Raad Oude Niedorp. 1' Radioprogramma B Vergadering van den Raad op Maandag 11 April 1932, des avonds 8 uur. Aanwezig de loden: J. Bakker Jz., C. de Boer, \V. Kolkman, D. Kriller, \V. Slijkerman en J. Waiboer. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De Voorzitter heet de heeren welkom en deelt me de. dat de heer Van Zoonen schriftelijk heeft mede gedeeld dat hij verhinderd is de vergadering bij te wonen. De notulen van de vergadering van 12 Februari 1932 worden ongewijzigd vastgesteld. Mededeelingen. Alvorens te beginnen met de ingekomen stukken, deelt de Voorzitter mede, dat van Gedeputeerde Sta ten is ingekomen een uittreksel der besluiten van 23 December 1931, waaruit blijkt, dat dit College voor deze remeente heeft vastgesteld voorschriften betreffende het beroep bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet, zooals deze laatstelijk is herzien bij de wet. van 9 Juli 1931, Stbl. 26(5 en dat aan de dooi den Raad te dier zake vastgestelde voorschriften de goedkeuring is onthouden, een en ander op grond van het voorschrift in art. XXXVIII der evengenoemde wet. Ingekomen stukken. Aan de orde is: a 1. Ingekomen stukken: a. proces verbaal op opneming van boeken en kas van den Ontvanger der gemeente, d.d. 5 Maart j.1. b. schrijven d.d. 8 Maart j.1. van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, ten geleide van een exem plaar van de balans, verlies- en winstrekening over 1930 van den Warenkeuringsdienst in het gebied Alk maar. c. kantschrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 2 Maart j.1., no. 61 ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 12 Februari j.1., waarbij Burge meester en Wethouders zijn gemachtigd een rente loos crediet van .ten hoogste f 17000.— te verleencn ten behoeve van noodliidende tuinders. d. alsvoren d.d. 2 Maart j.1., no. 51. ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 12 Februari j.1., tot onderhandsche verpachting van een perceel tuin grond aan K. Ruiter. e. alsvoren d.d. 16 Maart j.1., no. 50. ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Kon. Besluit van 20 Februari j.1., no. 2$, houdende goedkeuring van de ter raadsvergadering van 22 December 1931 vastgestelde verordeningen op de heffing van 60 op centen op de Personeele Belasting en van 20 opcen ten op de vermogensbelasting. f. uittreksel uit het register -an besluiten van Ge deputeerde Staten d.d. 16 Maart j.1., no. 49, tot ver daging van de beslissing omtrent het ter -oedkeuring ingezonden raadsbesluit tot het ingehruikgeven van de R.K. Meisjesschool te 't Veld, thans nog in eigen dom der gemeente. g. alsvoren d.d. 9 Maart j.1., no. 46, tot verdaging van de beslissing omtrent het ter goedkeuring inge zonden raadsbcsl ut tot het aangaan van één of meer kasgeldleeningon van f 18.000. li. alsvoren d.d. 24 Februari j.1., no. 59, tot ver daging van de beslissing ten aanzien van de ge- meentehegrooting voor den dienst 1932 en houdende machtigingen als bedoeld in art. 246, le en 2c lid der gemeentewet. i. jaarverslag 1931 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alk maar. Al .!eze stukken worden voor notificatie aangeno men. j. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal d.d. 20 Februari j.1., no. 314, houdende verzoek adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier gemeente aan den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen gericht adres terzake beper king van onmatieen scholenbouw. B. en W. adviseereu afwijzend op het verzoek te be schikken uit overweging dat het beter wordt geacht dergelijke wenschen aanhangig te maken bij de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten. Aldus wordt besloten. k. Kantschrijven van Ged. Staten, d.d. 6 April 1932, no. 80, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 12 Februari 1.1., om in gebruik af tc staan de R.