Betere toegangswegen naar Schagen. De moord op Inoekai. NIEUWE SPOORWEG VERBINDING. DE RAMP VAN HET S.S. PHILIPPAR. DE AARDBEVING OP CE LEB ES. KABINETSCRISIS IN BELGIë. DE MOORD OP DEN KLEINEN LINDBERGH. Uit onze Omgeving. Marktberichten. Er rn: F SC Zij VERBOUWING VAN DE LANDBOUWHUIS- HOüDSCHOOL. Zaterdagrmiddag werd door den heer Chr. Dekker, architect, namens den heer G. Nobel te Lutjewinkel in hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz aanbesteed het verbouwen van de landbouwhuishoudschool met bijbe- hoorende werken alhier: Er waren 9 biljetten ingeleverd, te weten: S. A. Knüwer, Schagen f 6840; P. Doorn St. Maar tensbrug f 6910; C. Leegwater, Oude Niedorp f 7659; B. v. d. Hoven. Schagen f 7800; J. Veuger, St. Maartens brug f 8000; F. Schotten, Schagen f 8175; J. Faus, Nieuwe Niedorp f 8989; G. Koning, Schagen f 9850; R. J. E. Bot, Alkmaar f 10397. Waar eerst overleg met het Ministerie dient te ge schieden, werd de gunning aangehouden. BOUWEN IN HET HEERENBOSCH. Door den heer .1. J. de Vries alhier is een aan vraag hij het Gemeentebestuur ingediend om een perceel bouwterrein in het Heerenbosch en wel naast het Ontvangerskantoor. De heer De Vries is voorne mens daar een burgerwoonhuis te doen bouwen. RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente zal vergaderen Vrijdag 27 Mei a.s. GRONDVERKOOP. De heer C. Blaauboer heeft bij ons Gemeentebe stuur eene aanvraag gedaan tot het knopen van het perceel bouwterrein tusschcn de panden v. Huit-A. C. Roggeveen (de gedempte sloot). Het Bestuur van den Polder en Banne Schagen heeft gevraagd om met medewerking der gemeente Scha gen een plan door het Hoogheemraadschap te doen opmaken tot verbetering van de Lange en Korte Sne- reri. BILJARTWEDSTRIJD. De aangekondigde biljartwedstrijd tusschen den he kenden biljartspeler Koehof, met als tegenpartij de heeren J. Snaas en D. Boekei alhier, vond Zaterdag avond in het café van den heer P. Bontes plaats. De heer Koehof gaf een voorgift van 400 carambo les en de partij tegen den heer Snaas, werd door de zen gewonnen; de heer Snaas maakte zijn 100 caram boles, terwijl de heer Koehof tot 271 kwam. Diens hoogste serie bedroeg 108. De heer Snaas werd dus bezitter, van een koperen biljartje. In de partij KoehofBoekei, moest de heer Boekei ir. den professor zijn meerdere bekennen. De heer Koehof bereikte zijn 500 in 6 beurten, waarbij de hoog ste serie 176 was; de heer Boekei kwam tot 37 car. De vele belangstellenden werden vervolgens nog vergast op diverse kunst- en fantasiestooten door den heer Koehof. terwijl de heer Koehof een queue liet verloten, welke ten deel viel aan den heer Dirkmaat. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje: een handtaschje. Verklaringen van de moordenaars. V.D. verneemt uit Tokio: Dl moordenaars van den minister-president Inoekai hebben gisteren voor de Japansche politie -verklaringen afgelegd over hun daad. De moord was reeds verscheidene maanden voorbereid. Zij hebben geen berouw over hun daad. Zij verklaarden te weten, dat hun de doodstraf wacht. Zij zullen dien straf kalm afwachten. De daders legden er den nadruk op, dat zij uit va derlandslievende motieven gehandeld hadden. Nieuwe arrestaties. De Japansche politieke politie deelt mede, dat zij eengie nieuwe arrestaties van leden van den „Zwar ten Draak" heeft verricht. 8 Personen werden in ar rest gesteld, aangezien zij in verband staan met den aanslag op den Japansctien minister-president. HARLINGEN—NIEUWESCHANS EN AFSLUITDIJK ZUIDERZEE. Wetsontwerp bij de Kamer ingediend. