i De steun aan de melkveehouderij. Koninklijk bezoek aan de Zuiderzeewerken. Een adres van zuivelvereenigin?en en boerenbonden aan de Tweede Kamer DE AFSLUITING WEGEN. VAN Bezuiniging bij de post. Een waakzame nachtwaker. Fa. Gebr. ROTGANS V o et b al. Schoolwedstrijden te Schagen. Jongetje onder klei bedolven. W 1 K R I N n E N Gisteren bracht Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek aan den Wieringermeerpolder, het Gemaal „De Lely" te Medemblik en de werken aan den afsluitdijk. De Prins was vergezeld van zijn adjudant Jhr. Laman Trip. den heer Von Mühlen, een persoonlijken vriend van Zijne Hoogheid en den Directeur-Generaal der 2uiderzeewerken, I.. v. j. p. de Blocq van Kuffeler. Vanuit Alkmaar werd met een tweetal auto's uit de Garage van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef, waarvan een voorzien van den Koninklijken atandaard, gereden naar Medemblik, waarbij Ir. S. Smeding van de Wieringermeer-Directie het hooge gezelschap begeleidde. Na bezichtiging van het ge maal „De Lely", alwaar een kopje koffie werd ge bruikt en de pomi en in werking gesteld, werd een tocht ondernomen door den Wieringermeerpolder en Sluis I bezichtigd. Vervrlgens werd gereden naar de woning van den Burgemeester van Wieringen, al waar aan de familie Kolff een bezoek word gebracht. Het gezelschap gebruikte den koffiemaaltijd in het Directiegebouw der Zuiderzeewerken te Don Oever, vanwaar te 2 uur per auto over den nieuwon beton weg op den afsluitdijk werd gereden naar het punt, waarop thans het grootste gedeelte van het materieel tot dichting van het laatste sluitgat in den afsluit dijk „De Vheter" is geconcentreerd, alwaar ir. J. C. N. Ringeling, Ingenieur van de Directie der Zuider zeewerken, aanwezig was voor de ontvangst. Vanuit dit punt beschouwde de Prins met zichtbare belang stelling de werkzaamheden der zuigers, baggermo lens, kranen, sleepbooten en alles wat in het stralen de zomerweer zwoegende was om de beide einden van den a»sluitdijk dichter naar elkaar toe te bren gen. Per Directievaartuig „Vlieter", werd daarna een tocht gemaakt langs de in uitvoering zijnde werken in het thans nog ongeveer 1700 M. breede sluitgat, terwijl enkele werktuigen van zeer nabij werden be zichtigd. Te kwart over 3 was de boottocht geëindigd en vertrokken de hooge gasten wederom per auto naar Alkmaar. De Coöperatieve Boerenleenbank Wieringen belegt op «j. Zaterdagavond een aigemeene vergadering in het café van den heer C. Scheltua te Hippolytushoef. De verpachting van het graagewaa van de dijken, we gen en kaden in Polder Waard-Nleuwlond alhier zal plaats hebben op a-s. Zaterdagavond in hotel de Haan te Hippolytushoef. ANNA PAÜLOWNA Stille omgang. De afdeeling Anna Paulowna van de „Stille Omgang" vergaderde Dinsdagavond bij den beer Alkemade. Nadat de heer H. op 't Veld geopend had met den Chr. groet, kwam de deelname aan den Stille Omgang in Alkmaar op a.a. Zondag aan de orde. Bealoten werd, dat zij die per rijwiel gaan, gezamenlijk om half 10 van café Alkemade zullen afrijden. De fietsen wor den in Alkmaar gestald bij W. Mooij. Er is ook gelegenheid met een bus te gaan. De koston bedragen f 1. Men kan zich daarvoor opgeven bij den heer H. op 't Veld De bus vertrekt eveneens vanaf café Alkemade, om half elf. De heer Van Kampen vroeg of 't bestuur wil pro- beeren ook in Breezand tot oprichting van een afdee ling te komen. Nadat toegezegd was, dat stappen in dien geest ge daan zullen worden, werd met Chr. groet gesloten. Winkelsluiting. Daar men wellicht van meening is, dat de wlnkel- «lultlngwet voor onze gemeente nog niet dadelijk van toepassing is, omdat de Raad zich nog niet heeft uit gesproken over de afwijkingen die ln bijzondere geval len kunnen worden toegestaan, wijzen we