SPORT VAN ZONDAG „Schager Beker" tournooi. OM 'T KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dinsdag 12 April 1932 SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9052 Ajax slaat P.S.V. met 3—0. Nadere gegevens voor de deelnemende vereenigingen. De P.S.V.-voorlioede mist v. d. Broek. De Zuidelijke kampioenen vrijwel uitgeschakeld. Van T an, Anderiesen en Mulders de uitblinkers. (Van onzen specialen Verslaggever.) Dc eerste sterke tegenstander die Ajax op bezoek kreeg, P.S.V., heeft in het Stadion een flinke neder laag te slikken gekregen. De 3—0 overwinning op de Eindhovcnaren, doet het vertrouwen in het Ajax-elf- tal herleven en de hoofdstedelijke roodwitten zijn dan ook nu weer de ernstigste candidaat voor den titel. Over het algemeen is het een goede wedstrijd ge worden tusschcn P.S.V. en Ajax, ondanks de slechte toestand waarin het Stadionveld verkeerde, want ook Nederlandsch beste voetbalveld had de vele regen der laatste dagen niet naar behooren kunnen ver werken en zoo kwam het dat zelfs in het Stadion het terrein op sommige plaatsen veel weg had van een modderpoel, iets wat anders tot de hooge uitzon deringen behoort. En daarbij bleef het weer slechts, bleef het hard waaien en dan weer wat meer, dan weer wat minder regenen. Dat dezen middag nog zulk goed voetbal door de 'Ajaxieden werd vertoond, pleit wel voor de spelers, die hier aan het werk waren en het Ajax-elftal toon de zich waardig een kampioenselftal te zijn. Dc Ajaxieden hebben gekregen wat hen toekwam. Niet dat zij geregeld in het veld sterker waren, P.S.V. was zeker veel in den aanval en heeft b.v. in de twee de helft een sterk evenwicht gehad, maar tenslotte bleef de Ajax-verdediging den P.S.V.-aanva! steeds de baas. Het samenspel was bij de Amsterdammers uitste kend verzoiga en goed berekend. Ajax was een elftal zonder zwakke linies. De verdediging was in keurige conditie. Bonneveld was zoo betrouwbaar in doel als we hem nog nooit hebben gezien. Het backstel DiepenbroekVan Kol was bijna niet voorbij te komen voor den P.S.V.-aan- val. Van Kol is den laatsten tijd weer goed op dreef. Als geheel een backstel dat geen vereeniging ster ker bezit, of het moest P.S.V. zijn met Van Run- Van Zeijl. Dan speelde Anderiesen op de spilplaats in zijn be. tc vorm en dat hij dit seizoen zijn plaats in ons nationale elftal zal behouden is vrij .zeker, want dat Bas Paauwe zoo spcedig de Ajax-man zal gaan over treffen, gelooven wij niet. De beide halfspelers Van Deyck en Strijbosch zijn heel behoorlijke krachten. Ten slotte bezit het Ajax-elftal een stormlinie zoo als er geen tweede in het land te vinden is. Als midvoor staat daar Van Reenen, die ondanks zijn grilligheid, toch altijd een buitengewon3 voetbal ler is Slechts enkele malen heeft hij dezen middag zijn schot getoond. Dat was in het begin. Daarna werd hij of door Van Run of door Van Zeyl of lanegger steeds in de gaten gehouden, maar toch bleef hij ge vaarlijk door zijn positie-kiezen en de manier waarop hij het spel verdeelde. De linkervleugel van Ajax was doorloopend in ac tie, dank zij het voortreffelijk sp«.! van Anderiesen, die aanvall nd prima werk deed, en Mulders maakte het Van Run heel lastig en wist herhaaldelijk, door zijn snelheid, langs onzen ntcniationaal te komen. Minder dan Mulders en Van Reenen was Volkers, en dan kwamen Schubert en Jurriaans (die Ten Have verving]. Bij P.S.V. was het