it r tiik f Woensdag 18 Mei 1932. SCHACER COURANT. Vierde blad. No. 9072 Waarnaar men luistert Plaatselijk Nieuws. „NEFA"-Tentoonstelling. Nederl. fabrikaat. WOENSDAG 18 MEI. HILVERSUM (296 M.) rif Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoper; 7.30 je#; 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O. 10.00 Morgcnwy- j V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de fembedrijven12.00 Varaseptet o.l.v. Is Eyl; 1.45 jorging zender: 2.15 Onze keuken door P. J. Kers Jr. |j;0 Pianorecital: door Bram Maas; 4.30 Voor de kinde- jen: Kindervertellingen door Minny Erfmann en Janny i Oogen, afgewisseld door gramofoonmuziek; Vraag- door oom Henk; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 On derwijsfonds voor de scheepvaart; 6.30 Radiovolksuni- rrersiteit Cursus: Het groote bankroet van *t heden, door i Dr. H. Gerversman; 7.00 Varaseptet o.l.v. Is Eyl; 7.20 i Volkenbond en Vrede, W. J. Bastiaans, 18 Mei-Volken- Ëplwndsdag; 7.30 Verv. Varaseptet; 8.00 Gramofoonmuziek j 8.15 Uitzending van het concert te geven door de ver- sterkte Moteten Madrigaal Vereeniging o.l.v. Sem Dres- [_den; 9.00 Hoorspel door het Groot Volkstooneel o.l.v. gierman Bouber en Ben Groeneveld; „Typistje", klucht in 1 bedrijf; 9.30 Varaorkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.15 persberichten Vaz Dias; 10.30 Vara-orkst; 11.15 Gramo- muziek. HUIZEN (1875 M.) 8.00 Schriftlezing: 8.15 Morgenconcert; 10.00 Zang door fhet N.C.R.V.dameskoor: 10.30 Korte ziekendienst door W. Schouten; 11.00 Harmoniumbespeling door M. [F. Jurjaanz; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; |2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van chr. lectuur; 3.00 Soncert door het Hendriks trio; 3.00 Concert; 5.00 Kln- leruurtje; 6.00 Voor de landbouwers door G. J. A. Zwij- lenberg en H. Pilon; 6.45 F. de Mos: „Iets over Duit- Éphe sagen"; 7.15 Spr. J. Sohipper; 7.30 Politieberichten; |T".S5 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Uitzending eener sa- ^Benkomst van het Leger des Heils, uit de zaal der afd. ptrecht; 10.15 Persberichten van Vaz Dias en Gramo- wnmuziek. BRUSSEL (509 M.) 14.55 Gramofoonmuziek; 9.30 Concert. KALUXDBORG (1153 M.) ill.20 Strijkorkest: 1.20 Kerkconecrt; 2.50 Orkest; 4.20 •amofoonmuziek; 7.50 Omroeporkest. BERLIJN (419 M.) I" 7.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Populair concert. HAMBURG (372 M.) 3.50 Concert; 6.40 Populair concert; 9.50 Dansmuziek. LANGENBERC» (472 M.) 12.20 Middagconcert; 4.20 Vesperconcert. DAVENTRY (1554 M 2.50 Concert; 4.05 Orgelconcert; 9.40 Concert 10.20 Jack Harris Grosvener House Band. FARIJS-E1FFEL (1416 M.) 8.40 Concert, symphonie. PARIJS-RADIO (1725 M.) 11.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem. MILAAN (331 M.) 6.25 Populaire muziek; 8.35 Vioolrecital. ROME (441 M.) 8.05 „L'Arlesiana", opera in 3 bedrijven. WELNEN (517 M.) 7.05 Concert; 9.45 Populair concert. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Concert door omroeporkest; 9.00 Idem. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) DONDERDAG 19 MEI. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Cursus knippen van kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 11.30 Voortz. Solistenconcert; 12.00 Tijdsein en gramofoonmuziek; Edith Lora.nd en haar orkestmuziek van Strauss; 12.15 Lunchmuziek door het ensemble Lismonde, tusschenspel van gramofoonmuziek; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Zangrecital door Corn. van Munster: 2.00 Knipcursus voor gevorderden door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Antoinette van Dijk m. m. v. J. F. Groe- be, voordracht in West Friesch dialect: 5.00 Radio kin derkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla op het nieuwe Standaard orgel in „Hollan dais" Den Haag; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.30 Engelsche les voor begin ners door Fred Fry; 8.00 Fragmenten uit de opera „Fi- garos Hochzeit" van W. A. Mozart; Omroeporkest oJ.v. Albert van Raalte; tusschenspel van gramofoonmuziek 10.15 Persberichten van Vaz Dias; 10.30 Kova.cs Lajos en zijn orkest, tuschenspel gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.