i -li a i DE ZONDAGSSLUITING Verkoopprijzen van land. Drama te Tilburg. Bij het baden verdronken. Overmatige scholenbouw. DE „PHILIPPAR"RAMP. Nieuwe slag voor de N e d e r 1. m ij n-i n d u s t r i e. Fa. Gebr. ROTGANS Hoe Rusland honger- relletjes straft. Staatsloterij. het iid. I ik I •nt- I d„ a bedrijf op de hoogte en zelfs thans kan zijn llefdo niet breken HU oordeelt, dat Myra's verleden hein niet aangaat, hij begrijpt, hoe haar afschuwelijke ieugd veel van haar val verklaart, hij erkent slechts één wet: waar hij haar liefheeft en zU hem, moeten «He andere overwegingen zwijgen. Als zijn verlof plotseling wordt ingetrokken en hU terneemt haar op do Waterloo brug te kunnen vin den. zoekt hij haar daar, als hU naar het station ver trekt. Ken nieuwe luchtaanval is aan den gang. een patrouille pikt de achterblijvende soldaten op die nog niet in het station zijn verschenen. Onder de be dreiging, dat Roy deserteeren zal en dus worden dood geschoten, stemt Myra er dan eindelijk in toe met bern te zullen trouwen als hij levend terugkomt. CHRISTELIJK NATIONAAL SCHOOLONDER WIJS- Het Bestuur heeft besloten wegens het aantal leer lingen een derde leerkracht te benoemen. Oproepingen Ervoor zijn reeds geplaatst. De levering van de benoodlgde handwerkartikelen na gehouden aanbesteding onder de Schager win keliers, opgedragen aan de fa. Ch. H. Th. Schmalz Schagen. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag jl. gerust vlug te noemen, dat leefde heel aardig op. Naar een slager vertelde waren de boeren nu eens opgeruimd gezien en de slagers lieten hun lip hangen. Nu zoo erg was het nu nog niet, maar ver hooging was er wel. Het was al een geruimen tijd geleden dat een dergelijken prijs was besteed voor een vette koe; vanaf 7 Jan: 1932 tot nu 19 Mei jl. De koe. afkomstig van den heer P. Dekker, Burgerbrug, werd gekocht door slager Korver uit Den Helder voor f330. Het was een prachtbeest. De aanvoer van kalf- en geldekoeien was belang rijk en de handel was heel goed te noemen; prijzen iets hooger, dus dat 6temde heel goed De handel in pinken zullen we maar goed noemen; de eene koop man vertelde vlug. een ander zeer matig, dus geluk kig slecht was het niet. Handel in pinkstioren was stug. •De handel in nuchtere kalveren was sleepend. geen directe verhooging in prijzen. Handel in paarden, die er aangevoerd waren, was heel goed. Oude slachtschapen een matigen handel, overhou- ders stug. Lammeren voor de weide gingen van 5—10 gld. van de hand; voor de slacht van 812 gld. Le prij zen waren niet minder bij de vorige weck; de aan voer van lammeren was belangrijk. Bokken en geiten weinig of geen aanvoer. De handel in biggen was zeer matig; niet minder ln prijs. Wel geleek het dat er veel vraag naar was Zoo ging het met de schrammen ook Vette varkens door den grooten aanvoer, was X ets. minder, handel matig; dat was het gevolg. Op de kippenmarkt was heel weinig te doen, prijs houdend. Nog kan er vermeld worden, dat een kalf van 10 dagen oud werd verkocht door den heer J. Zwaag alhier voor 35 gl, een zoogenaamde dikbil; daar «chijnt dezen persoon nogal in te doen. 4 vette kalveren werden aangevoerd; deze golden van 30—47M gld.; mooie prijzen en de bezuinigingsmaatregelen van rijk en posterijen. In het Noordhollnndsch Koffiehuis van Mevr. Wed. L Zwaag werd Vrijdagavond een vergadering ge houden van leden van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging en die van „de Hanze" in welke vergadering oen besproking werd gehouden over de