De heer A. de Ridder 25 jaar Secretaris der gemeente Winkel. Dinsdag 3 Mei 1932. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9065 Êen grootsche huldiging - Het was dan Maandag 2 Mei, 25 jaren geleden dat de jeer A. de Ridder als secretaris der gemeente Winkel werd beëedigd, een feit hetwelk in een expresselijk daar toe belegde raadsvergadering op dezen dag werd her dacht. De raadszaal had weer een fleurig aanzien en er was zeer groote belangstelling. Naast het college van Burgemeester en Wethouders waren ook de raadsleden aanwezig, met uitzondering van den heer Kamp. Voorts zien we aanwezig Mevrouw Kos ter, echtgenoote van den burgemeester; de heer G. J. Lovink. burgemeester van Anna Paulowna, de heer Mr. D. Breebaart Kz., burgemeester van Callantsoog en diens echtgenoote, de heer C. Keijzer, secretaris der ge meente Anna Paulowna, de heer G. Nobel, ontvanger der gemeente Winkel, benevens de overige ambtenaren en beambten dezer gemeente, de heer Span, hoofd der school en het onderwijzend personeel, de heeren Daalder en Wijker. van Den Helder en vele familieleden, vrienden en kennissen. Het is te kwart voor elven als de jubilaris per auto van huis afgehaald met zijn vrouw en kinderen op het raadhuis aankomt en de familie de Ridder daar met bloemen door Mevrouw Koster wordt verwelkomd. Als allen een plaatsje hebben veroverd, neemt de heer Koster, burgemeester van Winkel, het woord Namens den gemeenteraad. Spr. voert het woord namens de gemeenteraad en zegt daarbij het volgende: Dames en Heeren. 't Is mij een genoegen U allen op dezen feestdag har telijk welkom te heeten. De Raad dezer gemeente gaf mij de eer den jubilaris den heer A. de Ridder namens haar geluk te wenschen met zijn 25-jarig ambtsjubileum. De belangstelling van allen die hier tegenwoordig zijn, doet ons groot genoegen en zeker niet het minst de aanwezigheid van U. Mevrouw de Ridder en de kin deren van uit het gezin. Snel volgen elkaar de feestelijke gebeurtenissen in deze gemeente op, waren wij hier den 2en April aanwezig om onze gelukwenschen aan den gemeenteontvanger, den heer Nobel aan te bieden, maakten we voor enkele dagen 't zeldzame feit mede, dat een paartje 70 jaar ge huwd was, en intuschen weer enkele anderen volgden die 50 jaar getrouwd waren, vandaag toch is de dag. vaarop 9nze secretaris zijn 25-jarig jubileum viert. Bij het naslaan der notulen van de Raads- Brgadering van 13 Maart 1907 bleek dat de toenmalige ecretaris der gemeente Winkel, de heer J. Knecht was overleden. Ter tijdelijke vervulling van de opengeval len plaats had de heer C. Keijzer. de tegenwoordige secretaris der gemeente Anna Paulowna zich bereid willig beschikbaar gesteld. In de vergadering van den tweeden Mei 1907 werd met algemeene stemmen de heer A. de Ridder, werkzaam aan de gemeentesecretarie te Velsen tot gemeentesecre taris van Winkel benoemd. Met de nog steeds bestaande groote ijver begon de nieuwe functionnaris den arbeid. Eene arbeid die in den loop der jaren ontegenzeggelijk in buitengewone mate de belangen der gemeente Winkel heeft hoog ge houden en behartigd. 't Is geachte jubilaris een zeer lange reeks van klei nere en grootere zaken die door U behandeld zijn gewor den. Gemakkelijke zoowel als zeer moeilijke en ingewik kelde vraagstukken passeerden U. dit toch is mij maar al te duidelijk uit de in archief berustende verslagen, notulen enz. gebleken. Onwillekeurig ten gevolge hebbende, dat ge gijt inge groeid in zoovele dingen, betreffende gemeente en bur gerij, dat ge wat men noemt elk hoekje en gaatje kent niet.alleen van 't gemeentelijk gebied en hare bewoning, maar ook van het wel en wee van vrijwel heel de bur gerij. Wat zijn er van de laatsten niet een buitengewoon groote massa in het afgelegde tijdvak voor U verschenen Mede ook als gevolg van uwe functie als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Hoe velen arriveerden niet op uw kantoor, vervuld van blijdschap door de geboorte van een nieuwe wereldburger, die alras door u netjes werd ingeschreven in de geboorteregisters. Welk