L Uit onze Omgeving. Coop. Boerenleenbank te Wieringen. Tenniswedstrijd. „S c h a g e n"-n i e u w s. GOUDEN KRUIS 4 1 1 DEN BEIDER B. en W. alhier hebben aan den Gemeenteraad voor gesteld, de salarissen van den Burgemeester en de Ont vangers en Secretarissen in verband met de crisis-be zuinigingen te verminderen met een nog nader vast te stellen bedrag. Naar wij vernemen is de toestand van den gevallen vliegenier Beek gunstig, ofschoon zijn been geampu teerd zal moeten worden. Een geval van gasverstikking. Een geval van gasverstikking, dat nog op 't kantje af goed is afgeloopen. heeft zich alhier voorgedaan. Een en ander vond plaats in het huis van den heer R.. woonachtig in de Piet-Heinstraat. Reeds enkele dagen waren werklieden van de Gasfabriek bezig geweest de leidingen onder en boven den grond te inspecteeren. daar er van lekkage sprake was. Vrijdagmorgen nu ontwaakte om ongeveer 8 uur een der zoons, die boven sliep, en bemerkte ^adelijk dat er iats niet in den haak was. Hij had hei benauwd en rook het gas. Naar beneden gaande, vond hij daar zijn vader en moeder, beiden in een toestand van bewusteloosheid. Nadat hij eerst z'n broer gewekt had, die evenals hij boven sliep, haalde hij assistentie bij de buren. Alles werd opengegooid en een dokter gealarmeerd. Deze ver scheen spoedig en constateerde dat van de twee be dwelmde menschen de man er het ergst aan toe was. Er werd zelfs voor diens leven gevreesd. Oogenblikke- lijke opname in het marine-ho9pitaal was noodzakelijk. Wat de vrouw betreft, deze is weer zoo goed als her steld. de man evenwel zal nog eenige dagen in het hos pitaal moeten vertoeven. De pas geopende speeltuin „Oude Helder", heeft reeds «en ongeluk op haar zwarte lijst moeten boeken. Donderdagmiddag na schooltijd, was een groepje kin deren bezig zicih te vermaken, toen plotseling een meis je, A. Bregman. haar voet in een schommel verwarde. Door diverse manipulaties gebeurde het, dat haar been brak. Het jeugdige slachtoffer is naar het hospitaal ge transporteerd. Auto-botsing bü Doggersvaart. Zaterdagmorgen botsten de auto's van de heeren Va der (met zand geladen) en van Son (met melk) bij Doggersvaart tegen elkaar. Een en ander werd veroor zaakt door het passeeren van de brug naar Julianadorp. Op een haar na was de eene auto nog in de vaart gereden ook. Vechtpartij MatrozenMariniers. Vrijdagavond: de marine ontvangt het „katje", ofte wel tractement. Door een min of meer groot aantal van 't bovenstaande gilde wordt genoemd .katje" nog wel eens gebruikt om het „week-end" met spiritualiën te bevloeien. Op den. Kanaalweg waren zoodoende een partij mariniers en matrozen slaags geraakt en rake klappen werden van beide zijden geïncasseerd. Edoch, een der vechtersbazen kreeg zoo'n enormen „optater", dat het noodzakelijk bleek hem de dichtstbijzijnde apo theek binnen te dragen. Hiervoor zorgden enkele vrede lievende buj-gers. Later is 't slachtoffer, dat vrij ern stig gewond is, naar het marine-hospitaal getranspor teerd. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zondag gaf de Gemengde Zangvereeniging „Excel sior'' alhier, directeur de heer J. Hovenier, een uit voering in het lokaal van den heer Pijper. Aangevangen werd met „Jantje in Modderstad", een kindcrzangspel, uitgevoerd door het Kinderkoor. In Modderstad spelen en „zingen" een schare vuile, ha- velooze kinderen op straat, als daar Jantje verschijnt, een jongetje, dat pas in de stad is komen wonen. Dit nette ventje wijst de jeugd op haar vuilheid en slordigheid, maar wordt natuurlijk uitgejouwd. Jan tje geeft echter den