SPORT VAN ZOND AGs Om het kampioenschap van Nederland. Dinsdag 26 April 1932. SCHEER COURANT. Tweede blad. No. 9061 Enschede ontneemt Ajax een punt PROMOTIE-DEGRADATIE. Te Haarlem had ouder geweldige belangstelling de voetbalwed strijd E.D.O.Haarlem plaatswelke in een nederlaag voor E.D.O. eindigde. De scheidsrechter die zeer behoorlijk leiddemoest na afloop van den wedstrijd tegen het. woedende publiek beschermd worden. OM EEN PLAATS IN DE 2e KLAS3E. AFDEELING I. De Spartaan heef; een keurige prestatie verricht, O.V.V.V.O. op eigen grond met 2—0 geklopt en dat zij het zulien redden is nu wel te verwachten. De Spartaan 3 1 2 0 86 4 O.S.V. 2 0 2 0 55 2 O.V.V.O. 3 0 2 1 3—5 2 Zandvoort dat het er de eerste helft zoo mooi afge bracht heeft, werd nu te Alphen met 61 verplet terd en is haar voorsprong weer kwijt. Beiden spelen nog tegen Watergraafsmeer en een beslissingswed strijd lijkt ons niet onmogelijk. De stand is: Alphen 3 2 0 1 11—4 4 Zandvoort 3 2 0 1 78 4 'Watergraafsmeer 2 0 0 2 410 0 AFDEELING II. Scheveningen en Hoek van Holland speelden weer gelijk (11) en omtrent den einduitslag is nog 'niets te zeggen. Steeds Hooger kan zich nog best handha ven. Scheveningen 3 1 2 0 53 4 Steeds Hooger 2 10 1 33 2 Hoek van Holland 3 0 2 1 3—5 2 Vriendenschaar en B.M.T. speelden in dé kaart van Olympia, door de punten te verdeelen (2—2). De stand is: Olympia 2 2 0 0 83 4 Vriendenschaar 2 0 11 35 1 BALT. 2 0 11 2—5 1 OM TWEE PLAATSEN IN DE 3e KLASSE. De promotiecompetitie werd vervolgd met W.M.S. Q.S.C. De winnaar was zeker van promotie, maar tot een beslissing is het niet gekomen. De uitslag was 0—0 en spanning is er nu ruimschoots en man zal nog eenigen tijd moeten wachten voor de twee ge lukkigen bekend zijn. Q.S.C. 3 111 2—3 3 W.M.S. 3 111 3—3 3 Purmersteijn 2 10 1 32 3 OM EEN PLAATS IN DE RES. Ie KLASSE. K.F.C. 2 greep de stroohalm aan en won met 2—1 van 't Gooi 2, waardoor de stand is: 't Gooi 2 3 2 0 1 6—5 4 E.D.O. 2 2 10 1 4—3 2 K.F.C. 2 3 1 0 2 3—5 2 OM EEN PLAATS IN DE RES. 2e KASSE. West-Frisia 2 kreeg de res. 2e klassers Volenwijc- kers 2 op bezoek, dat. een gelijk spel 33 wist te bewerken en nog niet behoeft te wanhopen, al blijven de Enkhuizer kansen verreweg de fraaiste. West-Frisia 2 2 1 1 0 54 3 Vol en wijekers 2 2 0 2 0 55 2 D.W.S. 2 2 0 1 1 3—4 1 BESLISSINGSWEDSTRIJDEN. Eendracht en Gelria speelden een wedstrijd om de 10e plaats. Eendracht won met 10 en Gelria moet haar twee klasseschap verdedigen. Ook Forward en Groninger Boys waren gelijk ge ëindigd en hier zal de oude Groningsche studenten club Forward, dat met 32 in den beslissingswed strijd verloor, het tegen de derde klas kampioenen moeten opnemen. DERDE BEKERRONDE. De laatste wedstrijden dezer ronde zijn gespeeld. Het Gooi klopte B.V.V. met 7—2 en L.F.C.—Overmans had tot uitslag 13. VIERDE BEKERRONDE. Voor de vierde ronde werden o.m. de volgende wedstr:;den gespeeld: VlissingenWest-Frisia, door de Noordhollanders ruim gewonnen 06. In Kennemerland bracht deze 4e ronde twee der by's, n.1. V.S.V.Kinheim en KennemersStomvo gels. In beide gevallen wonnen de eerste klassers resp, met 3—2 en 1—3. De 2e klassers Neptunes klopte P.E.C. met 32. Z.F. C. heeft op Houtrust volgens traditie van H.B.S. verloren met 3—2. Hermes D.V.S. won Vrijdagavond op het V.U.C.