i[ 1 Schade voor de Zuiderzeerisschers. Dni 4 DEN HELDER Naar wij vernemen zal van 14 tot 18 April a.s. circus Olympia" haar tenten alhier opslaan. Dit wordt dan 2 maal in 2 jaren! Wel 't bewijs dat de Jutters dergelijke verstrooiing apprecieeren. In de afgeloopen week is onze stad met eenige, hoe wel tijdelijke, nieuwe bewoners vermeerderd. En wel met een collectie zigeuners van het zuiverste water! Mannen en vrouwen zijn daar te bezien, zooals ze In Hongarije leven en lieven, enh et geheele kader, waar in zij zich bevinden, is werkelijk niet on-interessant. Of het gemeentebestuur ook met deze romantische immigratie acoord zal gaan, is een tweede vraag. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een niet vol tooien nuchtere marinier, toen hij de loopplank van z'n achip over balanceerde in de haven gevallen. Op zijn hulpgeroep kwamen eenige leden der equipage hem te bulp. Evenwel, 't was hoo g tijd, want de bachus-offeraar jonk reeds, en bewusteloos heesch men hem aan dek. Ns geruimen tijd pas gelukte het hem weer by te bren gen. Een en ander zal voor den „zeesoldaat" nog wel een staartje hebben! Doorden storm is Zondagmorgen vroeg een fietsryder, afkomstig uit Breezand of Anna Paulowna met zyn rij- wel ln het Noord-Hollandsch kanaal gereden. De man, die niet zwemmen kon was zoo gelukkig den kant te kunnen grypen en zich weer op den wal te hyschen. Zijn fiets heeft hy lntusschen nog niet kunnen bemach tigen. v. Zaterdagavond laat brak brand uit by een familie in de Langestraat. De reden hiervan was de storm, die een schoorsteenbrand veroorzaakte. Aanvankelijk liet 't zich niet zoo mooi aanzien, en dacht men er aan de brand weer te alarmeeren. Gelukkig is 't zóóver niet gekomen, en kon met emmers water 't vuur gebluscht worden. Een groot gedeelte van het huisraad was echter geheel vernield, CALLANTSOOa Brand. In den nacht van Zondag op Maandag is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken ln de woning bewoond door den heer R. de Groot te Groote Keeten. De brand weer was spoedig ter plaatse, doch mede door den ster ken wind lag de woning in zeer korten tyd in puin. De bewoners werden wakker door de rook. die in de slaap vertrekken drong. De geheele inboedel ging in vlammen op. Niets werd gered. Verzekering dekt de schade. EAREN KARSPEL DIRKSHORN. Zaterdagavond vergaderde de afd. Harenkarspel der S.D.A.P. ln het lokaal van den heer P. Pijper te Dirkshorn. Nadat de voorzitter met een toepasselijk woord de vergadering had geopend, volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. Hierna volgde jaarver slag van den Congresafgevaardigde, welke den dank van de aanwezigen ontvangt. Volgt bespreking te houden Meifeest. Na een geanimeerde bespreking wordt besloten dit te houden op Zaterdag 7 Mei in samenwerking met de afd. St. Maarten, in café Py- per te Dirkshorn. De avond zal gevuld worden met muziek, zang en voordracht, hetwelk nader zal wor den bekend gemaakt. De Voorzitter deelt mede, dat de openbare vergadering met land- en tuinbouwers In- plaats van 25 April, op Vrijdag 29 April zal gehou den worden. Na een opwekkend woord wordt de ver gadering te ongeveer 10 uur gesloten. S7 N T MAAKTEN Zondagavond voerde de zangvereeniging alhier on der leiding van den heer P. Grin, in het lokaal van der. heer A. Zw&kman op „Malle Geert", zangspel ln Wdrijven van Mart. Schuil. Ondanks het slechte vetr, was de zaal goed bezet en kon de vereeniging, het