Aanslag op den Franschen president. Paul Doumer t Zaterdag 7 Mei 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9067 Paal Doumer zeer ernstig gewond. L In den afgeloopen nacht gestorven. De levensloop van Paul Doumer. Smokkeldrama te Straelen. Sproeten komen vroeg in "reusachtige brand Vergadering Oudercommissie. ZIJN TOESTAND HOPELOOS. pcor een kogel in het onderlijf getroffen. De dader, een schrijver van Russi sche afkomst, onmiddellijk gearresteerd. PARIJS, 6 Mei (V.D.). Hedenmiddag Is op den president der Fransche repu bliek Paul Doumer, een moordaanslag gepleegd. De president werd door een re- volverkog.et in het onderlijf getroffen en is in hopeloozen toestand naar een zie kenhuis overgebracht. Hoe de aanslag geschiedde. De dader gearresteerd. Omtrent den moordaanslag op president Doumer wordt nader gemeld, dat de president de opening ihad bijgewoond van de tentoonstelling, die gehou den werd door schrijvers, die als oud-strijders zijn georganiseerd, ter herinnering aan hun deelneming aan den wereldoorlog. De openingsplechtigheid was •geschied en Doumer werd de tentoonstelling rond geleid. Hij zou juist een boek van een der schrijvers jvan zijn liandteekening voorzien, toen uit het ge- Jdrang van het publiek plotseling vijf revolverschoten op hem gelost werden. Aan hals en onderlijf zwaar gewond, zakte Doumer ineen. Hij werd terstond naar het ziekenhuis Beau jon overgebracht. Zijn toestand is hopeloos en de doktoren, die de eerste hulp ver- Jeenen, twijfelen aan zijn behoud. De bekende Fransche schrijver Claude Farrère, die den president te hulp wilde snellen, kreeg een kogel in den onderarm. De dader werd terstond ge arresteerd. Nadere bijzonderheden omtrent hem ontbreken tot nog toe. Naar verluidt zou hij van Russische of Xethlandsche nationaliteit zijn. De dader bijna gelyncht. Door ooggetuigen van den aanslag wordt nog me degedeeld, dat direct na den aanslag vele aanwezi gen zich op den Rus hebben geworpen en hem met stokken cn vuisten hebben bewerkt. De politie moest ingrijpen ten einde den dader gen de woedende menigte te beschermen. '.Naar wij vernemen, is de dader, de Rus Pawel Gorgulow, van beroep arts. De man is twee dagen alen uit Monte Carlo te Parijs aangekomen. Hij fcert Russisch fascist te zijn en den moordaan- J op den president te hebben gepleegd uit pro t tegen de Fransch-Sovjet-Russische onderhande- f Iingen. Deze verklaring wordt zoo onwaarschijnlijk feacht, dat men vermoedt met een zwakzinnige te doen te hebben. Vanzelfsprekend doet ook het ge rucht opgeld dat de aanslagpleger in betrekking zou .staan tot de GcPeoe. Nadere bizonderheden betref fende den persoon en het verleden van den dader zijn nog niet bekend. Paul Corguloif, een Rus, de dader. Naar omtrent den revolveraanslag op den president der Fransche Republiek, Doumer, nader wordt verno men, werd het slachtoffer niet door twee, doch door drie kogels getroffen, waarvan een hem in het hoofd, een tweede in de borst en de derde in het beneden- lijf drong. De doktoren, die in verband met den hoo- gen leeftijd van den president hij is reeds 75 jaren oud het ergste vreezen, zullen waarschijnlijk het schedcldek moeten lichten om den kogel te verwijde ren. De schrijver Claude Farrére kreeg een kogel in den arm, terwijl de chef der Parijsche veiligheidspolitie, Guichard, slechts licht werd gewond. In het zieken huis moest de president direct aan een bloed trans fusie worden onderworpen. De gearresteerde heet. niet, zooals oorspronkelijk ge meld, Brad, doch Paul Gorguloff. De dader zou doctor zijn en van Russische nationaliteit. Hij wordt thans aan een langdurig verhoor onderworpen. Hoewel om trent de beweegreden voor de daad niets bekend is, neemt men toch niet aan, dat de dader op eigen ini tiatief heeft gehandeld. Men maakt in het bizonder opmerkzaam op het eigenaardig tijdstip, waarop de aanslag is