ei op, dat de wet wel degelijk 1 Mei ln werking treedt. Men dient er dus Zaterdag rekening mee te houden, dat Zondag de winkels gesloten zijn en er ook geen melk, enz. uitgevent mag worden. BREEZAND. Brand van stxooechelven. Een drietal etrooschelven van den beer G. A. Pretjde staande aan de Molenvaart, gingen door brand verlo ren. Vermoedelijk hebben een paar kinderen van den heer P. gespeeld met de resten van een vuurtje, dat een der knechts voor het vernietigen van vuil gestookt had. Het vuur, ontstaan in een der schelven, pakte weldra ook de beide andere aan en hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, viel er niet veel te be houden. Nadat eenige uren was gebluscht, was men den brand meester, maar bet werd noodlg geoordeeld toch nog een wacht te plaatsen. De wind was zóó, dat het huls geen gevaar liep. Verzekering dekt de schade. Nog een brandje. Terwijl z'n echtgenoote naar Den Helder was en de heer Grln zelf op het land werkte, ontstond brand in ril woning, gelegen aan den Meerweg. Men had een petroleumstel in de keuken laten branden. Vermoede lijk ls door tocht een gordijntje in brand geraakt en beeft bet vuur zich aan de vloerbedekking meegedeeld daarna de slaapkamer te bereiken en d»- bedden te tasten. Toen het zoover was, bemerkte de heer 4at het in huls niet in orde was. Met de hulp van buurman gelukte het. hem het brandje met em- blMl water te blusschen. hier wordt de schade door verzekering gedekt. OV T) E N I F T) f) R p - ZIJDEWIND. R.K, Middenstandsvereenlging Maandag 25 dezer vergaderde ten lokale van den heer ePplng aan de Weel een aantal middenstanders, daar- uitsenoodlgd door 't Centraal Hanzebureau, om te «men tot heroprichting der in 1919 alhier gestichte af- «Jiing van „De Hanze." v,?J heer J- Mol, propagandist van het Centraal Bureau a een krachtig betoog waarin deze liet uitkomen ««noodzakelijkheid en plicht dat de R.K. Middenstand organiseert met Verschil,ende vragen waren beantwoord werd aM-n meene lnstemmin8 besloten oen wederom een n* °P te richten. Er meldden zich daartoe 15 le- oen aan. Vno«i»iftrtuur werd samengesteld als volgt: F. C. Jong, crpt P' ^rgmeyer, 2e voorzitter, P. Klaver, se- »M.n«in3, P' J- Troinp, 2e secretaris en G. J. Heemskerk ^oningmeester. Innenkort zal wederom een aigemeene vergadering lük ftll| 8#k°ud®n tot behandeling van een huishoude ns g ment> alsmede ter bespreking van de meest ur- gente vraagstukken. bezwaren tegen het voorgestelde meng- gebod voor margarine. Een helling op margarine tot de helit van die op boter, voorgesteld. In verband met het ingediende wetsontwerp, bevat tende tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de veehouderij, heeft op 25 April te Amsterdam een be spreking plaats gehad van de vertegenwoordigers van een groot aantal betrokken vereenlglngen. De vergadering besloot na ampele bespreking zich met een adres tot de Tweede Kamer te wenden, waar aan het volgende Ia ontleend: Het wetsontwerp, dat thans bij de Tweede Kamer aanhangig is gemaakt, is van buitengewoon groote be- teekenls voor da Nederlandsche veehouderll. daar de toestand, waarin dit bedrijf verkeert, zoodanig ls gewor den, dat steun van overheidswege al^luut onontbeerlijk is geworden, zullen niet vele veehouders door deze cri sis ten gronde worden gericht Adressanten geven vervolgens ln het kort den Inhoud van het ontwerp weer. Adressanten wijzen er hierbij op dat de memorie van toelichting van een volkomen hypothetische berekening spreekt. Deze kan echter gemakkelijk verwarrend wer ken, daar allicht aangenomen zal worden dat de daarbij genoemde prijs voor de boter van f 1.20 per' K.G. cor respondeert met den richtprijs van de melk, waarvan ln art. 4 van het wetsontwerp sprake is. Aangezien deze aangenomen boterprijs volgens een eenvoudige bereke ning bij de huidige waarde der ondermelk leidt tot een melkprijs van 4 cent per K.G. moet worden geconsta teerd dat een dergelijke prijs absoluut onvoldoende ls. Het komt er voor den boer op aan. dat er een zooda nige regeling komt, waardoor de produotlekosten der melk gedekt worden. Van het maken van winst behoeft absoluut geen sprake te zijn. doch niemand kan van den boer verlangen dat hij voortgaat. 