-K. Meisjesschool, thans nog eigendom der gemeen te, aan het R.-K. Schoolbestuur. De Voorzitter deel' mede. dat dit raadsbesluit niet behoeft te worden uitgevoerd, want hoewel het ge meentebestuur er geen bericht van heeft ontvangen, is het ons bekend dat het R.-K. Schoolbestuur de R.-K. Meisjesschool niet zal betrekken en de R.-K. school voor gewoon lager onderwijs te 'tVeld op 2 Mei zal ppenen. 1. Verslag van de commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling en de werkloosheidsverzekering over 1931. Ook deze beide stukken worden voor notificatie aangenomen. De tninderscredfeten. 2. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 12 Februari 1932, tot het aangaan van een of meer kasgeldleeningen van f18.000. De Voorzitter licht toe dat in de vorige vergadering besloten was tot een credietverleening van f 1000. aan zelfstandige alleen-werkende tuinders en tot het verstrekken van rentelooze voorschotten voor den groven tuinbouw tot ten hoogste f 17.000.In die zelfde vergadering was besloten deze gelden te put ten uit één of meer kasgeldleeningen, rentende hoog stens 5'/o Ged. Staten oordeelaen dit rentepercen tage te hoog en meenden dat het rente-percentage niet honger diende tp zijn dan IV? boven het pro messe-disconto van de Nederlandsche Bank. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar en stellen voor daartoe een nieuw besluit te nemen, doch thans nog een bedrag van hoogstens f 11.500.omdat gebleken is dat voor dc rentelooze voorschotten voor den gro ven tuinbouw volstaan kan worden met een bedrag van f 10.500.— ir Maats van f17.000. Conform het voorstel van B. en W. wordt door den Raad besloten. Ten einde te zorgen dat het eerste voorschot zoo spoedig mogelijk aan de tuinbouwers kan worden verstrekt, is de. Voorzitter vanmorgen naar Haarlem geweest en heeft ter Provinciale. Griffie verzocht of het raadsbesluit reeds overmorgen door Ged. Staten kan worden goedgekeurd. Spr. heeft te Haarlem de meeste bereidwilligheid ondervonden en spreekt daarvoor een woord van dank uit. Met de gemeente Alkmaar kon een kasgeldleening worden aangegaan, op grond van het zooeven genomen raadsbesluit, zoo dat ten spoedigste een gedeelte van de tuinderscredie- ten uitbetaald zullen kunnen worden. Benoemingen. 3. Benoeming van een lid der commissie tot we ring van schoolverzuim in de vacature I. J. Schroe vers. Aanbeveling ingevolge art. 2 van het Kon. Besluit van 28 December 1931. S. 1447: no. 1 W. T. J. Bud dendorf! no. 2 G. Ott—Billenkamp. De heer W. F. J. Buddendorf wordt met algemeene stemmen benoemd. 4. Alsvoren der Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs in deze gemeente. Aanbeveling: no. 1 W. T. J. 1 uddendorf; no. 2 G. OttBillenkamp, De heer W. T. J. Buddendorf wordt met algemeen© stemmen benoemd. 5. Voorstel tot oninbaarverklaring van de door K. Zweed, thans wonende te Westwoud over 1930 ver schuldigde hondenbelasting ad f 1. Conform dit voorstel wordt besloten. Hooistekers. 6. Benoeming van 4 hooistekers voor het jaar 1932. Aanbevolen worden: a. Voor Oude Niedorp K. Xooij en D. van Zoonen; b. voo Zijdewind: P. Wijnker en D. de Groot. De heer Kolkman informeert of het benoemen van hooistekers noodzakelijk is. De Voorzitter zegt, dat ze tot nu toe altijd zijn benoemd en ze vorig jaar nog zeer wenschelijk zijn gebleken, toen er een geval van hooibroei was. Zij geven dc noodige instructie aan den hooihouder in geval van hooibroei. Met algemeene stemmen worden toe hooistekers ha noemd. voor Oude Niedorp de heeren I\. Kooij en D. van Zoonen: voor Zijdewind de hoeren P. Wijnker en D. de Groot. 