Belangrijke dag voor de Wieringermeer. Uit onze Omgeving. KONINKLIJK BEZOEK. Gymnastiekwedstrijde n te Winkel. W I E R I N G E N kiim.1 fdeelir le clii'a Dep t-7 —10 b klasj, lissingi en nu O.S.V •rein gi ngswe ning h eweg chil vj en zii >g gel: t tw meni ampiof Vrw door e» et Olyi ïe klaas erd haar i L10 9 9 suc« F.C. re uit» ïxcelsic nap -35 zullen ïl op Z tot ;rbaan 15 [.3: 1- v' i. 49.4 Kerkconcert. Zaterdagavond gaf de gemengde zangvereeniging „Zang- en Vriendschap' directeur de heer Jb. I. Ho venier, een concert in de Ned. Herv. Kerk te Hippo- Jytushoef. "Medewerking verleenden: mevr. Fr. Vetter—Hen driks, sopraan, de heer J. Vetter, viool, en mevr. Fr. HendriksVan Blonimestein, piano, terwijl het kin derkoor „Jong Leven", eveneens onder leiding van den heer Hovenier, op zou treden. De belangstelling voor dit. concert was niet groot, hetgeen jammer was, het gebodene dien avond stond op hoog peil, en behoefde zeker niet onder te doen voor een concert in een groote plaats. Het concert word geopend met een drietal liedjes door het kindprkoor, hoewel niet groot in aantal, was de klank van het koortje goed, er werd frisch en zui ver gezongen, de oudere dameskrachten, welke voor versterking bijgeplaatst waren, domineerden soms wel wat, waardoor de stemming wat te lijden had. „Zang- en Vriendschap"' zong hierop een drietal lie deren, w.o. Angelus van S. Vlessing, dit nummer was wat wijfelend, doch later, en vooral bij de drie laat ste nummers, das Z.- en V. op dreef. In deze formatie wordt een prachtig ensemble ver kregen, wat vooral uitkwam in „O, Herders Israëls". Aan de uitspraak was zeer veel zorg besteed. Bij een vorige gelegenheid mochten wij reeds gewa gen van het omvangrijke sopraangclwid van mevr. Vetter, ook nu kwam weer op ondubbelzinnige wijze uit, wat deze zangeres met haar prachtige stem weet te bereiken. De wijze waarop zij het tweetal aria's van Bach vertolkte, waren overweldigend mooi, de tech niek welke hiervoor geëischt wordt, biedt. mevr. Vet ter absoluut geen moeilijkheden, terwijl de voordracht welke deze nummers verlangen, magnifiek wordt weergegeven. Deze aria's werden gezongen met begeleiding van viool en piano, waarvan wij reeds een voorproef kre gen van het spel van den heer Vetter. De sonate in C dur van Cornelli, welke hij hierop liet hooren, was geen dilettantenwerk, doch getuigde van een hoogc muzikale scholing. Mevr. Hendriks van Blommestein begeleide op sobere wijze. Mevr. Vetter zong vervolgens nog een tweetal lie deren van Bramhs en Reger, waarvan zij Mariën Wiegelied van Rcgcr tweemaal zong. Mooie bloemen werden natuurlijk aangeboden. Voor den directeur met zijn koor was dit dan ook weer een succesvollen avond. Vermelden wij nog dat door den bloemist C. Hoog- vorst met planten en bloemen de ruimte keurig was aangekleed. Zaterdag heeft in café Jurrie Lont te Den Oever een openbare verkooping plaats gehad ten overstaan van Notaris Obreen en ten verzoeke van de Erven van nu wijlen den heer M. Tijsen Nz. te Den Oever, van een huis met tuin en aanbehooren en een tuin aan de Spuitsteeg. Kooper werd de heer J. Boersen Th. Hz. te Den Oever voor f 2641.00 in totaal. Zaterdag opende onder veler belangstelling de heer J. Posthumus zijn nieuwe bloemenzaak in de Elft alhier. Het geheel heeft een aardig effect gekregen cn daarbij, bloemen maken veel goed. Zoo ook hier. en we gelooven, in den ondernemer een goed vakman te zien. Dat het hem goed moge gaan, is