moed niet op en weet met be hulp van enkele kooplui in zeep, kammen, sponsen en kannen weldra de bende te veranderen in nette kinderen. Een reuzeomkeer! In het laatste bedrijf wordt Jantje te midden der herboren schare, thans bezig met verschillende huiselijke bezigheden, be wierookt. Dit bedrijf werd na daverend applaus ge bisseerd. Met vuur werd door de meisjes gezongen en gespeeld. Ofschoon waarschijnlijk wel noodzakelijk, was toch vaak de begeleiding hinderlijk sterk. Na de pauze zong het zeer gedunde Zangkoor eeni ge nummers voor Dames- en Gemengd Koor. Vooral „Aan de Maan" met sopraan-solo van Rusting, vol deed goed. Ook „Laatste Zonnestraal" van Paarde- koper, klonk mooi. Als altijd werd met ambitie door de leden gezongen, doch de qualiteit kon niet geheel de quantiteit vergoeden. Aan het slot wekte de ijverige directeur de burgerij op, zich aan te melde nals werkend lid der vereeni- ging- Een net, gezellig bal na. Z IJ P E* 'T ZAND. Een zeer merkwaardig ongeval heeft zich Zondag avond gedurende de toen heerschende onweersbui op den Rijksweg te Kolksluis voorgedaan. De heer Kalf, wonende Spoorgracht Den Helder, keerde per luxe Chevrolet van Hoofddorp naar huis terug, toen hij ter hoogte van voornoemde plaats door den luchtdruk van een vlak langs schietende bliksem straal van achter zijn stuurwiel achter in den wagen werd geslingerd. De auto schoot hierna door het ter plaatse staande hek het bouwland in en sloeg over den kop. De heer K. bekwam hierbij door de breken de ruiten een nogal flinke dij beenwond, terwijl zijn mede inzittende vrouw en dochter er met den schrik afkwamen, hoewel die schrik voor de vrouw zich ernstig liet aanzien, zóó zelfs dat we vernamen dat zij vier uur na het gebeurde haar geheugen nog heel kwijt was. De juist passeerende arts Dr. Bakker van Den Helder, verleende de eerste hulp en nam de slachtoffers tevens met zijn wagen mee naar Den Hel der. De auto was ook flink beschadigd en is daar om naar Garage Johannes alhier gebracht. AUTO-ONGEVAL. Vrijdagavond heeft op den Rijksweg, even voorift den Kolksluis, een nogal ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een groote 6-persoons auto van den heer P. Dekker van den Helder, waarin waren gezeten de eigenaar, diens chauffeur en een kostganger kwam met een snel heid van pl.m. 45 K.M. vanuit de richting Alkmaar. Door het regenachtige weer was de weg glad en het uitzicht slecht. Door deze laatste omstandigheid heeft de chauffeur bij het naderen van den vrachtrijder Smit, vanuit den zijweg bij het zg.n. blauwe hek, deze reeds dichterbij gewaand dan in werkelijkheid 't geval was. De bestuurder heeft daarom waarschijnlijk nogal flink geremd, wat hem op den gladden weg noodlottig werd; de wagen raakte aan het glijden van den eenen kant vand en weg naar den andere en sloeg tenslotte met een smak over den kop, waarna hij vlak bij den water kant bleef liggen. De heer D. en diens chauffeur kwa men er hierbij goed af, doch de kostganger was er slechter aan toe, deze had n.1. in den hals twee groote sneden van resp. pl.m. 10 en 7 cH. lengte door het ver brijzelde glas opgeloopen. Per langs komende auto Is het slachtofer, dat vreeselijk bloedde, direct naar den dokter te 't Zand gebracht, doch daar deze juist afwezig was, door den uit Schagen ontboden geneesheer Dr. v. d. Sluis, verbonden en daarna naar den Helder vervoerd. De auto was zwaar beschadigd en is pas later naar den Helder gesleept. Algemeene vergadering op Zaterdagavond 1.1. in lo kaal C. Scheltus te Hippolytushoef. Aanwezig 69 leden. Tot secretaris dezer vergadering