V i e r-B o nd e n-W e d s t r ij d e n. Uit Alkmaar en Omstreken. Uit de Filmwereld Greta Garbo gaat trouwen. J.V.C. 1—Sncoes 2 2—1. Succes 2 ging op bezoek bij J.V.C. 1 om een vriend- schappelijken wedstrijd te spelen, die 14 dagen geladen door slecht weer was afgelast. Succes 2 verloor dezen wedstrijd met 2L Succes 1 zal inschrijven voor de nederlaagwedstrijden tegen Zeemacht, die deze wedstrijden organiseert ten bate van het Marine-sanatoriumfonds en Herwonnen Levenskracht. A.s. Woensdag zal de loting voo_- deze wedstrijden ln Den Helder plaats vinden. VEENHUIZEN. Zondag j.1. speelde V.C.L. I de laatste competitie wedstrijd ln dit seizoen en wel tegen N.V.V. 2 van Nieuwe Niedorp. V.CX. speelde voor de rust voor den wind en wist tweemaal te doelpunten, zoodat de rust inging met 20 voor V.C.L. 1. Al spoedig na het be gin van 't spel werd een der spelers van N.V.V. 2 door den scheidsrechter uit het veld gezonden, zoodat N.V. V. met 10 man verder moest spelen. Na de rust speel de N.V.V. voor den wind en wist dit voordeel te be nutten door driemaal te doelpunten. Toch was V.C.L. in geenen deele de mindere van Nieuwe Niedorp. Vele malen kwam de club gevaarlijk voor het doel van N. V.V. 2 opdringen en 't is wel aan toevalligheden en ook 't beste spel van den keeper te wijten, dat L.V.C. geen doelpunt meer maakte. Toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, was de stand 32 in het voordeel van N.V.V. 2. Wanneer wij nu de balans voor V.CX. 1 opmaken, dan moeten wjj erkennen, dat deze competitiewedstrij den voor ons een groote teleurstelling zijn geworden. Er werden zoo weinig overwinningen behaald, dat V. C.L. hoogstwaarschijnlijk op de allerlaagste plaats zal komen. Hoe menigmaal zijn wij niet met een onbe hagelijk gevoel van onvoldaanheid na een wedstrijd het voetbalveld afgegaan, zeer ontevreden over het slechte samenspel en de onvoldoende plaatsing der spelenden. Wij hebben niet nagelaten, om hier ln dit blad herhaaldelijk onomwonden op deze tekortkomin gen te wijzen, niet uit vitzucht, maar met het doel hierin verbetering te brengen. En nu komt een lichtpunt. Wij hebben in den loop van dit seizoen gezien, dat opstelling en samenwerking der V.CX.-ers langzaam maar zeker beter is gewor den en wij durven wel voorspellen, dat als 't zoo door gaat, de club gelijkwaardig zal worden (als ze t al niet is) aan haar zustervereenigingen. Of het herhaal delijk wijzen hier ter plaatse op de gemaakte fouten of dat de meerdere ervaring der V.CX.-ers hier een gunstigen invloed gehad heeft, willen wij in 't midden laten. Misschien hebben beide factoren er wel toe medegewerkt, dat wij de toekomst van V.CX. met meer vertrouwen tegemoet zien. ANNA PAULOWNA. Het B.K.C.-feest. De feestcommissie is uit de zorgen! Het feest is voor bij en het resultaat is uitstekend. Bijna het geheele kas tekort kan door de baten gedekt worden. Het feest is uitstekend geslaagd. Al kunnen we het in dit geval moeilijk beoordeelen, aan de stemming in de zaal en de vroolijke gezichten was wel te zien, dat het opperbest liep. Een bewijs is bovendien dat de meerder heid er bij 't sluitingsuur, pl.m. half drie, 't bijltje nog niet bij neer wilde leggen. De Amerikaansche verlotingen moesten eerst nog wat inburgeren, maar liepen toch bevredigend. De avond, die het karakter droeg van een vroolijke dansavond werd door talrijke voordrachten afgewisseld Zoo zagen we Klaas Kaan, meer bekend van de R. A.P. (volgt u Vethman's rubriek maar eens); Huup Jacobi, Tromp Post. Jan de Schipper Az.. Paul Winnubst en de bekende Breezander acteur P. Schuts op