met vele an deren ook onzen wensch. Ernstig omgeval. DEN OEVER. Maandagmiddag te ruim 2 uur is in de haven te Den Oever aan boord van het motorschip „Gewijzend" van N.V. Gebr. Kaan's Vervoermaatschap- L pij een zeer ernstig ongeval gebeurd. De varensgezél i de heer C. Rotgans Cz., wonende in de Belt te Hippo- jjlytushoef, in dienst bij bovengenoemde Mij. bezig zijn- Ide met het op gang brengen van den motor geraakte I met den linkervoet in de draaiende raderen bekneld, I doordat de broekspijp door het exentriek werd gegre pen. De heer S. Kaan die het ongeval bemerkte, bracht spoedig den motor tot stilstand, doch moest consta- teeren, dat het linker-onderbeen tot aan de knie ge heel was verbrijzeld en afgekneld. De onmiddellijk ontboden veroandmeester van de M. U.Z. en Dr. Beeker legden het eerste verband, waarna de getroffene per auto naar het hospitaal te Den Helder werd vervoerd. J.V.O.berichten. Donderdagavond zeven uur bijeenkomst voor meisjes- adspiranten te H.'hoef en Westerland. Vrijdagavond half acht gymnastiek voor meisjes-leden en meisjes- adspiranten. Zondagmiddag half drie bijeenkomsten voor leden en adspiranten in de Vonk; programma naar keuze en weeromstandigheden. Nieuwbouw. Voor rekening van den heer T. Ippel zal de aanne mer M. Mulder aan den Hollebalgweg een woonhuis bouwen. De aannemersfirma L. Kingma en Zn. te Leeuwarden heeft bouwvergunning aangevraagd voor drie woonhuizen nabij Sluis I. Ryksveldwacht. Tot onbezoldigd rijksveldwachter is benoemd Th. v. d. Hoek. bewaker van den Wieringermeerpolder. wo- nende aan Sluis Hl. Bimnenvisschcrij. Ter Inlichting van belanghebbenden wordt meege deeld, dat volgens de gewijzigde Visscherijwet visch- en hengelacten voortaan ter secretarie van iedere ge meente verkrijgbaar zijn (vroeger aanvrage ter secre tarie, doch afgifte door de prov. griffie). De prijs der akten is echter, althans voor het soort, dat alhier ge bruikt zal moeten worden (groote vischakte A tot het visschen in de binnenwateren en de rivieren met alle geoorloofde vischtuigen) aanmerkelijk verhoogd en bedraagt thans f 7.50. De vroeger gebruikte akte voor het visschen alleen met fuiken bestaat niet meer. - DEN OEVER. Een gevaarlijke hoek. J.1. Zaterdag is de heer Jb. Lont aan een groot ge vaar ontsnapt. Toen de autobus van de fa. Geel het gedeelte van de Zeestraat paseerde om den Gasthuisweg 'n te rijden reed dit voertuig zoo dicht langs de sohut- |ting welke het erf van Lont van deze straat scheidt dat He heer Lont. die zich juist voor deze schutting op de .t bevond, zich niet meer uit de voeten kon maken rti zoodoende tusschen de bus en de schutting be- fceld raakte. Het ongeval liep echter nog vrij goed af; i heer Lont bekwam een vrij diepe wonde aan het foorhoofd boven het linkeroog. Wanneer wordt in de bebouwing van dit drukke ver keerspunt nu eindelijk eens verandering gebracht? Het **>rdt hoog tijd. Tegenslag by" de dichting van de Vlieter. Groote lengte keileemdam weggeslagen. Het laatste gat in den afsluitdijk, waarvan de dich- .'ng j.1. Zaterdag reeds tot op 350 meter was gevorderd, 18 tengevolge van den krachtigen Noordwesten wind, *dke in den loop van Zondag nog een snelheid van M. per sec. bereikte, niet onbelangrijk verwijd. De leemdam aan de Wieringerzijde is n.1. over een flinke en?te weggeslagen. De M.U.Z. heeft oogenblikkelijk tot erstel der schade energieke pogingen in het werk ge beld en wel van zoodanigen aard dat de schade van 8een