finantieele gedeelte betreft, tevreden zyn. Ook nu de opvoering heeft plaats gehad, mag de vereeni ging over haar werk tevreden zyn. daar de tyd hier aan door directeur en leden besteed, voor de aanwe- rigen een aangenamen en genoegeiyken avond heeft bezorgd. Natuurlijk is dit door de leden zelf wel ge constateerd, daar het geheel onder ademlooze stilte ls aangehoord en dit ten alle tyde als bewijs geldt, dat van het gebodene genoten wordt. Wanneer wy dan ook zoo In gedachten den avond de revue laten pas- weren, ls het in de eerste plaats „blinde Mie" wier «pel wy met aandacht volgden terwyi de vertolking van Malle Geert ook een algeheele voldoening gaf. Daarnaast moet vermeld worden de uitbeelding der Baronesse, welke op waardige wijze werd vertolkt. Om nog meer in bijzonderheden te treden zou ons te ver voeren, 't Zy genoeg als met het volste recht gezegd mag worden, dat een ieder zyn of haar toe gewezen rol op een wyze voorbracht, waarby werd genoten. Ook de verlichting, geheel bewerkt door den heer J. de Pee van de Stroet, hetwelk hem menig avonduurtje gekost heeft, heeft veel tot het welslagen bijgedragen; laat hem hierdoor voor zyn moeite be loond zyn.. Noemen wij als laatste Mevr. Loevens uit Alkmaar, welke voor de grimage zorgdroeg en dit op de by allen welbekende schitterende wyze deed, dan etappen wy weer in gedachten de zaal van Ap en Antje uit en roepen de vereeniging een welgemeend tot weerziens toe. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Zaterdagmiddag werd alhier een stierenkeuring ge- kouden uitgaande van de Provinciale Regelingscom- missle voor de Rund veefokkerij. Goedgekeurd werden: a. Twee-jarige stieren: Frans E 7. eigenaar J. Porte- ffUs. 't Zand: Frans 4, eigen. W. Jimmink Jz. Schager- rug. Zwarthaak, eigen. Fr. Nieuwland, Burgerbrug, rajis van Marie 16. eigen. Gebr. Hoornsman, Koegras, ok Max 9, eigen. J. E. J. Kramer, Burgerbrug, Anna's *rans, eigen. K. Eriks. Zuid-Zijpe. b. Éénjarige stieren: Marinus B., eigen. C. N. de Wit, Frans K 14, eigen. J. A. J. Kramer, Burgerbrug, an Jan. eigen. J. Jimmink, Schagerbrug, 19 .1? «'gen. W. Jimmink z.. Schagerbrug, Wodan Jimxrrinb Eriks« Zuid-Zijpe; Wodan Jan 4„ eigen. W. ZiiMJ7h Jz-' ^bagerbrug; Frans B 7. eigen. J. Eriks Maarte^,ofb™ 45' V" d" Slu*8' S,nt ter3TVCe,!rllipC0Ininlssie bestond uit de heeren E. Kos- Jb. J rkhout' Jm. Blaauboer Kz. te Schagen en jF te henhuizen. De Ryksveeconsulent was de keuring by te wonen. alhier^f^0^ gaf dG tooneelvereeniging „Onder Ons" JModder1" ede ultvoer*ng ln het café van den heer ■weennZlti 1i>ersonGn waren aanwezig. De ongunstige niet g n zullen wel reden ^weest zyn, dat van rfa eren k'Ük van belangstelling voor het werk OnfAv^°Üfe vereeniging hadden gegeven. 8 bMril^T^Werd: "Haar laatste wil", een biyspel ln De hanLi? J' W- van der He,den en H. Bakker, ten etoJ? ft Plaats op een landgoed „ergens" bul- Helèden in-™ 7** C6n overIeden erftante, wier faml- noodied ?e ulterste wilsbeschikking, zyn uitge- testamenf^n1*11?6!^0 dagen v6ór de °P«ning van het spirant-erfc* landgoed te komen logeeren. De ad- verzoek nS nfmen voldoen maar al te gaarne aan dit waaron'h»?'