Sport van Hemelvaartsdag. „Schager-Beker" Tournooi. Om het kampioenschap van Nederland. pl Zaterdag 7 Mei 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9067 £S.V. en Alkmaarsche Boys verliezen met groote cijfers. DOSKO I-O.V.I. 5-1. Wieringerwaard I—Alkmaarsche Boysl. 7-1. Revanche van Feijenoord op Ajax. Promotiewedstrijden. WEDSTRIJDEN VAN HEMELVAARTSDAG. D.O.S.K.O. I—K.S.V. 1 5—1. V. Oorschot. Succes 2Aartswoud 1. uitgesteld. B.K.C. I— D.E.S. 1. uitgesteld. D.T.S. 2N.V.V. 2, uitgesteld. (Zie het bericht van on zen sportcorrespondent uit Nieuwe Niedorp red. Sch. Crt.) Wieringerwaard 1Al km. Boys 1. 71, C. Hoek. „SCHAGER-BEJIER"-0 VERZICHT. Dosko 1 ontving K.S.V. 1 uti Koedijk en wisten de voorstadsbewoners met 51 te slaan. In Wieringer waard vond de ontmoeting W.F.C. 1Alkm. Boys 1 plaats, die op een klinkende 71-overwinning der rood broeken uitdraaide. Bravo. W.F.C.'ers. Het valt ons echter geducht tegen van Alkm. Boys. De andere wed strijden werden uitgesteld. PROGRAMMA VOOR ZONDEG 8 MEI aa. Schagen 3M.L.D. 1. 2 uur, v. d. Kooij. R.C.Z. 2C.S.V. 2. 2 uur. Jac. Boon. B.K.C. 1D.E.S. 1, 2.30 uur, Lutjeharms. Schagen. 6 Mei 1932. Namens de Regelings-Commissie, J. LUTJEHARMS. Secr.-Penn. De wedstrijden v i Hemelvaartsdag Unksbli Dosko behaalt een verdiende overwinning. Met de rust zag het er voor de Oudesluizers niet best uit. Ze hadden toch van't aanzienlijk widvoordeel maar heel weinig profyt getrokken en ondanks een haast doorloopende meerderheid slechts een 10 voorsprong genomen. De K.S.V.'ers verdedigden goed en de Dosko- voorspelers schoten veel te weinig. Het spel van Dosko maakte trouwens in de eerste helft geen grooten in druk. Dat haar achterhoede de welnigi zij 't soms vrij gevaarlijke K.S.V. aanvallen baas bleef, zei nog weinig, 'maar wel imponeerde toen reeds de harde en met suc- oes werkende middenlinie, die na een periode van te hard plaatsen geleidelijk een uitstekenden steun voor de voorhoede vormde. Aan deze linie mankeerde echter nog wel wat en vooral de rechterwenk was af en too niet in staat om voldoende steun te verleenen aan den [binnen Moerland, die in verband met zijn reputatie icht bewaakt werd. Er gegronde hoop, dat het in de helft beter zou gaan met de thuisclub, maar toen reeds 10 minuten na rust Moerland na een snellen aan- rsl van de gansohe voorhoede de Oudesluisvoorsprong tot 2-0 vergrootte uit 'n prachtike voorzet van meester jVos. was o.i. den stryd reeds beslist. Het spel van Dosko |werd nu trouwens veel beter; het samenspel was vaak [uitstekend en dc middenlinie bleef 't spel beheerschen. Nadat de rechtsbinnen tegen den paal geschoten had. pikte Moerland den bal keurig op en vergrootte de voor sprong 30. En nadat een schitterend schot van Hoog land doord en K.S.V.