Zondagssluiting. Het doel der bespreking was om een zoo ruim logelijk gebruik te maken van de vrijheden die de (et toelaat, tot een eensluidende regeling te komen daarop de goedkeuring van den gemeenteraad te gen. Aan een ruim 30-tal aanwezigen kan de Voorzitter, heer Schmalz, to ruim half negen het welkom toe pen. Spr. uit zijn teleurstelling over de geringe (langstelling. De secretaris is niet aanwezig, zoodat het lezen der notulen wordt uitgesteld tot de volgende vergade ring. Waar de verordening tot afwijking der bepalingen van de winkelsluitingswet en de verordening tot op heffing van de sluiting van winkels (do 21 dagen) opnieuw doro den raad moeten worden vastgesteld, en deze vaststelling in de Vrijdag 27 Mei a.s. te hou den raadsvergadering zal plaats vinden, heeft de Voorzitter afschriften dezer verordening gevraagd en worden de ontwerpen voorgelezen. Niemand der aanwezigen heeft aanmerkingen op deze ontwerpen. Aan de orde wordt dan gesteld het doel dezer bij eenkomst, met elkaar te hespreken welke verruiming van de Zondagssluiting zal worden aangevraagd. Reeds onmiddellijk brengt één der aanwezigen ter «prake de wenschelijkheid om gedurende het zomer seizoen des Zondags strand- en badartikelen te mo gen verkoopen en wordt gemeend dat ten dien aan wen gesproken kan worden van een bijzondere plaat- lelijke omstandigheid, (zulks in verband met de in de is als onmiddellijke nabijheid gelegen badplaats Callants- oog.) Een geanimeerde bespreking volgt en daarbij wordt verder naar voren gebracht om voor sigarenzaken, banket-, bakkerszaken, fruitwinkels, vischwmkels enz: met het oog op de concerten in muziektuin, bij wemwedstrijden, voetbalwedstrijden, enz. de zaken behalve do reeds bij de wet toegestane 4 uur openstel ling, ook dos middags bijv. van 4 tot 8 uur geopend te doen zijn. Het resultaat der bespreking is om bij bet gemeeentebestuur aan te vragen onder nadere goedkeuring van de Kroon dat alle zaken die arti kelen verkoopen. welke betrekking hebben of het somerseizoen, ook des middags van 4 tot 8 uur ge opend mogen zijn. Van de medewerking van den burgemeester, aldus welde de Voorzitter mede. kon men verzekerd zijn, omdat deze de winkelsluitingswet voor Schagen niet avenscht achtte. Voorts zal gevraagd worden voor fat verkoop van bloemen gedurende do maanden kpril en Mei des Zondags ontheffing te verkrijgen, fleneens voor een 4-tal uren. Tevens zal worden gevraagd of, waar hier geen faheken zijn, aan de drogistzaken verlof te geven kir den verkoop van verbandertike)en. Waar de dro- «nbonden tevergeefsch hebben getracht een dcr- JJke ontheffingsbepaling in do wet opgenomen te %en, wordt geoordeeld dat een poging daartoe 'dnig kans van slagen zal hebben Daarna kwam aan de orde de plaatsing van auto- Haten. Verschillende stemmen gingen op die aan het gc- ®«entebestuur wilden vragen om het plaatsen van •"tomaten geheel te weren, doch de mededeelinp *erd gedaan, dat reeds door één dor sigarenzaken alhier een automaat was besteld en het gomeentebe- ituur reeds toestemming tot plaatsing had verleend. Door de vergadering werd nu besloten om na over- '«R met het bestuur der Hanze aan het gemeentobo- itour te verzoeken het plaatsen van automaten door •teemden te verbieden en het plaatsen aan ingeze- alleen toe te staan indien do automaat zou tat i? geplaatst voor of aan het perceel van dien ^trokkene en per automaat alleen die artikelen zou- if?i Worden verkocht, die anders in de betrokken »aak verkocht plegen te worden. Het kantongerecht. ^sPTökingen, verband