Radioprogramma Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De beker van koningin Elizabeth VOOR DEN" POLITIERECHTER. OPENBARE ZITTING VAN MAANDAG 9 MEI. hernieuwde poging om den gordiaan- schen knoop door te hakken. Onze welbekende heer Jacob de G., visscher en pan doer-specialiteit te Egmond aan Zee, die in den nacht van 21 op 22 April als gevolg van drankimpulsie uit de bottelarij van den heer Höppenes een respectabele boeveelheid vloeibare verfrisschingen rampaste en te- ptkWien onze anders zoo spoedig tot clementie bereide Oifider met onwrikbare hardnekkigheid 4 maanden liringenisstraf requireerde. verscheen heden opnieuw «er het aanschijn des politierechters, ten einde zoo mogelijk, definitief over zijn naaste t oe'komst te jooren beslissen. Mr. Belonje was zoo welwillend geweest deze pro- deaan juridisch bij te staan. Verdachte had bereids te kennen gegeven aan mijn heer Wiggers, dat hij tot alle mogelijke anti-alcoholi sche concessies bereid was. De gemeente-veldwachter Ten Bruggecate wilde toezicht uitoefenen. Ook alweer 'n pracht-toezegging. Het was de bedoeling dat gecombineerde straf zou worden opgelegd. De heer Officier bleek in deze „laatste ronde" ge neigd wat water in zijn wijn te doen en vorderde alsnu 4 maanden, doch daarvan 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en op te leggen bijz. voorwaarden. De geachte verdediger noemde de voorgestelde straf tamelijk zwaar en drong aan op een speciaal voorw. veroordeeling. De Politierechter, daarop uitspraak doende, vonnis te overeenkomstig het requisitoir van den Officier. zoo'n dikke rib uit zijn lijf had hij niet voorradig of te missen. Maandag 18 April was onder meer ook verzocht op het steeds rijk voorziene repertoire van den Politie rechter een nummertje ten beste te geven zekeren heer Hendrik Cornelis H., 'n inwoner van Hoorn, wel ke artist echter helaas niet verscheen, zoodat zijn bij drage maar buiten zijn tegenwoordigheid werd geëxe cuteerd. Het bleek, dat deze heer H. zich had te verantwoor den voor een gelukkig in ons kalm kikkerland niet alledaagsch feit, en wel omdat hij ojj een dag in Fe bruari te Hoorn in het openbaar op den hoek van de Nieuwsteeg een soort manifest had uitgereikt, waarin het versufte volk van Nederland werd aangespoord maar korte metten te maken met de tegenwoordige maatschappelijke disorde en zich eenvoudig met ge weld, door plundering en andere radicale middelen toe te eigenen, wat goedschiks niet verkrijgbaar werd ge steld. Deze propagandist voor de wereldrevolutie in haar meest aangenamen vorm, had bereids aan een paar eerzame huismoeders, die eerst dachten dat het een nieuwe prijscourant was van Simon de Wit, Albert Heijn of 'n andere nakomeling van onzen beroemden staatsman of zeeheld, bedoeld manifest plechtig uitge reikt, toen de politie aan deze rudimentaire uitlokking tot het ontketenen van een terreur der proletariërs «en eind maakte. Op de zitting, waar een exemplaar van de gloedvolle proclamatie als corpus delicti aan wezig was. werd de nog onbezonnen jongeman als re- volutlonnair niet heel serieus genomen en de verdach te bij verstek veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen. Op deze wijze werd hem bespaard een gevangenisstraf en hem belet te poseeren als martelaar voor zijn sterk rood gekleurde beginselen, maar een ieder die persoon lijk bekend is met de ellende van de leege portemon- nale, kan precies narekenen, dat een dergelijke onma tige vordering wel direct onder de oninbare posten kon worden geboekt. 