> K.R.O. 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V. 10.00 Gramofoon muziek; ^10.15 Korte ziekendienst door Ds. H. C. v. d. Brink; 10.45 Gramofoonmuziek; K.R.O. 11.00 Gramofoon muziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; N.C.R.V. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ably; 3.00 Vrouwenuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje door Ds. H. W. te Winkel; 5.00 Cursus handarbeid voor onze jeugd dopr H. J. Steinvoort: De beplakking van het zeskantige bakje; 5.45 Liederenrecital; 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 K. de Bloois en Max J. Schreuder: Karakter zwakke kinderen en wat de vereeniging „Zoekt het verlorene" voor hen doet; 7.30 Politieberich ten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau: 8.00 Kerkconcert uit de Hooglandsche kerk te Leiden; 9.45 Vaz Dias; 10.00 Ouderuurtpe L. W. J. van Hasselt: „Oudertrots"; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 4.20 Symphonisch omroeporkest: 5.50 Gramofoonmu ziek; 7.20 Radioorkest; 9.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Instrumentaal ensemble; 7.30 Operamuziek; 8.30 Saxofoonspel; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.30 Vioolrecital; 6.50 Populair concert; 7.35 Concert. HAMBURG (372 M.) 3.50 Concert; 5.15 Lenteconcert; 8.20 Concert; 9.40 Duitsche dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 10.40 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.20 Gramofoonmuziek; 3.05 Dansorkest 3.50 Concert; 7.20 Idem; 8.55 „Some Youg Heas" op mu ziek gezet door Victor Hely Hutchinson; 10.05 B.B.C.- dansorkest. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 11.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) MILAAN (331 M.) 7.35 Gramofoonmuziek8.05 Kamermuziek. WEENEN (517 M.) 8.15 Concert; 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Kamermuziek; 6.55 Gra mofoonmuziek; 7.35 Populair concert; 9.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 „Der Getrue Musikmeister", komische opera van Pergolesi. 9.05 Concert. De Tentoonstellingscommissie deelt mede, dat de in schrijving zeer naar wensch gaat. Vele fabrikanten, gaven blijk van instemming en meenden dat het sla gen der tentoonstelling vast stond op een leest als deze geschoeid is. Het mooie van deze tentoonstelling is, dat van elke branche maar één uitkomst. Daar door de Commissie alreeds enkele teleurgesteld zijn, ver dient het aanbeveling voor hen, die alsnog op deze ten toonstelling „Nefa" willen exposeeren, zich zoo spoe dig mogelijk tot den secretaris, den heer J. G. van Barneveld, te wenden. Een verzoek, wat wellicht zal worden ingewilligd is gezonden naar de Directie der Nederlandsche Spoor wegen om reductie op plaatsbewijzen, gedurende de „Nefa"-dagen. MET ELECTRISCHE STROOM IN AANRAKING. Zondagmiddag was het tweejarig dochtertje van den heer F. G. alhier, voor een middagslaapje anar boven gebracht, terwijl ook vader een oogenblikje van de Zon dagsrust zou gaan genieten. De kleine werd weldra wak ker en had zeker het voornemen om weer naar beneden te gaan. tenminste zij was uit haar bedje gekomen, maar moeder, die beneden was. werd opgeschrikt door een bons. terwijl ook vader hevig verschrikt opsprong. En de schrik werd er niet minder op toen de oudera hun dochtertje daar boven vonden liggen, geheel buiten bewustzijn en alras vervaarlijk van kleur veranderende Wat was er toch gebeurd? Door een of andere oorzaak was er storing ontstaan in de electrische geleiding bin nenshuis en was de buis die dwars over den zolder ligt, onder stroom geraakt. Het meisje nu was met die buis in aanraking gekomen, met het hierboven vermelde ge volg. Dr. Van der Sluis was spoedig ter plaatse ora me dische hulp te verschaffen en we vernamen den volgen den morgen dat de kleine weer tot bewustzijn was ge bracht, doch nog wel eenigen tijd de nadeelige gevolgen van deze aanraking zal ondervinden. Nader vernemen wij dat de toestand van het kind bevredigend is. EEN MOOI SUCCES. Bij de op 2den Pinksterdag gehouden turnwedstrijden te Schiedam uitgeschreven door het Gewest