Uit onze Omgeving. WERVELSTORM IN AMERIKA, Plaatselijk Nieuws. ANNA PAULOWNA Toch wel vriendelijk! Zaterdagavond, tegen sluitingstijd, kwam de heer G.- bij het verlaten van café Slikker tot de ontdekking dat z'n fiets verdwenen was. Even te voren had hij het rij wiel nog zien staan. Het kon niet veraf zijn. Dus leen de hij even een andere fiets en achterhaalde daarmede dan ook spoedig vier jongelieden, waarvan één een rij wiel in z'n bezit had. De heer G. herkende dit dadelijk als het zijne en eischte het terug. Inplaats van de fiets kreeg hij van een der anderen een flinken klap en hij kon nog meer krijgen. Dat heeft hij echter niet af gewacht en eenvoudig aangifte gedaan bij de politie. Den volgenden morgen werd zijn flets, eer de politie zich er mee bemoeid had, thuis gebracht. Of dit tijdelijk „lee- nen" vervolgd zal worden weten we niet; de vriend, wiens handen wat al te los zaten, zal er echter vast wel meer van hooren. R.K. Voetbal. De nieuwe r.k. voetbalvereeniging R.C.B. wist Zon dag haar eersten, tegen de zustervereeniging Z.A.P., gespeelden, wedstrijd met 42 te winnen. Z.A.P., de ontvangende vereeniging, won den toss en verkoos eerst met den wind in den rug te spelen. Toch was het eerste succes voor R.C.B. Zij maakte binnen korten tijd twee doelpunten. Z.A.P. liet echter den moed niet zakken, drong haar tegenstanders steeds meer terug en bracht spoedig door F. Alkemade den stand op 21 en maakte nog voor de rust uit een vrijen schop, genomen door E. E. Kerkhof, gelijk. Tijdens de pauze bood de voorzitter van Z.A.P., de heer E. Kerkhof, de nieuwe vereeniging bloemen aan. Spr. hoopte, dat de beide vereenigingen prettig mogen samenwerken. Kort na de rust gelukte het R.C.B. weer met enkele minuten tusschenrulmte tweemaal te doelpunten. Wel wist daarna Z.A.P. eenlge malen gevaarlijk door te breken, maar doelpunten kwamen er niet meer, zoodat met een 42-overwinning voor R.CJ3. het einde kwam. BREEZAND. Goed ageloopen. Zaterdagmiddag reed de heer J. Timmerman, ko mende van Den Helder, met matige snelheid op den Balgweg, toen van een groepje spelende kinderen er plotseling een dwars den weg overstak. Het zou zeker onder den auto terecht gekomen zijn, indien niet de heer T. de tegenwoordigheid van geest had gehad met een forschen ruk het stuur om te gcolen en den berm op te rijden. De auto scheerde rakelings langs het kind, doch botste tegen een paal van het lichtnet. Deze knapte bij den grond af maar bleef aan de draden, die niet gebroken waren, hangen. De heer Jonker, di rect gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. De paal kon zóó voorlopig weer ingegraven worden, zodat de omwonenden niet van licht verstoken geraakten. De familie Quasie. Een heel aardige, gezellige avond werd ons Zondag oereid door den heer Loevens uit Alkmaar, die met z'n gezelschap ..Het Noordhollandsch Tooneel" voor de nuts- vereeniging Vriendenkring, in de zaal van den heer Jb. Borst: ..De Familie Quasie" opvoerde. Een genoeglijk stuk. deze klucht van J. van Es en H. Bakker, dat geen andere pretentie heeft dan door een rake uitbeelding van een gezin „Haagscbe windhappers" het publiek eens hartelijk te doen lachen. De lach van den heer Santé, den hoofdpersoon, ver tolkt door den heer Loevens. die zich eerst verzet te gen het malle gedoe van z'n dochter en vrouw, doch zich al gauw gewonnen geeft en zelfs het standpunt gaat in nemen: „Maak je niet druk over de zorgen van mor gen, want aan die van vandaag heb Je meer dan ge noeg" die lach werkte wel zóó