beteekenis, waar iedere daad niet met klinkende munt behoeft te worden betaald. Spr. uit verder nog de hoop, dat ds coöperatie zóó in beteekenis zal toenemen, dat de zalen te klein zullen worden om de vergaderingen te houden. Nadat ook de Vlce-voorzltter, de heer Ga ij aard, nog enkele propagandistische woorden heeft gesproken, sluit de Voorzitter het officieele gedeelte van dezen avond met den wensch. dat het idealisme, dat in de cooperatii aanwezig is, alle aanwezigen verder zal bezielen. Spr. koydigde daaibü aan. dat één der leden %'an het tooneel clubje. de heer Blaauboer, die meermalen hier en daar optreedt, zich nog bereid verklaard had als toegift nog enkele nummertjes van zün repertoire te geven. Spreker hoopt dat ook hiervan zal worden genoten. De heer Blaauboer gaf daarop nog verschillende zang nummertjes ten beste, waarby de heer Stiprla&n heen op de piano begeleidde. Hoe Iaat alles was afgeloopen, ls ons niet bekend, om dat uw verslaggever een stuk na middernacht is ver» trokken, maar nog lang ls een groot deel der aanwe zigen gezellig bijeen geweest. De Coöperatie „De Tijdgeest" heeft van dezen avond! wel eer gehad. VAN EWIJCKSLUIS. Uitvoering gymnastlekvereen. „D.O.K.E.V.l Het hier ter stede actieve Crisiscomité heeft na ovw leg met den Gemeenteraad besloten aan die landbouwert welke de noodzakeiykheld kunnen aantoonen, reductl» op waterlevering toe te staan. Een en ander moet f*" meld worden vóór 18 April aa Ongeveer anderhalve maand ls het nu geleden. dd een persoon by garage Manshanden alhier een aanvroeg, en daarmee z.g. naar Alkmaar vertrok. inclusief auto waren en bleven weg. Totdat tensW de heer Manshanden zelf 't ongelooflijke geluk had ofl op de pont te Velzen zich plotseling tegenover tfn vet* misten wagen te bevinden. De politie aldaar onderzoen de affaire terdege, en ontdekte allerlle wonderlijke ken. Zoo had byv. de oplichter de wagen voor een al'"* idiootst lagen prijs aan een ander van de hand 8^®^ Ook deze had zeker weer contanten noodig, en verkop de auto ten tweede male. En weer voor een „crisis-pn)^ Enfin, de heer Manshanden was al lang in z'n sas d» hy zyn eigendom weer terug had, maar daarentegen politie niet. Die was niet van plan al haar opsporing* radio-berichten enz. zoo maar renteloos te laten zette energiek 't onderzoek voort. En zie! Zy is Na een maand van y'verig speuren is 't haar gehikt, tal van informaties eindeiyk in Rotterdam den auto te arresteeren. Zoo is ook deze zaak weer uit de wew behalve voor de justitie en den onderhavigen Per*° die nog een appeltjs met elkander te schillen be® I Zondagavond gaf de gymnastlekvereenlglng „D.O.Rf* E.V." een openbare uitvoering in de zaal van den he«: Walboer, waarby aan donateurs vrijen toegang werd verstrekt Het weer was bar slecht en noodlgde dus niet uit tedf een bezoek, hetgeen echter niet belette, dat het zaaltji' zy het dan wat laat, toch flink bezet weid. De Voorzitter, de heer K. Walboer. heette den au- wezigen hartelijk welkom, verheugde er zich over, <W nog zoovelen het slechte weer hadden getrotseerd <t hoopte, dat het gebodene naar genoegen zou zyn. Dan ving de afwerking van het programma aan et zooals men dat van „D.O.K.E.V." gewoon is, het werd ook ditmaal weer heel vlot afgewerkt. Alleen ontstond tusschen het derde en vierde nummer een aanzienlik hiaat doordat het electrtach licht tot driemaal toe kort achter elkaar uitging en de geheele zaal telkens lang* dan gewenscht was. in het donker werd gezet. Sommlp jongelui waren dan wel eens wat erg rumoerig, het geen het wachten op 't opnieuw aangaan van het licht nu juist niet veraangenaamde. Wat de gemaakte oefeningen betreft deze mocht» ook nu weer gezien worden. De oefeningen der melsjd aan paard en brug waren, gezien den leeftijd, heel aar dig. Die der heeren aan brug en ringen waren niet al leen mooi, maar tevens zeer zwaar. Ook de vrUe oefe ningen der heeren werden zeer goed tot uitvoering ge bracht Het leeuwendeel der oefeningen werd ditmaal door da dames gegeven, die niet minder dan zes nummers had den te verzorgen. Daarby werden door sommige dam* zoowel aan brug als paard, heel mooie prestaties ver richt By de vrije oefeningen voor dames was één nummer, hetwelk op den 23 April a.s. te Schagen te houden wed strijden in drie graden zal worden uitgevoerd. Hiervan kwamen vooral de oefeningen in de eerste en tweede graad zeer goed tot hun recht Mooi was ook het staaf- zwaaien, welk nummer er zeer goed in bleek te zitten, tenrijl het laatste nummer, eene langzaam vloeiend! oefening, die door het sleepende tempo, dat er in gelegd werd, zeer veel van de krachten der uitvoerenden verg de, toch heel goed ten einde werd gebracht Als altijd heeft „D.O.K.E.V." ons ook ditmaal we« een heel mooien avond bereid. Na afloop volgde het gebrulkeiyke bal. DEN HElDEi

Schager Courant | 1932 | | pagina 6