I Gemeenschappelijke Vergadering van negen gemeenteraden. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Over den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn. gedeeld wordt, dat vele vrachtvaarders ook een auto hebben en dus daarmede 's middags kunnen komen. Getwijfeld wordt, omdat er minder nep is uitgezaaid, of er met elkaar wel zooveel zal komen, dat er mid dagveiling kan worden gehouden. Tenslotte besluit men te adviseeren de boonen en de nep des morgens het laatst te veilen en overigens naar omstandigheden te handelen. Nieuwe Niedorp stelt voor de vertegenwoordiging in het bestuur weer te regelen naar het aantal leden, zonder bepaling van omzetcijfer. Sint Maarten stelt voor hiervoor als limiet te ne men f 100.in plaats van f 300.omzet per Jaar. Waarland en Omstreken stelt f 200 voor. Met meerderheid van stemmen wordt besloten op het voorstel-Sint-Maarten gunstig te adviseeren. Nieuwe Niedorp stelt voor adhaesie te betuigen aan 'een voorstel van Hollands Noorderkwartier om ven- laging van de lasten die op den grond drukken. Het bestuur heeft geen bezwaar. Dezelfde vereeniging stelt voor te ageeren voor op richting van een staatshypotheekbank. Het bestuur meent, dat dergelijke punten moeilijk in de veillngs- vereenigingen kunnen worden behandeld en geeft daarom in overweging, deze bij andere organisaties onder te brengen. „De Eendracht'' te Oudkarspel stelt voor geen an dere voorstellen te behandelen, dan die betrekking hebben op bet veilingwezen, dus niet die, welke een politieke of godsdienstige strekking hebben. Allen voor. Dezelfde vereeniging stelt voor, pogingen te doen om te voorkomen, dat de koolplanten naar het bui tenland worden uitgevoerd. Hetzelfde geldt ook voor koolzaad, maar de uitvoering biervan is niet zoo ge makkelijk als met planten tegen te gaan. Besloten wordt gunstig te adviseeren, maar dan ook voor kool zaad. „Tuinbouwbelang" stelt voor te ageeren voor verlichting van de sociale lasten en pensioen voor tuinders. Gezien het besluit op het voorstel van „de Eendracht" wordt besloten ongunstig te adviseeren. Ter sprake komt nog de maatregel, die Zaterdag genomen is, om niet voor alle kool gelegenheid tot veilen te geven, maar een deel tot Maandag te doen Overblijven. Het bestuur juicht dit bij een al te over- vloedigen aanvoer toe en besluit tevens om. waar reeds veel ovet de noodzakelijkheid van een aanvoer- regeling is gesproken, de alg. vergadering voor te stellen dezen maatregel in een volgend seizoen blij vend toe te passen. Bij de rondvraag worden nog diverse punten ter sprake gebracht, welke echter worden aangehouden tot de volgende bestuursvergadering. Hierna sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. MIDDAGZITTING VAN MAANDAG 11 APRIL. DE BEHANDELING VOND STEEDS PLAATS OP DEN ELFDEN. Op de zitting van Maandag 11 Januari j.1. presen teerde zich als derde verdachte van de zittingslijst de 23-jarige los werkman G. A. H. te Bovenkarspel, welk jongmensch volgens dagvaarding omstreeks 30 Mei 1931 een bedrag van f 60.32, dat hem ter hand was gesteld door een ingenieur van de Zuiderzeewerken, teneinde deze gelden aan andere belanghebbenden uit te betalen, in zijn eigen vestjeszakje had gemolfeld. Een 5-tal getuigen, de heer K. Drok, drie manne lijke leden der familie Snel en zekere heer Th. Meijer werden alstoen gehoord en na ampele bespreking be sloten door den heer J. H. Wiggers een onderzoek in te doen stellen naar de reputatie van den nalatigen commandant van het geld-convooi. Voorts de verdere behandeling te doen plaats hebben op11 April. Volgens onze particuliere crimineelo administratie, die zeer belangwekkend is voor liefhebbers van de tectiveromans, zou bovenbedoeld jongmensch ook al eens „tramalant" hebben gehad met veldwachter Schellevisch. Er zijn echter meer hondjes die Fik heeten en later bleek, dat het hier een naamgenoot gold. Hoe het zij, Gerardus Antnonie was heden niet aanwezig, wat