Concours Westfriesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Wl ERIN GEN. Uit Alkmaar en Omstreken. Uit onze Omgeving. Auto=ongeval. Waarom verder sukkelen? Predikbeurten. De AJkmaarsche Boys I uit gebekerd en de adspiranten winnen een beker! De Boys- Junioren bijna aan de spits. Alkmaar I Hoiandia I in verband met de regen uit gesteld. De Alkmaarsche Boys zijn reeds in hun eerste ronde te Wieringerwaard, onder de stroomende regen den be- kerdood gestorven. Het uiterst zware terrein moet voor de Alkmaarders een geduchte handicap geweest zijn. Elders in dit blad zal men wel een wedstrijdverloop etc kunnen aantreffen. De Boys adspiranten deden het op het Z.F.C. tournooi te Zaandam beter en wonnen een aardige beker als eer sten prijs. Alsof dit nog niet voldoende was. bekwamen zij nog een extra prijs, evenwel in verband met het beste doelgemiddelde (60). De junioren speelden in competitieverband thuis te gen Z.F.C. c en wonnen met 151. Nu a.s. Zondag nog thuis tegen O.S.V. a en dan... een beslissingswedstrijd?... De stand van beide candidaten is thans: Z.V.V. a 14 13 0 1 106—19 26 Al km. Boys a 13 12 0 1 115—19 24 De vriendschappelijke ontmoeting van „Alkmaar 1" tegen Hollandia 1 moest in verband met den aanhouden den regenval worden uitgesteld. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Donderdag (Hemelvaartsdag) ontving J.V.C. 1 bezoek van het Onderwijzerselftal uit Den Helder voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Om ruim half elf floot de scheidsrechter de beide elftallen in het veld en ontwikkelde zich reeds dadelijk een spannende partij. De onderwijzers zaten er vinnig op en maakten het de achterhoede van J.V.C. vrij lastig. Doch J.V.C. wist zich los te werken en van een misverstand in de achterhoede der O. te profiteeren en een doelpunt te maken! Rust trad in met 10. Na de rust werden we vergast op een geweldige ha gelbui, waarvoor eenigen tijd gestopt moest worden. Na deze bui was het veld er niet beter op geworden en val- en glijpartijen waren dan ook niet van de lucht. Toch wisten de O. gelijk te maken en we dachten reeds, dat hierin geen verandering zou komen, maar J.V.C. wist uit een vrijen schop het winnende doelpunt te maken. Eindstand was dus 21 voor J.V.C. J.V.C. 2 nam deel aan de seriewedstrijden van de V.V. Callantsoog en kwam met den derden prijs, een mooi kruis, terug. KOE GR AS JULIANADORP. Het gebeurde dezer dagen op den Rijksweg, bij het bollenbedrijf van Van Rhijn. Een miezerige motregen sijpelde aldaar uit de loodgrijze wolkgevaarten. De weg was zoo glad als een spiegel. Wij fietsten daar richting t Zand. Een vrachtauto komt ons tegemoet. De auto schiet plotseling'van links naar rechts, direct weer naar links en toen weer naar rechts en lag meteen op een zij. Wij zagen een mensch het bouwland in vliegen en dachten van een enander het ergste. Er bij gekomen vroegen wij den man, of hij iets mar'-~trde, die niek antwoordde: „Weineen, wat kan een mensch toch meemaken". Wij bekeken de cabine eens en ontwaar den nog een menschelijke gedaante. Dat was de chauf feur. Die kon er niet uit, daar hij met zijn broek vast zat aan een van de pedalen. In een oogwenk hadden wij hem verlost; deze mankeerde ook niet veel. Een snede van een stuk glas boven zijn oor en verder niets. De andere persoon was n.1. door de voorruit geslingerd Maatregelen werden getroffen om de auto. die niets mankeerde, weer overeind te helpen. Wij vroegen daar voor assistentie aan juist passeerende marinevaartuigen. *Een aantal manschappen kwam aan land. De auto op zijn wielen gezet, op den weg gereden was het werk van een oogenblik. De piepers werden weer geladen en in het bouwland opgezocht, de