de plan ken. Vooral laatstgenoemde verdient een pluim voor zijn bijzonder keurige medewerking. De Mandoline-club „Kunst en Eer" voerde haar blij- spel-één-acter ..Hannes wordt ingekwartierd" op. het geen zeer in den smaak vieL Ook is nog opgetreden een keurcorps uit het orkest van de Staatsopera te Berlijn, o.l.v. Dr. Weizmann in hoogst eigen persoon. Zooals verwacht was, viel den spelers en dirigent een geweldig applaus ten deel en de roem die er al zoovele jaren van dit orkest uitstraalde, heeft niet nagelaten ook in Anna Paulowna haar in druk achter te laten. Wegens de zware luchtreis van dit orkest (Berlijn Anna Paulowna) en de druk in hoogere luchtlagen moest het programma eenigszins worden bekort, zoodat alleen de Blauweschenen-marsch en de Waterknieën- wals konden worden uitgevoerd... Zooals we zeiden, het duurde tot laat in den nacht, eer de feestcommissie een streep onder de rekening kon zetten. Eensgezind kan het resultaat luiden: We zijn zeer tevreden! Tenslotte een woord van hartelijken dank aan de schen kers van de cadeaux. aan allen die zich voor het wel slagen hebben beijverd en aan hen die door hun aanwe zigheid blijken van medeleven hebben getoond. Zondag. Het eerste elftal in nieuwe formatie was naar Petten 1 voor het Gouden Kruis. Tegen onze verwach ting in brachten ze het daar aan de Hondsbossche tot een gelijk spel (22) Bravo lui! Nu eerdaags tegen D.O.S.K.O. en dan misschien naar de Zaan. B.K.C. 2 en B.K.C. a hadden bezoek van Zwaluw 1 en 2. een of andere uit den grond opgeschoten Heldersche vereeniging. B.K.C. 2 houdt s.v.p. rekening met de veranderin gen! haalde het tot een gelijk spel (44), terwijl B.K.C. a eveneens gelijk speelde (22). Aangaande den laatsten wedstrijd moet het ons van het hart dat we het niet kunnen goedkeuren dat de adspirantjes tegen zulke kerels in 't veld komen. De capaciteiten van de laatsten mogen dan wel zeer gering zijn, maar daaruit vloeit tevens een grooter gevaar uit voort: dergelijke spelers zijn in hun technische onbeholpenheid gevaar lijker tegenstanders dan menschen die goed kunnen voetballen! Voor a.3. Zondag is ons nog niets bekend. OUDKARSPEL. Als penningmeester van de voetbalvereeniging D.T.S. is gekozen de he'er A. Mosk, inplaats van den heer J. W, de Groot. PETTEN. Zondag speelde Potten onder leiding van den heer Goudswaard tegen B.K.C.. Kort na den aanvang profi teerde de B. buiten van een misverstand in de achter hoede, hij glipte tusschen enkele verdedigers door en liet den doelverdediger geen schijn van kans. P. zette geweldig op, maar slaagde er vooralsnog niet in te gen te scoren, enkele keeren daarin door het hout werk belet. Vele goed genomen corners leidden ook niet tot resultaat. Tenslotte ketste een schot van den rechtsbuiten tegen de lat, waarna den linksbinnen maar voor het intrappen had. Met dezen stand 11 kwam de rust. Petten had goeden moed, kon thans immers profi- teeren van eenig windvoordeel. Toch leverden de vele aanvallen geen resultaat. De B. verdediging zuiverde op forsche wijze hun terrein, naar onze meening wel eens te forsch. Als voor de rust, was het weer B. die scoorde. Kort daarna dachten we den rechtsbin nen, te zien gelijk maken, zijn kopbal liep echter juist naast. Eindelijk slaagde de midvoor erin met een geweldigen kanjer de partijen op gelijken voet te brengen. In dien stand kwam geen wijziging meer. AARTSWOUD. Voor den middag speelde A. III tegen L.V.C. adspi- ranten. De jongens weerden zich dapper en volgens ooggetuigen was het de moeite wel waard er eenige oogenblikken naar te kijken. De eindstand was 