7. Voorstel tot vaststelling van eene verordening tot aanwijzing van het tijdvak binnen hetwelk dc ver gunningen bedoeld in artikel 13. le lid der Leerplicht wet (verloven voor land- en tuinbouw en veehouderij) kunnen worden verleend. De Voorzitter deelt mede, dat hieromtrent het ad vies van den Inspecteur van het Lager. Onderwijs in deze inspectie is ingewonnen en deze heeft er geen bezwaar tegen dat het tijdvak, evenals vorig jaar weer bepaald wordt op 15 Juni t 15 Juli. De heer Kolkman informeert of dit tijdvak een beetje uitkomt met do groote v acant ie. De Voorzitter antwoordt dat. dc groote vacantie na Juli is en dat de regeling geldt voor de openbare school en voor de meisjesschool, want de regeling van de jongensschool behoort aan de gemeente Nieuwe Niedorp. De heer Bakker merkt op dat het voorgestelde tijd vak niet geeft voor het koolzeltcn, terwijl het ge- wenscht zou zijn om voor de zilveruien en het bol lenpellen de maand Juli als tijdvak te nemen. De Voorzitter wijst er op dat het voorgestelde tijd vak 15 Juni15 Juli een voorstel is van B. en W. en ook de heer Bakker heeft medegewerkt aan dat voorstel. Spr. zou het dus practischer hebben gevon den als de heer Bakker zijn idéé in de vergadering van B. en W. naar voren had gebracht. Waar meerdere leden de maand Juli als tijdvak beter gekozen achten, merkt de voorzitter op dat dan de Inspecteur opnieuw gehoord dient te worden en dan in dc volgende vergadering B. en W. zullen voor stellen om als tijdvak te bepalen van 1 tot 31 Juli. 8. Voorstel tot wijziging van de ter raadsvergade ring van 29 Januari 1925 vastgestelde instructie voor den Ontvanger der gemeente. De wijziging is noodig in verband met de laatste herziening van de gemeentewet. Na lezing van het ronccpt-besluit wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. 9. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 22 December 1931, strekkende tot rentegevende beleg ging van gelden, verkregen door verkoop van het per ceel bouwland, genaamd „Berkenrode" tc Moerbeek, De Voorzitter deelt mede dat besloten was om voor rentegevende belegging aan te koopen schuld brieven ten name van den Staat, van een Nederland sche provincie of een Nederlandsche gemeente. Ged. Staten wenschen in het raadsbesluit opgenomen te zien dat deze schuldbrieven zullen zijn „ter beurze genoteerd". De Raad besluit aan dit verlangen te voldoen. Verpachtingen. 10. Voorstel tot onderhandsche verpachting van het perceel weiland genaamd „De Toffel", groot 1.51.80 H.A., onder de gemeente Heerhugowaard aan G. Vos te Verlaat voor f92.per H.A., alzoo voor f139.66, met wijziging van het raadsbesluit van 8 De cember 1931, sub c, waarbij werd bepaald dat ge noemd perceel zou worden verpacht aan P. Mereboer voor f 180.'s jaars. De heer Waiboer vraagt of de verpachting hij in schrijving heeft plaats gehad. De Voorzitter zegt dat in een paar bladen een ad vertentie is geplaatst, waarbij het perceel te huur werd aangeboden en men met opgaaf van 2 borgen zich mondeling of per briefje als gegadigde ter secre tarie kon aanmelden. Er zijn 2 briefjes ingekomen, waarbij de heer Vos voor f92.gegadigde was, wat meer was dan het aanbod van den anderen verzoe ker. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De verpachting geldt voor 2 jaren, van 26 December 1931 tot 26 December 1933. 11. Voorstel tot onderhandsche verpachting van het perceel bouwland, groot 0.71.80 H.A., zijnde de noordelijkste helft van het perceel genaamd Koeteven onder de gemeente Heerhugowaard aan J. Suiker te Heerhugowaard, voor f2.50 per snees, eveneens van 26 December 1931 tot 26 December 1933. Wordt goedgevonden. 12. Alsvoren van de na te noemen perceelen bouwland aan N. de Jong te Heerhugowaard: a. het eerste vierde gedeelte, zijnde het Noordelijk ste stuk bouwland, gelegen in de gemeente Heerhu- woord, groot ongeveer 0.51.50 H.A. (perceel no. 9) voor f2.50 per snees; b. de zuidelijkste helft van het perceel bouwland, genaamd ,de Koeteven", gelegen in de gemeente Heerhugowaard, groot ongeveer 0.56.90 H.A. (perceel no. 13), voor f2.50 per snees. Aldus wordt besloten. 