BRANDEN. Mysterieuze aanslag. Het vermiste meisje te De Lier. Vergiftiging. De gevaren langs den weg. WAT DE VROUW TOEKOMT. N e d e r I a n d—I e r 1 a n d. Staatslot er", Groote fabrieksbrand te IJssel- stein. De menbelfabriek „De Hoop" in vlammen opgegaan. Hulp uit omliggende gemeenten. Uit IJSSELSTEIN: Woensdagavond ongeveer half tien is brand uit gebroken in de meubelfabriek „De Hoop", staande vlak bij de kom der gemeente. Hoewel de brandweer van IJsselstein spoedig ter plaatse was. greep het vuur zoo snel om zich heen. dat de fabriek weldra in lichterlaaie stond. Assistentie werd gevraagd van de brandweer Benschop, terwijl ook de Utrechtsche brandweer werd gerequireerd. Toen deze laatste ter plaatse verscheen behoefde men geen dienst te doen, daar het grootste gevaar toen reeds geweken was. De brandweer beperkte zich er toe de belendende per- ceelen. alle woningen met een rieten dak. nat te hou den, daar hiervoor groot gevaar bestond. Ongeveer half 1 was het gevaar geweken en rukte de brandweer van Benschop in. Die van IJsselstein bleef den geheelen nacht nog water geven. Donder dagmorgen werden de staande muren, die een ge vaar opleverden voor het publiek de fabriek staat vlak langs een verkeersweg omgehaald. De schade is uit den aard der zaak aanzienlijk. De eigenaars zijn slechts laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Door den brand geraken ongeveer 25 arbeiders zonder werk. De geheele fabriek is afgebrand, terwijl groote voorraden eikenhout, meubelen en de machines een prooi der vlammen werden. Zware brand te Utrecht. Fabriek van kinderwagens totaal verwoest. Woensdagavond omstreeks zes uur is een uit slaande brand uitgebroken in een pand op den hoek van het Bankaplein en Bankastraat te Utrecht, waar in gevestigd was de kinderwagenfabriek „Stadion", van de fa. van de Brand en Co Kinderen, die op straat aan het spelen waren, ontdekten den brand en waarschuwden onmiddellijk de omwonenden Eenige buren hebben, daar de fabriek reeds verla ten bleek te zijn, de deur ingetrapt en de in het kan toor aanwezige meubelen in veiligheid weten te brengen. Wegens het dreigend gevaar, heeft men zekerheidshalve het naastgelegen woonhuis ont ruimd. De inmiddels gewaarschuwde brandweer was spoedig met veel materiaal ter plaatse en ving het blusschingswcrk aan, waarbij werd gebruik ge maakt van de magirusladder, waarop een der brand weerlieden klom om uit de hoogte een straal op het vuur te richten. In totaal heeft men met twaalf stra len het vuur aangetast en zoodoende mocht men er in slagen in een uur tijds den brand zoo goed als meester te zijn. Men kon evenwel niet voorkomen, dat de fabriek geheel uitbrandde. Bij het nablusschen heeft men een muur omgetrok ken, daar deze gevaar voor de omgeving opleverde. Omtrent de oorzaak is niets bekend. De in de fabriek aanwezige gummibanden ver spreidden een afschuwelijke lucht en veel rook, zoo- dat de brand reeds op verren afstand was waar te nemen. Nachtelijke overval op een vrouw te Win schoten. Slachtoffer van een wraak neming? In den nacht van. Woensdag op Donderdag is te Winschoten in de woning van de wed. Scheve aan het St. Vitushofje een geheimzinnige aanslag gepleegd. Door een zijvenster in te drukken zijn een of twee mannen de slaapkamer binnengedrongen van de 46- jarige dochter van de wed. S. Zij hebben de vrouw, die te bed lag, aangegrepen en trachtten haar de keel dicht te knijpen. De vrouw echter, die zich hevig verzette, wist zich tenslotte na een vertwijfelde worsteling los te rukken en slaagde erin uit het