DE LANGENDIJKER GR0ENTENVE1LINGEN. Hulp aan zuivelboeren. VISSCHERSBOOTJE OMGESLAGEN. Piccard weer naar de stratosfeer. PROVINCIALE STATEN EN DE CRISIS. DO-X TE SOUTHAMPTON. Bouw van den derden kruiser. Vechtpartij te Utrecht. Uit onze omgeving. BOERDER IJ.. Voorbereidende maatregelen van het crisis* zuivelbureau. Opslag van boter en kaas. Naar het Haagsche Corr. Bureau verneemt, heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid aan het crisiszuivelbureau advies verzocht omtrent de détails der regelingen, die in afwachting van de instelling der crisiszuivelcentrale reeds thans getroffen zouden kunnen worden, om de aangelegenheid van de opslag van bo ter in koel- en vriesruimten bevredigend te doen verloo- pen. In het bijzonder verzocht, de minister, dat het bureau onmiddellijk aanvangen met 't opstellen van een advies omtrent een administratieve regeling ten aanzien van de plaats en de wijze van opslag, de hoeveelheid, die op geslagen zal of kan worden, de uitoefening van de con trole, het vaststellen van den prijs van de boter op het oogenblik van den opslag enz. Voorts heeft de minister bericht, het eveneens zeer gewenscht te achten, dat de gewone opzet van kaas doorgaat. In verband daarmede ligt het in de bedoeling dat bij eventueel later te treffen regelingen, evenals bij de boter, ten aanzien van de kaas rekening zal worden gehouden met de risico's, die aan dezen opslag verbonden zijn. Het ligt in de rede, dat aan deze toezeg ging voorschriften kunnen worden verbonden met be trekking tot de wijze van opslag, controle, administratie enz. VERLAGING DUITSCH BOTERINVOERRECHT. Geen hulp gebracht aan den landbouw. Uit Berlijn wordt aan de „Tel." geseind: Naar in welingelichte kringen verluidt bestaat by de rijksregeering het plan de huidige invoerrechten op bo ter te verlagen, in verband niet het feit, dat deze rech ten den Duitschen landbouw geen hulp hebben gebracht terwijl de Duitsche exporteurs als gevolg dezer rechten nadeel hebben ondervonden. Noodlottig ongeluk bi) het garnalenvis* schen te Zandvoort. Twee zeelieden ver dronken. Gistermiddag om half vijf is te Zandvoort op de Noordzee bij de vijfde paal om de Zuid, een garnalen- bootje door tot nu toe onbekende oorzaak, omgeslagen. De beide opvarenden, de visschers Jan Paap en Frans van der Ploeg, beiden afkomstig uit Zand voort, zijn verdronken. Een pleizierbootje heeft nog moeite gedaan om assistentie te verleenen, doch de beide mannen werden niet gevonden. Men zoekt thans naar hun lijken. Van dor Ploeg was gehuwd en vader van acht nog jeugdige kinderen, terwijl het andere slachtoffer eveneens gemiwd was en vader van drie oudere kinderen. Het vermoeden bestaat, dat het garnalenbootje, een open scheepje, zonder zeil, door het uitstaande net is omgetrokken. Wel de omgeslagen boot, maar nog niet de slachtoffers gevonden. Nader uit Zandvoort: De omgeslagen garnalenboot is in den loop van den avond aan het strand gebracht. Van de opvaren den was niets gevonden. Aangenomen wordt, dat de boot bij het binnenhalen van het net door een bre ker is getroffen, waardoor zij omsloeg. De mast was door den bodem van het scheepje heen geslagen. Jan Paap was 53 jaar en Van der Ploeg 42 jaar. Beiden waren ervaren zeelui. Start stnd Juni. V.D. verneemt uit Brussel: De tocht naar de stratosfeer met den ballon van het Belgische Fonds voor Wetenschappelijk Onder zoek zal eind Juni plaatsvinden. Ook ditmaal zal de ballon worden bestuurd door professor Piccard zelve. Dc start vindt te Zurich plaats. GEDEPUTEERDE KOOIMAN SPREEKT TE UTRECHT. In de eerste plaats dienthet Rijk de helpende hand te bieden. In de Zaterdagmiddag te Utrecht gehouden verga dering van de vereeniging van vrijz.