moter ronkte en dank baar voor de geboden hulp tufte men naar Den Helder, ons en de Jantjes achterlatend. DEN HELDER Een nieuwe zaak. Het is ongeveer acht maanden geleden, dat het Ja- ponnenhuis in de Keizerstraat werd geopend. Weldra bleek dat de ruimte hier veel te klein was, en er werd dan ook spoedig naar een ander pand uitgekeken. Men slaagde hierin, door beslag te leggen op het pand van de firma Oudkerk en Van Praag. Met de verbou wing van dit pand is men in alle opzichten geslaagd. Over de geheele breedte van het pand werd de etalage doorgetrokken. Doordat de benedenruimte hierdoor wat smaller werd, liet de heer Van Beek een galerij rondom optrekken, waar men een ruime collectie mantels en kinderkleeding vindt. De benedenruimte is voor blouses en japonnen gereserveerd, welke hier in groote ver scheidenheid zijn. Voor de heeren is op de tweede ver dieping een afdeeling ingericht. Ook hier vindt men een ruime voorraad confectie. Hier is tevens het ate lier. Bij de opening mocht de zaak zich op een drukbezoek verheugen. Voor de verlichting zorgde de firma Puinbroek. Ar chitecten waren de firma Peters en Baanders. Amster dam; het schilderwerk is door de firma Schooneveld te Den Helder verricht CALLANTSOOG De bouw van de nieuwe bakkerij voor den heer P. SI ijkerman, is gegund aan den op één na laagsten in schrijver, den heer P. Vos alhier. HARENKARSPEL Woensdagmiddag is alhier de boerenwoning, welke werd bewoond door de gezinnen Ant en J. Pancras door onbekenden oorzaak tot den grond toe afge brand. De brandspuit uit Waarland was spoedig ter plaatse en door krachtig optreden wist men de in de onmiddellijke nabijheid staande boet te behouden. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal in den loop der volgende week de tweede uitkeering van het renteloos voorschot, namelijk van de 15 pet. plaats hebben en het is vrij zeker, dat ook spoedig de tweede 50 pet. zal kunnen worden uitgekeerd. Door het Nationaal Crisis-comité is voor de leden van den Tuindersbond Harenkarspel-Oost 3000 Kg. Ammonsalpeter beschikbaar gesteld tegen den prijs van 4 gld. per 100 Kg., Zij die van deze aanbieding gebruik wenschen te maken, kunnen hiervan opgave doen bij den secretaris van genoemde vereeniging. HOOGWOUD AARTSWOUD. Onze muziekvereeniging behaalde op Hemelvaarts dag op het Concours te Wieringen een derden prijs. Gezien de vele wisselingen, alsmede de ziekte van den directeur, is deze prestatie nog bevredigend te noemen DE GOUW. Onder de vele jubileumfeesten in den tegenwoordi- gen tijd valt van hier er ook eene te vermelden, welke zeker wel als een uitzondering dient genoemd te wor den. De heer Jb. Smit vierde n.1. deze week zijn 50- jarig jubileum als kluizenaar. Door buren en vrienden werd dit feest' met deze bekende 83 jaren tellende fi guur op een vroolijke en aangename wijze gvierd. J.l. Donderdag (Hemelvaartsdag) was de eerste Con coursdag van bovengenoemden Bond. Des morgens vroeg laat het weer zich goed aan zien. Helder, zonnig weer. en de temperatuur is te waar- deeren. Doch helaas komen even later donkere wol ken als spelbrekers opzetten en het weer wordt buiig. Gelukkig valt er niet veel water. Wat later op den dag komen groote autobussen de verschillende corp sen aanvoeren en ook de eerste bezoekers komen aan. Tc ruim elf uur heeft de officieele ontvangst plaats door het Eere-Comitc, Jury-, Directeuren en Besturen der deelnemende vcreenigingen in de Concertzaal „Concordia". Van het hoofdbestuur zijn aanwezig de heeren W. J. Bruul van Heiloo. D. C. Nijdam, Hoorn, J. de Ruij- ter, Zuidscharwoude, P. Brinkman, Andijk en D. Brugman, Winkel. Van de Jury de heeren Gerhard Boedijn, toonkunstenaar te