i Plaatselijk Nieuws. VERKEERSONGELUKKEN. Ingezonden Stukken. Auto te Oegstgeest in de rails. Easverstikking te Hilversum Theater Royal. Bekendmakingen. Uit onze Omgeving. FEESTEN OP WIER1NGEN. Het Coucours van den Noordhollandschen Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfarekorpsen. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het artikêl „Weerbarstige Boe ren in Denemarken", in de Schager Courant van Woens dag i Mei en ontleent aan de N.R.Ct., wilde lk gaarne wat plaatsruimte in uw veelgelegen blad. De Deensche boeren maken economisch amok, staat er in dat artikel... Amok is een Maleisch woord en zegt zooveel als: moordzuchtige razernij dus de Deensche boeren zijn moordzuchtig en razend 't Bewijst dat er toch heel wat gebeurd is met die boeren, eer zij zoo ver jprenien. Nu zij zoo ver zijn. wordt deze gemoedsgesteld- natuurlijk streng afgekeurd. Vreemd is dat in de wereld: Arbeiders mogen strijden door middel van sta ding 't ia hun goede recht ambtenaren doen hun te houden wat ze hebben 't is ook hun recht- viiniige plicht Kamerleden, Ministers, hooge Mili- UKïa. Vorstelijke personen, en nog een heele serie van il die goed-hebbers, strijker, zonder blikken of blozen ratte salarissen opZoo gaat het bij ons, zoo gaat het ja Denemarken. Maar als de boeren strijden, staken, ageeren, dan zijn het plotseling amokmakers en kanni balen. Wonderlijk is dat: de Nieuwe Rotterdammer durft arbeiders zoo'n benaming niet te geven; tegenover strij dende boeren is alles geoorloofd. Voor de Hollandsche boeren is hieruit veel leering te trekken. Zonder mededoogen worden zij straks ook uit gemaakt voor al wat leelijk is, zoodra ze .gaan strijden, tegen hun ondergang. Die ondergang is zeer aanstaande. De toestand is hier niet zoo nijpend als in Denemarken, wordt gezegd. Dat is maar een smoesje. Altijd wordt verkondigd: in andere landen is het nog slechts als bij onsBelasting en Pacht is bij ons minstens 50 pet. te hoog; kunstmest en spoorweg-vracht-tarieven kosten veel te duur. Duizenden boeren hebben een schuldenlast, waar zij nooit meer uit komen. De hulp die de Regeering biedt is een s c h ij n hulp. Verlakkerij, anders niet, doel treffende hulpmiddelen als: vrijstelling van pacht en hypotheekrente, annuleeren van pachtcontracten, gratis verzekering voor werkende boeren; goedkoop licht en water; die middelen worden niet toegepast. Met opzet en welbewust volgt men deze gedrags lijn: uitzieken. Men durft niet openlijk dezen gedrags lijn te erkennen Toch is de bedoeling en de opzet, om de boeren en hun bedrijven ten gronde te laten gaan En als de boeren zich daartgen verzetten, dan zijn het moord zuchtige en razende lieden. In Denemarken is het nu onhoudbaar geworden, andere landen zullen snel vol gen heel West-Europa en voornamelijk het platte land, zal worden een vertwijfelde en armoedige bende. Waar gaan wij heen wat zal dit worden? En dan straks, als de boeren zich gaan verzetten, uit wanhoop dan scheldt men en dan helpt men nog niet Wat bezielt eigenlijk de lieden die het roer van Staat in handen hebben? Wat is de bedoeling van dit alles? Zijn ze niet berekend voor hun taak, of heb ben zij geen overzicht van hun taak? In beide gevallen moeten zij zoo spoedig mogelijk verdwijnen, 't Is alles toch: menschenwerk. deze crisis en haar gevolgen. Zoowel als menschen dit euvel ver oorzaakt hebben, zijn er ook menschen die dit euvel kunnen opheffen. Laten we dit tochvooral bedenken, 't Is allemaal o n noodig leed en o n noodige