tegen een vergoeding van f 75 per maand, zulks behou dens goedkeuring door Ged. Staten. De heer Orsel zegt in de vorige vergadering zich reeds als tegenstander te hebben doen kennen en spr. is niet van zienswijze veranderd. Spr. wijst op de eigenaardige houding van den heer Dun, die zich tegenover het hoofd der openbare lagere school uit liet, dat de toestand van de oude openbare lagere school zoodanig is dat 't bij na noodzakelijk was dat ze hersteld werd. wanneer de school niet vóór Mei werd verlaten. En nu kan met kleine herstelling de school wel gebruikt worden. Spr. vraagt verder welke lokalen in gebruik zullen worden genomen. Als böv. de beide buitenste lokalen en 1 in 't midden gebruikt zullen worden, van welke invloed zal dat dan zijn op de kosten voor herstelling? Als je naar boven kijkt, schrik je en vrees je dat de steenen naar beneden vallen. Spr. vindt 't jammer dat van een be paalde zijde zoo doorgedreven wordt en vraagt zich af aan wie de schuld is dat de nieuwe school er nog niet is, en stelt zich de vraag of de gemeente aan de hand van art. 70 der L. O. wet wel verplicht kan worden lokalen beschikbaar te stellen. Spr. kan niet met het voorstel meegaan en protesteert tegen het doordrijven van en- kële personen. De Voorzitter beaamt dat de heer Dun eerst absoluut van meening was dat de lokalen ongeschikt waren en dat hü er zelfs aan getwijfeld heeft dat de laatste maand het onderwijs in de oude school gegeven kon worden. De heer Dun heeft zich echter door een deskundige la ten voorlichten en diens rapport was van dien aard, dat de heer Dun op zijn oordeel terug ls gekomen, wat de tijdelijke bruikbaarheid betreft. Wat de herstelling be treft. hier en daar moet wat worden bijgepleisterd. Ook wij hebben er op gewezen dat het niet onze schuld is dat de school er nog niet is, doch de beslissing of de gemeente voor lokalen moet zorgen berust in hoogste ressort bij den minister en de heer Dun raadt het af om den minister in 't geding te brengen, omdat hü de kans op succes gering acht. En dat het gevaar voor de kosten voor een hulpschool niet denkbeeldig is, is deze week duidelijk gebleken. De heer Schoorl zegt dat het precies is gegaan als spr. de vorige keer voorspeld heeft en spr. blijft dan ook betreuren dat de raad niet op zyn toenmaals gedaan voorstel is ingegaan. Spr. vraagt echter of die vergoe ding van f 75 eenïge beteekenis heeft, moet de gemeente de kosten toch zelf niet betalen. De Voorzitter noemt de 15 pet. en de bijdragen der buitengemeenten. De heer Van Erp wijst ook op de groote inconse quentie die t.a.v. de bruikbaarheid der school by de vooraanstaande schoolautoriteiten blijkt te bestaan, nu een dier autoriteiten een deskundige in den arm heeft genomen en de bruikbaarheid nu wel blykt te bestaan. Die mynheer heeft nu zyn zwaai genomen door te spreken van tijdelijke bruikbaarheid. Want spr. zegt dat die tijdely'ke in gebruik neming niet zal zyn een kwestie van enkele maanden, maar misschien wel enkele jaren, doch zoo zeggen de school-autoritei- ten het niet, Spr. vraagt echter naar die kleine her- stellingen en zou graag willen weten wat het grapje kost. De Voorzitter denkt dat de tijdelyke ingebruikne ming zal gaan over een tijdvak van 8 maanden en de kleine herstelling zal van geen beteekenis zijn. De heer Van Erp zal dan op die woorden afgaan. De Voorzitter: B. en W. zullen zoo diligent mogelijk zijn. De heer Bel: En het levensgevaar is geweken. De Voorzitter zegt nog dat de heer Dun inderdaad van meening is geweest dat de school zoo slecht was dat ze feitelijk geen dag gebruikt kon worden. De heer De Veer zegt dat uit het volgende punt wel blykt, dat de kwestie van de christelijke school in