houdende met de winkelsluitingswet, brengt de Voorzitter ter sprake 15- W dl 1 er- het bericht Un de Schager Courant., omtrent, het voor nemen het Kantongerecht alhier op te heffen. Alge meen werd toegejuicht, dat de Voorzitter er namens de vereenigirirf bij den burgemeester op aan zal drin gen allo middoierv aan te wonden om dit gevaar voor ophefifng te voQrkomen. Er werd vooral gewezen op het feit, dat na ophef fing. Schagen zoki ressorteeren onder Den Helder en de zitting aldaar ook des Donderdags wordt gehou den, zoodat het een belangrijke schade voor onze ge meente zou beleestenen, wanneer de menschen op on zen marktdag naar Den Helder zouden moeten. De opheffing van één der postbestellingen. Als tweede bezuinigingsmaatregel wordt door den Voorzitter ter sprake gebracht de voorgenomen ophef fing van één der tweo ochtendbestellingen. Door den postdirecteur was gevraagd welke bestelling 't'meest voor opheffing in aanmerking zou komen, de eer ste of de tweede bestelling. Door den Voorzitter was geantwoord dat dan z.i. do eerste bestelling opgeheven diende te worden om dat anders bij opheffing van de tweede bestelling de belangrijke post, die des morgens met den trein van acht uur hier aankomt, pas des avonds zou worden besteld. Spr. wees er op dat de mogelijkheid om zon der kosten post af te halen, blijft bestaan en spr. raadt aan van die gelegenheid een ruim gebruik te maken. Bij den Directeur-Generaal zal getracht wor den de hier bestaande bestellingen te behouden, doch officieel werd vernomen, dat reeds met ingang van Maandag a.s. een postbestelling zal worden opgehe ven. Er werd op gewezen, dat deze maatregel geen be zuiniging zal beteekcncn. want het aantal te bestel len stukken in één ochtendbestelling zal dan van zulk een omvang zijn, dat niet met minder perso neel volstaan kan worden; integendeel, er zal een hulpbesteller bij moeten. Door den maatregel zal dus het publiek alleen gedupeerd worden. Bij de rondvraag komt nog ter sprake de. avond winkelsluiting gedurende den tijd dat de zomertijd is ingevoerd en het wordt gewenscht geacht, en indien de verordening is goedgekeurd, vanwege heide mid- denstandsvereenigingen een flinke advertentie te plaatsen, opdat in de omliggende ge meenten bekend wordt, dat men tot 's avonds 9 uur zijn inkoopen in Schagen kan doen. Hierna volgde sluiting. BOUWEN. Binnenkort wordt voor don heer C. Aij Jr. een bur gerwoonhuis gebouwd op één van zijn twee perceelen bouwterrein naast het pand van den heer W. Kwel- dam. En de aanslagen ln de vermogensbelas ting. Wanverhouding tusschen prijzen van landerijen en uitkomsten van de be drijven. Het Tweed Kamerlid van Rappard heeft tot den minister van financiën de volgende schriftelijke vra gen gericht: Is het den minister bekend, dat. hoewel in het al gemeen ene aanzienlijke daling in de grondprijzen Is ingetreden, toch de prijzen, die hier en daar bij verkoop van boerderijen nog worden besteed, door koopers-niet-landbouwcrs. die het meer om een vei lige, dan wel rentegevende belegging te doen is, be langrijk hooger zijn dan overeenkomst met de slechte uitkomsten van het landbouwbedrijf? Is de minister niet van oord-iel. dat, waar derge lijke sporadisch voorkomende verkoopen een gróo- ten invloed uitoefenen op de gemiddelde aan de in specteurs der registratie bekende verkoopsprijzen, welke wederom de basis vormen voor de aanslagen in de vermogensbelasting, het tot grondslag kiezen van de verkoopsprijzen, thans een wanverhouding schept