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot. verklaring van het algemeen nut der onteigening voor aanleg van een spoorwegverbinding van den staatsspoorweg HarlingenNicuweschans met den ontworpen afsluitdijk door de Zuiderzee. De verbin ding zal van het station Harlingen in algemeen zui delijke richting loopen door de gemeenten Harlingen, Barradeel en Wonderadeel naar den afsluitdijk. Aan de memorie van toelichting wordt ontleend, dat bij de wet van 14 Juni 1930 het algemeen nut der onteigening werd verklaard voor aanleg van een spoorwegverbinding van den staatsspoorweg Amster damDen Helder met den ontworpen afsluitdijk door de Zuiderzee. Evenzoo dient een verbinding tot stand gebracht te worden met het spoorwegnet in Friesland, teneinde na het gereedkomen van den afsluitdijk den aanleg van een doorgaande spoorwegverbinding tusschen Friesland en Noordholland te kunnen bevorderen. De ontworpen spoorweg zal het station Harlingen met de Friesche kust ten zuiden van'Zurig verbinden. In vier, naar aanleiding van de ter-inzageligging der ontcigeningsbescheiden ingediende, bezwaarschrif ten wordt in hoofdzaak bedenking geopperd tegen de doorsnijding van perceelen, waarvan schade in het bedrijf en waardevermindering van terrein wordt ge vreesd. In één van de bezwaren wordt verzocht, den spoorweg iets westelijker te doen aanleggen, dan thans is ontworpen. Aan dat verlangen zal, naar het aanvankelijk voorkomt, wel kunnen worden tegemoet gekomen. Voor het overige zullen de bezwaren hun oplossing moeten vinden bij de onderhandelingen, be doeld in art. 17 der onteigeningswet. Een eindbeslis sing kan eerst genomen 'worden, nadat aan de bepa lingen van de artikelen 10 en volgende der onteige ningswet is voldaan. PER TELEFOON. Uit PARIJS: Volgens de hier ontvangen berichten over den brand aan boord van het Fransche stoom schip George Philipparth, schijnt bevestigd te worden, dat ongeveer 100 passagiers om het leven zijn geko men. Het zouden meerendeel passagiers eerste klas zijn, die tijdens den brand door het yuur werden ver rast. Bovendien zouden in eerste opwinding vele pas sagiers in zee gesprongen zijn en op deze wijze om het leven zijn gekomen. Bij de reederij te Marseille verzekert men echter dat behalve de reeds gemelde stoomschepen ook nog andere stoomschepen aan het reddingswerk hebben deelgenomen en veel meer passagiers zich aan boord van andere schepen bevinden dan men tot nu toe veronderstelde. Met vrij groote zekerheid is de brand door kortslui ting ontstaan, in een eerste klas hut Volgens medcdeelingen van overlevenden zou de brand reeds Zondagavond zijn ontstaan, hoewel Maandagmorgen pas gealarmeerd. In dien tusschen- tijd heeft men vergeefs getracht den brand meester te worden. Volgens bericht uit Aten zouden alle N'ederlandsche passagiers zijn gered, doch nader wordt gemeld, dat omtrent een tweetal personen nog geen zekerheid be staat. Grootere omvang dan vermoed werd. Te Kakas het aantal ge wonden tot honderd gestegen. Stenn van het Smeroe-fonds. Een plaatselijk steuncomité ge vormd. Deelneming van den landvoogd. BATAVIA. 17 Mei (ANETA): Uit nadere berichten blijkt dat. de aafdbevings- ramp, die de geheele Minahassa heeft geteisterd, een grootcren omvang heeft dan de eerste geruchten de den vermoeden. Uit Menado werd geseind, dat in het district Ton- sea, in de kustplaats Kema. 15 huizen zijn ingestort en te Likoepang een 30-tal. alsmede de passar. Op de Sangi-eilanden heeft men slechts een lich ten schok gevoeld: alleen op Siaoe was de schok he vig. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats ge had en omtrent gewonden wordt niets vernomen. Te Kakas daarentegen is het. aantal gewonden ge stegen tot ongeveer honderd. De ongelukkigen wer den opgenomen in de pasanpgrahan. die herschapen is in een soort kliniek. Slechts een drietal zwaarge wonden moest worden overgebracht naar het hospi taal to Menado. Men heeft zich telegrafisch gewend tot het Smeroe- fonds met het verzoek om steun. Gisteren is een steuncomité opgericht, onder voorzitterschap van den dienstdoenden resident. De agent van de Javasche Bank heeft het penningmeesterschap op zich geno men en als leden zijn toegetreden de burgemeester, het lid van den Volksraads Mandagi, de predikant ds. D. S. Wildorvank, monseigneur J. Panis, aposto lisch prefect van Celebes. het lid van den Minahassa- raad Rombot en de districtshoofden van Toulour en Amoerang. De gouverneur-generaal heeft den resident een tele gram gezonden waarin Z.E zich zeer getroffen ver klaart door de aardbevingsramp die de bevolking van de Minahassa is overkomen en waarin hij verzoekt dit aan de bevolking te willen overbrengen. Mededeeling van den Resident. Aneta-Holland meldt: Blijkens mededeeling van het Departement van Ko loniën heeft de Gouverneur-Generaal van Ned. In- dië op 15 dezer van den dienstdoend Resident van Menado het volgend telegram ontvangen. „Gisterenavond 7.45 uur hevige aardbeving in Mi nahassa en Bolaanmongondou, duur ruim een mi nuut. Te Kakas aan Tondameer, talrijke woningen ingestort vijf dooden. twintig zwaargewonden en eenige levensgevaarlijke, talrijke lichtgewonden. Na ontvangst bericht onmiddellijk geneeskundige hulp gezonden, twee doktoren van Menado ook van Ton- dano met helpers. Te Menado een groote copraloods ingestort alsmede twee petakwoningen, waterlei dingsbuizen op verschillende plaatsen gebroken. Amoerang ongeveer zestig huizen ingestort, een ge wonde. Tondano en omgeving ongeveer vijftien huizen In gestort en drie gewonden. Langoan veertig huizen ingestort, geen persoon lijke ongelukken. Gouv. Inl. school Kakas ingestort, protestantsche kerk aldaar beschadigd. Roomsche kerk Tomohon ernstig beschadigd. Ben vannacht te Kakas geweest om reddingswerk te regelen. Gewon den in Passangrahan ondergebracht. Bevolking te Kakas onder den indruk, doch zeer rustig, ook in overige Minahassa nergens paniek-stemming. Tot dusver vermelden telefonische berichten uit Bolaanmongondou alleen geringe schade. Een en twintig huizen Loajan ingestort. Een vrouw bij vluch ten arm gebroken. Zal morgen nader seinen. Van ove rige declen nog geen berichten. Hedenmiddag wordt het colloctieve ontslag aan koning Albert overhandigd. Renkln opnieuw kabinetsformateur? V.D. verneemt uit Brussel: Het kabinet Renkin heeft Dinsdagmiddag besloten den koning collectief ontslag aan te vragen. Morgen zal minister-president Renkin de ontslag aanvrage overhandigen. Men verwacht dat de koning Renkin opnieuw zal belasten met de vorming van een ministerie. Verdere bizonderheden betreffende toekomstmogelijkheden zijn thans nog niet te overzien. Men verneemt slechts dat de koning er op gesteld is in ieder geval een Ka merontbinding te vermijden, aangezien zoowel de eco nomische crisis als de taalkwestie de radicale par tijen te zeer in de hand zouden werken. Sensationeele verklaring van den reeder Cur- tis. Zijn verhalen over de onderhan delingen met den ontvoerder alle gelogen. Een schandelijk bedrog, waarbij winstbejag het doel was. NEW YORK. 17 Mei (V.D.): De reeder Curtis. de vertrouwensman van Lind- bergh, die belangrijke verklaringen betreffende de waarschijnlijke ontvoerders van den Lindbergh-baby in uitzicht had gesteld, heeft de sensationeele ver klaring afgelegd, dat al zijn mededeelingen betref fende wekenlange onderhandelingen met de ontvoer ders op zijn jacht uit de lucht gegrepen z ij n. Twee dagbladen en een filmonderneming hadden hem voor zijn fantastische mededeelingen hooge be dragen uitgekeerd. Deze bekentenis heeft in geheel Amerika buitengewoon opzien gebaard. Honderd vliegbooten die op grond van de verkla ringen van Curtis op zoek waren naar den geheimzin- nigen schoener, werden op grond van deze bekente nis direct teruggeroepen. Curtis genoot het volste vertrouwen