ellende, die thans een groot deel van de wereld ondervindt Uit vreugde komt vreugde voort Ellende ver wekt ellende In deze, technisch volmaakte, wereld Is vreugde mo gelijk. Vreugde in den arbeid, vreugde in het be staan. De ellende die allen ondervinden werd moed willig geschapen met opzet. De gevolgen zullen vreeselijk zijn. Mijn dank voor de plaatsing. Warmenhuizen, Mei 1932. X. In de beruchte bocht bij het Groene kerk je. Alle vier inzittenden ernstig ge kwetst. In den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks 3 uur is in de bocht bij het Groene kerkje te Oegst geest de 21-jarige auto-handelaar D S. uit den Haag met zijn auto in de tramrails en vervolgens in vollo vaart tegen een boom terecht gekomen. De auto werd totaal vernield. De heer S. werd aan de borstkas ernstig gewond en liep voorts ook ver scheidene inwendige kneuzingen op. Zijn vrouw, die naast hem zat. kreeg een ernstige kaakfractuur. In den auto bevonden zich ook twee Leidsche stu denten, die verzocht hadden te mogen meerijden. Een hunner kreeg een zware hersenschudding, van den ander werd de neus verbrijzeld. Alle vier zijn naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De namen van de studenten waren gistermorgen nog niet bekend. Degene, die een hersenschudding had, verkeerde nog buiten kennis, terwijl de ander niet kon spreken tengevolge van zijn verwonding. SPELEN OP STRAAT. Jongetje door auto gegrepen en aan de ge volgen overleden. Op den rijksstraatweg oritler Nijkerkerveen is gis teravond omstreeks zeven uur een zes-jarig jongetje bij het spelen onder een passeerenden luxeauto ge raakt. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het St. Elisabethsziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Daar is hij in den afgeloopon nacht aan de bekomen verwondingen overleden. AUTO GESLIPT. Bestuurder naar het gasthuis. Delft is Woensdagavond op den Oostsingel de pfT. H. uit Rotterdam met zijn auto, die een vaart "ayan ongeveer 70 K.M. per uur, tengevolge van de radheid van den weg geslipt en tegen een boom te- gekomen. De heer H. bekwam een armfractuur en werd in wendig ernstig verwond. Hij is naar het Gasthuis ver- °®rd en daar ter verpleging opgenomen. Twee vrouwen dood In haar woning ge vonden. Leiding van een gascomfoor ge sprongen. «^morgen ongeveer 10 uur ontdekten buren, dat ,]./yomn£) Bilderdijklaan 14 te Hilversum, bewoond mevrouw v. d. M., geb. v. L. en haar dienstbode dip rii.' ,Ee?loten bleef. Zij waarschuwden de politie, nam 6x ^eur ontsl°°t en 'n sterke gaslucht waar- comfnaer°0rzaakt doorat de gasslang naar het gas- blppir PsPro«Sen was; de kraan bij den muur de hvü!et gesloton Bij het verdere onderzoek bleken een* *1 vrouwen reeds te zijn overleden. Het is vol- derdae V;*e m°Kelijk, dat het ongeluk reeds Don- vertrtoL1! g®beurd- De vrouw des huizes haar man oud. Baarn was 57 en de dienstbode 28 jaar BEKROOND. Op den vakwedstrijd voor bakkerijen, gehouden te Amsterdam, behaalde de heer A. Schager alhier in de afdeeling „Bakkerszoneneen bekroning voor pri ma melkbrood, bestaande uit zilveren tak met di ploma. EEN MOOI SUCCES. De Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem", di rectrice mevr. Sombroek—de Vries, behaalde op het Donderdag te Weesp gehouden Zangconcours een 3den prijs in de 3de afdeeling. POSTKANTOOR. De directeur van het P.T.T.