Amsterdam en het nieuwe. SPANNING IN AUSTRALIë OVERSTROOMINGSRAMP IN ZUID-SLAVIë. Gecompliceerde aanvaring b ij Dordrecht. Bezuiniging van boven af Zoo kan het niet langer! Twee huizen te Amsterdaj ingestort. Boterexport naar Duitschland Uit onze omgeving. Het conflict tusschen de Austra lische regeering en den minis ter-president Lang. V.D. verneemt uit Sydney: De spanning tusschen de Australische regeering en den ministerpresident van Nieuw Zuid-Wales, Lang, is nog toegenomen. De Australische minister-president, Lyons, heeft een decreet uitgevaardigd, waardoor de mogelijkheid is ge schapen, Lang voor den tijd van zes maanden gevan gen te nemen. Het decreet bepaalt, dat elke minister of andere staatsambtenaar, die het uitleveren van do cumenten of informaties weigert, met 100 Pond Ster ling boete, subsidiair zes maanden gevangenistraf kan worden gestraft. Verder heeft de Australische regeering allen banken bevolen., de in haar bezit zijnde, aan den staat Nieuw Zuid-Wales behoorende gelden aan de bondsautoritei- ten uit te leveren. De pogingen der bondsbeambten, zich te Sydney in het bezit te stellen van de noodige documenten, om de belastingen in beslag te kunnen nemen, zijn tot dusver mislukt, daar Lang het belasting-archief vol komen achter een barricade verborgen houdt. Lyons heeft-thans verklaard, dat hij ook de inkom sten van Nieuw-Zuid-Wales uit de vermakelijkheids- en totalisator-belastingen in beslag zal alten nemen. Hij verklaarde opnieuw, dat de bondsregeering gedu rende de laatste negen maanden 77.769.000 Pond voor den buitenlandschen schuldendienst van Nieuw Zuid- Wales heeft betaald. Ernstige werkloozenonlusten te Auckland. Talrijke winkels geplnnderd. De politie ernstig mishandeld. Te Auckland in Nieuw-Zeeland is het volgens een bericht uit Wellington tot ernstige werkloozen-onlus- ten gekomen, waarbij in de voornaamste winkelstraten van de stad alle ruiten ingeworpen zijn. Aanvankelijk zou een stoet van ambtenaren een be tooging tegen de nieuwe vermindering van de sala rissen met 10 pet. houden en daartoe in optocht door de stad trekken. Geleidelijk sloten zich vele werkloo- zen bij den stoet aan, zoodat, toen het centrum van de stad bereikt werd. de stoet tot een menigte van ette lijke duizenden was aangegroeid. Plotseling weerklonk gerinkel. Er waren winkelrui ten ingeworpen. Dit werkte zoo opwindend, dat de be- toogers ook alle andere ruiten verbrijzelden, zoodat in een minimum van tijd in het centrum van de stad geen ruit meer heel was. Daarna begon, onder aanvuring van meisjes en vrou wen, een bestorming van de winkels, die geplunderd werden. Bij de botsingen met de politie werden vele betoogers gewond, doch ook verscheidene agenten werden zwaar mishandeld. De opwinding nam nog toe, toen de menigte win kels, waar alcohol verkocht werd, begon te plunderen en verscheidene personen beschonken geraakten. De politie werd geheel in het nauw gedreven, zoo dat ten slotte de geheele bemanning van een in de ha ven liggenden kruiser, die een oefeningstocht doet, geland werd om de orde te herstellen. Ook de brand weer werd daarvoor opgeroepen. De burgemeester hield voor de radio een toespraak, waarin hij de burgers opriep, om zich bij de politie station? te verzamelen teneinde een burgerwacht te vormen. Eerst nadat de onlusten vier uren hadden geduurd en veel schade aangericht was, gelukte het de orde te herstellen. Honderden gewonden te Auckland. Nader verneemt V.D, uit Wellington (Nieuw-Zeeland): Bij de onlusten