-dem. Statenle den in Nederland, heeft de heer D. Kooiman, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, gesproken over: Dc Provinciale Staten en de crisis. Vele tuin- en akkerbouwers en vele veehouders verkeeren thans, zoo zeide hij, in een dusdanige po sitie, dat hun bedrijven ten gronde dreigen te gaan. In dc eerste plaats dient liet rijk hier de helpende hand te bieden, doch daarnaast is hier een aanvul lende taak voor de provincie weggelegd. Deze aan vullende taak moet niet te gering geacht worden: haar effect kan juist het meeste nut hebben. Het rijk verleent thans voorschotten tegen betaling van rente. Wanneer de tijden niet spoedig veranderen, zullen rentelooze voorschotten gegeven dienen te worden, Rijk en provincie en gemeenten zullen hierbij samen steun dienen te verleenen. Het groote belang van deze zaak is niet in de eerste plaats dat de betrokken personen individueel ge steund worden, doch dat de bedrijven in stand wor den gehouden. Wanneer eenmaal de crisis voorbij zal zijn, zal Nederland er wèl bij varen, wanneer dc be staansmogelijkheden zooveel mogelijk gehandhaafd zijn. Duurt de crisis voort, dan is het niet uitgesloten, dat de provincies hulp zullen moeten verleenen aan waterschappen voor bewatering en ontwatering, als mede voor verdediging van den grond tegen het water van de zee en de groote rivieren. Wanneer de tijden niet spoedig veranderen, zullen rijk en provincie moeten bijspringen om verschillen de gemeenten te helpen, lie zich financieel niet kun nen redden. In deze tijden dient ook van provincie- wege alles gedaan te worden om de volkskracht te behouden. De tuberculose-bestrijding en de uitzen ding van kinderen naar vacantie-kolonies dienen on verzwakt gesteund te blijven. Gisteravond de Duitsche luchtreu» aan de Zuidkust van Engeland verschenen. Na een succesvolle vlucht over den Océaan 1» de Duitsche luchtreus DO-X, van Vigo aan de Noord westkust van Spanje opgestegen en Maandagavpnd aan de Zuidkust van Engeland verschenen en is te 19 uur 20, nadat hij boven Southampton had gecirkeld vlot gedaald op de reede van. de vliegbasis Calshot bij Southampton. Het vliegtuig heeft hiermede de derde etappe afgelegd van zijn Oceaanvlucht. Het Britsche ministerie voor luchtvaart had het personeel van het vliegkamp ter beschikking gesteld. Duizenden menschen wachtten van ongeveer 5 uur des middags de komst van het gevaarte af. Het ministerie zal ook de noodige brandstof verschaffen voor den tocht naar Duitschland. Een Incident by het mecrcn. Toen de DO-X aan den boei op de reede van Calshot wilde meeren, is een incident voorgevallen, dat geluk kig geen schadelijke gevolgen heeft gehad. Een dek- sloep van het luchtstation sleepte den vllegboot naar den boel. Toen het sleeptouw was losgeworpen, tracht te een man der equipage van de DO-X, die op den boeg stond den boei te bereiken. Hierbij kwam hij te vallen en kwam in het water terecht, Hij kon door een boot van het luchtstation worden gered en weer aan boord van de DO-X worden gebracht. Intusscben was de viiegboot door de sterke strooming echter tot dicht bij het luchtstation afgedreven. Daar de vllegboot ge vaar liep te stranden, werden wanhopige pogingen in het werk gesteld om de motoren weer aan te zetten. Dit gelukte op het uiterste oogenblik, toen de DO-X slechs nog eenige meters van de landingsponton was verwijderd. Spoedig hierop lag de DO-X veilig aan den boei gemeerd. De vlucht van Vigo naar Southampton duurde 6% uur. De DO-X zal ongeveer 18000 L. brandstof inne men en dan naar Duitschland verder vliegen. Naar verluidt zal de start Dinsdagmorgen (heden) tusschen 8 uur 30 en 9 uur plaats vinden. Het luchtschip zal over Hamburg vliegen en in den middag