Holland van het Nederlandsch Christelijk Gymnastiekverbond, behaal de de Chr. gymnastiekvereen. Excelsior een eersten prijs (dames) en een derden prijs (heeren). GESLAAGD. Bij door het Ned. Chr. Gymnastiekverbond afgenomen examen als voorturner 3de graad slaagden Mej. G. Slik ker en de heer J. Wismeijer, leden van de Chr. Gymna stiekvereen. Excelsior. H ..Het voornaamste, het absoluut noodzakelijke", W i het jonge meisje en ze zeide het zoo ernstig, dat t op den man naast haar wel indruk maken moest, 5 het vertrouwen, dat je in me stellen moet. Ge -«of me, als je dat niet hebt, Victor, dan moet alles een mislukking uitloopen. Dan is het zelfs beter", ilversa i nu teekende zich een donkeren blos op haar ge lamingo' at af, „dat wij onze verloving verbreken". Zij zweeg wedstrij plots, zonder overgang, werd zij.heel bleek. Zij liepen in den tuin op en neer Victor en Lan- Arm in arm waren zij uit de halzaal gekomen; aar nu stonden zij tegenover elkaar, beiden met engeklemde lippen. ven i" rijken1 ..maar nu stonden ze tegenover elkaar.. 'ij was kwaad geweest, ongetwijfeld. Maar nu alle woede weer geweken en hij stond daar be teloos, omdat het geval ook zoo hopeloos leek. probeerde het haar uit te leggen. lle je, Landa", zei hij, „als het om praatjes ging, had je gelijk. Ik verlang ook niet meer van je r oen eenvoudige verklaring. Ik oordeel niet naar terden, die me toegefluisterd zijn; daaraan zou ik t n,et st°ren wie me die woorden ook zou gezegd Zelfs wat ik zag, zou ik nog gaarne voor me willen ontkennen, maar dat kan ik niet. Ik ben Cn tcsP°°t cn ik denk ruim genoeg en nooit zou ik je willen krenken, in welken vorm dan ook. Dat ji vandaag ook met anderen danste, dat je met dien eenen man zelfs meer danste dan met mij, daarover zou ik je niets gezegd hebben. Maar wat ik zag „Victor", viel hier het. meisje in de rede, „ik smeek je, zeg niets meer. Over een paar dagen kan ik je alles uitleggen cn als je van me houdt, Victor, als je me vertrouwt cn dat moet je, Victor dan weet je toch ook, dat we ons voor elkaar niet te schamen hebben." Haar stem klonk dringend, alsof er een groote angst achter school. „Ik herhaal, Victor, dat ik je nog eerlijk in je oogen durf te zien. Van jou alleen hou ik, van nie mand anders zou ik kunnen houden." Weer kwam die blos op haar wangen en haar oogen werden vochtig, terwijl zij hem smeekend aanzag. „Landa", zei do man, met moeilijk verkregen kalmte, „van honderd mannen zouden mij er vijf tig voor een zwakkeling en negen en veertig voor een dwaas uitmaken. Misschien zou de eene, die overbleef me voor een cynicus verslijten. Ik ben niet dom, niet zwak en niet cynisch en toch wil ik doen, wat je van me vraagt. Kom, we zullen weer naar binnen gaan". „Dank je", zei ze eenvoudig, maar de klank van haar stem verried haar groote ontroering. Als volmaakt gelukkig gingen ze weer arm in arm naar de halzaal terug en toch was het vertrouwen, dat van hem geëischt was, wel hijzonder groot. Hij had gezien, hoe zijn verloofde in een hoek van het terras, achter palmen verscholen, een hem onbeken den man gekust had. Dien volgenden dag zou de advocaat en procureur Mr. Telders juist zijn kantoor verlaten, toen de jong ste bediende klopte en hem een visitekaartje over handigde. „Mijnheer vraagt dringend, om u nog even te spreken." „Een cliënt?" „Ik geloof het niet, mijnheer. Ik zei hem, dat het kantoor reeds gesloten was, maar hij hield aan en hij verzocht mij u te zeggen, dat het een dringende privé-aangelegenheid betrof." Mr. Telders bekeek nog eens het visitekaartje neen, de naam van dien man had hij beslist nog nooit gehoord. „Laat mijnheer binnenkomen", zei hij, ineens een besluit nemend. Er werd geklopt en toen hij opkeek stond de on bekende, dien Landa gekust had, voor hem. In het eerste oogenblik was hij zoo overbluft, dat hij geen woord kon uiten. „Ik hoop niet, mijnheer Telders", begon de andere, „dat ik u te zeer verstoor, doch wat ik u te zeggen had, dat kon geen uitstel dulden. Ik vertrek morgen met de „Holland" naar Australië" „Neemt u plaats, mijnheer Telders bekeek voor het laatst het visitekaartje. „Mijnheer Pendcrs". „Dank