gepleegd, n.1. juist tusschen de eerste en .tweede ronde der verkiezingen. Men tracht ook in deze richting de daad te verklaren. ^oor liet paleis van den president aan de Champs Elysécs heelt zich een groote menschenmenigte ver- z&ineld. Ook voor de redactiebureaux der bladen staan honderdon menschen de gebeurtenissen te be spreken. Ken door een Parijsche persbureaux ver spreid bericht, dat de president reeds aan de bekomen jonden zou zijn overleden, wordt van officiecle zijde «ingesproken. JM«r wordt bericht, dat Doumer nog niet tot be- *^z'jn is weergekeerd. De behandelende medicus .baarde, dat een der kogels het schedeldek heeft jpwongon, evenwel zonder de hersenen te raken. f"5 kon reeds worden verwijderd. De doktoren *°pen den president'in liet leven te kunnen houden, 'S een tragische ommekeer natuurlijk niet buiten gesloten. Be opwinding te Parijs is zeer groot. Op straat doet 'gemeen de nioening opgang, dat, de aanslag door communistisch© zijde zou zijn aangesticht, m verband niet den lioogen leeftijd van Doumer oesten de kogels zonder narcotiseering van den pa- ®n* worden verwijderd. Hoe de aanslag plaats had. De dader een krankzinnige. kanÜ Pa!^s' Mei (V.D.): Nadat in den beginne el- 8(l !r volkomen tegensprekende mededeelingen cn een il1 de r?n(le deden betreffende de verwondin- Lt e President Doumer heeft opgeloopen, staat ne' volgende vast: de sla is d?or drie kogels getroffen, waarvan een linko rakelings passeerde en de andere achter het spiion»01 ln,llct hoofd drong, zonder evenwel de her- schonri en- De derde kogel drong in den linker Bow» j ver°orzaakte een minder ernstige wonde. dip'ipho i-H den aanslag zelve, zijn thans nog meer medPrioÜ !nS('n van ooggetuigen bekend. Volgens deze mirlrtn™ .^en' uas de president om drie uren heden- net tpr ilerp07'eld van een van ZD1* militaire kabi- centoonstelling verschenen, waar hij werd ver welkomd doör den minister van Oorlog, Piétri, den minister van Justitie, Paul Reynaud en den president van de vereeniging van auteurs, Claude Farrère. Na de bezichtiging van de eerste tentoonstellingszaal be gaf hij zich door talrijke personen gevolgd in de daar achter gelegen zaal, waar de dader Gorgulow aan een kant stond te praten met een Franschen schrijver. Toen de president dezen stand op enkele stappen was genaderd, draaide Gorgulow zich plotseling om en loste vijf schoten na elkaar. Door drie kogels getrof fen, zakte de president der Republiek hevig bloedende ineen. Twee andere kogels verwondden Farrère en den chef van de Parijsche veiligheidspolitie, Gui chard. De minister van Oorlog wierp zich als een der eersten op den dader en werd bij dc arrestatie bijge staan door Guichard. Intusschen werd de bewuste- looze president in zijn auto gedragen en zoo spoedig mogelijk naar hospitaal Beaujon overgebracht. De be zoekers die getuige waren van den aanslag wierpen zich op den aanvaller en bewerkten deze rnet stok ken en vuisten. De aanwezige rechercheurs gelukte het slechts met groote moeite den dader voor een lynchpartij te vrijwaren. In zijn zak vond men een in het Russisch bijgehouden aanteekenboekje, waarin o.m. stond geschreven: „Gorgulow. president der Rus sische fascisten en moordenaar van den Franschen staatspresident." Gorgulow is een plompe, boers uitziende man van 37 jaren oud. Zijn eigenaardig gedrag en zijn onrus tige oogen, schijnen de meening dat men met een gevaarlijke krankzinnige te doen heeft, te bevestigen. Tijdens zijn verhoor antwoordde hij ontwijkend, ter wijl hij zoo nu en dan een melodie neuriede. Voor zoo ver uit zijn onsamenhangende verklaringen blijkt, noemt de dader zich dichter en mysticus. Hij ver klaarde vier maanden geleden uit Praag naar Frank rijk te zijn gekomen, waar hij zich te Monte Carlo heeft gevestigd. Persoonlijk heeft hij niets tegen den president der Republiek gehad. Hij is evenwel een fa