Uit onze Omgeving. Predikbeurten. Steun aan land- en tuinbouw. Door den raad der gemeente Ooststellingwerf is tot de regeering liet verzoek gericht om bij het nemen van maatregelen tot steunverleenlng aan den land- en tuin bouw den meest mogelijken spoed te betrachten, aange zien de toestand in die bedrijven van dien aard is, dat zeer spoedig hulp geboden Is. Aan dit verzoek wordt adhaesie gevraagd. B. en W. stellen voor de gevraagde adhaesie te be tuigen. Allen voor. Geen steunregeling. Door de bestaande landarbeidersbonden is verzocht inzake de heerschende werkloosheid: a. allereerst de voorkeur te geven aan georgani seerde arbeiders bij werkverschaffing; b. een steunregeling te treffen; c. bij gebrek aan werkgelegenheid en ontbreken van een steunregeling aan georganiseerde arbeiders een uitkeering te verleenen gelijk aan die, welke zij zouden kunnen genieten krachtens de werkloosheids voorziening. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen. De heer Van Wijk kan zich met het voorstel vol komen vereenigen, maar hij wil het toch onder de aandacht der ongeorganiseerden brengen, dat het een algemeen arbeidersbelang is zich te organisee- ren. Wij zijn nu in Winkel zoo gelukkig om voor al len werk te hebben, maar dat is niet steeds zoo en is het dus nuttig en noodig zich te organiseeren, dan toch is men in staat zich gedeeltelijk zelf te redden. Sluit men zich nu aan, dan is men volgenden winter verzekerd. Voorzitter beaamt dit volkomen en hoopt dat men aan dezen goeden raad gevolg zal geven. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Ontheffing van schoolgeld Door A. Zweep is herziening van zijn aanslag in het schoolgeld gevraagd, aangezien hij reeds sedert 23 November 1931 tengevolge van een ongeval bulten werk geweest is en slechts een deel van zijn loon door de ongevallenverzekering is uitgekeerd. Uit het gezin waren tot Juni 1931, drie en daarna twee schoolgaande kinderen. B. en W. stellen voor geheele ontheffing te verlee nen. Allen voor. Aanschaffing schoolmeubelen U.L.O. Uit een mededeeling van het Hoofd der school te Winkel blijkt, dat de schoolbevolking op 1 Mei a.s. zal bedragen voor de U-D.O.-echool 66 leerlingen. Dit ge tal zal nog wel geplaatst kunnen worden, wanneer voor de kleinste klasse, het kleinste lokaal wordt ge bruikt; er zijn echter tekort banken, aangezien het kleine lokaal geheel van banken moet worden voor zien en bovendien van een bordstel en in de andere lokalen banken bijgezet moeten worden. Noodig zullen zijn 20 nieuwe banken. Het aantal leerlingen zal op 1 Mei bedragen 66, waarvan uit Winkel 37 en uit de buitengemeenten 29, te weten, Nieuwe Niedorp 18, Hoogwoud 8 en Oude Nledorp 3. De kosten van aanschaffing worden geraamd op f 600, terwijl bet hoogere getal leerlingen zal mede brengen een grootere uitgaven voor leermiddelen, •welke geraamd wordt op f 250. B. en W. stellen voor: le. over te gaan tot aanschaffing der voorgestelde «eubelen; 2e. den post schoolmeubelen U.L.O .te verhoogen met f 600; idem leermiddelen U.L.O. te verhoogen met f 250; idem onvoorziene uitgaven te verlagen met f 850. Het doet Voorzitter genoegen, dat de Ulo-school er zoo goed voorstaat en zooveel levenskracht blijkt te bezitten. Spr. hoopt, al hoewel hij vreest dat de Jwet-Terpstra wel ongewijzigd zal worden aangeno men, toch dat hierin wijzigingen zullen kunnen wor- jden aangebracht. Wat de Ulo in Winkel betreft, is ihet aantal leerlingen van dien aard, dat wij wel het recht zullen behouden op een 3e leerkracht voor re- kening van het rijk. De heer De Pree is voor het voorstel, maar waar er jveel leerlingen van andere gemeenten op de Ulo ko men en deze uitbreiding weer een groot bedrag der gemeente Winkel eischt, vraagt hij of die andere 'gemeenten voor de Uloschool te Winkel niet wat zou den kunnen bijdragen. Goed onderwijs is toch ook voor hen een groot belang. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit al reeds hebben besproken, elders inlichtingen hebben ingewonnen en met nadere voorstellen in die richting zullen komen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Onderhandsche verpachting en verharing. Ingevolge de bij de laatste begrooting door Ged. Staten gemaakte opmerkingen moeten alle perceeltjes i tuingrond, welke thans in gebruik zijn, bij de eige naars of bewoners der daaraan grenzende perceelen, Jblj besluit tot onderhandsche verhuring ter goedkeu ring aan Ged. Staten worden aangeboden. Dit betreft ;e«n perceeltje tuingrond van: Wed. J. de Jong I 2.16, Jb. Korff f 2.43, C. Kolster f 1.65, C. Hollenberg f 2.52, K. Bakker Fzn. f 2.16, Wed. J. de Boer f 1.20, A. de Bruin f 2. - B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Allen voor. Ook de woningen bewoond door de Hoofden der 'Sobolen zullen bij raadsbesluit tot onderhandsche ver huring ter goedkeuring aan Ged. Staten moeten wor- ,den gezonden. Het betreft de woning A no. 154 aan den heer B. Span voor f 231.40; en B no 62 aan den heer K. Mulder voor f 231.40. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Allen voor. Vaste aanstelling. Ingevolge het Ambtenaren-Reglement, art. 6, kan een tijdelijke waarneming niet langer duren dan 1 jaar, terwijl de Pensioenwet, personeel dat 2 jaren onafgebroken in tijdelijken dienst is geweest be- schouwt als vast personeel en hen opneemt in bet {Pensioenfonds, omdat personeel in tijdelijken dienst .daarin niet opgenomen wordt wanneer de tijdelijke dienst nog geen twee jaren heeft geduurd. De tijde lijke dienst heeft reeds bestaan vanaf de laatste ja- jren en de praktijk heeft bewezen, dat een ambtenaar 1 niet gemist kan worden. B. en W. stellen voor, thans te besluiten, dat ter secretarie zal zijn een ambtenaar in vasten dienst. De tegenwoordige ambtenaar, de heer P. J. Korver, is in tijdelijken dienst vanaf 10 Maart 1930 en zal van af dien datum in 1932 dan tevens in het pensioen- 1 fonds worden opgenomen. Voorgesteld wordt zijn pensioensgrondslag te bepa len op zijn tegenwoordig salaris, f 800. Allen voor. Een suppletoire begrooting 1932 wordt gewijzigd, zooals door Ged. Staten was gevraagd en opnieuw vastgesteld. De jaarwedden van burgemeesters, tarissen en ontvangers. Door Ged. Staten dezer Provincie is bij circulaire van 13 April 1932 no. 95 medegedeeld, dat door een 40-tal gemeentebesturen voor het meerendeel kleine gemeenten verzocht is de jaarwedden van Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers, vermindering te doen ondergaan, verband houdende met de tegenwoor dige tijdsomstandigheden. In deze verzoeken c nbaren zich twee lijnen; le. directe verlaging; 2e. de mogelijkheid te openen weer pensioensbij drage te kunnen heffen; Ged. Staten meenden, dat bij deze verzoeken niet uit het oog moet worden verloren, dat meer dan 2/3 der gemeenten die vraag niet hebben gesteld, integen deel enkele hebben zich tegen weddeverlaging verzet Voor weddeverlaging achten Ged. Staten voorshands geen termen aanwezig, wel echter wenschen Ged. Sta ten Ingelicht te worden omtrent de wenschelljkheld, om de mogelijkheid te openen weder pensioensbijdrage te heffen. Voorzitter zegt, dat a.s. Donderdagmiddag de on derafdeel ing Het Noorden van den Bond van Ge meenteambtenaren vergadert e:i B. en W. hun voor stel nu wenschen terug te nemen om prae-advies uit te brengen, nadat zij kennis hebben kunnen nemen van de besprekingen in die vereenlging. B. en W. hebben de kwestie vluchtig bekeken en besproken en