* *afWachting van het gewichtige moment te korten Llf^01001 201 worden gelezen, zich den tyd 'Mie met "k Jrtlü"! luchtk*st«l«" te gaan bouwen en dige neef maken. Twee personen, een jeug- elgenliik de" DlCht d°en hleraan mede en zig y eenigen, die voor hun genoegen aanwe- jESPZÏZiï testament wordt geopend, blijkt dat aar nalatenschap heeft vermaakt aan de fami lieleden die de 3 „proef" dagen zonder ruzie te maken hebben doorstaan. Blykens de aanteekeningen van den notarisklerken, die ter controle van een en ander gedu rende den proeftyd aanwezig waren, hebben slechts de jonge neef en de jonge nicht tusschen wie zich in- tusschen een lief desgeschiedenis je heeft ontwikkeld aan den eisch voldaan en worden in het bezit van de erfenis gesteld tot niet geringe desillusie van de heb zuchtige familieleden. Een vlot gespeeld, tot hoogst vermakeiyke en komi sche verwikkelingen aanleiding gevend tooneelstuk. De rollen werden keurig uitgebeeld en er klonk dan ook na afloop van ieder bedrijf een klaterend applaus op- Na de pauze kregen we te aanschouwen „Hannes wordt ingekwartierd", een klucht in één bedrijf van J. J. Rentmeester. Ook dit tooneelstukje werd heel goed vertolkt en viel zeer in den smaak van het publiek. Jammer dat van dit stukje door een hinderiyk rumoer in de voorzaal nogal eens iets verloren ging. We geloo- ven niet te veel te zeggen, wanneer we als ons oordeel uitspreken, dat deze avond uitstekend is geslaagd, en de leden der vereeniging met hun regisseur, de heer Loevens, met voldoening op dezen avond kunnen terug zien. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog langen tyd byeen. PETTEN. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" van Schoorl trad Zondag te Petten op met „Tropenadel" door Henri van Wermeskerken. Ofschoon dit werk geen byzondere literaire kwaliteiten bezit, maken de vlotte dialoog, de rake typeering en de vele kluchtige scè nes het tot een graag gespeeld en ook vooral graag gezien stuk. Het publiek heeft althans zeer genoten van de vlotte vertolking van „Nieuw Leven". De da mes en heeren gaven blyk, dat ze met animo en toe wijding gestudeerd hadden onder de deskundige lei ding van den regisseur, den heer Rossenbacker, wiens gunstigen Invloed in tal van onderdeelen te be merken viel. Een bespreking der verschillende op tredenden zou ons te ver voeren, volstaan we met de mededeeling, dat het geheel ons zeer bevredigd heeft Wellicht ware wat meer aandacht te besteden ge weest aan de tooneelaankleeding in 't algemeen en had de souffleur zich wat minder nadrukkeiyk van zyn taak kunnen kwyten. Deze paar opmerkingen, welke onzen totaal-indruk niet verzwakken, meenden we te moeten maken. WIERINGEN DEN OEVER. Voethalvereenlging „Voorwaarts". J.l. Zondag 10 April heeft de voetbalvereenlging „Voorwaarts" in de zaal van den heer A. Klein te Oosterland een propaganda-avond georganiseerd, waarvan het de bedoeling was eenige gelden by el kaar te brengen tot versteviging van de kas der ver eeniging. Nadat de heer Hekman, secretaris van Voorwaarts, het doel van den avond had uiteengezet en dank had gebracht aan degenen die zich voor het organiseeren ervan hadden geïnteresseerd, werd voor een slechts matig bezette zaal aangevangen met de vertooning der verschillende programmanummers, be staande uit diverse kleine schetsen van vrooiyken aard, zooals „Het levende standbeeld" en „De twee vagebonden", benevens een aantal voordrachten, die meerdere malen den lachlust der aanwezigen opwek ten. Ook de op touw gezette z.g. Amerlkaansche ver lotingen liepen goed van stapel en brachten heel wat geld in het laadje, al zal de totale opbrengst van den avond niet zoo bijzonder zyn meegevallen. Maar alle begin is moeliyk en elke vereeniging heeft in het oprichtingsstadium te kampen met finan- cieele zorgen. Wy wensohen de nieuwe voetbalclub dan ook toe, dat. de naam „Voorwaarts" niet voor niets is aangenomen en dat er in de toekomst ook werkeiyk van voorwaarts gaan sprake zal zyn. Het op deze eerste uitvoering volgende bal hield de aanwezigen nog eenigen tyd gezellig byeen. Feestavond V.VJtfJ». Wy hebben het wel by het goede eind gehad toen wy in onze aankondiging van den door de Vereeniging van M.U.Z.