13. Alsvoren van de na te noemen perceelen bouw land aan C. Oud Kzn., te Heerhugowaard: a. het Zuidelijkste gedeelte van het stuk bouw land, genaamd „het Groote Gat", liggende in dc ge meente Heerhugowaard, groot ongeveer 0.41.00 H.A. (perceel no. 15); h. het volgend gedeelte van vorengenoemd percepl bouwland, groot ongeveer 0.38.40 H.A. (perceel no. 16); c. het volgend gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 0.37.20 H.A. (perceel no. 17): d. het laatste gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 0.36.00 H.A. (perceel no. 18); een en ander onder navolgende bedingen: 1. dat waar vorengenoemde vier perceelen reeds zijn geëgd, aan de gemeente f7.50 wordt vergoed voor egloon; 2. dat ten aanzien van de borgstelling voorwaar den door Burgemeester en Wethouders kunnen wor den opgelegd. Conform deze voorstellen wordt door den Raad be sloten. 14. Alsvoren van de na te noemen perceelen bouw land aan J. N. Oud Czn. te Heerhugowaard (thans nog te Grootebroek: a. het eerste gedeelte van het stuk bouwland, in de gemeente Heerhugowaard (groot in zijn geheel 1.82.60 H.A.,), groot ongeveer 0.30.12 H.A. (perceel no. 19); b. het volgende gedeelte van vorengenoemd per ceel bouwland, groot ongeveer 0.36.70 H.A. (perceel no. 20); c. het volgende gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 0.37.76 H.A. (perceel 21); d. het volgende gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 0.41.30 H.A. (perceel no. 22); een en ander onder de volgende bedingen: 1. dat waar vorengenoemde perceelen reeds zijn geëgd, aan de gemeente f5.voor het eggen per H.A. wordt vergoed; 2. dat ten aanzien van de borgstelling voorwaar den door Burgemeester en Wethouders kunnen wor den opgelegd. Aldus wordt besloten. Geldleeningen. 15. Voorstel tot het voor zooveel noodig aangaan van één of meer asgeldleeningen in 1932, tot een be drag van ten hoogste f5000.ter voorziening in de kasbehoeften. Aldus wordt besloten. 1 6. Voorstel tot het aangaan van één of meer kasgeldleeningen van f IOC.000.of zooveel meer als noodig blijkt te zijn tot dekking van Kapitaalsuitga ven. De Voorzitter herinnert er aan dat bij het Rijk was gesloten een kasgeldleening van f 100.000.en op pro messe van de Ned. Bank een bedrag van f3000.Op 29 April moeten deze bedragen worden afgelost en nu is van den Minister van Finantiën een brief in gekomen, met dc mededeeling dat als de leeningen verlengd moeten vorden, dit opnieuw gevraagd dient ie worden. Een nieuw raadsbesluit daartoe is noodig, omdat Ged. Staten er terecht 1 ezwaar tegen maken dat hetzelfde raadsbesluit 2 of 3 maal gebruikt wordt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den Raad besloten. Het vervoer van de Moerbeeker school kinderen. Nadat besloten was om aan de agenda nog een tweetal punten toe te voegen, komt aan de orde: 17. Behandeling van aanvragen ingevolge art. 13 van de Lager Onderwijswet 1920. De Voorzitte. deelt mede, dat van J. Nagelhout o.a., ouders van schoolgaande kinderen in de Moer beek, verzoeken zijn ingekomen om tegemoetkoming in de kosten van vervoer hunner kinderen naar de school voor gewoon lager onderwijs, gevestigd tc Nieuwe Niedorp. De Voorzitter zegt dat aan deze zaak een voorge schiedenis is verbonden, die spr. in herinnering wil brengen. Vorig jaa is er een bijeenkomst geweest van ouders en schoolgaande kinderen uit de Moer beek met B. en W. en maakte de ouders de opmer king, dat het gewenscht was dat het gemeentebe stuur overleg pleegde met Groot van Nieuwe Nie dorp. die de kinde.en van Moerbeek naar de school te Nieuwe Niedorp vervoerde, omdat de vervoerkosten die Valk van Zijdewind in rekening bracht, aanmer kelijk grooter waren. Het bleek B. en W., dat de ver- voerregeling te Nieuwe Niedorp niet in handen was van Groot maar in die van het Gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp. Een lange onderhandeling is het ge volg geweest, wat niet te wijten is aan de gemeente besturen van Nieuwe Niedorp of Oude Niedorp. Ten slotte kwam een voorloopige regeling tot stan waar bij het vervoer van Oude Niedorp naar Nieuwe Nie dorp door Groot zou geschieden voor f 450.