te Auckland werden eenige honder den burgers en 23 politiebeambten ten deele ernstig gewond. De schade bedraagt ongeveer 25.000 p. st: Het huis van Al Capone. EEN WAAR PARADIJS. Maar nu In beslag genomen door belastingambtenaren. Wanneer men in de goede dagen van den grooten Al Capone over dezen koning der smokkelaars schreef, be gon men met een beschrijving van het paradijs, dat hij zich In Miami, had gesticht Het begint er nu op te lijken alsof na al het geluk, dat Al Capone tijdens zijn leven bij z'n smokkelzaken heeft gehad, thans z'n vol ledige ondergang volgt Niet alleen, dat hij in alle in stanties zijn proces heeft verloren en nu elf jaren in het tuchthuis moet doorbrengen, thans legt de regeering beslag op zijn reuzen bezitting in Miami-Beaoh, om die, zoo noodig, straks onder den hamer te brengen. De Be lasting heeft n.1. nog een bedrag te vorderen van 57000 dollar en er schijnt niemand van z'n kennissen en vrien den te zijn, die dit bedrag kan of wil opbrengen. 35 Morgen is deze bezitting van Al Capone groot. Een muur van bijna 4 M. omringt deze 35 Morgen van alle kanten. De zeldzaamste bloemen, uit alle werelddeelen ,bij elkaar gebracht, exotische boomen, fantastische mar- mergroepen, zelfs een beekje, maken het geheel tot een klein paradijs. Het huis zelf is schitterend ingericht, van alle mogelijke comfort voorzien; men zou het een kléin paleis kunnen noemen. Nu is alles voorbij! Ook in de Vereenigde Staten lijdt rpen onder de crisis. Niemand heeft meer geld en ook in de onderwereld heeft men voortdurend met geldge brek te kampen. Zoodoende zal het moeilijk vallen de 57000 Dollar voor Al Capone bijeen te brengen. Reeds zijn de deuren van z'n burcht verzegeld. Zal straks z'n paradijs bij opbod worden verkocht? Van alle kanten stroomt het water de laagvlakten in. 3200 PERSONEN DAKLOOS. Belgrado, 14 April. De overstrooming in Zuid-Sla- vië neemt steeds ernstiger afmetingen aan. Behalve Save en Theiss is thans ook de Donau buiten haar oevers getreden, zoodat het water van alle kanten de laagvlakten in het Noorden des lande overstroomt. Het water stijgt zoo snel dat talrijke dorpen niet konden worden ontruimd. Omtrent het lot der bevolking is men in het onzekere. In het Save-gebied hebben nog 17.000 personen hun woningen moeten verlaten, zoo dat thans het aantal dakloozen in dit betrekkelijk kleine gebied alleen reeds- 32.000 bedraagt. De water stand van de Theiss is anderhalve meter hooger dan ooit, sinds menschenheugenis, het geval is geweest. In geheel Zuid-Slavië regent het zonder ophouden, terwijl er eveneens zeer veel sneeuw is gevallen. Tienduizen den werken in koortsachtigen haast aan de verster king der dijken. Hoe zal men reageeren op „Klank en Beeld" Het resultaat van de poglngingen der avant-garde. De bioscoop zonder hoofdletters. Buitenlandsclie t ooneel spelers trekken volle zalen, terwyl onze eigen tooneel gezelschappen alle moeite hebben om het hoofd boven water te houden. (Van een bijzonderen medewerker). Amsterdam. April. Nooh Parijs, noch Londen of Berlijn hebben ooit aan schouwd wat Nederlands hoofdstad binnenkort zal kun nen aanschouwen. Intusschen blijft het de vraag, of de Amsterdammers belangstelling zullen toonen. In dit op zicht bestaat er geen verschil tusschen de Amstelstad en andere gemeenten, welke plaats men ook ter verge lijking aanvoert. In de residentie van Patagonië of in een Chineesch dorp gaat het juist zoo toe als bij ons. Het nieuwe... Welk effect heeft het nieuwe op de be woners