2ljn product ver beneden kostprijs af te geven. Daarbij zal het noodlg zijn, daar het Nederlandsche veehoudersbedrijf nu een maal een exportbedrijf ls, dat de export, zij het niet in den omvang van weleer, toch zoo goed mogelijk in stand gehouden wordt, daar, Indien dit bedrijf niet meer kan exporteeren, wij nog voor veel grooter moeilijkheden komen te staan dan nu reeds het geval is. Behalve boter moeten ook kaas en melkproducten worden geëxporteerd. Vooral op het behoud van exportmogelijkheid van deze producten komt het aan, daar deze ln veel geringer per centage ln het binnenland worden geconsumeerd dan ds boter. Elke regeling, waarbij hiermede onvoldoende la rekening gehouden, moet vastloopen, vooral gezien de zeer slechte positie, waarin onze kaasafzet zich thans bevindt Een berekening, opgezet als in de Mem. van Toelich ting, leert, datbij een aangenomen boterprijs van f 1.20 het fonds ongeveer f 28 mlllioen te kort zou komen. Bovendien ls de als voorbeeld gekozen boterprijs niet Juist, daar men in werkelijkheid niet moet komen tot een boterprijs van l 1.20 per K.G., doch, zal de boer onder de tegenwoordige omstandigheden een prijs voor zijn melk ontvangen, dio de productie-kosten dekken kan, dan moet een boterprijs gegarandeerd wprdon van min stens f 1.50 per Kg. Adressanten zetten de berekening nog eens op en ko men tot de conclusie, dat een extra heffing op de boter noodig is van pl.m. f 0.30 per Kg., zoodat wij dan krijgen boter van f 1.80 per Kg. en gemengde boter en margarine f 1.11 per Kg. Belde bedragen zijn eohter te hoog, vooral het laatstgenoemde bedrag voor gemengde boter en margarine, daar men hierbij moet bedenken dat dit pro duct in de plaats komt van de margarine en wij weten allen wel dat het grootste aantal margarlne-*ters zich niet de weelde kan veroorlooven om voortaan een meng product te eten, dat ongeveer tweemaal zoo duur is als ie margarine. Behalve het hier genoemde bezwaar dat men met een margarlnemenggebod uit finantieel oogpunt niet uit komt, heeft dit gebod voor de vereenlglngen, in boven- De ondergrond van wat te 't Zand en elders gebeurd ls. De kwestie van het afsluiten van rijkswegen te 't Zand en Ilpendam en ook elders in ons land, houdt verhand met art. 4 der Wegenwet 1930, dat bepaalt: Een weg is openbaar: I. wanneer hij. na het tijdstip van dertig jaren vóór het in werking treden van deze wet. gedurende dertig achtereenvolgende jaren voor een ieder toe gankelijk is geweest; II. wanneer hij, na het tijdstip van tien jaren vóór het in werking treden van de we wet, gedurende tien achtereenvolgende jaren voor een ieder toegan kelijk is geweest en tevens gedurende dien tijd is onderhouden door het Rijk eene provincie, eene ge meente of een waterschap; III. Wanneer de rechthebbende daaraan de bo- stemming van openbaren weg heeft gegeven: tenzij, loopendo don termijn van dertig of van tien jaren, gedurende een tijdvak van tenminste oen jaar dui delijk ter plaatse is kenbaar gemaakt dat, de weg slechts ter bede voor een ieder toegankelijk is. Dit kan geschieden door het stellen van onsohrif ten als: eigen weg, particuliere weg, private weg, en soortgelijke, of door andere konteekonon. Heel wat wegen in ons land zijn eigenlijk nooit be stemd geweest als openbare weg. zoo lezen we in hot „Handelsblad". Niettemin