een verder stadium verkeert dan in de vorige vergade ring en daarom kan spr. met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer Bakker krijgt een bevestigend antwoord op zijn vraag of bekend is dat de Vereeniging spoedig zal bouwen. Het voorstel "van B. en W. wordt aangenomen met 7 tegen 4 sternen, die van de heeren Orsel, Bakker, Bel en Van Erp. Een geldleenlng. ;In verband met het besluit van den Raad van 14 Augustus 1931, waarbij tot het verleenen van medewer king tot de stichting van een school voor Christelyk Na tionaal Onderwijs, werd besloten, stellen B. en W. voor ten laste der gemeente een geldleenlng aan te gaan van ten hoogste f 60.000 tegen een rente van ten hoogste 5% Deze leening zal worden afgelost in 40 jaar. de eerste aflossing te voldoen in 1933. De heer Van Erp vraagt of, indien de gemeente tot het sluiten dezer leening overgaat, het schoolbestuur gevolg zal geven aan zyn verplichtingen. De Voorzitter zegt dat de vereeniging direct met 15 pet. op tafel moet komen. De heer Van Erp: Dus deze zaak heeft uw aan dacht De heer Bel zou de specificatie der kosten wel wil len hooren. De Voorz. zegt dat die niet bij de raadsstukken was, omdat de verdere afwerking geheel tot de competentie van B. en W. behoort De heer Bel herinnert aan de kwestie over den grond en zegt dat de raadsleden hier dus zitten als kwitanties zonder plakzegel. De Voorzitter zegt dat dit niet de schuld is van B. en W., ook niet hun opzet en ook niet hun bedoeling. De heer Schoorl zou toch graag iets willen hooren over die f 60.000. De Voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen. De heer Bel (tot den heer Schoorl): U schijnt meer Invloed te hebben dan ik. De Voorzitter deelt dan mede, dat de bouwkosten voor het schoolgebouw geraamd worden op f39030.9Ó, grondaankoop f 60001. brug f 1350, schoeiingen en bag- gerwerk f 1250, inrichting derde lokaal (wat B. en W. beter achtten) f 750, leermiddelen f 3744.58, plus an dere uitgaven wordt totaal f 54789.62. De heer Bei vraagt voor hoeveel kinderen dat is. Medegedeeld wordt dat de aanvraag was voor 72 kin aeren. De heer Bel zegt dat het treurig genoeg is. De heer Schoorl vraagt naar het verloop met den grondaankoop. Spr. heeft wel gehoord dat deze quaestie tot de competentie van B. en W. behoort, maar er gaan zulke verwarde geruchten over. De Voorzitter zegt dat de grond, voor den kostenden prijs aan de gemeente in rekening wordt gebracht en het schoolbestuur is nu eigenaar van den grond. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde alleen de heer Bel. De nieuwe drankwet. Door B. en W. wordt voorgesteld vast te stellen de volgende verordeningen ter uitvoering van de Drank wet: a. Verordening op de heffing van een vergunnings recht. Deze verordening sluit aan bü de thans geldende regeling. Het minimum-vergunningsrecht is in de wet vastgesteld op f 40 per jaar. Thans moet ook voor een hotelvergunning een vergunningsrecht worden betaald. b. Verordening op de heffing van een verlofrecht. Krachtens de nieuwe Drankwet is voor een verlof a (voor den verkoop van zwak-alcöholische dranken) een verlofrecht verschuldigd van f 26 per jaar. c. Verordening tot het toelaten van het verstrekken van sterken drank en van zwak-alcoholischen drank op den openbaren weg. Krachtens het bepaalde in de art. 15 en 46 der Drankwet wordt het verstrekken op den openbaren weg van bovenbedoelde dranken verboden, tenzij het door den Raad uitdrukkelijk wordt toegestaan In deze gemeente bestaat de gewoonte, dat enkele vergunning- en verlofhouders in de zomermaanden vóór hun perceel op den openbaren weg gelegenheid geven tot het nuttigen van dranken enz. Zonder bespreking worden de verordeningen