al geen goeden indruk vestigde. De Officier releveerde voorts dat de verdachte niet had voldaan aan de eischen, om zich uit do sfeer van Wijntje en Trijntje te ontworstelen en daar de liefde niet van één kant kan komen, requireerde de Officier 1 maand onvoorwaardelijk. De politierechter was het roerend eens met den Officier en veroordeelde verdachte tot de gevorderde straf. BELUST OP EEN OPKIKKERT JE, LIEFST KOSTELOOS. De 27-jarige Renier Peir. B-, los handarbeider te Oastricum, bevond zich op 26 December te Alkmaar om daar eens recht hartelijk feest te vieren. Hij ge raakte, wat meer gebruikelijk is, flink onder de olie en bezocht alstoen den winkel van den heer J. Tol In de Schoutenstraat, alwaar hij zonder betaling een pot met gemarineerde haring wist te bemachtigen, met het resultaat, dat h\j nog „zuurder" werd dan de door hem ontvreemde haring en heden als verdacht van diefstal, voor mr. Ledeboer terecht stond. De verdachte laboreerde ten aanzien van het feit aan acute geheugenzwakte en kon zich van het ver moedelijk gebeurde niets meer herinneren. Het jonge mensch verscheen niet voor het eerst voor den strafrechter en bij den politierechter te Haarlem was hij ook geen onbekende. De conferentie betreffende een voorwaardelijke straf schoot miserabel slecht op, doch als laatste red dingspoging werd besloten de zaak nog tot 27 Juni uit te stellen. De Officier hechtte bedenkelijk zuch tend zijn adhaesie aan dit voorstel. WAAR OF NIET, MAAR NETJES WAS ANDERS. Een inwoner uit Wervershcof, met name Hermanus N., compareerde op het bekende zondaarsbankje ter zake eenvoudige beleediging van zijn dorpsgenoot, den electricien Hillebrand te Haan, die op £8 Januari door hem in het café van den heer v. Velzen was uitgemaakt voor dief en een huichelaar. Volgens ver dachte was een diefstal van f 150, die nooit tot klaar heid was gekomen, de indirecte oorzaak van dit her- berg-incident.Het geïncrimineerde feit werd trouwens door den loslippigen Hermanus toegegeven. Overi gens had een bakkersknecht mede van de onaangena me kwallficaites genoten. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen, alles ter kalmeering van den nogal onstui- mlgen en lichtvaardig oordeelenden veroordeelde. PRIMO CARNERIAANSCHE MANIEREN. De zoo ongeveer 6 voet lange polderwerker Jurrlën W. te Wleringen, verscheen als verd. ter zake mis handeling van den met een kuif als 'n Somalineneger getooiden getuige E. Kuiper, 'n mede-grondwerker van zijn mishandelaar, welke heer door verdachte op 17 Februari was geslagen, gestompt en op den grond gedrukt. De loshandige grondwerker ontkende niet, doch be weerde vooraf door Kuiper zwaar beleedigd te zijn geworden. De mishandelde getuige, wiens haardosch door de Edelachtbare heeren met diepe bewondering werd bestaard, verlangde een schadevergoeding van f 17.50 voor smartegeld en arbeidsverzuim. De reusachtige verdacate repliceerde hierop met een pieperig stemmetje: Dat kèn niet! De heer Officier noemde het een kleinzielig vrou wenzaakje en vorderde f 20 boete of 20 dagen tegen Jurriën. Rikelek véél, reposteerde verdachte. Vonnis ten slotte conform eisch. De vordering werd aan getuige ontzegd: Het ont brak hem aan „bewaize". EEN OVERJAS GEANNEXEERD. De forsche arbeider Maarten M. uit Wijk aan Zee en Duin reinigde, alvorens op het verdachtenzeteltje plaats te nemen, eerst grondig zijn reukorgaan, om daarna te beluisteren de dagvaarding, waarin hem werd ten laste gelegd: diefstal van een overjas, toe- behoorende aan den heer G. J. M. Kuijs, Kapper te Castricum. Belde heeren bevonden zich in het beken de koffiehuis „de Rustende Jager" en verdachte, die niet in het bezit was van een overjas, beveiligde zich bij het naar huis gaan op de boven omschreven straf bare wijze tegen de koude nachtlucht. Het was een keurige jas en stond hem goed, alleen wat krap in de schouders, maar men moet een gestolen paard niet in den bek kijken. Verd. gaf trouwens