aanstekelijk en de si tuatie, waarin de familie door haar grootdoenerij ge raakte, waren zóó lachwekkend, dat het publiek meer malen schaterde. Ongetwijfeld werd het stuk door den heer Loevens gedragen, doch de anderen pasten zich verdienstelijk bij zijn spel aan. Misschien had er wat meer verschil in leeftijd tusschen Vader en Grootvader tot uitdrukking kunnen komen, de vader wat jeugdiger in grime en in doen en laten of de grootvader wat minder vif. hoewel de laatste toch ook niet al te oud mag zijn, omdat hij nog steeds wagenbestuurder is en al zagen we het ver schil graag even grooter, erg groot behoeft het ook weer niet te zijn, want de familie is, als 't op trouwen aan komt, nogal „voorlijk". Dat zien we aan den zoon en dat heeft deze gemerkt in het trouwboekje van z'n ouders, bij vergelijking van de datums van trouwen en van geboorte van z'n zuster. Kostelijk vonden we de geestigheden, in het tweede bedrijf, waarin de familie zoogenaamd op een vacantiereis langs den Rijn is en zich nu voor vrienden en kennissen onzichtbaar maakt, door overdag te slapen en 's nachts bij elkaar te zitten. Enfin, er zijn veel vermeldenswaardige aardigheden in het stuk, doch we zullen ze niet noemen, om de pret niet te bederven van hen, die misschien spoedig in den omtrek deze klucht gaan zien. We verwachten tenminste, dat de heer Loevens met zijn gezelschap de opvoering nog wel eenige keeren in andere plaatsen zal moeten herhalen. K n e n p 4 s JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondag j.1. was voor J.V.C. een drukke dag. Beide elftallen en ook de adspiranten moesten in het veld. De adspiranten speelden om elf uur hun laatsten com petitiewedstrijd tegen H.R.C. c op het H.R.C.-terrein en kwamen met een 41-nederlaag terug. Om half elf speelde J.V.C. n vriendschappelijk tegen Atlas II en wist, hoewel beide elftallen vrijwel tegen elkaar opgewassen waren, een 2O-overwinning te behalen. 's Middags half drie ontving J.V.C. 1 bezoek van Succes 2 van Wielingen. Dit was voor J.V.C. 1 een zwaren tegenstander, daar Succes 2 in de competitie een klasse hooger speelt. Niettemin werd het een spannende partij. Voor de rust had J.V.C. den wind mee en wist op eenigszins gelukkige wijze tweemaal te doelpunten. Na de rust vreesden we het ergste voor J.V.C., maar de jongens speelden, alsof het een com- petitiewedstrij'd gold en zoodoende wist Succes maar één punt te maken, zoodat J.V.C. een 21-overwin- ning behaalde, wat zeker een kranige prestatie mag heeten. De heer A. Kossen, thans brugwachter aan de Spoorbrug te Koegras, wordt met ingang van 15 Mei a.s. overgeplaatst naar Post 15, zijnde de halte Oude- sluis. Het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJulianadorp, ontving van het Prov. Coll. van Toezicht enz. enz. te Haarlem de goed keuring op haar verzoek om de Pastorie te Huisduinen te verkoopen. De Algemeene Vergadering van de Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk, zal gehou den worden op Woensdag 11 en Donderdag 12 Mei a.s. in Maison de Bruin, Eusebius-Buitensingel te Arnhem. Z IJ P E 'T ZAND. J.1. Zondagmorgen is de heer J. Damen van Bever wijk, op zijn motovriiwiel, komende vanaf de rich ting Alkmaar, tegen de melkrijdersauto van den heer W. Schouten, welke met dezen wagen de losplaats vóór dc Hollandia melkfabriek verliet, aangebotst. De man werd van zijn motor gesmakt en bleef be wusteloos op den weg liggen. Hij is hierna naar dok ter Oterdoom gedragen en daar verbonden, waarbij bleek, dat hij nogal ernstige verwondingen aan het hoofd en het gelaat had opgeloopen. Per autobus is hij daarna weer naar zijn woonplaats teruggekeerd, terwijl het beschadigde motorrijwiel hem is achter na gezonden. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt beweerd dat S. nogal veel naar rechts zou hebben gereden, hoewel het dan nog een raadsel blijft dat de motor rijder in botsing it gekotnen, aangezien de rijweg daar ter plaatse zoo'n kleine 14 meter breed is. Kennis en familie van den heer H. alhier, wel ke j.1. Zondag met den auto over waren, maakten 's middags een tochtje langs den Rijksweg door Koe gras. Het blijkt dat ter hoogte van de Kooij het voertuig is geslipt en omgeslagen. Persoonlijke on gelukken kwamen hierbij niet voor. Met het uiterlijk nogal gehavende vehikel is men, nadat alles op zijn plaats was gezet, naar huis gereden. PETTEN. De heer A. Sieuwerts te Den Helder zal aan het Kerkepad te Petten een nieuw woonhuis doen bou wen. BARS INGERHORN De nieuwe gymnastiekvereeniging. We vernemen dat er groote animo bestaat om toe te treden tot de nieuwe gymnastiekvereeniging. Rcedö een 40-tal adsoii anten en een 30-tal grootere le den hebben zich aangemeld, terwijl de aangifte nog openstaat tot 1 Mei. KOLHORN. Zondagmiddag speelde de bekende biljarter v. d. Laan eenige partijen in het café van den heer S. Kuiper al hier. Als tegenpartij fungeerde de heer D. Jongejan. die er 150 moest maken tegen v. d. Laan 600. De heer v. d. Laan speelde dezen wedstrijd met een gemiddelde van 40 met de volgende series: 22. 24. 108. 89. 8, 81, 63, 24, 3, 2. 71. 1, 5. 6. 143. Jongejan bracht het tot 69. Hierna volgde een partij van 400 om 100. Ook deze won v. d. Laan op schitterende wijze met een moyenne van 44.4 en series van: 52. 1. 12. 40. 36. 1. 1. 230, 27. Na afloop kregen we nog eenige kunststooten te zien, die alle op zeer goede wijze uitgevoerd werden. De wedstrijden werden door een talrijk publiek bijge woond. WAR HENHUIZEN In een hedenmiddag te Warmenhulzen gehouden ver gadering van een 13-tal gemeentebesturen in de tuin bouwstreek Langendijk en Omstreken is na uitvoerige dicusstes. waarbij men algemeen van den noodtoestand ln den tuinbouw dezer streek overtuigd bleek, besloten, een actie te voeren, ten einde de regeering ervan te over tuigen, dat het een algemeen belang moet worden ge acht, ter wille ook van de instandhouding van het tuin bouwbedrijf, om meer steun aan den tuinbouw te ver- leenen. Men besloot er bij den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw met klem op aan te dringen, dat een toe slag op den koolprijs van f 1 per 100 Kg., zooals dat voor den Vierbond (de 4 groote veilingsvereen.), reeds in een adres en mondeling is bepleit. Telegrafisch zal een audiëntie worden aangevraagd voor een commissie, die staande de vergadering werd benoemd, en bestaat uit de burgemeesters van Warmenhulzen, St. Pancras Heerhugowaard en Oudkarspel. Dat de gemeentebestu ren tot dit besluit overgingen was mede gegrond op de overweging, dat de gemeentefinantien ten nauwste be trokken zijn bij de instandhouding van den tuinbouw. HAR ENKARSP El. De raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 28 April as. des middags half 2. o.a tot het in het leven 'roepen van een steunregeling voor werkloozen. N I E IT W E N I E DO R P Na het Haarlemsche congres van de S D.A.P. heb ben zich ook hier ter plaatse eenige personen von die partij afgescheiden en hier ter plaatse een afdèc ling van de Onafhankelijk Socialistische Partij ge vormd. Zaterdag had de