conform de voorstellen van B. en W. goedgekeurd. De kwestie-Deutekom. In verband met een gehouden bespreking met den heer H. Deutekom deelen B. en W. den raad mede dat is overeengekomen behoudens goedkeuring door den raad het geschil voor te leggen aan een commissie van 3 scheidsmannen, van welke één door B. en W.. één door den huurder, den heer Deutekom, wordt benoemd, ter wijl de derde zal worden gekozen door de beide benoem de personen. Voor de uitspraak zal door den heer Deutekom de ver schuldigde huur worden voldaan, terwijl beide partijen zich schriftelijk zullen verbinden, de uitspraak van het scheidsgerecht zonder voorbehoud te aanvaarden. B. en W. achten deze wüze van oplossing van het ge schil aannemelyk en stellen mitsdien voor hun hiervoor machtiging te verleenen. onder intrekking van het raadsbesluit d.d. 5 April 1932, waarbij werd besloten tot het voeren van een rechtsgeding. De heer Schoorl wijst op de mogelijkheid dat de beide eerstbedoelde personen niet tot overeenstemming kun nen komen wat de benoeming van den derden persoon betreft. Zooiets komt meerdere malen voor en daarom wordt den kantonrechter wel gevraagd den derden per soon te benoemen. De heer Blaauboer deelt mede dat gezien de twee per sonen die de partijen op het oog hebben, het benoemen van een derden persoon wel geen moeilijkheden zal te weegbrengen. De heer Schoorl: Ziin die 2 personen dan al benoemd? De Voorzitter: Niet benoemd, maar genoemd en deze zaak zal wel zonder moeilykheden verloopen. Zonder hoofdeiüke stemming wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Maatregelen ter voorziening ia de werk loosheid. B. en W. moeten tot hun spijt den Raad mededeelen, dat door de gemeente geen belangrijke werkzaamhe den meer kunnen worden uitgevoerd als werkver schaffing. Afgezien van het feit, dat de daartoe be- ooodigde geldmiddelen ontbreken, is het niet mcgelijk voor een aantal werkloozen van ongeveer 30 nog ge- ruimen tijd werk te vinden. B. en W. achten het niet meer mogelijk, dat de kosten van de werkverschaffing uitsluitend voor re kening der gemeente worden genomen. Hoewel herhaalde pogingen zyn aangewend door den Burgemeester, dat menschen te ^erk gesteld wor den bü de Zuiderzeewerken, zün deze pogingen zonder resultaat gebleven. Door den Directeur der Districts arbeidsbeurs ls medegedeeld, dat den laatsten tyd geen menschen worden aangenomen voor tewerkstel ling in de Wieringermeer. Enkele uitzonderingen zijn hierop gemaakt, in verband met ziekte van reeds te werkgesteld en, die na herstel weder zün aangenomen. B. en W. hebben overwogen, op welke wijze de werkloozen kunnen worden geholpen. Hoewel van belangryke werkverschaffing h.i. geen sprake kan zyn. hebben B. en W. onderzocht de mo gelijkheid tot demping van de Loet vanaf het perceel van Mej. D. Piaxter tot aan de brug voor de woning bewoond door den heer D. Brouwer. Voor deze dem ping is toestemming van den polder Schagen noodig, daar de Loet eigendom van den polder is. In de kosten van dit werk kan door het Ryk en de Provincie subsidie worden verleend, doch vermoedelük alleen in de arbeidsloonen. Door den Gemeente-architect is een begrooting van kosten opgemaakt waaruit blükt dat voor demping en bestrating de kosten geraamd worden op- voor ar beidsloonen f 1450 en voor materialen f 4200. De kosten aan dezen maatregel verbonden, zouden moeten worden gevonden uit de opbrengst van een geldleening, af te lessen in 10 jaar, met een rente van ten hoogste 5% pet. Of een steunregeling. Een andere mogelykheid is het treffen van een steunregeling onder goedkeuring van de regeering, waarin het Rük een bydrage verleent. - B. en W. geven het volgende voorbeeld van een der gelijke