SPORT VAN ZONDAG V i e r-B o n d e n-W edstrijden. N.H.V.B. Promotiewedstrijden. Adam niet in het Neder 1. Elftal. Programma voor Donderdag 5 Mei. Uit Alkmaar en Omstreken. H.R.C. 2—D,T,S. 1. 2-4. Sportberichten uit Den Helder. De H.V.B. winnaar. De N.H.V.B. wint van L.V.B. De finale tusschen den I-I.V.B. en den U.V.B. is geen rfaaie wedstrijd geworden. Van beide zijden werd „hard" gespeeld. Tenslotte won de H.V.B. den wissel- prijs en de elf draagmedaillcs, door met 32 over de JjKerdammers te zegevieren. 'Het. N.H.V.B. heeft zich geducht geweerd en de ieidsche V.B. had tegen de „onzen" niet veel in te trengen. De rust ging in met 1—0. In de tweede helft maakte Ho-man er met een paar prachtige schoten, een uit een mooie pass van Schuit, 3—0 van en te gen het einde werd nog een vierde doelpunt gescoord. Hoewel de N.H.V.B. niet als overwinnaar uit den strijd kwam, mag toch van een goed resultaat ge sproken worden. Ongetwijfeld was het N.H.V.B. elf tal dat het beste spel heeft vertoond, daar was ieder liet over eens. Het is jammer, dat het in den eersten wedstrijd zoo is tegengeloopen. Het besluit van het tournooi was natuurlijk een diner, in hotel Zomerzorg te Leiden, waaraan alle spelers, officials enz. van de vier Bonden aanzaten en voorts nog o.m. als afgevaardigde van den K.N.V.B. 'de heer De Haan, door wien de prijsuitreiking is ver richt. Dat er nog een hartig woordje gesproken is door de diverse bestuursleden en dat men zich den gehcelen avond geweldig geamuseerd heeft, behoe ven we eigenlijk niet eens te vermelden. KAMPIOENSCOMPETITIE. Texel heeft zich ook te Ilpendam goed geweerd en een verdiende overwinning op het I.V.V.-veld (3—2) behaald, ondanks de handicap van het slechte terrein. Op Hemelvaartsdag krijgt Texel het tegen Alkmaar zwaarder te verantwoorden, want ook de club Ho- man, Schuit, Janson c.a. heeft van I.V.V. gewonnen. De stand is: Texel 2 2 0 0 7—4 4 Alkmaar 1 1 0 0 2—0 2 I.V.V. 3 0 0 3 4—9 0 RAUCHBEKER. Voor den Rauchbeker werden te Den Helder twee wedstrijden gespeeld, n,l, H.R.C. 2—D.T.S., door de Oudkarspolieren op fraaie wijze gewonnen met 42 en Helder 2—Q.S.C. 2, waarin Helder revanche nam van de beide competitie-nederlagen en zegevierde met 52. GOUDEN KRUIS. Het district Den Helder der Gouden Kruis-wedstrij- aen zal voor het verdere gedeelte dezer seriewedstrij den door B.K.C. worden vertegenwoordigd. De ge wijzigde Poldersche ploeg behaalde een 1—0 zege op D.O.S.K.O. Inmiddels is dit een aardig succes voor het veranderde B.K.C.-elftal. Om één plaats in de 2e klasse. AFDEELING I. Watergraafsmeer leed haar derde nederlaag tegen Alphen (16), dat nu waarschijnlijk met Zandvoort een beslissingswedstrijd speelt. Alphen 4 3 0 1 17-5 6 Zandvoort 3 2 0 1 78 4 Watergraafsmeer 3 0 0 3 5—16 0 AFDEELING IL Steeds Hooger speeldö* gelijk tegen Hoek van Hol land, wat hiermee uitgeschakeld is. Steeds Hooger moet nu van Scheveningen winnen, wil zij zich handhaven, anders wordt Scheveningen tweede klasser. Om twee plaatsen in de 3e klasse. Tot het laatst toe blijft de spanning er in. Na de eerste helft stonden de drie gegadigden precies ge lijk en nu is de tweede wedstrijd der tweede ronde Purmersteijn-W.M.S. ook (evenals WiM.S.—Q.S.C.) in een gelijk spel geëindigd (2—2). De stand is: W.M.S. 4 12 1 5-5 4 Purmersteijn 3 111 5—4 3 QS.C. 3 111 2—3 3 Q.S.C.