6—2 voor Aartswoud. A. II ging naar Hem II op bezoek voor de com petitie. Ze kwamen thuis met een overwinning van 2-0. Het was voor de geheele vereeniging een uitste kenden dag, n.I. gemaakt in het geheel 12 doelpun ten tegen 2. N.H.VX. Kampioenscompetitie. De tweede wedstrijd TexelI.V.V. werd door de Texelaars op fraaie wijze met 42 gewonnen. I.V.V. schijnt dus wel de zwakste der drie te zijn. We hopen dat de vertegenwoordigers van 1 C ook tegen Alk maar zulk een goed resultaat zullen behalen. De stand is nu: Texel 1 1 0 0 4—2 2 Alkmaar 1 1 0 0 20 2 I.V.V. 2 0 0 2 26 0 TWEEDE KLASSE. Weer een afdeeling is afgewerkt, de laatste der hoo- gere afdeelingen. Schagen 2 won met 7- -1 van Texel 2. een goede uitslag, en de eindstand is: MXD. 16 13 1 2 80—29 27 Petten 16 12 2 2 55—26 26 H.R.C. 4 16 10 3 3 54—42 23 D.08X0. 16 7 2 7 41—32 16 B.K.C. 2 16 6 3 7 29—35 15 Sparta 2 16 3 7 6 37—33 18 J.V.C. 16 5 2 9 28—57 12 Texel 2 16 4 0 12 27—71 8 Helder 4 16 1 2 13 32—66 4 ADSPIRANTEN M. De afwerking van deze adspiranten-afdeeling vlot in het geheel nog niet en door de nacompetitie zijn de clubs voorloopig ook nog bezet, zoodat het einde nog niet te voorzien is. Zondag speelde H.R.C. c tegen J.V.C. a. De uitslag was 61 voor H.R.C., waardoor in den stand geen verandering is gekomen. SPORTBERICHTEN UIT DEN HELDER. Het bezoek van de Blauw-WIt adspiranten aan die van Helder was, nu H.R.C. 2D.T.S. werd uitgesteld, vanwege een competitiewedstrijd van D.T.S., het Inte ressantste en bijna eenige gebeuren op voetbalgeoied. De resultaten waren: Helder a—Blauw-Wit a, 1—L Helder c—Blauw-Wit c 2—2. Helder d—Blauw-Wit d 0—2. In eerstgenoemde ontmoeting won Blauw-Wit na lo ting den prijs, In de tweede Helder c. Over het algemeen werd er goed spel door de jon gens vertoond, al viel ons de wedstrijd der a-elftallen ietwat tegen. Al waren hier twee kampioenselftallen bezig, toch kunnen we niet anders zeggen, dat we wel betere adspiranten-wedstrijden hebben gezien, hoewel het spelpeil ook hier goed was. Blauw-Wit a scoorde het eerst, en in de tweede helft maakte Helder a ge lijk. Bij Blauw-Wit blonken uit de keeper en spil, bi; Helder waren de besten midvoor, rechtsbinnen, spil en linksback. Over het algemeen werd door de Blauw witters uitgezonderd het A-elftal beter gecombineerd, wat wel zal liggen aan betere oefening in de compe titie, die in Amsterdam natuurlijk veel beter bezet is dan hier in Noord-Noord-Holland. Inmiddels is het re sultaat van Helder tegen Amsterdamsch sterkste ad- spiranten heel goed te noemen. NAOOMPETITIE ADSPIRANTEN. De eerste wedstrijden zijn Zondag gespeeld. Uitsla gen waren o.m. Schagen a wint met 31 van Andljk a. H.R.C. d met 61 van Helder e, H.R.C. a met 60 van Helder b (wel eigenaardig dat de wedstrijd H.R.C. aHelder b voor de n a competitie reeds gespeeld wordt voor den competitie-wedstrijd tusschen deze beide elftallen!) ADAM. Naar de Sportkroniek meldde, zal Adam, onze luter- natlonale rechtsbinnen, tegen Ierland wegens studie redenen niet mee spelen en waarschijnlijk ok niet te gen de Tsjechen, wat ongetwijfeld een ontzaggelijke verzwakkingvoor onzen aanval zal beteekenen, want juist aan binnenspelers heben wij zoo'n gebrek. Verder werd gemeld, dat de Grasshopper zich ln Oc- tober a.s. weer definitief in ons land zal vestigen, wat voor H.V.V. dan een geduchte versterking zou beteekenen. VAN KOL Blijkens een bericht in de Sportkroniek zal Van Kol volgend seizoen voor Ajax niet meer beschikbaar zijn. Hij zal n.1. een Amsterdamsche club gaan trainen en wordt dan ln de beroepsklasse geplaatst. WEBEB. De bekende A-D.O.