tusschen 16 en 18 uur op den Mueggelsee bij Berlijn dalen. De vlucht SouthamptonBerlijn zal ook worden medege maakt door dr. Claude Dornier en zijn echtgenoote. De aanvoer van win terproducten loopt op zyn eind de omzetten der laatste vier maamden werpen een schel licht op den benarden tosstand der tuinders andere en betere steunmaatregelen zeer nood zakelijk geringe aanvoer van roode kool lagere pryzen idem van gele kool buitengewoon lage pryzen voor Deensche witte vry groote aanvoer tomaten bevredigend. Deze week zal hoogstwaarschijnlijk de laatste zijn, waarin aan heide veilingen een beteekenende aanvoer zal hebben, plaats gevonden in het winterseizoen 1931 —1932. De meeste tuinders h« bben dus hun resultaten rekening kunnen opmaken en na al wat we over den toestand van den Langendijker tuinbouw hebben ge schreven, zal men wel tot de conclusie gekomen zijn, dat die rekening er allerbedroevendst zal uitzien. Koesterde men tot voor eenige maanden nog de hoop, dat, door een verheldering van den algemeenen toe stand. het resultaat nog zoodanig zou kunnen worden, dat men bij een langzaam voortschrijdende opluch ting, er weer bovenop zou kunnen komen zonder steunmaatregelen in een of anderen vorm (wat tot nu toe in dezen zin is geschied, kan nauwelijks den naam van steun dragen), thans is met die hoop afge rekend, en vraagt men zich in arren moede af. of de Nederlandsche tuinbouw nu verder aan zijn lot zal worden overgelaten, dan wel of de regeering zal gaan inzien, dat er andere steunmaatregelen moeten ge troffen worden, om den tuinbouw voor algeheelen on dergang te behoeden. De omzetten aan de veilingen geven in duidelijke taal antwoord op de vraag, of de noodzakelijkheid voor regeeringssteun nog niet gekomen is. We heb ben in een vorig overzicht al eens de cijfers over de laatste drie kalenderjaren gegeven: daaruit bleek op ontstellende wijze, hoe zwaar de Langendijker tuin bouw door de crisis is getroffen. De omzet over de 4 eerste maanden van 1932 toont dit met even groote duidelijkheid aan. Aan de veiling van den Noorder- marktbond te Noordscharwoude werd in de 4 eerste maanden van dit jaar voor rond f 280.000 omgezet: in de overeenkomstige maanden van 1929, 1930 en 1931 waren deze cijfers In ronde getallen respectievelijk f 1.963.000, f 1.114.000 en f 1.085.000. De veiling van de Langendijker Groentencentrale te Broek op Langen- dijk gaf al niet veel beter aspect: in 1932 over de be doelde 4 maanden was de omzet f 323.600 en in de vo rige 3 jaar, over hetzelfde tijdvak, waren deze cijfers f 1.524.000, f 954.000 en f 737.000. Het onderhavige tijd perk van 1932 vergelijkende met dat van 1929. kan dus worden vastgesteld, dat de ontvangsten der tuinders in de nu afgeloopen 4 maanden ongeveer het vijfde deel hebben bedragen van die in 1929. In dezen tijd worden in hoofdzaak de winterkoolsoorten aan de vei lingen aangevoerd en het zijn in het bijzonder deze tuinbouwproducten, die het zwaar te verantwoorden hebben gehad. De prijzen zijn zoo slecht geweest als men ze nog nimmer heeft gekend. In April 1.1. had b.v. de roode kool een exportwaarde van nog geen f 300 per spoorwagen, welke waarde het vorige Jaar in dezelfde maand nog ruim f 1400 bedroeg. Invoer rechten, contingenteering. deviezenregellng. reclproci- teitsmaatregelen zijn zoovele maatregelen, die het den Langendijker tuinbouw lastig maken. Zoo zijn b.v. de Vereenigde Staten voor de Langendijker tuinbouwpro ducten door de tariefwet, waarbij op de kool een in voerrecht van f 1110 per spoorwagen van 10000 K.G. en op uien een van bijna f 1400 -werd gelegd als af zetgebied van geen beteekenis meer. In de 4 eerste maanden van 1930 werden daarheen nog 17 mlllioen K.G. geëxporteerd. Met