KRACHT EN DOODSANGST. VERKEERSLESSEN SOCRATES ALS OPVOEDER. van den A.N.W.B. Waarnaar men luistert Voorzitter zegt af wij In Noordholland zijn en met den toestand hier rekening moeten houden. Een motor kan langer loopen dan 13 jaar, dan is men gelukkig en is van do kapitaalslasten af. De heer Kostelijk wil een principe-besluit nemen om tegen een maximum-bedrag vau f500.een ad viseur aan te nemen. Als leeken meent hij, dat we de cijfers niet kunnen beoordelen. De heer Gootjes kan met het door den heer Koste lijk voorgestelde eegaan. De heer Poland is er tegen. Hij vraagt hoe lang dit nog duren moet. Hierna wordt het voorstel-Kostelijk aangenomen met 14 voor en 3 tegen (de heeren Wonder, Poland, Groen). Ook burgers in de polderlasten meebe talen. Voorzitter zegt, dat binnenkort het reglement op de Waterschappen in werking zal treden. In den pol der geldt nog altijd de regeling, dat velen zooals win keliers. dikwijls zeer weinig wegenbelasting betalen, hoewel zij toch veel gebruik van de wegen maken. Evenals thans door het Hoogheemraadschap ge schiedt, zou dus een regeling kunnen worden ge troffen, waardoor d bebouwde eigendommen zwaar der belast worden. De heer Van Langen vindt het tegenover de inge landen niet onbillijk. De heer Wonder zegt dat het moeilijk in deze quaestie is juist de menschen te treffen, die de we gen gebruiken. Daarom vindt hij het idee „tol" nog zoo verkeerd niet. De heer Kostelijk zegt, dat bij den tegenwoordigen toestand zoo goed als alles door de ingelanden be taald wordt. De heer Groen vindt een dergelijke regeling een stap in de richting dat ook burgers iets aan het on derhoud meebetalen. Besloten wordt dat het dagelijksch bestuur in deze een onderzoek zal instellen en in een volgende ver gadering van prae-advies zal dienen. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer Van Langen, dat er tot nog toe in de slooten van de Frik nog niet ge baggerd is. Een onderzoek wordt toegezegd. De heer Konijn vraagt of het geld van het Wegen fonds reeds ontvangen is. Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer De Boer vraagt of in de vergaderingen van het dagelijksch bestuur de pers geen toegang kan krijgen, gelijk dit ook in Hensbroek geschiedt. Voorzitter zegt overweging toe. De heer Poland heeft het verwonderd dat de grond dio bij het slooten op den Kruisweg gegooid is, in een bcschoeiingd gat is geworpen. Voorzitter antwoordt dat dit de beste plek was. De heer Groen wil aan de Oostzijde van den Mid denweg nog laten baggeren ter hoogte van de R.-K. kerk Noord. Wordt toegezegd. De heer Oudeman vraagt of de gelegenheid niet kan worden gegeven dat de hoofdingelanden voor de ver gadering afzonderlijk bijeenkomen. Zal worden overwogen. Hierna onder een woord van dank en een woord van afscheid aan den heer Konijn, die mogelijk zijn laatste zitting bijwoont, sluiting. ALLE WERELDRECORDS VF-RBETFRD DOOR MENSCHEN, DIE IN NOOD VERKEEREN. WIE ZIJN LEVEN MOET REDDEN, BEHOEFT NIET VOORAF TE WORDEN GETRAIND. EEN bekend spreekwoord vertelt ons iets over de gedragingen van een kat. die zich bedreigd voelt. Het zijn echter niet alleen katen, die onder be paalde omstandigheden in staat zijn tot buiten gewone prestaties. Er bestaan ook menschen, die zander eenlge vooroefening wereldrecords verbeteren. Welis waar zijn er in zoo'n geval meestal geen scheidsrechters en deskundigen in de buurt, maar wel is er steeds een gangmaker aanwezig, wiens aansporingen meer invloed hebben dan de juichkreten van een duizendkoppige me nigte. n.1. de dood, die iemand op de hielen zit of de angst, die iemand reuzenkrachten geeft. Het einde van een autorit. Een record in het verspringen zonder aanloop, werd gevestigd door een chauffeur uit Texas, toen hij juist bijtijds