Uit onze omgeving. Courses te Alkmaar. f WALLENSTEIN IN NOOD, Dressuurproef. Dressuurproef voor viertallen A voor 6 Juni ajj. Paar den en ruiters mogen slechts eenmaal per wedstrijd 6tarten. Afstanden ruim één paardlengte minstens. 40 Meter B Binnenkomen bij K. in colonne met eenen te voet. Hoefslag volgen op de 1. hand. Bij F A K links front en in B O E halt houden. Te paard gaan en groet Met vieren voorwaarts in stap op M C H met eenen rechts. Hoefslag volgen en op K E H volte's. Bij C afwenden en bij A hoefslag volgen op de 1. hand. Bij F aandraven en op K E H volte'e. Op F B M met éénen links en doorrijden naar F. Bij F van hand veranderen door diagonaal. Bij F B M met éénen rechts. Bij C stappen. Bij B halzen strekken. Bij E teugels weer aannemen. Bij C aandraven. Bij K draf, uitstrekken tot H en dan weer van M tot F. Gewone draf. Bij M aangaloppeeren (een paardlengte uit den hoek) éénmaal rond. Bij M van hand veranderen in draf. Bij E weer aangaloppeeren (een paard langte uit den hoek) éénmaal rond. Bij C afwenden in galop (tot A). 22. Nog éénmaal rond en op F A K links front, 23. En in B O E halthouden. 24. Groet, daarna afstijgen. 25. Afmarsch vanaf de rechter vleugel. Dressuurproef voor viertallen B zwaarder. Het drafgedeelte moet worden gereden met teugels in één hand. N.B. Bij het op- en afstijgen zal vooral op de rust in de afdeeling en het stil- en rechtstaan der paarden worden gelet, benevens op het rustig en kalm op- en afstijgen der ruiters., B Dressuurproef voor afdeelingen No. 5a en b. (Dres suurproef 1931). No 6 (Systeem met open gelederen). De jury neemt plaats op een der lange zijden op het midden ervan. 1. Binnenkomen in colonne met eenen op de linkerh- 2. Op de lange zijde tegenover de jury met éénen links op 't midden der manege laten halthouden (met tusschenruimte), groet. 3. R. hand met éénen voorwaarts, hoefslag volgen op de rechterhand (1 maal rond). 4. Gewone draf (1 maal rond) langs diagonaal van hand veranderen. 5. L. hand. Op de 1. h. énmaal rond; in stap; halt houden. 6. De paarden met korte pasjes voorwaarts verza melen en in verkorte draf aandraven (éénmaal rond). 7. Uit den hoek aan het einde der lange zijde en be gin der korte zijde hoofd der colonne links om keert 8. R. hand. Op de r. hand 1 maal rond. 9. Gewone draf. 1 maal rond. 10. Verkorte draf. 1 maal rond; stap en halt houden. 11. Voorwaarts aan en in verkorte galop aanspringen, 1 maal rond. 12. Verkorte draf en langs diagonaal van hand veran deren. 13. L. hand: In verkorte galop aanspringen (1 maal rond). 14. Gewone galop (2maal rond). 15. Verkorte galop (1 maal rond). 16. Verkorte draf (1 Maal rond). 17. Gewone draf (1 maal rond) langs diagonaal van hand veranderen. 18. R. hand: Gewone draf (1 maal rond). 19. Stap (1 maal rond). 20. Rechts-front; halthouden In het midden der ma nége, front naar de jury en groet VEN HEIVER Ongeluk op den Lichttoren van Huis duinen. Zaterdagmorgen had een wachter, die altijd op den lichttoren aanwezig is. het ongeluk, dat een groot stuk ijzer op zijn hand terecht kwam. Deze werd ge deeltelijk verbrijzeld; het slachtoffer is naar het Ma- rinehospitaal gebracht, alwaar hij verbonden werd. Hoe luilak gevierd werd en wat de gevol gen waren. Wij hebben het reeds vorige week gemeld: Zater dagmorgen zou het feest der feesten, luilak, alhier gevierd worden. Welnu, het is gevierd!! Reeds om half drie in den morgen (half drie, zegge en