willen daarom liever in een volgende vergadering een beslissing uitlokken. De heer Dekker wil liever nu beslissen en acht het niet noodig zich over dit punt te beraden, wat ook het idéé blijkt der andere heeren. De heer Dekker wil deze circulaire voor kennisge ving aannemen. De regeling der jaarwedden is steeds aan Ged. Staten geweest en hij meent dat de heeren het nu ook maar zelf moeten blijven regelen. Er is ook bij de verhooging geen meening aan den Raad ge vraagd en nu bedankt spr. er ook voor. De heer De Pree is van hetzelfde gevoelen. De heer Kamp meent dat Ged. Staten hier zelf de beslissing hadden behooren to nemen. Waar er thans overal malaise en ellende is, vooral op het platteland en alles om steun roept en waardoor niets wordt ge daan, moesten Ged. Staten begrijpen dat het op hun weg ligt om een tijdelijke verlaging der salarissen in te voeren. Het indexcijfer is verlaagd, zoodat deze ambtenaren van den slechten tijd profiteeren en is er dus geen enkel beletsel om hun salaris zoolang dat indexcijfer laag blijft, te verminderen. Toen 3 jaar ge leden deze salarissen verhoogd zijn buiten ons om, is er nadien niets geen kwaads meer van gehoord, dus waren die salarissen zeker in orde en daarom kunnen ze nu ook worden verlaagd. Ged. Staten heb ben de plicht zoo lug mogelijk in te grijpen en spr. kan zich met hun gepruts in deze circulaire neer gelegd, niet vereenigen. De heer Brugman zegt, dat B. en W. de kwestie toch vel degelijk hebben besproken en ook spr. heeft het idéé geuit, dat hij het niet begreep, hoe Ged. Sta ten zulk een circulaire de wereld konden inzenden. Spr. heeft het van den beginne bevreemd, waarom Ged. Staten zulk ee* houding aannemen. Zeker, het lijkt op gepruts. Waarom niet vierkant een beslis sing genomen, nu ls het net alsof men geen uit weg meer weet Voorzitter meent dat de circulaire toch duidelijk genoeg is, Ged. Staten willen geen salarisverlaging, alleen openstellen het recht van pensioenverhaal. De heer Van Zoonen: Ged. Staten willen de salaris sen onaangetast laten, evenals dat met de Prov. ambtenaren is geschied. De heer Kamp: Toen de wedden eertijds te laag waren, is er toeslag gegeven. Nu is de tijd anders en waarom nu geen tijdelijke verlaging. Wordt de toe stand anders, welnu, dan kan ook het salaris daar mee in overeenstemming komen. De heer De Veer wijst op de clausule in de cir- culai.e van Ged. Staten, dat 2/3 der gemeentebestu ren zich nog niet hebben uitgesproken en daarom wil spr. zich hier uitspreken voor een tijdelijke sa- lariskorting. Voorzitter zegt, d' het alleen gaat over de vraag: willen de heeren pensioenverhaal. Immers Ged. Sta ten willen geen salarisverlaging. De heer De Veer meent dat de wenschelijkheid daartoe toch wel kenbaar is te maken. Voorzitter meent dat als men het stuk voor kennis geving aanneemt, alles o-houdt. De heer Dekker doet daartoe het voorstel. Spr. wijst er echter op dat dit volstrekt niet inhoudt dat straks bij de behandeling der gemeentebegrooting zijn hou ding evenzoo zal zijn. Het voorstel-Dekker om de circulaire van Ged. Sta ten voor kennisge ing aan te nemen, wordt met al gemeene stemmen goedgekeurd. Men wil nu Ged. Staten in kennis stellen met het idéé van den Raad, dat tijdelijke salarisverlaging ge- wenscht is. De heer Van Wijk is het daarmee niet eens. Het is wel overal malaise, overal od het platteland beroerd, maar spr. meent dat hoe meer er op de salarissen wordt gekort, hoe beroerder het wordt Zeker, het indexcijfer is verlaagd, maar niet zoo veel dat er nu al aan do salarissen moet worden w plukt en er een flinke houw af kan. Als men het salaris kort, daalt de koopkracht en spr. meent dat de toestand daardoor slechter wordt. Misschien