- terrein met -L-l van de Hagenaars. D.W.S. verpletterde H.V.V. met 61, een uitslag die wel iets zegt. nacompetitie adspiranten. Mot de nacompetitie voor de adspiranten is Zon dag jl. een aanvang gemaakt. In totaal hebben 44 elftallen ingeschreven, zooals reeds de vorige week werd gemeld. De indeeling ia voorzoover ons district betreft: Afdeeling H: Nieuwe Niedorp a, Hollandia a, An- dijk a, Schagen a, Hollandia b. Afdeeling J: Helder a. H.R.C. a, Helder b, H.R.C. b, H.R.C. c. Afdeeling K: Helder d, H.R.C. d. Helder e, H.R.C. e, H.R.C. c. De Schagen adspiranten hebben dus een heel aar dige afdeeling getroffen, allen onbekende tegenstan ders en de elftallen zullen elkaar in kracht waar schijnlijk niet al te veel verschillen. Voor Schagen a tevens een gelegenheid om nog tweemaal de krachten met Hollandia a te meten, waarvan in de eerste ontmoeting met 32 werd ver loren, eenige weken geleden. De Heldersche clubs zullen minder over hun in- doeling te spreken zijn, maar nu geen Alkmaarsche clubs ingeschreven hebben, was geen andere indee ling te verwachten. Het programma van de afdeeling der Schagcr ad spiranten luidt voorloopig: 1 Mei: Hollandia aSchagen a. Andijk aHollandia b. 5 Mei: Schagen aNieuwe Niedorp. Hollandia bHollandia a 8 Mei: Nieuwe Niedorp aAndijk a. Schagen a—Hollandia b. 22 Mei: Andijk aHollandia a. Hollandia bNieuwe Niedorp a. 29 Mei: Hollandia aNieuwe Niedorp a. Andijk aSchagen a. 5 Juni: Schagen a—Hollandia a. Hollandia b—Andijk a. 12 Juni: Nieuwe Niedorp aSchagen a. Hollandia aHollandia b. 19 Juni: Andijk a—Nieuwe Niedorp a. Hollandia bSchagen a. 26 Juni: Hollandia aAndijk a. Nieuwe Niedorp aHollandia b, WEERINGEN. SUCCES I—SCHAGEN I, 2—2. Zondag had Succes bezoek van Schagen I. Om half drie liet Metselaar beginnen. Schagen had eenige in vallers en Succes moest het zonder Rijkers stellen, daar deze voor den N.H.V.B. in Leiden moest spelen. Sucses won den toss en de midvoor van Schagen bracht het leder In beweging. Direct pakt Succes goed aan en onderneemt een aanval. De Schagen-keeper werkt weg, doch het is corner voor Succes, die niets oplevert. Ook Schagen onderneemt een corner, doch wordt door de Succes-backs onschadelijk gemaakt; als de bal op het middenveld belandt, wordt hij naar den rechtsbuiten geplaatst. Deze zet goed voor en de Suc- ces-midvoor geeft zijn club de leiding, 10. Als de bal weer door Sparta wordt uigetrapt, maakt een Suc ces-speler hands, waarvoor een vrije schop wordt ge geven. Het schot belandt in handen van den Succes keeper en die weet er wel raad mee. Daarna onder neemt Sparta weer een aanval, een schot op doel werd door den Succes-keeper gestopt doch springt terug in het veld. De Succes-rechtshalf meent weg te werken, doch door ondoordacht spelen, belandt hij in eigen doel, 11. Ook Succes valt weer fanatiek aan en wan neer de Succes-linksbinnen op een paar meter afstand voor het Sparta-doel is, schiet hij in Prins zijn han den. Met gelijken stand gaat de rust in. Na de rust krijgt Succes den wind eenigszins mee; de eerste aanvallen vallen dan ook haar te beurt, en al direct werd een corner op het Schagen-doel genomen, die ook werd afgeslagen. De bal wordt weggewerkt en belandt op de Schagen-helft. Lutjeharms krijgt hem te pakken en weet de Succes-backs te passeeren en geeft Schagen de leiding, 1—2. Daarna onderneemt Schagen weer een aanval, doch werd onschadelijk ge maakt. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op en neer. Van beide kanten worden de keepers aan den tand gevoeld, doch doelpunten blijven uit. terwijl de paal en lat soms te hulp moeten komen. Bü een Succesaanval weet keeper Prins niet best wat hü doen moet. De Succes-midden voor loopt hem met den bal voorbij en maakt gelijk, 22. In dezen stand komt geen verandering, zoodat bei de clubs tevreden kunnen zijn met dezen uitslag, die de verhouding goed weergaf. Metselaar leidde op eenige uitzonderingen na. vrij goed. Succes 3Aartswoud 1 04. Succes 3 speelde in de voorronde voor de Schager be ker tegen Aartswoud 1 en heeft het leelijk laten zitten. Ruw spel van de tegenstanders en een ongewoon terrein waren hier hoofdzakelijk de oorzaak. Met de rust was de stand 20 voor A. Na de rust was S. de meerdere, doch Aartswoud wist de doelpunten te behalen, zoodat het einde