steunregeling: Uitgetrokkonen De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 9 per week, benevens f 0.50 per week per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 6 personen. b. voor kostgangers f 4 per week. Reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uit- getrokkenen en ongeorganiseerden: De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 7 per week. benevens f 0.50 per week per gezinslid bo ven de twee personen, tot een maximum van 6 per sonen: b. voor kostgangers f 3 per week. Bovendien wordt in beide gevallen een toeslag op de huishuur boven f 2 verleend tot een maximum van f 2 per week. De kosten dezer regeling per week worden voorloo- pig geraamd op f 350. Wordt deze regeling goedge keurd, dan kan door het Rük een bydrage worden verleend van 2575 pet., waarby rekening wordt ge houden met den financieelen toestand der gemeente. B. en W. geven het bovenstaande aan den Raad in overweging. De discussien. De Voorziter zegt dat de heer Van Nuland straks zijn verwondering erover heeft uitgesproken dat B. en W. in de vorige vergadering geen woord over deze zaak heb ben gekikt, en de heer Van Nuland sprak van overrom peling. B. en W. hadden echter verleden week meer dan gegronde hoop dat een nieuwe tewerkstelling in den Wieringermeer zou volgen. Spr. is de geheele week met den directeur der districtsarbeidsbeurs in corresponden tie en telefonische verbinding geweest, maar er is bit ter weinig hoop. En, hebben B. en W. zich afgevraagd: als er geen menschen in den Wieringermeer te werk gesteld kunnen worden, wat dan? B. en W. oordeelen dat steunverleening in de allerlaatste plaats komt. dat werkverschaffing oneindig veel beter is. Dat B. en W. deze bespreking met den raad willen, komt omdat zij niet zoo eigenmachtig willen optreden, want wat er ook gekozen zal worden, het zal zware offers van de gemeen tekas vragen. De heer Schoorl vraagt hoe het staat met de gasvoor- ziening voor Schagerbrug. Spr. vraagt dit niet met het oogpunt om op 't oogenblik uit de impasse te geraken, maar omdat hij het zeer nuttig en noodig acht dat die voorbereidingen met den meesten ^poed worden getrof fen. De Voorzitter zegt dat de raad een nauwkeurige koe tenberekening heeft gevraagd. Verleden week Dinsdag heeft de raad vergaderd en in de vergadering van ver leden week Vrijdag hebben B. en W. deze zaak ampel met den directeur besproken en den directeur opgedra gen gedetailleerde kostenberekening over te leggen. De directeur is nog niet met die opgave klaar, maar de meeste spoed wordt betracht. Maar de zinker door het kanaal zal een groot bezwaar zijn. De heer Bel merkt op dat toch tydelyk de leiding in dat gedeelte van den weg kan worden gelegd. De heer Schoorl wy'st dan op enkele vage uitdrukkin gen in het prae-advies t.a.v, de subsidie van rijk en pro vincie, waar gesproken wordt van kan en vermoedelük en welke vage uitdrukkingen het moeilük maken een beslissing te nemen. Ook spr. is niet voor een steunre geling en vindt het beter kosten te besteden waarmee iets wordt verkregen. De menschen zullen liever .werken dan over de straat slenteren en steun ontvangen met hel geschaamde gevoel dat zy er hoewel buiten hun schuld niets voor gedaan hebben. Is er nu t.a.v. de subsidie van rük en provincie niet meer zekerheid te verkrygen. De Voorzitter zegt dat wel geen toeslag op kosten van materialen zal worden verkregen en wat de toeslag op het arbeidsloon betreft, dat is zeer bezwaarlük omdat het loon zeer laag zal zün. In het gunstigste geval zal het ryk 60 en de pro vincie 10 pet. toeslag geven, maar het uurloon zal niet hooger dan 30 cent, waarschünlijk nog minder zün. 