-kantoor te Schagen brengt ter kennis van het publiek, dat het kantoor te Schagen, alsmede de daaronder ressorteerendc hulp kantoren, voortaan op Zaterdagen na 16 uur zullen zijn gesloten. Alleen telegrammen en telefoongesprekken, telegra fische postwissels en reisposteheques zullen ook na 16 uur worden behandeld. Ook zal gelegenheid worden gegeven tot spoedbe- handeling van stortingen op postrekeningen en post cheques, mits hot daarvoor verschuldigde extra-recht wordt of is voldaan. AANKOOP VEE. De heer A. S. alhier is naar Friesland vertrokken om daar voor Italiaansche rekening vee aan te koo- pen. Toen wij vroeger waarom of dat niet in onze om- gering kon gebeuren, heette het: men verkoopt hier alleen wat men kwijt wil en de prijzen zijn te hoog. Als dat waar is, is het niet verstandig, GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. MARKTOVERZICHT. Het was wel te denken, dat er weinig vette koeien zouden worden aangevoerd Woencdag j.1., vanwege den Hemelvaartsdag. Toch viel 't nog mee, nademaal er niet viel noodig was, ls er toch voor de beste koe 32 ets. betaald. De handel was anders aan den stuggen kant. Ook zou men gedacht hebben, omdat het een verzette marktdag was: er komen niet veel kalf- en geldekoeien, maar dat was verrassend, daar hiervan veel waren aangevoerd en de handel niet minder was dan de vorige week. Was het mooi warm en zonnig weer geweest, dan was die handel heel goed geweest; het was echter wel wat te guur en te koud. De handel in pinken was stug. Pinkstleren met papieren konden gelden van 135 175 gld., handel matig. In nuchtere -kalveren was het een stillen handel, lage prijzen. Oude slachtschapen geen noteering. Overhouders stug. Lammeren haast onverkoopbaar. In het wolvee is het al heel slecht. Bokken en gelten weinig of geen handel. Op de biggenmarkt ls het ook heel vreemd; deze gelden hoegenaamd geen geld. Schrammen evenzoo. Wel te begrijpen, dat het op de vetmarkt ln vette varkens ook slecht was, heel lage prijzen. De kippen en konijnen golden ook Iets minder. Men hoopt elke week, dat het eens wat beter wordt, maar het lijkt er niet op. Buster Keaton in „Casanova tegen wil en dan k." Het laatste werk van Buster Keaton „C asa- nova tegen wil en dank" draait deze week in Theater Royal. Als altijd weer een film vol dolle kluchten, heerlijken humor, die de bezoekers onop houdelijk doet lachen. Er zijn veel film-komieken, maar zooals Buster Keaton is er maar één. Het is met hem als met Buziau: hij behoeft nog niets te doen en je lacht al. Dit is juist het geweldige succes van hun optreden. In „Casanova tegen wil en dank" is Buster de vreed zame „aanplakker". Reggid Irving, die in de uitoefe ning van zijn beroep door Johnny Jackson's auto woAlt aangereden. Johnny reed heel woest, omdat hij in een slecht humeur was, daar Kitty, zijn verloofde, niet met hem trouwen wil, voordat haar oudere zuster Anna in het huwelijk getreden is. De gewonde Reggio wordt het huis van de beide meisjes binnengedlagen en Anna zegt, dat zij de me lancholieke uitdrukking van zijn gezicht interressant vindt. Dit brengt Johnny op een idee. Hij vertelt Anna, dat de gewonde een bekende Don-Juan is, die meer liefdesavonutren achter den rug heeft, dan wie ook van hun kennissen. Dit doet Anna besluiten te probeeren Reggie's hart te veroveren. Als Johnny den stand van zaken aan Reggie uit legt, wil hij eerst niet daarop ingaan, doch na kennis gemaakt te hebben met Anna, laat hij zich overhalen. Korten tijd voor het huwelijk krijgt Anna een ver moeden, dat haar verloofde toch niet zoo n Don Juan is als Johnny beweerde en om de situatie te redden, spreekt deze laatste af met Blanche, een journaliste, dat