den verkoon der aangevoerde producten liep het deze week behalve alles naar wensch. Rabarber werd maar weer niet aangeboden, doch rechtstreeks naar Am sterdam verzonden. Met dit eerste product gaat het du» bijzonder slecht, want wat in Amsterdam ontvangen wordt, is ook al zeer weinig. Bij de bouwers, aangesloten bij de Langendijker Groen tencentrale, is de roode blijkbaar zoo goed al» opge ruimd. Slechts op één veilingsdag had daar nog aanvoer van dit product plaats- en de pryzen er van liepen van 80 ets. tot f 3 per 100 Kg. Grooter was de aanvoer te Noordscharwoude. De beste van ongeveer 3 pond kon het daar nog brengen tot f 5.206.90. doch den laatsten dag werden slechts prijzen gemaakt, die tot hoogsten» f 1.50 liepen. Doorschot was heel weinig waard en bracht de laatste dagen niet meer dan f 0.600.80 op. De aanvoer van gele kool was ook gering en alleen aan de veiling van den Noordermarktbond werd er nog wat geveild. Werd ze aanvankelijk nog voor een bevre digenden prijs verkocht, n.1. f 9.10. later, toen het mooi» weer maar bleef aanhouden, zakte de prijs tot f 4 in. Is het met de Deensche witte kool den heelen winter misère geweest, deze week was het er al bijzonder treu rig mee gesteld. De buitengewoon slechte prijzen, ge durende het geheele seizoen gemaakt, is oorzaak, dat er van deze koolsoort nog grootere voorraden aanwezig zijn. dan van de andere. Vooral te Noordscharwoude kwam er nog heel wat aan de veiling. In 't begin der week bracht ze daar nog van ruim f 1 tot f 2 op, later echter was ze zoo goed als onverkoopbaar. Zaterdag liepen de prijzen van f 0.60—0.80 per 100 Kg. In 't geheel werden nog ruim 26 spoorwagens verhandeld. Op de tomatenveiling ging al heel wat om. Den laat sten veilingsdag werden al 5400 Kg. aangevoerd. De prij zen konden bevredigend heeten, al bleven ze dan ook be neden die, welke verleden jaar op dezen tijd werden be steed. Voor A.-qualiteit werd f 45—48.30 betaald, B. bracht f 45.10 tot f 48.30 op. C f 45—46.60 en CC f 19—27. Het vorige jaar werd voor A. ongeveer het dubbele van dezen prijs besteed, terwijl ook de andere soorten 50 tot 75 procent meer opbrachten. De „Wilton—Feijenoord" laagste inschrijf ster. Naar wordt meegedeeld heeft bij de gisteren gehou den onderhandsche aanbesteding voor den bouw van den derden kruiser „WiltonFijenoord" te Rotterdam het laagste ingeschreven. Tusschen communisten en fascisten. Gisteravond hield de C.P.H. in het N.V.-Huis te Ut recht een vergadering om te protesteeren tegen de uitwijzing van de leden van „Die blauen Blusen". De bijeenkomst was zeer druk bezocht. Als sprekers tra den op de hecren Bastiaanse uit Utrecht en mr. S. de Jong uit Amsterdam. Toen de vergadering ongeveer een uur aan den gang was, werden er tableaux ver toond, waai bij de R.K.'geestelijkheid zeer scherp werd gehekeld. Een aantal in de zaal aanwezige fascisten heeft daartegen geprotesteerd, waarop de communisten zich op hun tegenstanders wierpen. Weldra was men in een groot handgemeen gewikkeld, waarbij vooral veel vrouwen gillend naar den uitgang holden. Er werd met tafels en stoeien gesmeten en verscheidene vechtenden rolden over don vloer. De politie die in grooten getale aanwezig was deelde daarop harde klappen uit en veegde de zaal schoon. DE ROOFOVERVAL TE HEERLERHEIDE. Een der verdachten gearresteerd. Eenige weken geleden drongen, gelijk gemeld, een tweetal mannen een filiaal van „Ons Dagelijksch Brood" te Heerlerheide binnen en stalen na bedrei ging met revolvers een geldkist. Zaterdag heeft nu dc militaire politie te Nieuwenhagen een der ver dachten. den 42-jarigen Duitscher N. aangehouden. De man is naar Maastricht overgebracht. ONWEER BOVEN DE HOOFDSTAD. Een kort, maar