huis te vluchten, waar haar 87-jarige moeder nu alleen achter bleef. Op het hulpgeroep der dochter kwamen spoedig eenige buren toegesneld, hetgeen tot gevolg had, dat de aanrander(s) de vluoht nam(en). Men slaagde er niet in hem Xhen) te grijpen. Donderdagmorgen stelde de politie ter plaatse met politiehonden een onderzoek in. Tot dusver echter zonder resultaat. Eenige personen zijn verhoord. Wat het motief aangaat, men denkt hier te doen te hebben met een wraakneming. De aangevallene was n.1. den vorigen dag voor de rechtbank te Winschoten als getuige gehoord inzake een bij haar tijdens een brand in haar woning gepleeg- den diefstal. Tegen den verdachte werd daarbij drie jaar gevangenisstraf geëischt Zooals begrijpelijk, is de vrouw door het gebeurde zeer overstuur. lach dan soms hoorde, wanneer Lance weer zoo on weerstaanbaar grappig zat te vertellen, had hem dit dik wijls heel verdrietig gestemd. Maar eindelijk zou zich een bondgenoote opdoen in den strijd, om Jeanne te bereiken. Op Nieuwjaarsdag meldde zich een kleine, dikke pleegzuster op Walden Hall aan. Zij vroeg naar Mrs. Hassell, en Keith, die juist door den hall ging, herkende de stem en trad onmiddellijk op haar toe: zij was im mers de vriendin van Jeanne. De herkenning was wederkeerig en niet lang duurde het dan ook. of Zuster Montrose zat bij hem in de bi bliotheek zóó op haar gemak te praten, of zij hem al jaren had gekend. „Ik ging mij toch zoo ongerust maken, toen Jeanne niet kwam en ook niet schreef, dat ik eerst een brief naar Hangman's Hollow stuurde. maar die kwam te rug. Ik woon in Londen, moet u weten, maar ik zei te gen moeder: „Ik ga naar Leicester. dat zaakje zelf eens onderzoeken!" Nu vanochtend ben ik aangekomen en ik vond een jongen, die mij naar die griezelige plaats wilde rijden. Het was geheel verlaten!... Een vrouwtje, een eind verderop, vertelde mij, dat er een begrafenis ;had plaats gehad en dat de heeren van den Hall die bij gewoond hadden. Maar er was geen jonge dame." Keith knikte: hij ën Lance hadden de arme Alice Scott naar haar laatste rustplaats, naast het kind, ge bracht. „En toen dacht ik. dat het maar 't beste zou zijn, om hier te komen. Aan de portierster vroeg ik. hoe de naam was van de vrouw des huizes en zij vertelde mij toen meteen, dat er hier iemand ziek was, een pleegzuster zooals ik, had zij hooren zeggen. Nu, u begrijpt: als een haas schoot ik hierop af!" Niemand wist, hoe dit eigenlijk zoo in z'n werk ging, maar het valies van Zuster Montrose werd van het sta tion in Leicester gehaald, haar moeder werd getelegra feerd en zijzelve kreeg de hoofdleiding in de ziekenka mer. Jeanne was onbeschrijflijk blij, haar te zien. Ook deze „zuster" viel in aller smaak. Ze was nog geen dag in huis, of ze overzag den heelen toestand, ofschoon nie mand haar wat verteld had. Keith had haar enkel in hoofdtrekken meegedeeld, wat Jeanne had doorgemaakt en de patiënte zelve had haar verteld van het gebeurde op Hangman's Hollow. Toen Zuster Montrose dien volgenden dag, voordat zij beneden ging dineeren, bij haar vriendin op de kamer zat. opende zij het gevecht met de vraag: „Zeg, Jeanne, waarom is Mr. Walden nog niet bij je geweest? Je zult hem toch wel eens willen bedanken?" KON ZIJN SOKKEN NIET AANKRIJGEN. Had een half uur noodig; om op te staan. Al vijftig jaar rheamatiek. Vijftig jaar verdroeg deze man uit Dordrecht zijn pijnentoen ontdekte hij dat hij er in een paar maanden af kon zijn. Uit den brief, die hij schrijft, kunt U zien dat zijn rheumatiek zeer ernstig was. „Van mijn He tot mijn 