alleen de verdediging die iets bij zonders presteerde. Keeper Boumans heeft zich van goede zijde ge toond en bleek vooral op lage ballen sterk. Van Run was de uitblinker der Eindhovenaren, en miste schier geen enkele maal. Alles werd zonder stoppen of iets dergelijks onmiddellijk goed geplaatst gere tourneerd, op de manier zooals alleen hij het kan. Invaller Lanegger speelde ook keurig en is een back die in iedere eerste klasscr gebruikt kan worden. De halflinie noch de aanval maakte een grooten indruk. Het laatste half uur werd eerst goed spel vertoond. Van Zeyl, de eigenlijke linksback, bezette de spil plaats en verloochende daar zijn „achterspeler eigen schappen" niet, x ant juist als hij min of meer als derde back speelde, was 'lij op zijn best, a. moet di rect erkend worden dat hij tijdens het Philips over wicht dikwijls mooi op rechtsbuiten plaatste. De kanthalfs hadden weinig vat op de snelle Ajax-vleu- gels. De aanval der Eindhovenaren was zwak en vooral schotloos. Dat Van de Broek hier geweldig werd ge mist was duidelijk en nu bleef het in dezo linie bij kort samenspel, waarbij riien zlfch tegenover de Ajax- backs geen schielkans wist te verwerven. De eenigtf gevaarlijke man was de rechtsbuiten Van Strien. Het ploegwerk en tempo van de Zuidelijke kam pioenen stond een heel eind achter bij Ajax, dat weer het echte „Ajax-spel" vertoonde. De wedstrijd had het volgende verloop: Om twee uur wordt begonnen. Scheidsrechter is de heer A. C. Weij, die zich een goed, maar geen bui tengewoon arbiter toonde. I c elftallen zijn: Ajax. Het zal niet zoo heel lang meer duren of de eer ste wedstrijd voor het „Schager Beker"-tournooi zal worden gespeeld. Treedt het weer niet als spelbreker op, dan zal de eerste ronde plaats vinden op 21 April as. Voor deze eerste ronde zijn door ons alleen eenige lichtere clubs uitgenoodigd om de winnaars dan over te brengen naar de tweede ronde. Vereeni gingen die dus nog geen uitnoodiging ontvingen, be hoeven dus niet bang tc zijn dat ze niet mee mogen doen. Nog deze week zullen zeer waarschijnlijk de uitnoodigingsbiljetten met aangehecht inschrijvings ujet plus reglementen aan de overige vereenigingen worden toegezonden. Wij hopen dat alle uitgenoo- Jgde yereenigingen aan dit zeer mooie „Schager e er-tournooi zullen deelnemen. De beker zal m de étalage van de firma Trapman te Scha den ten toon worden gesteld. Aan bovengenoemde elf eIr.VVedslriiden ^an worden deelgenomen door de 'a en uitkomende in de competities van de reser- e derde klasse K.N.V.B. en 4e kl. K.N.V.B., benevens ^®recn,gingen spelende in den N.H.V.B. Ie, 2e en NII vn*- Een'pe uitzondering van wat betreft den te b 'S toege,aten> door de Begelingscommissie m son. Van elke vereeniging kunnen dcelnc- on elftallen uitkomende in bovengenoemde klas- e"' 1 dsPii'anten elftallen zijn beslist uitgesloten. e beker wordt eigendom van de vereeniging, aarvan een der elftallen 3 maal achter elkaar, of uMk'11 'n h<2t geheel den heker wint. Dc vereeniging e e den beker wederom na een jaar aan een an- ere vereeniging moet afstaan, ontvangt ter herin- e"ng een zilveren medaille. Alle wedstrijden duren anc ei half uur, behoudens de hierna te noemen uit zonderingsgevallen. Bij gelijk spel, behalve in den eindstrijd, wordt de ezoe ende vereeniging geacht den wedstrijd te heb- en gewonnen. Bij gelijk spel in de finale wordt oogstens 2 maal 7minuut doorgespeeld, totdat