-back heeft naar officieel werd gemeld overschrijving naar Feijenoord aangevraagd. Inwendige oneenlgheid bij A.D.O. moet hieraan niet vreemd zijn. Het N-H.V.B.-eütal verliest. De eerste dag der Vierbondenwedstrijden heeft het Noordhollandsche elftal geen succes gebracht. Met 54 werd na verlenging van den Amsterdamschen V.B. verloren. Een zwakke verdediging, waarin Van Herwerden door Janson (Alkmaar) was vervangen en keeper Van Beek en v. d. Braber. de beide Andijkers een totale off-dag hadden is oorzaak der nederlaag. De aanval was veel beter. Vooral Indri en Homan speelden een prachtwed- strijd. Iets minder was Wolthuis. Intusschen pleiten de vier doelpunten wel voor de kracht van den NH.V.B. aanval. De andere wedstrijd tusschen het elftal van de Leid- sche en Haarlemsche V.B. werd door de sterkere Haar lemmers met 21 gewonnen. De wedstrijd stond niet op het peil van die tusschen de A.V.B. en N.H.V.B. Op 1 Mei zullen de verliezersfinale en finale gespeeld worden, weer te Leiden op het A.S.C.-veld. We reke nen nu tenminste dan op een overwinning! Toch had ook ditmaal het N.H.V.B.-elftal een overwin ning verdiend. Het spel der Noordhollanders stond tech nisch op veel hooger peil dan bij het A.V.B.-elftal. wat ook verwacht werd nu men over spelers als Schuit, Rij kers, Indri en Homan kon beschikken. Vooral aanval en halflinie wisten keer op keer keurige aanvallen op te zetten en zelfs de prima A.V.B.-keeper, die naast hun spil en midvoor het meest opviel, viermaal te passee- ren. In de voorhoede waren Wolthuis en Scheerman lang niet in vorm, maar zooals reeds gemeld was het toch de verdediging die den wedstrijd heeft verloren. Van Herwerden (N. Niedorp), die Zaterdagavond!) pas had afbericht, werd door Janson (Alkmaar) vervangen, en deze was heel behoorlijk, terwijl echter de Andijkers er maar geen vat op konden krijgen. Het spel der Amsterdammers was goed, er werd aar dig gecombineerd, maar stond achter bij onze vertegen woordigers. Bovendien werd er door het A.V.B.-elftal rijkelijk forsch gespeeld, wat de arbiter maar toeliet. Ook overigens was deze fluitist beslist onvoldoende. Zoo kende hij het derde doelpunt der A.V.B.'ers toe, hoewel dit met de hand werd gemaakt De wedstrijd had in het kort het volgende verloop: Na een kwartier nam de A.V.B. door hun midvoor de leiding, maar al gauw was het Homan, die met een hard laag schot gelijkmaakte. In de tweede helft was de N.H.V.B. steeds sterker en Wolthuis benutte een voorzet van Schaap door met een pracht-kopbal den N.H.V.B. de leiding te geven (21). De A.V.B. maakte nog wel gelijk uit een strafschop, wegens hands (22), maar de N.H.V3. was niet meer te houden en Homan maakte er met een geweldige ko gel 3-2 van en daarna 4-2 uit een strafschop en de zege leek reeds zeker. Maar in het laatste kwartier werd de zwakke NH.V.B.-verdediging nog tweemaal gepas seerd. Hierop werd verlengd. Eerst in de laatste minu ten ging de A.V.B.-midvoor door alles heen, Van Beek verzuimde uit te loopen, en de N.H.V.B.'crs kregen nog een nederlaag te pakken. DE CUPFINALE. De cupfinal, de wedstrijd in het Engelsche voetbalsei zoen, waarnaar de grootste belangstelling uitgaat, is weer gestreden ln het grootsche Wembley-stadion. New- castle United sloeg de favoriet Arsenal met 21 en brak een traditie, de traditie dat het elftal dat het eerste doelpunt maakt, den wedstrijd wint, want Arsenal open de de score. De nederlaeg-wedstrijden van Alc- maria Victrix. AIcmaria I Blauw Wit, 18. AIcmaria 2 Beverwijk 1, 25. Knaluit slagen van de Alkm. Boys reser ves. Het N.H.V.B.