deze een avond met Reggie in een hotel zal door brengen en daar „betrapt" zal worden door Anna. Intusschen krijgt Evelyn, een vriendin van Anna, ruzie met haar man en gaat met Reggie, die over tuigd is dat zij het meisje is, waarvan zijn vriend ge sproken heeft, naar het hotel. Ook Blanche en Harriët, een vriendin van Evelyn, komen in het hotel en Reggie voelt zich tusschen drie vrouwen niet op zvn gemak. Tenslotte verschijnt do echtgenoot van Evelyn met een revolver en een wilde jacht ontstaat. Na eenigen tijd slaagt Johnny erin Kitty en Anna te kalmeeren en oen dubbel huwelijk lost alle moei lijkheden op. Ophalen vuilnis buitenwijken. B. en W. brengen ter kennis van de bewoners der buitenwijken, dat de navolgende data zijn vastgesteld voor het ophalen van de vuilnis: Maandag 9 Mei: Lange- en Korte Snevert. Lutjewal- ler weg, Lollebruggerweg en Grootewal. Dinsdag 10 Mei: Bonkelaarsweg, Tjallewal, Laantje en Loeterdijk. Tolke. Woensdag 11 Mei: Chri^jeswerf, Valkoogerdijk, Burg- hornerweg en Menisweg. Donderdag 12 Mei: Oudendijk, Lagedijk en Hale. Vrijdag 13 Mei: Nes en Nesdijk. Zaterdag 14 Mei: Burenweg, Wadweg, Westfrieschedijk, Keinse, Latschoten, Gouw, Schoenmakersweg, Groeneweg en Keinsmerweg. Wordt verzocht met de genoemde data rekening te houden, ten aanzien van 't gereedzetten van de vuilnis SCHAGEN, 6 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. LYCURGUS. Naar ons werd mecrr'1. cld. houdt onze Gymnastiek vereniging „Lycurgus" op Zaterdag 28 Mei een geza- menlijken feestdag. De tocht gaat naar Callantsoog. Al wat fietsen kan, gaat op het rijwiel en wie die kunst niet verstaat, zal (en daartoe zal een beroep op ver schillende autobezitters worden gedaan) per auto daarheen worden vervoerd. Dat kan een prachtdag worden als 't mooi weer is. NAAR DE BETUWE. Zondag van Pinksteren gaat het Bestuur van de V.V. „Sparta" met haar dames per nieuwe autobus van den heer P. Deutekom naar de Betuwe. Dat kan een mooie en prettige tocht worden. WEDSTRIJD IN VISSCHEN. 1 Juni is het opening van het vischseizoen en het Bestuur van onze Vischvereeniging „De Baars" is reeds vol activiteit voor den eersten wedstrijd. Deze zal gehouden worden op Zondag 5 Juni in het eigen water van de club te Valkoog. Er worden voor dien wedstrijd schitterende prijzen aangekocht, w.o. een dressoir, een staande schemer lamp en vele andere luxe voorwerpen en visch- artikelen. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand April 1932: Liefje Butter naar Alkmaar, Stadsziekenhuis; Jan Visser naar Zijpe, St. Maartensvlotbrug D 40; Klaas Kooistra en gezin naar Franekeradeel, Donjum, p.a. P. Bouma; Nicolaas Droog naar Den Helder, Ruijgh- weg 4; Wilhelmus Joh. H. Lameree en gezin naar Den Helder, Weststraat 10; Maria Simon Rijnolda naar Rhedon, Velp, Tramstraat 8; Herman Adriaan Beemster, naar Den Helder, fil. A. Heijn, v. Galen- straat; Cornelis Raven en gezin naar Oudorp, Burg. Bosstraat 44; Katharina Mack naar Leeuwarden, Ferd. de" Vriesstraat 19; Maatje Willemse naar Schoorl, Dokterslaantje C 208; Luitje Hooij naar Wie lingen, Hippolytushoef, Elftstraat 407; Geertruida Johanna Schouten naar Alkmaar, Varnebroek 39; Maria Catharina Flumans naar Haarlem, Warmoes straat 23 E; Berend Stegink naar Middelburg, Bo- gardstraat D 35; Maria Cornelia Taling, naar Anke veen, p.a. P. Taling; Aldert Schot en gezin naar Alkmaar, Stuartstraat 29; Arien Stegink naar Steen- wijkerwold, Willemsoord, Rijksstraatweg; Jakob Nijboer en gezin naar Amsterdam, Bloemstraat 