— per jaar. Er zat heel wat aan va: tom die regeling tot stand te brengen, in verband met de vacantieregeling aan de katholieke school te 't Veld t.i die aan de open bare school te Nieuwe Niedorp. Toen de regeling voor elkaar was, is dit aan de ouders der schoolgaande kinderen te Moerbeek me degedeeld en gevra .gd of zij met de repeling ac- roord gingen. O" dien brief kwam een schrijven in. dat zij met alle respect voor de vele bemoeiingen van het gemeentebestuur, geen vergoeding voor het ver voer zouden geven, als Valk niet als chauffeur zou fungeeren. Dat was als een donderslag bij helderen hemel. Immers B. en W. hadden niet anders ge daan dan ingevolge den wensch van de bewoners van Moerbeek. Zoolang de Raad geen beslissing had genomen, zoolang dus was er geen verzoek van de bewoners t.a.v. de vergoeding in de vervoerkosten. Spr. wijst er op, dat het geenszins de bedoeling van R. en W. was om een ingezetene buiten te sluiten, maar er was nooit een officieele aanvrage van Valk ingekomen en B. en W. hadden .ïimmor met Valk onderhandeld. Later bleek Valk -Isnog bereid te z'in ook or f450.— voer het vervoer zorg te dragen. Dit alles met vitzondering vai. de heeren Dekker en Groot, die ziri houden aan te uitspraak va.i Ged. Staten en aan de hand da rvan nog op het stand punt staan, uat ze geen enkel gedeelte van de ver- voerkos n willen betalen. Zij hebben dus geen aan vrage om vergoeding in de reiskosten ingeleverd. Allereerst Lr'et de Raad dus tc beslissen over de aanvrage van K. v. d. Oord om een bijdrage in de kosten van vervoer, welke kosten totaal bedragen f 450.en wel voor het vervoer van zijn dochtertje. B. en W. stellen voor een dus.lanige bijdrage te ver leencn, dat een bedrag van f20.per kind en per jaar ten laste van Van der Oord komt. Wordt goedgevonden. 2°. aan J. Nagelhout, een zoodanig bedrag, dat ten zynen laste komt een bedrag van f20.— per kind en per jaar; 3°. aan L. J. van Wachendorf van Rijn een zoo danig bedrag, dat ten zijnen laste blijft een bedrag van f5.per kind en per jaar; 4°. aan H. Berkenbosch, een zoodanig bedrag, dat ten zijnen laste blijft een bedrag van f 10— per kind en per jaar. Overeenkomstig deze voorstellen van B. en W. wordt door den Raad besloten. Ten aanzien van de vergoeding voor Groot en Dekker, voor de maanden October—Mei, de beslis sing daarover willen B. en W. nog wat opschorten. De heer Kolkman vraagt wanneer deze adressen zijn ingekomen, omdat ze niet op de agenda voorko men. De Voorzitter antwoordt dat ze vandaag zijn inge komen. De heer Kolkman vraagt naar het verschil van kosten van Valk en Groot. De Voorzitter zegt dat Valk oorspronkelijk f520. vroeg, de gemeente Nieuwe Niedorp f 450.—. Later hebben de ouders medegedeeld, dat ook Valk bereid was het vervoer voor f 450.te doen. De heer Kolkman vraagt waarom B. en W. niet met Valk onderhandeld hebben. De Voorzitter zegt dat B. en W. het vervoer niet hebben te regelen, dat moeten de ouders doen. En het is op verzoek van de ouders geweest, dat B. en W. in onderhandeling zijn getreden met Groot. Toen de onderhandelingen gaande waren, toen pas heeft Valk een aanbieding bij de ouders ingeleverd. De heer Kolkman zegt, dat de ouders toch in eer ste instantie Valk als chauffeur wenschten. De Voorzitter weerspreekt dit; de eerste vraag was om vervoer per Groot en toen de regeling tot stand was gekomen, toen wenschten zij Valk. Wij zeggen goed, dat hebben jullie te regelen en hadrfen zij hier bij gepersisteerd, dan zou het vervoer per Valk ge schieden. Maar de ouders voelen nu blijkbaar ook dat het wellicht beter is om het vervoer aan Groot op