invloed op den sluitingsdam zal zijn. Zondagbezoek aan de „Vlieter". Ondanks het bijzonder ongunstige weer is het be ek aan den afsluitdijk nabij Wierimgen Zondag zeer «root geweest hetgeen ook moge blijken uit de ont- welke ten bate van het Crisiscomtié konden "■WgBboekt. Niet minder dan f 290 kwam n.1. bln- n. zijnde dit tot dusverre het record der dagont- >angsten. Zeer drukke dag verwacht te Slootdorp. VERSCHILLENDE PLECHTIGHEDEN ZULLEN VERRICHT WORDEN. Van onzen correspondent te Slootdorp. Morgen. Woensdag, zal dan de groote dag zijn voor de Wieringermeer, dat H.K.H. Prinses Juliana een of ficieel bezoek zal brengen aan dezen polder. H.K.H. Prinses Juliana zal de eerste zijn, die met de auto over de nieuwe brug zal gaan aan de Nieuwesluis en deze ook officieel zal openen. Ook zal door H.K.H. de waterleiding officieel worden opengesteld, alsmede zal een gedenksteen worden geplaatst in de Ned. Herv. Kerk. Nadat kerken, school en andere gebouwen en instel lingen zullen zijn bezichtigd, zal H.K.H. naar den af- sluidijk vertrekken, om misschien het historisch feit bij te wonen dat de afsluiting zal plaats hebben van De Vlieter en de Zuiderzee dan zal ophouden te be staan. (Deze gebeurtenis zal hoogstwaarschijnlijk niet morgen, maar eerst in het laatst van deze week plaats hebben. Red. Sch. Crt). Een plaatselijk comité heeft zich gevormd op Sloot dorp voor ontvangst en zal aan H.K.H. worden voorge steld. Ongeveer 150 genoodigden zullen naar Slootdorp komen en waar de burgemeesters van Wieringen en Me- demblik aanwezig zullen zijn en ook worden voorgesteld is wel te voorzien dat Slootdorp een zeer drukken en belangrijken dag zal hebben. De boeren in den Wieringermeer organiseeren zich. - Een afdeeling van de Holl. Mij. van Landbouw opgericht Reeds 25 leden toege treden. (Van onzen correspondent). Zaterdagavond 6 uur is een vergadering' gehouden te Slootdorp (Sluis I) in de school, om te komen tot op richting van een afdeeling van de Holl. Mij. van Land bouw. Een voorloopig comité d#t was gevormd voor dit doel bestaande uit de heeren Addens. Scholz. Luth en Schoorl. waarvan laatstgenoemde als vo:rloopig voorzitter was aangewezen. Deze gaf, na den talrijke aanwezigen wel kom te hebtffen geheeten, een uitvoerige uiteenzetting over de eventueel op te richten afdeeling. Van het hoofdbestuur van de Holl. Mij. v. L. waren aanwezig de heeren Stapel, Kuiper en Huisman, speciaal op uitnoo- diging voor dit doel overgekomen, welke heeren een bij- conder woord van welkom in ontvangst mochten nemen. De voorzitter legde bijzonderen nadruk op 't feit, ge zien de positie van de bed rijf sboeren die thans niet in de gelegenheid zijn markten en de vergaderingen op landbouwgebed te bezoeken, toch te zorgen een open oog te houden voor alles wat op landbouw- en maatschap pelijk gebied gebeurt over den dijk, om bij onze collega's niet ten achter te geraken, want aller oogen zijn géridht op de Wieringermeer. Een vereeniging van bedrijfsboeren, wat ook al eens is opgenoemd, wil spr. ten sterkste ontraden, al was het alleen maar om den schijn te vermijden dat een blok werd gevormd tegen de directie; wil men een vereeni ging van ontspanning, zegt spr., richt dan op een so ciëteit, waar thans nog wel geen behoefte aan is. Verder wijst spr. op de noodzakelijkheid van een af deeling Holl. Mij. v. L., omdat dan aanstonds de 3 ver schillende organisaties op landbouwgebied zijn opgericht n.1. Christelijke Boeren- en