't Is dus de vraag, wil de raad dien kant heen? Het- ls een maatregel, de gemeentekas laat niet toe een dergeljjk duur werk uit te voeren zonder hulp van rijk en provincie. Daarom willen B. en W. den geest van den raad hooren, want men zegt wel eens, B. en W. behooren leiding te geven, maar het betreft hier een delicaat geval. De heer Schoorl stelt het op prijs dat de raad gele genheid krijgt zich over deze materie uit te spreken en merkt verder op dat wat het bezwaar van burge meester Cornelissen tegen demping van de Loetsloot aangaat, dat meer betreft het verdere gedeelte. Het eerste gedeelte ziet er weinig smakelyk uit en dem ping zal verbetering voor het verkeer beteekenen. Aan dempen van het eerste gedeelte van de Loetsloot geeft spr. verre de voorkeur bov in eenige steunregeling De heer Van Erp dankt B. en W. omdat zü deze spoecjcisch<»nde vergadering hebben uitgeschreven. Toen B. en W. besloten de werkverschaffing stop te zetten, waren zy zich wel niet bewust van het feit. dat er zoo n groot aantal werkloozen waren. Niet alleen de Voorzitter heeft bezoek van de werkloozen gehad, ook spr. en omdat spr. bekend was dat deze vergade ring zou worden gehouden, heeft spr. den menschen aangeraden, bet resultaat af te wachten. Het spyt spr. dat B. en W niet met meer voortvarendheid zün te werk gegaan en niet met voorstellen komen. Als Dag. Bestuur was men zich toch wel bewust van de raoei- lükheden die in deze 4-jarige periode zich zouden voordoen en spr. had liever van B. en W. een voor stel gezien, en aangegeven gezien •- hoe de kosten te dekken. Want de pest voor werkverschaffing is reeds ver overschteden. Er is aanstonds maar een kleine groep die de belastingen zal moeten opbrengen, de baten uit de vermogensbelasting zullen niet meevallen. en men zal er zich wel van bewust moeten zyn. dat als Straks de kameraden buiten staan, ze ook werkely'k geholpen moeten kunnen worden. Ligt het daarom nu niet op den weg een salarisverlaging toe te passen? Spr. heeft becyferd dat. met uitzondering van de amb tenaren der Dedrnven. een verlaging van byv. 10 pet- ingaande 1 Mei, een mindere uitgaaf beteekent van f 2800. van <le ambtenaren der bedryven f 1800. van de salarissen die door Ged. Staten worden vastgesteld f 822.50. Verder noemt spr. nog eens de heffing op het gebruik van openbare gronden en wyst op de welwil lendheid die is betracht tegenover den heer Wlllemse. wat de exploitatie van een radio-eer trale betreft. Spr. acht het alleszins gemotiveerd, daarop een belasting te heffen byv. van f 5 per jaar per aansluiting, en re kent dan op 400 aansluitingen, wat een opbrengst zou beteekenen van f 2000. De aangeslotenen betalen f 24 per jaar. het maximum dat door den Minister is toegestaan, meent spr. en de belasting zou dus niet op de aangeslotenen verhaald kunnen worden. Spr. merkt voorts op. dat B. en W. de kosten van een steunregeling ramen op f 350 per week. en waar spr. voortdurende werkloosheid vreest, zou dat voor de ko mende 8 maanden beteekenen een uitgaaf van f 10500. Wat de demping van een gedeelte der Loetsloot betreft, spr. wijst op den primairen weg. op de kanaalwerken en oordeelt dat verdere demping dan noodig zal zün en dat dan 't dempen goedkooper zal kunnen plaatsvinden De heer Stam vraagt of er nog een termijn staat, ge durende welke een werklooze in de gemeente moet wo nen om voor steun of werkverschaffing in aanmerking te komen. De Voorzitter zegt dat de ongeschre%*en wet luidt 1 jaar. maar in de practyk ls daar de hand niet aan te houden. De heer Stam vraagt of de kosten dan niet verhaald kunnen worden op de vorige gemeente, doch de Voor zitter zegt dat dit niet mogelük ls. tenzü de persoon in zyn vorige gemeente armlastig zou zün. De heer De Veer gevoelt ook