een aantal jonge en oudere paartjes werden door U eerst ingeschreven omdat ze U kwamen vertellen dat ze een huwelijk wenschten aan te gaan. En hoe juist in den toon volgde door u op den trouwdag de voorlezing der huwelijksacte. Ook weer, de talrijke inschrijvingen van het heengaan van zoovelen. waaronder o zoo velen wiens levenstaak veel te vroeg eindigde. Waren het in de eer ste gevallen vroolijke gelukwenschen, in 't laatste geval waren 't woorden van hartelijke deelneming, die de ambtenaar van den Burgerlijke stand deed hooren. Hoevele naast genoemde gevallen In uw kantoor dien den te verschijnen voor alle mogelijke in verband met den dienst staande zaken is gerust niet te schatten, "töar een massa zal 't zijn geweest. Want niet waar, de ^ftwezige vakgenooten weten dit maar al te zeer. een secretaris ten plattelande, niet beschikkende over amb tenaren in gesepareerde afdeelingen, heeft te verwerken Blies en op dit woord leg ik den specialen druk, wat voorkomt. En dit is niet weinig. Gelukkig de gemeente ■ie als de onze iemand heeft die in staat is al wat voor- °Bit te brengen in den juisten lijn en uit te voeren zoo- jjs het dient uitgevoerd te worden. Evenals vorige maand wer<J uiteengezet begon ook met den heer de lader de functie op een zeer laag salaris en steeg dit BUgzamerhand totdat de voorstellen van de Gedepu- eerde Staten dezer Provincie werkelijkheid werden en ean inderdaad zeer gunstig salarispeil werd verkregen. Inderdaad doorleven we thans weer een drukkenden M, de als dat voortgaat, onwillekeurig terug zal slaan ®P lederen burger zonder onderscheid, 't Zal U, jubi- gaan, als elk ander redelijk denkend mensch, dat 8ij U zult aanpassen aan datgene wat noodzake- mocht worden. Moeilijke tyden maakte U eerder in de periode in en na de oorlogsjaren, waarin °?r van de hoofdambtenaren groote werkkracht in ook6 vreenKie omstandigheden gevraagd werd. En nU n°s 'aten zicb weer ernstig gevoelen de gevol- f van den grooten wereldbrand, die zoo langzamer- slat? geheel den handel en den arbeid lam heeft ge- Plicht1' ^at °ns voort&aan in de vervulling onzer heden611' ^oop op sPoedigen keer der omstandig- J* van secretaris komt mij voor, moet u aa.nge- pp- n Z1^n' &etuige toch het groot aantal vereenlgin- waarvan gij de secretaris zijt. De heer De Ridder aan zijn werktafel op het gemeentehuis. Hierbij niet te vergeten dat het secretariaat der Af- deeling 't Noorden van den Bond van Gemeente-ambte naren zoowel als van de Vereeniging van Burgemees ters en Secretarissen in. het Kanton Schagen, door u wordt waargenomen, en wel op een wijze waar wij, ambtgenooten, met respect op neerzien. Zij, geachte jubilaris, die weten wat er op een ge- gemeente-secretarie passeert, 't zij in een kleine of grootere gemeente, maar speciaal ook hier in deze gemeente, kunnen zich maar al te wel voorstellen dat ik hier op dat oogenblik mijn groot respect voor Uwen arbeid uitspreek. Wij mogen gerust voor oogen houden de moeilijk heid juist in gemeenten met weinig administratief personeel, om bij te zijn, en vooral om bij te blijven in alle vraagstukken die zich voordoen. Hoe weinig soms ook, toch staat vast dat alle gevallen ter grootere se cretarie ook passeeren ter kleinere. De wetten-regen, als ik dit maar zoo aanduiden mag, de slagregen van voorschriften en niet te vergeten de stortregen van steeds wisselende redactie der voor schriften, eischen een buitengewoon serieus bijhouden. En wee dengene, die dat niet bijhoudt en bestudeerd, want dit alleen kan brengen grooten last en onge schiktheid bovendien. En gelukkig, wees gerust, wij zijn met u in dezen safe. Uwe vaardigheid met de pen. de snelheid waar mede de debatten worden neergeschreven, en de juiste wijze uwer notuleeringen zijn bekend en verdienen waardeering. Uw werk in 't Algemeen Burgerlijk Arm bestuur als secretaris, maar niet minder als lid met een helderen kijk op de in dat college veelvuldig voor komende moeilijkheden, dient door mij met een enkel woord gi waardeerd te worden. Welke vereeniging