-personeel (V.V.M.P.) te houden feestavond voor spelden dat de avond van den negenden April een zeer goede avond beloofde te worden. De uitkomsten hebben bewezen dat wij nog optimistischer gestemd hadden kunnen zyn, want hetgeen V.V.M.P. j4. Zaterdagavond haren leden en genoodigden wederom heeft geboden, heeft het aantal prettige herinneringen aan vroegere door do Vereeniging georganiseerde avonden wederom met een én wel een 18 karaats vermeerderd. Te kwart over 7 meldden zich reeds de eerste bezoe kers en als het op 8 uur gestelde tydstip van aanvang reeds met een kwartier is overschreden, zyn ruim 250 aanwezigen byeen in „Concordla", voor deze gelegen heid stemmig, doch byzonder smaakvol, o.a. met groote artistieke lampen, naar eigen ontwerp ln M.U.Z.-kleu- ren In eigen „ateliers" vervaardigd, aangekleed. De keu rig uitgevoerde feestprogramma's, waaraan ook typogra fisch byzondere zorg was besteed, vinden grif hun weg naar de bezoekers. De heer van Wely, in zyn kwaliteit van secretaris, te vens fungeerend voorzitter der vereeniging, opent als steeds met een korte doch vlotte toespraak den avond, die daarop met applaus wordt ingezet. De heer der Kinderen met zy'n orkest heeft zich in middels op verdienstelyke wijze doen hooren en de ac cordeon-virtuozen hunkerden zichtbaar naar het oogen- blik waarop ook zy zullen kunnen optreden. Allereerst ls het echter Frits Bouwmeester die met zyn ensemble onze aandacht komt vragen voor den hoofdschotel van den avond, een blyspel ln 5 tafreelen van George Co- han, getiteld „Whispering frlends", oftewel ln de Hol- landsohe vertaling van Constant van Kerckhoven Jr., „Van je vrienden moet je 't hebben". Medewerkenden zyn Lien de Jong. Frits Bouwmeester, Jo Koster, Ferd. Koolbergen. Annie Brugman en Paul Storm, waarvan Mevr. de Jong en de heeren Bouwmeester en Koolber gen goede oude bekenden. De rolverdeeling ls in volg orde der genoemde namen: Emily Sandford, een Ame- rikaansch weeuwtje, bezitster van een vermogen, haar door haren eersten man nagelaten en thans sedert kort hertrouwd, haar man Joe Sandford, haar vriendin Do- ris Crawford, Al Wheeler, vriend van Sandford, de huls- houdster Natalie en last not least Daly. de butler-huls knecht der familie. De heer Bouwmeester heeft zelf de regie van het blijspel, waarvan dè tafreelen zich afspe len In de woning van Mrs. Sandford in New York City en wel in de huiskamer-hall. U verlangt een bescha ving lezer van hetgeen Bouwmeester en zyn medewer kers ons hebben doen genieten? Het is niet wel doeniyk daarvan ook by benadering een résumé te geven zonder een pagina plaatsruimte in te nemen, hetgeen waarschynlyk een conflict met de Redactie zou beteekenen. De uiterst korte inhoud van het stuk Is echter de volgende: Emily Sandford is hertrouwd en, naar de meening van haar vriendin Doris, hebben, gezien het vermogen van Emily. voor het huwelijk, voor zoover het haar man betreft, slechts zakelyke