de „soepwagen" verliet en zoo doende zichzelf behoedde voor een ontijdigen dood. De soepwagen is een soort vrachtauto, die 's nachts de streek onveilig maakt, wanneer hij op weg is naar de petroleumvelden. De tank. die deel uitmaakt van het voertuig, is gevuld mot nitroglycerine, een springstof, die gebruikt wordt om het zand op te blazen, waarna de petroleum zich een uitweg kan banen. Overdag mo gen deze gevaarlijk auto's zich niet vertoonen, daar zij bij de minste of geringste onregelmatigheid de kans loopen om in de lucht te vliegen. De menschen, die de soepwagens besturen, worden zeer hoog gesalarieerd en zijn uit louter egoisme de voorzichtigste chauffeurs ter wereld. Niettemin kost het vervoer der nitroglycerine jaarlijks eenige menschenlevens. Op zekeren avond bemerkte de heer J. Toos, juist toen hij zich in een bocht bevond, dat er een telegraafpaal dwars over den weg lag. Remmen kon hij niet meer en het was vrij zeker, dat er binnen enkele seconden van het geheele voertuig geen stuk meer crver zou zijn. Hij wist toen. dat hij in den tijd die hem nog overbleef ver. ongelooflijk ver zou moeten springen, wilde hij er het leven afbrengen, n.1. over den breeden weg heen op een berm, waarachter hij dekking zou moeten zoeken. Inder daad kwam hij neer aohter het struikgewas en had daarmee zonder dat hij in 't minst door eerzucht werd gedreven een sprong gemaakt van vijf en een halve me ter en dat zonder aanloop. Van de tank met nitroglyce rine bleef niets anders over dan een diepe kuil in den grond en wat brandlucht. De chauffeur kwam vrij met den schrik, maar stelde er geen prijs op, dat zijn naam werd verbonden aan een nieuwe prestatie op sportge bied. Hoogspringen en snelwandelen. Tijdens den wereldoorlog zijn velen in letterlijken zin den dans ontsprongen, zelfs wanneer het meerendeel der kameraden den dood tegemoet ging. Een korporaal van het tweede Italiaansche Bersaglieri Regiment ontkwam, aan het mittrailleurvuur door zich in volle wapenrus ting over een één meter zeventig hooge prikkeldraadver sperring te slingeren, (want van springen kan men moeilijk meer spreken) Het was den Bersaglieri gelukt om door een draadversperring heen te breken, maar van omkeeren was natuurlijk geen sprake. Onverwacht begon van den vijandelijken kant een mittrailleurvuur te werken. In enkele minuten zou het troepje Italianen ge heel zijn weggemaaid. De korporaal, die zich aan één der vleugels bevond, bedacht zich niet en sprong. Hij over leefde den oorlog en heeft later op verzoek van den bataillonscommandant geprobeerd om (eveneens in volle wapenrustig) zonder aanloop over een één meter ze ventig hooge lijn te springen; het gelukte hem echter niet voor de tweede maal. Een Westduitsche kleermaker betoonde zich bij een andere gelegenheid een snelwandelaar van buitenge wone kwaliteiten. Hij was op een zeer warmen dag een heel eind de Wadden opgeloopen en daar het eb was. kon hij zich rustig neervlijen op het vochtige zand. Daar hij door de wandeling zeer vermoeid was gewor den, sliep hij in (er moest nog drie uren verloopen voor de vloed kwam) en werd wakker... doordat de eerste golven van het opkomend getij hem verkoelden. Onmid dellijk vloog hij overeind en deed wat in zijn geval het eenige mogelijke was: Hij begon te rennen. Het laatste stuk moest hij waden en geheel uitgeput bereikte hij het eiland. De vijf kilometer had hij ln twintig minuten af gelegd. Uithoudingsvermogen van een lei dekkers jongen; de krachtmeter. Te Philadelphia moest er iets worden gerepareerd aan het dak van een kantoorgebouw. De baas en zijn knechtje klommen naar boven en tegen den avond ging de leidekker naar huis en sloot het luik. dat van de tiende étage toegang gaf tot het dak. Hij vergat even