van een willekeurige streek? Slechts een men- schenkenner raadt mis in negen van de tien geval len; een niet-raenschenkenner in tien van de tien. Tentoonstelling der schilderstukken van hypermoder ne artisten: geen interesse, mislukking. Eerste klank film; stormloop, succes. Een door experts hemelhoog verheven werk als „Hallaluhja" wordt in Amsterdam een fiasco. Frltz Lang"s wereldvermaarde rolprent „M" verovert Rotterdam en vindt geen genade in de oogen der hoofdstedelingen. Louis Douglas trekt volle zalen en Grock die velen jongeren toch nog onbekend was werkt de laatste maal met verlies in het Amsterdam- sche Carré Het publiek valt niet te peilen. Wie het toch probeert Is een beginneling of een onverbeterlijke optimist En wanneer iets vrijwel nieuw is, wordt de zaak nog riskanter. Van 6 tot 8 Mei 1932 zal in het R.A.I.-gebouw een in ternationale tentoonstelling worden gehouden; het is de eerste op haar gebied, geen enkele wereldstad is in de- laatste halve eeuw van een soortgelijk experiment getuige geweest, een jaar geleden had een dergelijke expositie onmogelijk zoo interessant kunnen zijn als nu en het resultaat ls misschien, dat de Amsterdammer kalm wegblijft. Het is echter even goed mogelijk, dat men kaarten te kort komt. Van alle muren, waarop mag worden geplakt,, van alle afficheborden en zelfs van vele onzer brieven knikt de karakteristieke kop ons toe: de man, die zich klaar blijkelijk geheel en al overgeeft aan het luisteren en kijken. Eronder lezen wij de woorden: ..Klank en beeld" en daar weer onder: „Radio-televisie-gramofoon. Klank film-film-fotograf le. Inderdaad mag men hier spreken van een moderne tentoonstelling. Het nieuwste, dat de techniek in de laatste jaren heeft voortgebracht zal aan het oordeel van den bezoeker worden onderworpen. Het doel der onderneming is naar men ons meedeelt hoofdzake lijk van ideëelen aard. Men wil de show dienst laten doen als middel om op de aesthetische waarde der me chanische muziek duidelijk de aandacht te vestigen, ver der als middel om de ontwikkeling onzer eeuw aan schouwelijk voor te stellen, ook als gelegenheid voor producent en verbruiker om nader tot elkaar te komen en tenslotte tenminste, dat hoopt men als prikkel ten goede voor onze industrie. Daar alle cultuurstateri op een of andere wijze aan de expositie deelnemen zou men kunnen spreken van een „Klank en Beeld" wereld tournooi. Veel zal er worden gedemonstreerd, gemon teerd, en ook geprobeerd. Smalfilm en eenmansorkest, vibraphone en Chrysoglott staan op het programma. Enkele dingen zijn misschien geheel nieuw, andere min of meer bekend, maar het blijft een open vraag, hoe Amsterdam zal reageeren. Hoe men hier soms het moderne ontvangt, leert ons de merkwaardige geschiedenis van een klein bioscoop theater (gelegen aan de Prinsengracht bij de Leidsche- straat). dat langzamerhand de burgerij heeft kunnen „overtuigen". Weliswaar zijn et nog „heele volksstam men" die van het bestaan dezer cinema niets afweten, maar het meerendeel der talkte-lievende gemeente on dergaat thans toch min of meer de charme der frisch- aandoende, krachtige pogingen der avant-garde. Aanvankelijk wil niemand eraan. ..Dat achteraf ge legen, ongezellige theatertje? Merci". Later gaan velen er heen. omdat het er zoo heerlijk donker en tamelijk goedkoop is. Het publiek, dat er op 't oogenblik komt, is een typisch mengsel van de oorspronkelijke Jonge garde, die vroeger het theatertje voor zich alleen had en de .laat ons zeggèn alledaagsche