als in den a.s. herfst de begrooting aan de orde komt dat wij zullen moeten ingrijpen, maar voorshands wil spr. geen verlaging. De heer Brugman oordeelt dat de koopkracht niet gedaald is door de salariskorting. De praktijk hee.t ons geleerd dat eerst de enorme daling is gekomen in de prijzen van de tuinbouwartikelen, later de landbouwartikelen, enz. Dat heeft plaats gehad voor dat er aan de salarissen in eenige beteekenis was getornd. Wij zien deze verlaging van den prijs der levensmiddelen vooraf gaan. Spr. wijst er op, hoe overal wordt geleden en het zal een groote groep on zer burgers bevrediging geven als ook de hier be trokken ambtenaren in hun salaris tijdelijk worden gekort. De getroftenen of liever betrokkenen kun nen er met wat minder salaris evengoed komen. Als de toestand zich herstelt, welnu dan zijn ook de sa larissen weer te veranderen. De heer Dekker houdt zijn eenmaal ingenomen standpunt vast: dit alles is ter beoordeleing van Ged. Staten. Wij hebben hun circulaire voor kennis geving aangenomen, daarbij moeten wjj het dan ook laten. De heer Van Zoonen wil de salarissen der betrok ken ambtenaren niet verlagen Spr. neemt een Bur gemeester als voorbeeld. Als men nu een functionaris heeft die niet bemiddeld is. heeft hij dan om te kun nen bestaan dit salaris niet hoog noodig? Het is een ambt dat den geheelen mensch vraagt en dat moet behoorlijk gehonoreerd. De heer Kamp zet nogmaals zijn standpunt uit een en concludeert tot tijdelijke verlaging. De heer De Veer wijst er nogmaals op, dat Ged. Sta ten als 't ware ons oordeel vragen over salarisver laging. omdat 2/3 der gemeenteraden zich daarover niet hebben uitgesproken en wil dat nu ook doen. Zijn voorstel wordt echter verworpen, voor de hee ren: Kamp, De Veer en Brugman, de andere vier tegen. Rondvraag. Do heer Kamp vraagt, hoe of de slooten voor de afscheiding der nieuwe wegen nu worden gemaakt. Spr. heeft er burgemeester al over gesproken. Voorzitter zegt naar het Hoogheemraadschap te Alkmaar te zijn geweest en daar zou men de zaak onderzoeken. Den heer Kamp bevreemdt het dat men bij het Hoogheemraadschap niet de keur van den be trokken polder (Oosterpolder) raadpleegt, waar men de slooten maakt. De heer Van Wijk wijst op de omrastering van de boompjes op de speelplaats te Lutjewinkel. Spr. wil sterker gaas. Voorzitter zegt, dat er zwaar gaas aanwezig ls. maar de heer Roggeveen heeft een ongeluk met zijn been gehad en daarom heeft het werk wat gestag neerd.. Het komt in orde. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: H. Lamparshlj van Spremberg (Duitaoh- land). Vertrokken: Mej. N. C. Kejjzer naar Hillegers- berg; F. Dedters naar Alkmaar; D. Blaauboer en gezin naar Schagen. Burgerlijke stand. Geboren: Maria, dochter van A. Brommer en S. M. Strooband; Allda M. M.. dochter van P. G. Teeuwen en H. B. M. van de Bilt; Hendricus M. en Petronella G., zoon en dochter van P. M. Brouwer en M. Th. Wit- teman B. en W. verleenden vergunningen tot het bouwen van een woonhuis in den Kerkweg aan W. Hoep en tot den bouw van een melkwinkel in den Stoomweg aan Joh. Nuij. B. en W. verleenden verlof tot verkoop van rwak-al- coholischo dranken aan de wed. G. A. J. Wijnandea Jöriszen in perceel Benedenbuurt 2. Politie. Verloren: een dop van een benzinereservoir en een rijwielplaatje. „Altijd verder" hield een wedstrijd vanaf Rooeendaal (afstand 153 K.M.), waaraan met 76 duiven werd deelge nomen. De duiven werden om 8 uur loegeloten. De eer ste kwam om 10 u 19. m. 35 sec.; de laatste om 10 u. 32 ra. 33 sec. aan. Prtyswinners waren: Jb. Cornellssen 1, 2, 3, 4, 5, 7 en 18; W. Blaauboer 6, 8, en 14; Gebr. van Bteijn 9, 10, 11, 12, 13 en 17;N. Spigt 15; R. Geerings 16. Mej. A. Diepgrond, onderwijzeres aan school m, staat no. op de voordracht voor onderwijzeres aan de Tuindorpschool in Den Helder. Openbare vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder, op Zaterdag 30 April 1932, des voormiddags te 10% uur in het Polderhuls. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 8. Voorstel tot verkoop van verschillende peroeels- gedeelten ten behoeve van den aanleg van de spoorbaan van Anna Paulowna naar Van Ewijck- sluis. 4. Voorstel tot aankoop van de waterleiding van den Zuidpolder, thans In eigendom aan den heer S. Wilms. 5. Voorstel tot onderhandschen verhuur: a. tot wederopzegging aan verschillende bewo ners te Van Ewijcksluis van een perceeltje tuingrond a f 5.-— per snees per jaar; b. voor 1932 aan R. Meeldijk van 3 perc. Amstel- dijk voor f 45.—; M. Kranenburg van 2 perc. Balgdijk voor f 40.—; C. Voorthulzen van 2 perc. Belgdijk voor f 37.50; A. Schouten van 1 perc. Balgdijk voor f 20.D. Pranger van 2 perc. Amstldijk voor f 40.—; c. voor 1932 aan P. J. Ruitenburg perc. Boezem kade voor f 50.—; d. voor 5 jaren aan C. Tiel van den berm van den Balgweg eerder in levenslange huur bij wed. C. Wiggers voor f 50.per jaar. 6. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van het voorma lig molenerf aan de Kneeskade aan de gemeente Anna Paulowna, om dit terrein te bestemmen tot woonwagenkamp. 7. Vaststelling van een ambtenaren-reglement. 8. Voorstel tot het nemen van een proef met het teren van wegen zonder wijziging te brengen in de bestaande beharding en wel op de volgende weggedeelten: Grasweg van Middenvliet tot spoor- I baan en Kruisweg van trambaan tot Zwinsloot. 1 Verzoek om eervol ontslag met ingang van 4 Juli a.s. van R. Dekker, als Opzichter van den polder. Voorstel om de jaarwedde van den nieuw te be noemen opzichter vast te stellen op f 2000.met 4 periodieke verhoogingen van f 100.—, toe te kennen resp. na 2, 4, 6 en 8 jaren dienst bij den Anna Paulownapolder. Bovendien wordt voorge steld hem in het genot te stellen van vrije woning en tuin, zoomede om hem kosteloos, uitsluitend voor gebruik In zijne betrekking, een auto be schikbaar te stellen. Voorstel tot het aangaan van een geldleening tot dekking der kosten van diverse werken voor ver nieuwing van 4 duikers, het maken van een sluis ln den Oostdijk en de werken aan en ln den boe zem van den polder Wierlngerwaard. 12. Rondvraag. HARENKARSPEL 10. 11. De tegen Donderdag 28 April uitgeschreven raadsver gadering is uitgesteld tot Vrijdag 29 April, des namid dags 2 uur. C A TL A N T s O O C, De volgende bouwvergunningen zijn verleend: Aan P. Vos voor een zomerwoning: aan M. C. Tuin man voor 2 zomerwoningen; aan Mej. T. van Doornik te Amsterdam voor een zomerwoning; aan de N.V. Het Zwanenwater voor een schuur; aan P. SUJkerman voor een bakkerij met woning, winkel en bergplaats.. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen op Dinsdag 10 Mei a.s. des v.m. half tien. Door B. en W. is aan de vereenlging „Het Hoogeland" vergunning verleend tot het houden van een collecte. LANG END IJK BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege het bestuur der Langendljker Groentenvel- ling werd 26 April J.I., aanbesteding gehouden van to- matenkisten (uniforme pootjesbakken) en papier voor bekleeding. Voor de bekleed Ing der pootjesbakken waren 4 In schrijvingen, waarvan de Gebr. Cats te Amsterdam de laagste was voor den prijs van f 1.10 per 100 stel, aan welke de levering van 45000 stel is gegund. Betreffende de pootjesbakken werd ingeschreven als volgt per 100 stuks: L. A. Hoiblnk. (inlandsch hout) f 16.50. (vuren hout) f 15.30: Fa. G. Kramer en Zonen. Zuidscharwoude t 14.70: J. Vroegop, Broek op Langendi.ik f 16; M. de