van Lind- bergh, waaruit werd geconcludeerd dat wat hij me dedeelde wel juist zou zijn. Er bestond reeds sinds eenige dagen twijfel aan de juistheid van Curtis' verklaringen, aldus de „New York Herald". De politie liet Curtis eerst beschrij ving geven van de personen waarmee hij onderhan deld zou hebben. Curtis beweerde dat hij de mannen en de vrouw die er bij was (deze zou zorg gedragen hebben voor de baby!) zóó duidelijk had gezien, dat hij hun gezichten nooit zou vergeten. Daarna liet de politie hem foto's van misdadigers zien in het al bum op het hoofdbureau. Curtis was toen blijkbaar al bang dat hij zich zou vergaloppeeren en misdadi gers zou aanwijzen die de misdaad niet zouden heb ben kunnen doen, b.v. omdat zij in de gevangenis zaten (wat Curtis niet kon weten), dat hij zeer vaag in zijn uitlatingen bleef. I)e politie trok daaruit de conclusie dat de ontvoerders allen vreemdelingen waren. Condon. de andere tusschenpersoon. heeft niet zul ke stellige verklaringen afgelegd als Curtis, maar hij beweerde wel dat ook hij met de vijf mannen en de vroyw. waarvan Curtis een beschrijving gaf, onder handeld had. Condon .die professon is!) heeft voorts verklaard dat hen het losgeld van I.indbergh uitbe taalde aan een zekeren „John German" Maandag was Condon nog naar een krankzinnigengesticht gebracht om onder de pas opgenomen verpleegden te zoeken naar „John German". In hoeverre de verklaringen van professor Condon staande te houden zullen blij ken, moet afgewacht worden. Lindbergh in finantleele moeilijkheden Een week. voordat het lichaam van den baby van Lindbergh werd gevonden, verklaarde Lindbergh aan een van zijn tusschenpersonen, dat hij in flnantieele moei lijkheden verkeerde en dat het zoeken naar zijn kind hem persoonlijk twee honderd duizend dollars heeft ge kost. zoodat hij gedwongen was. van een bank vijf en twintig duizend dollars voor het loegeld. dat hij aan de moordenaars betaalde, te leenen, meldt de „Brooklyn Eayle". Hetzelfde blad verneemt dat geheel het vermogen van Lindbergh was belegd in aandeelen in luchtvaartcon- cerns, welke aandeelen zeer in waarde zijn gedaald. De familie Lindbergh blüft te HopewelL Mevrouw Lindbergh heeft besloten, van de voorgeno men reis naar Europa af te zien en de geboorte van haar tweede kind te Hopewell af te wachten, in het landhuisje, waar zij, naast het ontzettend leed der laat ste maanden, tooh ook zooveel vreugde heeft gekend. Lindbergh zelf Js van oordeel, dat. óók in verband met het gerechtelijk onderzoek, zijn aanwezigheid in Hope well wensohelijk ia Duizenden nieuwsgierigen naar Hopewell Naar de correspondent van de „Daily Express" uit New York meldt, hebben zich tijdens de Pinksterdagen duizenden nieuwsgierigen begeven naar de plaats, waar het lijkje van baby Lindbergh gevonden werd. De politie schat het aantal personen, die den eersten Pinksterdag de tragische plek bezochten, op 40.000. On geveer vijf honderd auto's waren geparkeerd in de om geving. Menige bezoeker nam als aandenken een kleine hoe veelheid zand mee van de plaats, waar het kind gevon den werd. Niemand werd toegelaten in de onmiddellijke omge ving van Lindbergh's landgoed. Bereden politie hield de duizenden nieuwsgierigen op een afstand van vier mijl van Lindbergh's woning ver wijderd. BARSTNGF.RHORN De omslag van het veefonds „Borsingerhorn" Is voor het afgeloopen kwartaal bepaald op f 1 per koe. Kar en ket te water Zaterdagmorgen geraakte de bakker L. aan den Hoogebierenweg met zijn ket en bakkerswagen in den wegsloot. Terwijl de bakker zelf een zijner klanten be diende liep de ket, die schijnbaar niet voldoende was vastgezet, al grazende den wal in. Toen de heer L. te rugkwam en het gevaar bemerkte, kon hij niet meer verhinderen, dat èn ket èn wagen in de vrij breede en diepe