schrijve!) werden wij uit onzen eersten slaap ge wekt door de eerste teekenen van leven. Verscheidene sleepen vlogen reeds over de straat en hier en daar loeide een sirene. Derhalve zijn we in de kleeren geschoten en heb ben ons van een en ander persoonlijk overtuigd. Zelden is er zooveel aan luilak „gedaan" als dit jaar. Of dat in verband met de crisis is, of dat mis schien het uitgezochte weer meegewerkt heeft is ons niet bekend, maar wel. dat het er veel van weg had, of de geheele Heldersche jeugd van 10 tot 16 op de straat vertegenwoordigd was. Het politiecorps was met versterkte legioenen ter terreine aanwezig en deed al het mogelijke, zooveel mogelijR levemakers onschadelijk te maken. Maar dat is om den drommel geen pretje. Overal, maar dan ook overal, schoten de heeren ■vandaan en als de agenten met het eene troepje af rekenden, waren er al weer andere bezig om met een waar krijgsgehuil hun protesten te laten hooren. Op sommige plaatsen waren 60 en meer jongens vereenigd, die met bussen, oud-roest, pannen en an der veel lawaai makend materiaal door de stad kruisten. Kreeg de politie dan zoo'n groepje in handen, dan werd zoo goed mogelijk getracht liet in toom te hou den, en hot met de rommel naar het Hoofdbureau te loodsen; do jongens moesten dan zelf de rommel sleepen, waar ze evenwel meestal binnen vijf minu ten de brui aan gaven. Door de gemeente patrouilleerde een aparte auto, waarin behalve een afgezant van de Gemeente-reini ging een agent in het burger zat. Met een goede vaart ging het dan achter de rustverstoorders aan, en kreeg men ze te pakken, dan werd een, twee, drie het heele zaakje op de auto gedeponeerd. Maar ook heeft ..luilak" andere, en erger dingen op z'n geweten gehad. Zoo hoorden wij onder anderen dat oen aantal opgeschoten jongens vlak voor het Hoofdbureau van Politie een vat benzine aangestoken hebben, en dit daarna over de straat gegoten heb ben. Vanzelfsprekend is dit geen „jongenswerk" meer, maar „kwa jongenswerk". Het is dan ook begrijpelijk flat de overheid tegen dergelijk misselijk gedoe met kracht ingaat. En dan bijvoorbeeld het geval dat zich afspeelde op het Stationsplein. Aldaar waren vereenigd een groot aantal jongens, maar ook kerels van 19 en 20. Toen nu op een gegeven moment, een agent in het burger een der jongens z'n sleepje wilde ontnemen, vlogen ecnige van die herrieschoppers op den niets kwaads vermoedenden agent toe en vlogen hem met z'n tienen aan. Natuurlijk dolf de agent gevoegelijk liet onderspit en ontkwamen de branies. Later kwam het. ons evenwel ter oorc dat er een Viertal gearres teerd is. voor welke heeren nog een appeltje te schil len ligt. En zoo werd op allerlei plaatsen dc „luilak"' gevierd. Over liet algemeen is er niet zoo heel veel onhebbelijks gebeurd. Wel liepen verscheidene agen- fen lichte verwondingen op, maar dat is nu eenmaal het risiko. Maar daarom zullen wij het, nog eens herhalen, dat. als de Heldersche politie zich zoo goed als afzijdig hield van dit jaarlijksche volksfeest, voor het groot ste^ gedeelte de pret er al van te voren af zou zijn, rn er aanmerkelijk minder aan gedaan zou worden. Want voor de meesten beteekent juist het ingrijpen van de sterke arm het toppunt van genoegen. En wij zijn niet de eersten die hierop wijzen. Ook van andere zijde is reeds meermalen op deze zijde van „luilak" gewezen. Maar in alle geval is dit feest weer voor een jaar van de baan. en kan de Helder