meer voor werkverschaf fing dan voor een steunregeling, wijst op het welnigje arbeidsloon, n.1. f 1450. wat in de kosten van het dempen van een gedeelte der Loetsloot zit. en meent dat in de toekomst een betere, afdoende oplossing tot stand zal kunnen komen en goedkooper. Spr. heeft een zeer vluch tig onderhoud gehad met den voorzitter van den polder, en heeft met hem besproken de slechte wegen om Scha gen. De polder, heeft niet de middelen tot verbetering en spr. acht nu deze wegenverbetering een meer produc tieve werkverschaffing dan het dempen van een gedeel te van de Loetsloot. Spr. zou B. en W. vrüheid van han delen willen geven, opdat dan ln combinatie met den polder de wegen verbeterd kunnen worden. Spr. herin nert ook aan het idee-Blaauboer om werkloozen by de tuinbouwers te werk te stellen. De Voorzitter zegt dat de minister dit absoluut niet goedkeurt. De heer De Veer vindt dat jammer en zegt dat de minister dan blykbaar niet op de hoogte is van den toe stand op het platteland. De Voorzitter vreest dat het te lang zal duren eer het tot wegenverbetering komt en waar de wegenverbetering niet tot de taak van het gemeentebestuur behoort, be twijfelt spr. of de regeering subsidie zal verleenen. Dem pen van de Loetsloot zal eerder kunnen worden uitge voerd. De heer De Veer meent dat de voorbereiding niet zoo lang behoeft te duren. De heer Blaauboer zou het idee-de Veer willen com bineeren met het voorstel van B. en W.. vooral omdat het dempen der Loetsloot geen werkobject is voor alle werkloozen. De Voorzitter heeft nog hoop dat de kosten van ma terialen zullen meevallen, omdat de grond berekend is naar 40 cent per M3. en spr. hoop heeft dat de kerk den grond van den Oudendük billüker zal willen afstaan. De heer Bakker wyst er vooral op dat wat naar vo ren gebracht wordt geen oogenblikkelüke uitkomst geeft. Dat zyn fractie vorig maal niet meer op een steunrege ling heeft aangedrongen, komt omdat verlaging van loon er aan vastgekoppeld wordt, en omdat B. en W. zoo veel mogelyk werk zouden doen verrichten. Maar wat spr. al eerder voorspeld heeft, komt wel uit, we zullen naar werk moeten zoeken of een steunregeling moeten vaststellen. Spr. geeft voorkeur aan productief werk, maar wil noodgedwongen een steunregeling vaststellen. HU wil B. en W. machtigen over te gaan tot het doen dempen van een gedeelte Loetsloot of een steunregeling De Voorzitter wyst op de berooide kas der gemeente. Zonder steun van het rük zullen we geen werken kunnen uitvoeren, maar dan zullen we ook onder curateele van het rük komen. Den heer Bakker is het bekend dat het dien kant uitgaat. Spr. heeft de steunregeling bekeken en meent dat waar het rijk minstens 70 pet. büdraagt, f 11 aan steun gegeven kan worden. Vier gulden steun aan een kostganger acht spr. te weinig. De Voorzitter zegt dat al betaalde Schagen geen reu- zeloon. toch heeft Schagen steeds een behoorlyk loon betaald, maar is het nu niet beter tegen lager loon, dan in 't geheel geen werk? De heer Schoorl zegt dat hy hoort spreken over de berooide kas en over curateele. Maar spr. meent dat dit wat te ver gaat. Bij het dempen van de Loetsloot wordt het arbeidsloon op f 1450 geraamd, de steun van rük en provincie ad 70 pet. zou beteekenen f 1000. over een tüdvak van 10 jaren en zouden we ons nu voor dat be drag onder curateele doen stellen? Wat het tweede werkobject, de gasvoorziening van Schagerbrug, bg^reft, het gasbedrijf is gelukkig niet noodlijdend en*CRr. betwüfelt of voor dat werk sub sidie van rijk @p provincie zal worden verkregen. Spr. stelt daarom vcor met spoed tot demping van een ge deelte van de Loetsloot over te gaan, zonder subsidie van rijk en provincie. De heer De Veer