hevig onweer, gepaard met slagre- ;en. heeft zich gisteren tusschen zes en half zeven joven Amsterdam ontlast. Ernstige ongelukken heb ben niet plaats gehad. De brandweer is ongeveer 100 maal gescheld voor hulp aan ondergeloopen kelders en ovcrloopende dakgoten, ook voor een drietal blik seminslagen, die zonder schade zijn \fgeloopen. Het electrische tramnet is ook op enkele s plaatsen door den bliksem getroffen, waardoor de weerstanden der Centrale doorsloegen en het net stroomloos werd. Ook de wegen hadden hier en daar schade, het ergste op den Willemparkweg bij de Jacob Obrechtstraat, waar de houten blokbestrating sterk ging uitzetten en zich over een groote lengte in de hoogte werkte. In de Willem Schoutenstraat in West is de bestrating over een meter ol zes sterk verzakt. De stadsreiniging moest aan alle kanten in de stad hulp verleenen om verstopte riolen open te maken. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Johannes Petrus, zoon van Jacobus Tromp en Maria Verlaat. POLITIE. Verloren: Een grijze gabardine regenjas met over hemd, blauwe das, riem. LAN GE N DIJK Van 1 Mei 1931 tot 1 Mei 1932, heeft de omzet aan de veiling der Langendijker Groentencentrale te Broek op Langendijk ruim f 1.394.000 bedragen. Het bestuur van de Langendijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging heeft tot bode van het Spaarfonds dier Vereeniging de heer J. Wiersma te Noordschar woude in plaats van den heer J. Jansen te Broek op Langendijk, die als zoodanig bedankte. De Neutrale Bond van Boeren-. Land- en Tuinbouwers geeft een eigen orgaan uit. Het eerste nummer is onder den naam „De Ontwaking" verschenen. We vernemen, dat de Commissie-Lovink besloot, de regeering te adviseeren, den tuinbouw te steunen in den vorm van een toeslag op den prys der tuinbouwproduc ten, die voor export In aanmerking komen. We vernemen, dat de organisatie van tuinbouwarbei- ders aan de gemeentebesturen zal verzoeken, een com missie voor de uitvoering der steunregeling te benoemen, waarin naast vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur ook leden van de vakvereeniging zitting hebben. OUDKARSPEL. De vergadering van de S.D.A.P. van a.s. Woensdag avond met W. v. d. Sluis als spreker gaat niet door vanwege de behandeling van den steun aan de Zui velindustrie in de Tweede Kamer. Alhier worden pogingen gedaan om tot oprichting te komen van een vischclub. Op een en ander hopen wij nog nader terug te komen. D.T.S. 2N.V.V., 4—0. Schager Beker: D.T.S. 1— K.V.V. 1. 1—2. De kolfwedstrjjd tusschen de sociëteiten „Volharding" alhier en „Ons Genoegen" te Noordscharwoude, om den wisselbeker van de Gold Cup sigaretten werd Zon dag In de kolfbaan van den heer C. Vis beëindigd. De uitslag is als volgt: „Volharding": C. Blokker 146 p.. F. Moeijes 148 p., K. Kat 206 p.. S. Ton 139 p., L. Stokman 154 p., C. Flakman 151 p., J. Deutekom 200 p en K. Ruiter 177 p., totaal 1321 p. „Ons Genoegen": D. Beenken 154 p., C. Stam 126 p„ P. de Moei 135 p., D. Bakker 176 p„ C. Hopman 196 p., J. Hink 151 p„ F. Blauw 80 p. (wegens ziekte door een ander gespeeld) en Sj. Maakal 188 p., totaal 1206 p. „Volharding" had bij den vorigen wedstrijd 41 p. minder dan „Ons Genoegen" en bij dezen wedstrijd 115 p. meer en blijft dus met 74 p. in de meerderheid. Om den wisselbeker te kunnen behouden moet deze 3 maal door dezelfde club gewonnen worden. NOORDSCHARWOUDE. De uitslag van de gehouden kolfwedstrijden van de P.P.C. van den Nederlandschen Kolfbond is als vlgt: le Klasse: le pr. P. Molenaar, Zuidscharwoude 541 p., 2de prijs T. Kostelijk Alkmaar 538 p., 3e prijs C. Bakker, Bovenkarspel 521 p. 2de Klasse: le prijs F. Muileboom, Noordscharwou de 524 p., 2de prijs C. Baerdemaeker, Spanbroek 