'De'veroordeelde althans zag er bepaald geen gat In eit kwam tegen het bij -verstek gewezen vonnis in ver- [- *t. Toen echter de verzet-zaak werd uitgeroepen, was tt opposant niet op het appèl aanwezig, waarop on- middellijk het verzet vervallen werd verklaard. I Voor den veroordeelde, die kort daarna arriveerde, zit er niet anders op, dan tegen het vonnis in verzet te komen bij het Gerechtshof te Amsterdam. een onrustig jongeling. die politie rechter, officier en reclasseerings- ambtenaar veel bekommernis baart. Het staat wel vast, dat niet de Politierechter, noch de Officier of de Reclasseeringsambtenaar met veel bange vrees zijn vervuld met betrekking tot het on ordelijke gedrag hunner eigen kinderen, maar des te meer koesteren zij zorgen voor de spruiten van ande ren, die door verschillende de strafwet rakende af dwalingen hun speciale bemoeiingen eischen. En onder die talrijke schaar jeugdige verdwaalden behoort dan voorzeker ook de 21jarige slagersknecht en koopman Lodewijk van St.,'geboren en thans weer vertoevende te St. Pancras. welke overigens niet van geeet en aanleg verstoken jongeman, zich als gevolg FEUILLETON 30000000(0 DOiOOOOfOCX) Naar het Engelsch FERGUS HUME. J „Ik weet, dat het een land zonder tucht Is, zonder wet en orde. Er heerschen onmogelijke toestanden!" Er trilde plotseling opgewonden afkeer in Anita's kal- stem. „En ik houd niet van de menschen daar, hoewel ze van mijn moeders kant mijn- stamgenooten zijn. Bovendien is mijn vader hertrouwd en en Ze aarzelde en maakte den zin niet af. Juffrouw Pamela knikte. „Ik begrijp het. kindlief. tweede vrouw veroorzaakt meestal moeilijkheden, jki; u zegt, dat uw vader kolonel is: dan heeft hij Pieker een ruim inkomen! Kan hij u dan niet *°°V"J geven, dat u niet in betrekking hoeft te gaan? geef er de voorkeur aan mijn eigen brood te "rdienen," verklaarde Anita trotsch. „Ik houd er niet om niets te doen en ik wii liefst onafhankelijk zijn. Daarbij komt, dat de tweede vrouw van mijn v*<ier erg verkwistend is en hij kan daardoor niet v«» wissen. Juffrouw Gcnwin weet dit allemaal en ze Wndt mijn plan heel verstandig. Daarom mag ik haar f,,a'a refei'entie. opgeven." "Zij schrijft heel aardig over u." ..Ik wist wel. dat ze dat zou doen; ze is zoo lief en hulpvaardig." v.fU/'rouw Pamela knikte instemmend. ..Omdat haar rl« en uw uiterlijk en manier van praten mij bijzon- «3oed be%'allen. heb ik besloten u aan te nemen." Het meisje haalde diep adem. „U weet niet, hoe «inkbaar ik u ben." ..Mijn lieve kind!" Juffrouw Pamela verhief zich op «r 'ktige, ouderwetsche manier van haar stoel, liep vJf,r et raam cn nam Anita's hand in de hare. „Ik dat mC ®terlï.tot u aangetrokken en ik ben overtuigd, <Un'^Ve uitstekend met elkaar zullen kunnen vin- >.U bent heel vriendelijk," stamelde Anita, voor wie ker>A 00r<*en van de oude dame heel wat meer betee en, dan deze kon vermoeden. andig -beate kind, verstandig," was het let- van zijn periodieke onmatigheid aan verschillende strafbare feiten had schuldig gemaakt, zooals op 12 Sept. 1931 vernieling en verzet en op 1 Januari daar aanvolgende vernieling in een café te Alkmaar. Aangenomen kan worden, dat deze delinquent er in derdaad naar streeft uit het verderfelijk drankmilieu verlost te worden. Maar het vleesch is zwakker dan de geest en het valt niet gemakkelijk den drankduivel onder de knie te krijgen. Daarom had men getracht Lodewijk tot hooger maatschappelijk peil te brengen en daartoe hadden ook krachtig medegewerkt een tweetal particuliere philantropen, de heeren Ambagts- heer en Strlkker te Alkmaar. En in hoeverre al die pogingen om genoemd Jong- mensch moreel in veiligheid te stellen, met succes wa ren bekroond, zou dan ook op deze zitting nader be sproken worden. De heer Wiggers kon tot dusver niet anders dan goede noten kraken van den candidaat-reclassant, die onder meer eerlijk had toegegeven, dat hij één keer met zyn meisje een café had bezccht. Hij had toen plichtmatig een glaasje onschuldige cider gedronken, Ten einde echter de proef nog een poos voort te zetten, werd thans besloten, de verdere behandeling der zaak op 5 September a.s. te bepalen en zoo moge lijk definitief te beëindigen. VOORSTANDER VAN BELASTINGLOOZE RIJWIELSPORT. De