de bevolking zc gebruikt heeft, zonder dat iemand ooit daartegen eenige be zwaar heeft gemaakt. Is tiidens zulk gebruik, zonder onderbreking, de gestelde termijn van dertig (c.q. tien) jaren verloo- pen, dan wordt zulk een wee „onenbnre weg", tot welks onderhoud de overheid verplicht is. Om Aan dozen onderhoudsplicht te ontkomen kan het rijk oen bord ie plaatsen met „Eigen weg" of een ander aangegeven opschrift, welk bord Ie gedurende een jaar moot blijven staan Dan wel het rijk kan den weg gedurende eenen dag afsluiten, waardoor do loop van dertig (tien) jaren wordt onderbroken of een Kon. Besl uitlokken, waarbij de weg aan het openbaar verkeer wordt onttrokken. Zal een bord ie een jaar blijden staan, dan moet daaron toezicht worden gehouden. Om aan dezen last te ontkomen en toch den mngeUjken onderhouds plicht to ondergaan, is het rijk op sommige nlaatsen als te Ilpendam. overgegaan tot afsluiting gedurende eenen dag. Deze maatregel zou dus niet meer zijn dan een formaliteit, die bij eenieo overleg tussche" de belanghebbende partijen zonder ccnig „incident" zou kunnen verloopen." genoemde vergadering vertegenwoordigd het groote be zwaar dat het in ernstige mate de positie van de boter ln de toekomst aantast. Door het invoeren van een menggebod toch komt er een geheel nieuw product op de markt, dat maximaal 50 pet. boter zal bevatten. Daardoor wordt dit een zeer gevaarlijke concurrent voor de boter en moet er voor gevreesd worden dat dit product eenmaal Ingevoerd zijnde, niet meer van de markt verdwijnt en het den boterproducenten in de toekomst uiterst moeilijk zal maken, nog een behoorlijken prijs voor hun product te maken, hetgeen voord en geheelen Nederlandschen boe renstand weinig minder dan een ramp zou zijn. Ook komt onze botercontrole, waarmede wij er na jarenlange moeite en met veel kos ten ln geslaagd zijn, onze boter een wereldreputatie te bezorgen, in gevaar door een menggebod, omdat dit pro duct niet verkocht mag worden door onder de controle staande bedrijven. Het valt echter gemakkelijk te begrij pen dat bedrijven met een grooten detailverkoop (zoo als melkinrichtingen) hierdoor een groot alzetgebled verloren zullen zien gaan. daar vele harer klanten op het mengproduct zullen overgaan. Z11 zullen hierdoor allicht geneigd zijn, voor deb otorcontrole te bedanken hetgeen een belangrijke verzwakking van dit onmisbare Instituut tengevolge zal hebben. WH de regeering inderdaad de normale verhouding zi1 het dan op hooger prijsniveau zooveel mogelijk bezwaren, dan moet zij nimmer overgaan tot het in voeren van een menggebod, daar hierdoor zooals bo ven werd aangetoond juist alle normale verhoudingen worden verstoord. Adressanten verzoeken de Tweede Kamer in de plaats van een menggebod voor de margarine een stelsel tot heffing door middel van zegels. in te voegen. Indien men een dergelijke heffing op de margarine tot de helft van 't op de boter (f 0.60) te stellen zegelrecht Invoert, komt men bij een richtprijs der boter van fl.50 tot de eenvoudige rekensom dat men bij een consumptie van 70.000.000 Kg. margarine hierop f 21.000.000 kan hef fen. Verhoogt men den boterprijs dan nog 5 cent en die der magarlne met 2% cent, dan komt men tot een ont vangst van 69.2 x 5+ 70 x 2H f 5.210.000. zoodat men dan een bedrag van f 26.210.000 disponibel heeft. Het bedrag dat men voor steun aan den export noodlg heeft, ls f 26.700.000. zoodat in dit geval nog f 500.000 uit de heffing op andere spiisvetten moet komen. Tenslotte kan de vraag worden gesteld of een hef fing op de margarine absoluut ontoelaatbaar ls. Het is daartoe noodig dat wij nagaan. welke last op de margarine-eters wordt gelegd door de boven aangegeven heffing. Aannemende dat het gemiddelde verbruik perh oofd der bevolking 