60o jaar werd ik steeds door hevige pijnen gekweld Mijn werkzaamheden brachten mede. dat ik 's morgens heel vroeg op moest, maar het gebeurde vaak, dat ik alleen voor het uit bed komen meer dan een half uur noodig had. Verder moest ik net als een kind geholpen worden om mijn sokken aan te trekken, enz. Thans na het gebruik van slechts 3 flesschen Krusclien, beveel ik het uit dankbaarheid voor mijn genezing iederene, die aan dezelfde' kwaal lijdt, te n zeerste aan." Dordrecht. J. F. U moet de rheumatiek dooden, voordat het U neer velt. Zorg dat de rheumatiek U niet steeds erger in zijn klauwen krijgt, zoodat Uw gepijnigde gewrichten U ten slotte noodzaken het bed te houden Zoek de grondoorzaak van Uw rheumatiek. NU, en neem maatregelen die oorzaak te verwijderen. Rheuma tiek is het gevolg van een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur op te lossen. Andere bestanddeelen van dit zout helpen de natuur deze opgeloste kristallen door de natuurlijke kanalen te verwijderen. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen die gisting van het voedsel in de inge wanden voorkomen en houden daarbij niet alleen de vorming van urinezuur tegen, doch ook van an dere lichaamsgiften die de gezondheid ondermijnen- Onthoudt dus dat het „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts is die Uw lichaam bevrijdt van urine zuur en U verre houdt van de ketenen der rheuma tiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.00 per flacon. (Adv.) Haar lijkje uit de vaart opgehaald. Bij het spelen verdronken? De 8-jarige A. B. uit de Lier die sinds Maandag avond werd vermist, is gisterenavond om half tien levenloos uit het vaarwater de Lee opgehaald. De politie had besloten, gisteren nogmaals het vaarwa ter af te dreggen en wel met een sleepdreg. Met dit instrument, dat in het bezit was van de politie te Maassluis en dat bestaat uit een lange lijn, waaraan met zijlijnen een groot aantal haken is verbonden, werd onder groote belangstelling van de bevolking het breede Leekanaal over een breedte van eenige meters tegelijk afgedregd. Omstreeks half 10 werd op ongeveer 25 M afstand van de ouderlijke woning het lijkje van het meisje opgehaald. De politie vermoedt, dat het kind bij het spelen te water is geraakt en verdronken. Vrouw, drie kinderen en de knecht in bewusteloozen toestand aangetroffen. Uit OLDEMARKT: Woensdagmiddag heeft in het gezin van den heer J. Lenstra, bakker te Blesdijke, een ernstig geval van vergiftiging plaats gehad. De vrouw en een drietal kinderen, alsmede de knecht werden in bewusteloo zen toestand aangetroffen De vrouw en laatstge noemde konden na eenige uren door den dokter wor den bijgebracht. De drie kinderen heeft men naar het Diaconessenziekenhuis te Leeuwarden overgebracht, waar zij zijn opgenomen. De geneesheer, die de eer ste hulp had verleend, werd eveneens onwel en moest zich ook onder medische behandeling stellen. Bij onderzoek is latef gebleken, dat men hier te doen heeft gehad met kolendampvergiftiging. VLIEGTUIG VERONGELUKT IN TSJECHOSLOVAKIJE. Het toestel in brand gevlogen en de in zittenden in de vlammen omgekomen. Tijdens een oefènvlucht stortte een militair vlieg tuig, waarin twee personen gezeten waren, van 100 meter hoogte nabij het plaatsje Gbel onverwacht naar beneden. Door den schok geraakte 't toestel in brand. De bestuurder en de waarnemer kwamen in de vlam men om. De oorzaak van het ongeval is nog niet be kend. De patiente lag op de sofa bq het vuur In een peig noir van Esmay. Ze zag er nog heel bleek en mager uit; haar gezichtje was „een en al oog"*, zooals Lance zei; maar toch nam zij togelijks in krachten toe. Haar blos zou Meggie al genoeg gez-J?J hebben, als zij dit anderszins al niet vermoei had. „Ik hen nog niet wel genoeg, om hem te zien." „En al de anderen zijn bij je geweest! Die vroolijke Frans. hoe heet hij ook weer? heeft vanmiddag wel een uur bij je gezeten!" „Mr. Walden wil niet bedankt wo.