-elftal ver liest te Leiden. Er stonden voor AIcmaria wederom een paar ne derlaagwedstrijden op het programma, die in wer kelijke nederlaagwedstrijden zijn geëindigd. AIcmaria I ontving voor dit doel BI. Wit 1 uit Amsterdam en voor de rust konden de Alkmaar- ders nog voldoende partij geven. Of zij zich soms te veel gegeven hadden en BI. Wit haar krachten nog wat had bewaard tot na de rust, in elk geval was het na de rust. een ware vertooning van kat en muis. BI. Wit kon doen wat zij wilde en AIcmaria moest aan den lijve ondervinden, dat zij een machteloos slachtoffer was geworden. De score werd geleide lijk opgevoerd en toen bet eindsignaal weerklonk, uad AIcmaria een flinke 1—8 nederlaag te pakken. In de Alcmaria-ploeg, die er als volgt uit zag: Jongmans Kuiper Ooms Rootring Jr. v d. Vall Lengers Bos, de Jong, Peereboom, Koning, Hamstra, was Kuiper dus weer van de partij, doch zijn lang durige afwezigheid, speelde hem nu geducht par ten. Naast zijn zwakke spel kwam eveneens het zwakke spel van den nieuwen doelwachter al heel sterk tot uiting. De halflinie, waarin Lengers uit blonk. gaf ook al niet veel bijzonders te zien, ter wijl de voorhoede, waarin zelfs Hamstra slecht op dreef was, de Amsterdamsche verdediging niet veel moeite bezorgde. BI. Wit zelve, gaf een zeer goeden wedstrijd te zien en vooral eenige goede bekenden, o.a. De Vries. Peters, de Boer, Citters, Dorenbos en Ferwerda tra den op den voorgrond. Gerritse goochelde vaak te veel met den bal en was dan ook buitengewoon on productief. De ontmoeting werd vooraf gegaan door een tref fen van AIcmaria 2 tegen Beverwijk I. Ook hier ga ven de bezoekers het beste spel te zien. Ook hier kon men het voor de rust nog bolwerken, doch na rust was Beverwijk sterk in de meerderheid en be haalde ten slotte een 25 overwinning. Bij de Alkmaarsche Boys werd er weer lustig op los gescoord. De junioren die de vorige week Z.V.V. b op eigen terrein een geweldige 0—19 nederlaag toe brachten, hadden thans bezoek van K.F.C. a. Hoe wel de rust, de Koogers hadden zich buitengewoon gegeven, met een 1—1 stand aanbrak, kwam het ein de met ene 101 overwinning, waardoor juist de 100 goals waren volgemaakt. Deze Boys hebben nu nog twee achterstallige wedstrijden, thuis tegen D.S.V. a en Z.F.C. c te winnen, om met Z.V.V. a ge lijk te komen, zooals onderstaande stand laat zien: Z.V.V. a 14 3 0 1 10619 26 Alkm. Boys a 12 11 0 1 100—18 22 Z.F.C. a 11 7 0 4 61—27 14 Het derde elftal van de Boys had bezoek van C.S.V. 3 en wist zich door een flinke 91 overwin ning op de bovenste plaats te brengen Onderstaan de stand laat zien, dat hier thans 'n beslissingswed strijd noodig is. Alkm. Boys 3 12 8 1 3 70—25 17 Uitgeest 4 12 8 1 3 34—17 17 Bergen 3 12 7 2 3 46—32 16 De Boys b adspiranten hadden bezoek van Ur sem a en hier behaalden de Alkmaarders een knal uitslag, nl. 17—0. Waar Bergen b in een moeilijken strijd met 2—1 van Schoorl a won. zijn hier thans definitief twee candidaten overgebleven, zooals on derstaande stand laat zien: Alkm. Boys b 14 12 1 1 73—8 25 Schoorl a 16 10 3 3 61—18 23 Bergen b 12 11 0 1 56—7 22 De ontmoeting voor a.s. Zondag, Alkm. Boys b— Bergen b, is van groot belang. In Bergen verloren de Alkmaarders met 2—1. De Boys a adspiranten die met een zestal inval lers uit het. c elftal uit moesten komen, speelden hun laatsten wedstrijd en wel tegen Uitgeest a. Dé kam pioenen kregen met 13 hun eerste nederlaag te slikken. Het N.H.V.B.