te dragen. Het staat immers allerminst vast dat Valk het vervoer altijd zal volhouden, in welk geval het een eigenaardige situatie zou worden. Voorheen heeft Valk altijd gezegd, het vervoer voor niet minder dan 10 cent per K.M. te kunnen doen en als nu het be drag lager wordt zou of dat tot nu toe betaalde be drag te hoog zijn geweest of straks zou het vervoer met verlies plaats vinden. De heer Slijkerman zegt, Valk bij zich te hebben gehad en deze is genegen het vervoer voor 3 a 4 jaar aan te nemen. De Voorzitter zegt, dat Valk zich dan met de ou ders in verbinding moet stellen, want B. en W. of Raad hebben geen enkele zeggingschap in de vervoer- regeling. De heer Kolkman vindt het een beetje gevaarlijk precedent. Stel je voor dat Groot en Dekker wel hun kinderen met Valk blijven sturen. De Voorzitter zegt dat als de meeste ouders hun kinderen per Groot doen vervoeren, dan het gemeen tebestuur op grond van hoogere kosten afwijzend kan beschikken op het verzoek van Groot en Dekker en Ged. Staten dan weer uitspraak zouden moeten doen De heer Kolkman vindt de zaak niet sympathiek. Valk heeft jaren het vervoer gedaan tot aller tevre denheid en als Valk zich nu toch een jaar of wat wil binden! DONDERDAG 14 APRIL. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij. ding: 10.15 Gramofoonmuziek10.30 Solistenconcert: Anny Prins, zang en Sarah Loohner, declamatie; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees: 11.30 Voortzetting Solistenconcert; 12.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 12.30 AVRO-Kamer- I orkest o.l.v. Max Tak. m.m.v. Nicolas de Matuschka, tenor; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.45 Gramofoonmuziek; J 3.00 Knipcursus voor gevorderden door mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Zieken, I uur door Antoinette van Dijk; 5.00 Omroeporkest o. I.v. Willem Knikker. Intermezzo Gramofoonmuziek; j 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Omioep- orkest; 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred. Fry; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 8.15 Aanslui ting van het Concertgebouw te Amsterdam. Orkest oJ.v. Dr. Willem Mengelberg. Solist: Wladimir Hero- witz, piano. In de pauze: gramofoonmuziek; 10.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmu ziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Korte Ziekendienst door Ds. J. v. d. Woude; 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O.: 11.00 Gra mofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. N.C.R.V.: 2.00 Oursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorgingzender; 4.00 Zickenuurtje door Ds. G. J. Duyvendak; 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd; 5.45 Pianorecital door Hans de Bock; 6.45 Knipcursus; 7.00 M. G. Groen, accountant: „De be drijfseconoom in de industrleele onderneming en cri sistijden" 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten v. het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 12e Evangelisatie avond uit de Evang. Luth. Kerk te Deventer: 10.00 Persberichten van Vaz Dias, daarna gramofoonmu ziek. - BRUSSEL (509 M.) 4.20 Operetteconcert door het Omroeporkest o.l.v, Jean Kumps; 5.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Populair Concert; 8.20 Vervolg Concert. KALUNDBORG (1153 M.) II.20 Strijkorkest van het „Palace Hotel": 3.10 Or kest van restaurant „Wlvex"; 7.30 Concert 950 Dansmuziek. BERLIJN (418 MJ 3.50 Concert: 6.30 Dansmuziek: 9.50 ..Rufen Sle Herna Plim!", Opera-groteske van Kurt Robitschek. HAMBURG (373 M.) 3.50 Concert... 7.20 Concert door de Lehrer Gesanfr v ere In Hamburg; 9.30 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN <1635 Ml 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert uit Berlijn; 820 Uitzending van een concert dat gegeven wordt in hd park voor het Witte Huis te Washington, ter gele genheid van den Pan-Amerika-dag. LANQENBERG (472 MJ 12.20 Middagconcert; 4.20 Vesperconcert. 