profiteert niet van de werkzaam heid van den alom verschijnenden secretaris, want dit is hij voor zoo velen. Met hoeveel belangstelling wordt niet gegrepen naar de verslagen die uit deze gemeente van Uwe hand in de bladen verschijnen. In den meest uitgebreiden zin worden onze raads leden bedeeld met de gegevens van aanhangige voor stellen, zoo zelfs dat de besprekingen daardoor zeer bekort worden en verdere toelichting van de zijde van den Voorzitter haast overbodig wordt. Er zijn vele en groote werken uitgevoerd in den tijd dat U hier werkte. En, nietwaar, elke zaak, vraagt nieuwen arbeid en heeft uitbreiding der werkzaamhe den tengevolge. De vloed van inkomende en uitgaande papieren wordt steeds grooter, maar gelukkig, met opgewekt heid worden ze verwerkt. Doet gij dat nu alles alleen? Neen, nietwaar zoo is 't nu niet heelemaal, er wer ken er met u en door u. De geest van opschieten is aanstekelijk en zeer zeker voor den ambtenaar, die onder u moest werken, een pracht-leerschool. Vanaf 2 Mei 1907 werkte de jubilaris onder Burge meester J. Koomen Hz., die helaas in de maand Ja nuari 1926 kwam te overlijden. Den 16en Maart 1926 deed ik hier mijn intrede als Burgemeester en werkte ik dus tot heden ruim 6 jaren met u samen. En hoe? Daarover kan ik gelukkig niet anders dan lof uit spreken. Er kwamen in dit tijdsverloop zeer belang rijke zaken aan de orde en veel overleg had tusschen ons beiden plaats. Beiden bezield met deze gedachte, de belangen der gemeenschap te behartigen, waardeerden wij elkan ders meening en bereikten steeds een gezonde overeen stemming. Ik had aan u steun en naar ik vertrouw, ook u aan mij, doch dit staat vast, vanaf den eersten dag groeide mijn respect voor Uwe werkkracht en zeg ik u dank voor uwe aangenam esamenwerking. Velen gingen, gedurende uwe ambtsvervulling hier henen mannen en vrouwen met harten, die warm klopten voor de belangen dezer gemeente. Menschen uit eiken rang stand, waarvan over menigeen in de verslagen van den Raad door u met waardeering wordt gewaagd. Onze gemeente kan zich gelukkig achten met uwe belangstelling voor zoovele algemeene zaken en ik hoor uwe vrouw dan ook zoo nu en dan zeggen, wel man, heb je nu al weer vergadering, je bent pas thuis. En zoo is het inderdaad, het vergaderen, Mevrouw, zit die man van u zeker in het bloed. Rest mij thans een woord va ngelukwensch aan U, Mevrouw en de kinderen. Namens den Raad der gemeente spreek ik den wensch uit, dat het U allen met Uw man en papa goed moge gaan. En hoe zou 't anders kunnen nietwaar, de Raad der gemeente heeft gemeend u een blijvend aandenken aan dezen dag te moeten aanbieden. Wij hopen van harte, dat dit cadeau u welkom mag zijn en een goe de plaats in uwe woning mag verkrijggen. Als ge dan in schemerend licht van dit cadeau rustigjes mei uw vrouw, na den arbeid gezellig een kopje thee gebruikt, hopen wij zeer, dat u zoo nu en dan u nog eens her ineren wilt, dat Winkels gemeenteraad, U dit cadeau bestaande uit een mooie electrische schemerlamp, met tafeltje, aanbood, als blijk van waardeering voor Uwe bemoeiingen in het belag van ons allen. Zoo. besluit ik dan deze woorden met de herhaling van onze hartelijke gelukwenschen aan u en uw ge zin. Van harte hopen wij, dat uw kinderen uw voor beeld volgen, want menschen met zooveel arbeidslu»t en zooveel arbeidsvermogen, vinden altijd een goede plaats in onze samenleving. Als Burgemeester zal ik volgaarne den gemeenschap- pelijken arbeid als tot nu toe voortzetten en de ge meenteraad zal daarvan gaarne een lange reeks van jaren getuige willen zijn. Wij wenschen u tenslotte voorspoed en geluk in ge zin en arbeid en bieden u thans ons aandenken aan. Applaus. Op voorstel van den heer Koster wordt hierna een dronk gewi;d aan de gezondheid van den jubilaris. Van de medeambtenaren en de beambten. De heer Korver, ambtenaar ter secretarie, wenscht namens de medeambtenaren en beambten den jubilaris hartelijk geluk en biedt als blijvende herinnering aan dezen dag een keurig klok aan, terwijl hij de aanbie ding