-le-n:" „Ja. zeker. Ik vind, dat je geweldig te kort schiet in beleefdheid tegenover hem. Je hebt hem zeker een boodschap gezonden, dat hij maar Jiever niet kernen moet." Daar Jeanne er het zwijgen toe deed. hield de andere partij dit voor een uitgemaakte zaak. ..Natuur lijk, c.an durft hij zich ook niet meer aanmelden. En hij ia nogal zoo goed voor je geweest! Neen, wat dit nu weer voor een overdreven fijn gevoel is, dat weet ik niet.' „Jij toont althans niet veel gevoel, door je zoo te bemoeien met iets. dat je niet aangaat." „Maar ik kan het ook niet hebben, dat die arme man er zoo allerongelukkigst uitziet! Als hij nu nog eers naar je vraagt, en hij mag nog niet bovenkomen, dan zal ik je eenvoudig eens flink door elkaar rammelen; mispchien dat dit beter helpt dan al dat vertroetelen en verweekelijken." „Meggie! Meggie! Ik was nu eerst zoo blij. dat je hier kwam. maar als je op die manier doorgaat, dan wou ik liever, dat je niet gekomen was! Help mij maar zoo gauw mogelijk beter te worden, dat ik hier vandaan kan." „Wat nu: hier vandaan? En waarheen dan?" „Terug naar mijn werk." „Je zult nooit meer naar je werk terug; dat is wat anders!" „Och, dat komt, je begrijpt het niet..." „Zou je denken? Ik ben niet blind! Ik zie heel goed, dat je dien armen man het hart breekt en dat ieder in dit gezellige huis evenzeer verlangt, je voorgoed hier te hebben... En nu zou jij willen terugkeeren tot het ein deloos zwoegen en slaven. met in den regel maar heel weinig dank... Ik ben oud genoeg, om je moeder te kun nen zijn" ze was juist zes jaar ouder dan Jeanne „en ik wil het eenvoudig niet hebben, dat je verder je leven zoudt bederven!" 't Is veel makkelijker, om maar zoo tot het eind toe voort te gaan." „Ik kan niet eens zeggen: „dat denk je maar", maar dat denk je niet! En daar luidt de gong! Nu moet ik In Engeland verliezen per dag 18 men* schen het leven op den weg, van wie het grootste percentage uit voetgangers bestaat. Sir Herbert Samuel, de Engelsche minister van bin- nenlandsche zaken, heeft Maandag in het Lagerhuis meegedeeld, dat er per dag in Groot-Brittannië 18 men- schen op den weg het leven verliezen. Verleden jaa-r is het totaal aantal doodelijke ongevallen 6691 geweest, wat 614 minder was dan een jaar te voren, het aantal gewonden was 202.119 of 24.224 meer. Ondanks de ver mindering van het aantal doodelijke ongevallen noemde de minister den toestand uiterst ernstig. Over het eer ste kwartaal van dit jaar zijn de cijfers weer hooger 'i aantal doodelijke ongevallen steeg van 289 tot 314. dat der gewonden van 9943 tot 10865. Onder de omgekome nen waren verleden jaar JanuariMaart 216 voetgan gers, dit jaar 224. Van deze 224 hebben 114 zichzelf den dood op den hals gehaald door onvoorzichtig den weg over te steken, 34 door te aarzelen of te weifelen en 25 door voor of achter stilstaande voertuigen om te loo- pen. Naar de voertuigen verdeeld veroorzaakten de bussen 44 doodelijke ongevallen en 636 verdere ongevallen in het eerste kwartaal 1932, tegen 40 en 762 in het eerste kwartaal 1931, voor trams en trolleybussen waren deze cijfers 3 (10) en 376 (524). voor taxi's 11 (11) en 365 (398), voor