Tuindersbond afd. L.T.B. en Holl. Mij. v. L., en pas dan van algemeene samenwerking kan worden gesproken. Spr. is in die. meening gesterkt gezien wat de drie genoemde groote landbouworgani saties hebben bereikt, n.1. de tarwewet die voor de ge heels landbouwende bevolking een zege is. Op een vraag van den heer List wat of het voor- loopige comité zich dacht te doen in den komenden win ter op landbouwgebied, antwoordt voorzitter van b.v. om er enkele te noemen, een eenvoudige cursus in boek houden, motorcursus (voor onzen polder van veel be lang), cursus in economie enz. en het uitnoodigen van sprekers, waar de heer List volkomen mee instemde, evenzoo de geheele vergadering. De heer Huisman, secretaris der Holl Mij. van Landbouw, hierna het woord verkrijgende, begon te zeggen, dat hem niets aangenamer is, dan mee te wer ken tot het oprichten van een afdeeling der H. M. v. L. in de Wieringermeer en de heeren hebben met ge noegen de gelegenheid aangegrepen hierheen te komen Spreker noemde het een historische gebeurtenis, hier een afdeeling op te richten in dit pas veroverde ge bied en hoopte na nog een uitvoerige uiteenzetting te hebben gegeven, het genoegen te mogen smaken bij zijn terugkomst in Den Haag het Hoofdbestuur te kunnen mededeelen, dat hier een afdeeling is gesticht. Applaus. De heer Kuiper, vice-voorzitter van het Hoofdbe stuur, sprak op sympathieke wijze de aanwezigen toe en twijfelde niet aan de goede vooruitzichten van deze vereeniging, waar hem borg voor staan bekende na men. die altoos hebben medegewerkt om landbouw zaken te helpen bevorderen. De heer Stapel, bestuurslid van 't Hoofdbestuur meende, dat een kern van jonge boeren in de kracht van hun leven hier saamgebracht als toekomstige blijvende bewoners van den Wieringermeer, een schit terend arbeidsveld voor zich hebben en heeft veel ver wachting van deze menschen die blijk geven hun tijd te verstaan, doort hans zich aaneen te sluiten voor hunne vakorganisatie. Nadat de heer Huisman nog enkele vragen heeft beantwoord, wordt overgegaan tot oprichting en geven zich een 25-tal leden op, wat zeker, gezien het nog geringe aantal bewoners, een groote voldoening is voor het voorloopig comité, wat door de drie Hoofd bestuursleden volkomen wordt onderstreept. Bij de verkiezing van een definitief bestuur worden 18 geldige stemmen uitgebracht, waarvan bij eerste stemming op de heeren Schoorl, list en Addens resp. 18. 14 en 13 stemmen en bij en tweede en herstem ming nog worden gekozen de heeren Luth en Bakker met 11 en 14 stemmen, Bij afwezigheid van den heer Luth zal Maandagavond een voorzitter en secretaris- penningmeester worden aangewezen. De voorzitter zegt den heeren Hoofdbestuursleden, die inmiddels vertrekken, hartelijk dank voor hunne bemoeiingen en feliciteert ze, dat ze de boodschap kunnen overbrengen naar Den Haag, dat 'n afdeeling der H. M. v. L. in den Wieringermee.r is opgericht. Nadat de voorzlter alle aanwezigen hartelijk dank heeft gezegd voor de aangename samenwerking van dezen avond en den wensch uitspreekt, dat de nieuwe afdeeling een goede toekomst tegemoet gaat in het pas veroverde gebied, gaat de vergadering uiteen. De Ministerraad op bezoek in het droogleg- gingsgebied. Maandagmiddag te half twee arriveerde in een 5-tal auto's de leden van den Ministerraad vergezeld van hun ne dames te Den Oever. Allereerst werd afgestapt in het Ontspanningsgebouw voor Zuiderzeewerkers