wegsloot terecht kwamen. Toegeschoten hulp brach het zaakje weer op het droge. De broodvoorraad ging echter geheel verloren. Een onverkwikkelijke en bovendien kostbare geschiedenis voor den betrok ken persoon. KOLHORN. Is het gewoonlijk met de Pinksterdagen uiterst stil op ons dorp, dit jaar was dit heel anders. Zeer velen toch hadden zich opgemaakt om een uitstapje naar de Wieringermeer te maken, wat veel doorgaand verkeer gaf. Ook de Wieringermeer zelf gaf een heel ander beeld te zien, nu zoo vele auto's en fietsen langs de goede doch smalle wegen reden. Het passeeren by de wisselplaatsen leverde nog al eens moeilijkheden op, daar verscheidene automobilisten steeds maar door reden, zonder zich om het verkeer, dat van den ande ren kant kwam, te bekommeren. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrijdag j.1. had een vergadering plaats van de afd. Harenkarspel van den Neutralen Bond In het café van den heer D. Swager. Door ongeveer 25 leden was de vergadering bezocht. Algemeen was men van oordeel, dat enkel klagen over den toestand niet helpt, maar dat er middelen moeten worden gezocht om er door te komen. Als blijkt dat de toeslag op de kool, die al zooveel gevraagd is, niet spoedig gegeven wordt, en niet meer crediet dan deze 47 procent, dan zal er nog maals om een wekelijkschen steun voor de zelfwerken de tuinders gevraagd worden bij het Gemeentebestu^ Ook zal onderzocht worden of het P.E.N. genegen"! goedkooper stroom te leveren. En als de gelegenhrt" het toelaat, gezamenlijk enkele artikelen aan te koi pen voor een lageren prijs dan ieder afzonderlijk. Tevens werd besloten om vrijstelling van grond lasting aan te vragen. Tegen 10 uur werd de vergadering gesloten met de wensch, dat de besprekingen nut mogen afwerw>" voor de land- en tuinbouwers. ZjJPi SCHAGERBRUG. Opening nieuwe Banbgehh We vernemen, dat de officieele opening van w nieuwe bankgebouw der Coöperatieve BoerenleenW alhier zal plaats hebben op Zaterdag 21 Mei a.s., t4 middags 2 uur. W J E R 1 N GÏ De uitvoering welke door de Gymnastlekv ..Wieringen" op Maandag. 2en Pinksterdag, zon den gegeven, is wegens gebrek aan belangstelling! doorgegaan. Tot 10 uur des avonds werd gele) tot dansen gegeven. Vergadering van den Gemeenteraad, op Vrjjda|| 20sten Mei 1932, des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht betreffende de uitzending van l| ren naar gezondheids- en vacantiekolonies ij 4. Voordracht tot wijziging en nadere vastatM naa van de verordening tot aanwijzing van de van dienst voor de toepassing van art. 252 Gemeentewet. 5. Voordracht tot aanleg van gedeelten rloWd in de Elft. 6. Prae-advles nopens een voorstel van den Km; Oden betreffende de verdeeling van de win# gemaaid zeegras oogst 1931. 7. Voordracht naar aanleiding van een verzoek het R.K. kerkbestuur tot beschikbaarstelling gelden voor een te bouwen hulpschoollokaal 8. Voordracht Inzake de bezoldiging van het meentepersoneel in verband met de wet vas Maart 1981 (Stbl. no. 104). 9. Prae-advies nopens een voorstel van de Soc. D fractie betreffende de steunbedragen aan loozen. Prae-advies nopens een voorstel van dezelfde tie tot stichting van een badinrichting aan Amstelmeer. Vaststelling eener 2e «uppletoire begrtH dienst 1931. 10. 11. 12. Voordracht tot vaststelling van nieuwe rtr. tan ningen op de heffing en invordering van veq ningsrecht. 18. Voordracht tot vaststelling van verordening»: de heffing en Invordering va verlofsrecht 14. Voordracht tot toekenning eener gratificatl» herke san Zoo •ls beei sing Ui In digd dien iterl die i ontv Ma De Curti nauw die o het d deleii •pree een d den brigadier der rijksveldwacht A. Bergsma. 15. Voordracht inzake het maaien van zeegias fc 16. Benoeming van een hoofd der school te 0? tan d land. 17. Benoeming van 2 leden van het College van 1 voogden beheerende de Herv. of Geref. Arme sen. Vol, bergh WARMENHUTZEN. 