tusschen de aldus vastgestelde waarde en de werkelijke waarde der vaste goederen? Is de minister bereid den inspecteurs der directe belastingen een aanwijzing te geven om ten behoeve van de aanslagen in de vermogensbelasting meer re kening te houden met de sterk verminderde ge bruikswaarde der gronden? Zijn stiefmoeder met een mes gestoken. Donderdagavond vervoegde zich een 2&-jarige man aan de woning: van zijn stiefmoeder aan de Maria- straat te Tilburg. HIJ leefde met haar reeds geruimen tijd in onmin. De toegang tot de woning werd door de moeder geweigerd, waarop de zoon haar met een mes stak en op vier plaatsen verwondde. Zij kreeg n.1. 2 steken aan het hoofd, aan schouder en aan linkerzij de. De wonden bleken later echter onbeteekenend te zijn. Toen de politie, welke Inmiddels was gewaar schuwd, ter plaatse kwam, was de vrouw ontzettend nerveus. De Geneeskundige Dienst verbond de vrouw in haar woning, waarop zij te bed werd gelegd. De dader had inmiddels de vlucht genomen, doch meldde zich later in den avond vrijwillig aan het hoofdbureau van politie. De eerste slachtoffers van de warmte. Donderdag heeft ln de Nieuwe Haven te Arnhem een ongeluk met doodelljken afloop plaats gehad. Een tweetal jongens had een roeiboot gehuurd en was daarmee de haven ingeroeid. Na eenigen tijd hebben zij de boot aan den wal ingetrokken en zijn gaan baden. Hierbij heeft een der jongens, die niet kon zwemmen, zich te ver ln het water begeven en is door den stroom meegesleurd. Voordat hulp kon wor den verleend, verdween hij in de diepte en ondanks langdurig dreggen was gistermiddag zijn lijk nog niet gevonden. Donderdagavond is te 's-Hertogenbqsch de soldaat V., afkomstig uit Terwinselen, ingedeeld bij de tirail leurscompagnie van het regiment wielrijders bij het baden ln een gracht op de Vughtsche heide, verdron ken. Zijn lijk is later opgehaald en naar het dooden- hulsje te Vugt overgebracht. En de verstrekkkig vam kasgeldleeningen daarvoor door het rijk aan de gemeente. Op de vragen van den heer Van der Heide betref fende de weigering der regeering om aan de gemeen te Emmen een tijdelijke kasgeldleenmg te verstrekken voor den bouw van een derde openbare school aldaar, beeft minister De Geer, mede namens den Minister van Binnenlandsche Zaken geantwoord, dat het zeer abnormale middel van het verstrekken van kasgeld leeningen aan de gemeenten is ingevoerd om het fi nancieel vastloopcn van gemeenten te voorkomen en hierdoor situaties te vermijden, die voor het crediet van de publiek lichamen bedenkelijk zouden geweest zijn. Zij is niet Ingevoerd om wettelijke verplichtingen, waaraan gemeenten thans moeilijk kunnen voldoen, van Rijkswege over te nemen. Daarom is niet alleen ln het hierbedoelde geval, maar ook reeds tegenover verschillende andere gemeenten het standpunt ingeno men, dat de voornoemde wet in het algemeen niet machtigt tot het financieren van den schoolbouw. Opzienbarende onthullingen. De brand weervoorschriften aan boord niet nageko men? - Nog 84 vermisten. Het branden de schip thans in de diepte verdwenen. V.D. verneemt uit Londen: Volgens berichten uit Aden zal het onderzoek naar de oorzaken van het ongeluk aan boord van de ..Georges Phillppar" opzienbarende onthullingen brengen. Er zal. volgens deze berichten, aan het licht komen dat, in strijd met de voorschriften, geen oefeningen met reddingbooten hebben plaats gehad, evenmin als oefe ningen met de brandalarminstallaties. Als gevolg hiervan heeft de organisatie ter bestrijding van den brand niet op bevredigende wijze gewerkt. 