kwam met een nederlaag van 40 voor S. 3. De verrassing in Eindhoven! Veen- dam's eerste zege. De heel belangrijke ontmoeting Enschede—Ajax eindigde gelijk (3—3) en Ajax is met dezen uitslag weer een eind op weg naar den kampioenstitel. Weliswaar werd de voorsprong van 2 punten op Feijenoord tot één gereduceerd, maar Aiax heeft misschien wel haar lastigste wedstrijd achter den rug! Het is oen fraaie wedstrijd geworden te Enschede, waarhi' liet keurige spel der Ajaxieden tenslotte toch de geestdrift der Enschedeëers niet kon bedwingen. Schitterend speelde weer Anderiessen en daarnaast Van Kol, terwijl in de voorhoede Van Reenen in de tweede helft uiterst productief was en Mulders ge vaarlijk gedurende den geheelen wedstrijd. De Sportclub stelde tegenover dit technisch supe rieure spel van Ajax een groot enthousiasme, maar men zou de Oostelijken toch tekort doen als men niet daarbij erkende, dat hun techniek ook heel behoor lijk is. De uitblinkers waren de spil Veldkamp en rechtsbuiten Nagels. De eerste helft was Ajax over 't algemeen sterker door bet uitstekende combinatiespel en nam dan ook de leiding, doordat Mulders Van Reenen een mooien voorzet gaf en dc Ajax midvoor deze handig benutte. Vlak voor de rust kogelde Frölich van flinken af stand de gelijkmaker langs Bonneveld. De hervatting bracht eerst een Enschede over wicht; daarna ging het bij Ajax weer beter en weer waren het Mulders en Van Reenen, die er 21 van maakten en Van Reenen wist er zelfs 31 van te maken en zoo bleef het tot '6 minuten voor het einde. Toen volgde een plotselinge overrompeling en nog voor het einde scoorde v. Plas tweemaal en Ajax lag zich dus nog net de overwinning ontgaan. Van minder belang was P.S.V.—Veendam, wat, waar men dacht, voor dc Philips menschen een zacht eitje zou worden. Intusschen won Veendam onverwacht, met 20 nog wel. P.S.V. voetbalde wat beter en had al in de eerste minuten verscheidene kansen. Door hun zwoegen ging het spel als geheel ongeveer gelijk op. In de tweede drie kwartier kwamen de doelpunten, Nadat Boumans meermalen beproefd was door VVoltjers Jr., die weer uitblonk, evenals Roossies, werd hij tenslot te door Boomsma gepasseerd en een kwartier voor het einde was liet door een fout van den P.S.V. kee per, dat een tweede doelpunt viel en zoo verloor P.S.V. alweer door dezelfde oorzaken als de vorige wedstrijden, n.1. te kort spel van den aanval en te weinig enthousiasme. Individueel vielen bij de Eindhovenaren Van Run en v. d. Broek op. De stand in do kampioonscompetitie is nu: Ajax 4 3 10 19—4 7 Feijenoord '4 2 2 0 124 6 Inschcde 5 2 2 1 12-9 8 Veendam 5 1 0 4 422 2 P. S. V. 4 0 1 3 2—10 1 Hoewel haar kans nog maar heel gering is, kan men de sportclub nog niet heelemaal uitschakelen. Of Enschede nog eenige kans heeft, zullen Ajax en Feijenoord Zondag a.s. en den daarop volgenden Donderdag (Hemelvaartsdag) uitmaken. Dan zullen de Westelijke kampioenen elkaar nl. achtereenvol gens te Rotterdam en Amsterdam ontmoeten. Mocht een der twee beide ontmoetingen winnen, dan is voor haar den kampioenstitel vrij zeker weg gelegd. Hetzelfde geldt als Ajax drie van de vier punten weet te behalen. Maar zoover is het nog niet. Behalen zoowel Ajax als Feijenoord twee punten, dan blijft de toestand voor Ajax nog het gunstigst, maar haar programma (tegen P.S.V. uit en Enschedé thuis) is zwaarder dan dat Yan Feijenoord (tegen P.S.V. thuis en Veendam uit). Verdeelen Ajax en Feijenoord de buit. dan komt weer de kans voor Enschedé, dat dan gelijk staat met Feijenoord, en één punt achterstand heeft op Ajax (tenzij op Hemelvaartsdag in Eindhoven P.S.V. haar een of meer verliespunten zou bezorgen, wat niet onmogelijk is) en Ajax nog ontmoet. Dan bestaat nog de mogelijkheid dat Feijenoord drie punten be haalt tegen