487 p., 3de prijs C. de Vries, Alkmaar 485 p. 8de Klasse: le prijs J. D. Langereis, Berkhout 440 p., 2de prijs C. Visser, Hoogkarspel, 3e prijs K. Boot, Noordscharwoude 431 p. Het ligt in de bedoeling van de leden der P.P.C. om Zondag 19 Juni a.s. een verrassingswedstrijd te houden om 3 fraaie pryzen. De wedstrijd wordt gehouden in „Centraal te Alk- NOORDSCHARWOUDE. Op 1 Juni a.s. is de heer A. Bar ten Pz. 25 jaar bestuurslid van den Noordscharwouder Polder. Vaa deze 25 jaar bekleedt hij 22 jaar de functie van voor zitter. De gemeenteraad komt Dinsdagavond S uur openbare vergadering bijeen. S.E.W. 3—Voorwaarts 2, 1—3. Voorwaarts 3Con Zelo 2, 02. Voorwaarts Jun. AS.V.W. Jun. A 00. Het bestuur der Vrouwenclub W.O.L. heeft weder om het plan opgevat, dezen zomer een Floralia-ten- toonstelling te houden en biedt de gelegenheid tot af. halen der plantjes op Dinsdag 24 Mei a.s. van 4 195 5.30 uur n.m. (n.t.) in het gymnastieklokaal der 0. L. school. ZUIDSCHARWOUDE. De bouw van een burgerwoonhuis voor den heet de Geus Dz.. is bij onderhandsche aanbestedign opge^i gen aan de heeren Kuitwaard en Balder te Broek Langendijk. HEERUVGOWAAti GETROUW SCHOOLBEZOtv Vergadering in lokaal Rus op Vrijdagavond 7.30 c» Voorzitter burgemeester Van Slooten. opende met hartelijk woord van welkom de vergadering, waam den secretaris gelegenheid wordt gegeven tot voorlecj der notulen, welke onder dank worden goedgekeurd, a dat een opmerking van den heer Jongejan is be&s woord. Ingekomen is een mededeeling van den heer Wak dat hij als lid der vereeniging bedankt, terwijl door leden te Veenhuizen naar aanleiding van een het rige jaar ontstane quaestie over het bezoek aan Ar: een deze kwestie oplossende verklaring is in gezonde Uit het verslag van den peniyngmeester blijkt dat b boekjaar is aangevangen met een batig saldo van f 0.: Ontvangen werd f 47'.25. uitgegeven aan bodeloon f 7,xo dat thans aanwezig is een kassaldo van f 41.03. Voorzitter spreekt de hoop uit, dat bij de gemeee de burgers zich niet onbetuigd zullen laten om de eenig zins rampzaligen toestand van de kas weer wat guns ger te maken. Door vertrek van den heer Molenaar en bedanlo van den heer Waker is aanvulling in het bestuur co dig. Voor school ni wordt benoemd mevr. Koojj Krijger, wie bericht zal worden gezonden. Besloten wordt in kring II waar reeds vyf leden zj geen aanvulling te doen plaats vinden, terwijl voor d« we vertrekkenden penningmeester den heer Molenaar, waf heer gekozen de heer C. Hartog, wien mede kennisgeving worden gedaan. Wat het te houden schoolfeest betreft, merkt Vos zitter op, dat hier nog niet over gesproken is, doch 4 voor een genifcnschappelijke reis naar Egmond of oJ van amjd da In hei Ba- C f** ter f3! t Ha I C reir met dus ook len con ge Si L zins der ons die be«< dit •chi vuil dat heel gaa H het loca die wen ken! heel eeni zelv ting stiel ten en c cierj staa geving nog afRjd ongeveer f 400 noodig zal zijn. In verband hiermede deelt de heer C. Haringhuia (kring IV) mede. dat in dc laatst gehouden ouderca slee] missie besloten werd, geen deel aan het gemeenscha heta pelijke feest meer te nemen. is m Er blijkt dienaangaande geen ingezonden stuk te zjj besti noch zijn er bedankjes van leden binnengekomen, zo dat voorzitter meent dat de vereeniging „Getrou Schoolbezoek" zich niet aar. een dergelijk besluit 1 hoeft te storen. De heer Haringhuizen merkt op dat er over gesel ven zou worden, en verwondert zich er over. dat geen bericht is. Voorzitter meent, dat indien er grieven waren d« gemeene vergadering toch de plaats is waar deze In sproken dienen te worden en begrijpt niet dat persoMj die er b.v. vóór zijn, dat alle vier scholen niet gaan, dit niet voordragen