vergezeld doet gaan van de beste wenschen. Wat de jubilaris voor de organisaties was. Hierna wordt het woord verleend aan den heer C. Keijzer. secretaris der gemeente Anna Paulowna, die het volgende zegt: Geachte Jubilaris. Doordat de Voorzitter der vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in het Kanton Schagen door- omstandigheden, verband houdende met zijn gezondheid, tot zijn groote spijt verhinderd is hier tegenwoordig te zijn, wil ik thans een enkel woord tot U richten namens die vereeniging. Toen op 13 Maart 1920 werd besloten tot oprichting der vereeniging en daarna die oprichting is gevolgd, was het zeker geen toeval dat aan Uw handen het secretari aat werd toevertrouwd. Ik ben er van overtuigd dat dit het gevolg is geweest van de bekende toewijding waar mede U gewoon zijt uw werk te verrichten, doch ook zullen uw prettige omgangsvormen het zijne daartoe hebben bijgedragen. Sprak dus uit uw benoeming reeds waardeering en vriendschap, tijdens de vervulling van het „ambt" als ik het zoo mag noemen, zijn beide zoo mogelijk nog toe genomen. Het mag dan ook niet verwonderen dat de vereeniging op Uw ambtsfeest vertegenwoordigd is. Zij heeft daartoe tweeerlei redenen. In de eerste plaats is zij gekomen om aan U en de Uwen haar hartelijke gelukwenschen aan te bieden, met dezen gedenkwaardigen dag. en U toe te wenschen dat u de kracht en de lust moge behouden om nog vele jaren, met evenveel succes, als tot nu toe. uw betrekking van secretaris van Winkel te vervullen. In de tweede plaats om van de waardeering en vriend schap, waarvan ik zooeven getuigde te doen blijken, op een andere wijze dan alleen door een krachtigen hand druk. Krachtens besluit der vergadering (al staat dit niet in de notulen) zonder discussie met algemeene instemming genomen, moge ik U dit souvenir, bestaande uit vulpen en vulpotloor overhandigen Mogen deze voorwerpen nog lang dood U gehanteerd worden en U steeds een aangename herinnering zijn aan de goede en vriendelijke samenwerking in de ver eeniging van B. en S. in het Kanton Schagen. De heer Mr. D. Breebaart Kz. voert het woord als Voorzitter van de onderafdeeling „Het Noorden" van den Bond van Gemeente-ambtenaren, die daarbij op merkt. dat de jubilaris 24 jaren secretaris der onder afdeeling „I-Iet Noorden" is geweest en hoewel het dus vandaag niet het jubileum dezer vereeniging is, toch wilde de vereeniging met hare belangstelling niet achterwege blijven. Wat is in al dien tijd niet door den jubilaris verricht. Spr. herinnert aan den tijd dat om de ambtenaren was groote welvaart en topn door de organisatie gevochten is om belangstel ling voor hare leden, want temidden van de welvaart was de toestand van de ambtenaren zoo, dat daar schraalhans keukenmeester was. We wisten de sala rissen op peil te krijgen, zegt spr.. en hoewel thans de rollen nog niet zijn omgekeerd, toch hebben de ambtenaren thans een hetere positie, maar zullen wij ons hébben te wapenen tegen al te groote belang stelling voor ons. Spr. zal daar niét verder op in gaan. maar wijst er op, dat de ambtenaren werken voor de belangen der gemeenten en men moge be denken dat de maatregelen die ten behoeve van land- en tuinbouw en veeteelt worden genomen, op de schouders van den gemeentenaren komen. Maar spr. doet hierbij de verzekering, dat hoe de materieele positie der gemeenteambtenaren ook worde, zij ken nen hunne plicht en zullen trachten die plicht voor op te stellen. Spr. heeft gemeend, dit naar voren te moeten brengen, omdat de jubilaris als voorbeeld van plichts betrachting kan worden gesteld. U, mijnheer de Rid der, heeft steeds de belangen van het algemeen en de belangen van de gemeenteambtenaren in 't, bij zonder gediend. Wij, de onderafdeeling t Noorden" is U daar buitengewoon dankbaar voor en hoewel de bodem der schatkist van de onderafdeeling geen rijksdaalder liet zien, de leden hebben uit eigen por- temonnaie een stoffelijk bewijs van dankbaarheid willen geven en heeft daartoe een bloemstuk aan Uw huis doen bezorgen. Dat dit aan huis is