-keeper op even keurige wijze werd jweggestomd, zette de Doskolinksbuiten scherp voor en (Moerland nam ook Dosko's vierde doelpunt voor z'n rekening 40 en nam zoodoende alle twijfel weg. Welis waar kwam toen K.S.V. flink in den aanval, maar het eerst nu gevolgde systeem had direct na rust toegepast moeten worden. Het bleef thans bij een tegengoal van den linksbinnen, die hoog over de voor z'n doel staanden keper Delver heen in het net schoot, 4—1. Het was een houdbaar schot. Direct hierop is het Hoogland, die Dosko's 5e en laatste doelpunt maakte. De heer Van Oorschot leidde den wedstrijd, die in uit stekende verstandhouding gespeeld werd. heel goe<^ De wit-zwarten K.S.V.'ers bleken goede verliezers en speel den zeer fair; jammer dat de capaciteiten daarmee niet !n overeenstemming zijn. (Kampioen 2e klasse B.) IndrJ EEN MOOIE»" STRIJD. Wanneer men nagaat, de weersomstandigheden van Hemelvaartsdag, dan zal men zich toch afvragen, kan een voetbalwedstrijd nog doorgang vinden? Daar de Boys een verre reis gemaakt hadden en zoo Hogelijk niet onverrichter zake terugkeeren wilden. TOrd met wederzijds goedvinden besloten, om den wed strijd toch maar te spelen. °oor de geweldige regen verkeerde het terrein in riechten toestand. Over den wedstrijd het volgende: W.W. wint de toss en de elftallen stellen zich als volgt op; AUnnaareche Boys. V. d. Horst Houtkooper Visser Weel v. d. Hilst Michlelsen (aanvoerder) Brouwer Ott Nol Boots Scheidsrechter Hoek d- Veen Straatsberg Schröder Rob Bakker Miek Schenk M. Schenk Pz. Slikker Saai Klaas Schenk Rezelman Wieringerwaard. Omd rie minuten voor halfdrie brengt Ott den bal aan aan r°,llen' ^ee<ls in het eerste oogenblik gaat W.W. ten zin De 1'nksbulten gaf een mooi sohot. maar de bal S rakelings over. Het Boys-backstel verplaatst den etra a*» naaT W/W.-doel, waar den aanval echter com d°0r "'BTtfpen van Rezelman. welke den bal Werkt. Deze leverde niets op. Het spel gaat zeer g0e,0Ve^ en vveer. Het vleugelspel van beide kanten is gezet C1L borden dan ook voortdurend aan het werk maaj Er yolgt een goed opgezette aanval van W.W., e wordt door Schröder hoog over geschoten, teruz^ Worrit de bal in het middenveld door den 6pil koe5 nden naar den linksbuiten van W.W., welke een werd onzond' d*e door keeper v. d. Horst meesterlijk werd /erg?stomPt- De corner welke hierna genomen ra' lev*rde niets op. Wegens te ver uitloopen van den Boys-keeper, kreeg W.W. een vrije schop toegekend. Deze werd door Rob zeer goed genomen, maar ging net naast. Na 13 min. spelen trekt W.W. wederom ten aanval. Schröder loste een hard schol, welk aan den keeper ontglipte en de bal werd door den toestormenden Straatsburg in de touwen gejaagd (10). Als weer is afgetrapt, gaan de Boys op de W.W.- veste af. Maar door prachtig ingrijpen van Saai, komt de bal niet verder dan 't baokstel. 'n Goed schot van Nol veroorzaakte Rezelman eenige last. Er wordt van beide kanten enthousiast doch fair gespeeld en het is een mooie gelijkopgaande strijd: W.W. wordt echter voortdurend gevaarlijker. Weer volgt een aanval van W.W. De rechtsbuiten, die den bal mooi kreeg toegespeeld, plaatst den bal in den doelmond en deze werd door Rob onhoudbaar Inge- kogeld (2—0). Er was toen pl.m. 20 minuten ge speeld. Het Boys-doel ontsnapte aa.n een doorboring, toen Schröder op het beslissende moment viel. Dan gaan de Boys weer ten aanval. Het harde schot van Ott, werd door Rezelman vallend gestopt. De W.W.