sche politie zich in dit jaai* ruimschoots beramen, Bewijzen van toegang tot de afgesloten duinen. Zooals wij reeds eerder meldden is het grootste ge deelte van de Htldersche duinen voor het publiek af gesloten. Bij het gemeentebestuur zijn nu kaarten verkrijgbaar gesteld, die toegang geven tot deze dui- hen. Badgasten, woonachtig op Huisduinen, kunnen ze op deze badplaats krijgen, terwijl de Helderschen dit. op het. Stadhuis kunnen doen. De prijs der kaar ten is f 0.50. MV1ER1NGEN Vestigihg informatiebureau voor bezoekers aan de Zuiderzeewerken. Te Den Oever heeft zich aan den Gasthuisweg een bureau gevestigd hetwelk zich belast met het verstrek ken van inlichtingen aan de talrijke bezoekers over de Zuiderzeewerken. Het bureau is gevestigd door den heer W. Verkerk, vroeger in dienst van de directie der Zui derzeewerken. de laatste jaren dienstdoende als gids langs de werken. Ook toeristen van Fransche. Engel- sche en Duitsche nationaliteit kunnen aan het informa tiebureau worden geholpen. NaaT ons officieus ter oore komt zou Prinses Juliana bij gelegenheid van haar bezoek aan den Wieringer- meerpolder op 25 dezer tevens de werken bii het sluit gat ,.De Vlieter" in oogenschouw wenschenlte nemen. Zooals reeds door ons gepubliceerd, zal juist omstreeks genoemden datum de verbinding HollandFriesland tot stand zijn gekomen. Hedenmiddag brachten 52 leden der Tweede Kamer een bezoek aan de Zuiderzeewerken. De koffiemaaltijd werd gebruikt in het ontspanningsgebouw voor Zuider- zeewerkers. waarna met de booten „Vlieter" en „Jan van Gent" een tocht werd gemaakt naar de Zuiderzeewerk- zaamheden. Voorts merkten wij heden onder de talrijke bezoekers op den afsluitdijk op den directeur-generaal van Waterstaat. Ir. J. A. Ringers. die vergezeld o.a. van Mevrouw Ringers. eveneens een kijkje naar den stand der werkzaamheden kwam nemen. Donderdag worden alhier de leden der Eerste Kamer op bezoek verwacht, terwijl het Koninklijk Instituut v. Ingenieurs eveneens een der komende dagen de werken kooit bezichtigen. Crisis-comité. Naar ons door de Directie der Zuiderzeewerken wordt medegedeeld bedroegen de ontvangsten van bezoekers die gedurende de Pinksterdagen de werken »er< den af sluitdijk kwamen bezichtigen f 630. In totaal is sedert de openstelling van den dijk thans rond f 2200 ten bate van het Crisiscomité ontvangen. Voorwaar een succes. J.V.O.-berichten. Donderdagavond 7 uur bijeenkomsten adspirantengroe- pen (meisjes) I en II te Hippolytushoef en Westerland. Vrijdagavond half acht gymnastiek voor jongens-le den en jongens-adsp. Zaterdag-Zondag bezoek van de afd. Texel. Zaterdag avond acht uur bijeenkomst met de gasten fn de Vonk. Programma: Zang en muziek; inleiding „Stormtij"; bij goed weer korte avondwandeling. Het programma voor Zondag bevat dansles en inlei ding. „Het alcoholvraagstuk". Alles zoo mogelijk buiten. Zondagmorgen om tien uur verzamelen in de Vonk; brood meenemen. Ook de adsp. worden Zondag ver wacht DEN OEVER. Muziekuitvoerioi g. De muziekvereeniging „Apollo" gaf 2en Pinksterdag een openluchtuitvoering in de muziektent aan den Gasthuisweg te Den Oever. In zeer grooten getale was men op den zomerschen middag opgekomen om Apol- lo's prestaties te kunnen beluisteren. Met een geani meerd bal in den concertzaal Lont werd deze muziek uitvoering besloten. Motor-ongeval. De heer J. te Den Oever reed len Pinksterdag des middags in de richting Hippolytushoef op een „Ariel" door tot dusverre niet opgehelderde oorzaak, nabij het M.U.Z.