—Purmersteijn zal dus beslissen. De winnaar promoveert met W.M S. Bij een gelijk spel is een halve competitie noodig. Om één plaats in de ras. 2e klasse. West-Frisia 2 vergooide haar. fraaie kans tegen Volewijckers 2, dat thuis met 4—2 won en het nu wel zal redden. Volewijckers 2 3 1 2 0 9—7 4 West-Frisia 2 3 111 7—6 3 D.W.S. 2 2 0 1 1 3-4 1 DE VIERDE BEKERRONDE. Voor de vierde ronde om den K.N.V.B.-beker vallen öMolgende uitslagen te vermelden: QS.V. kreeg het Groninger Velocitas op bezoek en verloor slechts met 4—6. Gouda 2 wist de ronde zoowaar te overleven door wngelo te slaan. jp.C. had geen moeite met De Valk 2. 6e Quick liet zich niet, zooals Frisia door de der- °e Klasser Ede slaan, maar won met 9—1. °ok Enschedé 2 en 't Gooi gingen naar de 5e ronde over door resp. O.D.S. en Overmaas met 51 en 10 16 kloppen. In de tusschenronde won Eindhoven met groote cijfers (9-3) van Willem II. In den wedstrijd tegen Ierland. van^J ge^leken 's> dat het uit Zurich overkomen benv m in verband raet zijn studie aldaar ernstige K Jyoplevert, heeft de keuzecommissie van den in'w xt fsloten diens verkiezing als rechtsbinnen srw v ^Handsch elftal voor den tegen den Ier haven •!staat te spelen wedstrijd niet te hand- Vrij(3aK a.s zal de keuzecommissie zijn Plaatsvervanger aanwijzen. K.N.V.B. (Sportkroniek). Kampioenschap van Nederland: AjaxFeijenoord; P.S.V.Enschede. Promotiewedstrijden; Haarlem—II.V.V.; H.F.C.—D.H.C. Middelburg- De Valk; Helmond—Juliana; O.S.V.—O.V.VO. Q.S.C.— Purmersteijn; 't Gooi 2E.D.O. 2; D.W.S. 2Volewijc kers 2. Tusschenronde K.N.V.B.-beker: Herraes D.V.S.—Be Quick; V.S.V.—'t Gooi. N.H.V.B. (Alg. Sportblad.) Kampioenscompetitie. Texel 1Alkmaar 1. Nacompetitie: Schagen a—Nieuwe Niedorp a; Helder a—Helder b; Helder c—II.R.C. a; H.R.C. d—H.R.C. c; H.R.C. e— Helder d. Rauchbeker: W.F.C. 2Helder 2; Q.S.C.—Purmersteijn (is reeds voor den K.N.V.B. vastgesteld). Hollandia—Alcmaria, 2—11. Do N.H.V. B. wint van L.V.B. Alkmaarsche Boys 3 kampioen! Thans weer een nederlaag-wedstrijd voor Alcmaria op het programma. Echter nu niet thuis, doch uit te gen Hollandia. Het moet er in de stad van Jan Pie- terzoon Coen wel heel raar gespookt hebben, want het is werkelijk onverklaarbaar hoe de kaasmenschen, die nog vorige week tegen BI. Wit zulk een gevoelig lesje kregen, het hebben kunnen klaar spelen en dan nog wel met een viertal invallers, om Hollandia bij een van haar nederlaagwedstrijden, met 112 te verplette ren. In tusschen een aardig succes, doch geen motief om „hosanna" te zingen. De nederlaagwedstrijden van Alcmaria zelve, dienen hier het antwoord op te geven! Het is de N.H.V.B.-ers te Leiden gelukt, de derde plaats te bezetten, door den L.V.B. een goede 4—0- nederlaag toe te brengen. Door afwezigheid van den .L.D.-speler Wolthuis, had er in de voorhoede een klei ne wijziging plaats. Men had Scheerman van Z.F.C. 4 thans op de rechtsbinnenplaats gezet en Boots van de Alkmaarsche Boys bezette de linksbinnenplaats. Deze Alkmaarder heeft Inmiddels gunstig gedebuteerd en was ongetwijfeld één der beste voorwaartsen. De doel punten werden gemaakt door Indri éen, door Homan twee en door Boots één. L.V.B. kon daar helaas niets tegenover stellen. Waar de Haarl. V.B. van den Amsterd. V.B. tijdens de verlenging met 21 won, verhuisde de beker thans naar de Spaarnestad. Voor de kampioenscompetitie van de N.H.V.B. had er te Ilpendam een treffen plaats tusschen I.V.V. I en Texel I. Ook thans kwamen de eilanders als trlumfa- tors uit het strijdperk te voorschijn, al gelukt dit thans pas na