-spil, Schenk, viel op door goed en produc tief spel, daar, waar gevaar of werk was, was hij te vinden. Wel probeeren de Boys met enkele snelle, goed opgezette aanvallen den achterstand te verklei nen, maar keeper Rezelman is op z'n hoede. Nu volgt een doorbraak, de rechtsbuiten plaatst den bal mooi voor. waarna Schröder onhoudbaar in schiet (30). Dit was na 33 minuten spelen. We krijgen hierna bij W.W. een kleine inzinking. De boys maken hiervan gebruik, maar het wil niet vlot ten. De aanvallen worden steeds door backs en de spil onderbroken. Bij een aanval van W.W. plaatst de spil over de backs en Schröder glipt a la Lagendaal door de verdediging heen en scoort onhoudbaar (40). Na eenige wederzijdsche aanvallen volgt rust. Na de rust gingen de Boys direct ten aanval. Maar de W.W.-ba<^s werkten op sublieme wijze weg. Na 7 minuten wordt het zwoegen van de Boys beloond, door een doelpunt. Dit kwam na een geweldige scher mutseling (41). Dit doelpunt werkte verslappend op het geheele W. W.-elftal. De Boys zijn dan ook voortdurend in den aanval. Bij een schermutseling voor het W.W.-doel bracht een strafschop redding. Bij W.W., waar gedu rende een kwartier een inzinking plaats had. komt nu ook meer actie. Een eenigszlns te harde voorzet kon door Schröder niet worden benut. Aan beide kan ten komen nu wisselende kansen. Een mooi opge brachte bal van Saai, goed geplaatst naar Rob. werd door dezen speler onberispelijk ingeschoten (51). Het spel van de Boys verslapte hierna geheel. Als er 40 minuten gespeeld is, krijgt Bakker een mooi ge plaatste bal toegespeeld en heeft er geen moeite mee, om den bal langs den inmiddels uitgeloopen keeper v. d. Horst in te zetten (61). Een minuut later herhaalt Schröder hetzelfde (71). Even voor het einde probeerde Indri het nog wel eenige keeren alleen, maar Saai zond alles retour. Na een corner op het Boys-doel, welke naast geschoten werd. floot de scheidsrechter het einde. Het W*.W.-elftal speelde een wedstrijd, zooals we maar zelden gedurende de afgeloopen competitie ge zien hebben. De Boys ondervonden veel hinder van het zware terrein. Over het spel, daar we ze voor de eerste maal in het veld zagen, viel het ons echter niet mee, ons inziens waren ze wel eenigszlns overrompeld door he* goede spel van Wieringerwaard. De leiding van den scheidsrechter was heel goed en correct. „Schagen" nieuws. WEDSTRIJDEN VAN DONDERDAG 5 MEL Schagen aN.V.V. a, terrein afgekeurd. Schagen 3Callantsoog 1 17. J.V.C. 2Schagen 3 12. Helder 4Schagen 2 60. PROGRAMMA VOOR ZONDAG aA (8 Mei). S.chagen aHollandia b. 12 uur. v. d. Kooy. Schagen 3M.L.D. 1. 2 uur. v. d. Kooij. De wedstrijden van 5 Mei. Schagen 3. die aan bovengenoemde seriewedstrijden zou deelnemen moest zich tevreden stellen met 9 spe lers. daar Schagen 2 zoo vrij was geweest eenigen naar den Helder mede te nemen. Spelers konden zoo gauw niet meer worden opgejut, dus werd de reis aanvaard met 9 man. In Callantsoog aangekomen bleek dat Lut jewinkel niet aan de seriewedstryden van Callantsoog mocht deelnemen, wat wij reeds hadden verwacht. Daar om werd besloten om een halve competitie te spelen. De eindstand werd: Callantsoog 1 2 2 0 0 4 9—2 len pr. Schagen 3 2 1. 