de schuld aan den drank die hij had geconsumeerd en beweer de zich niets te kunnen herinneren. De verdachte verdiende f 30 in de week en was on gehuwd, geen al te schrale cliënt dus, waartegen werd gerequireerd en die werd veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. DE MODERNE ZANDSTROOPER. De niet verschenen heer Pieter N. had op 18 Febr. te Schoorl een hoeveelheid duinzand, 9 zakken, zulks met behulp van een vrachtauto, ontvreemd. Het ge stroopte zand was het eigendom van een kalksteen- fabriek. De waarde bedroeg pl.m. 90 ct., dus ging het natuurlijk niet om de knikkers, maar om het recht van 't spel. Eisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen. Verdachte was op heeterdaad betrapt door briga dier Strooker. EEN OPLICHTER VAN SPIRITUALIA. TOT ZES WEKEN VEROORDEELD!! De 23-jarige arbeider Jac. de W. te Castricum had op 31 December den caféhouder D. Langedijk listig lijk en bedrlegelijk opgelicht voor een flesch klare en 2 flesschen cognac, welke hoeveelheid janJcedel doqr verdachte en twee zijner vriendjes In alle gemoeds rust werd geconsumeerd. Een spotgoedkoop oude- jaars borrelt je! Bovengenoemd jongmensch had Langedijk wijs ge maakt, dat hij was uitgezonden door den caféhouder W. de Groot, om een flesch jenever en 2 flesschen cognac en wekte den schijn alsof hq was den zoon van Dekker, een knecht van den heer Groot. Hier- door werd Langedijk bewogen het gevraagde aan verdachte af te geven. De snaak was al eens veroordeeld tot geldboete wegens diefstal van een portefeuille met eenlg geld in 1929. De heer Officier was maar matig ingenomen met verdachte en vorderde 2 maanden gev. De Offi cies waarschuwde een iegelijk ernstig dat hij de ge volgen van zijn strafbare daad zal moeten dragen. De Politierechter kwalificeerde verdachte als een slampamper en veroordeelde hem tot 6 weken gevan genisstraf. DE IN ZIJN WIEK GESCHOTEN „ZWARTE LIJSTER". ONGALANTE BEJEGENING VAN EEN DAME. De niet ter zitting aanwezige inboorling van Eg- mond aan Zee. Albertus D., zou volgens dagvaarding de getuige, mevrouw H. A. Mulder, aldaar op Zondag 29 Februari een grof en zelfs gemeen beleedigend scheldwoord hebben toegevoegd, naar aanleiding van het feit, dat deze dame hem niet ln het dcor haar echtgenoot beheerde café wenschte toe te laten. Aan den verdachte was namelijk door den burgemeester van Egmond aan Zee het cafébezoek ontzegd en na tuurlijk ontving de beleedigde dergelijke cliënten lie ver niet ln haar Inrichting. Eisch en vonnis f 15 boete of 15dagen. EEN NIEUWE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING. De salarisregeling. In het café „De Fortuin" te Barsingerhorn werd Dinsdag 12 April 1932, des middags 2 uur, de gemeen schappelijke vergadering gehouden van de gemeen ten Callantsoog, Zijpo, Sint Maarten, Schagen, Wie- ringerwaard, Winkel, Nieuwe Niedorp, Oudo Nie dorp en Barsingerhorn, allen gemeenten vormende den Keuringsdiènst van Vee en Vleesch, Kring Bar singerhorn. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester van de gemeente Barsingerhorn, secretaris de heer Joh. de Veer, Schagen, Een zeer groot aantal wethouders en raadsleden zijn naast de burgemeesters der aangesloten gemeen ten aanwezig, er zijn verschillende gemeenteraden die voltallig present zijn, alleen de gemeente Schagen is in zeer geringe mate vertegen.voordigd, n.1. door den loco-burgemeester, den heer Jb. de Vries, den wethouder Jm. Blaauboer Kz., tevens lid van de om- missie van uitvoering, den heer Van Erp, lid van den Raad en den heer Mol, gemeenteontvanger. De Voorzitter heet namens de Commissie van Uit voering den aanwezigen hartelijk welkom, en wijst er op dat met elkaar de nieuwe gemeenschappelijke regeling, zooals die door den heer Mr. D. Breebaart te Callantsoog is ontworpen, zal worden besproken, doch dat besluiten niet genomen kunnen worden, omdat later het ontwen) gemeenschappelijke regeling aan de Raden der aangesloten gemeenten ter