alwaar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Per auto reden de hoo- ge bezoekers vervolgens te 2.15 uur over den afsluitdijk naar de „Vlieter", alwaar men zich inscheepte aan boord van het directievaartuig van dien naam om de diohtingswerkzaamheden van nabij gade te slaan. De voormiddag was besteed met het brengen van een be zoek aan den Wieringermeerpolder. Na aankomst van den trein te 9.33 uur in Alkmaar werd n.1. gereden naar Aartswoud van waaruit men den nieuwen polder ging bezichtigen. In diverse richtingen werd de Wieringer meer doorkruist waarbij tot Medemblik en Kolhorn werd gereden, terwijl ook het nieuwe plaatsje Sluis 1 werd be zocht. Vanuit laatstgenoemd plaatsje ging de tocht naar Den Oever. Toen de in uitvoering zijnde werken waren bezocht werd de terugtocht wederom via Alkmaar on dernomen. Excursie Koninkiük Instituut van Ingenieurs Het brengen van een bezoek aan de Zuiderzeewerken nabij Den Oever is de laatste dagen zeer actueel gewor den door de op handen zijnde sluiting van den afsluit dijk. Ook het Koninklijk Instituut van Ingenieurs bracht heden in een 8-tal touringcars een bezoek aan den Wie ringermeerpolder en den afsluitdijk. Aan deze excursie werd door 190 leden van het Instituut deelgenomen. De boottocht naar de sluitingswerken werd ondernomen per m.s. „van der Wijck" het groote passagiersschip uit den dienst EnkhuizenStavoren der Ned. Spoorwegen. ANNA P A U LOW N A BREEZAND. Vergadering Veefonds. Het Onderlinge Veefonds vergaderde Zaterdagavond bij den heer Jb. Borst. De Voorzitter, de heer A. Schilderman, was verheugd zooveel belangstellenden welkom te kunnen heeten. niet tegenstaande de vorige vergadering nog maar kort ge leden werd gehouden. Nadat de notulen onveranderd waren vastgesteld, bracht de heer Gr. Philipsen verslag uit over het nazien van de boekhouding. Alles was keurig in orde. De ont vangsten bedroegen in 1931: aan contributie f 1917.93. aangestorven vee f 585.70; totaal f 2503.63. De uitgaven waren: aangestorven vee f 2539.12. assurantie, admini stratie enz. f 372.28. totaal f 2911.40. Èr was dus over 1931 een tekort van f 407.77. Er gingen 12 koeien aan het fonds over. De secretaris-penningmeester, de heer P. .'List, gaf ook nog een overzicht van den staat van zaken, zooals die thans is. In het afgeloopen jaar is aan contributie geind f 1613.20 en voor gestorven vee f 331.60 ontvangen. De ontvangsten bedroegen dus f 1944.80. Voor gestorven vee heeft men f 1639.48 moeten uitkeeren. Het nadeelig saldo van 1931 plus administratie enz. bedroegen f 636.42 Totaal f 2275.90. Het nadeelig saldo bedraagt dus thans nog f 331.10 en is dus met ruim f 70 verminderd, hoewel men toch 9 koeien voor z'n rekening kreeg en de meeste utigaven, als assurantie enz. juist in de eerste helft van het jaar komen. In verband met den finantieelen toestand stelde het bestuur voor op 1 Juni 1 pet. van den nieuwen taxatie prijs te heffen en op 1 September nogmaals 1 Een enkel lid achtte dit niet voldoende, maar tenslotte ging men toch algemeen met het voorstel accoord. Evenals op de vorige vergadering werd gevraagd of men van alles af is als men thans als lid bedankt, en wederom antwoordde het bestuur: men blijft verplicht het tekort te helpen dekken. Vervolgens kwam een kwestie in bespreking, die op de vorige vergadering niet was afgehandeld. Het reglement schrijft voor dat een lid. dat een koe koopt, deze ter stond in het fonds moet doen. Met deze bepaling werd wat al te veel de