0 1 2 3—8 2en pr. J.V.C. 2 2 0 0 2 0 2—4 3en pr. Nog geen slecht resultaat van een met negen man spe lend Schagen 3. SCHAGEN 2 VERLIEST MET 6—4) VAN HELDER 4. De doelpunten zyn goedkoop. In een door Helder en Schagen eigenaardig gespeel den wedstrijd verloor Schagen met 60. Daar er voor den goeden sportnaam voor beide vereenigingen feite lijk onaangename dingen geschied zijn, willen we ons deze keer van een verslag van den wedstrijd onthouden. Geachte inzender. Gaarne zie Ik in den vervolge van een dergelijken wed strijd evengoed copie tegemoet, ten einde een en ander niet onder de zoo verkeerde dekmantel te verschuilen. L. N.H.V.B.—K.N.VJB.-ELFTAL- In het elftal, dat de beide Pinksterdagen naar het Noorden toert zijn nog al eenige wijzigingen geko men, daar als gewoonlijk de Z.F.C.-spelers niet be schikbaar waren. Ook Jaap Mol kon niet opgesteld worden. Hij is n.1. één van de gelukkigen, die met de Zwaluwen naar Zwitserland gaan, om een tegenbezoek aan de Grass hoppers af te leggen. Tenslotte is de keus op het vol gende zestiental gevallen: K. v. 't Hof (K.F.C.) en G. v. d. Zei (West-Frisia) dool. Th. Ooms (Alcmarla), W. Mol (K.F.C.) en J. Dll (Z.V.V.) achter. J. Sanders (H.R.C.), P. Nieuwenhuis (K.F.C.), B. Bleg (K.F.C. en Boudshoorn (K.F.C.) midden. T. Peereboom (West-Frisia). G. Ramkema (West- Frisia), W. Beneker (H.R.C.), C. Stelling (West-Frl- sla). D. Max (K.V.V.), D. Bleeker (W.F.C.) S. Hams tra (Alcmaria). Naast Beneker is dus nog een H.R.C.-speler geko zen. Sanders, de veelbelovendste der jongere spelers in Noord-Noord-Holland. Voor hem een prachtige ge legenheid om in het eerste klasse milieu ervaring op te doen. ENSCHEDE VERSPEELT EEN PUNT TEGEN P.S.V. Feijenoord heeft de nederlaag van Rotterdam op schit terende wijze gewroken en met 31 gewonnen, wat voor een groot deel te danken Is geweest aan de beide Paau- wes. die tezamen de Ajax-voorhoede bijna in bedwang hielden. Merkwaardig toch dat Feijenoord in beslissen de wedstrijden altijd in haar allerbesten vorm speelt (denk ook aan FeijenoordZ.F.C.). Enschede zou een heel fraaie kans gehad hebben als zij te Eindhoven tegen P.S.V. niet een punt had ver speeld. De uitslag was 22. wat de verhouding wel was. P.S.V. speelde technisch Iets beter. Enschede geestdrif tiger en steviger. De halflinie van Enschede stuwde de aanval mooi op. maar Van Run en Lanegger stonden zoo prachtig te verdedigen, dat er voor de Oostelijken bijna geen doorkomen aan was. De P.S.V.-aanvai was uiterst zwak. Er was maar een speler, die gevaar opleverde voor Enschede. Van der Broek. Enschede was aanvankelijk sterker en nam na een half uur de leiding, waarby het tot de rust bleef, vooral door het goede keepen van Boumans. die Van Run en Lanegger waardig ter zijde stond. P.S.V. begon de tweede helft heel wat beter en door Van Strien en V. d. Broek werd de stand in 21 omgevormd. P.S.V. bleef sterker, wat niet kon verhinderen dat Enschede's mid- voor gelijk maakte. De stand in de kampioenscompe titie is: Aia-x Feijenoord Enschede P.S.V. Veenidam 24—9 9 17— 9 8 14—11 7 9—12 4 4—27 Zooals men ziet hoeft Ajax nog wel een iets betere kans dan de beide anderen, maar de wedstrijden P.S.V. Ajax en AjaxEnschede kunnen de Amsterdammers nog best een verliespunt opleveren. Feijenoord behoeft geen punten meer kwijt te raken in haar resteerende wedstrijden. FeijenoordP.S.V. en VeendamFeijenoord. al zal