een 'g doelpunt zal worden gemaakt. Is deze ver ging verloopen zonder dat een geldig doelpunt is gemaakt, dan wordt de wedstrijd onder dezelfde be palingen overgespeeld op het terrein der V.V. „Beha gen" te Schagen, waar ook de finale en dcmifinale zal worden gespeeld. Een uitzondering is nu echter dat bij wederom ge- lijk spel na de verlenging de scheidsrechter door lo ting door middel van opgooien van een geldstuk, be slist welk elftal geacht moet worden den wedstrijd te hebben gewonnen. Bij loting is de keuze aan de bezoekende vereeniging. Bij verlenging wordt na verloop van den gewonen speeltijd van doel ver wisseld. Bij het bekertournooi is elk protest uitgesloten. Inleggeld wordt voor deelname niet geheven. Na de sluiting, welke op de uitnoodigingsformulieren voor komt, worden bij loting van de regelingscommissie de wedstrijden vastgesteld. Ten aanzien van de wedstrijden voor den „Scha ger Beker" kan de regelingscommissie, voorzoover hot dit wenschelijk oordeelt, een of meer ronden districtsgewijze doen plaats hebben. De loting is openbaar en kan door belanghebben den worden bijgewoond. Indien een elftal niet op komt wordt het geacht den wedstrijd te hebben ver loren met 50, ongeacht de boete welke de N.H.V.B. zal opleggen. Vaststelling van wedstrijden zal ge schieden in het officieel orgaan 't Groentje en in dit blad e.a. bladen. Do ontvangsten bij de wedstrijden om den beker komen ten bate van de V.V. „Schagen" voor dek king administratiekosten etc. en de betrokken ver eenigingen elk voor Va gedeelte. Behalve bij de demi finale, als deze op een dag zal plaats hebben dan 1/5 deel. Op dit punt wijst het reglement op het „Schager Beker"-tournooi nadere bepalingen aan. Dit reglement wordt den betrokken vereenigingen gelijk met de nog deze week te verzenden uitnoodi- gingen toegezonden. De uitreiking van den beker zal plaats vinden in het clublokaal der V.V. „Scha gen". Men neme zooveel mogelijk deel!! Namens de Regelingscommissie, J. LUTJEHARMS, Secr.-Penn. Bonneveld. Diepenbeek, Van Kol. Van Deyck, Anderiesen, Strijbosch. Jurriaans, Volkers, Van Reenen, Schubert, Mulders. Visser, Hermans, De Graaf, Hunting, Van Strien: Van Eerd, Van Zeijl, Paulissen. Lanegger, Van Run. P.E.V. Boumans. De eerste minuten zijn slap. Met weinig vuur (niet onbegrijpelijk met dit weer!), beginnen de spe lers den strijd van anderhalf uur oin het landskam- pi< enschap en het is P.S.V.'s laatste kans. Ook het publiek is weinig enthousiast en nat en koud en vuurt de spelers bijna niet aan. I r komt eenig leven in de brouwerij, als Volkers een voorzet van Mulders tegen de lat kopt, waarna even gevaar dreigt bij de Philips doelmond en ten slotte Van Run opruimt. Ajax speelt dan pittiger ver der. Van Reenen zendt een slecht weggewerkte bal larg en bard in en hoewel van grooten afstand, heeft Boumans nog moeite met het schot. Iets later pro beert de Ajax midvoor het nog eens, waarbij echter Boumans zich een te goed keeper toont, om zich door dergelijke ballen van de wijs te laten brengen. Ajax krijgt na twintig minuten loon naar werken. Van Deyck gaf mooi langs de lijn naar Jurriaans, die scherp voor doel zet. Vanaf de outlijn kopt Mulders weer voor en Schubert geeft tenslotte met een goed schot Ajax de leic.mg. 10. P.S.V. heeft het Bonneveld nog niet moeilijk ge maakt. Een fraaie kans kreeg de midvoor De Graaf, mi ar door de gladheid kwam hij te