particuliere auto's 104 (87) en 4095 (3777). voor motorrijwielen 33 (21) en 1603 (1096).. voor vracht auto's 98 (108) en 1830 (1733). voor fietsen 16 (9) en 1720 (1351), voor vrachtwagens met paarden bespannen 4 (3) en 261 (277). Merkwaardig is vooral de vermeerdering va.n het aan tal ongelukken met motorfietsen, dat 50 percent be draagt. De minister maakte de opmerking, dat men by het beschouwen van de lijst van ongelukken zichzelf de vraag moest stellen o£ de oude wet dat een auto voor afgegaan moest worden door een man met een roode vlag, niet moest worden omgekeerd in dien zin dat voetgangers vooraf moeten worden gegaan door een motorrijder met een roode vlag. Maandag is Sir Malcolm Campbell, de houder van het wereldsnelheidsrecord te land slachtoffer geweest van een aanrijding In Piccadilly, waarbij hij zijn arm kneus de. Hij zat in een auto van een vriend, die zelf reed. „Het zou mij niet verbazen", zei Sir Malcolm, „als Day- tona Beach veiliger is dan Piccadilly". Daytona Beach is het strand, waar hij met levensgevaar zijn records be haald heeft Een Deenscke doctores in de letteren stelt haar elschen. Heel vrouwelijk Kopenhagen heeft den meest mo gelijken eerbied voor den naam Karin Michaelis, de strijdster voor de emancipatie van haar sexe. De be weging is er in Denemarken niet zwakker op ge worden en reeds uiten de dames en bloc dezelfde extravagante verlangens, die ze ieder afzonderlijk te kennen geven tegenover hun echtgenooten en wat dies meer zij. Mevrouw Lis Jacobsen, doctores in de letteren en onderzoekster van het oude runenschrift, is bovendien leidster van de vrouwenbeweging en heeft dezer dagen haar nieuwste wenschen in kern achtige taal geformuleerd. Zij is voor 't moederrecht het matriarchaat. De roeping van de vrouw is moeder te zijn en tusschen het twintigste en het veertigste levensjaar moeten volgens mevr. Jacobsen de dames het hoogste salaris hebben, dat de Staat uit betaalt, n.1.: 2400 Kronen, afgezien van den kindertoe slag, die aan dit bagatel moet worden toegevoegd. Den meisjes tusschen zestien en twintig moet bo vendien een zakcentje worden toegestopt. Een tegenstandster van de geachte strijdster heeft uitgerekend, dat deze tactiek den Staat jaarlijks op drie-en-een-half milliard Kronen zou komen. Dit is iets meer dan het geheele Deensche volk in staat is te verdienen. Mevrouw Jacobsen staat in haar opvattingen echter allerminst alleen. Zeer veel Deensche vrouwen slui ten zich volkomen bij haar aan en met onuitputte lijke energie worden regeeringspersonen velerlei peti ties aangeboden, smaadschriften, smeekschriften, dreigschriften, enz., enz. De kinderen aldus mevrouw Jacobsen dienen te heeten naar de moeder. Om zich geheel aan hun kroost te kunnen wijden moeten de dames eervol uit hun betrekkingen worden ontslagen en op boven vermelde wijze door den Staat worden onderhouden. Dè.t is nu nog eens mannentaal. gaan. Ik heb gisteren aan de rechterhand van Mr. Wal den gezeten en hij zag er zoo deftig uit in zijn gekleede jas! Ik stelde mij steeds voor, dat jij aan het andere eind van de tafel zat." Toen hield zij ineens op, want Jeanne was in tranen uitgebarsten. In een ommezien sloot Meggie haar in de armen: „Maar lieve kind, ik wilde je niet aan het huiien ma ken; ik wilde je alleen zoo graag gelukkig laten zijn! Ik ben niet voor niets een domineesdochter en daarom weet ik, dat er een tekst is in Ruth, die zoo goed op jou van toepassing zou zijn: „De Heere geve u, dat gij rust vindt, een iegelijk in het huis uws mans". Dit is precies, wat