blijft bepleiten allereerst in over leg te treden met het polderbestuur. De heer Blaauboer denkt dat inplaats van 30, het aantal werkloozen aanstonds wel 60 is en het zal on- mogelük zyn dat aantal op de polderwegen geplaatst te krijgen. De demping van de Loetsloot is een goed doel, een groote verbetering en het bedrag voor de materialen moet ook later worden besteed. De heer Van Erp acht het vooral wenachelijk dat men aandacht schenkt aan de vraag, waar de geldec vandaan moeten komen. Spr. is nieuwsgierig te hoo ren, hoe men aan geld denkt te komen en vraagt naar de kosten aan werkverschaffing besteed. De Voorzitter deelt mede, dat over de maanden Ja. nuari, Februari en Maart van dit jaar is besteed aan werkverschaffing f 3540.99, terwül op de begrooting voor het geheele jaar 1932 een bedrag van f 1500 was uitgetrokken. Voor de bedrijven, grondbedryf, riet- bosch en gasbedryf Is totaal betaald f 2630.53. dcch dit bedrag valt bitten de kosten van werkverschaffing De heer Van Erp zegt, dat de raad dus hoort, da: over die 3 maanden het geheele uitgetrokken beurag van 1932 reeds met f 2000 is overschreden en spr. be> veelt dan ook de voorstellen, om aan geld te komen, I door spr. genoemd, in de welwillende aandacht van B.J en W. aan. De heer Bakker merkt nog op, dat de demping rond f 1500 aan arbeidsloon zal kosten, maar spr. wyst er op, dat alle werkloozen niet bü dat werk geplaatój zullen kunnen worden, en ze moeten toch eten. De heer Van Erp zegt dat de heer Bakker dus zal moeten aanvaarden een steunregeling, maar ook zal dienen te helpen bij het aanwijzen van maatregelei! om aan geld *e komen. De V >orzlttei zegt dat B. en W. reeds hebben ov«w wogen om de eerste helft der week 15 personen laten werken en dan de tweede helft weer 15 anden personen. De heer Van Nuland zegt, dat hoe langer gepraat wordt, hoe meer blijkt de juisthe. 1 van spr.'s mee- ning, dat deze zaak nader de oogen moet worden ge zien. Het is een Babylonische spraakverwarring en na 1*4 uur praten weten we nog niets. Spr. gevoelt voor de redeening van den heer Van Erp: hoe ko men we aan geld, bepleit spoedige aanleg van gas- buizennet n var Schagerbrug en noemt dan al« werkobject voor de torkomst de ?r' ?ring van dit Nicuwenwcg, een weg die op het wegenplan afj tortiai e weg is geplaatst, en waarvoor van de Pro vincie een belangrijke subsidie zal worden verkregen. Laten B. en W. zich voor dat werk wenden tot Pro vincie. Polder "".urghorn en voorts tot Polder Schagen, over verbetering vna de wegen. De demping van d? Loet acht spr. geen gelukkige oplossing. Wat de gas- aanleg naar Sc'»—e»-1 rug betreft, spr. is ander? principieel voorstander van publieke aanbesteding, doch in dit speciaal geval wil spr. het werk in eigen beheer uitvoeren. Den Vooratter doet het genoegen dat de heer Van Nuland aan de besprekingen deelneemt, spr. dacht eerst dat de heer Van Nuland dit nu niet meer wenschtc tc doen. Door samenwerking moeten we weten waar wc aan toe zijn. Op daartoe gestelde vra gen, zegt spr., dat hij zich sterk maakt dat a.s. Dins dag de directeur de kostenopgaaf van den gasaanle? naar Scl.agerbru^ zal kunnen overleggen, maar er moet ook nog overleg met het gemeentebestuur plaats vinden. Met LagedijK kan worden begonnen, wordt opge merkt, met dempir van de Loetsloot zegt een an der. De heer Bakke. wil werkverschaffing en steunroge- ling. doch de Voorzitter zegt dat het een of het an der kan, macr niet beide. De hco.. Be! zegt, dat de ^n toch 1»; i werken e: de ander van een steunregeling profitceren. Tenslotte zal dan in stemming worden gebrach! het voorstel-Schoorl, om zonder inmenging van rijk en p. incie onmiddellijk over te gaan tot dem ping van een