Veendam, K. H. Kerkhof, toonkunstenaar te Santpoort en Martin Woltcrs, toon kunstenaar te Amserdam. Van het Eere-comité de heeren L. C. Kolff, C. F. van Duin, H. P. D. J. v. d. Speek Obreen, M. A. v. d. Mark, O. J. Bosker, P. Krcij- ger (directeur „Harmonie"), Ir. Ringeling en Ir. v. Oppen met hunne dames. Burgemeester L. C. Kolff, ccrc-voorzitter van „Har monie", spreekt de aanwezigen eerst toe, en zegt: Het zij mij vergund u namens het eersc-comité het wel kom toe te roepen. Het is wel een critieken tijd, en al zijn de sporen der crisis overal merkbaar, doet het spr. genoegen de aanwezigen het welkom hier toe te roepen en dat het concours toch wel door gaat. Dankt het hoofdbestuur dat het concours hier plaats heeft. Voor 6 jaar is het concours ook hier gehouden, doch onder zeer ongunstige weersomstandigheden. Nu laat het weer zich ook niet zóo mooi aanzien. Het hoofdbestuur wordt in het bijzonder welkom ge- heeten. 't Is spr. een genoegen dat dit bepaald heeft, dat het Concours op Wieringen wordt gehouden, en memoreert dat de Voorzitter van het hoofdbestuur, den heer W. J. Bruul, nog wel een zwak voor Wierin gen heeft. Ook de Jury wordt speciaal welkom gehec- ten. Bij de verschillende deelnemers zal wel een soort rilling door het lichaam gaan of de Jury wel best ge humeurd is, zij heeft in ieder geval een zware dag taak te vervullen. Spr. hoopt dat dc dag met blijheid zal verloopen, en dat er niet veel koude zal worden geleden, dat de beslissingen in het voordeel der af- deelingen zal zijn. Er gaat een opvoedende kracht uit van uw uitslag. Tot de verschillende afdeelingen wordt gesproken en spr. hoopt dat zij ook later weer gaarne zullen hier komen. Het waarborgfonds is overteekend en spr. zegt dank aan hen die dit deden. Ook de gevers van prijzen hartelijk dank, zoo ook dank aan de leden van het Eerc-Comite voor het aanvaarden van hunne benoe ming hierin. Spr. verklaart hiermede het concours als geopend. De heer W. J. Bruul, voorzitter van het hoofdbe stuur, spreekt daarna de aanwezigen toe. Het is naar sprekers meening de eerste keer dat de officieele ont vangst plaats heeft door het Eere-Comité inplaats van door het gemeentebestuur. En deze ontvangst is zeker niet minder. Het doet spr. genoegen dat naast de auto riteiten, burgers zijn bereid gevonden dit te doen. Spr. stelt dit zeer op prijs. Dat het Eere-Comité bestaat uit Wieringers en ook tijdelijke Wieringcrs, staat zeker in verband met de grootsche werken welke hier wor den uitgevoerd, en waarmede geheel Europa, ja de ge heele wereld medeleeft. Dat zij naast hun verantwoor delijke taak zitting in het Eere-Comité wilden nemen, blijkt dat zij medeleven met onzen Bond. Hartelijk dank dat u het Eere-Comité wilde vormen. Verder zegt spr., dat het zeer op prijs gesteld wordt dat de Bond de gast van „Harmonie" is. We staan voor slechte tijden. Elders durfde men een concours niet aan, ook niet met onze bijzondere voorwaarden kon men accoord gaan. „Harmonie", Wieringen, durf de het echter wel aan en nog wel zonder onze bij zondere voorwaarden. En we stellen dit te meer op prijs, daar „Harmonie" alles keurig in orde heeft. Verschillende van de aanwezigen zullen de koude van den vorigen keer nog wel herinneren, zooals burgemeester Kolff reeds in zijn openingsrede zeidc. En ook, dat het mij aangenaam zou zijn het con cours hier te hebben. Spr. zegt dan, laat ik maar zéggen „Harmonie' is ook mijn eigen vereeniging. En ik vind het niet erg mij even op een zijpaadje te bewegen en neemt van deze gelegenheid gebruik „Harmonie" dank te zeggen voer de door haar ge brachte ovatie bij ons 25-jarig huwelijksfeest te Heilo Wij vonden het mooi en dat zal ons lang in ge dachte blijven Namens den Bond zegt spr. „Harmo nie" hartelijk dank dat zij hot concours dit jaar wil de hebben en hoopt op een aangenaam verloop daarvan. Dan richt spr. het woord tot de leden. Ook zij har telijk dank voor den aangeganen strijd, al is het een vreedzame strijd. Veel wordt in West-Friesland voor het muziekleven gedaan, on spr. is er van overtuigd dat allen het beste beentje zullen voorzetten en hoopt ook dat allen een aangename herinnering aan het concours te Wieringen zullen hebben. 