-park met vollen vaart tegen een paal, waar door het voorste gedeelte van oen motor geheel werd vernield. De berijder die het ongeval had zien aan komen, was juist bijtijds van het motorrijwiel gespron gen, en kwam derhalve met den schrik vrij. Vordering werken afsluitdijk. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de dijk tusschen 25 en 28 Mei a.s. in de „Vlieter" kunnen woi-- den gesloten, waarmede de verbinding HollandFries land .een feit wordt. Het. sluitgat, is, thans nog slechts jpo Meter groot. Muggenplaag te Weringen. Het Westelijk deel van Wieringen wordt op het oogenblik geteisterd door een muggenplaag van onge kende hevigheid. Groote zwermen dezer insecten ver oorzaken daar veel ongerief en somwijlen wordt de lucht verduisterd door de groote wolken muggen, welke zich nabij het boezemmeer ophouden. Speciaal de woning en tuin van Ir. Lely te Westerland blijkt een geliefkoosd toevluchtsoord te zijn voor de onge- wenschte bezoekers. Met handen vol kan men ze daar van boomen, vensters, deuren en kozijnen afhalen. Een vertegenwoordiger van den gezondheidsdienst uit Noordholland heeft zich ter plaatse op de hoogte ge steld van den aard van het individu. Hierbij kon worden vastgesteld, dat het geen malariamuggen zijn, welke de omgeving bevolken, hetgeen ondanks alles een gelukkig verschijnsel mag worden genoemd. De muggen vinden waarschijnlijk hun geboorteplaats in het boezemmeer, waar de larven in dikke lagen op het water drijven. Pinksterdrukte op den afsluitdijk. Ofschoon een tocht naar de Zuiderzeewerken niet was opgenomen in de opsomming van trips welke in de couranten voor de beide Pinksterdagen werden aangevolen, is het bezoek aan Wieringen i.c. den af sluitdijk gedurende de beide Zondagen grootei geweest dan ooit te voren. Den eersten Pinksterdag reeds vroeg volgden de auto's elkaar snel op en den geheelen dag door passeerden tientallen personenwagens, autocars en tot reiswagens gemetamorphoseerde vrachtauto's in lange files het voormalige „Kronprinzeninsed" om honderden bezoekers te brengen naar het punt waar thans de Waddenzee nog in open communies tie staat met de Zuiderzee, het laatste sluitgat in den afsluitdijk „de Vlieter". De meesten van hen zullen waarschijnlijk de Zuiderzee in haar huidigen vorm voor het laatst hebben kunnen aanschouwen daar binnen enkele we ken reeds de verbinding HollandFriesland een feit zal zijn en de naam Zuiderzee plaats zal moeten ma ken voor den naam IJsselmeer. Beide dagen den ge heelen dag door tot 's avonds pl.m. 6 uur heerschte er op den z.g. „kop" van de „Vlieter" een gezellige be drijvige drukte, waarbij de vele driekleuren het aspect niet weinig verhoogden. Op den „kop" staande kre gen de belangstellende bezoekers een prachtig over zicht over de werkzaamheden welke ter plaatse in uit voering zijn en uit de verte was de felle stroom welke door het thans nog 700 M. breede sluitgat loopt., dui delijk waar te nemen. Alle werktuigen welke behulp zaam zijn bij het maken van den dijk als baggermo lens, zuigers, kranen, elevatorbakken, onder- en oplos sers, sleepbooten, transporteurs enz. lagen verspreid in de nabijheid van de „Vlieter" en boden een machtigen indruk voor de velen die een dergelijken vloot van baggermateriaal nimmer v. nabij hadden aanschouwd Op sommige oogenblikken ondervond het autoverkeer op den kop eenige