-elftal kreeg te Leiden nog een vrij onverwachte nederlaag te slikken. Toen de Noord- Hollanders" geruimen tijd na rust nog met 42 de leiding hadden, zullen niet velen aan een nederlaag gedacht hebben. Edoch,het kan verkeeren zoo ook hier! De Amsterdammers zagen, dank zij zwak spel in de N.H.-verdediging, juist nog kan3 voor het eindsignaal gelijk 44 te maken. In de ver lenging. toen de Amsterdammers uit een doelscrima ge op gelukkige wijze konden doelpunten, was het gedaan. Nu zullen H V.B. verloor met 2—1 van L.V.B. de Noord Hollanders volgenden Zondag met de Haarlemmers hebben uit te maken, wie voor de derde en vierde plaats in aanmerking komt. Door afwezigheid van Herwerden zag het elftal er als volgt uit: v. Beek (Andljk); Janson (Alkmaar) en v. d. Bra ber (Andyk); Schuit (Alkmaar), Rijkers (Succes) en v. d. Hilst (Alkm. Boys); Indri (Alkm. Boys), Wolt huis (M.L.D.), Homan (Alkmaar), Scheerman (Z.F.C. 4) en Schaap (M.F.C.). D.T.S. 1—PURMERSTEIJN 1. 2—4. Eindelijk dan vond den inderdtijd gestaakton wed strijd D.T.S.—Purmersteijn wederom plaats en is in een verdiende 42 zege voor Purmersteijn geëin digd. De wedstrijd heeft wat betreft spel en spelers niet aan de verwachtingen voldaan. Laat ons hier aan direct toevoegen, dat de fiksche regenbui even voor de rust het spel hierna lang niet ten goede kwam. Het was Purmersteijn, die zich in die perio de het beste aanpaste en den aanvankelijken 2—0 achterstand in korten tijd tot een 4—2 voorsprong wist om te zetten. Eigenlijk kan dezen wedstrijd het beste worden verdeeld in twee volkomen overwich- ten van D.T.S. voor de rust en Purmersteijn na de rust. Voor de rust speelde D.T.S. een goede partij voetbal. De achterhoede zuiverde steeds met for sche trappen het veld, zoodat Ant. Kroon het waar lijk niet druk kreeg. De D.T.S. voorhoede kon tel kenmale ten aanval trekken, maar de in den beginne zwak verdedigende Purmersteijn backs wisten steeds in de laatste instantie voor opluchting te zorgen. In deze periode kwam de schotloosheid der D.T.S. voor hoede wel zeer duidelijk aan het licht. De beide doel- Een jeugdig landgenoot van haar is de ge- lokkige. Zij zegt, dat ze Hollywood nq voorgoed den rug toe zal keeren. Greta Garbo gaat trouwen! Een jeugdige landgenoot, de Zweedsche millionnair Wilhelm Sorensen, is de ge. lukklge .Greta Garbo zal Hollywood voorgoed den rug toekeeren, verklaart ze, en haar filmloopbaan opgeven. Reeds eind Mei vertrekt ze naar Berlijn, waar het hq. welijk gesloten wordt. GRETA GARBO. Sorensen is de zoon van een industrieel en bevriend met prins Sigvard. Hij ontmoette zijn bruid in 1928 op een kasteel bij Stockholm. Indertijd is reeds melding gemaakt van het romantische en zeer voor een scenario geschikte verhaal van deze jonge liefde. Kort na b«^r terugkeer in Amerika telegrafeerde Greta Garbo den heer Sorensen, dat ze hem in Arizona wenschte te ont moeten. Deze ontmoeting kwam ook tot stand, en een tijdlang waren zij veel tezamen. Toen trachtte de heer Sorensen Greta Garbo ertoe te bewegen, alles achter te laten, haar contracten te verbreken, en op een vracht boot met hem naar Zweden te vertrekken om daar in het huwelijk te treden. Zij stemde hierin toe, hij wachtte haar aan de boot, maar Greta Garbo kwam niet, zoo dat hij alleen moest reizen! Tenslotte sohijnen zij el kaar nu dan toch gevonden te hebben. Het belicht tegengesproken. Volgens een bericht uit Berlijn zou Wilhelm Soeren- sen, die op het oogenblik in Berlijn vertoeft, meegedeeld hebben, dat er van een huwelijk tusschen hem en Gre- tha Garbo niets waar was. nunten waren weinig fraai. Ook het systeem dpugde niet. Zoo kreeg voor de rust Kuiper op links bijna niets, daarentegen v. Meurs op de rechterwenk veel te veel te doen. Na de thee. de wind was heel wat. minder gewor den. een factor, welke voor D.T.S al heel gunstig genoemd mag worden, was Purmersteijn steeds troef. Door een geweldig op den bal zittende halflinie werd de voorhoede als het ware geinspireerd door een nog grooter enthousiasme. Voeg hierbij het volko men falen der D.T.S.