'Ook de Jury wordt hartelijk welkom geheeten. Bij voorbaat ook reeds dank voor uwe medewerking op a.s. Zondag. Wij weten dat het een zware taak voor U is. Uw werk zal goed zijn en dat U nog veel voor den Bond zult doen. is onze wensch. Tot de overige aanwezigen wordt gesproken met den wensch dat rustig en prettig feest zal worden gevierd. Spr. hoopt, op een welslagen van het concours tot heil van den Bond en tot eer van „Harmonie". (Applaus). De eerewijn is de gasten reeds aangeboden door een 6-tal jonge dames, welke voor haar taak wel be rekend zijn. Het gezelschap begeeft zich vervolgens naar het fecsterrein. De keurige indeeling en opstel ling valt reeds dadelijk op. Verschillende tenten, zweefmolen en meerdere kermisvermakelijkheden zijn opgesteld. Waarbij de keurig afgewerkte muziek- teent, jurytent en bcstuurstent in het bijzonder op vallen. Aardige beschilderingen en aangebrachte vlaggen verhoogen het effect, vooral het aanbrengen van bloemperken en het inplanten der boompjes voor de tent is heel aardig. Het is juist 12 uur als het eerste corps het concours inzet. Voor het beëindigen van het tweede nummer werden de aanwezigen op het feestterrein echter getracteerd op een regen- en hagelbui, welke echter spoedig weer afdreef en welke tot later op den dag niet door anderen werd opge volgd. Het weer klaarde gelukkig op,, en het zonnetje brak weer door, zoodat het in den middag zelfs mooi helder voorjaarsweer werd, wat ook wel oorzaak was dat zeer velen zich naar Ilippolytushoef begaven. Het werd gezellig druk en in Hippol's straten en op het feestterrein. De uitslag van het concours laten we hier volgen. Derde afdeeling fanfare: „Door wilskracht Saam- gebracht", Venhuizen, 2e prijs, 124 punten; „Kunst na Arbeid", Aartswoud, 3e prijs. 105 punten; Eerste afdeeling Fanfare: „Door Wilskracht Ver kregen', Beets, 3e prijs, 118J4 punt; „Kunst na Ar beid", Grootebroek, 2c prijs, 141 punten; „Tavenu", Opperdoes, le prijs, 145 punten. Tweede afdeeling Harmonie: „Harmonie", Benning- broek, 3e prijs, 10134 punt. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie; „Crescendo", Medemblik. niet opgekomen; „De Eendracht", Kol- horn, 3e prijs, 113 punten. Afdeeling uitmuntendheid Fanfare; „Harmonie", Wieringen, le prijs, 15534 punt: „Texelsch Fanfare- corp Texel, 2e prijs, 137 punten; Eere-afdeeling Fanfare: „Concordia", Abbekerk- Lambcrtschaag, 3e prijs, 117A punt; „Dc Herleving", Zwaag, le prijs, 150 A punt; „Excelsior". Andijk (W.). le prijs. 14934 punt. Uit dezen uitslag blijkt, dat dc muziekvereeniging „Harmonie" hei hoogste aantal punten heeft be haald. We felicitceren onze vereeniging daar van har te mede en niet minder haar directeur, den heer P. Kreijgcr. De lieer W. J. Bruul, welke den uitslag bekend maakte, deelde mede, dat de Eerewedstrijd zou begin nen om half acht. De uitslag hiervan wordt bekend gemaakt op a.s. Zondag na den eersten wedstrijd van dien dag. Zeer velen bleven nog na om feest te vie ren, zoodat het tot laat in den nacht nog druk was. Het is een zeer welgeslaagde concoursdag geweest, waar ieder met trots op terug kan zien. Vrijdagmiddag zijn de aangekondigde kinderfeesten gehouden op het