goedkeuring zal worden besproken. Voorts zal na de behandeling van het ontwerp gelegenheid worden gegeven opmer kingen betreffende den dienst te maken, zulks in verband met de opmerkingen aie in enkele gemeen teraden zijn gemaakt. Spr. uit tenslotte den wensch dat de tijdsomstandigheden zich weder spoedig der mate mogen wijzigen, dat de keuringskring weer voor de afgekeurde beesten eenige vergoeding zal kunnen geven. Het ontwerp-gemeenschappelijke regeling. Wanneer tot behandeling van de ontworpen ge meenschappelijke tegeling wordt overgegaan, dan blijkt al spoedig ie noodzakelijkheid om te beginnen met het houden van algemeene beschouwingen en wijst de heer C. Haringhuizen, burgemeester van Wieringerwaard op het feit, dat bij het ontwerp ge mist wordt een prae-advies van de Commissie van Uitv. ering. Spr. vraagt bijv. waarom een nieuwe re geling noodig i9, want de bepalingen der gemeente wet schrijven niet voor dat als 'n gemeenschappelijke regeling bestaat, die dan moet worden gewijzigd. De heer Mr. D. Breebaart Kz., Callantsoog ze^t, dat het de bedoeling was om een gemeenschappelijke re geling e krijgen, die aansluit aan de gemeentewet. De heer J. Schenk Az., Barsingerhorn, dacht dat de opzet van de wijziging was om de gemeente Bar- singer' irn te ontlasten. De heer Mr. D. Breebaart Kz. erkent, dat dit mede de opzet was, want de tegenwoordige toestand betee kent /oor de gemeente Barsingerhorn veel romp slomp, terwijl de Raad dier gemeente toch niets heeft te zeggen. Bij de algemeene beschouwingen merkt de heer J. Schenk Az., Barsingerhorn dan op, dat aan de hand van de nieuwe regeling de raden der aangesloten ge meenten niets meer zullen hebben te zeggen, de com missie van beheer zal alles uitvoeren. Spr. acht dat een groot bezwaar en noemt bijv. het voeren van een rechtsgeding, de salarissen, uitbreiding personeel, de gemeenteraden hebben er niets me:r in te zeggen. De heer Mr. D. Breebaart ontkent, dat de zegging schap der gemeenten zoozeer wordt beknot, in wezen wordt er niets veranderd, want ook bij de tegenwoor dige regeling hebben de gemeenten over de salaris regeling niets te zeggen. En spr. vindt dat ook goed, want als het anders was, zou het een stroeve be- stuursregeling -ijn, die van weinig vooruitstrevend heid zou getuigen. De vertegen.voordigers 4er Ke" meenten zouden stroomannen zijn, wat in flagranten strijd is met de gemeentewet. Spr. wijst dan verder op het toezicht door hooger gezag, op de goedkeuring die van Ged. Staten noo dig is, op de begrooting en rekening. De heer C. Haringhuizen, Wieringerwaard, acht voor een bedrijf als do Vleeschkeuringsdienst en Verwerkingsinrichting, een orgaan, dat rechtsper- soonli'kheid bezit, vel op zijn plaats, maar iets an ders is of wat voorgesteld wordt niet in strijd is met de belangen der gemeenten. Z.i. moet goed om lijnd worden wat het orgaan zal krijgen uit te voeren. De gemeenteraden dienen zeer goed te worden inge licht, opdat zij weten wat zij besluiten. Ook de heer Van Erp wijst op do wenschelijkheid, dat de gemeenteraden het heit in handen houden, spr. wijst op de tijdsomstandigheden, die noodig ma ken dat ook t.a.v. deze inrichting wordt ingegrepen. Als de vertrouwensmannen aanspraak op dien naam willen maken, dan :enen zij blijk te geven te begrij pen, dat er wat moet gebeuren. De wenschen en ver langens kunmn straks bij de artikelsgewijze behan deling naar voren worden gebracht, maar spr. oor deelt dat de gemeenteraden zeggingschap dienen te hebben over de vraag op welke wijze de dienst ge- uxploiduerde dient te worden De heer Mr. D. Breebaart begrijpt niet, dat het ontwerp zooveel criliek uitlokt, want de commissie is uij net ontwerp uitgegaan van de idéé dat er mate terieel niets, doch formeel veei verandeid moest wor den. Bij de stichting van den dienst, had men dan zijn bezwaren naar voren moeten brengen. De heer Van Erp zegt, dat men toen nog geen prac- lische ervaring had