garde, die dat zonder linge bioscoopje toch ook wel eens een bezoek waardig keurt. Het komt immers nergens elders voort, dat lang harige. ih Manchester en fluweel gehulde jongelieden op de duurste plaatsen zitten! En wordt er ergens zoo veel. met zooveel overtuiging en met zooveel zwier gerookt? Is er één theater, waar zoo dikwijls de ééne helft van de zaal fluit en de andere helft applaudiseert? Men voelt hier iets van een strijd tusschen meeningen, een strijd tusschen wereldbeschouwingen. Soms is het er stampvol, soms heelemaal leeg. Van bekende buitenlandschc cineasten (Dryer, Pudowkin, Eisenstein, Siodmak, Rné Clair enz.) brengt dit bios coopje premières voor Nederland, van Nederlandsohe kunstenaars als Joris Ivens en Dick Laan eveneens. De „gewone" films, die het vertoont zijn dikwijls reeds in andere bioscopen gedraaid, hetgeen natuurlijk valt te verklaren uit geldgebrek. Het was een lust om te hooren en te zien. hoe de oude en de jonge garde reageerden op de z.g. absolute film d.I. een film. waarvan de beelden geen concrete be- teekenis hebben, maar lijnen en figuren vormen, die inhoud krijgen, hetzij door samenvoeging, hetzij met be hulp van dc begeleidende muziek. Men wist niet goed. wat men moest doen, toen een Hongaarsche dans van Brahms door lijnen en punten op het witte doek werd geillusteerd. Tenslotte applaudi- seerde men aarzelend. Het filmpje werd direct daarop nog eens vertoond, thans voelde men het beter aan. Oude en jonge generatie waren vrijwel geheel voor het nieuwe ingenomen. Het pielt was gewonnen. Wat een verbaasde oogen zette het publiek niet op bij „Vormittagspuk" en „Rhennsymphonie". „Tjonge, wat moet dat nou beteekenen?" Op 't oogenblik begint men een beetje vertrouwd te raken met de geheel afwijkende opvatting, dat een aaneenschakeling van beelden (afgezien van hun over eenkomst met de realiteit) op zich zelf het schoon heidsgevoel kan bevredigen. In de krant ziet men kleine advertentietjes, die door twee oorzaken de aandacht trekken. Ten eerste is de reclamehumbug, die elke filmaankondiging kenmerkt tot het minimale teruggebracht. Ten tweede komen er in de annonces van het avant-garde theater geen hoofdletters voor, een moderniteit, waar men het al of niet mee eens kan zijn, maar waaraan men in leder geval moet wennen. De populariteit van het bioscoopje nam ongetwijfeld toe, toen een bekend Nederlandsch caricaturen-teeke naar tegen Sint Nlcolaas den directeur van het be treffende theater uitbeeldde als iemand die den goe den Sint verontwaardigd afwees omdat deze met een doos hoofdletters kwam aandragen. Ziehier nu een voorbeeld van iets nieuws, dat, hoe wel het tamelijk langzaam veld wint, toch niet heele maal wordt geweerd of genegeerd. Welke houding het publiek zal aannemen ten opzichte van „Klank en Beeld"? Niemand weet het. Op het oogenblik staat men zich te verdringen voor den 'Stadsschouwburg om Moisl en Bassermann te kunnen zien. Onze eigen tooneel gezelschappen heb- beh daarentegen alle moeite om het hoofd boven wa- -ter te houden De menigte is zoo wispelturig en inconsequent als ons klimaat Wanneer we vergelijkingen moesten ma ken, zouden we zeggen zoo lauw als de winter, zoo koel als de zomer, zoo warm als een enkele maal de herfst kan zijn en voor idealisten even ontmoedigend als de Hcllandsche lente. De strijd tegen de ratten. Knaagdieren als misdadiaers. Parijs ep het oogenblik te kampen met een soort ratten-invasie. 