feestterrein, georganiseerd door de muziekvereeniging „Harmonie". De wedstrijden zouden beginnen om 2 uur, doch om half twee waren reeds vele kinderen aanwezig. Om twee uur werd begonnen en naar schatting waren 600 kinderen bij elkaar, met ruim 200 grooteren. Het was een grootsch gezicht, al de verschillende spelletjes te gelijk door de kinderen te zien spelen. „Harmonie" luisterde het feest op met muziek. Het weer hield zich kostelijk, hoewel wel wat koud, doch de kinderen hebben dit niet gemerkt, ze werden tus- schentijds getracteerd op Ranja, chocolade en koek. Alvorens tot het uitreiken der prijzen over te gaan, sprak do voorzitter van de feestcommissie de aanwe zigen toe. De feestcommissie werd hartelijk dank gezegd voor hare medewerking en in het. hijzonder dank aan de muziekvereeniging „Harmonie", de organisatoren van het feest. „Harmonie" werd het: Lang zullen ze leven, toegezongen, met een driewerf hoera. De prijzen uitslag is als volgt: Balwcrpen, meisjes van 12 tot 14 jaar: le prijs Geer tje Kuiper, 2e prijs Netje van Hoezei, %c prijs Miek Poppen, 4e prijs Geertje Ivuut. Hardloopen met hindernissen voor meisjes van 12— 14 jaar: le prijs Sijtje Lont, 2e prijs Trien Modder, 3e prijs Trien Lont Md., 4e prijs Trijntje Koorn, 5e prijs Agien Ottens, 6e prijs Grietje Weerelds. Hardloopen met hindernissen, jongens 12 tot 14 jaar: le prijs Jan Kreijger, 2e prijs Geert Overberg, 3e prijs Simon Lont Gz., 4e prijs Nic. Boontjes, 5e prijs R. v. d. Ham, 6c prijs Frans van Ham. Kegelvoetbal, voor jongens van 12 tot 14 jaar: le prijs S. Rotgans, 2e prijs IL Garrels, 3e prijs C. Doves, ie prijs Jan Kooij, 5e prijs Jn. Scheltus. Doolhof, voor meisjes van 9 tot 12 jaar, le groep: le prijs Annie Schoone, 2e prijs Klara Koops, 3e prijs Miek Kort, 4e prijs Trien Rotgans, 5e prijs Wies Cloots, 6e prijs Geertje Rops, 7e prijs Jacobjc Older- sma, 8c prijs Fetje Mast. Doolhof, voor meisjes van 9 tot 12 jaar, 2o groep: le prijs Marie Koorn, 2e prijs Johanna Ruitenburg, 3e prijs Madalaine Lelv, 4e prijs Lientje Schut, 5e prijs Diena Rotgans, 6e prijs Willy v. Altena, 7e prijs Wija de Vries, 8e prijs Marie Lont. Ezelstaart, voor meisjes van tot 12 jaar, le groep: le prijs Greet Kaan, 2e prijs Mientje Buur, 3c prijs VViepje Kies, 4e prijs Bctteke 'Goddefroy, 5o prijs Corry Tijsen, 6e prijs Albertje Kuiper. Ezelstaart voor meisjes van 9 tot 12 jaar, 2e groep: le prijs Marie Ilalfweeg, 2e prijs Grietje Asjes, 3e prijs Marchien Bartels, 4e prijs Betje Verbiest, 5e prijs Lammi Eggink, 6e prijs Doortje Oudt. Ringsteken voor jongens van 9 tot 12 jaar: le prijs Jan Meijer, 2e prijs Jan Lont, 3e prijs Johannes van Roeden, 4e prijs Kees Kooij, 5e prijs Simon Koorn, 6e prijs Gerard van Hoezei, 7e prijs Piet van Domme len, 8e prijs Arie Rotgans. Tonrollen voor jongens van 9 tot 12 jaar, lc groep: le prijs Piet Metselaar, 2e prijs Weert Metselaar, 3e prijs Nan Rotgans Nz., -ie prijs Jacob Visser, 5e prijs Albert Kok, 6c prijs Kees Asjes, 7e prijs Edo Taai, 8e prijs Eltjo Meijer. Tonrollen voor jongens van 9 tot 12 jaar, 2e groep: le prijs Kees de Groot, 2e prijs Henk Blaak, 3o prijs Anna Oldersma, 4e prijs Kees Takes, 5e prijs Jantinus Brandsema, 6e prijs Dirk Nicolai, 7c prijs Antoon van Hoezei, 8e prijs Nan Heijblok, 9e prijs Piet Mulder, 10 prijs Jan Brakenhof. Met graagte werden de prijzen uitgezocht en er waren 75 gelukkige winnenden van de ruim 200 kin deren welke deelnamen aan de wedstrijden. Allen keerden welvoldaan weer huiswaarts. De kinderen van Oost en West werden per autobus gehaald en gebracht. Het was een welgeslaagd kinderfeest. (Zie voor vervolg elders in dit nummer). Sportnieuws. A.s. Zondag geen voetbalwedstrijden. L.R. „Wieringen", geen