uiterste krachtsinspanning. Texel nam de lei ding, doch I.V.V. kon uit een strafschop gelijk maken. Toch ging de rust met een 21-voorsprong voor de eilanders in. Na rust doelpuntten beiden om beurten en het einde bracht nog een vinnigen strijd. Er kwam geen verandering meer in den 23-stand. De stand is thans: Texel 1 2 2 0 0 7—4 4 Alkmaar 1 1 1 0 0 20 2 I.V.V. 1 3 0 0 3 4—9 0 In de 2e klasse B won Vrone 2 met 60 van Alcma ria 4, waardoor de kans bestaat dat deze Alkmaarders op de ranglijst nog een plaatsje kunnen afdalen, indien Schoorl haar laatsten wedstrijd wint. I.V.V—TEXEL 2—3. Als om precies 2 uur scheidsrechter de Graaf de elf tallen in het veld roept, verschijnt Texel met 1 inval ler voor André Ran en I.V.V. met 1 invaller voor Wals. Daar Texel zijn tijd hard noodig heeft, wordt direct be gonnen. I.V.V. speelde eerst met den wind mee. Hoe wel deze niet sterk was. kon men wel merken dat Texel daar wel raad mee wist, want ze plaatsten steeds langs den grond of even over de tegenstanders heen. Het eer ste kwartier was dan ook geheel voor Texel. Aanval op aanval werd op het I.V.V.-doel ondernomen. Goals wer den er echter door de slechte afwerking niet gemaakt. In den 17den minuut kwam echter de eerste goal van Winter's voet voor Texel. Deze benutte een voorzet van Jan Gieles ineens. Het was het mooiste doelpunt uit den geheelen wedstrijd. I.V.V. zette nu de tanden op elkaar en forceerde een schermutseling ^oor het Texel-doel. De bal werd keihard ingezonden, de Texelspil komt te val len, raakt den bal bij ongeluk aan met de handen en de scheidsrechter wijst naar de beruchte witte plek. De penalty wordt keihard en onhoudbaar voor Gras inge zet. Na het middenuit nemen blijft Texel geregeld in de meerderheid en tenslotte wordt deze meerderheid uitgedrukt in een goal, wederom van Winter. I.V.V.zet alles er op om voor rust weer gelijk te komen, maar de Texelachterhoede is op haar hoede. Zij bezweert elke poging van doorboring. Na nog wat heen en weer ge- trap in het middenveld fluit de scheidsrechter rust. Direct na rust valt Texel energiek aan, maar kan slechts eenige oorners forceeren. welke onbenut worden gelaten. Het spel neemt nu een forsch karakter aan en vele malen lijkt ons de beslissing van den scheidsrechter totaal verkeerd. Vermelden wij nog een paar schitte rende kansen voor Texel om de voorsprong te vergroo- ten. welke door onbesuisdheid verloren gingen. Eenige harde schoten van de I.V.V.voorhoede werden door Gras, klemvast gevangen en onschadelijk gemaakt. Reeds dachten we den wedstrijd voor Texei met 21 gewonnen te zien, toen opeens de rechtsbuiten van Texel den bal van Gras ontving en er alleen van doorging. Hij stuitte op den keeper, maar deze gleed uit en liet den bal vallen en toen was het nog maar een peulschilletje om er 3X van te maken. Maar dat was I.V.V. te veel en waarlijk uit een doelworsteling werd de tweede te- gengoal gemaakt door den I.V.V-rechtsbinnen. De Texelspelers begonnen nu de minuten te tellen. Het waren er slechts 7 en bijna hadden ze hun voor sprong nog eens vergroot door een schot van N. de Graaf. De keeper, welke schijnbaar den bal te laat zag, stak een been uit en de bal ging over de lat. De corner leverde niets op en na nog enkele aanvallen van Texel floot de scheidsrechter einde. Texel heeft dezen wedstrijd verdiend gewonnen en als niet enkele spelers te onbesuisd waren geweest, dan had de uitslag er beslist anders uitgezien. Naar 't oordeel van enkele I.V.V.