eerste openbare vergadering dezer afdeeling plaats, waar als sprekers zouden op treden de heeren S. Tas en S H. Delhaas. De heer Tas was door ziekte verhinderd. De heer Delhaas had als onderwerp; Wat staat de kleine pachters en hypotheekboeren te doen? In het eene gedeelte zijner rede geeft spr. een over zicht van de internationale crisis in den landbouw. Spr. schetst hoe deze crisis bijna alle lagen der be volking aantast en een gevolg van de werkingen der maatschappelijke verhoudingen waarin we leven. Ze spruit voort uit de kapitalistische maatschappij De groote landbouwcentra's zijn bankroet of staan aan den rand van het bankroet. Als economisch ge heel is het met den boerenstand afgcloopen. Als de internationale arbeidersklasse daar geen eind aan maakt, verzinken we in de diepste ellende. De op lossing is gelegen in het optreden van het interna tionaal proletariaat als geheel. De landen maken een mechanische revolutie door. De machine helpt het kleinbedrijf in den grond. De productie nam sneller toe. dan de bevolkingstoename, zoodat we een zeer groot agrarisch overschot kregen. De land arbeider wordt als hulp verdrongen door de machine, evenals de arbeider in de stad. Internationaal gezien is reeds nu de kleine boer uit het productieproces uitgeschakeld. Met de reformistische Sociaal Dem. politiek is nooit iets te bereiken. Spr. meent dat we aan den vooravond staan van de ineenstorting van het kapitalistische stelsel. Het kapitalisme tracht zijn leven te rekken en te redden. Het heeft dit ge poogd door inkrimping van de bebouwde opper vlakte, vernietiging van voorraden en regeerings steun, tolmuren. De prijsval gaat steeds door en de werkeloosheid stijgt steeds. De O.S.P. meent dat agra rische opleving niet meer mogelijk is. Een kapitalis tische hoogconjunctuur is niet meer te verwachten. Dit is iuist het verschil met de S.D.A.P. Dit staat op het standpunt van Sam de Wolf, dat de crisis van voorbijgaande aard is. We zullen gebruik moeten maken van de verwarring in het kapitalistische stel sel en een massaal eenheidsfront vormen en de bourgeoisie aanvallen. Na de pauze behandelde spr. de crisis in het land bouwbedrijf in Holland. Spr. noemt de steunregelin gen, do veiligstelling van de winsten der groot grondbezitters. Steun is slechts uitstel van executie en tolmuren zijn van funesten invloed op den land- bouwtoestand. Men heeft in Duitschland ook steun wetten gehad, ze zijn gedoemd tot mislukking. Steun is het grootste staathuishoudkundig bedrog dat er mogelijk is De boeren moeten dat z-eif in orde maken. Spr. zegt dat de O.S.P revolutionnaire massale sta kingen zal aanmoedigen. In de Kamer kunnen we dat niet in orde maken. Spr. ontvouwt verder een planaktie der O.S.P. Men heeft te kiezen tusschen socialisme en kapita lisme of tusschen de menschwording of den onder gang. De heer Woudt vraagt waarom, als er in de Ka mer voor. ons niets valt te bereiken, men nog deel nemen gaat aan de Kamerverkiezing. De heer De Pré doet hieromtrent een gelijke vraag. De spr. verklaart, dat men het parlement wil gebruiken als 't ware als spreektribune. De tijd dat men in oen parlement wat kan bereiken begint over te geraken. De heer De Pré meent, dat er in de raden en Ka mer wel iets voor de arbeiders is te bereiken. Ook zegt de heer De Pré het te. betreuren, dat de links socialisten zich hebben afgescheiden van de S.D. A.P. Hun plaats is in de partij en hij gelooft dat nu de nieuw gestichte partij een klein groepje zal blij ven. Men had wel in de partij kunnen blijven. Spreker zegt, dat het voor de linkschen onmogelijk was in de partij te blijven. Politiek konden we het niet uithouden, 't Ging om den strijd reformisme of revolutionnair socialisme. Hierna sluit voorzitter de vergadering De afdee ling, die uit 12 leden bestond, won 4 nieuwe leden. De opkomst van publiek was niet groot. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Bij den Zondag 1.1. gehouden grooten peletonwed- strijd voor Wielervercenigingen te Midden-Beemster, over jen afstand van 80 K.M., waren ook 'e Langen- dijker wielrenners van de partij. Van de 22 deelne mers uit alle deelen van het land, bezetten zij de 8e plaats, met een tijd van 2 uur. 21 min10 sec. Voor iedere ploeg werd met 5 man gestart, terwijl de tijd van de 3e aankomendo van iederen ploeg als totaaltljd werd gerekend. Wanneer wij nu in aanmer king nemen dat van den Langendijker ploeg op de eerste 10 K.M. er reeds 2 afvielen wegens pech en de derde op een geleende fiets verder moest, dan blijkt wel dat de jongens zich kranig geweerd hebben. In het bijzonder mag genoemd worden het rijden van Joh. Renaud van Zuidscharwoude, die zeker de halve wedstrijd de andere twee heeft getrokken. NOORDSCHARWOUDE. De opbrengst van de Emma-bloem, verkocht ten bate der T.B.C.-bestrijding, bedraagt in Oudkarspel f 42.50y2, in Noordscharwoude f 51.08%, in Zuidschar woude f55.12, in Broek op Langendijk f57.96" totaal f206.65. 1V I E R I N G E S Ter bespoediging der electrificatie, is te Sluis I aangekomen een Provisorisch Transformatorhuisje op wielen, waar de hoogspanning van 10.000 Volt ge transformeerd wordt op de lichtspanning. Bezoek werken Afsluitdijk. Het bezoek aan don afsluitdijk is Zondag mini maal geweest. Waar oorspronkelijk een druk bezoek mede in verband met het bezoek aan de bollenvelden te Breezand was verwacht, heeft bet gure voorjaars weer, afgewisseld door regenbuien, slechts weinig vreemdelingen naar de Vlieter doen drijven, zoodat een slechte dag, wat betreft de inkomsten voor het Nationaal Crisis-Comité moest worden geboekt. Vordering werkzaamheden in het sluitgat. De werkzaamheden in de „Vlieter" zijn thans zoo danig gevorderd, dat van het oorspronkelijk 2800 M. breedo sluitgat reeds een lengte van nagenoeg 1000 M. keileemdam boven water is gekraand, terwijl achter een gedeelte van den keileemdam het zand- lichaam reeds is geperst. Feestavond T.O.V. Naar wij vernemen is de datum voor de door de Vereeniging van Zuiderzeepersoneel T.O.V. te orga niseeren feestavond thans definitief vastgesteld op Zaterdag 28 Mei a.s., in de concertzaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Kraan gezonken. Zaterdagochtend is een ponton, waarop een steen- kraan uit het overslagbedrijf van den heer O. J. Bos ker te Den Oever in de Werkhavcn vol water geloo pen door lekkage en gezonken. In den namiddag is de ponton met kraan, met behulp van de pomp- installatie der motorboot „Zeester" van de M.U.Z. wederom gelicht. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. V.V.M.P.