wordt benoemd deer His Wilms. De heer C. J. Bosker zegt de aanwezigen hartelijk welkom en het doet spr. genoegen dat de aanwe zigen zooveel belangstelling in onze bankzaken stel len. Het is niet onder de gunstigste omstandigheden dat we nu bijeen zijn. Immers 1931 is niet een jaar geweest waarop valt te roemen. In alle kringen heeft de malaise haar intrede gedaan, doch vooral is dit het geval bij de boeren Het is spr.'s bedoeling niet een klaaglied aan te heffen. De crisis laat zich hier niet zoo zeer voeln als elders, doch ook bij de boeren wordt ze hier wel gevoeld. Het bedrijfsleven de bank behoeven we niet onder de noodlijdende te rang schikken. Als wen de laatsten tijd de couranten berichten nagaan, lezen we nogal eens van banken welke hare betalingen staken. Bij ons behoeven we daar gelukkig niet bang voor te zijn. De toestand bij ons is zoo gezond als het maar kan. De Centrale Bank gaat zeer voorzichtig met geld om. Verschillende voorschotaanvragen welke door het bestuur van on ze instelling werden toegewezen, werden door de Centrale Bank afgewezen. Dit was voor het bestuur en den Raad van Toezicht soms niet prettig en werd soms gedacht, dat het recht uit handen werd geno men. We moeten toch toegeven dat de voorzichtig heid. welke de Centrale Bank betracht, wel goed is. Spr. noemt dan gevallen van Nutsspaarbanken waar alle spaargelden werd opgevraagd, doch dat zij tot het laatst toe konden uitbetalen, dat lijkt op gezond heid. Als een run op onze bank zou plaats hebben, zouden we ook aan onze verplichtingen kunnen vol doen en dat is rustige politiek van het hoofdbe stuur. Men ziet hoe een vertrouwensbank de onze is en uit dit blijkt dat de boerenleenbank een onmisbare schakel is in onze samenleving. De bank heeft een groote werkkring ontwikkeld. Spr. verklaart hier mede de vergadering voor geopend. Volgt voorlezing der notulen van de vorige ver gadering. De toen benoemde secretaris heeft bericht van verhindering gezonden. De heer C. J. Bosker leest daarom de notulen voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. De kascommissie heeft op de rekening bij het na zien daarvan geen op- of aanmerkingen te maken, wat bij monde- van den heer E Huijberts wordt me degedeeld. De vergadering gaat er mede accoord dat tot goedkeuring van de rekening wordt overgegaan. De Voorzitter deelt vervolgens mede. dat helaas geen jaarverslag kan worden voorgelezen wegens ziekte van den kassier. Het spijt spr. zeer, dat de heer Spaander niet aanwezig kan zijn. Spr. hoopt op spoedige beterschap. De heer C. J. Bosker leest dan de rekening en ba lans. Wij vermelden daaruit: dat ontvangen is voor do spaarbank f418055.60, aan voorschotten is terug betaald f57985.86, dat ontvangen is in loopende reke ning f 415977.43. totaal is ontvangen f964765.80. Uitgegeven is totaal ook f964765.80, waaronder f217.30 afschrijvingen en op reserve gekweekte winst van f 4774.06. De uitstaande voorschotten beloopen f435989.40. het te goed in loopende rekening f 652172.42. Dc schuld aan de spaarbank is f 103o88S.30, dc schuld in loopende rekening f63201.61, saldo winst f 6160.43. Op- of aanmerkingen worden niet gemaakt ue winst wordt bij het reservefonds gevoegd. Wordt al gemeen goedgevonden. De rekening wordt aldus goedgekeurd. Volgt, verkiezing van een lid van het bestuur we gens periodieko aftreding van den heer J. Engel, en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens pe riodieke atfreding van den heer M. S. Bakker. De heer J. Engel werd met 60 de heer Bakker met 61 stemmen herkozen. Bij de verkiezing van twee