hand gelicht. Bezwaarlijk is, dat men de koe terstond moet laten keuren en als men kort daarna nog weer een beest koopt, en weer moet laten keuren, duurder uit is, dan wanneer men beide koeien tegelijk laat keuren. Er tegenover staat de risico die men loopt met het wachten om te verzekeren. Men besluit tenslotte een speling van 14 dagen tusschen aankoop en opgeven voor verzekering toe te staan. Ter loops werd meegedeeld dat de keuringskosten verminderd zijn en thans bedragen f 1.50 voor de eerste en f 0.50 voor elke volgende koe. In de bestuursvacature werd na stemming en herstem ming voorzien door de benoeming van den heer J. D. Ay. waarna de rondvraag volgde. Als resultaat van de daarbij gevoerde besprekingen werd vastgesteld, dat men verplicht is het vee te ver zekeren. dat in een andere gemeente gehuisvest is en ook de koeien, die men met een paar weken denkt te verkoopen. Op voorstel van den heer 't Hart besloot men het bestuur te machtigen voo rde laatste 3 maanden meer te heffen, indien de marktwaarde deT koeien met f 50 of meer stijgt. De heer Schilderman sloot daarop de vergadering, nog meedeelende dat dé heer Borst voortaan f 4 berekent voor vervoer van een koe naar de verwerkingsinrichting. WINKET. Zondagavond hadden er Gymnastiekwedstrijden plaats in de zaal van den heer D. A. de Bruijn al hier. Deze wedstrijd was uitgeschreven door de ver eeniging „Sparta" te Winkel en daaraan werd deel genomen door de vereeniging „WJ.K." te Stroet, Sint- Maarten en „Z.S.C." te Burgerbrug. De leiding was opgedragen aan den heer S. Kees man te Schagen. De zaal was flink bezet. De beschermheer, de heer J. Koster, burgemeester van Winkel, opende met een welkomstwoord deze bij eenkomst, daarbij het welkom toeroepende aan de me dewerkende vereenigingen die hier zijn gekomen met de bedoeling hun beste beentje voor te zetten en in een vreedzamen strijd elkander te meten. Spreker deelt mede, dat een der vooraanstaande werkende leden van Z.S.C. wegens ernstige familie omstandigheden niet aanwezig kan zijn, en spreekt den wensch uit, dat deze ern%tige omstandigheden ten goede mogen keeren. Voorts constateert spreker tot zijn verbazing te moeten opmerken, dat, een lid van „Sparta", de heer M. Lont, zonder mededeeling en en zonder eenige bekende reden, niet verschenen is, een handeling welke naar sprekers meening niet te pas komt. Voorts een woord van welkom tot de leden der jury en dan met den wensch, dat deze avond, naast een vrijstaanden en en gezelligen strijd, een propaganda moge zijn voor 't mooie en nuttige der gymnastiek, worden de wedstrijden aangevangen, waarvan het ver loop is als volgt: Dames: (de cijfers geven resp, aan: vrije oefen., paard, paai'd-sprong en brug). „W.I.K.", Stroet: 1 Mevr. Sloofde Mayer 14 10 4.5 10; 2. T. Visser 11.5 11.5 6.5 12; 3. D. Koordes 12.5 11 6.5 12; 4. Mevr. De BoerKoordes 10.5 11 5.5 13.5; 5. Vr. de Pee 10.5 8.5 5 12. Totaal 48.5 43.5 24 49.5 „Z.C.S.", Buigerbrug: 1. J. Zwart 15.5 15.5 4.5 18; 2. M. Delver 13 14 8.5 14.5... 