de sterke Phillpsverdedi- ging het Groenendijk c.s. niet gemakkelijk maken te scoren. In Eindhoven werd slechts 00 gespeeld. De ontmoeting tusschen Enschede en Veendam te Enschede moet wel door de Sportclub gewonnen worden. Dat de uiteindelijke beslissing op 5 Juni in den wed strijd AjaxEnschede valt, is dus zeer waarschijnlijk Dat wordt dus wee reen uitverkocht Stadion! H.V.V. naar de 2e klasse. Haarlem gepro moveerd. Weer een Valk-zege. AFDEELING L H.V.V.'s lot is bezegeld. Een onzer oudste voetbalclubs, het eenige elftal dat vanaf de instelling der eerste klasse hierin heeft gespeeld, ls thans naar de tweede klasse gedegradeerd. Het was de laatste jaren steeds op het kantje af dat de Hagenaars het wisten te redden. Zij hebben nog al eens degradatiewedstrijden gespeeld. Eeni ge jaren geleden, ongeveer in 1925, zou H.V.V. degradee- ren. Zij stond op de laatste plaats en degradatiewedstrij den waren toen nog niet uitgevonden. Dit jaar evenwel werd juist de overgangsklasse afgeschaft en de dubbële westelijke eerste klasafdeeling ingesteld en door de uit breiding die toen aan de eerste klasse werd gegeven bleven de Hagenaars behouden. Dit jaar zijn zij toch ge degradeerd, juist terwijl men zich opmaakt het 50-jarig bestaan te vieren. Haarlem heeft het verdiend, het eerste klasseschap. De geheele competitie werd slechts eens verloren (van Klnheim) en ook de promotiewedstrijden bleef men on geslagen en wederom zal de oude roodbroekenclub. die twee jaar geleden naar de 2e klasse degradeerde en vo rig seizoen een hardnekkigen strijd om het kampioen schap voerde met D.W.S. en Hercules het in de eerste klasse probeeren, dank zij deze fraaie 5—2 zege van Zon dag op H.V.V. De eindstand is: Haarlem 4 3 10 15—8 7 H.V.V. 4 112 14—16 3 E.D.O. 4 10 3 0—14 2 AFDEELING IV. De kans, dat het Zuiden met een nieuwe eerste klasser verrijkt wordt, is gering geworden. De Valk gaat n.1. met zelfbewuste tred aan het hoofd van het viertal candidaten. Zondag sloeg het Middelburg met 41 in de Zeeuwsche hoofdstad. Helmond klopte Juliana (32). de mijn-menschen blijven geducht tegenvallen na hun op zoo fraaie wijze binnengehaaldekampioenschap. De Helmond-ploeg maakt nog wel eenigen kans: De Valk 4 3 10 10—3 7 Helmond 4 2 11 11—8 5 Middelburg 4 2 0 2 1013 4 Juliana 4 0 0 4 6—11 0 AFDEELING V. De match SneekNoordster is wegens het slechte weer uitgesteld. We verwachten dat Sneek minstens één punt zal binnenhalen en daarmee het zoo fel be geerde eerst-klasse-schap. De club van Daan van Del- de a.e. heeft een prachtig terrein, een mooie tribune en theelokalen en is dus volledig in staat haar gasten op eerste-klasse-wijze te ontvangen. Voor de populariseering en de verbreiding van de voetbalsport in Friesland's Z.W. hoek, waar nog een heel operatie-gebied braak ligt, zou het slagen van „Sneek" zeker van belang zyn. Een ander N.H.V.B.—K.N.V.B.