ter plaatse waar het De heer Molenaar is van opinio dat een oudej_ missie als zoodanig niet het recht heeft te beslissen we] de leiding van „Getrouw Schoolbezoek". Voorzitter zegt dat er geen enkele reden is om t« sluiten dat de kinderen van Veenhuizen niet met feest mee mogen. Men kan echter geen enkele pressen zijn kinderen mete en bepaald feest mee te ven, als hij ze thuis wil houden. Na nog eenige discussie wordt besloten dat de ft wone weg met de lijsten zal worden bewandeld, wat mi algemeene stemmen wordt goedgevonden. De penningmeester deelt nog mede, dat het vorig ju op de lijsten van school I werd geteekend voor f 56.7! school II f 131, school III f 69, school IV f 75, tota I 331.75. De heer Jongejan wet zich nog zeer goed tc herino ren den tijd dat de schoolsplitsing nog niet bestond de geheele Waard gezamenlijk in een lange rij door l Waarland ging. Waar toen wel eenheid kon bestu vindt hij het jammer, dat de kleine groep, die thans de penbare school vormt, gescheiden op zou moet trekken. Uit de vergadering wordt opgemerkt, dat ook kinderen het veel aangenamer vinden met het „gro schoolfeest" mede te gaan, dan dat zij op een d« lijken dag niet anders zien dan de gezichten van kinderen van hun eigen school. Besloten wordt, indien de financiën het toelaten, tocht naar Wijk aan Zee en Bergen te organisa en het bestuur in deze te machtigen de noodige bereidende werkzaamheden te verrichten. De algemeene stemming in de vergadering omf het financieele gedeelte is optimistisch getint, aa zien tot nog toe de resultaten met de lijsten zeer bevredigend zijn geweest. Als datum van het te houden feest wordt bepaal! Juni: uur van vertrek als gewoonlijk 9 uur, KruiswegMiddenweg. Na verslag van den heer Van der Meer namt commissie belast met het nazien der rekeningsbtd! den, wordt de heer Molenaar onder dank voor zi.?* curatesse gedechargeerd. De heer Jongejan meent dat voor velen de P\ butie van f 1 bezwaarlijk wordt Als zij dit nog ,4 is het van een andermans geld. Besloten wordt de oude regeling te handhave de volgende vergadering dit nader te besprei De rondvraagt brengt slechts eenige onderg< punten op den voorgrond. Hierna neemt voorzitter het woord en zegt zich niet anders kan herinneren dan dat de heer*] lenaar penningmeester van de vereeniging was. Nu deze de gemeente gaat verlaten, meent 1. eenwoord van hartelijken dank hier op zijn Pla*^ en stelt voor den heer Molenaar tot eerelid te*" men* B^- Onder alle omstandigheden was hij de ijverig* rjT ningmeester, die met nauwgezetheid zijn taak vi. de. Hij meente voor te moeten stellen, den heer lenaar als eeerlid der vereeniging te benoemen. De heer Molenaar brengt voorzitter dank voor woorden en zegt dat gedurende de ongeveerV?' jaren dat hij penningmeester is geweest, er altijd prettige geest van samenwerking heef geheersent, slechts het belang der kinderen op den voorg bracht. Jammer vindt hy het dat juist nu scheiden nog dit incident met Veenhuizen zich moest doen. Hij hoopt dat het bestuur alsnog pog w zal aanwenden om de oude, goede verstandn weder te sterstellen. j Allen dankt hij voor de hartelijke samenwerk» met sommigen reeds zeer langdurig was, waaro dan ook het eerelimaatschap zeer gaarne aan\ Voorzitter kan zich voorstellen, dat de _heer naar uit Haarlem nog wel eens een kijkje in meente zal komen nemen. Hij van zijn kant za in het werk stellen, opdat de door den heer steeds voorgestane goede verstandhouding we de hersteld en men in kring IV weer terugKo het genomen besluit, dat ook hij betreurt. Onder bijval der vergadering wordt hierna g#0 BI Gii posti kom Dl 'i uur. Da «I? *ern *De Scha en d fens Jiierl ook den. rooi. W ren «op

Schager Courant | 1932 | | pagina 2