3. M. Boontjes 14 12 6.5 12.5; 4. M. Eriks 11.5 10 5.5 12.5; 5. M. Schotvanger 10 12 3.5 14 Totaal 54 53.5 25 59. „Sparta", Winkel: 1. M. Plantinga 17.5 17.5 6 19.5; 2. M. Keetman 17.5 15 6.5 16.5; 3. H. Leijen 15.5 15.5 5.5 17.5: 4. M. Kossen 15.5 15.5 7 18; 5. O. Strobbe 18.5 17.5 5.5 19. Totaal 69 66 25 74. Heeren: (de cijfers geven resp. aan paard, brug, vrije oefeningen). „W.I.K.", Stroet: 1. D. Brak 10 13 13 12; 2. W. Bar- ten 13 13 12 13; 3. J. Nierop 14 13,5 7 12; 4. K. Manne- veld 15.5 16 17 15.5; 5. B. Hof f man 16.5 18.5 18.5 18. To taal 59 61 60.5 58.5. „Z.S.C.", Burgerbrug: 1. Kossen 2. A. Nottelman 15 14 13.5 16; 3. P. Kramer 11.5 13 17 16.5; 4. P. de Boer 11 11.5 13 10; 5. J. Lenzen 10 13 11 8.5. Totaal 47.5 51.5 54.5 51. „Sparta" Winkel: 1. W. Keetman 14.5 14.5 16.5 15.5; 2. M. Lont3. C. Keetman 12.5 14.5 14.5 13.5; 4. A. Langereis 14.5 14 15 14; 5. A. Kossen 10 11.5 12 13 Totaal 51.5 54.5 58 56. In elk nummer tellen de punten der 4 hoogsten. Totale uitslag: le prijs Comb. Dames en Heeren 454 punten, Sparta; 2e prijs idem 404.5 W.I.K.; 3e prijs idem 396 punten, Z.S.C. Uitgeloofde prijs Dames-afd. 234 punten, Sparta. Idem Heeren-afd. W.I.K. met 239 punten. Onder groote 'belangstelling worden daarna de prij zen uitgereikt door den beschermheër en wel aan: Sparta, dames en heeren, le prijs Lauwerkrans; W.I. K., dames en heeren, 2e prijs Lauwertak; Z.S.C. dames en heeren, 3e prijs Sierkruis; Sparta, dames-afd., Lau werkrans; W.I.K., heeren-afd., Lauwerkrans. Spreker waardeert de prestatie der vereenigingen, al was de een ook sterker dan de ander en deze wed strijd heeft zijn meening gesterkt, dat een combinatie van dames en heeren niet juist weergeeft de kracht der vereeniging en gescheiden houden hem beter schijnt. Nog twee zulke wedstrijden zullen plaats heb ben, n.1. te Stroet en te Schagerbrug. De jury heeft een woord van dank in ontvangst te nemen voor haar serieus werk en bij volgende gele genheden hoopt men weder een beroep op hen te mo gen doen. Voorts een woord van dank aan allen, deelneemsters en deelnemers en bezoekers, en nadat is aangekon digd dat het 200ste lid van Sparta een verrassing wacht Sparta telt reeds 190 leden wordt deze mooie gymnastiekavond gesloten. Een avond, welke heeft doen zien, wat oefening ver mag en wat onder oordeelkundige leiding te bereiken HOOGWOUD AARTSWOUD. De vereeniging Volksmin. ter bevordering van ge trouw schoolbezoek, vergaderde Vrijdagavond. Voorzitter Rempt heet allen welkom; in het bijzonder de drie damesonderwijzeressen en opent de vergadering. De secretaris, de heer Haij. leest de notulen, die zon der opmerkingen worden goedgekeurd. Volgt bestuursverkiezing. De aftredende heeren D. Koorn, K. Braak en J. Ham worden met bijna algemeene stemmen herkozen en nemen voor zoover aanwezig, hunne benoeming weder aan. De beurt is thans aan den penningmeester tot het doen van rekening en verantwoording. De ontvangsten met inbegrip van het saldo van de vorige rekening, heb ben bedragen f 629.13. De uitgaven f 391.75. zoodat er een saldo i3 van f 237.38. Deze rekening in zijn geheel voor gelezen en door de drie aanwezige dames nagezien, wordt accoord bevonden en geteekend. Voorzitter dankt den penningmeester en de commis sie voor hun moeite. De heer Olie vraagt opheldering hoe het komt dat in Hoogwoud per kind duurder kost dan in Nieuwe Nie- dorp. Glas geeft hierover een uiteenzetting hoe men na veel geschrijf en gewrijf gekomen is tot een overeen komst met Nieuwe Niedorp. De vergadering betwijfelt het echter of men in Nieuwe Niedorp welgo edkooper uit is. Aan den penningmeester wordt opgedragen dit zoo mogelijk in het reine te brengen, waarmee Olie genoegen neemt Thans komt het kardinale punt aan de orde. n.1. school reisjes. Eerst voor de kinderen van 10 jaar en ouder. De heer K. Braak stelt, voor: Haarlem en omstreken, met als uitgangspunt Zandvoort. De heer