13611; Wed. Jac. Schouten en kinderen naar Nieuwe Nie- dorp, Westerweg G 9. Ingekomen personen Arie Groet, C 122, van Sint Maarten; Cornelia An na Schrijver, D 118, van Den Helder; Petrus Borst, C 14, van Sint Maarten; Alida Anna Jannes, H 21, van Barsingerhorn; Reijcr en Pieter Schoen, B 6, van Harenkarspel; Geertrui Elizabeth van Halst, E 16, van Haarlem; Anna Piskorz, C 197, van Essen, Duitschland; Rutgert Mandemaker en gezin, G 19, van Wieringerwaard; Heinrich Stenk en gezin, C 207, van Oudorp; Trijntje Qostheim-Bijlsma en kind, C 170, van Den Helder; Hendrik Westerink en gezin, C 95, van Oldebroek; Jan Breed en gezin, K 16, van St. Maarten; Willem Goedhart en gezin, H 25, van Wieringerwaard; Mattheus Petrus N. Meijer, J 44, van Sint Maarten; Drik Blaauboer en gezin, H 28, van Anna Paulowna; Johan Walstra, B 178, van Venhuizen. WIER IN GEN (Vervolg van pagina 2, Derde Blad.) VRIJDAG. Na de kinderfeesten stond op het programma aan gegeven, gemaskerde reclame-optocht. Hiervan is niet veel gebruik gemaakt. Enkele deelnemers maakten nog een rondgang door Hippolytushoef met „Harmo nie" voorop, wat ten zeerste de belangstelling trok. Voor het gemaskerd bal in de danstent op het feest terrein bestond meer belangstelling. De tent was tot in alle hoeken gevuld en er waren er 37 welke aan het gemaskerde bal deelnamen. De heer C. J. Bosker sprak de aanwezigen het wel kom toe, in het bijzonder de Jury, welke bestond uit de heeren: Burgemeester Kolff, Notaris O'breen, O. J. Bosker, P. Kreijger (directeur van „Harmonie")., C. F. van Duin en Ir. Ringeling, met hunne dames. Op hen rustte weer een moeilijke taak. Allo deelnemers(sters) hadden hun beste beentje voortgezet. Maximum aan tal punten was 100. We laten hier den uitslag volgen. Groep A, Origineelste: le prijs 96V£ punt, Pin'quin, mej. A. Duijnker; 2e prijs 93 punten, kaartspel, mej. Tr. Bosker Od.; 3e prijs 88 punten, Hollandsche Mo len, mej. Tea Lont Jd., 4e prijs 84 punten, Privé Secre taresse, mej. Truus Bosker Cd. Groep B, Mooiste Dame: le prijs 89 punten, Harem dame, mej. Marie Klasens; 2e prijs 83 punten, Indi- aansche, mej. Truus Kort; 3e prijs 80 punten, Pirette, mej. C. J. Volker. Groep C, Mooiste Heer: le prijs 84Vfe punt, Apachen, de heer B. H. Wilbers. Groep D. Paren: le prijs, 83 punten, Piraten, mevr. Hoogvorst—Vennik, de heer S. de Vries; 2e prijs, 82>i punt, Dame en Heer uit 1850, mevr. G. Kooij-Everts, de heer C. Hoogvorst. Groep E, Groepen: le prijs, 81 punten, Strand- groep. mej. Dina de Haan Md., mej. Reina Bakker Nd., mej. Marie Kaan Vd. Extra groep. Origineelste groep: le prijs Sarasani, de heeren G. Kooijman, M. Vroone en J. J. Bosker. Deze laatste groep gaf een aardig stukje paarden- dressuur te zien, waarom de menigte schaterlachte. Het was echt leuk. De heer C. J. Bosker sprak bij het einde woorden van dank, aan hen welke medewerkten dezen avond zoo goed te doen slagen. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Zoo behoort ook dezen dag tot het verleden en mag een zeer wel geslaagde feestdag genoemd worden. Hedenmiddag zal de Gymnastiekvereeniging „Wie- ringen" een demonstratie geven, opgeluisterd met muziek van „O.K.K." en vanavond concert van „Apollo" van den Oever. Met dan Zondag, den laat- sten concoursdag, waar niet minder dan 19 vereeni- gingen elkander zullen bekampen. Voetbalnieuws. „Voorwaarts" speelde Donderdagmiddag op het ter rein van V.V.M.P. te Den Oever een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen „Trekvogels'*uit