niet verschenen heer Joh. Ulke Herman S., inge zetene van Wervershoof, had zich op 1 Maart aldaar een rijwielplaatje toegeëigend. Dit belastingmerk was het eigendom van den getuige J. Bos. De Officier nam verdachte deze vrijpostigheid hoogst kwalijk, maar requireerde voor ditmaal nog f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. Laat de heer S. dankbaar zijn, want hij is waarlijk door het oog van een naald gekropen! EEN ..ALL ROUND" KIPPENDIEF. De 20-jarige landbouwersassistent Joh.' S. uit Venhui zen, thans deel uitmakende van de bezetting in het huis van bewaring, stond terecht ter zake dat hij In den nacht van 11 April zioh wederrechtelijk uit een hok had toegeeigend te Venhuizen 3 blauwe kippen, eigendom van den heer S. de Vries, welke kippen hij op de Pur- merender markt had verkocht voor f 1.35. Dit jong- mensch. reeds vroeger veroordeeld wegens diefstal van druiven uit een kas, had zich ook nog aan verschillen de andere kippendiefstallen schuldig gemaakt, voor wel ke feiten hij thans gedetineerd was. De heer De Vries was door verdachte schadeloos gesteld, wat hem natuur lijk tot eer strekte. De officier verzocht thans nog geen vonnis te wijzen, in verband met de andere zaken, thans in behandeling bij den rechtercommissaris. Verdachte was een rare Chinees en de officier wist nog niet welk Chineezen vleesch hij hier in de kuip had. De zaak werd alsnu voor onbepaalden tijd aangehou den. HET LEEK ONBEDUIDEND, MAAR HET WAS LANG GEEN KLEINIGHEID. De heer Jan F., 'n 26-jarig arbeider te Wierlngen, stond voor niets meer of minder terecht dan voor het ernstig feit van opruiing. Hij zou namelijk in den laten avond van 28 Maart in de Koningstraat een gezelschap niet zeer alcoholvrije personen, dat luidkeels liep te zingen, althans geluiden uitblaatte, die men met een beetje goeden wil voor zingen zou kunnen houden, en welk ensemble door bri gadier Bergsma en een collega werden aangemaand tot stilte te hebben aangemoedigd, met zingen voort te gaan onder de bewoordingen: Zing maar op en goed hard! 'n Prettige medewerker voor de dienaren van Hermandad, die met de handhaving der Wierlnger politieverordening waren belast! De verdachte deed het nu tamelijk handig voorko men, alsof hij zelf ook bedoeld gezelschap tot kalmte had aangemaand, doch de Officier wilde in dit aas niet bijten en requireerde f 25 boete of 25 dagen, nog 'n kleinigheid bij het maximum op het feit gesteld, na melijk 5, maanden gev. of 300 gulden boete! Vonnis conform eisch. EEN ONGELIJKE KNOKPARTIJ. De heer Pieter K., een 33-jarige inwoner van de blauwe-reiger-polder Heerhugowaard, compareerde voor den Politierechter als verdacht op 31 Maart den 13-jarigen J. Bes onthaald te hebben op een vuistslag tegen het hoofd. De jongeheer Bes reed in den Jan Glijnlsweg op zijn rijwiel, werd eensklaps in zijn nek gepakt en vervolgens op de bovenomschreven onwel willende manier afgedroogd. De kleine Jan moest op aandringen van den Politierechter, die hem al direct in de gaten had, echter toegeven, dat hij Pieter K. wel eens had uitgescholden voor „verloopen kastelein!" De verdachte beweerde echter, dat dit de oorzaak niet was. Hij had den jongen alléén vastgegrepen, omdat hij de kinderen van verdachte niet met rust kon laten. Geslagen had hij niet! De Officier releveerde dat ook hier weer een adder tje onder het gras school en in verband met de aan te nemen, voor verdachte gunstige, omstandigheden, requireerde dc Officier vrijspraak, 'n Opinie die de Politierechter ten volle onderschreef, door deze vor dering te bekrachtigen. wat bruuske antwoord. „Mijn vader zei altijd, dat ik een logisch verstand bezat, Iets, dat volgens hem een zeldzaamheid is bij een vrouw. Ik hoop, dat u uw kof fers bij u hebt." „Eén koffer." verbeterde juffrouw Baxter snel. „Ik beschik niet over zulke ruime middelen als u mis schien denkt." „Daarvoor