-elftal zal tegen een elftal van tweede klassers van den A.V.B. spelen, on getwijfeld een zwaren tegenstander. De wedstrijd, wordt Zaterdag gespeeld te 4.30 ur op het voetbalter rein aan den Olympiaweg te Amsterdam en is is een der hoogtepunten van de Amsterdamsche Sportweek, De spelers die hieraan deelnemen zijn: Dijkstra (Z.F.C.) Brouwer (W.F.C.) en Dil (Z.V.V.) Rootring (Alcmaria), Duinmeijer (W.F.C.) en San ders (H.R.C.) Kaptein (H.R.C.) Mein (O.S.V.), Max (K.V.V.), Bleeker (W.F.C.) en Hamstra (Alcmaria). We zijn benieuwd naar het resultaat van dit elftal tegen de Amsterdammers, vooral ook naar de verrich tingen dezer aanvalslinie. CALLANTSOOG. SERIEWEDSTRIJDEN. Op Donderdag j.1. hield de voetbalvereniging „Cal lantsoog" haar jaarlyksche seriewedstrijden. Aanvanke lijk zouden 4 vereenigingen mededingen, doch een uur voor den aanvang van het tournooi kwam er bericht binnen, dat door den N.H.V.B. de toestemming tot deel neming van Lutjewinkel geweigerd was. Dientengevolge werd onmiddellijk besloten, dat de drie overige vereeni gingen een halve competitie zouden spelen. De nu over bodige 4e prijs werd beschikbaar gesteld voor het snelste doelpunt. Om klokslag 11 uur traden Callantsoog 1 en J.V.C. 2 tusschen de lijnen. C. wint de toss. zoodat J. aftrapt. Beurtelings verkeeren de doelen in gevaar. Na een kwartier spelen wordt de C.-keeper door een plotseling schot verrast. (01). Hij had dezen bal o.i. gemakkelijk kunnen stoppen. Na rust komt C. er beter in en tijdens een malsch regenbuitje weet C. tweemaal te doelpunten (21). Hoe hax-d J.V.C. thans ook werkt, voor de gelijk maker. C. geeft geen krimp en wint dan ook met 21, Om 1 uur binden J.V.C. 2 en Sparta 3 den strijd aan, Sparta is met 9 spelers. Dadelijk wegen de partijen te gen elkaar op, doch langzamerhand krijgt J. eenig over wicht. Na een kwartier neemt J. de leiding (10). Na rust werkt S. hard voor de gelijkmaker. En deze komt heel onverwachts. Door een formidabele kogel vanuit het middenveld doore en der S.-backs wordt de J.-kee- per volkomen verrast (11). Onmiddellijk daarna neemt S. zelfs de leiding (21). Hoewel J.V.C. toont in het veld sterker te zijn. krijgt de voorhoede geen kans tot schieten, zoodat het einde komt met 21 voor Sparta, Dat was een kranige prestatie met 9 man! Om half 3 vangt de strijd aan om den lsten prijs tus schen Schagen 3 en Callantsoog 1. Sparta is weer met 9 man. hoewel er nog eenige derde-elftalspelers tusschen de toeschouwers staan. Deze heeren. die juist met het 2e elftal van S. naar Den Helder waren geweest, wei gerden bij te springen. Dat noemt men nu clubliefdef Daarom voor de werkende spelers een extra woord van hulde voor het kranige volhouden tot het bittere eind, hoewel de voorsprong van C. steeds grooter werd. Reeds 5 minuten na het begin neemt C. de leiding (10). Spoedig hierna wordt nogmaals gedoelpunt (20). Tot overmaat van ramp trapt een der S.-spe- lers in den grond, zoodat S. thans verder speelt mei! 8 man. C. voert den stand op tot 50. Dan weet S. do eer te redden (51). C. weet nog tweemaal het net te vinden, zoodat het einde komt met 71 voor Cal lantsoog. Alle wedstrijden werden door scheidsrechter Westenberg uit Den Helder onberispelijk geleid. Na afloop vond In hotel „Duinzicht" de prijsuitrei king plaats. De voorzitter, van „Callantsoog'', wees er op. dat dit tournooi niet zoo goed is geslaagd al^ dat van verleden jaar. Het weer werkte niet mee, zoo dat er niet veel publiek aanwezig was. En dan kon den er slechts 3 inplaats van 4 wedstrijden