plaats vervangende bestuursleden, wegens periodieke aftrc ding van de heeren S. J Koorn en D. Jac. Mulder, stelt de heer Bosker voor. deze benoeming bij accla matie te doen geschieden. De vergadering kan dit goedvinden, en zijn deze heeren alzoo benoemd. Allen nemen hunne benoeming aan. Volgt behandeling punten genoemd in art 34 der Statuten. Bij het punt vaststellen salaris kassier wordt even stilgestaan. De heer Bosker deelt mede. dat de omzet der bank ongeveer één millioen is geweest en dit in kleine be dragen omgezet veel werk met zich brengt. Daarbij is gekomen de Tarwewet, het inwisselen van cou pons enz. En noemt f 1500 salaris per jaar geen dik weekgeld. Het bestuur en de raad van beheer stelt voor het salaris te laten zoo het is, ook gezien de huidige omstandigheden. Allen voor. Wordt tevens voorgesteld de rentevoet te laten zoo die is cn wel voor: voorschot met borgeen VA hy potheek 4 scheepshypothcek 5 loopende reke ning VA Worden geen opmerkingen gemaakt. Rente spaargelden 3 Voorzitter vraagt de verga dering of ei4 mee accoord kan worden gegaan, dat deze rente, als het noodig blijkt te zijn. te wijzigen. Het bestuur vraagt vrijdom daarvoor, anders zou voor wijziging een vergadering moeten worden be legd. Allen voor. Wordt nog iets medegedeeld wat den vorigen keer verzuimd is te zeggen en wel: als een lid van Wie- ringen vertrekt naar elders, moet het lidmaatschap worden opgezegd. Dat lid kan dan in de plaats van vestiging weder lid worden. Het is nl wel gebeurd dat door één en denzelfden persoon gelden werden opgenomen bij twee banken. Dat wordt hiermede voorkomen. Wordt voorgesteld als leden af te schrijven J. D. Pool wegens vertrek naar Kolhorn. R. Windsma. idem naar Den Helder. T Claij, idem naar Scherpen zeel. Wordt goedgevonden. Alvorens tot de rondvraag over te gaan. worden door den heer Bosker mededeelingen gedaan omtrent stichting van een eigen kantoorgebouw te Hippoly tushoef. De werkzaamheden worden steeds druk ker en een eigen bankgebouw is wel noodzakelijk. Hippolytushoef is gekozen om in het midden der ge meente te zijn en is dan dan ook in het voordeel der leden. Er kunnen meer zitdagen worden gehouden. Het bestuur en de raad van toezicht vragen dan do machtiging der vergadering om met eventueele voor stellen voor den dag te komen. Voor te nemen be sluiten zal een algemeene vergadering worden be legd. De heer J C. Kooij vraagt dan of het een afzonder lijk bewoond gebouw wordt. Wordt bevestigend be antwoord. De heer J. C. dc Haan vindt het een pracht idee. dat het bestuur met zooti voorstel komt. Schagcrbrug heeft nu een eigen bankgebouw, waar van spr. hedenmiddag een afbeelding z-ag in de Schagcr Crt. De leden zullen er zeer zeker mede sympathiseeren. De Voorzitter deelt nog mede. dat het geen overmatig luxe gebouw zal worden. Bank zaken zijn geheim en een gehuurd gebouw voldoet ook eigenlijk niet. Het bestuur en dc Raad van Toe zicht zullen met voorstellen voor den dag komen. De rondvraag levert niets op. Namens bestuur en Raad van Toezicht sluit Voorzitter dan deze verga dering met dank voor de opkomst. DINSDAG 3 MEI 1932. V. O. J. B. Anna Paulowna, nam. 7.30 uur, Bijeenkomst. K O E r, R A S JULIANADORP. Zaterdagvoormiddag kwam de melkrijder R. d. V. met zijn vrachtauto het z.g.n. ..Zwarte Pad" uitgereden. Op de Doggersvaart kwam uit Westelijke richting een met zand beladen vrachtauto van den heer B. V. te Den Helder. Door een ongelukkige samenloop van omstan digheden geraakten beide voertuigen met elkander in botsing. De chauffeur van de zandauto. ziende dat de melkauto