8.55 Concert en Dansmuziek. DAVENTBY (1554 M.' 12.20 Orgelconcert; 1.20 Concert; 2.20 Gramofoonme ziek; 3.20 Vesper in de Westminster Abbey; 4.Cf Dansmuziek 8.20 Concert; 9.55 Concert door het B2 C.-orkest; 11.05 Dansmuziek PARIJS EFFFEL (1446 Mij 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS R. (1725 1 11.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Idem. WEENEN (517 1 7.00 Populair concert. WARSCHAU (1411 4.55 Kamermuziek; 6.55 Gri] 9.50 Dansi 4.00 Gramofoonmuziek; mofoonmuziek; 7.35 Populair concert; ziek. BEROMUNSTER (460 7.20 Concert 8.10 Concert door hetOmroeporkest; 9Jj Blijspel. Dc Voorzitter herhaalt dat de Rand met deze v* voer-quaestie niet heeft te maken. Als do ouders hit thans verzoeken om per Valk het vervoer te don plaats hebben, zou spr. zelf er zich niet voor spat nen. Spr. wil Valk niet buitensluiten, maar de ot ders hebben vervoer per Groot gevraagd en daarnMf hebben de onderhandelingen plaats gehad. De heer Kolkman: Maar als de mensehen nu toi besluiten om hun kinderen met Valk mee te geven' De Voorzitter: Dat moeten zij zelf weten, als ze om dat dan berichten, dan berichten wij het aan het meentebestuur van Nieuwe Niedorp. Dc heer Kolkman: Goed. maar als de ouders du de toezegging van Valk hebben dat hij voor enke> jaren voor het vervoer zal zorgen? De Voorzitter zegt dat de ouders dat dan kunnen doen en als het dan een gemeentebelang betreft, dan zou de gemeente op.het verzoek van de ouders kun nen ingaan. Besloten wordt de beslissing over do kosten vu vervoer van de schoolkinderen van Dekker en Grootl op te schorten. 18. Voorstel tot het aangaan van een vaste gd4 leening of geldleeningen tot een bedrag van f 10.50 rentende hoogstens 5h pari, aflosbaar in ttr. hoogste 20 jaren. De Voorzitter licht toe dat deze vaste leening moe dienen voor de crcdietverstrokking aan den grovet tuinbouw en evenals in andere gemeenten, won voorgesteld de aflossing als volgt te regelen: van tot en met 1937 de aflossing minstens tot dezelfde dragen als de tuinders van de credieten terugbetalc na 1937 het bedrag af te lossen in ten hoogste 15 jf ren, of indien door de tuinders meer wordt afgelo> dan het 1/15 gedeelte te vcrhoogcn met dat meerde! bedrag. In de derde plaats zal er zijn de bevoegdheid l« vervroegde geheele of gedeeltelijke aflossing. De Raad vereenigt zich met dit voorstel vanJ cn W. en de aan dit voorstel verbonden bepaling; 19. Rondvraag. De heer Kolkman zegt, dat in een vorige vergfl» ring besloten is om de arbeiders te wijzen op de w® schelijkheid zich teeen werkloosheid te verzekert* omdat ze anders in geval van werkloosheid niet" werk zullen worden gesteld. Zijn de arbeiders hie reeds attent op gemaakt? De Voorzitter zegt, dat aan de afdeeling 't «0 van den Landarbeidorsbond is gevraagd den an** ders ernstig in overweging te willen geven zich verzekeren, omdat ze anders niet meer voor wers' verschaffing in aanmerking komen. De heer Kolkman wijst er op, dat niet alle arw ders leden zijn van die afdeeling cn spr. dacht a alle arbeiders zouden worden aangeschreven. De Voorzitter acht dit moeilijk uitvoerbaar, er voldoende ruchtbaarheid aan gegeven, zeer w'a schijnlijk zal het in de ledenvergadering wordeni handeld en zooals we het in het dorp gewend w zal het ook hier zijn: „zegt het voort." De heer Slijkerman vraagt boe het staat mei verhuring van het land van Jb. vVitte. De Voorzitter antwoordt, dat dit aanstonds comité zal worden besproken. J4t Niemand der leden vraagt mee. het woord. zw> de openbare vergadering door den Voorzitter gesloten met een bijzonder woord van dank wiJ>fa gesloten met een Dijzonaer wooru van vertegenwoordiger der Schager Courant, oma» ondanks het late uur, ter vergadering aanwezig 6l 1

Schager Courant | 1932 | | pagina 8