15 K.G. spljsvet per jaar bedraagt, wordt do belasting voor dengene, die alleen margarine gebruikt, 15 X f 0.32% (volgens het gekozen voorbeeld) f 4.87% per jaar of ruim 8 cent per week. Voor een gezin van 5 personen dus 40 cent per week. Van degenen die boter willen eten, wordt 't dubbele dezer bijdrage, dus f 9.75 per jaar, gevraagd, zoodat hier ook een voldoen de mate van progressiviteit in de heffing aanwezig is. Concluslën. Resumeerende verzoekdn bovengenoemde organisa ties de Tweede Kamer er bij de regeering op aan te dringen, het wetsontwerp zoodanig te willen veran deren: le. dal daarin duidelijk tot uiting komt, dat het de bedoeling hoeft, aan den melkproducent voor zijne op producten verwerkte melk een zoodanigen prijs te ga randeeren, dat hiermee de productiekosten gedekt kunnen worden; 2e. dat er de mogelijkheid in wordt geopend den ex port van zuivelproducten, zij het ln beperkte mate, zoodanig ln stand te houden, dat wij onze buitenland- sohe relaties niet behoeven prijs te geven; Se. dat het menggebod wordt vervangen door een matige heffing op de margarine, waardoor a. de bezwaren der organisaties tegen dit gedeelte uit den weg geruimd worden; b. er een veel grootere zekerheid wordt verkregen, dat men met het te vormen fonds het beoogde doel zal bereiken; c. de uitvoering wordt vergemakkelijkt en minder storend op de bestaande verhoudingen zal Inwerken. Inkrimping tot twee besteMinpen in kom men met minder dan 5000 inwoners. Do Kamer van Koophandel voor Rotterdam deelt mede, dat, naar zij van den directeur van het post kantoor daar ter stede heeft vernomen, tot de be zuinigingsmaatregelen, welke de directeur-generaal van den P. T. T.-dienst in do huidige omstandighe den gedwongen is te nemen, behoort hot verminderen van het aantal postbestellingen tot twee per werk dag in do'kom \an die nlaatsen, waar die kom niet meer dan 5000 inwoners telt. Verstoorde inbraak te Amsterdam. Gisternacht, ongeveer half vijf, ontdekte een wijk waker van de G.P.N.V., dat er licht aan- en uitging bij do firma Arons in de Dijkstraat 46, te Amsterdam. Omdat hem dit verdacht voorkwam, waarschuwde hij de politie. Gezamenlijk werd een onderzoek inge steld, waarbij blee1' dat de kelder aan de achterzijde aan de Dijkgracht was opengebroken. Door dezen kelder kon men de leegstaande fabriek op de Krom- boomsloot bereiken, waar men elf balen manufactu ren voor de deur klaar vond staan om weggehaald te worden. De inbrekers bleken tijdens dit onderzoek kans ge zien te hebben om weg te komen. De firmant werd gewaarschuwd en deze constateerde, dat de balen uit den kelder waren weggehaald, terwijl bovendien bleek, dat reeds eenige balen ontbrakon. DE VERKIEZING IN FRANKRIJK. 3617 candidaten voor 61S zetels. Uit Parijs: De termijn gedurende welke de can didaten voor de a.s. parlementsverkiezingen zich kunnen opgeven, is thans verstreken. Er zijn 3617 candidaten voor de 615 zetels in het parlement, dat is honderd candidaten minder dan bij de verkiezingen in 1928. Zeer hoog is het aantal candidaten in de groote steden, zooals men weet, kan men zich in Frankrijk candidaat stellen buiten elk partijverband om. Barometerstand op Donderdagmorgen 9 u.: 760 m.M, Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 42 gr. is 12 gr. C. HOOGZIJDE E 103. Gedipl. Opticien. SCHAGEN Gedipl. Drogist. BRILLEN, uitsluitend le kwaliteit MONTUREN en GI.AZKN VELDKIJKERS, - PRISMAKIJKERS FOTOTOESTELLEN. - Alle soorten FILMS. Ontwikkel en AFdrukinrichting. Gratis onderricht. Zaterdagmiddag a.s. zullen de finales plaats vinden. Zaterdagmiddag om 2 uur zullen de Schoolwed strijden worden voortgezet met de finales van 1932. Van de 8 schoolelftallen, Wieringerwaard. Winkel, Oudesluis, Schagerbrug, Schagen b, Schagen a, Cal