overwegingen gegolden. Doris stelt Emily een plan de campagne voor, waarbij eerstgenoemd zal trachten aan te toonen of Joe de vrouw waardig is, die hy thans bezit. Doris zal daarom quasi een filrt met Joe aangaan, terwyi Al Wheeler die dit plan heeft doorzien, zyn vrind Joe daarvan op de hoogte brengt- Op zyn beurt wil Joe Sandford zyn vrouw met dezelfde munt terugbetalen en verzoekt zyn vrind Al tegenover zyn vrouw het zelfde spel te willen cpelen. Beiden spreken af de truc tot het uiterste te zullen doorvoeren. Men vervalt thans van de eene in de andere situatie, dolle kluch ten worden afgewisseld door huwelykstragedieën en het eene geval is nog gecompliceerder dan het andere tot aan het einde van het stuk de kaarten worden blootgelegd en de bedenkelyke situaties opgehelderd. Een geraffineerd spel van liefde en list, om een veel vuldig gebruikte bioscoopterm te gebruiken, waarvan de uitvoering in Bouwmeesteres bekwame handen be rustte, Buitengewoon vlot gespeeld, steeds goed volg baar, ook naarmate de geschiedenis ingewikkelder werd, genoten allen op ondubbelzinnige wijze van het geen hun werd voortgezet. Direct in het eerste tafe reel had het gezelschap het contact met de zaal reeds gevonden en dit is gedurende de geheele uitvoering niet verbroken geweest. Open doekjes waren er vele en een dankbaar gehoor gaf door spontaan geapplau- diseer telkens biyk van waardeering. „Heb Ik teveel gezegd," aldus zich tot het publiek wendende na af loop van het optreden van het ensemble de fd. Voor zitter, „toen ik beweerde in mijn openingswoord dat het gezelschap Bouwmeester U niet zou teleurstel len?" Een daverend applaus was het antwoord op deze vraag, tevens belooning voor de artlsten. Voor den aanvang van het hierna volgend gedeelte van het programma, het bal, traden de accordeonspe lers, bekend onder den veelzeggenden naam „Van Dyk's Origineele Volendammers", op ln operafrag menten en eenige toegiften, waarmede veel succes ge oogst werd. Afwisselend met Jazzmuziek en onder ac- cordeontonen werd een buitengewoon feestelijk bal onder leiding van den heer Belten ingezet. Tijdens het bal werd door den heer Corns. J. Bos- ker nog het woord verzocht om namens alle aanwe zige gasten V.V.M.P. dank te brengen voor hetgeen deze Vereeniging hun reeds vele malen en ook thaAs weer heeft willen bieden. Na een speciaal woord van dank aan den heer Van Wely gebracht te hebben en een hellwensch te hebben uitgesproken voor een lang leven van V.V.M.P. en T.O.V. (zustervereenlging) op Wlerlngen, besloot spreker onder applaus zyn toe spraak. In opgewekte stemming duurde het feest voort tot pl.m. 3 uur in den nacht Dat enkele gasten den volgenden ochtend beweerden eerst te 6 uur te zijn thuisgekomen, daarvoor moet een andere oorzaak worden gezocht daar „Concordia" reeds te 4 uur ln den ochtend in volslagen duisternis uitrustte van de vermoeienissen, binnen hare veste dien avond door staan. WEBRINGEN. De adsplrantenafdeeling der Gymnastiekvereeni- glng „Wieringen" gaf j.l. Zondagmiddag een uitvoe ring by Bruul. Een twaalftal nummers werden door de meisjes en jongens, afd. I, II en in keurig uitge voerd. Ook werden vrije oefeningen (Demonstratie- wedstrijd) afgewerkt, welke wedstrijd op 24 April te Schagen zal plaats hebben. De uitvoering werd druk bezocht. Na afloop bal, waarvan ook druk gebruik gemaakt werd. Aanneming benoeming. De heer B. Kat heeft zijn benoeming tot keur meester der