wel. dat zijn knecht nog aan het werk was en deze, die het luik voor zijn neus zag dichtgaan, werd nu voor de keus gesteld om den nacht onder den blooten hemel door te brengen of wel naar beneden te springen. Noch het een noch het ander leek hem erg verkieslijk, temeer, daar hij kaartjes had voor de bioscoop. Terwijl hij stond te peinzen, ontdekte hij een bliksemafleider, die langs den muur van een binnenplaats naar beneden liep. Tus- schen de draad en het huis was voldoende ruimte om de bliksemafleider te kunnen gebruiken als blimpaal. De leidekkersjongen was genoeg technisch onderlegd om te weten, dat deze apparaten naar den beganen grond leidden en dus besloot hij zich er langs naar beneden te laten zakken. Tot op de tweede verdieping ging het goed; toen ontdekte de acrobaat tot zijn schrik, dat de draad den muur dichter naderde en een paar centime ter verder tusschen de steenen verdween. Voor hèm was ze dus practisch onbruikbaar geworden. De jongen be gon te roepen, maar niemand kwam hem te hulp. Hij zag in, dat hij niet een geheelen nacht aan de geleiding kon blijven hangen en probeerde daarop met succes het eenige. wat nog een kans op redding gaf: Hij begon weer naar boven te klimmen en inderdaad slaagde hij erin de acht verdiepingen op deze wijze te „passeeren". Niet alleen, wanneer het leven wordt bedreigd, ook als er angst in het spel is, die met direct levensgevaar niets heeft uit te staan, verrichten sommige menschen krachttoertjes, waartoe zij onder normale omstandig heden niet in staat zouden zijn. Doktoren en tandartsen kunnen daarover meepraten en een Amerikaansch tandheelkundige heeft op dit ge bied interessante proeven genomen. De armleuningen van de stoel, waarin de patiënt Dlaats neemt, heeft hy van veren voorzien, door middel waarvan de kracht kan worden bepaald, waarmee de persoon onder behandeling genoemde leuningen omknelt. Ofschoon op dokters vraag of de cliënt ban g is. slechts zelden een bevestigend antwoord wordt gegeven, toont de krachtmeter onweerlegbaar aan, dat eenige vrees toch gewoonlijk wel aanwezig is, want mensohen, waar van men dit anders niet zou verwachten, knijpen ln de leuning met een kracht, die menlgen athleet versteld zou doen staan. Men ziet aan deze voorbeelden, dat gevaar de beste gangmaker en angst de meest volmaakte trainer is. Het verschil met de sport bestaat echter hierin en dat valt tot op zekere hoogte te betreuren dat het ver hoogde prestatievermogen onmiddellijk verdwijnt, wan neer gangmaker en trainer niet meer dienst doen, m.a.w. wanneer de oogenblikken van spanning voorbij zijn. Hoe hy eens iemand, die hem Iets van zyn vriend meende te moeten vertellen, beschaamd zette. „HEB JE HET NIEUWS DRIEMAAL GEZEEFD? Kwaadspreken is één van de kenmerkende eigenschap pen des menschen en het ligt voor de hand. dat de lit teratuur en de geschiedenis aller volken gewag maken van gebeurtenissen, waarbij laster en de funeste gevol gen daarvan een belangrijke rol spelen. Men kan het woord „kwaadspreken" gevoeglijk vervangen door „las ter", want gewoonlijk is gesproken kwaad gelogen kwaad en meestal wordt iemand er de dupe van. Processen en procesjes, die worden gevoerd omdat iemand meent, dat er afbreuk isgedaan aan zijn goeden naam. zijn aan de orde van den dag. Het is zelfs zóó, dat tot op zekere Hoogte de goeden met de kwaden moeten lijden, want wanneer iemand zonder toestemming van de wet iets beweert, dat één zijner medeburgers zou kunnen bena- deelen. dan dient hij zich daarvoor te verantwoorden, afgezien van de kwestie, of hij de waarheid heeft ge sproken of niet Velen maken van deze omstandigheid zelfs gebruik om iemand, die niet gelogen heeft als leugenaar aan de kaak te stellen. Als zoo vaak is ook ditmaal het