rijles. Zware hagelbuL Woensdagmiddag heeft zich boven het Westdeel van Wieringen een zware hagelbui ontlast, welke ge lukkig niet veel schade heeft aangebracht, omdat in dat gedeelte der gemeente meest veehouderij is. Ver schillende gewassen hebben er echter van geleden, zoo ook werden verschillende ruiten vernield. De ha- gelsteenen hadden een grootte van enkele centimeters omvang en vielen recht naar beneden. Vandaar de ge ringe schade. J.l. Woensdagmorgen geraakte een zware vracht auto van de A.P.C., gevuld met 3500 Liter benzine, na bij den Hofweg, in een langs den hoofdweg zijnden diepen greppel. De chauffeur, welke te veel aan den rechterkant van den weg reed, kon bij het wegzakken van het voorwiel zijn stuur niet houden, zoodat de auto (een 6-wieler) met alle rechterwielen diep in den greppel wagzakten. Begrijpelijk ging het niet gemakkelijk de auto weer op den weg te krijgen. Hulp van Hippoly- tushoef was noodzakelijk. Met dommekrachten e.a. kwam alles nog weer goed te recht. De schade was gering. SCHOORL Zaterdagmorgen 1.1. werd in een samenkomst ten Gemeentehuize door B. en W. afscheid genomen van den veldwachter-bode J. Bouwen. Tot deze bijeenkomst waren uitgenoodigd, die uit hoofde van hun betrekking vaak met Bouwen in aan raking kwamen. Als eerste spreker gewaagde de Burgemeester van de vele belangrijk diensten die Bouwen in zijn 10-jarigen loopbaan de gemeente heeft bewezen, inzonderheid wees spreker er op, hoe Bouwen altijd getracht heeft zijn plicht zoo humaan mogelijk te doen en daardoor de bevolking ook immer aangenaam was geweest. De Burgemeester sprak den wensch uit, dat Bou wen nog tal van jaren, in de beste gezondheid, zijn welverdiende rust mocht genieten, Namens het ge meentebestuur bood de Burgemeester hem een stoffe lijk blijk van waardeering aan. Voelt, gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren.' Lijdt gij aan urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rhcumatische pijnen' Zoo ja. hebt gij cr dan over nagedacht wat de oor- zaak van uw noodeloos lijden is? Als uw bloed niet op do juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven uri nezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken ver schijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Koster s Rugpijn Pj|. len. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheuma- tische pijnen, waterzucht, urinekwalen en blaas- zwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd. 1.75 per flacon, bij alle drogisten, enz. Ook de Wethouders zegden Bouwen dank voor 4 vele diensten, die hun, in het bijzonder Bouwen he» bewezen. De Gemeentesecretaris, herinnerde aan de moelll heden, waarmede Bouwen te kampen heeft gehad, naast zijn politiediensten ook nog die der Secretarie j kunnen verrichten. '/I Als laatste spreker sprak de Majoor der Rijksv^ wacht Steen, die Bouwen dankte voor de aangenaa wijze waarop hij steeds met den Rijksveldwacht het* samengewerkt. Hierna nam de scheidende ambtenaar het woord e: zegde alle sprekers dank voor de medewerking die hj Sn al die jaren van hen heeft mogen ondervinden. Hierna was het officieele gedeelte van deze samen komst geëindigd en bleef men nog enkele oogenblHc- ken bijeen. LAN GEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. Door de heeren P. Band en I* Mallekote, tuinbouw- vakonderwijzers, zijn in den tuin van laatstgenoemde een 150 soorten tulpen geplant, waarvan de vroege soorten thans bloeien. Het is een mooi gezicht, de» tulpen in vollen bloei te zien, gerangscnlk'. in bonte rij naast elkaar. De bollenteelt is bier de laatste jaren sterk toegeno men en zoo is dan ook het streven van bovengenoemd» heeren om de kennis