gemeentelijke zeegras-exploitatie aange nomen. Bouwplannen. Voor rekening van de heeren J. Smid en P. Rot gans zal op het gemeentelijk bouwterrein te Den Oe ver (Zwinstraat) door de aanemers D. Bakker en Zoon een dubbel woonhuis worden gebouwd. Hinderwet. Door den heer P. Portegijs is vergunning ingevolge de Hinderwet aangevraagd voor de plaatsing van een drietal electromotoren van 4*4, 4Yz en 2 P.K., ter aan drijving van zaagmachine e.d. in zijn timmerwerk plaats te Westerland. Visschersvloot. Het visschersvaartuig W.R.37 is in eigendom over gegaan van N. Scheltus op C. de Graaf Jr. Het zal onder hetzelfde nummer in de vaart blijven. Inlijving. De dienstplichtige der lichting 1932 P. Siesling, zal op 2 Mei a.s. te Den Helder worden ingelijfd bij het Reg. Kust-Artillerie. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige J. Schepers, lichting 1926, is opgeroepen om op 1 September voor 7 dagen op te komen bij het le Reg. Veld-Artillerie te Utrecht. Circusvoorstellingen. Het hier van vroeger reeds bekende circus Amanda Roberti, heeft ook voor 1932 vergunning bekomen om te Wieringen voorstellingen te geven. Vermoedelijk zal het omstreeks de maand September komen. Schoolbevolking. Bij den aanvang van het nieuwe schooljaar zijn op de O. L. school te Hippolytushoef 29 leerlingen toe gelaten, op die te Westerland 15, op die te Oosterland 31. Zoeklicht-propaganda. Vanwege het propaganda-hureau van de bekende Zoeklicht-Auto (verspreiding Christelijke lectuur, uit gaande van Johannes de Heer) zal in den loop van 1932 regelmatig te Wieringen gewerkt worden. Deze week is de auto reeds voor de eerste maal te Wie ringen verschenen. Overwerkvergnnningen. Aan de N.V. Machinefabriek Jaffa v.h. Louis Smulders en Co., is door den Hoofdinspecteur van den Arbeid, overwerk vergunning verleend ten be hoeve van montagewerken bij den sluisbouw te Den Oever, voor het tijdvak 11 tot en met 23 April. J.V.O-berichten. Voor de leden: Donderdagavond acht. uur in de Vonk, lezing over het boek „Droomkoninkje]' van Heijermans; Vrijdagavond half acht voor de jongens gymnastiek; Zondagmiddag drie uur bijeenkomst in de Vonk. Voor de adspiranten: Donderdagavond bijeenkomst groep II (Westerland); Vrijdagavond half acht voor de jongens gymnastiek (gecomb. met leden); Zondag middag half drie bijeenkomst voor jongens- en meis- jesgroepen in de Vonk. LAN GEND1JK NOORDSCHARWOUDR Woensdagavond 8 uur wordt er een openbare raads vergadering gehouden. Naar wy uit goede bron vernemen, heerscht er onder het personeel der Gem. Lichtbedrijven ontevredenheid over het feit, dat er door de gascommlssie nog steeds geen behoorlijk werkliedenreglement als bedoeld by de nieuwe ambtenarenwet is vastgelegd. Wanneer men nu weet, dat genoemde wet 1 September 1930 van kracht werd, en de gemeenten een jaar de tijd kregen een reglement vast te stellen, dan is er wel eenig reden tot ontevredenheid. De gascommlssie heeft de wettelyke termyn dus al met 7 maanden overschreden. De Sokol-Turnfilm. Zondagmiddag werd door ons een vertooning van de Sokol-Turnfilm bijgewoond ten lokale van den heer J. de Bakker, op welke film de beido gymnastiekver- eenigingen „Hercules" en „Hygiea" beslag hadden gelegd. Het was 's middags de jeugd welke in meerderheid tegenwoordig was, daar de film 's avonds voor de ouderen werd afgedraaid. Voorafgegaan door een leuk bijprogramma, werd daarna de hoofdfilm vertoond. Allereerst kregen wij een