vallen. De vroeger zoo uitstekende Philips linksbuiten krijgt druk werk, maar moet het steeds tegen Van Deyck en Diepenbeek afleggen. Dan onderscheidt Van Strien zich eenige malen, plaatst mooi voor, waar echter de P.S.V. aanvallers ge n raad mee weten. Een lage voorzet wordt door Bonneveld vallend goed gered. Van Reenen en Volkers goochelen de bal een paar mi-al handig tusschen de backs door, maar de Ajax rechtsbinnen schiet dezen middag slecht. Mulders trekt er nog eens tusschen uit en Van Ree nen schiet de bal in de vlucha rfakelings over het dool. Dan is het weldra rust De laatste drie kwartier begint P.S.V. met eenige stormlöopen, waarbij Hermans Visser een bal toe- spoelt in vrije positie, die door den P. linksbuiten hard achter geschoten wordt. Anderiesen verplaatst het spel en geeft vooral Mulders druk werk. Na eerst eenige fraaie voorzetten te hebben gegeven, die door de lange P.S.V.-verdedigers ^Lanegger en Van Zeijl) werden weggekopt, probeert hij het zelf. Eerst wordt Van Run meesterlijk gepasseerd, dan schiet hij ra zend snel naar binnen en tot besluit volgt een mooi boogschot, net onbereikbaar voor de iets naar voren geloopen Boumans. Dan zet de Zuidelijke kampioen alles op alles. Van Strien geeft herhaaldelijk goede voorzetten, in de voorhoede wordt aardig gecombineerd, alleen blijft doortastendheid en schot ontbreken. De kansen kre gen vooral de linkervleugel, maar het was totaal mis met schieten. Ajax krijgt een korte inzinking, en Anderiesen schijnt wat vermoeid te raken. Gelukkig is P.S.V. niet als De Graaf hard inschiet en Bonneveld nog net over de lat tipt. De Amster dammers vielen eenigen tijd weinig aan. Van Run was ver opgedrongen en onderbrak ieder begin van een bestorming al. Het eenige gevaar was Mulders, die telkens weer uitvallen langs de lijn deed en tenslotte een zijner voorzetten, die Van Reenen voor Volkers liet gaan, door deze benut zag. De Ajax- aanvoerder ving op en gaf een schot dat Boumans nog wel aanraakte, maar dat te hard was om te koeren. Van Reenen gaf Jurriaans eenige mooie passes, maar diens voorzetten waren steeds te scherp en werden door Boumans onderschept. Na het derde Ajax doelpunt was het P.S.V. over wicht verdwenen en daarmee tevens de laatste span ning. Het bleef ten slotte 3—0. Ajax aan de spits. Mooi gelijk spel van Enschedé. Ajax hoeft de P.S.V.'ers ook een nederlaag toege bracht en daarmee zijn de Zuidelijken tevens kans loos voor den hoogsten titel. Ajax* is door de goede 30 zege, een uitslag die voor haar aanval pleit, momenteel favoriet, maar men moet Enschede en Feijenoord in het geheel nog niet uitschakelen, want beiden moeten nog twee maal tegen de Amsterdammers. Merkwaardig is het goede figuur dat Enschedé in deze competitie slaat in tegenstelling tot P.S.V. Over het algemeen werd van den Oostelijken kampioen weinig verwacht, maar Enschedé's optreden heeft die voorspelling gelogenstraft. Het gelijke spel tegen Feijenoord is een fraaie prestatie. In dezen wedstrijd bleek duidelijk de zwakke punten in de F.