80.000 K.G. etenswaren vallen dage lijks aan de ongure beesten ten offer. P a r ij s. Met recht gebruikt men den naam „rat" voor sommige minder sympathieke verschijnselen. Hamlet betitelt den man, die het gesprek tusschen hem en zijn moeder komt storen, als „een rat" en be handelt hem dienovereenkomstig. Men spreekt van „hotelratten" en menige bandietenaanvoerder noemt zich eveneens „de rat'. Het aantal misdaden, dat deze schadelijke knaagdie ren op hun geweten hebben, 13 legio: ze zijn versprei ders van besmettelijke ziekten, zij dooden huisdieren en soms zelfs kleine kinderen, ze stelen groote hoe veelheden proviand of maken het onbruikbaar, ze graven, knauwen, verwoesten en veroorzaken kort sluiting en brand. In „The Food of the Goas" van H. G. Wells wordt ons geschilderd, wat er zou gebeuren, wanneer de ratten eens zoo groot waren als wolvep. In „De rattenvanger van Hameien" heeft dit onge dierte normale afmetingen, maar niettemin is het de indirecte oorzaak van de verdwijning der kinderen. Parijs heeft momenteel te kampen met een soort ratten-invasie. De prefect van politie heeft voorloopig alle conciërges op het hart gedrukt deuren van keu kens en provisiekamers hermetisch te sluiten, taartjes- doozen e.d. niet te laten openstaan en verder midde len te baat te nemen als phosphor en arsenicum. 80.000 Kilogram etenswaren zou dagelijks te Parijs ten offer vallen aan de rattenplaag, hetgeen, wanneer de berekeningen juist zijn, een bedrag vertegenwoor- woordigt van 200.000 francs. Dit is geen kleinigheid. Men zal rijn toevlucht moeten nemen tot een actieve anti-rattenpolitiek. Een Fransche provinciestad werd kort geleden nog in het donker gezet, doordat een rat kans had gezien de draden van het lichtnet te bereiken. Het beest zelf werd natuurlijk gedood, maar de inwonersstelden deze voor de omgeving zeer lastige wijze om zich zelf het leven te benemen, toch allerminst op prijs. Te Flinbon (Canada) werd dezer dager een woon huis totaal in de asch gelegd, doordat ratten waren doorgedrongen tot een paar pakken opgeslagen luci fers. Het blijft de vraag of men „het evenwicht in de na tuur" (als men daarvan tenminste mag spreken) niet zou verstoren door de betreffende diersoort geheel uit te roeien, maar een decimeering van het aantal dezer beesten zou den menschen waarschijnlijk ten goede ko men. Er bestaan op 't oogenblik nog honderd zestig verschillende rattensoorten. Eenige sleepschepen gehavend. Geen persoonliike ongelukken. Donderdagmiddag omstreeks half twee voer op de rivier voor Dordrecht uit de richting van de Noord de Fransche sleepboot Rhinau van de Comptoir Générale de Navigation sur le Rhin, gedomicilieerd te Straatsburg, met een Duitsche tankzeelichter op sleeptouw. Daar aan de Noordelijken Papendrechtschen wal een sleeptrein passeerde, moest de Rhinau het midden van den Noord houden. Toen de boot met den zeelichter met een sterke eb van de Merwede kwam. werd de lichter door den stroom in de richting van den Dordtschen wal gestuurd, met het gevolg, dat het vaartuig in botsing kwam met een sleep, bestaande uit twee geladen vaar tuigen, van boven komende, door de sleepboot Betsy van den Dordtschen reeder J. Muller getrokken, op weg naar België. Een van deze schepen liep vrij zware averij op. maar kon zijn weg vervolgen. Als gevolg van deze aanvaring liepen deze twee sche pen, die naar den Dordtschen wal waren gedreven, op een sleep van vijf leege Belgische schepen, door de Bel gische sleepboot Duo getrokken, op weg naar Duitsch- land. Onder deze schepen werd een ware verwoesting aangericht. Ze zijn alle met zware averij naar de werf van de n.v. Scheepswerf de Rijn v.h. Firma P. Hoebee gebracht, waar zü zullen worden gerepareerd. Het zijn de Belgische spitsen Anna, Bona, Wolga, Toekomst, en Varyar. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Raadsleden zonder presentiegeld en wethouders zonder salaris. Bij den gemeenteraad van Munstergeleen (L.) was een sohrijven ingekomen van Ged. Staten betreffende het toepassen van korting op de salarissen van burgemees ter, secretaris en ontvanger. Toen dit voorstel in den raad ter sprake kwam. stelde een der leden voor eersl te besluiten de presentiegelden der leden te verlagen. Dit was met 1 stem tegen aangenomen, waarop ook hei voorstel van Ged. Staten werd goedgekeurd. Het lid, dat tegen de verlaging der presentiegelden gestemd had. bracht toen een voorstel ter tafel om de presentiegelden en de salarissen der wethouders maar heelemaal te doen vervallen. Na eenig debat werd hier toe met 1 stem meerderheid besloten. DE „HEEMSKERK" VERLIEST DE SCHROEF. Het schip wordt naar IJmaiden gesleept. Het Nederlandsche stoomschip „Heemskerk" van de HollandAfrika-lijn, dat Donderdagmorgen van Rotterdam via Bremen naar Hamburg is vertrok ken, heeft ter hoogte van Haaksvuurscl.ip de schroef verloren, zoodat het genoodzaakt was voor anker te gaan. 0 Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rua en spieren, door urinestoornissen, hoofdpijn en du:-' zeligheid. door afgematheid, terneergeslagenheid et! uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijn-i sclen zijn dikwijls de eerste waarschuwingen vajj verzwakking der afscheidingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt'- uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urine- zuur en andere schadelijke stoffen zich op, welkji rugpijn, spit. waterzucht, graveel en blaasstoornissej! veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Fostorj; Rugpijn Pillen te gebruiken. Dit speciale middei werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neettr de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u wed* spoedig flink en gezond zult voelen Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. Reeds geruimen tjjd onbewoonbaar verl Donderdagmiddag te ongeveer 2 uur hoorden arbei die bezig waren met het sloopen van de twee verdli gen hooge, onbewoonbaar verklaarde perceelen Anjeli straat 189 en 191 te Amsterdam in perceel 191 een v dacht gekraak. Zij verlieten ijlings het huls, dat tot op de balkenlaag van de tweede verdieping gesl< was, en waarschuwden de politie, die dit gedeelte var de Anjelierstraat afzette. Inmiddels werd het sloopings werk voortgezet met de noodige voorzichtigheid en dl: was maar goed ook, want tegen drie uur, juist toen di arbeiders een onderzoek wilden instellen naar den stacc' van zaken, omdat zij merkten dat de rechterbouwmuu verzakt was, stortte het bovengedeelte met daverend ge kraak omlaag. Nog juist bijtijds hadden de arbeiders fcc werk verlaten, zoodat persoonlijke ongevallen niet voo> kwamen. Inmiddels was de brandweer gewaarschuwd, die wel dra met veel materiaal, o.a. een ladderwagen en eet materiaalwagen ter plaatse verscheen om de beide per ceelen verder te sloopen. Met behulp van den mech&i! achen ladder werden eenige lijnen bevestigd en gedeelti na. gedeelte werd de balkenlaag losgehaald en werd# de muren en stutbalken omgetrokken. Een en ander trok in de volkrijke jordaan groote t» langstelling. BOERDERU Verlaging Invoerrecht docr de