jij ook zoo noodig hebt: rust in het huis van je echtgenoot!" Dien avond zei Zuster Montrose niets meer, maar den volgenden morgen al vroeg hernieuwde zij den aanval: „Mrs. Hassell heeft mij het huis laten zien. Er is nog heel wat ruimte. Naast de kleedkamer van Mr. Walden bij voorbeeld, is een kamertje, dat een uitstekend boudoir zal zijn. En dan moet je daar zelf een kleurig ameuble ment in nemen..." Jeanne keek haar aan. vol verontwaardiging. Maar doodkalm ging Meggie voort: „Ik hoop dat je mij op de bruiloft zult vragen...". „O, Meggie, ik heb nooit geweten, dat je zoo afschuwe lijk plaagachtig kon zijn!" „Ja, dat komt er van. alse en mensch niets beters te doen heeft! Maar waoht, binnen een paar dagen Is mijn vacantie om." Twee dagen later, tegen de schemering, wilde Meggie nog eens haai- geluk beproeven. Alle dames in huls had den thee-gedronken bij Jeanne. Toen ze bij haar weg gingen, volgde Zuster Montrose haar en sprak nog even met Esmay. „Heb je niet een aardigen peignoir voor Jeanne? Ik zou haar zoo graag eens heel netjes maken en dan Mr. Walden bij haar binnensturen. Ik moet het nog eens probeeren, zie je. Want zij heeft vanmorgen aan de di rectrice geschreven en dan zou ze je zóó door de han den glippen!" Er werd een hemelsblauwe peignor uitgekozen en, toen Meggie daar even later mee binnentrad, zei ze heel onschuldig: „Kijk, Jeanne, nu moet je dezen peignoir eens aandoen. Dien anderen wil Miss Esmay terughebben." „Maar deze is tooh veel te mooi, om er zoo mee te liggen!" „Ja, maar je moet er ook niet mee liggen. Je moet opzitten en je gastheer naar behooren en vol waardig heid ontvangen. Hij komt je een bezoek brengen." SP0J1 i Volkers ln de plaats van Adam, Daar Adam morgen, Zondag, wegens studierede, nen verhinderd is voor den interlandwedstrijd Ne- derland-Ierland te Amsterdam uit te komen, is jn rijn plaats gekozen den Ajaxied Volkers, die dus mei Wels den rechtervleugel zal vormen. SCHIPPER BEKNELD. Tnsschen brug en stuurhui Woensdagmiddag wilde een schipper van een torschip onder de brug over de Kostverlorenvaartjj'1 de Kinderstraat, te Amsterdam, door varen, meende dat het schip gemakkelijk de brug zou L_ nen passeeren, zonder dat de laatste behoefde j worden opengedraaid. Eerst op 't laatste moment zag hij, dat het te hoog was. Hij zette de motor achteruit om te verminderen en een hotsing te voorkomen. De, tor sloeg echter af en het gevolg was dat de sc,. per bekneld geraakte tusschen het brugdek en* stuurhut. Met inwendige kwetsuren werd hij or nomen en door den G. G. en G. D. naar het Wift ininagasthuis gebracht. AUTO IN EEN RAVIJN GESTORT. Twee personen ernstig g Aneta seint uit Tjilatjap: De gemeentesecretaris van Madioen, de heer Ify teyn, die op weg was naar het Decentralisatiecongm te Batavia, heeft tusschen Madjinang en Bandjar eet auto-ongeluk gehad. De heer Kapteyn die aan het stuw zat. reed te snel en week te veel naar links uit. wa» door hij in een vrij diep ravijn stortte. De heer Kapten was onder de auto bekneld. Hij bekwam inwendip kneuzingen. Een kornet kreeg een kersenschudding. Me vrouw Kapteyn, die met twee kinderen en een in de auto gezeten was, bekwam evenals de andere b zittenden geen letsel. TREINBOTSING IN BEIEREN. Groot aantal reizigers licht gewoni V.D. verneemt uit Munchen: Donderdagmorgen te 8.25 uur reed een uit Brechtes gaden komende personentrein tengevolge van een va keerden wisselstand op een gedeelte van den op Ik station Rosenheim staanden extra-trein van dc Spoor weg-Sportvereeniging „Reisenheim". Dc bagagewaw en een