-voelbal. De voetbalvereeniging V.V.M.P. heeft ingeschreven op de Nederlaag-wedstrijden ten bate van het Ma rine-Sanatoiïumfonds en Herwonnen Levenskracht, door de Marine Sportvereeniging „Zeemacht" te Den Helder georganiseerd. Zuiderzee visscherij-reglem ent. Afgekondigd is Staatsblad No. 161, besluit van den llen April 1932, tot nadere wijziging van het Zuider- zeevisscherij-reglement Artikel 7 van dit reglement is daarbij gewijzigd en wordt thans gelezen als volgt: „Het is verboden te visschen van 1 Juli tot 30 Sep tember met het staand ansjovisnet, het ansjovis „sleepnet en den wonderkuil. met dien a-erstande dat „het aan aalhoekwantvisschers geoorloofd is te vis- „schen met den wonderkuil. uitsluitend voor het van „gen van aas, mits met schriftelijke vergunning van „het districtshoofd en onder de daarin ter voorko- „ming van misbruik te stellen voorwaarden." De Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw is echter bevoegd bovengenoemd tijdvak ten hoogste 6 weken vroeger of later te doen ingaan of te doen eindigen. Afsluiting doorvaart „Vlieter*. Met ingang van 22 April jl. is de doorgang voor de scheepvaart door de „Vlieter' voor alle verkeer afgesloten en verboden verklaard, zulks met het oog op het vergevorderd stadium waarin de werken zich ter plaatse bevinden Toegang tot de Wadden zee of het toekomstige IJsselmeer kan thans uit sluitend worden verkregen via de schutsluizen te den Oever resp. te Kornwerderzand. Uit het vaarwater de „Vlieter"' zijn dc 4 wit-zwarte tonnen thans weggenomen, daar zij voor de scheep vaart thans geen dienst meer doen. Een cafétje bij de Vlieter. Door den Volksbond tegen Dranksmisbruik zal op den afsluitdijk bij de Vlieter een houten gebouwtje worden geplaatst, waar voor verlof B (alcoholvrije drank) Is aangevraagd. Het ln de komende maanden te wachten drukke bezoek zal hier dus een rustgelegenheid vinden. Spelling Terpstra. Ingevolge een verzoek van de afd. Den Helder e.o. van de Vereen, van hoofden van scholen in Nederland en na ingewonnen advies van den Inspecteur van het L.O., zal aan de openb. lagere scholen alhier worden overgegaan tot Invoering van de z.g. spelling-Terpstra (weglating van de meeste buigingsuitgangen). Wijziging der leerplannen ln dien zin is in voorbereiding. Woningbouw. Voor rekening van den heer M. de Haan IJz. zal de aannemer J. C. Klein in de Elft een woonhuis bouwen. Plaatselijke commissie Zuiderzeesteunwet. Bij be schikking van den Minister van Waterstaat van 12 April zijn ingesteld plaatselijke commissiën, als be doeld ln art. 14, lid 1, van het Zuiderzeesteunbeslult, ln de gemeenten Amsterdam. Bunschoten Edam, El- burg, Enkhuizen, Harderwijk, Hoorn, Hulzen, Kampen, Lemsterland, Marken, Medemblik, Monnikendam, Stad Vollenhove, Stavoren, Urk en Wleringen. Het gebied van de commissie te Wierlngen strekt zich ook uit over Anna Paulowna. J.V.O.-berichten. Donderdag zeven uur bijeenkom sten voor meisjes-adspirantengroep I te H.'hoef (De Vonk); voor groep II te Westerland. Vrijdag half acht gymnastiek voor jongens-leden en jongens-adspd. nieuwe school. Zondagmiddag half drie bijeenkomsten voor jon gens- en meisjes-adsp. in de Vonk; drie uur dans- en zangmiddag voor de leden. Meifeest. Het Meifeest wordt door de Wieringer S.D.A.P. en Vakbeweging gevierd op Zaterdag 30 April ln zaal Bruul. Als spreker treedt op Ir. J. P. Mazure van Den Haag, terwijl de Heldersche A.J.C. meewerkt met zang, dans, enz. Voor leden zijn bij de bode's en aan enkele, per circulaire bekendg emaakte, adressen van te voren kaarten verkrijgbaar. Dat dit wel ge- wenscht ls, bleek het vorige jaar, toen velen terug gestuurd moesten worden. Kiezerslijst Volgens de voor dit jaar geldende kiezerslijst voor deze gemeente bedraagt het aantal klzers voor de tweede kamer 3221 voor de prov. staten 2969, voor den gemeenteraad 2898. Collecte. B. en W. hebben toesteming verleend aan het „Eigen-Gebouwfonds der moderne arbeiders beweging" om op Zondag 8 Mei a.s. een bloempjesver koop te houden ten