thans is dat anders. Dat er toen op aandrang van Nieuwe Niedorp en Uude Niedorp een adjunct-directeur is aangesteld, is ons destijds verzwegen. Zoo zijn e»* meer dingen niet goed, en hebben bijv. vele landbouwers er oezwaar tegen dat de directeur is een practiseerend veearts, worden aan merkingen gemaakt op de salarissen. De naam Barsingerhorn Wanneer tot artikelsgewijze behandeling van het ontworpen regiement wordt overgegaan, gaan er stemmen op om den naam ..keuringskring Barsin gerhorn te veranderen in „keuringsttring Schagen", omdat de inrichting te Schagen staat. De Voorzitter verzet zich daartegen en zou het een beleedignng van zich zelf vinden, doch geantwoord wordt, dat in den te kennen gegeven wensch niets persoonlijks schuilt. Door verschillende personen wordt over deze kwes tie het woord gevoerd en daarbij gewezen op het leit dat de gemeente Schagen zich eerst onttrok aan den keuringsdienst, doch meedeed toen de verwerking» inrichting er geslicht zou worden. Door de gemeente Barsingerhorn zijn in de beginjaren veel moeiten ge daan. Weer een andere spreker merkt op, dat de kring nu eenmaal ook bekend staat als kring Bar singerhorn, en ook dat waar de gemeente Barsinger horn tegenover den kring steeds een nobel standpunt heeft ingenomen, de kringgemeenten den plicht heb ben uit dankbaarheid daarvoor den naam Barsinger horn te handhaven. Toch zijn er, die. hoewel dit alles erkennende, mee- nen dat waar de inrichting te Schagen staat, de dienst ook den naam van Schagen dient te voeren. De Voorzitter zegt toe, dat de commissie deze quaestie zal bespreken. Tijdens de verdere behandeling geeft de heer Ha ringhuizen, Wieringerwaard, verschillende redactie- wqzigingen, aanvullingen, enz. in overweging, wat tenslotte den heer Mr. D. Breebaart aanleiding geeft tot de opmerking, dat de heer Haringhuizen geen spijkers op laag water moet gaan zoeken, een op merking die door den beer Haringhuizen wordt be antwoord met de opmerking dat de aanwezigen zich dan maar moeten onthouden van het maken van op merkingen en zij dan ook niet behoeven te worden gehoord. Besproken wordt de verhouding van de kringge meenten tegenover de buitengemeonten, waarbij de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat het bedie nen van de buitengemeenten niet ten koste van de kringgemeenten dient te geschieden. Naar aanleiding van gemaakte opmerkingen wordt door den woordvoerder der commissie, den heer Mr. D. Breebaart Kz., betoogd, dat de adjunct-directeur niet gemist kan worden, een opmerking die door den heer Van Zoonen te Winkel wordt onderschreven, terwijl de heer Van Erp zich beroept op de verkla ring van een hulpkeurmeestei. dat wanneer een der hulpkeurmeesters van standplaats verandert, de ad junct-directeur gemist kan worden. Door den heer Jb. do Vries, loco-burgemeester van Schagen, wordt gezegd, dat zoo dikwijls wordt gewe zen op de wachtgeldregeling, wanneer gesproken wordt over ontslag van personeel, maar spr. wijst op het 2-jarig dienstverband. De heer Mr. D. Breebaart zegt. dat desondanks toch de wachtgeldregeling toegepast zou moeten worden. Welke beteekenis dat 2-jarig dienstverband dan heeft weet spr. niet precies. Bij de verdere bespreking over het personeel wordt gevraagd, of het geheele beheer directeur, en secre taris-penningmeester niet door één persoon kan worden gedaan, doch dit wordt onmogelijk geacht. De heer Van der Sluijs, Zijpe, vraagt, als dan het personeel reeds zoo overbelast is, of dan bij toetreding van buitengemeenten geen moorder personeel zal moeten worden aangesteld, doch geantwoord wordt, dat bij toetreding van andere gemeenten, de keurings dienst niet wordt uitgebreid en die dienst verschaft juist het vele werk. Door den heer J. v. Zoonen, Oude Niedorp, wordt het onjuist geoordeeld, dat de winst verkregen op den keuringsdienst, gebruikt wordt tot dekking van het verlies op de verworkingsinrichting. Deze verlie zen dienen door de