beeld van het natuur schoon in het land der Sokol's, nl. Tjsecho-Slowakije. Evenals in Zwitserland zien wij ook hier de wit be sneeuwde bergtoppen, in volle majestueuse pracht. De Sokols (Valken) zijn een groote turn beweging, waaraan door een groot gedeelte der bevolking wordt deelgenomen en ook door andere landen wordt aan het grootsche tumfeest deelgenomen. De film is geno men in 1926 tóen deze feesten plaats vonden te Praag. In Juni en Juli van dit jaar zal wederom een groot tumfeest plaats vinden op een oefenterrein, waar 200000 personen tegelijk oefeningen kunnen uitvoeren. De film laat een geweldige turndemonstratie zien, één organisatorisch geheel. De duizenden turners staan in het gelid en oefenen massaal, wat een mach tigen aanblik geeft. Wat 'n prestatie! Daar kunnen wij hier nog heel wat van leeren. Ook het toestelturnen is iets bijzonders. Keurig! Behoudens het militair vertoon, wat hier o.i. niet bij behoort, is het een schitterende film. Tenslotte nog een Micky Mausfilm, waar zoowel jong als oud hartelijk om hebben gelachen. WINKEL Maandag had de aanbesteding plaats van het te stichten electrisch gemaal met woning, voor den Weerepolder. De uitslag is als volgt: Gebr. Boekei, Oude Niedorp f 14790; Klinkert, Oud karspel f 12467; Jb. de Graaf, Moerbeek f 12000; Of- fringa, Heerhugowaard f 11800; J. Faus, Nieuwe Nie dorp f 11.555; A. K. Pik, Barsingerhorn f 10667; K. Kreyger, Oudesluis f 10329; A. Droog, Kolhorn f 98S8; C. Rutsen, Nieuwe Niedorp f 9650; Gebr. Veeter, Schagerbrug f 9350; J. den Das, Bergen f 8430; Fr. Hes, St. Pancras f 8296. De gunning is aangehouden. Adviseur is de heer W. Moeyes te Oudorp. DEN KELDER Zondagmiddag heeft alhier het dam-tournooi plaatsgevonden tusschen den wereldkampioen, den heer Springer en diverse andere dammers. In de bovenzaal van het Kegelhuis waren om 2 uur reeds heel wat spelers en belangstellenden samenge komen om getuige te zijn van éclatante nederlagen en dito overwinningen. Tc ongeveer 6 uur was het einde van de bijeenkomst met de volgende resultaten; De partij Springer-Stoll. De heer Stoll is kampioen van den Helder. Uitslag van deze „blinde" match: Springer wint. Simultaan-seance van Springer tegen 35 andere spelers. Bij deze 35 spelers waren zeer sterken. Daar waren o.a. de beste vertegenwoordigers uit de Texel- sche Damclub, uit de Zijper Damclub, uit die van 't Zand, enz. Over het algemeen: zeer sterke spelers! Het resultaat was schitterend Tenminste, voor den wereldkampioen! Deze zag kans om ei 33 te winnen. En de meeste wel in record-tijd Eén partij verloor de heer Springer, en wel die tegen den heer Stoll, ter wijl één remise werd, die van den Helderschen accoun tant Boon. Dat het publiek van een en ander genoten heeft, behoeft geen betoog. Een hevige vechtpartij tusschen mariniers en bur gers heeft Zondagavond plaats gevonden op den Zee dijk. Beide partijen waren min of meer „aangescho ten", hetgeen de vechtlust altijd ten goede komt. De zaak is echter veel te ernstig om mee te spot ten, want één der burgers kreeg zoo'n geweldige klap op zijn hoofd, dat hij bewusteloos neerviel. Wat een reden voor de anderen was zich weg te pakken. En aldus geschiedde het dat de voor-dood-liggend-geble- vene door een paar vriendelijke omwonenden mee naar huis genomen werd om opgekalefaterd te wor den. Het mooiste (of liever „het leelijkst") van het ge val moet echter nog komen. Want toen het niet ge heel nuchtere