Waard, Broek op Langendijk f 15; J. Plulster, Broek op Lan- gendijk f 17.50; D. Blom. Noordscharwoude f 17.74; Fa. C. Graftdijk. Hoorn f 16.90; D. Bruin St. Pancras f 14.50; J. Goedbloed en Zonen, Middelburg f 16.10; B. de Beu vers. Oss f 14.67; C. v. d. Bruge en Zonen. Vlaardingen f 15.90; A. J. v. d. Berg, Amsterdam f 14.50. De levering (40 000 stuks) is gegund aan den heer D. Bruin te Sint Pancras. OUDKARSPEL. Tooneelvereenlging „Nieuw Leven". Dinsdagavond werd ten lokale van den heer C. Vis een opvoering gegeven van de comedle ln vlei bedrij ven „Kleine Menschen" van Albert van Waasdijk door de tooneelvereenlglng „Jong Leven". De zaal was flink bezet, zooals wjj dat met deze uitvoeringen gewoon zijn. „Kleine Menschen" verplaatst ons ln het dorpje Ankeveen, waar de heilige schrift in allerlei mogelijke nuances wordt nageleefd. Te midden van deze ge meente leeft Domlee Raatgers (de heer C. Wagenaar), die wel een streng volgeling van God's woord is, doch tevens een goed en edel mensch. Bij hem in woont sinds een paar weken een jong meisje, dat hl; uitgeeft voor zijn nichtje (Mej. A. de Vos), doch een dochter is van een overleden vriend. Het meisje komt uit de stad en past heelemaal niet in de streng christelijke gemeente van Ankeveen. De gemeenteraadsverkiezing is op komst en nu wil de kerkeraad, dat Dominee vanaf den kansel een christelijk candidaat aanbeveelt. DONDERDAG 28 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE te: Kolhorn, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Bevestiging van lidmaten. Collecte. ZONDAG 1 MEI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. H, Avondmaal. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Egmond-Binnen, nam. 7 ur, Ds. Nobel. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Baar. Limmen, voorm. 10 uur, Ds. Nobel. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Dooft Oudkarspel, geen dienst. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien, Nieuwe Niedorp, geen dienst Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Reddingius. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Dooj Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Wierlngerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt Julianadorp. voorm. 10 uur, de heer J. Saarberg, Can tot den H. D. te Schiedam. Huisduinen, nam. 7 uur, de heer J. Saarberg. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp; Alle dingen nieuw. Noordscharwoude, geen Samenkomst. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. H. A. Enklaar, vaa Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen, Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer de Boer, van Am sterdam. Voorbereiding H. A. Nam. 5.30 uur, de heer Boon, van Breezand. Coll Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, Ds. Vaandrager. H. Doop. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. Schagerbrug. nam. 7 uur, Ds. Bosma. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst Deze echter wenscht de politiek buiten de kerk te houden en beroept zich op de Heilige Schrift Dit U heelemaal niet naar den zin van den kerkeraad en deze besluit Dominee toch te dwingen en ge bruikt als een stok om te slaan zijn z.g. nichtje. 