gemeenten gedragen te worden. De heer De Boer, directeur, wijst er echter op, dat de wet de verplichting oplegt de afval, afkomstig van de normale slagers, te verwerken en dat levert ver lies op. Het is een algemeen belang en daarom dient dat door den keuringsdienst te worden gedragen. Een groot aantal vragen en opmerkingen worden nog bij de verdere behandeling van het reglement ge maakt, waarbij uitvoerig wordt stilgestaan bij de be paling dat de vertegenwoordigers van de gemeenten moeten zijn leden van het college van B. en W en da; de vertegenwoordiger van Barsingerhorn is voorzittg van den raad van bestuur. Geoordeeld wordt dat ooi de leden van den raad vertegenwoordiger moeten kunnen zijn en dat de voorzitter van den raad vat bestuur uit en door dien raad benoemd dient te wor den. Ook wordt het wenschelijk geacht, dat de plaats vervangende vertegenwoordigers do vergaderingen van den raad van bestuur bijwonen, doch geweten wordt op de onvoldoende ruimte in do vergaderzaal en op het feit, dat hoe grooter do commissie, hoe ger de besprekingen duren. Door den heer C. Haringhuizen e.a. worden nog ver schillende opmerkingen gemaakt, terwijl ook de aio! niet opheffing van de plaatselijke noodslachtplaat- sen ter sprake komt. Wanneer tenslotte het ontwerp is behandeld, deel; do Voorzitter mode, dat de commissie van uitvoerig zoo spoedig mogelijk zal vergaderen en de raden dat een nieuw ontwcrp-regeling ter goedkeuring zal wo> den toegezonden. Inlichtingen, grieven en wenschec Hierna geeft de Voorzitter gelegenheid om opmar kingen betreffende den dienst te maken. De heer Van Wijk, Winkel, bespreekt nog eena i kosten ad f 3100, die veroorzaakt worden door den op haaldienst uit de buitengemeenten. Spr. zou wille probeeren dat bedrag van de buitengemeenten teru te vorderen, Verder informeert spr. naar den post de verlies- en winstrekening: grondstoffen verwei kingslnrichting f 262.50 en naar den post aöministnti loon f 784.83. Spr. oordeelt dat het eerste Jaarvers^ meerdere toelichting gaf. De heer P. de Boer, directeur, deelt mede, dat d dienst geen enkel recht heeft op de buitengemeente want alles zou voor de buitengemeenten verwerk worden. Nu deze verwerking niet zal plaats hebben, bet ophalen overbodig en is een slager ontslagen. De heer Joh. de Veer, secretaris, licht de door heer Van Wijk genoemde posten nader toe. Het adml- nlstratieloon is van goedgekeurde beesten. De heer H. Kruisveld, Callantsoog, deelt mede, dr een slager bij spr. de beenderen verstopt en spr, vraagt of die beenderen niet verwerkt kunnen den in de inrichting. De heer P. de Boer zegt dat als de slagers h« vragen de dienst genegen is het afval op te halen. De heer Van Zoonen, Winkel, spreekt zijn scherj* afkeuring uit over het feit, dat in een noodslacht plaats ook bedrijfsslachtingen worden uitgeoefend, o& danks een verbod door het gemeentebestuur. Spr, wijst op de groote kosten die de bedrijfsslagers ziel hebben moeten getroosten om hun zaken te doen ta richten naar de wettelijke voorschriften en acht bd zeer gewenscht dat de hoogere autoriteiten in kenni worden gesteld van die onbillijkheden, en voor d volksgezondheid nadeelige toestanden. Spr. krijgt, nadat de heer De Boer, directeur, ds billijkheid heeft erkend, doch gewezen heeft op wettelijke voorschriften, de toezegging dat de Ooa missie de door den heer Van Zoonen genoemde zwaren nog eens onder de loupe zal nemen en Commissie onder den aandacht van Dr. Berger brengen. De heer Van Zoonen, Winkel, bespreekt ook de w deeling van de diverse posten op de verlies- en wisi rekening en wordt beantwoord door den directeur den secretaris-penningmeester. De salarisH De heer Jb. Kooij, Nieuwe Niedorp. vraagt het deel over een procentsgewqze verlaging van de i rissen, in verband met den algemeenen toestand. De Voorzitter erkent dat de toestand steeds slecM wordt, dat het rijk reeds tot verlaging van de sal» sen overgaat en spr. zal deze