bezorgd, vindt zijn oorzaak hierin dat gemeend werd dat die teere palm en teere bloemetjes hier niet mochten verwelken in de zaal, doch dat zij in tegendeel moes ten blijven bloeien tot in lengte van dagen. Wij wen schen U en Uw gezin van harte geluk en wenschen U toe, dat U nog lange jaren in het belang van de onderafdeeling ,,'t Noorden" in het belang van de Nederlandsche ambtenaren werkzaam zult mogen zijn. De heer Daalder van Den Helder voerde het woord namens de afdeeling Noord-Holland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Spr. noemde den jubilaris zijn vriend, zijn broeder, immers zij waren als broeders vereenigd in den Bond van Gemeente ambtenaren. Hij wenschte den jubilaris hartelijk ge luk namens de afdeeling, die niet van alle jubilea in haar ressort notitie kan nemen, maar in dit speciale geval niet achterwege wilde blijven. Niet waar, de jubilaris was al 24 jaar secretaris van de onderaf deeling Het Noorden en de samenwerking daarmee en met den jubilaris zelf was steeds een vriendschap pelijke en aangename geweest. Het werk van den heer De Ridder was steeds hoogelijk gewaardeerd en daarom bood de afdeeling Den Helder een mooi bloemstuk aan als bewijs daarvan. De heer Wijker sprak namens de onderafdeeline Den Helder en memoreerde hoe het. bekend worden van dit jubileum op een het vorige jaar te Winkel Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel cegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.65 per flacon. gehouden feestvergaderïng de aanleiding was geweest tot. de belofte dien dag present te zijn. Beloften verva gen wel eens, maar dit was nu niet het geval, vol waardeering en erkentelijkheid als men was voor het werk en den persoon van den heer De Ridder. In den loop der jaren is tusschen Het Noorden en de onderafdeeling Den Helder een band van vriendschap ontstaan en daarom wilde men vandaag een blijk van vriendschap geven. Wat het zijn zou? Liefst iets specifieks Helders. Spr. kon moeilijk komen met. eeu mand poonen of pietermannen, maar daar't hart van den jubilaris reeds eerder naar Den Helder was uit gegaan, immers zijn vrouw was een volbloed Helder- sche, zou het blijk van waardeering iets zijn dat aan Den Helder moest, herinneren. Spr. bood een foto aan van de Heldersche Zeewering, toen ze in 1929 dik in het ijs zat. met een gezicht op Huisduinen. De heer Span, hoofd der Uloschool, sprak namens het onderwijzend personeel en wees er op dat reeds in verschillende toonaarden waardeering was uitge sproken voor het werk van den heer De Ridder. En waar het onderwijzend personeel veel en op verschil lende wijzen daarvan profiteerde, wilde het op een dag als vandaag niet achterblijven. Spr. bood als blijk van erkentelijkheid een rooktafel aan en meen de dat in aansluiting met het cadeau der gemeente, de jubilaris zittende met zijn vrouw en gezin onder de schemerlamp, dan ook alleen volop van zijn rusturen zou kunnen genieten als daarbij 'n goede sigaar niet ontbrak. Spr. hoopte dat de jubilaris nog lange jaren van dit cadeau zou mogen genieten en zich dan ook de hulde van het onderwijzend personeel zou her inneren en daaruit concludeeren dat. het zijn werk waardeert en hem een goed hart toedraagt.. De heer Dekker, lid van den Raad. ilde nog een enkel woord zeggen, ook al had de Burgemeester na mens den Raad gesproken. Spr. was in 1923 lid van den Raad geworden en al spoedig kwam hij tot de gevolgtrekking hoeveel genot en steun men als zoo danig kan hebben van de adviezen en voorlichting van den gemeente-secretaris. Als spr. ophelderingen noodig had, iets wilde weten, de ontvangst ten raad- huize liet niets te wenschen over, men'was tegemoet komend en de toon steeds hartelijk en vriendschap pelijk. Spr. noemde de taak van een raadslid niet ge makkelijk, maar op deze wijze werd ze veel verge makkelijkt. Spr. eindige met den wensch, dat de ju bilaris op dien weg zou voortgaan en de Raad en zijn familie nog langen tijd daarvan getuige mogen zijn. De verschillende redevoeringen werden steeds door applaus onderstreept. Toen