natiek tegenstander der bolsjewisten en heeft als zoo' danig gehandeld. Laatste berichten. Toestand van Doumer hopeloos. De doodsstrijd begonnen. Nadat aanvankelijk de toestand onveranderd bleef en er nog eenlge hoop was, dat Doumer van zijn bekomen verwondingen zou genezen, werd de toestand later he laas bedenkelijker, en werd in den afgeloopen nacht te gen 1 uur het volgende officieel bekend gemaakt. Zooeven is een nieuwe bloedtransfusie op den presi dent der republiek toegepast, welke geen reden tot hoop meer laat. Doumer ligt in doodsstrijd. Zijn echtgenoote en zijn dochter zijn bij zijn sponde. Ook de premier Tar- dieu, de minister van justitie Paul Reynaud en alle ove rige leden der regeering zijn aanwezig. Het einde kan ieder oogenblik intreden. Tegen haif twéé in den afgeloopen nacht is een door 5 doktoren onderteekend communiqué over den toe stand van den president der republiek uitgegeven, waar in gezegd wordt: „De in verband met de schedelkwet suur ingetreden storingen in de hersenen worden erger. De zwakte neemt toe. De toestand van den president wordt steeds bedenkelijker." Om half drie is de doodsstrijd begonnen. Men ver wacht ieder oogenblik het einde. In welingelichte kringen wordt reeds, in verband met den hopeloozen toestand van den president gesproken over den politieken toestand, die het gevolg zal zijn van z}jn dood. De Fransche grondwet bepaalt n.1. dat onmid- dellijik na den dood van een president een opvolger moet worden gekozen. Dat zou beteekenen, dat het nationaal congres reeds Maandag te Versailles zou moeten bijeen komen. In verband echter met de Zondag te houden verkiezingen neemt men in politieke kringen aan. dat de verkiezing van een nieuwen president op zijn vroegst Dinsdag zal plaats vinden. De indruk in het buitenland. Bewijzen van deelneming. De tijding van den op president Doumer gepleegden moordaanslag heeft zich bliksemsnel in het buitenland verspreid. De aanslag heeft groote opwinding verspreid terwijl de verontwaardiging algemeen zeer groot is. Van de regeeringen der verschillende landen zijn bewijzen van deelneming binnengekomen. Hedenmorgen ontvingen wij vlak voor het ter perse gaan van dit nummer telegrafisch het bericht, dat Paul Doumer in den afge loopen nacht om 4.40 unr tengevolge van de ernstige verwondingen is overleden. Het lijk is om 5.15 uur naar het Elysée overgebracht De Ministerraad komt hedenmorgen te 12 nar bijeen om de nieuwe situatie te be spreken. GISTERNACHT WEER EEN SMOKKEL BENDE DOOR DE DUITSCHE DOUANE BETRAPT. WERKLOOS HUISVADER DOODGESCHOTEN. Gisternacht is onder 't Duitsche grensdorp Straelen bij Venlo weer een smokkelbende bestaande uit tien man, overvallen. De beambten maakten gebruik van hun vuurwapenen en schoten ter waarschuwing eeiBt in de lucht. De smokkelaars echter wierpen hun smokkelwaar weg en vluchtten in het dichte struikge was. De beambten begonnen daarop een achtervolging, waarbij een zekere N. B., door hen werd achterhaald. Toen hij gesommeerd werd halt te houden, voldeed B. daaraan niet, waarop eenige schoten op hem wer den gelost. Een ervan drong den man in het onder lijf, een tweede trof hem in de hartstreek. De getrof fene gaf na eenige oogenblikken den geest B. was 25 jaar oud, werkloos arbeider, en woon achtig te Neukirchen. Hij was gehuwd en vader van tweek inderen. De weggeworpen smokkelwaar, circa 100 K.G. kof fie, tabak, sigaretten en spek, werd door de douane ia beslag genomen, Een loopbaan achter den rug, die de moeite waard is. Van onderwijzer tot president van de Fransche Republiek. Den 22sten Maart j.1. was Paul Doumer juist 75 jaar geworden. Hij is voortgekomen uit de onderste lagen van het volk en heeft het door eigen kracht tot pre sident van de Fransche Republek gebracht. Een loop baan dus, die zeer zeker de moeite waard is. Hij werd geboren in 1857 in Aurillac (Departement Cantal. Zijn