kwestie in de bestui vergadering ter sprake brengen. De he,r Van Erp zegt dat tijdens de besprekii erop Is gewezen, dat de gemeenteraden niets over salarisregeling hebben te zeggen, doch spr. doet een ernstig beroep op de Commissie om onder de I dige tijdsomstandigheden tot salarisverlaging over gaan. De heer Mr. D. Breebaart merkt op dat toen de 1 zitter overweging toezegde, hij niet sprak nomeni commissie, want naar spr.'s meening zijn er nog mie dere factoren, dan tijdsomstandigheden, te beoordeelt Men dient voor salarisverlaging niet uitsluitend a! gaan op den economlschen toestand van het oogenH en het voorbeeld van 't rijk is voor spr. nog geen ew geile. Spr. is niet bereid de salarissen naar benedeoi brengen, want hij gelooft niet dat ze te hoog zijne spr. oordeelt dat de heer Van Erp de competentie ai om daarover te oordeel en. Wat het salaris van deai recteur betreft, spr. wijst op de autokosten, die ln W bedrag van f 2500 zitten, terwql de vele werkzuambedi van den secretaris-penningmeester met f 1500 nl« duur betaald worden. Over het salaris van den adjuas directeur zal spr. het maar niet hebben, dlo funca geeft veel werk en het salaris is er niet mee in goeè verhouding. De heer Jm. Blaauboer Gz., Kolhorn, kan het betofl' van den heer Breebaart van zijn kant billijken, hij ln andere omstandigheden dan wij. maar als zei ft heeren van den dienst vinden, dat het niets erg ii M er een kleine verlaging plaats vindt, dan begrijpt V niet dat er van de tafel der commissie bezwaar gematf wordt. Het zijn allemaal bijbaantjes en spr. acht verfe ging van 10 pet. wel noodig. Den heer Kistmaker, Kolhorn, doet 't leed dat burgemeester, die intellectueel meer onderlegd ls dt- een arbeider, zoo optreedt. Spr. wijst er op dat de tegc- woordige salarissen In een tijd van hoog conjunctuur t, vastgesteld, dat de internationale toestand zoodanig dat we een toontje lager moeten, dat het levensondr houd wel 15 pet. goedkooper is en spr. had nu zoo gW gezien dat de commissie zelf met een voorstel tot vi laging was gekomen. Daarmede zouden de heeren i zaak dienen in plaats van afbreken. De heer Mr. D. Breebaart vraagt het woord voori persoonlijk feit Het spijt hem dat de heer Kistemsl de zaak niet zakelijk stelt De heer Kistemaker zegt niet de bedoeling te beW gehad om persoonlijk te worden, maar spr. herhaalt,Jj zullen allemaal naar beneden moeten. En spr. beg niet dat de leden der commissie van uitvoering dat^ inzien. De heer C. Smit, Barsingerhorn, acht een salaris J f 2500 voor een bijbaantje ook te hoog. de auto i tevens voor de practljk gebruikt, zoodat d kostea dienste van de verwerkingsinriohting weinig ten. Door den Voorzitter zijn de werkzaamht jen1 den Secretaris-penningmeester wel gelijk gesteld van een kassier van de boerenleenbank, maar salarissen lijkt het er dus niet op. Al de salarissen* aan den vluggen kant en als nu alles naar bes** moet, waarom die salarissen dan niet. De Voorzitter vindt het niet prettig dat een los prs*- ter secretarie in deze vergadering naar voren wordt? bracht 1 De heer Joh. de Veer wil graag een Inzicht geven den omvang der administratie. De heer Vries. Callantsoog, zou het gewenscht vii»^ dat een vast bedrag werd bepaald, als maximum J. verbetering en vernieuwing van het bedrijf. Op deze *5" is het bezwaar dat de commissie alles kan regelen» dervangen. De Voorlztter zegt toe, dat de commissie het zal spreken. v(. De heer Mr. D. Breebaart merkt nog op dat d°^nni, len het werk van den secretaris-i onderschat En hoe slecht de tijd betaald worden. toch d*{ •kt nog op dat door s-penningmeester ook is, de arbeid n<* De heer Jm. Blaauboer Gz.. Kolhorn. geeft commissie ln overweging, met een voorstel tot verlaging te komen. v„.«7*kesJ De Voorzitter zegt dat de commissie het zal besp maar spr.'s bedoeling was een tijdelijke verlaging» j als bij het rijk. Hierna volgde sluiting.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6