van bollenteelt te propageeren. De bedoeling is om de leden van Bloembollencultuur en ook anderen, in de gelegenheid te stellen, naar de» 150 soorten te raden, welken naam zij hebben. Hier voor zijn dan ook een drietal prijzen beschikbaar gfr steld. Daartoe in de gelegenheid gesteld, hebben wij d« diverse soorten eens van nabij bewonderd en zullen wij eerstdaags, als ook de late soorten klaar zijn, nog eens gaan zien naar deze bloemenpracht. Het streven van de heeren Band en Mallekote kat niet anders dan toegejuicht worden. Wij hopen, dat velen een kijkje zullen nemen, wat dan zeker wel de mooiste belooning voor de beide h» ren zal zijn. Concert „Excelsior*, De Harmonie „Excelsior", onder leiding van des heer P. Pranger, zou Donderdag (Hemelvaartsdag! een concert geven in den muziektuin, doch wegen het zeer ongunstige weer was het niet mogelijk bui1 ten een concert tc geven en werd dit toen gegevens het lokaal van den heer J. de Bakker. Een klein maar aandachtig publiek was aanwezi) die luisterden naar de mooi gespeelde nummers. Het was met dit concert dc laatste maal, dat^ heer J. Keppel als paukenist meespeelde. De heer pel was 26 jaren lid der vereeniging, doch wegens trek naar elders genoodzaakt 1 e bédanken. Door den voorzitter, den heer J. Kuiper." w 1 hem ecnige zeer waardcerende woorden tocgcsp terwijl tenslotte ter ccre van hem een afsch marsch werd gespeeld. Het is jammer dat dit eerste concert niet. br" plaats kon vinden. Wij zullen een volgenden kd] maar op beter weer hopen. Het woonhuis van den heer J. Koppel aan Oosterstraat, is hij onderhandschen verkoop gekoeld door dc heeren A. Schone en Büttger te Zuidscbv! woude. BARSINGERHORÏ Brand aan dc Yoruitk. Woensdagmorgen, om ongeveer half 12, brak brui uit in de boerenbehuizing van den heer G. Bood, W- de Vennik.H et was op dat uur, dat de echtgenoot! van B. den brand gewaar werd, toen zij vanuit Ik: eenige jaren terug nieuw aangebouwde woonhuis i: het oude boerenhuis kwam. De brandende stukken vie len toen reeds uit het dak. De heer B. zelf was xuu de Schager markt. De brandspuit van Haringhulws was spoedig ter plaatse er. wist, hoewel het oude hul» een oogenblik fel brandde het woonhuis te bewarttl wel was reeds een gat in het dak van het woonhui» ge*and. Gelukkig was Dinsdagsmorgens het laatste gedeeltl van het veebeslag in de weide gebracht, zoodat geel verlies van vee te betreuren viel. Overigens verbrandde de geheele inventaris, die i» het brandende perceel was geborgen, zoowel machin» rieën als wagens en verder boerengereedschap. 0i zagen we de overblijfselen van harkmachine. mail machine, zaaimachine, dresseerkar, boerenwagen, fie'4 l enz, te midden der puinhoopen liggen. Omtrent de oorzaak tast men in 't duister. Verzekering dekt de schade. z ij pi De levering van brandstoffen voor het Tehuis rm ouden van dagen in den a.s. winter is opgedragen u den heer S. Boontjes te Stolpen. ZONDAG 8 MEI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Doop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. St.Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Julianadorp, geen dienst. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Egmond a. d. Hoef. voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Oud-karspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. Jellema. Winkel, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, geen dienst Nam. 8 uur, Leekenspel. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE U>: Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, Ds. Dönsselmann. van sterdam. Bediening H. Avondm. Nam. 5% uur, de heer Deen, van Wieringen. Dankzegging. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10