nam de jubilaris het. woord en zei de dat liet niet gemakkelijk was om jubilaris te zijn, want de be wijzen van belangstelling en waardeering waren over weldigend. Spr. herinnert er dan aan, hoe 25 jaar ge leden de tafel, waaraan de heer Keizer van Anna Pau lowna aan de eene zijde zat en spr. aan de andere zijde, stond waar nu de publieke tribune is. Er werd gesproken over den aankoop van een nieuw tafella ken en toen werd de secretaris beëedigd. Ik hel» den eed toen moeten afleggen dat ik zou doen alles wat in hot belang der gemeente zou zijn. Ik geloof niet dat. ik dat. al die 25 jaar heb gedaan, ik héb wel 25 jaar gewerkt, maar ik zal het. ook wel eens ver keerd hebben gedaan. Wel heb ik mijn werkkracht gegeven in het belang der gemeente zooveel ik maar vermocht. Ik ben met mijn werk niet binnen deze muren gebleven, maar heb ook daar buiten aan ver schillende zaken het algemeen belang betreffend, mo gen meewerken. In dien tijd, 25 jaar geleden, werkten wij ook reeds aan de organisatie en vanaf den be ginne heb ik mij op dat terrein bewogen en daarom, doet,.het mij goed dat op deze bijeenkomst ook in dien zin woorden van waardeering zijn gesproken. Wij. hebben in die lange jaren schouder aan schouder ge staan om de belangen der gemeenteambtenaren te verdedigen. Dat was niet gemakkelijk, maar het is ons mogen gelukken in onze positie veel verbetering te krijgen. Van verschillende zijden heb ik blijken van vriend schap, erkentelijkheid en waardcering mogen ontvan gen, cadeaux, bloemen, felicitaties, en in de streek van Den Helder tot Alkmaar ben ik langzamerhand bekend geworden en heb ik velen leeren kennen ei\ stemt het mij zeer dankbaar dat men mij op een dag als vandaag niet heeft vergeten. Maar ook van ver daarbuiten zijn mij blijken van belangstelling go- zonden en spr. noemde Amersfoort, waar de zetel is van den Bond van Gemeenteambtenaren. Spr. laat de verschillende gelukwenschen in deze bijeenkomst ontvangen, de revue passeeren en brengt dan in de allereerste plaats dank voor wat de Burge meester namens clen Raad heeft gezegd. Spr. is daar zeer dankbaar voor en spr. uit zijn genoegdoening over de verhouding die er bestaat tusschen hem en den Burgemeester, een verhouding die niet te verbe teren is. De jubilaris richt zich vervolgens tot den heer Kei zer en herinnert aan het vele werk samen verricht in de afd. N.H., om daarna den heer Breebaart als voor zitter van Het Noorden te bedanken. Daarvan is spr. met burgemeester Breebaart van Hoogwoud de op richters geweest. Sm-, herinnert hoe in die vereeni ging geijverd en gewerkt, is. voor cle positie der ge meenteambtenaren en dat hij onder de leiding van voorzitters als burgemeester Lovink, Wijdenes Spaans en anderen heeft mogen meewerken aan verschillen de belangrijke vraagstukken. Spr. wijst nog op cle laatste vergadering, waar de salarisregeling is besproken en toen heeft spr. gezegd: laat ons probeeren te behouden wat te behouden is, maar aan de andere zijde denken om de verplichtine te vervullen die wij op ons genomen hebben. Den heeren Daalder ert Wijker brengt spr. eveneens in goed gekozen woorden zijn dank, toont zich erken telijk voor de vriendelijke woorden en het cadeau van het onderwijzend personeel, bedankt clen heer Dekker voor zijn vriendelijke woorden, om daarna een apart woord te wijden aan het cadeau dat hij gekregen heeft van de verdere beambten der ge meente. Spr. ziet daar een zekere opzet in dat men hem een klok heeft gegeven Hij is toch een man van de klok en eischt dat ook van de andere employé's. Spr. weet dat deze klok in zijn huiskamer hem straks meermalen zal herinneren aan cle zoo aangename samenwerking met hen. Ten slotte zegt spr., dat de belangstelling hem op dezen dag overweldigd heeft en dat hij in groote dankbaarheid en erkentelijkheid zich dat steeds zal herinneren. Hiermee was het officieele gedeelte achter den rug en bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen. (Zie voor het vervolg elders in dit blad.JJ

Schager Courant | 1932 | | pagina 13