individu bijkwam, kregen de gastvrije menschen inplaats van woorden van dank een serie scheldwoorden naar hun hoofden geslingerd om van te ijzen. En het daar niet bij latend, pakte de dron keman in zijn woede een pook en sloeg daar een ruit mee in. Voilé.! Maar toen ".vas zijn rijk toch uit, want enkele buren waren inmiddels ten terreine versche nen, en schopten (letterlijk!) hei ondankbare wezen de deur weer uit, waarvoor hij eerst nog wel een paar minuten bleef staan razen en tieren,, maar daarna gevoegelijk afdroef. Heel wat menschen waren getuige van dit niet onhumoristisch gebeuren, en bleven ge- ruimen tijd bijeen om af te wachten of de man mis schien nog terug zou komen. Wat niet het geval was. HOOGWOUD AARTS WOUD. Onze Voet bal vereeniging zal wegens het behalen van den kampioenstitel a.s. Zaterdag een feestavond geven. Ze hebben hiervoor geëngageerd de familie Hofman. Deze voordrachtkunstenaars, bekend door radio en gramofoon, waarborgen de bezoekers een go- notvollen avond. Men rekent dan ook op een groote opkomst, zoowel van voetballiefhebbers als anderen. De entrée is voor dezen byzonderen avond zeer laag gesteld, zoodat dit geen bezwa» behoeft te zijn. Wy verwyzeh voor verdere gegevens naar de ad vertentie van a.s. Donderdag. Door den aanhoudenden storm veel schade aan de netten toegebracht. Door den krachtigen aanhoudenden storm zyn de haringvisschers sedert Dinsdag niet in staat geweest hun in zee staande netten te lichten. Wel zyn pogin gen aangewend om vanuit de haven van Harlingen de netten te bereiken, maar dit bleek niet mogeiyk, aldus het Handelsblad. Met veel moeite is het Zon dagmiddag den visscher Attema gelukt zyn netten, die by de Pallendom waren uitgezet, te lichten. Deze bevatten veel visch, maar doordat de haring reeds langen tijd in de netten gevangen was geweest, wa< een groote hoeveelheid doode visch aanwezig. Erger was evenwel dat de storm aan de netten be langrijke schade heeft toegebracht. Alleen deze vis scher heeft naar schatting ongeveer f 600 schade. Vei lig kan worden aangenomen, dat de schade door deze storm aan de netten by Harlingen toegebracht op minstens eenige duizenden guldens moet worden ge raamd. Voor de visschers die dit seizoen toch al geen beste zaken maken, een beteekenende schadepost. ALGEMEENE KLOPPARTIJ IN EEN WOONWAGENKAMP. Messen en een bijl de wapens. Verschei dene personen gewond. In het woonwagenkamp te Nymegen is Zondag een twist ontstaan die zeer hoog liep daar vrijwel alle bewo ners er aan deel namen. By de vechtpartij werd gebruik gemaakt van messen en een byl, aldus het „Handelsblad" Verscheidene personen liepen min of meer zware ver wondingen op. De politie werd gewaarschuwd en maak te een einde aan den slag. De deelnemers aan de vecht- party bleken bijna allen onder den Invloed van sterken drank te verkeeren. JONGEN DOODGESCHOTEN. Door een Duitschen douanebeambte. Zondagnacht ls aan de grens te Aalfen een 16-jarige Dultsche jongen uit het naburige Spork, die voor smok kelaars op wacht stond, door een Duitschen commies met een schot door het hart gedood. Daar de jongen zich juist op Nederlandsch gebied be vond, werd de burgemeester van Aalten telefonisch ge waarschuwd, die onmiddellijk een onderzoek ter plaatse instelde. Ook het parket uit Zutphen en de inspecteur der belastingen uit Winterswyk, zyn reeds voor een onderzoek overgekomen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7