683 geredden: 81 vermisten. Volgens een officieel communiqué van de „Message- rles Maritimes" bedraagt het definitieve aantal gered den van de „Georges Philippar" 683 personen. Het aan tal jïersonen dat nog vermist wordt, bedraagt 84. Relaas van een Fransche dame. Naar de „Daily Express" meldt, is de brand aan boord van het Fransche stoomschip „Georges Phillppnr" het eerst ontdekt door een der vrouwelijke overlevenden, ze kere mevrouw Leon Valcntin, de echtgenoote van een Fransch mijningenieur. In een interview, dat een Engelsch persvertegenwoor diger met haar had, verklaarde zij. dat zij den geheelen avond aan dek van het schip had vertoefd en zich on geveer twee uur des nachts naar haar kamer begaf. Kort hierop bemerkte ik. aldus de dame. dat de lich ten van mijn hut minder helder begonnen to branden en daar ik meende dat er Iets niet in orde was, belde ik om den steward. Het knopje van do bel viel echter van den wand in mijn hand en de einden van de draden waren gloeiend. Ik sneldo mijn hut uit om den steward te roepen en ijlde vervolgens naar den kapitein en den officier van de wacht om deze te waarschuwen. Toen Ik in mijn hut terugkeerde, hoorde ik achter den wand het vuur knetteren en kort daarop stond zij ge heel vol rook. De vlammen vraten zich door de muren heen en sloegen over op de aanliggende hutten. Het schip stopte onmiddellijk en alle ventilatie-opc- ningen werden gesloten teneinde tc trachten 't vuur te smoren, lloch het plantte zich met verwonderlijke snel heid voort De Philippar gezonken. Volgens een mededeeling van Lloyd's Is de verbrande romp van de Georges Philippar Donderdagmiddag om streeks twee uur gezonken. De Georges Philippar heeft van het oogenblik af, waar op de brand is uitgebroken, nog 160 mijl op drift afge legd. Het schip is op 145 mijl ten noordoosten van Kaap Guardaful gezonken. Het vuur heeft het schip van ach tersteven tot voorsteven vernietigd. Het zonk zoodra het water de patrijspoorten had bereikt, en niets Is meer te zien. welk een ontzettend drama zich op zee heeft afgespeeld. Geen enkel wrakstuk is op het water blijven drijven. De sleepboot Preserver. die tot op het laatst bij het brandende gevaarte is gebleven, kon tengevolge van die verzengende hitte geen oogenblik het schip benaderen. Frankrijk verlaagt wederom het invoerper- centage der steenkolen. 10.000 ton ver minderde afzet v^>r de Liinhurgsche mijnen Naar vernomen wordt heeft de Fransche Regeering met ingang van 14 Mei het invoercontingent opnieuw verminderd. Van genoemden datum af is de tnvoer, welke reeds teruggebracht werd op 64 pet. van don ge middelden maandelijkschen invoer over de jaren 1928. 1929 en 1930. beperkt tot 60 pet. van dien invoer. Van deze 60 pet. zal 50 geheel vrij Frankrijk mogen worden ingevoerd. De overige 10 pet. zal over de ver schillende koleninvoerende landen door den directeur der Mijnen te Parijs verdeeld en toegewezen worden. 100.000 Ton mag nog over de zeehavens worden inge voerd. tot welke havens ook Straatsburg gerekend wordt Het gevolg van dezen beperkenden maatregel, welke een nieuwe slag voor Nederlandsch mijnbedrijf betee- kent, zal zijn dat de mijndirecties opnieuw genoodzaakt zullen zijn de productie te verminderen, hetgeen men denkt te bereiken door verder ontslag, of door het veel- vuldlger inleggen van verzuimdiensten. Naar alle waarschijnlijkheid is het thans vastgestelde contingent voor alle Limburgsche mijnen voor deze maand reeds overtroffen. Er zijn dan ook particuliere mijnen, die deze maand geen kolen naar Frankrijk meer versturen. Men slaat de kolen thans liever hier op. het geen goedkooper is dan wanneer men het elders doet. Nog verneemt de „Msb." dat de nieuwe beperkende maatregel een vermindering der afzetten voor onze Lim burgsche mijnen beteekenen van ongeveer 10.000 ton steenkolen. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Donderdagmiddag vond men op de machinefabriek van Stork en Co. te Hengelo den gehuwden werkman K. dood naast een der machines liggen met gespleten schedel. Men vermoedt, dat een onderdeel van de in beweging zijnde machine met het slachtoffer in aan raking is gekomen, met het noodlottig gevolg, dat de man werd gegrepen en gedood. GROOTE ZWENDELARIJ IN KOPENHAGEN. Bij de Oestifterne Hpyotheekvereeniginp te Kopen hagen, is Donderdag een grooto zwendelaffaire ont dekt. Bij toeval werd geconstateerd dat de boekhouder die reeds jarenlang in dienst der ondernoming staat, ten minste een bedrag van 500.000 kronen heeft ver duisterd. Sinds 1917 was de man bij de ondernaming in dienst. Hij is 55 jaar oud en gehuwd en genoot het volle vertrouwen. PEST IN ZUID-WEST-AFRIKA. Tot nu toe so dooden. Het Noordelijk gedeelte van het mandaatgebied Zuid-Wcst-Afrika wordt door een ernstige pest-epi- demi geteisterd. Tot dusverre zijn reeds 40 personen het slachtoffer geworden. In verband niet de groote afstanden en het ontbre ken van een effectieve organisatie tot het aanmel den van ziektegevallen, gelooft men echter, dat het aantal dooden in werkelijkheid veel grooter is. REUSACHTIG PROCES TE LUIK. Niet minder dan 437 beklaagden. Voor de boetstraffelijke rechtbank to Luik is sedert een paar dagen een proces aan den ganjrwaarbij niet minder dan 437 personen, beschuldigd van exploitatie van kansspelen, betrokken zijn. Het bleek onmogelijk oen zaai te vintien, die'groot genoeg was om al de be klaagden ou hunne advocaten te bevatten. Besloten is met de 150 eerste beklaagden te beginnen en later dc anderen aan de beurt te laten komen. Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 760 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 66 gr. F. is 19 gr. C. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN Gedlpl. Opticien. Gedipl. Drogist BRILLEN, uitsluitend 1c kwaliteit MONTUREN en GLAZEN. VELDKIJKERS. - PRISMAKIJKERS. FOTOTOESTELLEN. - Allo soorten FILMS. Ontwikkel- en Afdrukinrichting. Gratis onderricht. BENZINE OP DE SLEEREN. Jongen in brand gevlogen. Bij het opendraaien van de kraan van een benzine- lamp, waarmede hij bezig was werkzaamheden te verrichten, kreeg de 16-jarige loodgietersknecht II. K., op de werkplaats van zijn patroon tc Almelo plotse ling benzine in het gezicht en op dc kleeren. De benzine ontbrandde tegelijkertijd, en de jongen vloog daarop gillend naar buiten. Een der omwonen den snelde dadelijk toe en wist dc vlammen te doo ien. Ernstig aan hoofd en ha*nden gewond, is dc on gelukkige in het R.K. ziekenhuis ter verpleging op genomen. MOEDER VERDRINKT HAAR KIND. In een aanval van waanzin. De dertigjarige vrouw van een kantoorbediende te Buesurn heeft gistermiddag in een vlaag van waanzin haar zoontje van vijf maanden in de waschtobbe ver dronken. Zij vertelde dit haar buren, die haar vasthiel den en In 't huis gingen kijken, waar zij tot dc ontdek king kwamen, dat de vrouw de waarheid had gesproken Het andere kind, een meisje van twee jaar. omtrent het welk de vrouw een gelijk voornemen uitte, werd in vei ligheid gebracht. Nadat de man gewaarschuwd was, werd de vrouw door de politie naar een- zenuivinrich tlng in Gelderland vervoerd. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Doodelijk ongeval op een o>nbewaakten overweg bij Assen. V. D. verneemt uit Assen, 20 Mei: Hedenmiddag ts de 15-jarige F. Hofatecngc te Loon op den onbewaakten overweg aldaar door den snel trein, die om 13.27 uit Groningen te Assen aankomt, overreden en op slag gedood. De jongen, die met zijn vader en broer op de flets huiswaarts keerde om te schuilen voor een naderende onweersbui, reed voor aan. Hij zag den trein niet. omdat hij voorover op het stuur lag en omdat het zand door den krachtigen wind werd opgejaagd. De jongen werd door den locomotief gegrepen met het noodlottig gevolg, dat zijn hoofd verbrijzeld werd en de dood onmiddellijk intrad. FRAUDULEUZE INVOER VAN AMERIKAANSCHE AUTO'S IN FRANKRIJK. Schatkist voor miilioenen te kort gedaan. Reuter meldt uit Parijs: Dc „Matin" verneemt dat er sedert vier jaren een groote hoeveelheid Aineri- kaansche auto's zonder invoerrechten in Frankrijk zijn geimporteerd, tengevolge van dc medeplichtig heid der Parijsche douane-beambten. De schatkist zou hierdoor voor verscheidene tien tallen miilioenen zijn benadeeld. Vuurgevecht tusschen militairen cn sta kers. Zestien leiders ter dood gebracht. V.D. verneemt uit Warschau: Naar de Poolsche bladen melden is het te Kiejcf in verband met een staking van eenige duizenden arbeiders, die werk zaam zijn in de militaire depots en sinds eenigen tijd geen loon meer hebben ontvangen, tot bloedige bot singen gekomen tusschen militairen cn stakers. De arbeiders moesten met militaire machtsmaatregelen gedwongen worden den arbeid te hervatten. Daarna bestormden zij een wapendepot waar zij zich van vuurwapenen voorzagen. Het kwam tot efen formeel gevecht. Eerst nadat twee' regimenten ter verster king waren gcrequireerd, kon de tegenstand der ar beiders worden gebroken. Zestien leiders werden di rect. gefusileerd. Ongeveer 600 arbeiders werden ge arresteerd. Do leider der Gpoc tc Kiejef, Menadze, heeft in verband met deze gebeurtenis zelfmoord ge pleegd. Van Russiche zijde wordt gemeld dat het boven staande bericht volkomen uit de lucht gegrepen is. Trekking van Vrijdag 20 Mei. 5e klasse 4e lijst Nos. 1351 2824 8036 14408 18008 20219 en 20619 elk f 1000. Nos. 11278 en 17122 elk f 400. Nos. 349 9791 en 14871 elk f 200. Nos. 2230 4881 5009 5741 8214 9260 9301 13197 14581 en 18296 elk f 100. Prijzen van f 70. 2 181 234 271 354 726 799 1291 1342 1348 1423 1510 1531 1556 1585 163» 1653 1760 1789 2030 2067 2194 2324 25»! 2646 2832 2872 3072 3125 3153 3213 3330 3422 3435 3499 3573 3716 3788 3810 3886 3S88 3921 4097 4206 4421 4440 4480 4776 4802 4829 497S 5006 5142 5375 5502 5664 58S5 5911 5913 6060 6150 6204 6334 6395 6434 6447 6479 6482 6544 6616 6777 6847 6S91 7010 7073 7462 7733 7734 7873 7921 8239 8249 8359 8361 8381 8811 8964 9079 9084 9173 9319 9570 9824 10015 10064 10206 10484 10488 10495 10551 11366 11415 11635 11782 12170 12175 12217 12262 12344 12421 12816 12852 13091 13153 13253 13617 13621 13673 13855 14068 14071 14189 14368 14437 14544 14615 14693 14708 14786 14847 14852 14933 15023 15114 15128 15332 15367 15461 15523 15574 15671 15768 15980 16077 16203 16345 16367 16449 16453 16723 16751 16818 16932 17065 17098 17139 17286 17370 17471 17510 18122 18163 18411 18657 18718 18891 18964 18999 19521 19990 20153 20160 20180 20206 20287 20356 20361 20573 20684 20733 20760 20771

Schager Courant | 1932 | | pagina 11