List noemt Gaasterla.nd. De dames prefereeren een reisje naar Texel, terwijl de heer Ham Amsterdam met een rondvaart in de grachten naar voren brengt. Na een gezellige en aan gename bespreking blijkt de grootste meerderheid voor het voorstel-Braak te zijn. Wordt dus besloten met de oudste leerlingen naar Haarlem en Omstreken en Zand voort te gaan op 9 Juni. Met de kleinere kinderen naar Bergen en Bergen aan Zee. alzoo wordt direct besloten, op 19 Juli. M en zal probeeren om zooveel mogelijk met particu liere auto's te gaan. De verdere uitwerking en regeling wordt aan het bestuur overgelaten. Bij de rondvraag zeet de heer Olie dat nu Gedepu teerde Staten hebben besloten de Langereizer school op te heffen er een scheiding zal plaats hebben. Namens de ouders zegt hy dank, voor de goede zorgen en de aangename samenwerking van Volksmin ondervonden. Voorzitter zegt den heer Olie dank voor deze woorden. Hierna volgt sluiting van deze vergadering met de hoop, dat de besluiten mogen zijn in het belang der vereeniging. Zondagavond werd in de godsdienstoefening be kend gemaakt dat de heer P. van der Oord bedankt heeft als diaken. DEN HELDER Naar wij alhier vernemen hebben eenige leden van de Kamer van Koophandel zich tot de andere Kamers v. K. gewend met het verzoek om te trachten aan de Heldersche visscherij meerdere uitbreiding te geven. Zonder twijfel zal dit bericht door de meesten met groote vreugde ontvangen worden, aangezien de cri sis in de visscherij momenteel zeer critiek is en er dringend hulp geboden is. Wij hopen dan ook van harte dat de pogingen suc ces zullen hebben, daar dit van groot belang voor alle partijen is. Motorongeluk. Zondagmiddag kwam uit dc richting Alkmaar langs het Noordhollandsch Kanaal een motorrijder aan, die er nog al een aanzienlijke vaart achter gezet moet hebben. Vermoedelijk door slippen gebeurde het dat de mo tor van den weg schoot en tegen het prikkeldraad opvloog. De bestuurder, een marineman uit den Helder, met zijn verloofde, werden van het rijwiel geslingerd en op den grond gesmeten. Aanvankelijk bleef het meisje liggen, en dachten de toegeschoten belangstellenden dat het er niet zoo mooi voor haar uitzag. De bestuurder bleek een hoofdwond opgeloopen te hebben en was ook aan zijn been vrij ernstig ge kneusd. In een van de woningen is de man verbonden en het meisje, dat inmiddels weer bijgekomen was, even eens op dreef geholpen. De motor was intusschen door een paar omstanders weer zoo goed mogelijk opgetakeld, maar was niet te bewegen met een kapotten motor en een ingedeukt voorstel nog aan te slaan. Dat was dus geen bijzonder aangenaam week-end! SINT MAARTEN STROET, ST, MAARTEN. Bij dc Zondag jl. gehouden gymnastiekwedstrijden te Winkel, behaalde de vereeniging W.I.K. alhier, afd. heeren den lsten prijs en de heeren en dames der zelfde vereeniging in den gecombineerden wedstrijd, den 2en prijs. Voorwaar een mooie prestatie. BARSINGERHORN Door B. en W. zijn de verloven van Wed. Jb. Jon ker en J. Herman te Kolhorn volgens de oude Drankwet, on hun verzoek veranderd in verloven A volgens de nieuwe Drankwet. Bij Koninklijk Besluit van 13 Mei 1932, No. 31, is goedgekeurd de verordening tot afwijking van de be palingen der Winkelsluitingswet, vastgesteld dooi den Raad in zijn vergadering van 19 Februari jl. Afschriften dezer verordening zijn voor belangheb benden ter secretarie gratis verkrijgbaar.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7