-spelers speelde Texel beslist een klas beter dan I.V.V. en zij waren dan ook eenstemmig in hun oordeel, dat Texel gemakkelijk kampioen vanden N.H.V.B. zou worden. Het lijkt er al heel aardig na, want Texel heeft uit de 2 gespeelde wedstrijden 4 punten weten te behalen. Over de spelers wil ik niets vertellen, want daar was geen oordeel over te vellen. Wel wil ik zeggen, waarom ik dat niet kan doen. Het veld is daar in Den Hp zoo slecht, dat. wij niet kunnen begrijpen, dat een dergelijk terrein goedgekeurd kan worden door den KNVB. Dat dit van een funeste invloed op de spelers was. behoeft voor de Texel-spelers, die den laatsten tijd een uitste kend veld bespelen, geen betoog. Het spel der I.V.V.'ers heb ik dezen keer voor het eerst mogen aanschouwen, zoodat een beschouwing over hen niet meevalt. Mijns inziens waren de linksback en na de rust zijn collega rechts de bésten van het I.V.V.- elftal. De keeper deed af en toe rare sprongen en had niet over gebrek aan geluk te klagen. De rest van I.V.V. speelde middelmatig. De scheidsrechter leidde naar mijn meening eenigszins weifelend. Het geleek er op of hij niet zeker was van zijn zaak. Ook floot hij wel wat erg veel. Donderdag a.s. ontvangt Texel Alkmaar op bezoek. Dan zal wel blijken, welke ploeg het meest geschikt is, om kampioen te worden van den N.H.V.B. Wij voor ons, geven Texel de beste kans. en alles kan gebeuren. Bij een schermutseling voor het S.-doel slaat een speler den bal met de hand voor de S.- keeper vandaan en belandt in doek Scheidsrechter zag niets? en kende goal toe. Dan nog eenige mooie S.-aan- vallen en het eindsignaal wordt gegeven. S. speelde een uitstekenden wedstrijd en had verdiend gewonnen. Succes 3B.K.C. 2 61. Om 2 uur speelde Succes 3 thuis een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen B.K.C. 2. Succes had eenige in vallers. B.K.C. is zooals wij weten gehavend. Voor de rust wist Succes een veilige 50 voorsprong te behalen Na de rust speelde S. rustig en wist nog eenmaal te doelpunten, evenals B.K.C. die de eer wist te redden, zoodat S. 3 met 61 won. A.s. Zondag en Hemelvaartsdag geen wedstrijden, daar het dan Muziekconcours op Wieringen is. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. B adsp.—D.C.L. III, 5—0. Kolhorn I—N.V.V. II, 3—5. Door een goed 5—3 overwinning op Kolhorn I is alzoo N.V.V. II in de volgende ronde voor de beker wedstrijden. Alleen is jammer en bijzonder dat ook de volgende een uitwedstrijd .is. nl. naar D.T.A. II een thuieswedstrijd had natuurlijk aardiger ge weest. Voor rust had N.V.V. een 31 voorsprong, door twee fraaie doelpunteen van Klaas Blokker en een van Toepoel. Jn. Wit was met zijn schoten toen niet gelukkig, enkele hadden beter lot verdiend. Kol horn gaf zich echter lang niet gewonnen door ener giek doorzetten en vasthouden hadden zij na de rust spoedig den achterstand ingehaald en weldra gelijk gemaakt. In deze periode speelde N.V.V. minder goed als eerder, Gelukkig herstelden zij zich tijdig en C. Deugd maakte er met een kopbal 43 van en even later doelpuntte H. Toepoel, 53. Daarmee had N.V.V. de leiding heroverd en d everdediging zorgde er voor dat Kolhorn verder niet meer scoorde, zoo dat met 53 het einde aanbrak. De B.-adsp. hielden zich eveneens goed en overwon nen de V.C.L.'ers met 4—0. Ab. Bakker was hier enorm op schot en scoorde vier maal. Het geheele elftal speelde heel goed en verdiende de overwin ning met glans. OUDKARSPEI* West Frisia 3—D.T.S. 2. 