worden ge speeld, wegens het niet mede mogen dingen van Lut jewinkel. De eerste prijs, een zilveren lauwerkrans, aangeboden door de directie van hotel „Duinzicht", viel ten deel aan Callantsoog 1 met 2 gewonnen wed strijden. De tweede prijs, een lauwertak, werd gewon nen door Sparta 3 met 1 gewonnen wedstrijd. De der de prijs, een zilveren kruis, aangeboden door de di rectie van hotel „Duinzicht" werd dus gewonnen door J.V.C. .2. De medaille voor het snelste doelpunt werd gewon nen door Callantsoog 1. dat 51,-» min. noodig had oni een doelpunt te scoren. Hiermede behöoren de jaarlijksche seriewedstryden weer tot het verleden. Callantsoog heeft haar tweeden verjaardag weer glorieus gevierd. We besluiten met de voetbalvereeniging „Callantsoog" een nog lang leven toe te wenschen! NIEUWE NIEDORP. M.F.C. 1 dat voor de tweede ronde van het Gouden Kruis tegen N.V.V. 1 uit moest komen, liet vergeefs op zich wachten. Daar scheidsrechter Augustijn wel aan wezig was bereikte N.V.V. dus gemakkelijk de derde ronde (van mooite te gemakkelijk). West Frisia 3 is de volgende tegenstander hiervoor. Zondag HollandIerland en dan 15 Mei eersten Pink sterdag komen Alkm. Boys 1 en een Hollandia I en II Ccrnb. op bezoek. N.V.V. II was met 10 man naar Sijbekarspel I getrok ken voor het spelen van den laatsten competitiewedstrijd daar Keetman. Langereis. Krap en Groet verstek lie ten, is het te begrijpen dat de 53 nederlaag aan te ne men was. daar thuis reeds met 31 verloren was. Zeer zonderling was dat wij van de Schager Beker- tournooicommissie bericht kregen dat N.V.V. 2 naar Oudkarspel moest, om D.T.S. 2 te bekampen, wat echter door den competitiewedstrijd onmogelijk was. ANNA PAULOWNA. Met Hemelvaartsdag zou B.K.C. I dan tegen D.E.S. I spelen voor de Schager beker. Maar wie cr kwam, geen Barsingerhorners waren er te zien. Vermoede lijk hebben de heeren gedacht, dat het terrein onder het hemelwater was bezweken. Geheel ongelijk hadden ze daarin niet, want de vriendschappelijke wedstrijd tusschen een Heldersch elftal, dat zich den wijdschen naam van Atlas heeft toegeëigend en B.K.C. 2 geleek waarlijk meer op een modderballet dan op normaal voetbal. De „dragers der aardbol" wonnen met 40, wat zij verdienden. Maar om op. die Schager-Beker-wedstrijd terug te komen, wij hoorden, dat D.E.S. nu a.s. Zondag komt, Maar luidt niet art. 15 van het reglement: Indien een. eftal niet opkomt, wordt het geacht den wedstrijd te hebben verloren met 50, ongpacht welke boete de N.H.V.B. de niet- opkomende vereeniglng wenscht op te 'leggen. We moeten dus nog maar even wachten met oor- deelen! Het Pinksterprogramma belooft aardig te worden, H.R.C, en W.F.C. zijn bereid tegen elkaar te spelen. Sueces 1 speelt eveneens een propaganda-wedstrijd; hiervoor is Alkm. Boys 1 aangezocht. Als de olub van Siem Bak het dan maar beter doet als Donderdag in Wieringerwaard. Tevens zullen de elftallen van B.K.C. wedstrijden krijgen. Vanwaar al die drukte, zal men vragen. Wel. het is dezen zomer 10 jaar geleden, dat de oudste vereeni- ging die in de combinatie is opgegaan (Excelsior, la ter V.V.A.P. en Kleine Sluis) werd opgericht. Maar hierover later...

Schager Courant | 1932 | | pagina 9