moeilijkheden, veroorzaakt bij het draaien bij de parkeerplaats. Een ondernemend sleep booteigenaar bood met zijn motorboot de gelegenheid om een tochtje langs de „Vlieter" te maken, waarvan door zeer velen gebruik gemaakt werd; opvallend was daarbij dat de boot telkens een wijden boog om het sluitgat moest beschrijven zulks om niet het risi co te loopen door den stroom te worden meegesleurd. Allen die deze dagen een bezoek hebben gebracht aan de Zuiderzeewerken en daaraan een tochtje tevens door den schoonen Wieringermeerpolder hebben ver bonden. allen moeten, naar wij overtuigd zijn, een on- vergetclijken indruk aan deze machtige werken heb ben medegenomen. LANGEND IJK De tulpen stonden hier met Pinkster prachtig in bloei. Het zijn hier wel geen groote oppervlakten aan één stuk. doch des tè mooier komt de kleurenpracht uit, die in taloloze kleinere oppervlakten over de uit gestrekte velden in tal van nuances liggen verspreid. Dat de bollenteelt hier van beteekenis is, was nu dui delijk op te merken. —ZUTD SCHA RW OUDE. Bij de heden alhier gehouden kolfwedstrijden was de uitslag: le prijs J. de Geus met 166 punten; 2e prijs P. Molenaar met 158 punten; 3e prijs J. du Burck 153 punten: 4e prijs P. Goet 138 punten; 5e prijs P. Lan- gedijk 138 punten. Alle winners wonen te Zuidscharwoude. BROEK OP LAXGENDIJK. Het Chr. Gemengd Koor „Halleluja" alhier behaalde 2en Pinksterdag op het gehouden Concours te Alk maar, onder leiding van den heer Paul Kok, een le prijs met 332 punten in de afd. Uitmuntendheid, zijnde het hoogste aantal punten van het geheele concours. NOORDSCHARWOUDE. Een mooi succes voor „Crescendo". Het Vrouwenkoor van „Crescendo dirigent de heer Willem Hespe. heeft Zondag, len Pinksterdag, een mooi succes behaald op het te Amsterdam ge houden Internationale Zangconcours in het Concert gebouw. In dc 2e afdeeling werd met algemeenc steginjen een Ion prijs toegekend. Als men weet, dat „Cres cendo" te kampen had tegen vcreenigingen uit de groote steden, dan kan men wel begrijpen, wat dit beteekent voor een plattclandsche verccniging. Van harte gefeliciteerd! Mnziek en Zang. In de eerste helft van Juni zal, evenals verleden jaar, een vocaal en instrumentaal concert worden gegeven door de plaatselijke vereenigingen te Noord- scharwoude. De drie Zangvercenigingen, „Crescendo", onder lei ding van den heer Willem Hespe, „St. Caecilia", on-' der leiding van den heer Al en de Chr. Zangverecni- ging onder leiding \an den heer Paul Kok, het Har moniegezelschap „Excelsior", onder leiding van den heer Pranger en het Katholieke Fanfarecorps onder leiding van den heer Maas, zullen hunne medewer king vcrleenen. Het. publiek zal dit mooie plan stellig op hoogen prijs stellen. OU VE NIEVORP Burgerlijke Stond over de maand April 1932. Geboren: Alida Margaretha, dochter van Cornelis Bakker en Jannetje Kwakman. Johannes Cornelis, zoon van Petrus Simon Kuilboer en Maria Stet. Ondertrouwd: Johannes Petrus Nolten, oud 24 jaren, landbouwer, wonende te Harenkarspel en Maria van der Fluit, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Stekelbosch, oud 57 jaren, echtge noot van Neeltje Kuiper. Bevolking over de maand April 1932. Ingekomen: Johannes van Schagen en gezin van Heerhugowaard E 57 naar 't Veld 314; Grietje Mijts. van Heerhugowaard D 9 naar Verlaat 120. Hendrikus Overtoom en gezin van Heerhugowaard D 47 naar Oude Niedorp no 6; Klaas Vormer en echtgenoote van