7—0. H.R.C. 2—D.T.S. L 2—4. D.T.S. aSohoorl a, 70. D.T.S. heeft Zondag het stoute stukje uitgehaald om de reserves der Heldersche roodjakken in eigen hol met 42 te verslaan. Zelfs de meest verstokte D.T.S.- supporter had niet aan deze zege gedacht. Misschien wa3 een gelijk spel door taai volhouden nog mogelijk, doch de algemeene opinie was toch. dat D.T.S. met een nederlaag uit het Heldertje zou terugkomen. Hoe an ders is dit afgeloopen. Pas was de strijd begonnen of H.R.C. zette een heftig offensief in, maar Van Dijk cs. lieten zich door deze stormloopen niet overdonderen. Ze hadden het wel wat korte samenspel der gastheeren al heel gauw door, en wisten dan ook heel spoedig de D.T.S.-voorhoede aan het werk te zetten, die aardig samenspelend, de H.R.C.-achterhoede trachtte te ver schalken. Eenige malen kreeg Dekker een kansje, maar zijn schot was zoek. Het talrijk opgekomen publiek be gon zich alreeds af te vragen, wat wilden die 4e klassers toch? probeeren ze H.R.C. 2 te kloppen; onze reserves die haast met één been in de reserve le klasse hebben gestaan? Er werd gelachen langs het lijntje, er werd gelachen toen D.T.S. zoowaar de leiding nam, en toen H.R.C. dan ook gelijk maakte, lachten de menschen nog harder, want nu was hef slechts een kwestie van tijd met hoeveel H.R.C. zou winnen. Poor H.R.C. Uitgebe- kerd en verdiend. Daten wij trachten een zoo duidelijk mogelijk over zicht van den strijd weer te geven. Het is alreeds drie uur als beide elftallen zich onder leiding van den heer Koorstra opstellen. De aangewe zen scheidsrechter was niet opgekomen, zoodat met bei der goedvinden, bovengenoemd persoon de leiding op zich nam. D.T.S. telde 1 invaller voor Speets, waar Schrieken voor inviel. Het begin is voor H.R.C., maar al heel gauw ver plaatsten de D.-backs uitstekend gesteund door de halflinie, het spel. De midvoor der gastheeren valt op door zijn keihard schieten, maar hij krijgt toch niet veel kans tegen Van Dijk. Als de D.-voorhoede wat ingespeeld raakt, valt al dire#t op, dat hier de heilige wil om doel punten te maken, aanwezig is. Er wordt gewerkt, dat het een lieve lust is, en al krijgen de buitenspelers voor- loopig niet veel werk, door het geweldige opdringen der H.R.C.-achterhoede, krijgt het binnentrio eenige mooie kansen. Als Dekker goed doorloopt slaat hij den bal „handig" in het net, maar de scheidsrechter gaf zeer terecht hands voor H.R.C. Toch is het uitstel van exe cutie. want Kokkes wandelt even hierna op de alleen hem bekende wijze door de achterhoede der roodbaatjes en doelpunt met een listig schot over den uitloopende H.R.C.-keeper, 10 voor D.T.S. Fanatiek komt H.R.C. thans opzetten. Ant. Kroon krijgt eenige kanjers te ver werken, wat hem uitstekend afgaat. D.T.S. kruipt door het oog van den naald als een scherpe voorzet door het geheele binnentrio wordt gemist en de rechtsbuiten den bal niet verder kan krijgen dan de paal. Tenslotte wordt het leder weggewerkt. H.R.C. blijft in de meerderheid en vlak voor de rust wordt de gelijkmaker geboren. De rechtsbinnen krijgt het leder vrij en schiet hard tegen de lat: de terugstuitende bal wordt door den midvoor keihard ingeschoten, 11. Met dezen stand breekt de rust aan. Als weer aan de tweede helft wordt begonnen, zien we direct een aanvallend H.R.C. Slechts één back blijft achter, de rest met alleen dit doel voor oogen D.T.S. te overrompelen. Maar