den Wieringer- meerpolder. Met rust was de stand 22, doch in de tweede helft toonde „Voorwaarts" hare meerderheid en drukte dit ook uit in een 54-overwinning. De strijd was zeer aantrekkelijk en had een spannend verloop. Afsluitdijk. Het bezoek aan den afsluitdijk op Hemelvaartsdag was wederom zeer bevredigend. De ontvangsten voor het Crisis-comité bedroegen pl.m. f 200. WIERINGERWAARD Per 1 Mei verlieten 7 leerlingen de openbare school, alhier, terwijl er 22 zijn bijgekomen. Het totaal aan tal bedraagt thans 140, verdeeld over 8 klassen. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ANNA PAULOWNA Leekespel. De afd. Anna Paulowna van den Vrijz. Christ. Jon geren Bond zal op Zondag 8 Mei en Dinsdag 10 Mei een openbare propaganda-avond houden in de Ned. Herv. Kerk te Kleinesluis, waarop natuurlijk niet al leen jongeren, maar ook ouderen welkom zijn. De afd. heeft hiervoor ingestudeerd het leekespel „Opstanding" van W. C. Jolles. Velen is het misschien niet bekend, dat leekespel geheel iets anders is, dan tooneelspel. In tooneelspel stelt de: acteur een ande ren persoon voor; het leekespel openbaart, beeldt uit, wat er leeft in onszelf. De afd. meent op deze avonden de beste propaganda té kunnen maken, door bovengenoemd spel, dat uit beeldt het streven en doel van de Vrijz. Chr. Jongeren. Men zie verder de advertentie in het blad van j.1. Woensdag. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Broersma van Wolvega; A. Wijngaar den van Dantumadeel. Vertrokken: Mej. M. van Nuland naar Maastricht; G. Otten en gezin naar Borger; P. Waag en gezin naar Callantsoog; Wed. D. Schrijver en gezin naar Oudorp; J. L. Voorthuijzen naar Wieringerwaard; Mej. A. M. C. Heijligenberg naar Den Helder: Mej. A. de Groot naar Beverwijk; Mej. A. Kuiper naar Den Helder; Mej. G. Hopman naar Wognum. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Catharina, dochter van B. Buning en A. C. Hoep; Alida Maria Theresia, dochter vanN. Zwart- hoed en M. Vlaar; Hendrik, zoon van N. P. Kooij en G. de Haan. Ondertrouwd: J. C. Hoogmoed en N. Verhoef; L. Wis se en A. Wiersma; C. Rezelman en A. P. Vergouwe. Getrouwd: K. Stapel en G. Hopman. Overleden: J. v. d. Vaart, oud 4 maanden, dochter van J. v. d. Vaart. BARSINGERHORN KOLHORN. Hemelvaartsdag verwierf de Harmonievereeniging „De Eendracht" alhier een derden prijs in de afdeeling „Uitmuntendheid" op het concours te Wleringen. Zondag a.s. zal ook hier de bekende kinder-ope- rette „Eén dag Khalief", onder leiding van den heer H. J. Zaal worden opgevoerd. Voor deze opvoering zijn de decors bereidwillig afgestaan door de zangvereeni ging te Barsingerhorn. Het achterdoek, voorstellende een straat in Bagdad, is geheel vervaardigd door den heer D. van der Oord en is een waar kunstwerk. Voor verdere bijzonderheden de uitvoering betreffen de, zie men de advertentie in dit nummer. Z IJ P E T ZAND. Eergisteren is op den Rijksweg ter hoogte van den heer V. Graas voor de zooveelste maal een autoongeluk gebeurd. Ditmaal was het den gesloten bestelwagen van de telefoondienst der P.E.N. bestuurd door een der em- ployé's van voornoemd bedrijf, welke op den gladden weg kwam te slippen en onderste boven sloeg. Door het verbrijzeld glas werd de chauffeur aan de vingers ge wond, dooh gelukkig niet ernstig. Door den reddingswa gen van de Fa. C. Blaauboer te Schagen is het voertuig later gehaald. We vernamen dat bij den heer Schrieken op den 2en Pinksterdag ringrijden op fietsen zal worden gehouden. Dan wordt tevens dansmuziek gegeven. Even plotseling, als men was begonnen is de N.V. Vatoni weer geëindigd met haar zanddelverij in de nollen van den heer Pronk in den Boschweg. Waar oorspronke lijk sprake was van een werk van een paar jaar is dit, gezien de heerschende werkloosheid, zeer zeker te be treuren. Omtrent de redenen van het stilleggen konden we niets officieel te weten komen. DEN HELDER Zooals wij reeds schreven was dit concours door de „Oranje Harmonie-kapel" alhier, ter viering van haar 10-jarig bestaan den Bond aangeboden. 