hoeft u zich niet te schamen! Alleen kruideniers in ruste en dat soort menschen hebben tegenwoordig geld. Wij zijn ook niet rijk. Waar Is uw koffer?" „Die heb ik in het rijtuigje laten staan, dat mij hierheen gebracht heeft, juffrouw Pamela. Ik wist na tuurlijk niet. of u me zoudt aannemen en daarom heb ik het wagentje laten wachten." „Een heel begrijpelijke voorzorg," oordeelde de grijze dame," maar gelukkig overbodig," vervolgde ze. „Ik ben in ieder geval blij. dat u het er maar op hebt ge waagd uw koffer mede te nemen. Ik zal Almsr, den butler en huisknecht zeggen, dat hij hem naar uw ka mer brengt. Wacht u hier maar even op me; dan kunt u zich wat opknappen op uw kamer. Daarna gaan we theedrinken en zult u kennis maken met meneer Daw- son en de tweelingen." Het dametje trippelde met een voor een zeventig jarige verwonderlijke levendigheid de kamer uit en Anita bleef bij het raam staan en keek naar het zon nige grasveld. Een* diepe dankbaarheid welde In haar op: sedert haar vertrek van de kostschool in Hamp- stead had ze een allesbehalve prettlgen tijd gehad; het samenleven met haar vader, een egoïstisctfer avontu rier, had niet bepaald vrede en geluk voor haar be- teekend. Wat ze juffrouw Pamela had verteld was grootendeels In overeenstemming met de waarheid, maar ze was niet in bijzonderheden getreden en had, om bestwil, zelfs enkele details mooier voorgesteld, dan ze in werkelijkheid waren, omdat ze vreesde, dat de oude dame met haar strenge fatsoensbegrippen haar dan niet zou willen nemen. Op Anita zelf was niets te zeggen, op haar vader des te meer en juffrouw Genwin. die veel van het meisje hield, had haar aangeraden het stilzwijgen te bewaren over kolonel Baxter en ziin car rière in en buiten Midden-Amerika. Daarom had Anita niet meer verteld dan noodig was en nu ze eindelijk in een veilige haven was beland, had ze het gevoel, dat er een grooten last van haar schouders gewenteld was. Het was tusschen vieren en vijven, toen de gouver nante naar beneden kwam om kennis te maken met den heer des huizes en haar aanstaande leerlingen. Juf frouw Pamela had Anita meegenomen naar een ge zellig gemeubileerde kamer; het groote raam zag uit op het wei-onderhouden gazon, waaromheen statige iepen stonden. Het zag er knus en aardig uit en er hing een geur van lavendel: het meisje zou zich op deze kamer ongetwijfeld zeer behaaglijk en op haar gemak gevoe EEN VOLLEDIGE STRAFOEFENING. Albert P.. een 20-jarige vissoher te Helder had op 19 Maart zijn vakgenoot. Pieter Eelman 'n opstopper toe gediend op zijn oog. hem beetgepakt, tegen den grond geworpen en hem getrapt. De strijdlustige vissoher, thans terecht staande, erkende de mishandeling onder den invloed van een te rijkelijk genoten kwantum bier, te hebben gepleegd en betuigde daarover zijn spijt, die hij ook al per brief had uitgedrukt. Eisch f 35 boete of 35 dagen. Vonnis f 25 boete of 25 dagen. Men moet weten dat dergelijke liefhebberijen niet goedkoop zijn. EEN VUISTVECHTER UIT WESTERBLOKKER. De jeugdige landbouwerskneoht Cornelis Wilh. P. te Westerblokker sierde de verdachtenbank op grond van het feit, dat hjj op 28 Maart zijn dorpsgenoot de 20-ja- rige schilder Paulus Cornelis Laan een vuistslag had toegediend. Het tooneel van den strijd was de dorpsbal zaal ter plaatse. Voor den verdachte dreigde deze muis nog een staar tje te krijgen, aangezien hij op 29 Februari voorwaar delijk was veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf ter zake vernieling van een electriscbe verkeersaanwijzer te Hoorn. De officier was althans lang niet malsch en stelde de toepassing onfeilbaar in 't verschiet. Requi reerde voor dit feit f 20 boete of 20 dagen. De politie rechter bepaalde echter zijn vonnis op 30 Juni. Het ia Inmiddels zaak voor Cornelis om nu zeer braaf te zijn! EEN ONNETTE EN BOVENDIEN GRAMMATI CAAL ONJUISTE KWALIFICATIE. Een slanke