-ploeg. Daar is in de eerste Mijne Heeren Om U werkelijk met genoegen te scheren, moet U Scheer zeep of Scheercrême en een Scheermes van GIBBS gebruiken. plrats de aanval die slechts af en toe werkelijk goed spoelt en dan de backs wien het aan snelheid man keert (van Dijke). Dit laatste was de oorzaak van de beide E. doelpunten. Beide malen was Van Dijke do<r den vluggen Nagels gepasseerd-. Het eerste do< Ipunt maakte v. d. Plas uit den voorzet van Na gels en de tweede maal haakte Van Dijke Nagels, toen deze hem voorbij kwam en Veldkamp Jr. benut te den strafschop. Enschedé had bij de rust de leiding (01). Hierna begon Feijenoord uitstekend tc spelen en wi -t door Barcndregt cn Hendriks er 21 van te nu ken, waarna Enschedé uit dc penalty gelijk maak te. Bij Enschede blonk de spil Veldkamp Sr. uit, bij Feijenoord vooral Van Male. Ondanks hun achterstand van 2 en 3 punten heb ben Feijenoord en Enschedé nog prachtige kansen op den titel, want zij hebben elkaar reeds tweemaal ont moet, terwijl Feijenoord bovendien al in Eindhoven is geweest. Ajax daarentegen heeft nog 0 punten verspeeld, maar heeft ook nog maar haar drie gemakkelijkste ontmoetingen achter den rug. De wedstrijden Enschedé—Ajax op 24 April, Feijen oordAjax op 1 Mei en Ajax—Feijenoord op 5 Mei zullen ons een heel eind nader tot de ontknooping brengen. Voorloopig is nog de kans dat de kampioen weer in het Westen komt het grootste. De stand is: Ajax 3 6 0 0 161 6 Fe'jenoord 4 o 0 12—4 6 Er schedé 4 2 1 1 0-6 5 P.S.V. 3 0 1 2 2-8 1 Veendam 4 0 0 4 2—22 0 „Schagen" nieuws. Schagen IIIZeemeeuw I, 20. Bovengenoemde ontmoeting begon onder leiding van scheidsrechter K. S. Leguit om half twaalf Na dat Schagen III na 30 minuten voor den wind en re gen spelende een 20 voorsprong had, werd gestaakt wegens den regenval. De Zeemeeuw uit Den Helder is een aardig elftal en we zien ze gaarne in Schagen terug, maar dan met beter weer. Er schuilen ver schillende goede krachten in dit elftal. Dc Zee meeuw-keeper heeft gedurende deze 30 minuten zijn dopl op voortreffelijke wijze verdedigd, tal van scho ten werden door hem op keurige wijze gestopt en weggewerkt. Deze ontmoeting viel nu letterlijk in het water. Wedstrijden voor Zondag a.s. zijn: Aartswoud I—Schagen comb. (vriendschappelijk). Helder 4—Schagen II (nederlaagwedstrijden). Schagen a—Helder b, 12 uur, competitie. Schagen bHelder e, 11 uur, competitie. Schagen I is met het oog op den Holland-Belgic- wedstrijd vrij. ANNA PAULOWNA. Er is Zondag niets te voetballen geweest. Er wa ren geen matches vastgesteld, wat maar goed was ook, want doorgang hadden ze toch niet gevonden. Thans een enkele woord over den op komst zijn- den feestavond. Deze avond, die op Zaterdag 23 dezer valt, wordt gehouden om het kastekort te verminderen, zoo mo gelijk te delgen. Uit dit oogpunt beschouwd moeten alle leden van de vereeniging er dus van overtuigd zijn, dat ze allen met elkaar zooveel mogelijk kaart jes moeten plaatsen. De entrée ook voor leden en donateurs be- draa-gt slechts 25 cent. Dit kan dus geen bezwaar vormen voor hen, die hot met de vereeniging goed meenen, om een kaartje bij een der leden te koopen, ook al zou men niet komen. Vooruit Anna Paulowneezen, toont, eens wat van dat gemeenschapsgevoel, dat zooveel tot stand kan brengen. Met het schaamrood op de kaken, moeten wij toch maar steeds naar de omliggende gemeenten kijken, waar het vereenigingsleven op allerlei gebied zoo goed en gezond gedijt! Voordrachten zullen den avond het aanzien van een echte partij geven, terwijl een gezellig bal als van ouds de sfeer van gezelligheid, intiemheid en jool in de versierde zaal moet scheppen! We zullen zien in de a.s week of onze verwachtin gen niet beschaamd worden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9