bate van het fonds. Drie staten geteisterd. Verscheidene dooden en gewonden. New York. 25 April (V.D.): Een hevige wervelstorm, welke gepaard ging aan ontzettende wolkbreuken, heeft groote schade aan gericht in de staten Arkansas Tcnnessee. Kentucky cn aangrenzende gebieden. Het telefoon- en tole- I craafnot is gedeeltelijk vernield, zoodat vele plaat sen geheel geïsoleerd zijn. Volgens dc tot nu toe bin. nengekomen berichten zijn 12 personen gedood, ter wijl het aantal gewonden aanzienlijk is. Nader wordt nog gemeld; De storm, die van een zeer hevig onweer en ha gelslag vergezeld ging. heeft ook verscheiden plaat- sen in Arkansas en Alabama geteisterd en daar den oogst vernield. In Kentucky zouden eveneens ette lijke plaatsen van den tornado hebben geleden. Hier zouden drie personen zijn gedood. Het aantal gewon den in de geteisterde streken moet zeer groot zijn. Uitvoering Zuiderzeesteunwet Volgens beken* I making van den Rijksdienst Zuiderzeesteunwet is t beschikking van den Minister van Waterstaat d.d 11 Februari 1932 bepaald, dat het tijdstip, waarop de ter^ mijnen van drie en vijf jaar, bedoeld in art 13, lid 2, der Zuiderzeesteunwet, aanvangen, wordt vastgesteld op 1 Januari 1932. De beteekenis hiervan is dit: voï- gens art 13 der wet kan aan belanghebbenden van 18 —25 jaar een geldelijke tegemoetkoming hoogstens voo# 3 Jaar worden verleend, aan belanghebbenden van 25—35 jaar voor hoogstens 5 jaar. Deze uitkeerin- gen zullen dus hoogstens verleend worden tot 1 Janu ari 1935 resp. 1937. Aan de N.V. Albert Heijn is voor haar kruide nierswinkel te Hippolytushoef overwerkvergunnlflg verleend. C A 11A N T SO00 Zondagavond hielden dc zangvereeniging „Zanglust" en het Fanfarecorps „Callantsoog" een uitvoering in ho- tel Duinzicht, van den heer J. Lulkes Buter. Als te ongeveer 8 uur de voorzitter van he fanfare corps. de heer G. Kuiper, den aanwezigen welkom heet en mededeelt, dat het in verband met de tijdsomstandig heden wenschelijker geacht werd. dat beide vereenigin gen gelijktijdig hun uitvoering hielden, blijkt, dat de zaal geheel gevuld Is. De avond werd geopend met de „groot Rotterdam" marsch van het fanfarecorps. Daarna werden gespeeld: La Dame de Trefle, Ouverture van L. Langlola en Sim- ple comme Bonjour en Pas redoublé van M. J. H. Kes- 9els. Over de wijze, waarop deze stukken ten gehoors werden gebracht, kunnen wij nu niet bepaald reden tot tevredenheid hebben. Er mankeerde nog wel het een en ander aan. zoowel wat de zuiverheid betreft, dan wel dat enkelen niet maathoudend bleken te zijn. Over het ge heel genomen was dit optreden van het corps niet bijs ter hoopvol. Wat ons ook opviel, dat vele ouderen het corps schijnen te hebben verlaten. Weliswaar valt met Jongeren misschien meer te bereiken, dan met ouderen, doch daarvan hebben we bij hun eerste optreden weinig bemerkt. Eén uitzondering willen we echter maken voor de 9-jarige Jan Vos. die op keurige wijze de trommel ver zorgde. Dit ging hem zeer goed af. Na he,t optreden van het fanfarecorps kwam de zang- vereen. aan de beurt. Het geheel gaf terstond een flin- keren indruk dan het fanfarecorps, en we hadden oni niet vergist: we kregen nu iets beters te hooren: Gon- tl el vaart van W. A. Mozart; Wiegelied van Joh. Brahmi Woudroosje van K. L. Fischer. werden zeer zuiver ge zongen. Men bemerkte, dat er studie gemaakt was ec nog meer kwam dit tot uiting bij het liedje .Jan en <U Vink" van W. A. Mozart. Vooral ..de Vink" kweet zich uitstekend van haar moeilijke taak; ln de