u", zei de ander rustig. „Ik wil het doel van mijn komst onmiddellijk zeggen, maar vooraf moet ik u iets verklaren. Ik wéét wat er gisteravond tusschen u en Landa sta me toe, dat ik haar nog eens zoo noem, is voorgevallen." „Maar hoe weet u ,„.Ik weet het, omdat ik u beiden afluisterde „Maar dat is „Wit dat is moogt u me straks zeggen, maar nu vraag ik slechts, of u naar me luisteren wilt", viel Penders in do rede en hij deed het zoo rustig, dat het Telders ontwapende. „Vervolgens moet ik u zeggen, dat Landa van dit bezoek niets afweet, Ik geef u mijn woord er op en ik hoop, dat u dit gelooven wilt". „Ik kan eigenlijk niet inzien, dat hetgeen u meent mij te moeten zeggen, in eenig verband staat met „Met wat gisteravond gebeurd is? Welnu, luister dan". Penders sprak plots vlug en hard. „Jaren geleden, nog in mijn studententijd, leerde ik Landa kennen. Ik was, wat men van mijn profitee- rende vrienden een lollige kerel en wat anderen een deugniet noemden. Landa zag in mij zeker niets moer. Maar toch was er een verschil. Zij hielp me en een afkeurende blik van haar deed me soms meer pijn, dan zij ooit vermoed zal hebben. Stelt u zich echter niets verkeerds voor, want onze vriendschap, als ik het zelfs zoo noemen mag, was eigenlijk niets meer dan de verhouding tusschen een koningin en haar page. Het is zelfs te veel gezegd, dat zij in mij haar vriend zag, want vriendschap moet toch ba seeren op wederzijdsche hulp en hulp kwam alleen van hèar kant. Maar laat ik heel eerlijk zijn: als ik een sentimentcelc bui had, dan nam ik me altijd voor eerst haar vriendschap en later...... later meer te ver dienen. Ik kan u onze verhouding het best als een vereering van mijn kant en een diep medelijden ha rerzijds schetsen. Nooit is het méér geweest, omdat ik, het klonk als een snik, ook nooit meer verdiende. Toen beging ik een misstap waardoor ik ook zelfs haar medelijden verspeelde. Ik had immers meer willen verdienen? Welnu, ik kon nog slechts op haar verachting aanspraak maken! Bespaart u mij het vertellen van de bijzonderheden. Zij zijn voor mij niet eervol...-.- ,Twee, jaar ben ik uit het leven weggeweest, twee jarenDe ambtenaar van het Openhaar Ministerie eischt het zoo gemakkelijk; twee jaren...... de vol gende beklaagde. Maar zou iemand precies weten, wat het beteekent: twee jaar alleen te zijn? „Ik ben nu teruggekomen: een gebroken man. De gebroken man gaat heenprobeeren ergens ver weg nog iets te bereiken. Dat wil zij, Landa! En nu moet u goed luisteren, want nu zult u alles begrij pen. „Toen ik gisteravond op het bal kwam, vertelde ik haar, dat ik daartoe lipsloten had en ik zag, dat zo me voor het eerst weer een goedkeurend knikje waar dig vond. Ik zag het aan haar oogen, ik zag het aan haar handen, die wat beefden, ik zag het aan haar geheele houding. Maar zij weet, dat ik een zwakke ling ben. „Rudolf", zei ze en mijnheer, dat zal ik nooit ver geten, „ik zal je van mij meegeven. Neem dat als een herinnering cn als je nog ooit in verzoeking zoudt komen om iets verkeerds te doen, donk er dan aan, dat je mijn vertrouwen zoudt beschamen." „En toen, mijnheer, gaf ze mij een kus". Penders zag zoo bleek, dat Victor, toen hij op keek, ervan schrok. Alles wat nog naar jaloezie zweemde was hem vreemd. Ook bij hem bleef nog slechts medelijden. Penders zag, zoo bleek „Misschien, mijnheer Penders," zei Victor, terwijl hij opstond en den ander zijn hand toestak, „mis schien kan het u sterken, als u vertrekt niet de we tenschap, dat niet alleen Landa, maar ook ik u vol komen vertrouw en dat ook ik aan uw slagen ge loof". Penders schudde de hem aangeboden hand. Daar op verliet hij zonder een woord meer tc zeggen, het kantoor. „Zie je", zei dienzelfden avond het meisje, „hij had me zoo dringend verzocht, met niemand over hem te spreken, totdat hij vertrokken was, dat ik hem dat beloofde. Jou had ik het natuurlijk toch kunnen zeg- -genMaar ik hoopte zoo, Victor dat je me ver trouwen zou, want juist dat vertrouwen, lieverd, Hij nam haar in zijn armen en hij kuste haar. „Het is de basis van ons geluk", zei hij. TON RUYGROK.

Schager Courant | 1932 | | pagina 13