Purmerend, Hugo de Grootstraat 98 naar Oude Nie dorp 77; Pieter Kieft en gezin van Den Helder. Lange-' vliet 1 naar de Leijen no. 119; Geertruida Elisabeth Komen van Uitgeest Langebuurt 32 naar 't Veld 278; Anna Maria Smits, Cornelia Buysman, Wilhelmina Henriette Cornelia Konijn, Maria Tromp, Josephina Carolina Anna Maria. Hagenaar, allen van Bergen, (N.H. naar 't Veld 278; Hendrik Jan de Boer, van Hoogwoud. Gouwe naar Oude Niedorp 89. Vertrokken: Aafje Doves naar Harenkarspel E 3; Evert Snip en gezin naar Oudkarspel, Laanweg D 15; Ariaantje Strijbis naar Amsterdam, Vancouverstraat 6 III: Adrianus van der Fluit naar Zijpe, Zijpersluis p.a. Wed. Kager; Maria van der Fluit naar Haren karspel. Speketerspolder, p.a. J. P. Nolten; Brigitta Geertruida van der Fluit naar Harenkarspel, Spek eterspolder, p.a, P, Ruiteri SCKOOKl De kruidenierswinkel van onzen plaatsgenoot, heer M. van Teulingen, heeft een geheele verandèrin» ondergaan. Door inwendige verbouwing is een groot» aanwinst van ruimte ontstaan, terwijl alles naar den eisch des tijds is ingericht; om maar iets te noemen wijzen wc op de zoo hygiënische glasafsluiting van de bergruimte voor de verschillende artikelen en zouden we door kunnen gaan. Kortom, thans is elke behoefte van een modernen kruidenierswinty voorzien, terwijl de verscheidenheid van koopwaiw. enorm is. Men zou evengoed van een comestibles*^ kei kunnen spieken. Er is in de laatste weken hard gewerkt aan dea verbouwerij, zoowel door den timmerman WildeW als door den verver Oud en 't geheel ziet er kei rig uit. We gelooven wel dat, in 't hartje van ons seizo^ dorp, door den heer Van Teulingen iets tot stand k gebracht dat er zijn mag. Opnieuw heeft hij getc een zakenman te zijn die iets aandurft. Met de sterdagen was het er al zeer druk. Er was te Alkmaar met Pinkster niet veel op de draversbaan. Eerst werd begonnen met de^ mocdigingsdraverij. waarvan 6 ingeschreven en 5 aan de start verschenen, die verdeeld warej| 2 series. lste serie; Welkom 780 meter, Victoria 800 im» Ulitta 800 meter, gewonnen door Victoria in 1 ti 29 sec. 2de serie: Vive Bonnie 800 meter, Unie Bonnie U meter, gewonnen door Unie Bonni in 1 min. 27 Finale Victoria en Unie Bonnie M. Bonnie wist winnen in 1 min. 22 sec., prijs f 100, 2e prijs f25. Draverij A over 800 Meter. Prijs f 1100. Van de ingeschreven paarden kwamen er 25 aan de start lste serie werd gewonnen door Ilildegard 1,1 meter in 1.11 1/5 voor Ourulaan B, Uniform, FrecthtJ ceel en Cleo Watts. np; 2e serie werd gewonnen door Newbold en Catabor, Uit met gelijke aankomst in 1.063/5, afstand 7.90 mwfeenij en 7.60 meter. Voor Peterkerizan, Greetchen li. Pieternel. 3de serie. Deze serie werd gewonnen door SallyHe» vcster in 1.061/5, 800 meter, voor Oplooper, Kaptej de Bruane, Victoria en Queen Ethel. 4de serie werd gewonnen door Reva D. 7è60 meti Frar He lijke in 1.07 4/5 met kop aan kop van Wahnfried 780; dij) l«ddi is t< iet s ontw Zullei Uil Irant 1? ui de n na: Querville Paterick D. Miszelela. Peter en Óraeg 5e serie werd gewonnen door Fatima, 785 meter, 1.10, voor Rentner. Navarra, Unie Bonni en Tel. Finale: lste Sally Harvcster. 800 m. in 1.07 1/5; 24 Fatima. 780 meter; 3de Deva D; 4de Newbold en>i Hildegard I. Dit was een interessante draverij met mooie spot Daarna Draverij B, nl. alle paarden van drava A, behalve de le prijs winner. lste serie le Catabora in 1.07 3/5 voor Oploopi Newbold. Queen Ethel en Unorie Connie. 