5 Mei, Hemelvaartsdag zag er aanvankelijk niet erg opwekkend uit. Regen, hagel en vrij veel wind. dat wa ren de verrassingen die den vereenigingen van buiten bereid waren. Te ongeveer half twaalf stelden zich de reeds gear riveerde vereenigingen voor het station op, teneinde de extra-trein ai te wachten. De ontvangst van de Eereleden. Jury, Directeuren en Voorzitters vond ten raadhuize plaats. Aanwezig waren: Juliana, IJmuiden-Oost; Oranje Harmonie-kapel, Wormerveer; Exelsior, Texel; Crescen do, Hoorn; Oranje Harmonie-kapel, Den Helder; Patri monium. Enkhuizen; Soli Deo Gloria. Breezand; Sur- sum Corda, Krommenie; Soli Deo Gloria, Weesp; Sur- sum Corda, Andijk-Oost; Advendo, Broek op Langendijk Soli Deo Gloria Koog-Zaandijk. Het leek er veel op. of de heele Helder was uitgeloo- pen om van de aubade voor het stadhuis getuige te zijn Het zag zwart van nieuwsgierigen; om bij twaalven werden op het balcon de deuren geopend en verschenen Burgemeester en Wethouders, Schout bij Nacht, Brutel de la Rivière, en andere autoriteiten en eere-leden. Kapelmeester Dol beklom het bordes, en gaf 't teeken dat de aubade een aanvang kon nemen. Deze bestond uit 3 nummers en wel: Oude Wilhelmus, Bruxelles Lilll Marsch. Psalm 150. Vooral de marsch werd met „schwung" gespeeld, hoewel het geheele programma er best afging. Na de aubade volgde de marsohwedstrijd, onder groote belangstelling. Des middags begon het eigenlijke concours op het Ankerpark-terrein. Omstreeks 2 uur opende de bonds voorzitter de samenkomst met gebed. Hierna sprak hij woorden van dank tot het gemeentebestuur, de deelne mende vereenigingen, en enkele opgekomen oudleden. Tot slot deelde hij den uitslag van den marschwedstrijd mee: Sursum Corda Krommenie 26 p„ len pr.; Soli Deo Gloria, Weesp 25 p., len pr.; Oranje Harm.-kapel, Den Helder 25 p., len pr.; Crescendo, Hoorn 25 p., len pr.; Exelsior. Texel. 22 p., 2en pr.; Soli Deo Gloria, Breezand, 21 p„ 2en prijs. Hierna ging men over tot het middagprogramma, den Concertwedstrijd. De uitslag was hier: Soli Deo Gloria, Zaandam 62 punten, le prijs; Sursum Corda Krommenie, 62 punten,, le prijs; Juliana, IJmui- den-Oost, 60 punten, le prijs; Patrimonium. Enkhuizen 59 punten, le prijs; Crescendo, Hoorn, 58 punten, le pr.; Oranje Harm.-kapel, Den Helder, 57 punten, le prijs; Advendo, Broek op Langendijk, 57 punten, le prijs; Sur sum Corda Andljk-Oost, 57 punten, le prijs; Oranje Harm.-kapel, Wormerveer, 56 punten, le prijs; Soli Deo Gloria, Koog-Zaandijk, 54 punten, 2e prijs; Soli Deo Gloria, Weesp, 51 punten, 2e prijs; Exelsior, Texel. 49 punten, 2e prijs; Soli Deo Gloria, Breezand 37 punten, geen prijs. De wisselbeker werd dit jaar toegekend aan het best* corps, en wel aan de Zaandammers. Des avonds om 8 uur gaf tot besluit het Stedelijk Muziekcorps op het terrein een afscheidsconcert, dat zich in geen groote belangstelling verheugen kon. Het concours is schitterend geslaagd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15