den weg opkwam, gooide het stuur om. met de bedoeling de daar ter plaatse liggende brug naar de Kortevliet op te rijden en zoo het gevaar te ontwijken. Door de plotselinge wending gelukte hem dit niet al te best, te meer nog daar het zand eenigszins verschoof en de auto naast de brug terecht kwam, doch gelukkig op het daar aanwezige betonnen muurtje bleef han gen. Door de verschuiving van het zand kon de chauf feur uit de cabine komen, omdat de deuren ge klemd zaten. Was de auto niet blijven hangen, dan had de chauffeur er zeer zeker het leven bij ingeschoten door verdrinking. Nu liep het goed af. Beide auto's stonden zoo ongeveer naast elkander, en was er eenige materi- eele schade, zooals ingedeukte spatborden enz. Door lossing van het zand, kon de auto weer op den weg ge bracht worden en is dit ongeval betrekkelijk goed af geloopen. Het bouwen van een burgerwoonhuis voor den heer A. Verschoor aan de Landbouwstraat alhier, is opgedra gen aan den aannemer J. de Graaf, alhier. Het was Zondag door het stralende voorjaarsweer daartoe uitgelokt, vrü druk op onze polderwegen en vooral in de omgeving waar zich de thans in bloei staande bloembollenvelden bevinden, die zich thans in allerlei kleuren aan onze oogen vertoonen. Fietsers, auto's en wandelaars genoten in het heerlijke voorjaars zonnetje van deze kleurenweelde, die langs verschillen de wegen thans is waar te nemen. Wil men echter een overzicht hebben waar zich de velden door onzen pol der verspreid uitstrekken, dan doet men goed een van de hoogste duintoppen uit te zoeken en van daar zijn blik over al die voorjaarsschoonheid te laten gaan. Dat is werkelijk de moeite waard. Op Zaterdag 7 Mei a.s. zal door het bestuur van den polder „Het Koegras" een stemming voor 2 Hoofdinge landen wegens periodieke aftreding van de heeren Jhr. W. Laman Trip en J. F. Roozen worden gehouden. Maandagmiddag kwam vanuit Den Helder een luxe Chevroletauto aangereden, die bij het Vliegkamp De Kooij gekomen, den Doggersvaartweg wilde oprijden. De bestuurster van deze auto heeft blijkbaar een en ander niet in haar macht gehad of was onbekend met de me chaniek, want inplaats dat de auto op den weg bleef rij- 'den, nam zij de richting van den waterkant en duikelde in de Doggersvaart en bleef liggen. Behalve de dame aan het stuur bevonden zich in de auto een heer en een kind. Door een der portieren, konden z\j den wagen verlaten, geholpen door inmiddels toegeschoten perso nen. Door de Fordkraanwagen van M. Smit is een en ander op het droge gehaald en weggereden. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. NIEü W E NlEDORP De uitslag van den vriendschappelijken kolfwedstrijd tusschen leden van Over de Helft alhier en van Volhar ding van Oudkarspel luidt als volgt. Nieuwe Niedorp: le serie 1474 2e serie 1495, totaal 2969 punten; Oudkarspel: le serie 1656, 2e serie 1590, totaal 3246 punten. Volharding heeft dus glansrijk ge wonnen met een puntemneerderheid van 279, CALLANTSOOO 1 Meifeest. Zaterdagavond 30 April vond in het. lokaal van den hoer P. de Haan alhier het 1 Meifeest plaats, georga niseerd door de afdeeling Callantsoog der S.D.A.P., de plaatselijke afdeeling van den Bouwvakarbeiders bond en die van den Landarbeidersbond. De heer S. Kooger. voorzitter der S.D.A.P.