Heldersche gehuwde dame, mej. Cor- nelia T., echtgenoote van den heer M., had volgens dagvaarding haar stadgenoote mej. Sjoukje S., ge huwd met den heer O., op zeer duidelijke en openbare manier een schoft genoemd. Ze bedoelde natuurlijk een schofte, doch dit taalkundig onderscheid was niet van invloed op de strafwaardigheid. De thans ter zake beleedlglng terecht staande dame ontkende deze blamage te hebben gelanceerd, doch een tweede getuige, mej. Schenk, bleek de onhebbelij ke uitdrukking en nog meerdere van het zelfde weinig hoogstaande kaliber (de Politierechter noemde het „gevleugelde" woorden) mede te hebben aangehoord. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak 7 boete of 7 dagen. De veroordeelde verklaarde zich zelf echter plechtig onschuldig. VARIATIE IN HET TUINBOUWERSBEDRIJF. De 23-jarlge tuinbouwer Cornelis P. te Warmenhui- zen, had op 10 April het thans zoo rustige tulndersbe* drijf zoo'n beetje afgewisseld met kaartspel ln de her berg en het afranselen van een zijner medespelers Piet Jonker, toen er kwestie ontstond over de afrekening, voor welk laatstgemeld feit hij thans terecht stond. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform. DE RUSTIEKE GEWELDENAAR. LANDELIJK VOETBALENTHOUSIASME. Geïnspireerd door een glaasje bier stak op 28 Maart de 25-jarige landbouwer Jacob V. uit Grootebroek de handen uit de mouwen en diende zoowel de 17-jarige Paulus Buisman als diens 21-jarigen vriend Gerard Buisman een „watjekou" toe. Dit heldenstuk werd af gedraaid in het café van den heer Boekweit. De 21-ja- rige Gerard Bakker werd vooraf onthaald op den geuri- gen inhoud van 'n bierglas in zijn gelaat, 't Spectakel was ontstaan na afloop van een voetbalmatch, waarbij Gerard Bakker en zijn team tot kampioen was uitge roepen! De verdachte werd evenwel op voorstel van den of ficier, die te veinig getuigen had kunnen verzamelen, vrijgesproken. De politierechter noemde het een bof- ferdje. MISDRIJF ARTIKEL 239 STRAFRECHT. Met gesloten deuren stonden terecht twee rare snaken uit Hoorn en wel de 59-Jarlge kleermaker P. J. S. en zijn partner Petr. B. (niet verschenen), welke personen zioh op 12 Maart hadden schuldig gemaakt aan openbare schennis, zulks onder den invloed van den bron van alle kwaad, den sterken drank. Gerequireerd en opgelegd werd aan ieder f 50 boete of 50 dagen. EEN NETTE LANDLOOPER. KOLONIST. TOEKOMSTIG Een 27-jarige huisknecht, genaamd Corn. O., oorspron kelijk gedomicilieerd te Rotterdam, die zijn congé had gekregen, was aan 't zwerven geraakt en werd op 12 Maart door den ohef-veldwachter van Bergen aldaar aan den weg ziek en zonder middelen van bestaan, aan getroffen en gedeponeerd in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De jonge man, thans gedetineerd, stond he den terecht terzake landlooperij, verdedigd door Mr. Veltman uit den Helder. De vereeniging „Het hooge land", was bereid hem op te nemen. Gerequireerd werd alsnu 1 dag hechtenis en 1 jaar opzending voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. Veltman sloot zich aan bij dit requisitoir. Vonnis: 1 dag hechtenis en 1 jaar opzending naar een rijkswerk inrichting voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte wordt alsnu opgenomen ln de kolonie: „Het Hooge Land." len. Terwijl Anita haar koffer uitpakte, deed juffrouw Pamela, die in een grooten armstoel was gaan zitten, haar allerlei vragen »over haar bekwaamheden. En het bleek al spoedig, dat Anita's ontwikkeling groot genoeg was om zelfs oudere kinderen dan de twaalfjarige twee lingen te kunnen onderwijzen. „U zult een sieraad voor ons huis zijn", zei juffrouw Pamela met een goedkeurend knikje, terwijl ze de oogen liet rusten op de bekoorlijke meisjesgestalte, „en die japon, zoo eenvoudig als ze is, zou uit Parijs kunnen zijn." „Dat is hij ook," antwoordde Anita met een plotselin- gen blos, die haar nog aantrekkelijker