geheele zaal waren de woorden duidelijk te verstaan, terwijl haar zang aan zuiverheid weinig te wensohen overliet. Een langdurig applaus was welverdiend. Voor de pauze kregen we ter afwisseling te hooren een klucht in een bedrijf „De Moord in het Kolenhok". Goed en vlot gespeeld. Een klucht, die door het publiek 05 hoogen prijs werd gesteld, hetgeen uit het langdurig en oorverdoovend aplaus dan ook wel was op te maken. Na de pauze wederom het fanfarecorps met: Zangvo gels Afscheid van A. G. Rossini; Zandmannetje vat Joh. Brahms en Jachtlied van F. Kücken. In tegenstelling met het eerste optreden waren dea stukken beter. Ze werden zuiverder en accurater g« speeld, kortom thans bleek, dat het fanfarecorps tocl nog niet zoo slecht was, dan men bij haar eerste optn den had kunnen denken. De bloemen, die de diriget do heer Vriesman in ontvangst had te nemen, ware dan ook welverdiend, niet alleen voor de ten gehoore g* brachte muziek, doch mear voor 't vele werk, dat ven bonden ls aan het geven van een goede uitvoering. Hierna was het weder de beurt nan de zangvereen, die thans op het tooneel kwam met: Malhilde. Valse var D. Bauwens en Le Volontaire van M. J. H. Kessels Evenals het optreden voor de pauze viel weinig aaa te merken. Alles bleek tot in de puntjes verzorgd, waar bij we echter wel willen opmerken, dat er in het gebed misschien te machinaal werd gezongen. Men bemerkte te weinig actie. Er werd bij tusschenpoozcn een beetje een tonig gezongen, hetgeen echter niet wegneemt, dat de directrice. Mevr. Breebaartvan der Horst op een zeer succesvollen avond kan terugzien en de aangeboden bloemen waren meer dan verdiend, hetgeen nog meer tot uiting kwam bij het slotnummer: Aon den schoonen blauwe Donau, van Joh. Strauss, waarbij zoowel zasg als de dans van goed gehalte waren. Onbeleefd tegenover degenen, die trachtten den toe schouwers een prettigen avond te bezorgen, was het rumoer ln dezaal. Vooral de zangvereeniging, onder wi«. dit vooral tot uiting kwam, had dit in geen geval ver diend. Een gezellig bal besloot dezen goed geslaagden avond De proef om gezamenlijk een uitvoering te geven is een groot succes geworden, dat ongetwijfeld herhaald zal kunnen worden. TE WATER. Op den Nesdijk geraakten Maandagavond ket en wagen van bakker L. te Haringhuizen, door het achteruitloopen van de ket, te water. Rappe handen zorgden dat alles weer op het droge kwam. GEEN 175.—, MAAR f95.—. Men deelt ons mede, dat de inkomsten ten bate v8n het Crisiscomité bij de bezichtiging van de nieuw® school Zondagmiddag niet f 75— maar f 95.— hebben bedragen. Dit omdat van de ruim 750 bezoekers som migen meer gaven dan het gevraagde dubbeltje. EEN JAAR TE VROEG. De aandachtige lezer zal in het bericht over de ver gadering der afd. Schagen van den V.-D. Bond 1» ons nummer van gister bemerkt hebben, dat daarm een fout is geslopen. De Kamerverkiezingen hebben niet dit jaar, maar eerst in 1933 plaats. NAAR FRANKRIJK. Maandagmorgen zijn aan het station Schagen de Stamboek-kalfvaarzen afgeleverd, die dezer dagen voo Fransche rekening bij verschillende veefokkers In onze naaste omgeving zijn gekocht. Met den trein van kwar over tien vertrok het vee naar zijn bestemming. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. Stammes is op de Maart en April J.1. gehouden examens voor Land?iafl0> nist te Amsterdam, geslaagd voor diploma A afd. torenbedrijf, met aanteekenlng op z'n diploma voor facultatieve vak Stoomwerktuigkunde.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2