oude rijmpje van toe passing dat begint met: „Ach waren alle menschen wijs." Inderdaad, wanneer iedereen zoo handelde als eens Socrates, de groote Grieksche wijsgeer, dan zou ten minste het kapittel betreffende aantasting van goeden naam enz. uit het wetboek kunnen verdwijnen. Op zekeren dag wordt Socrates zooals een Atheen- sche krant meedeelt aangesproken door een kennis, die blijkbaar groote haast heeft om hem iets te vertel len. Hij begint aldus: ..Luister, Socrates, ik moet Je vertellen, hoe je vriend..." „Een oogenblik", onderbreekt Socrates hem. „Heb je het nieuws drie maal gezeefd?" „Drie maal gezeefd?" zegt de kennis lachend. „Dat niet maar het ging dan over..." „Neem me niet kwalijk." zegt Socrates weer. „maar is het w a a r. wat je hebt mee te deelen. Ben je er zelf bij geweest?" „Neen", moet de ander erkennen. „Ik heb het ge hoord van..." „Dan is het minstens één keer te weinig gezeefd", meent de wijsgeer. ..maar al is het dan misschien niet waar, het is toch zeker Iets goeds, waarvan je me op de hoogte wil stellen." „Niet bepaald", bekent de berichtgever ietwat verle gen. „Dan is bet twee keer te weinig gezeefd", luidt Socra tes' oordeel. „Maar laat het dan mogelijk onwaar en ook niet goed zijn, noodzakelijk is hetgeen je me hebt te zeggen, toch in ieder geval." „Ach, kijk eens aan... noodzakelijk..." aarzelt do an der. „Dan is het heelemaal niet gezeefd", concludeert de wijsgeer. „Maak mij daarom maar niet wijzer dan ik ben. Waartoe zou het dienen mQn brein te verrijken met iets. dat niet noodzakelijk, niet plezierig en waar schijnlijk onwaar is?" Degeen, die had willen kwaadspreken, zweeg be schaamd en verontschuldigde zich. Aoh ja wanneer wij het eens van deze drie factoren lieten afhangen, of wij een woord al of niet zouden uit spreken en rekening hielden met waarheid, goedertie- rendheid en noodzakelijkheid! 18e Les. Hou je fiets goed In je macht! A N WB. TOEBI5TENDOND VOOB NEDERLAND 1 m sW Een auto kan veel sneller rijden dan een fiets, maar kan ook veel sneller remmen. Veel auto's hebben tegenwoordig vier rem men, hetgeen dan dikwijls op een bordje ach teraan staat aangegeven. Dat is meteen een waarschuwing voor fiet sers, om niet te dicht achter zoo'n auto aan te rijden, want bij plotseling remmen volgt dan zeker een botsing. Fietsen moeten ook een goed werkende rem hebben. Die rem is niet wettelijk verplicht voor fietsen zonder vrijwiel, maar voor eigen vei ligheid toch wel aan te bevelen. Op een fiets zonder vrijwiel kun je remmen door tegen te rappen en wie op zoo'n fiets rijdt, mag er wel aan denken, vooral wanneer hii een hel ling afgaat, dat hij zijn voeten goed op de trappers houdt, anders heeft hij zijn fiets niet meer in zijn macht. Op deze teekeningen rijden de kinderen van een helling af. Die op de linker teekening doen het roeke-1 loos. De een jongen is vlak achter de autol gaan rijden, maar toen deze ineens stopte, is j hij er tegenop gebotst en nu ligt hij met een I leeliiken smak op den weg De andere jongens houdt bij het afrijden van de helling zijn voel ten niet op de trappers en dat is ook gevaar-I lijk en het lijkt wel, of hij remmen wil, doorI zijn schoenzool tegen den voorband van zijn fiets te drukken maar dat is ook roekeloos' spel. want als ziin voet bekneld raakt, ge' beurt er een ongeluk en bovendien is vooil den fietsband zulk remmen ook niet te bestf Op het rechter plaatje zien we onze vrii den Jan en Eulalia zooals het behoort rech| van den weg en achter elkaar de helling rijden. liet gaat met een vaart en hun hal fladderen in den wind. maar met huil rem men en hun voeten op de trappers hebben a "Hebei hun fiets goed in bedwang en in dacht op gevaar rijden ze vlot de helling ai Wees dus voorzichtig, doe als Jantje ei f.ulaüa, van wie we na deze laatste les al- scheid nemen, maar niet zonder ze te bedan ken voor het goede voorbeeld, dat ze ons is deze lessen hebben gegeven. Wat zou het verkeer een boel veiliger wor den als ieder zijn best deed om de regels vas het verkeer goed in acht te nemen! Als alle jongens en meisjes, die deze ver- lceerslessen hebben geleerd, deze nu ook toepassing brengen, zullen ze 'n goed werk doen, want dan helpen ze mee om de veilig heid van het verkeer te bevorderen. VRIJDAG 15 APRIL. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A,: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeninger o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Trio Michel. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Voor dracht door Janny van Oogen; 10.30 Vervolg Trio; 11.00 Vrouwenkwartiertje door Mevr. A. E. J. de Vries- Bruins: „Een gevaar voor onze kinderen"; 11.15 Ver volg Trio. A.V.R.O.: 12.00 Klein-orkest oJ.v. Willem Knikker. Intermezzo gramofoonmuziek; 2.00 Uitzen ding voor scholen; 2.30 Concert, V.A.R.A.: 4.00 Piano recital door Johan Jong; 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.45 Het Beginselprogram der S.D.A.P. (XV)7.00 Vervolg VARA-orkest. V.P.R.O.: 8.00 Cursus: Gelijkenissen uit iiet Nieuwe Testament; 8.30 Concert; 9.00 Cursus: Be ginselverklaring van het Vrije. Protestantisme, opge steld door hare Centrale Commissie; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.06 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Lezing: Zo merkampen van de Vrijz. Jeugd centrale. Spreker: H. Faber; 10.45 Gramofoonmuziek. V.A.R.A.: 11.00 Gra mofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Bea- trice Harrison, celliste, met het Nieuw Symphonie- Orkest oJ.v. Sir Eward Elgar; 2.30 Verzorging zen der; 2.30 Concert; 5.00 Halfuurtje voor jeugdige ama teur-fotografen; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort; 6.30 A. J. Herwig: Bespuiting tegen de schurftziekte bij appel en peer; 7.00 Herden kingsrede ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging van leden behoorende tot het wapen der Kon. Marechaussee beneden den rang van officier, door W. Robijn; 7.30 Politieberichten; 7.45 Max. K. W. Gerisch: „Harz en Thüringen"; 8.00 Dr. H. J. Lovlnk: „De Landbouwcrisis"; 8.40 Amsterdamsoh A Capelle Koor „Bel Canto", directeur Alphons Franken; 10.00 Persberichten van Vaz l^as; 10.45 Gramofoonmuziek BRUSSEL (509 MA 4.20 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Oir- roepsymphonie-orkest; 8.20 Vervolg concert. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Instrumentaal ensemble; 7.20 Kerkconcert; 8.45 Fluitsoli; 9.45 Deensche zang en pianomuziek. BERLIJN (418 M.) 6.30 Mandoline-concert; 9.05 Pianoconcert, m.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Leo Borchard. HAMBURG (372 M.) I.20 Concert door het kleine Noragorkest; 3.50 Concert uit Lelpzig; 6.35 Orkest: 8.50 Concert door het Om roeporkest van Hannover. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 3.50 Concert uit Leipzig 7.35 Populair concert door de Ilja Livschakoff-kapel. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Middagconcert o.l.v. Wolf; 4.20 Vesperconcert o.l. v. Eysoldt. DAVENTRY (15M M.) 12.20 Concert; 1.50 Gramofoonmuziek; 4.20 Moschetto en zijn Orkest; 8.20 Concert. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Symphonieconcert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) II.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 8.50 Idem. ROME (441 M.) 8.05 „L'Amante nuova", operette in drie bedrijven. MILAAN (501 M.) 6.30 Populaire muziek; 8.20 Populair programma. WEENEN (517 M.) 8.05 Concert door het Weensche Symphonle-orkest, WARSCHAU (1411 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Politle-Harmonie-orkest; 6.55 Gramofoonmuziek; 7.35 Philharmonisch orkest v. Warschau; 10.