ecdee. van de L :tsl. ot, waarbij di heer Van Nuland dan weer opmerkt, dat dr pp vincie niet zulk een standpunt inneemt als het rik cn dus bij de provincie om subsidie gevraagd zc: kunnen wt -den. Het voorstel-Schoorl wordt aangenomen met 8 u gen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Van E.) Van Nuland en De Veer. Voor de volgende bijeenkoi De Voorzitter wenscht iu deze spoedvergadei geen rondvraag te houden, maar alleen zeer langrijke onderwerpen, kunnen naar voren wol gebracht. De heer Bakker kondigt dan aan dat de S.D. fractie in de eerstvolgende vergadering een vooi zal doen tot oprichting van een vereeniging maatschappelijk hulpbetoon en opnieuw aan de ori zal stellen de vaststelling van een steunregeling. f De heer Van Erp zegt straks enkele voorbeeld! te hebben genoemd om aan geld te komen. Wr neer B. en W. die denkbeelden onder de oogen hé ben gezien en B. en Yv. mochten er afwijzend tetft over staan, mag spr. dan hiervan den volgend?: dag bericht ontvangen, opdat hij persoonlijk voor stellen kan indienen. De heer Schoorl: Dus B. en W. zouden naar «e raadslid moeten toeloopen. De Voorzitter begrijpt de strekking van de vrMi niet goed. B. en YV. zullen de denkbeelden met ali? ernst onderzoeken, maar mochten we afwijzend te slissen, dan komt dat in de eerstvolgende verlate ring naar voren. Spr. kan geen toezegging doen den heer Van Erp op de hoogte te brengen van dl beslissing in B. en W. De heer Van Err wijst op de noodzakelijkheid ds de kosten gedekt worden en apr. deed een beleeft verzoek. Niet B. en YV. behoeven naar een lid va, den Raad te gaan, spr. is altijd bereid om naar Ei en YV. to komen. Bij deze zaak is haast en als Bi en W. spr.'s denkbeelden afwijzen, zou spr. dicnet te zorgen dat vroeg genoeg voorstellen aanhanpi werden gemaakt. De Y'oorzitter zegt dat de heer Van Erp zijn wensc nu in een geheel anderen vorm naar voren brenf. Na bespreking door B. en W. is spr. altijd tot ove leg bereid. De heer Van Erp: Misschien is dat dan de weg- Hierna volgt sluiting. MARKTOVERZICHT. Vette koeien waren er een Donderdag j.1. aardig aangevoerd, dat was beter by de vorige markten en was de handel beter, dus zullen wij hopen, dat het den goeden kant uitgaat. Wij ontmoetten weer 5 ij Amsterdamsche grossiers en Den leider was ook goed vertegenwoordigd; zoo gezegd: dat leeft weer'i De aanvoer van kalf- en gelde koelen was ook t goed voor dezen tyd. De vraag was nu juist niel groot, maar er was toch handel. De handel in nuchtf kalveren was ook beter. In oude slachtschapen weinig handel. Overhoud willen ze nog maar niet koopen als voor lage prijzen. zal zoo moeten. De besten gingen er uit voor 19 gld-i1* stuk. Paarden niet aangevoerd. Ook geen pinken en stieren, daar zal het den tijd niet voor zün; deze, zoo hoorde men, komen aansta53 wel. De handel in vette varkens was heel goed. van 1011 cents is wel laag. De handel in blggf schrammen was zeer stug. Deze werden al heel goedW verkocht, noteering was 26 gld. Wü hoorden later w er verkocht zün voor f 1.35; al heel treurig. Schram®'5 naar verhouding. Op de kippenmarkt weinig aangevoerd: er had op moeten zün. die handel was goed. Men kan zeggen- begint gelukkig wat op te leven. BENOEMD. Oort Onze vroegere plaatsgenoot, do heer C. van u-.j assistent der Dir. Belasting te Rotterdam, is beno1b tot voorzitter en leider der hondendresseerciub - land" te Rotterdam. Zeer zeker een groot 1)ewiJS_eft waardeering voor den heer Van Oort. als men w dat „Roland" een der beste clubs is van Neden j YVii wenschen den leider veel succes. I loo aar poli Hge win V looz den uite van heel den O] groc winl dat hebt oage touv, en e eens gers etell<

Schager Courant | 1932 | | pagina 2