-nfdee ling, opende den avond met een woord van welkom, in 't bijzonder aan den spreker van dezen avond, den heer W. van der Vall uit Alkmaar. Spr. wijst er op, dat het Meifeest gevierd wordt over de geheele wereld. Het einddoel, dat het socia lisme wil bereiken is het vervangen van de huidige kapitalistische maatschappij door een socialistische. Spr. deelt mede dat er geen entrée is geheven en dat de kosten van dezen avond gedeeltelijk gedekt moe ten worden door de opbrengst van een taart, be schikbaar gesteld door den heer J. Beun. Dc taart zal Amerikaansch verloot worden. De spreker begint met tc wijzen op dc ontwakende natuur. Bij onze voorouders, de oervolken, beteeken- de dc maand Mei het afscheid van de koude dagen. De won wekt het nieuwe leven in de natuur, het geen feestelijk werd begroet Sinds 1890 is deze dag geworden de dag der arbeidersbeweging. Op het 1 Meifeest dragen de arbeiders de zon in het hart en de bloem op de borst. Op 1 Mei hernieuwen wc de gelofte, om te volharden in den moeilijken, doch schoonsten strijd voor een betere toekomst. Ons aantal neemt alle jaren toe De toestand wordt voor dc bezittende klasse steeds dreigender. Zij weet wat in het Meifeest ligt opgesloten. Het „Ontwaakt, verworpenen der aarde!is voor velen nog slechts een klank, doch het zal niet lang meer duren, of ook zij zullen optrekken met ons naar het licht van een nieuwen tijd! De weg is ech ter zwaar. Er zijn er. dien het te langzaam gaat. Zij willen feller strijd en langs korter wegen naar het doel. Als wij in hun voorstellen heil zagen, zeker zouden wij ze aannemen en uitvoeren. Vaak wordt ons gevraagd, wat wij nu wel tot stand hebben gebracht. In 1884 stelde de mijnwerker Dormois op het internationaal socialistisch congres te Brussel voor. om op 1 Mei telkenmale te demon- streeren voor den 8-urigen arbeidsdag en internatio nale verbroedering. De 8 urendag is gekomen. Met de verbroedering der volken is het minder gunstig gesteld. Wat er tegenwoordig op internationaal ge bied gebeurt, is een hoon aan dit woord. Spreker noemt eenige frappante voorbeelden daarvoor. We leven op 't oogenblik in een krankzinnige wereld. Als er vroeger een te veel geproduceerd was, gaf dit aanleiding tot spel, dafis en vroolijkheid. Thans beteekent overproductie armoede voor hen die de artikelen produceerden. Dan de techniek! Deze kan beteckenen welstand. Thans evenwel beteekent ze: vernietiging. Spr. noemt als voorbeelden het gebruik van graan en koffie voor het stoken der locomotieven. Is er dan geen be- hoefte aan die artikelen? Vraag het slechts aan de arbeiders in de werkverschaffingen! In dc banken liggen millioenen. Arbeidskrachten zijn er in over vloed. Geld en arbeidskracht worden echter niet sa mengebracht. De kapitalisten zijn hang geen divi dend te krijgen. Liever laten zij het geld renteloos bij de bankiers. Zoolang er geproduceerd wordt voor winst zal dit zoo blijven Ons doel is. dat alles komt ten goede aan de genieenschap. Spreker werkt dit nader uit. Er is werkloosheid. Toch is er werk in overvloed. Doch de productie moet gemeenschappelijk geschie den. Daarom eischen we een kortere werkweek, nj. van 40 uur. Ook tegen liet militairisme moet onzen strijd gericht zijn. Spreker wekt zijn toehoorders op dc komends meetings, in den a.s. zomer, tegen het militairisnn te bezoeken. Met nogmaals de noodzaak van eensgezindheid ou der dc aandacht te brengen, besluit spreker zijn rede, die onder doodsche stilte werd aangehoord. Een lan? durig applaus was zijn belooning. Ilicrna gaf het fanfarecorps eenige nummers t«t beste. De heer A. van Mecrtcn declameerde enkele i dezen avond toepasselijke gedichten. Een harteH applaus drukte de waardeering door het publiek f Tn de pauze werd dc taart verloot. De opbrengst was f 15.25. De heer C. Kater was 4 gelukkige winnaar. Na de pauze werd opgevoerd een tooneelstukje va» C. de