-backs na de rust, dan mogen de D.T.S. spelers werkelijk nog van geluk spreken, dat het maar bij 4 doelpunten is gebleven. Kroon in het doel treft o.i geen schuld. Hij heeft verschil- lende schoten schitterend gestopt. Mogelijk had hij de laatste goal kunnen voorkomen, maar de indirec te oorzaak was te zoeken bij de traag werkende D. backs. Totaal ongevaarlijk was de voorhoede Vlak voor tijd werden nog wel eenige fanatieke aan vallen op touw gezet, maar nu had de P. achterhoede er beter kijk op en liet zich niet meer verschalken. Over den wedstrijd het volgende: Als de D.T.S. voorzitter, de neer A. Ootjers, Pur mersteijn met het behaalde kampioenschap heeft gefeliciteerd onder het uitreiken van een bouquet rozen, stellen beide elftallen zich onder leiding van den heer Prins op. Zoowel D.T.S. als Purmersteijn tellen geen invallers. Door den wind gesteund is D.T.S. direct in de meerderheid. Ook de Purmer steijn-voorhoede is wel actief, maar de D.T.S. backs werken resoluut weg. Toch moet Ant. Kroon enkele malen handelend optreden, wat hem echter goed af gaat. Eenmaal slaat hij schitterend een bal voor de voeten van den toeloopenden rechtsbuiten vandaan- Na ongeveer 20 minuten spelen? komt dan het eerste D.T.S.-doelpunt. Na een heftige scrinimage voor het Purmersteijn doel, dat alreeds door lat en paal voor doorboring was gespaard gebleven, weet dan einde lijk Dekker voor het laatste duwtje zorg te dragen en hiermede tevens de score opende. 1—0 voor D.T.S. Vlak hierna schieten resp. Speets en Kuiper over en naast. Als Kokkes mooi eenige tegenstanders pas seert, zendt hij een vrij ongevaarlijk schot in. dat zoowaar doel treft. Via de handen van den verras ten P. keeper verdwijnt de bal voor de tweede maall in het net, 2—6. Tot de rust gebeurt er niet vele bij-f zonders meer, dan dat een flinke regenbui den spe-f Iers doornat maakte en het publiek ijling naar d® schutting deed drijven. Met de rust leidde D.T.S. al-| zoo met 20. Een ongekende luxe en dat tegen een» op volle kracht spelende volledige kampioensploeg-E Es war zu schön, urn wahr zu sein. Doze geijkte l terra zou al heel spoedig uitkomen. Na de thee was er tenminste van een D.T S.-over- wicht geen sprake meer, wat erger was, a\le ver band was zoek en binnen korten aijd had de P. voor hoede kans gezien de stand gelijk te maken. Wie nu gedacht had, dat de balans weer naar de D.T.S. zijde zou overslaan, kwam bedrogen uit. Het bleef sukke len met de D. defensie. Zelfs de halflir.ie deelde in de malaise en bereikte op geen enkele uitzondering na 't spelpeil der eerste helft. D.T.S. was gewoon over- speled enuitgespeeld Het verwonderde niemand dat Purmersteijn nog een tweetal doelpunten aan de score kon toevoegen. Het einde kwam na een zoo hoopvol begin met een 42 nederlaag der thuisclub- Scheidsrechter Prins leidde tot ieders genoegen. De wedstrijd werd in dc beste verstandhouding gespeeld, iets wat ons ten zeerste verheugd heeft. NOORDSCHARWOUDE. Promotiewedstrijd. Sparta IVoorwaarts I. 16. Voorwaarts II—S.R.C. II. 5—0. Voorwaarts II kampioen. Victoria IIIVoorwaarts III. 23. Voorwaarts jun. b—S.V.W. jun. b. 2—0. Voorwaarts b kampioen. OUDKARSPEL. D.T.S. I—Purmersteijn. 24.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6