lantsoog. Lutjewinkel zijn er nog vier over, te we ten: Schagen a, Schagen b, Lutjewinkel en Callants- oog. De demifinales hebben Zaterdagmiddag jl. olaats gehad. Lutjewinkel plaatste zich door" een 2—0 overwinning op Schagen b in de finale en Scha gen a door een 30 overwinning op Callantsoog. De finale vindt plaats a.s. Zaterdagmiddag om 3 uur tusschen Schagen a en Lutjewinkel a De beide verliezers Schagen b en Callantsoog zul len den strijd om 2 uur aanbinden voor den dorden en vierden prijs. We hopen dat het Zaterdagmiddag mooi weer zal wezen, zoodat de jongens eens kunnen genieten. Door verstikking om het leven gekomen. Dinsdagnamiddag heeft zich aan de Kloigroeve op den. Kaldenkircherheide te Tegelen een tragisch on geval voorgedaan, waarbij het 10-jarig zoontjo van den hoer van Gessen het loven verloor. Toen het jongetje, dat 's middags na schooltijd buiten was gaan spelen in don loop van den avond nog niet in de ouderlijke woning was teruggekeerd, waarschuwde men de politie on ging men op onder zoek uit. In de nabijgelegen kloigroeve op do heide werd de kleine gevonden geheel onder de klei bedolven. Een omgeslagen kleilorrie lag naast hem. De onmiddel lijk ontboden geneesheer kon slechts den dood ten gevolge van verstikking constateoron. Het ongeval moet zich ongeveer als volgt hebben toegedragen. De jongen is op den rand van een vol geladen kleilorrio gaan zitten en heeft zich op dit wagentje langs do helling van de kleikuil naar be neden laten glijden. De lorrie is hierbij gekanteld en de jongen heeft de volle lading zware klei over zich heengekregon. EEN ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK IN POLEN. Op het vliegveld bij Wilna is gisteren een ernstig vliegtuigongeluk gebeurd. Een oefenvliegtuig is even na het opstijgen gevallen. De beide inzittenden wor den zoo ernstig gekwetst, dat er weinig kans is hen in het leven te houden. Toen het vliegtuig van het vliegveld vertrok, werd een arbeider door de wielen gegrepen, tegen den grond geslagen en gedood. DE MOORD OP 16-JARIG MEISJE TE NAALDWIJK. Dader verminderd toerekeningsvatbaar? Het psychiatrisch onderzoek naar degeestvermogens van den 22-jarlgen; letterzetter De B.. die is gearres teerd In verband met den moord op de 16-jarige Coba van der K. te Naaldwijk, ls thans beëindigd. De beide psychiaters, dr. Scholtens en dr. Gerritsen, concludeeren in hun rapport tot verminderde toereke ningsvatbaarheid. PLEEGOUDERS VOOR DUITSCH KIND GEVRAAGD Een waarschuwing. In verschillende bladen komen advertenties voor, waar- In pleegouders worden gevraagd voor een Dultsch bui ten-echtelijk kind tegen ruime vergoeding Ineens. Vermoedelijk heeft men hier te doen mét een welbe kende poging tot oplichtlng.Nadat gegadigden, verlokt door de in uitzicht gestelde storting van een som in eens, een zeker bedrag hebben betaald voor zg.n. lnfor- matlekosten, hooren zij niets meer. Gegadigden worden aangeraden, niet op dergelijke aan biedingen in te gaan, althans zich tevoren om inlich tingen te wenden tot den Armenraad te Amsterdam, resp. den Armenraad ter plaatse. PRODUCTIEBEPERKING IN DE STEENINDUSTRIE. Verder gaande maatregelen onvermijdelijk. V.D. verneemt uit Arnhem: In de te Arnhem gehouden vergadering van de com missie van Nederlandsche Steenfabrikanten, onder lei ding van dr. A. R. Zlmmermann, werd geconstateerd, dat de ontwikkeling der toestanden in de steen-indu strie van zoo'n ernstigen aard is, dat verder gaande maatregelen tot beperking onvermijdelijk zijn, zoowel wat metselsteenen als wat straatklinkers betreft. In de verschillende groepen, waarin het bedrijf in Nederland is georganiseerd, zal over den omvang en de methode der beperking overleg worden gepleegd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7