Dood: „De wijze raadgever". De medespelenden de dames A. Kooger en M. de Haan ende heeren 1. Vos, S. Kooger en J. Beun, kweten zich onder lei ding van den regisseur, den heer A. van Meerten, uit stekend van hun taak. Vervolgens gaat de voorzitter over tot sluiting. Hi] doet een opwekking aan het publiek, om de jonge huisgenooten werkend lid te doen worden van het Fanfarecorps. Verder brengt bij alle medewerkers aan het welslagen van dezen 1 Mei-avond een woord van dank. In liet bijzonder aan den spreker en aan den heer P. de Haan voor het gratis beschikbaar stellen van zijn zaal. De 1 Mei-avond kan als zeer goed geslaagd worden beschouwd. De zaal was stampvol. Een gezellig bal besloot het feest, OPMEER Onze 17-jarige plaatsgenoot de heer G. Moeijes slaaf de dezer dagen le Amsterdam voor het diploma van het Instituut voor Handelswetenschappen. JULIANA II—S.T.C. L De tenniswedstrijd S.T.C. I tegen Juliana II tt Hoorn gespeeld, werd door Hoorn met 43 gewon nen. De uitslagen luidden: Heerensingle: Mr. S. A. Thomasz—Mr. J. .1 E. Buiskool: 8—C, 36, 36. D. Buiskool— Cht Nonnekes: 61, 36, 36. Daniessi ng 1 c: Mej. G. SchuurmanMej. El Igesz: 6—2, 7—5. Heeren dubbel: Mr. S. A. Thomasz en D. Bi kool tegen Mr. .T. A. E. Buiskool en Chr. Nonnekc 3—6, 2—6. Damesdubbel: Mej. M. Villema en mej. I. Ruijter Wildt tegen mej. E. Igesz en mej. A. Bi tjes Cd.: 6—2, 6—1." Gemengd dubbel: Mr. S. A. Thomasz-en G. Schuurman tegen Mr. J. A. E. Buiskool en E. Igesz: 6—2, 6—3. Mej. M. Tillema en D. Buiskool tegen mej. A. Boonl tjes Cd. en Chr. Nonnekes: 6—2, 6—4. Zondag a.s. speelt S.T.C. alhier tegen Smash ufl| Krommenie op het veld te Schagen. Hollandla a—Schagen a, 9-4 Dat hadden we niet gedacht, dat de Schagen a ad- spiranten van Hollandia a met 90 zouden verlieztt Hoe zat dat nu jongens? Deed het gemis van keeper Arnoldus jullie zoo zwaar aan dat Hollandia 9 matl het niet kon vinden? Enfin, jongens, den volgenden keer beter en dan jullie eens probeeren te winnen van de rood-witten. Afgesproken? T.F.C. a—Schagen b, 3-4 De jongste Schagcnaartjes deden het beter dan hun oudere vrienden. In een aardig partijtje voet bal. waarin door dc Schagenaartjes uitstekend sa menspel werd gegeven, wonnen ze met 43 van Twisk a. Vooral Frans Koomen kan op een aardigen wedstrijd terugzien. Hij smaakte het gen»»egen den Twiskkeeper driemaal het nakijken tc egven en z'n buurman Rempt maakte vlak in het begin de gelijk maker. Twisk kon keeper Dooves. die z'n debuul als keeper maakte, slechts drie maal passeeren, zoodat Schagen b won met 4—3. J— OUDESLUIS. DOSKO. I speelde Zondag te Kleinesluis tegen B. C. I voor het Gouden Kruis, doch verloor op het kan af met 10. DOSKO. II had op eigen terrein bezo van D.E.S. I van Barsingerhorn voor het Scnager ker-tournooi. D.E.S. wist al spoedig de leiding te men met 10, wat nader bleek ook het eenigste d<wj punt te zijn in dezen wedstrijd. Deze 10 overwinning van D.E.S. geeft goed de vffl houding weer, want D.E.S. was over het geheel ie#<V meer in den aanval. Alzoo geen beste dag van Dosk», Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) krijgt Dosko 1 zoek van K.S.V. 1 van Koedijk voor het Schager Bek" Tournooi. Dit kan wel een aardigen wedstrijd wordel tegen deze geheel onbekende tegenstander. Eerste ronde: Succes 1 B.K.C. 1 3 Sparta 2 5 Sparta 2 2 H.R.C. 3 H.R.C. 4 5 H.R.C. 4 2 Petten 1 7 Succes 2 Wieringerw. 1 8 Wieringerw. 1 1 B.K.C. 2 1 J.V.C. 1 1 D.O.SiCO. 1 4 (District Den Helder) Tweede ronde: l B.K.C. 1 2 Wieringerw. 1 3 Derde ronde; B.K.C. D.O.S.K. 1

Schager Courant | 1932 | | pagina 6