personenwagen van den trein uit Berchtesp den en een wagon van den extra-trein ontspoorde; terwijl de beide locomotieven en drie wagons bescla digd werden. Een groot aantal reizigers werd gewoni! maar er was spoedig een Eerste Hulp-colonne uit Rf; chenhall ter plaatse, die de gewonden verbond. H- bleek toen, dat alle gewonden hun reis konden voor zetten. Door het inleggen van een extra-trein en a behulp van autobussen kon het verkeer voortgn vinden, en tegen 12 uur was het traject weer vrij. DRIE KINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. In een Poolsch doi Woensdag is de bliksem ingeslagen in een 1 tehuis in het Poolsche dorpje Polukno in het. Wil gebied. Drie kinderen, een knaapje en twee meF werden op slag gedood. Trekking van Woensdag 4 Mei. 4e klasse 3e lijst Nos. 8426 11332 f 1000. Na 644 f 400. No. 2517 f 100. Prüzen van f 65. 685 850 955 1040 1135 1862 2083 2288 2291 2842 3017 3063 3296 3518 3607 3864 3931 4304 4478 4936 4952 5034 5102 5468 5529 5604 6151 6278 6358 6493 6617 6770 6940 6995 7372 7609 7890 7892 7949 8067 8167 9498 8588 9112 9554 9631 10498 10683 11001 11037 11459 11611 11780 11834 12148 12221 12845 13067 13274 13363 13530 14064 14218 14433 14473 14915 15224 15616 15626 15830 16445 16491 16632 16797 16954 17243 17348 17495 17701 18138 18196 18330 18495 18527 18531 18960 19107 19465 19794 19946 20035 20362 20369 20453 20887 20898 Terwijl zij toen verder geen acht meer sloeg Jeannes smeekend geroep van „Meggie! Meggie!" spott de zij zich naar de bibliotheek. Daar zat de heer des huizes met somberen blik vw zich uit te staren. Hij stond op bij haar binnentred en Meggie zei uitnoodigend: „Gaat u maar naar boven; zij wacht u." Toen Keith bij Jeanne in de kamer stond, voelde dat hij nog nooit van zijn leven zoo zenuwachtig geweest. Hij kon geen woord zeggen: een gewone groeting leek hem onmogelijk. Hi; wachtte dus, met gelaat, stralende van verlangen. In den gloed van vuur zag hij haar bleek gezichtje in een krans goudblond haar. In dien blauwen peignoir zag treffend jong uit. Hij voelde, dat voor hem nu eindelijk het oogel gekomen was, waarop hij al die jaren had uitgezien, een veroveraar boog hij zich over haar heen, sloot in de armen en kuste haar. Voor Jeanne was daarmee alles veranderd... Vet waren alle argumenten, die zij had opgezameld voofi crisis. d Geen van beiden hadden zij een woord gesprc! eitS] glimlachten elkaar toe in onuitsprekelijke gelul held. Keith sprak het eerst en de liefde gaf hem in, watfc zeggen moest. Hij zei geen woord over hetgeen vroeger gescheiden had; ook sprak hij niet van de tn- gedie, die hen nu weer tot elkaar gevoerd had, zei, hoe goed dit blauw haar kleurde, dat zij in het v* volg dikwijls die tint moest dragen, dat de vorst nu e®" delijk scheen op te houden en hoe zij de chrysant!®® vond, die hij haar dien ochtend gezonden had. Dacht niet, dat een piano daar goed zou staan, in dien hod» Esmay had van hem een vleugel gekregen, maar dit» nam zij nu mee. als zij trouwde. Na een lange stilte begon hij weer: „Denk je, dat je over een week sterk genoeg zijn, kindje, om te reizen?" „Ja, Keith." „Nu dan vind ik, dat wij vandaag over een week tr^ wen moesten. Dan zullen wij rechtstreeks doorgaan na* het zonnige zuiden en nog in tijds terugkomen voor E* may*s huwelijk. Vindt je dat goed?" „Ja, Keith." „Dat is verstandig." Dit was hun dag der dagen! Het leven kon h niets beters bieden. Haar althaJis had de Heere ge» ven, dat zij rust zou vinden in het huis haars mans. zult EINDE.

Schager Courant | 1932 | | pagina 14