14 Mei. Aanvoer: 3200 Kg. witte kool, le kw. 1.10, 2e kt; ALKMAAR. 14 Mei. N. V. Elerveiling voor Hollands Noorderk- Aanvoer: 345000 kipeieren: 5860 Kg. f 2. —62 Kg. f 2.40—2.70. 62—64 Kg. f 2.50—3.20. kleli 50—57 Kg. f 2—2.30. 80000 eendeieren f 2.10—2. NOORDSCHARWOUDE. 17 Mei. Aanvoer: 6700 Kg. D. witte kool f 1.60—2.40 BROEK OP LANGENDIJK, 17 Mei. Aangevoerd: 3500 Kg. tomaten: A f 50.3< f 44.90. C f 46.20. CC f 25. PURMEREND. 17 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren prijzen als volgt: Kaas. 7 stapels boerenkaas f 18.50 per 50 Kg., 215i' boter f 0.80—1.05. Vee. 958 runderen, w.o. 210 vette f 0.680.74, p«f 695 melk- en geldekoeien f 110—270, handel stug. stieren. Handel runderen matig: 27 paarden f handel stug. 62 vette kalveren f 0.80—1, handel 453 nuchtere kalv. slacht f 4—16, fok f 8—14. stug. 580 vette varkens, voor de zout 18 cent per voor de slacht 2025 cent per Kg., handel matifl magere varkens f 515. handel vlug: 297 biggen 6.50. handel vlug; 279 schapen f 1419. handel stug lammeren f 5—9. handel stug. 77 bokken; kipei f 2.252.75, eendeieren f 2.10, piepkuikens 80-90 per Kg. EIERVEILINO PURMEREND. 17 Mei. Aangevoerd: 29200 stuks kipeieren a f 2.20—2.70tj stuks kipeieren b f 2.10—2.20. 19068 stuks eem a f 2.10. 1000 stuks broedeieren f 2.70. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. PURMEREND. 17 Mei. Aanvoer: 173410 eendeieren f 2.10—2.20, 154755 eieren 70—80 Kg. f 3.20—4.20. 65—66 Kg. f 2.1 63—64 Kg. f 2.60—2.70. 60—62 Kg. f 2 39-2.60. Kg. f 2.30—2.50. 56—57 Kg. f 2.10—2.30, 53—55 Kg. f| —2.30. 50—52 Kg. f 2—2.20. ALKMAAR, 14 Mei 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvc prijzen als volgt: 6 paarden f 80250, 85 melkl f 120—220, pinken f 80—125. 81 nuchtere kal' slacht f 3—12, fok f 8—16, 243 schapen, vette t fok f 816, 243 schapen, vette f 812, overhoi 18, 561 lammeren f 610, slacht f 914, 15 schi f 8—13, 140 biggen (10 weken) f 4—8. 12 bi geiten t 39 en kleine bokjes f 0.75—1.50. Handel redelijk. ALKMAAR. 14 Mei 1932. Op de heden gehouden botermarkt werd voor Fabrieksboter le soort 45—50 cent en 2( 4045 cent per pond. Eieren (groothandel) f Eendeieren f 2.10. AUKMAAR, 14 Mei 1932. Op de heden gehouden Piepkulkenmarkt wai gevoerd 61 kisten en 1 korf. Prijs 8592% et Handel goed. AMSTERDAM. 17 Mei. Zeeuwsche bonten f 34.80. blauwen f 2.50—4511 star f 2.503. kleiindustrie f 2.252.50. eigenhei ters f 11.25. blauwe poters f 1.501.75. bonte f 1.501.75, Vlaamsche eigenheimers f 2—2.40, IJl eigenheimers f 2, bravo's f 2.504. bevelandere f 3.20, Andijker blauwen f 22.25. Noordholl. eigenlK f 2—2.25. Jd. roode stad f 2.40—2.60. Anna Paulowojl f 2—2.50. roodatar f 2.40—2.75. Texelsche roode f id. zand f 2—2.50. per H.L., Westl. muizen f 21—I 100 Kg.. Drentsche eigenheimers f 1.40—2.10, J** 1 winter Malta f 79, zomer Malta f 15.5016, Friesche borgers f 2.502.80. roodstar f 2.25--ï*| wets f 1.502, Llmburgsche industrie f 2.25—2.50^1 AMSTERDAM. 17 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 480 koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 6 kw. 54—60 ct.. 3e kw. 44—50 ct.. mindere soorten' ct. per Kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalf koelen I —240 per stuk. 213 vette kalveren, le kw. kw. 49—48 st.. 3e kw. 32—40 ct., per Kg. levend P| 93 nuchtere kalveren f 2.505.50. 68 lammeren I per stuk, 1000 varkens, vleeschvarkens 90—11° 27 ct.. zware varkens 2426 ct.. vette var'te^ ct. per Kg. slachtgewicht; 35 paarden f 70—1 AMSTERDAM. 17 Mei. L Rogge f 6.256.50, wintergerst f 6.256.75. h*v —6.75. duiveboonen I 910, paarde boonen i per 100 Kg. Uit Pinl heeft tig s in p, D ierij (rei har

Schager Courant | 1932 | | pagina 14