boterverkoop-vereenigingen. In verband met de vermindering van den export 1 Duitschland hebben de Nederlandsche boterverkoopi ceniglngen besloten het door hen berekende gemidddi invoerrecht van 86 Mark per 100 Kg. met ingang 15 April te verlagen tot 75 Mark per 100 Kg. Verhooging kwantum tweede 1 De Duitsche Rijksminister van Landbouw heeft decreet het invoercontingent voor boter over het tw kwartaal van 1932 met 1200 ton verhoogd. De invc* mijn voor deze hoeveelheid loopt 5 Mei af. D< DEN HELDE Naar wij vernemen zijn op de Weststraat 2 vrachtaol 'egen elkaar gereden. De eene auto, afkomstig uit Durg, werd zoodanig beschadigd, dat hij naar een f rage getransporteerd moest worden om geheel naga* te worden. Van 't andere vehikel braken de lampen,] 3prong een voorband. In de zaak De Zwart, die weldra voor de balie beha deld zal worden, treedt als verdediger voor genoemd» heer d.z. op, advocaat Zeegers, alhier. In de Koningstraat heeft Woensdagmiddag een val plaatsgegrepen, dat ernstige gevolgen bad kusaT hebben. Eenige werklieden van de Gasfabriek mx 01 min een karwei bezig in de nieuw te bouwen zaai n: Herschell. Door uitstroomend gas werd één der wei lui bedwelmd, terwijl ook bij de anderen zich symptonse voordeden. Oogenblikkelijk werd geneeskundige hulp in geroep^ en de man getransporteerd. Naar wij vernemen is t- toestand thans gunstig. Van eenige visschers hier ter stede vernamen wij. worc een aantal netten, hun eigendom, eenige nachten gel ed» moe Telicht zijn door onbekende dieven. Het is niet de te dit ate maal, dat zooiets gebeurt, en wij kunnen niet f belaj noeg onze afkeuring uitspreken over dergelijke geval!* Ee van zle-vandalisme. Ook de netten zelf waron meeg» bemi men, wat een groote schadepost voor de betrokken d- besp schers beteekent, die toch al geen „gouden eeuw" ar maken. Bij de „Haaks" is een stoomschip van de Nederl öche Stoomvaartmaatschappij vastgeloopen, en heeft roer verloren. De naam van het schip is ..Hei Van verscheidene kustplaatsen zijn reeds slee] ter assistentie uitgevaren. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. A L K M A* Opvoeringen „Wij willen Men schrijft ons: Het dienstweigeraars-actie-comité dat in Dec. en F«* ,1.1. twee zulke overweldigend bezochte dienstwe.jerinf middagen organiseerde, voelt zich hierdoor gesterkt* denzelfden weg voort te gaan. Op Zaterdagavond 23 April en Zondagmiddag 24 Ap worden thans twee opvoeringen gegeven van bet nl®* leekenspel van Mevr. RolandHolst: „Wij willen si* dat een vurig pleidooi voor radicaal anti-railitairtf* dienstweigering en geweldloosheid inhoudt. De opa •jen worden gegeven door 'n Haarlemsch spreekkoor^». J0 jongeren, onder uitstekende leiding van den regi**1 J. Frevel. Zaterdagsavonds treedt bovendien als inleider op: heer W. L. van Warmelo, oud-kapitein der artillerie Zondagsmiddags: Ds. N. J. C. Schermerhorn, vroege' Nieuwe Niedorp. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar advertentie in dit nummer. J Zllrt De SCHAGERBRUG. ven j Naar we vernemen wordt Dinsdag a.s. een ders ^adering van Dijkrraaf, Heemraden 011 Hoof zÖn. 'anden van den Zijne en Hazepolder gehouden- die h onder meer aan de orde zal worden gesteld flW -fr vrachi derzoek der geloofsbrieven van de niGUVV^en1r®«e^^'•ducti{ hoofdingelanden, de heeren: H. Dignum, Aid en G. v. d. Sluijs, en de verkiezing van een j%, De raad, wegens periodiek' van den nee nen 1 Nieman. gepa De ne t Zo; woor Be „rijn 'vacaj J. va en p heer

Schager Courant | 1932 | | pagina 10