de achterhoede staat pal en retourneert alles het veld ln, waar de voorhoede keer op keer voor snelle aanvallen zorgt. Hoewel deze aanvallen eenige keeren door de backs worden gestuit, benut toch Dek ker een goede kans, hem door Schrieken aangeboden, 21 voor D.T.S. Luide aangemoedigd trekt H.R.C. weer ten aanval. De gelijkmaker laat dan ook niet lang op zich wachten. Een schitterend genomen cor ner wordt even schitterend door den midvoor inge kopt, 22. Weer komt H.R.C. terug, A. Kroon wordt gevloerd. O, noodlot. D.T.S., dat tot dit oogenblik H.R. C. volkomen in bedwang gehouden heeft, wordt ten zeerste gehandicapt, doordat haar keeper wegens een verstuikte pink het veld moest verlaten. Met 10 man ging de strijd wanhopig verder. Mulder ging in het doel. H.R.C. schoot uit alle mogelijke standen maar onze reserve-doelman sloeg, ranselde en stompte er al len uit. Van Dijk en C. Kroon verdedigen in deze peri ode prachtig en weten eindelijk voor opluchting ta zorgen. Als Dekker eens het leder mooi krijgt toege speeld, zet hij prachtig door naar Kuiper, die mooi de backs passeert en onhoudbaar voord en keeper het net voor de derde maal doorboorde, 32. Nog is het niet genoeg. D.T.S. blijft aanvallen en weet zelfs den voorsprong nog te vergrooten. Van een misverstand tusschen den back en den keeper profiteert Van Meurs, door den bal in het leege doel te plaatsen. H.R.C. is thans volkomen geslagen en zonder noe menswaardige bijzonderheden komt het einde. D.T.S. krijgt voor de derde ronde een thuiswedstrijd. In 4 E is de beslissingswedstrijd tusschen Uitgeest 4 en Alkmaarsche Boys 3 in een flinke 60-overwinning voor de Alkmaarders geëindigd. Reeds met de rust hadden de Boys zich een nuttigen 3O-voorsprong verworven en ook na rust waren de lkmaarders over alle linies sterker. In verband met bovengenoemd feit, hebben de Boys dus het afdeelingskamploenschap behaald, zooals on derstaande stand laat zien: Alkm. Boys 3 13 9 1 3 76—25 19 Uitgeest 4 13 8 1 4 34—23 17 Bergen 3 13 7 2 3 46—32 16 Schoorl 2 12 6 3 3 38—31 15 C.S.V. 3 12 5 2 5 29—36 12 Vrone 3 12 2 1 9 16—60 5 K.S.V. 2 12 0 2 10 11—43 2 De Alkm. Boys b-adspiranten brachten hun kans ern stig in gevaar, door thuis van Bergen b met 3—1 te verliezen. H.R.C. 2 is uitgebekerd. Togen D.T.S. konden de Racing-reserves het niet bolwerken. Een 4—2 neder laag was het resultaat. Nadere bijzonderheden zullen wel in de Oudkarspel rubriek vermeld worden. Helder 2 had in Q.S.C. 2 een gemakkelijke tegen stander, waarvan echter in de competitie reeds twee maal werd verloren. Ditmaal nam Helder revanche en won met. 5—2. Het elftal kwam sterk uit, o.a. met Kiesewetter op de spilplaats en Barend de Boer als linksbuiten. De Jaatste speelde op die plaats een prachtige wedstrijd, scoorde zelf twee doelpunten en had een heel groot aandeel in twee anderen. Het zal wel niet lang meer duren of het eerste elftal van Helder zal hij weer komen versterken. Voor de nederlaagwedstrijden van Helder nog Helder 3H.R.C. 3 door H.R.C. 3 gewonnen (34) en Helder 4—H.R.C. 4, uitslag 2—2. Dezer dagen is de door „Helder" aangevraagde Kon. goedkeuring afgekomen, n.1. bij. K. B. van 18 April, zoodat de I-I.F.C. thans rechtspersoonlijkheid bezit, wat voor een groote vereeniging zeker wen- schelijk is, daar anders do verantwoordelijkheid voor al hare handelingen bij de bestuursleden persoon lijk ligt, terwijl anders alle leden te zamen verant woordelijk voor deze handelingen zijn. VEENHUIZEN. V.C.L. adspiranten speelden 's morgens tegen Nieuwe Niedorp adspiranten en moest met 4—0 het loodje leggen. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts 2V.V.O. 2. 21. Voorwaarts 3St. Bavo 2, 40. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 ontving Zondagmiddag D.O.S.K.O. 1 voor het Gouden Kruis. De Poldersche ploeg zat er lfink op en was verre weg in de meerderheid. D.O.S.K.O. heeft er echter ge weldig opgezeten en speciaal keeper Delver, die de ster van het veld was, heeft er voor gezorgd dat slechts één schot doel kon treffen. We waren er werkelijk bang voor of B.K.C. deze ronde (de derde en tevens finale voor district Den Helder) zou overleven. Een gelijk spel stond in 't uit zicht. Eindelijk had Hoep in de tweede helft succes nadat Delver al ettelijke van zijn uiterst gevaarlijke schoten had gestopt. Het doelpunt ontstond uit een door Klerk genomen vrije schop, die Post doorgaf naar Hoep, welke met een in kogelde (1—0). Verder kwam het niet. De volgende tegenstander voor het Gouden Kruis is de winnaar van het district Drechterland, die «venwel nog lang niet bekend is. B.K.C. 2 was naar Succes 2 en werd daai zooals vanzelf spreekt met 6—1 geslagen. Hopenlijk vin den de mannen van het tweede kracht om tegen het a.s. seizoen een eenigszins redelijk elftal te krijgen. De opstelling van het eerste elftal was: Koster, Van Teulingen, Van Teulingen. v. d. Burg, Wiggers, Tau- ber; Klerk, Steenvoorde. Post, Hoep, Wiggers. De volgende Gouden Kruiswedstrijd wordt op het B.K.C.-veld gespeeld, evenals de „Schager-Beker"- wedstrijd voor de le ronde tegen den winnaar D.E.S. —D.O.S.K.O. 2. Wat betreft den wedstrijd Nederland-Ierland, die Zondag a.s. gespeeld wordt, kan gemeld worden dat er nog enkele kaarten over zijn, dank zij het feit, dat het geheele aantal aanvragen is toegewezen. WIERINGEN. SCHORPIOEN I—SUCCES I 8—4. Zondag speelde S. I een nederlaagwedstrijd tegen Schorpioen ten bate van het crisiscomité. De belangstel ling was op het Ankerpark niet groot. Om kwart over twee laat scheidsrechter Maas begin nen. Succes wint de toss en de midvoor van Schorpi oen brengt den bal aan 't rollen, en direct gaan ze op het S.-doel af, doch werden afgeslagen. Nogmaals een aanval ondernemend die onschadelijk wordt gemaakt, neemt S. het offensief over en de Sch.-keeper werd aan de tand gevoeld, steeds werden de S.-aanvallen gevaar lijker, doch de hechte verdediging van Sohorpioen houdt stand. Als er een half uur is gespeeld ontstaat een mis verstand in de S-achterhoede,beide backs blijven staan, denkende dat het off-side is, doch de midvoor van Sch. gaat door en geeft zijn club de leiding. Tot de rust we ten ze dezen stand te behouden. Na de thee is het Succes die steeds opvallend op treedt, de middenlinie steunt de voorhoede uitstekend en het duurt niet lang of de S.-midvoor maakt gelijk. Vijf minuten later geeft hij S. de leiding 12. Sohorpioen valt fanatiek aan, doch de S.achterhoede zendt alles re tour. Dan krijgt de S.-linksbuiten den bal te pakken, loopt door en vergroot met een hard schot de voor sprong 13. Spoedig daarna wordt weer een S.-aanval ondernomen, de S.-midvoor weet te passeeren en het is 1—4. Dit is Schorpioen te machtig. Ze beginnen met verre schoten en werkelijk ze hebben hiermee geluk, met een keihard schot weten ze den achterstand te ver kleinen 2—4. Er moet nog 10 minuten yvorden gespeeld

Schager Courant | 1932 | | pagina 7