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Marschmuziek o.l.v. Carl Frledemann; 9.20 Caba ret-programma. ZATERDAG 16 APRIL. HILVERSUM (298 31.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.00 Trio Drukker. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A. R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Conti nubedrijven; 12.00 Tijdsein; 12.01 VAR A-Septet o.l.v. Is. Eyl; 1.45 Verzorging zender; 2.00 A. H. Gerhard: Reli gie en Socialisme 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Ope rette-programma door leden van het Frits Hirsch- gezelschap- 3.00 S. Broekman: Athletiek als Massa sport: 3.15 Vervolg Operette-programma; 3.40 Lezing: 4.00 Vervolg Operette-programma: 4.30 Beoefening der Huismuziek; 5.00 S.D.A.P.-kwartiertje; 5.15 Schram melkwintet o.l.v. Willem Drukker; 6.00 Friescb uur tje m.m.v. de heeren Krips, Molenaar en Joh. Jongi 7.00 Vervolg Schrammelkwintet; 7.15 Bestuursmede delingen; 7.30 Zaterdagavondprogramma m.m.v. hei Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker, het VARA-Or kest o.l.v. Hugo de Groot, Teun de Klepperman, „The Two Hcdlars (accordeon), het VARA-tooneel. Otto Zeegers (levensliedjes), Johan Jong (plano), afgewis seld door gramofoonmuziek; 10.15 Persberichten van Vaz Dias en VARA-Varia; 10.30 Vervolg avondpro gramma; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: 10.00 Kunstensemble o.l. v. Piet Lustenhcuwer: 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01 Politieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Verzorging zender 2.00 Gra mofoonmuziek: 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Orgelconcert door Alphons Dreissen; 9.00 Lledpren van Vlaamsche toondichters; 9.20 Pers berichten Vaz Dias; 9.30 K.R.O.-Salon-orkest: 10.00 Lezing; 10.20 Salonorkest 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.50 Gramofoonmuziek 7.20 Het omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Vervolg Concert. KALUNDBORG (1153 tÜ 2.50 Het Omroeporkest o.l.v. Emll Reesen; 7.20 Om roeporkest; 8.50 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (418 W 3.50 Populair concert; 5.40 „Die erste Walpurgisnachf, ballade van Goethe-muziek van Mendelssohn. HA3IBURG (372 3L' 6.00 Concert door het Omroeporkest; 1.20 Middagcof! eert door het Norag-orkest; 7.35 „Das grosze TaWi potpourri", een v»'oolijke avond met drie orkesten zes refreinzangers. LANGENBERG (472 6.25 Gramofoonmuziek; 10.40 Gramofoonmuziek; 11* Gramofoonmuziek: 12.20 Middagconcert door het Oi roeporkest o.l.v. Relnhold Merten. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1685 8.50 Norbert Schiller leest eigen verhalen: 1.20 Graf foonmuziek; 7.20 Cabaret-programma uit Lelpzig; Dansmuziek uit Berlijn. DA VENTRI' (15M J 1.50 Concert door het Commodore Grand Oi. ^st: Orkest door het Ernest Leggett London Octet; Concert door het Frank Boyce Harp-kwintet; Vesudeville. PARIJS-EIFFEL (1446 6.05 Victor Larby: La musique et les musiciens co* menté's; 6.20 Radio-courant; 7.50 Radio-tooneel. PARIJS-RADIO (1125 jjj 7.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Gramofoonmuziek; Populair Belgisch programma. MILAAN (331 jj 6.50 Gramofoonmuziek: 7.35 Populaire muziek; Symphonieconcert; 10.20 Dansmuziek. ROME (*U 7.25 Gramofoonmuziek; 7.50 Sportberichten, nieuwi 8.05 Opera-uitzending uit Thater San Carlo. WEENEN (517 4.20 Populair concert; 7.05 Concert op twee vleuf«-' 9.05 Berichten; 9.20 Dansmuziek. WARSCHAU (WJJJS 3.50 Gramofoonmuziek; 5.50 Jazz-muziek; 6.55 Gra foonmuziek; 7.35 Populair concert. BEROMUNSTER 6.50 Lezing door Walter Giesch: Wilhelm BU*o; Gramofoonmuziek, I

Schager Courant | 1932 | | pagina 6