maakte. „Ik ben met mijn vader in Parijs geweest en ik heb toen een heeleboel japonnen van hem gekregen." ,Het is verbazend, zooals kleeren het uiterlijk van een vrouw voordeeliger doen uitkomen," filosofeerde juffrouw Pamela, terwijl ze met het jonge meisje de trap afliep. „Niet, dat u veel opsmuk noodig hebt! De jonge lui uit de buurt zullen ons de deur nu wel platloopen!" „O. juffrouw Pamela". Anita kreeg een kleur en lachte verlegen. „U zou me ijdel maken! Maar zijn er heusch jongelui in Hurton?" „Twee, kindlief dat wil zeggen' twee, die werkelijk heeren zijn, maar ze zijn geen van beiden een goede partij. De landheer. Lionel Fanshaw heet hij en hij woont op Hurton-Hall, het landgoed, waartoe het dorp oorspronkelijk behoorde, is één van de twee." „Hoe oud is hij?" „Een jaar of dertig. Een heel aardige jongeman, maar lang niet rijk de familie Fanshaw is de laatste honderd jaar erg achteruit gegaan en te veel kluize naar voor zoo'n levendig meisje als u. Zün neef, Richard Gould, is in dit opzicht beter, maar die heeft nogal wilde haren en hij zou heelemaal geen geschikte echtgenoot voor u zijn." „Lieve juffrouw Pamela, ik verlang geen echtgenoot" protesteerde Anita. „Ik verlang niet anders dan het hier heel rustig en vredig te hebben, mijn plicht te doen, zóó, dat u tevreden over mij bent en u mijn dankbaarheid te toonen voor uw vriendelijkheid." „Dat is uitstekend, hoor", antwoordde juffrouw Pa mela gevleid. „Ik ben overtuigd, dat u een heelen tijd bij ons zult blijven en we zullen niet meer over een huwelijk praten, totdat de sprookjesprins komt opdagen. Kijk, daar zijn uw leerlingen", viel ze zichzelf in de rede Kinderen, dit is jullie nieuwe gouvernante; wees vrien delijk en gehoorzaam tegen haar, denk eraan! Nu moet ik voor de thee zorgen. We zien elkaar straks weer in den tuin. Meneer Dawson drinkt graag bulten thee." De tweelingen hadden aardige gezichten en leken spre kend op elkaar. Ze hadden beide blauwe oogen en goud blonde krullen en waren toonbeelden van gezondheid. Julius droeg een matrozenpakje met een keurige witte DONDERDAG 12 MEI. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solis tenconcert; H.90 Knipcursus kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 11.30 Voortzetting So listenconcert; 12.00 Tijdsein; 12.01 AVRO-Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; 2.00 Mevr. M. van der Schriek: Het kleine land met zijn grooter schoonheid; 2.30 Ver zorging zender; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcur sus voor gevorderden; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Mevr. Antoinette van Dijk 5.00 AVRO- Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Vioolrecital door Nlcolaas Roth; 7.30 Engelsche les voor beginners; T5.00 Tijdsein; 8.01 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. Willem Mengel berg. Solist: Ferdinan Helmann, viool; 10.15 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Poli tieberichten; 12.15 Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.30 Gramofoonplaten: 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Cursus Han denarbeid voor de jeugd; 5.45 Het Utrechtsch Strijk kwartet; 6.45 Cursus knippen en stof versieren7.00 Lezing; 7.30 Politieberichten; 7.45 Het Ned. Chr. Pers bureau 8.00 Amsterdamsch Vrouwenkoor en een Kna penkoor; 9.00 Lezing; 9.30 Carillonbespeling op het Koninklijk Paleis te Amsterdam door J. Vincent; 10.00 Vervolg Koorconcert; 10.30 Vaz Dias; daarna gramo foonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.00 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert door het Om roeporkest; 7.20 Idem; 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 7.25 Concert door het Omroeporkest; 8.10 Gramofoon muziek; 9.30 Concert; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 6.30 Dansmuziek; 8.30 Programma van Breslau; 9.50 Programma van Hamburg. HAMBURG (372 M.) 5.40 Orkestconcert; 10.50 Concert uit het oude Raad huis te Bremen; 3.50 Concert; 10.00 Concert. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 5.36 Populair ooncert; 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Coqcert uit Berlijn; 9.40 Programma van Hamburg. LANGENBERG (472 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Middagconcert; 7.20 Dansavond; 10.05 Kamermuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert: 3.50 Concert; 8.55 Internationaal Vau deville; 10.05 Dansmuziek. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) PARIJS-RADIO (1725 M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Vroolljk halfuurtje; 8.05 Gramofoonmuziek. MILAAN (501 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Radio-courant; 8.20 Ope ra-uitzending. 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert. ROME (441 M.) WEENEN (517 M.) 6.20 Concert door het Opera-koor; 720 Volksliederen; 7.45 Zang; 8.50 Populair concert. WARSCHAU (1411 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 6.55 Gramofoonmuziek; 7.35 Populair concert; 9.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 5.50 Gramofoonmuziek 7.20 Internationale Volksliede ren; 8.00 Concert door het Omroep-orkeet. Wlè hroion cn repareeren alle soorten Wollen TT urcicn Kleeding, Kousen en Sokken (ook de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Zuidstraat 19, Den Helder. (Lei op den gelen winkel). P.S. Gratis neemt elke bode Uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. broek en Julia was ook in een matrozenblouse met een kort, wit rokje; het waren een paar leuke, knappe kin deren, zooals ze daar. met hun door de zon verbrande gezichten en oolijke oogen. naar hun nieuwe gouvernante stonden te staren. Het was duidelijk, dat ze bezig waren een voorloopig oordeel over haar te vellen. Anita moest lachen om hun crltisch-onderzoekenden blik. „Die lach bevalt me", verklaarde Julius wijs. Zijn zusje knikte instemmend. „Het kon wel minder" klonk het waardeerend. Anita zag onmddelUiijk dat ze met intelligente kinde ren te doen had en bezat genoeg paedagogisch begrip om op hun vrijmoedige opmerkingen in te gaan. „Ik ben jullie zeer dankbaar voor je gunstig oordeel", zei ze vroolijk en met een kwasi-deftige buiging. „Weet jullie al. hoe ik heet?" „Anita Dolores Jean Euphemia Baxter", ratelde de jongen af. ..Je hebt staan luisteren," constateerde hun nieuwe opvoedster beschuldigend. .Heusch niet", wierp Julia beleefd tegen. „We vin gen die namen toevallig op, toen we langs het open raam van den salon kwamen." „En de nieuwsgierigheid bracht jullie op het goede oogenblik op de plek, waar jullie'wijd-openstaande ooren die woorden „toevallig" konden opvangen" vulde Anite leukweg aan. „Willen jullie misschien beweren, dat jul lie niet bij het raam zijn blijven staan om mij stilletje» te bekijken?" vervolgde ze op denzelfden luchtigen toon. „Dat hebben we inderdaad gedaan", bekende Julius, ,en. als u ons een persoonlijke opmerking ten goede houdt, we werden direct getroffen door uw interessante verschijning." Het werd met zoo'n ongelooflijken ernst gezegd, dat Anita het uitschaterde. Het was duidelijk, dat de jongen terdege geprofiteerd had van het goede voorbeeld van juffrouw Pamela, om zich sierlijk en plechtstatig te leeren uitdrukken. „Ik ben diep onder den indruk van jullie allebei", schertste Anita voort, toen haar lachbui een beitje be daard was. „Jullie zijn een paar onwaarschijnlijke kin deren jullie spreekt als een bibliotheek vol boeken; Ik ben heÉsch bang voor jullie." „Dat is toch werkelijk niet noodig, als u aardig bent", jtelde Julia haar gerust. „En als ik het niet ben?" „Dan zullen wij maatregelen moeten nemen om onze rechten te verdedigen." Het was nu weer de jongen, die sprak en zijn heldere oogen schitterden verdacht. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7