vader was wegwerker bij de Spoorwegen en stierf eenige jaren na Paul's geboorte Zijn moeder trok naar Parijs, waar zij in een straatje van Mon- martre een garen- en bandwinkeltje begon. Reeds vroeg was Paul Doumer gedwongen naar een werk kring om te zien. In zijn vrije uren werkte hij echter voor verschillende diploma's en na eenigen tijd zag hij kans het onderwijzers-examen te doen. Van onder wijzer bracht hij het al spoedig tot schoolhoofd, en zooals zoovele politici was de stap van het onderwijs naar de politiek, die hem reeds lang had aangetrok ken, niet moeilijk. Reeds op jeugdigen leeftijd werd hij kabinetchef van Charles Floquet, den voorzitter van de Fransche Kamer, en in 1888 werd de jeugdige radicaal zelf in de Kamer gekozen, waarin hij echter slechts eenige jaren zitting hield. Hij werd door een politiek tegenstander verslagen doch eenige jaren la ter werd hij opnieuw in de Kamer gekozen en in 1895 deed hij zijn intrede in het kabinet-Bourgeois als mi nister van financiën. In deze functie kwam hij met zijn plannen voor een inkomstenbelasting, doch zon der succes, zoodat hij in April 1896 alweer aftrad. Het volgende jaar werd hem de belangrijke functie van gouverneur van Indo-China aangeboden. In Indo- China, waarheen hij in Januari 1879 vertrok, kon hij zijn volle werkracht ontplooien en hij maakte zich vooral verdienstelijk door de uitvoering van eenige groote openbare werken aldaar. In 1902 keerde hij naar Frankrijk terug en schreaf o.a. zijn boek „L'Indo- Chine franqaise". In het zelfde jaar werd hij wederom in 'de Kamer gekozen. Hij had weer in het kabinet kunnen komen, indien hij bereid was het ministerie-Combes te steun- nen, doch hij weigerde dit en vormde een groep van radicale dissidentie, die het' genoemde ministerie ten val bracht. In 1906 werd Doumer tot- president van de Fransche Kamer gekozen en in 1906 werd hij herko zen. In hetzelfde jaar werd hij candidaat gesteld voor het presidentschap der Fransche republiek. Met 371 stem men moest hij echter het veld ruimen voor Armand Fallières. die 449 stemmen verkreeg. In 1912 werd hij voor het eiland Corsica in den Senaat gekozen. Gedu rende den oorlog behartigde hij o.a, de Fransche belan gen in Rusland en in 1917 werd hij minister zonder por tefeuille in het kabinet-Painlevé. In het kabinet-Briand van 1921 werd hij minister van financiën, welke func tie hij in 1925 eveneens innam in 't kabinet Loucheur, Hij is er toenmaals niet in geslaagd, bij de inflatie van de franc de verdere daling van de valuta tegen te gaan. Nadat hij voorzitter van de begrotingscommissie van den Senaat was geweest, werd hij op 14 Januari 1927 als eenig candidaat tot voorzitter van den Senaat geko zen, als opvolger van De Selves. Verleden jaa.r werd hij opnieuw candidaat gesteld voor het presidentschap der Fransche republiek. Zijn tegen- candidaat was niemand minder dan Briand, en mede daardoor werd de stemming door de geheele wereld met groote spanning tegemoet gezien. Bij de eerste stem ming, op 13 Mei 1931, kreeg Doumer 432 stemmen en Briand 391 stemmen, zoodat geen van beiden de abso lute meerderheid, die 453 bedroeg, behaalde. Bij de twee de stemming trok Briand zich echter terug, zoodat Dou mer bij de tweede stemming 504 stemmen behaalde en Gaston Doumergue als president der republiek opvolgde Hoewel Doumer niet zoo populair was als zijn gemoe delijke en om zijn glimlach bekende voorganger Dou mergue, genoot hij de achting van de overgroote meer derheid van 't Fransche volk, dat hem bewonderde om zijn groote corectheid en de plechtigheid waarmee hij mede omdat hij ten zeerste op de goede vorming gesteld was, zijn hooge functie bekleedde. Vier zonen heeft Doumer in den wereldoorlog verlo ren; thans is hij eveneens voor het vaderland gevallen! het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. TE NEW-YORK. De Cunard-pier