2e serie: lste Renter in 1.07 3/5 voor Clo Wil Wahnfried, Pieterncl en Victoria. 3e serie: le Querville Paterick D. in 1.07 Reva D, Uni form en Kaptein de Bruane. 4e serie; le Fatima 785 meter in 1.083/5, Voorüf^f*13 varra, Hildegard. Omega en Tel 5e serie: le Pcterkerrigan in 1.06. Voor Our UhlsJ Gretchen en Mazelda Peter. Finale: le Catabora in 1.051/5. daarna Fatima, Ra ner. Queervill Paterick en Peterkerigan. Vervolgens draverij C. Dit waren alle paarden -•PS' draverij B. behalve de prijswinner. le serie: le Newbold voor Oplooper. Pieternel, fórm, Wanhfried; 2e serie: le Reva D, in 108 3/5 voor Omega, Rei Gretchen H; 3e serie: le Victoria in 1.053/5 voor Hildi Queen Ethel, Anni, Bonni en Fatima; 4e serie: Gelijke aankomst door Peterkerigsü Miss Zeldapeter voor Navarra en Our Uhlaan; 5e serie: le Querville Paterick in 1.14 voor h> tein de Bruane. Tel en Cleo Watts. De finale werd kranig gewonnen door Victomi 1.08 min. J. Borst, Wieringerwaard; 2. Newbolil v. d. Oord, Haarlemmermeer; 3. Reva, J. Pr.» Zaandam. kom lloyc entva 5. V: ®*te kevin Aden, Vol aise aan t Van Eer VERMAKELIJKE VERTOONING OP HET T0& p NEEL EN EEN KLEIN DUITSCH STADJE. Het publiek zag iets geheel nieuws. Het gebeurde 4 zer dagen. In een kleine Duitsche stad werd Schillers Walle (heuge Reut. Het Over emmr nog Ondei •land Het <-« (richt De ra öept ai In Oc tiantis stein opgevoerd. Het zal den lezer bekend zijn, dat graaf in zijn slaapkamer wordt vermoord en met l spannen aandacht zat het publiek te wachten op wreede ontknooping. De misdaad heeft plaats tusscb Bi de coulissen, maar het publiek verneemt geruisch i Woft geschreeuw, waarna de fantasie de rest moet doen. gelegenheid van deze voorstelling werd den aanwei echter op ondubbelzinnige wijze duidelijk gemaakt, er achter de schermen iets vreeselijks gebeurde, melherrgottdonnerwetter!" brulde het slachtoffer, thans dit meende het auditorium. Het was evenwel theaterdirecteur, die zich tot deze opmerking liet leiden. Er bestond dan ook wel reden toe. De ven. w graaf, wiens aardsch omhulsel in een volgende moet worden getoond aan de karakterlooze Oktavio, er van dbor gegaan. Hij had afgesproken met Effll die bij den artisteningang op hem stond te wachten-1 volgens hem ging het meisje vóór de zaken. Intusschen was de theaterdirecteur buiten zich van wanhoop, want hij zat zonder lijk. „Een lijk, een lijk!", siste de artistieke leider. Daar er snel moest worden ingegrepen werd brandweerman Franke zonder veel plichtplegingenJ .vaa j|le genoodigd om dood te gaan liggen en met eetf T moeite slaagde men er in hem in doeken te wikkd^' en op de draagbaar te hijschen. „Kerel, maak je toch niet zoo zwaar!" momjx! de tooneelknechts, die den overleden edelman tooneel moesten dragen. Het vreeselijkste van het geval was, dat de da»«8 heeren beroepsacteurs hun rollen niet kenden, s00" het stuk elk oogenblik stond". Franke kreeg inmiddels last van zijn uitrusting, houweel was verschoven en prikte hem in een chaamsdeel, dat omschreven kan worden als bet d' dat de klappen krijgt. Oktavia struikelde over zyn tong en stotterde delijk: „Daar ligt hij nu ter neer." Waarna Franke prompt opstond en dwars Bühne stapte. Tot hun schrik en verwondering •'ges Ph uit r J^ntrac de toeschouwers plotseling een soort scène lebende Leichnam". De doode Wallenstein zat schen met z'n meisje in het café pj> den hoek» Overig 19 F» 1 tot

Schager Courant | 1932 | | pagina 8