7a verwijten dat het Dominee zijn dochter is. Het wordt een heel schandaaltje voor de „brave" gemeente Ank* veen, en het einde Is, dat er een aanklacht Ingediend wordt tegen Dominee, die geheel ongemotiveerd ls. Maar Dominee zelf treedt af en neemt afscheid van de gemeente waarin hij grijs geworden is, omdat hij □iet meer leven kan temidden van deze kleine men- "chen, met hun huichelarij en kwaadsprekerij. Wik lem van der Groef (de heer P. Kist), zoon van een der kerkeraadsleden, kiest partij voor dominee en zijn nichtje, en verlaat mt groote twist de ouderlijke wo ning. nadat hij de kerkeraadsleden onbarmhartig d« waarheid heeft gezegd, en gaat met Dominee mee als a.s. echtgenoot van het zoo beleedigde nichtje, zijn moeder (Mej. A. Moeijea) achterlatende in groot ver driet, daar deze atlijd verantwoordelijk werd gesteld, -oor de daden van Willem, door zijn vader (de her H. Slikker), waardoor de arme moeder van een jon; levenslustige vrouw ineen geschrompeld ls tot oude, levensmoede vrouw. Er is ook nu weer heel goed spel gegeven, zondtf] uitzondering, terwijl het tooneel, grimage en de rei weder uitstekend verzorgd waren. De volle zaal heei dan ook aandachtig toegehoord en ging men zeer daan huiswaarts. B AR RIN GE R H O Tt M Het pers'oenverbaal op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De zienswijze van B. en W, Naar aanleiding van de missive van Ged. Staten over i Jaarwedden van Burgemeesters. Secretarissen en Ontvangers schrijven B. en W. aan den Raad o.a. het navolgende: ..WIJ meenen. dat het hier slechts gaat om de» •raag: „Is het gewenscht met het oog op de huidig» ijdsomstandlgheden de salarissen te verlagen?" Wordt deze vraag bevestigend beantwoord, dan ls het openen van de mogelijkheid tot pensioenverhaal onjuist In de eerste plaats omdat daaraan practlsche herwa ren verbonden zijn. Een salarisverlaging door middel van pensioensverbaal treft, omdat zij niet beperkt blijft ot Burgemeester. Secretaris en Ontvanger, niet de op arbeidscontract aangestelden. noch de personen in tijde- lijken dienst. Wordt het verhaal tot het toegelatea maximum toegepast, dan krijgt men dit onbillijke, dat de korting op de hoogere salarissen lager drukt dan 09 de lagere inkomens, want voor eigen pensioen mag d« 3 pet. gekort worden van den geheelen grondslag, terwij! de korting voor weduwen- en weezenpensioen slecbtt mag worden toegepast van een maximum grondslag vai f 3000. Hoe grooter het inkomen, des te lager naar ver houding dus de korting. In de tweede plaats omdat wij wederinvoering pensioenverhaal met het oog op het streven naar pr»j mievrij staatspensioen voor ieder, principieel verw< lijk achten. Wordt het derhalve wensehelijk geacht de salai in verband met de tijdsomstandigheden te verl; dan moet niet de toevlucht worden genomen tot maatregel, welke met dien wensch slechts zijdeli verband houdt, practisch tot onbillijkheden kan vo« >n principieel te verwerpen is, doch dan dient men requent te zijn. d.w.z. eenvoudig de salarissen der b» trokkenen te verlagen. Een verlaging, soo*ls moffli teel ten opzichte der Rijksambtenaren word. toegejW lijkt ons het blllijkst, mede omdat zij van i '?lijkö' aard is en dus over 3 jaren weer opnieuw onder de oog* kan worden gezien. Wij stellen U voor het bovenstaande aan Ged. Stat* mede te deelen als de zienswijze zoowel van den als van B. en W." Naar wij vernemen, ls de lezing over „Woningiaridi* ting, beschouwd uit aesthetisch en hygiënisch oof punt", welke op 4 Mei a.s. door Mej. Wynia voor vereenlging „D.O.G." zou worden gehouden, tot nad* aankondiging uitgesteld. Dezer dagen zal vanwege het Gemeentebestuur schouw worden gehouden over alle in deze genieent# gelegen wegen. B. en W. stellen den Raad voor het aantal opcenten op de Gemeentefondsbelasting 1932/33 ongewijzigd t» handhaven, Evenals vorige jaren zullen wedero® geen opoenten op de personeele belasting worden heven. H O 0 G W0VÜ Naar we vernemen zal binnen ongeveer 3 weken wegdek van het Korte Wulver te Aartswoud door W Ambaoht van Westfriesland genaamd de Vier Noord* Koggen geheel verbeterd worden. Dit zal zeer zeker groote verbetering voor het verkeer worden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6