door het vuur vernield. V.D. verneemt uit New York: Heden heeft in de haven van New York een reusach tige brand gewoed, die de Gunard-pier aan de North River geheel heeft vernield. De pier is de los- en aan legplaats van de groot schepen van de Engelsche Cu- nard Line. Een zeer groote brandweermacht bestreed het vuur zoowel van de land- als van de waterzijde, doch tevergeefs. De hitte die de vlammenzee ontwikkel de, was zóó groot, dat op de volgende pier alle vensters van de daarop staande gebouwen, sprongen. Het scheep vaartverkeer in het geheele havengedeelte van de North River moest gestremd worden. Talrijke brandweerlieden werden gewonda. Alle voorraadloodsen op de Cunardpier met kostbaren inhoud werden geheel vernield. De Canard-pier als verloren beschouwd. 250 brandweerlieden gewond. Later wordt nog gemeld: De geweldige brand op de Cunard-pier, die men reeds h«rïh bmi 20- 50 ct per on& f bedwongen waande, is opnieuw opgelaaid. Van de 740 brandweerlieden, die bij de bestrijding van het vuur aanwezig waren, moesten reeds 250 met rook vergiftigingen en verschillende verwondingen in medi sche behandeling genomen worden. De politie heeft last gegeven de Cunard-pier te ontruimen. De brandweer beperkt er zich thans toe de naburige pieren te beschermen voor zoover zij gevaar loopen. Het in de nabijheid van de Cunard-pier voor anker liggende Fransche s.s. „Degrasse" heeft zijn ligplaats verlaten en is in het midden van den stroom voor anker gegaan. DEN HELDER. Deze week is het Monument „Voor hen die vielen" op den Buitenhaven van zijn plaats gehaald en een achttal meter verder geplaatst. Een en ander vond plaats onder groote publieke belangstelling; trouwens, dit is niet te verwonderen, aangezien niet iederen dag een standbeeld verplaatst wordt. De reden van dit verzetten is, dat men vreest dat bij 't geheel dicht/ werpen van de Zuiderzee de waterdruk op de haven met vloed te groot zal worden. Te dien einde zijn reeds op verscheidene plaatsen aldaar versterkingen aangebracht. Bij het Havenplein is een muur verrezen, die het monument geheel ver borg. Daarom zijn er takels gekomen, voor welke het een peuleschilletje was het zware gevaarte te verzet ten. AutobotsLng. Donderdagmorgen heeft hier een botsing tusschen een luxe auto en een vrachtauto plaatsgevonden, die voor de eerste nogal schadelijk is verloopen. Tegelijkertijd sloegen de 2 wagens den hoek bij het Ankerpark om, -en binnen enkele seconden zaten zij boven op elkaar. Het luxe-karretje, eigendom van den heer Zwaan uit Amsterdam zag er deerlijk uit. Van de vrachtauto waren spatborden en carosserie verbogen, en een band gesprongen. Woensdagavond reden in de \m>onstraat twee fiestrijders, een heer en een dame, tegen elkaar; de dame had nogal een flinke vaart, zoodat de botsing lang niet mis was. Gencemde dame moest hiervan echter zelf de nood lottige gevolgen dragen, want ze viel bewustelooS neer en brak een been. GEMEENTE WINKEL. Geboren: Johann Peter Ludwich, zoon van Martha Seehaus; Jacob, zoon van Arie Krap en van Eva Hen- derica Ochquee; Dirk, zoon van Jacob Adriaan Voge lenzang en van Aaltje Kaper; Jacob, zoon van Jan da Lange en van Antje Doef. Overleden: Geene. Huwelijken: Jan Schermer, oud 53 jaren cn Antje de Zeeuw, oud 42 jaren; Cornelis Kaaij, oud 41 jaren en Jacoba Christina Johanna Cramer, oud 42 jaren; Pie- ter Schager, oud 22 jaren en Maartje Pluistei, oud 21 jaren. BARSINGERHORN. Vrijdagavond 6 Mei werd ten huize van den heer A. de Graaf alhier een vergadering gehouden, uitgeschre ven door de Oudercommissie. Aanwezig 51 personen. De heer Van der Kuyl opent de bijeenkomst en zegt daarbij, dat het wellicht eenige verwondering gewekt zal hebben, dat in dezen tijd van het jaar een verga dering door de Oudercommissie was uitgeschreven. Spr. zegt dat dit verband houdt met het feit. dat getracht wordt, kinderen van onze