Ajax één en dan een punt voor staat op zoowel Ajax als Enschedé. In dat geval zijn de Rot terdammers favoriet. We wachten vol spanning dit dubbele treffen tus- «chen de clubs, die het beste voetbal ln Nederland vertoonen, af! D.H.C. bijna eerste klasser. E.D.O. blijft in de 2e klasse. Degradatie van F.V.C. en H.F.C. vrijwel zeker. Om één plaats in de le klasse. afdeeling i. E.D.O.Haarlem, de wedstrijd die de Haarlemmers gedurende langen tijd in spanning heeft gehouden, is achter den rug, en weer was Haarlem overwin naar, en E.D.O.'s hoop, het weer bereiken van de eerste klasse in haar jubileumjaar is vervlogen. De roodbroeken vertoonden ook nu weer beter voorhoedespel. De eerste helft ging gelijk op. Kort na de rust was hel Perukal van E.D O., die den Haar lem keeper Hoeben passeerde. Haarlem drong daarna steeds meer op en tenslotte kwam de gelijkmaker Kammeijer. die naar de back plaats verhuisd was. gaf prachtig door naar Verwaal (invaller voor Breeuwer) en deze scoorde (11.) Enkele minuten voor het einde werd het toppunt van sensatie bereikt. Polanen werd bij een snellen aanval gehaakt en Haarlem kreeg een penalty? Kam meijer moest beslissen over E.D.O s lot en hij be nutte de kans onberispelijk, daarmee E.D.O 's hoop vernietigend. Het moet nu al heel raar loopen, willen we Haar lem volgend jaar niet in de eerste klasse zien. Een gelijk spel op eigen grond tegen H.V.V. is reeds vol doende. De stand is: Haarlem 3 2 10 106 E.d.O. 3 1 0 2 7—9 H.V.V. 2 0 11 7—9 1 afdeeling il II F.C. kan alle hoop wel laten varen. Zij verloor nu met 10 van Gouda en D.H.C. heeft nog slechts één punt noodig om hooger.op te komen en daar zor gen Van Nellen c.s. zeker wel voor. Het is anders wel tragisch voor H.F C., dat nu juist in dezen wedstrijd Wamsteker wegens een bles sure moest ontbreken, waardoor de Hagenaars naast een slechten aanval, ook nog oen zwakke verdedi ging had en dan was daarenboven ook v d. Meulen lang niet in den vorm, waarin hij de geheele compe titie heeft gespeeld. Hij schijnt zijn blessure nop niet te boven te rijn. Het eenige doelpunt ontstond door dat hij weifelde met uitloopen. De stand is: D.H.C. 2 2 0 0 8—0 4 Gouda 3 10 2 1—5 H.F.C. 3 1 0 2 3—7 2 afdeeling in. Z.A.C. is haar plaats in de eerste klasse nog lang niet kwijt. Tegen Ensch. Boys werd gelijk gespeeld. Z.A.C. heeft zelfs een 20 en later een 3—1 voor sprong gehad, maar toch wist de invaller midvoor der Boys nog gelijk te maken. Dc midvoor van de Boys brak door een ongeluk in den wedstrijd zijn been. Voor de Boys, die uitspeelden, ish intusschen de uit slag het voordeeligst. De stand luidt: Ensch. Boys 2 110 54 3 Z.A.C. 10 10 3—3 1 Quick (N.) 10 0 1 1—2 0 afdeeling iv. Juliana's kansen zijn practisch vernietigd door De Valk, dat op eigen veld met 30 won en de Valke- ners zijn nu nog ongeslagen. Hun groote concurrent schijnt Middelburg te zijn, dat nu al twee overwinningen binnen heeft. nl. op Juliana en nu op Helmond (2—1) en in de promotie- competitie aan den kop, zooals uit onderstaande!! stand blijkt: Middelburg 2 2 0 0 7—3 4 De Valk 2 110 5—2 3 Helmond 2 0 11 34 1 Juliana 2 0 0 2 28 0 afdeeling v. Als in het Westen is ook dezen Zondag in het Noorden vrijwel beslissend en fataal voor de eerste klassers geworden, want dat F.V.C. zich nu nog zal handhaven gelooven wij niet. Noordster greep haar laatste gelegenheid aan en boekte te Oude Pekela een fraaie 3—1 zege op de Friezen. De stand is: Sneek 2 110 63 3 Noordster 3 111 45 3 F.V.C. 3 0 2 1 3—5 2 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax was Zondag op bezoek bij Enschede, waar de beide clubs de punten deelden. De Uitslag 33 was een tamelijke ver rassing, waar Ajax 5 minuten voor het einde een voorsprong had van 31.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5