openbare school over te bren gen naar de nieuw gestichte Christelijke school te Scha- gen. De oudercommissie en het onderwijzend personeel hebben gemeend, daartegen zoo mogelijk, te ageeren, vandaar het beleggen van deze vergadering. Spr. heet den aanwezigen hartelijk welkom en geeft het woord aan den heer Loggers, die zich bereid verklaart een in leiding te houden over de wet Terpstra en de gevolgen vandien. De spreker zette op duidelijke wijze het bekende on derwerp uiteen en eindigde met een opwekking om op de bres te staan voor het openbaar onderwijs. Met een dankbaar applaus werd de rede van den heer Loggers beloond. De heer Van der Kuyl ving hierop aan met zijn on derwerp „welke school kiest ge voor uw kinderen". Spr. zegt ervan overtuigd te zijn, dat het onderwijs in deze gemeente steeds op goed peil heeft gestaan, getuige de vele personen, die na de o.l.s. te heben doorloopen zich een mooie maatschappelijke positie hebben weten te ver werven. De grondslag, die derhalve op de o.l.s. in deze gemeente was gelegd, bleek dan ook een goede te zijn geweest. Spr. vraagt zich nu af, of het noodig is, dat leerlingen van een openbare school worden overgebracht naar een bijzondere school, en meent dit met een vol mondig neen te kunnen beantwoorden. Want, alhoewel het geven van godsdienstonderwijs op een openbare school niet toelaatbaar is, bestaat de mogelijkheid, dat op diezelfde openbare school aan leerlingen, wier ouders zulks wenschen, op bepaalde uren godsdienstonderwijs wordt gegeven. Het onderwijs zelf, aan- de openbare scholen kan toch volgens spr. geen aanleiding geven om de school te verlaten. Steeds wordt er toch naar ge streefd de kinderen datgene bij te brengen, dat zij noo dig hebben om zich in de maatschappij, als mensch tot gedragen. Spr. zet verder uiteen wat een openbare school biedt en laat daarbij duidelijk uitkomen het verschil met een bijzondere school. Spr. hoopt tenslotte, dat de aanwezigen ervan doordrongen zullen zijn, dat de open bare school, onze school is endat geen kinderen zullen worden overgebracht naar een bijzondere school. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of tot het maken van opmerkingen, maakt de heer Schaafsma gebruik, om mede te deelen, waarom zijn kinderen naar de bijzondere school in Schagen zijn gegaan. De heer Van der Kuyl maakt erd en heer Schaafsma opmerkzaam op, onder eerbiediging van diens principi- eele gevoelens, dat ook op de openbare school aan zijn verlangens ten aanzien van godsdienstonderwijs kan worden tegemoetgekomen op de reeds eerder door spr. aangegeven wijze. De heer Schaafsma zegt toe zijn ge dachten hierover nog eens te zullen laten gaan. Spe ciaal wordt er den nadruk op gelegd, dat het zenden van kinderen naar de bijzondere school in Schagen, van de gemeente een groot finantieel offer zal vragen. Onder applaus van de vergadering deelt een der aan wezigen mede, dat het hem is ge/bleken, dat het onder wijs op de openlbare school alhier, beter is dan 't bij zonder onderwijs in zijn vorige woonplaats. De heer Schenk dankt vervolgens de sprekers van de zen avond, de heeren Loggers en Van der Kuyl voor hunne duidelijke en mooie uiteenzettingen. Dr. J. J. Werner neemt nog de gelegenheid te baat om de vergadering zijn werk als schoolarts nader uit een te zetten en zegt, dat daarbij de belangen van de school, maar bovenal die van de kinderen zelf. in het oog worden gehouden en hoopt in deze op de medewer king van de zijde der ouders. De heer Van der Kuijl sluit tenslotte de vergadering met den wensch, dat de besprekingen er toe geleid zul len hebben, dat het openbaar onderwijs steeds hoog zal worden gehouden in het belang van het kind en tot heil van de geheele natie. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis, zoon van Klaas Wit en van Maartje Bakker.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5