VERKEERSONGELUKKEN Openstelling Post- en Telegraafkantoor. Esperanto. Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel" De winkelsluiting op Zondag. De langste brug in Afrika. „Zoo doen wij in Terbregge". Sensatie in circussen. Het omgeslagen visschers- bootje te Zandvoort. Fa. Gebr. ROTGANS Jacht op een smokkel-auto, De overstroomingen in Engeland. vraagd worden in 't leven té roepen een actie ten voordeele van een nieuwe schatting van de huur waarde voor de personeele belasting, daar deze huurwaarde toch veel lager genoemd kan worden bij eenige jaren terug. Aan B. en W. werd een brief gericht, die door de vriendelijke medewerking van onzen Burgemeester in de Raadsvergadering van a.s. Vrijdag nog zal wor den behandeld en waarin verschillende punten de winkelsluiting betreffend, onder de aandacht wor den gebracht. Gevraagd werd voor zaken omschreven onder art. 3 op Zondagen ontheffing te verleenen van sluiting van 1 tot 5 des middags gedurende het competitie voetbalseizoen, loopende van 15 September1 Mei. Tevens deze vrijstelling te verleenen aan winkels in sigaren en tabak. In het tijdvak V* Mei tot H September de zaken bedoeld in art. 3, hieraan toegevoegd zaken in siga ren en tabak ontheffing te verleenen in verband met de muziekuitvoeringen, zwemwedstrijden en athle- tiekdagen van 4 tot 8 uur. Voor zaken in badartikelen zag men gaarne gedu rende het badseizoen openstelling des Zondags van 91 uur. Tenslotte verzoekt men een gunstige beslissing voor bloemenzaken voor openstelling des Zondags van 9—1 uur gedurende de maanden April en Mei in verband met de vele huwelijken die omstreeks dien tijd plaatsvinden. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze uren verzocht worden buiten de wettelijk aan diverse za ken toegestane uren. Naar wij van officieele zijde vernamen, zal op een nader te bepalen datum de openstelling van het Post en Telegraafkantoor te Schagen worden beperkt tot de uren: 9— iZy2> 14—16 en 18-4-19%. De bediening van de telefooncentrale zal op de tot dusverre geldende uren, n.1. van 8—21 blijven plaats hebben (Donderdags 721). De behandeling van geldzaken: postwissels, stor ting op postrekeningen, uitbetaling van cheques, be lastingbetaling, premiebetaling krachtens Ongevallen en Ziektewetten, uitkeeringen krachtens die wetten en van Oudcrdoms- en Invaliditeitsrenten, zal even als thans beperkt blijven tot 15 uur. Busrecht houders zullen alleen gedurende de open- stellingsuren hun correspondentie kunnen afhalen, tenzij verhoogd husrecht wordt betaald. De gelegenheid tot het afhalen van correspondentie tusschon 1214 wordt hierdoor beperkt tot 1212*4. Onze plaatsgenoot, de heer K. Roggeveen, die in het bezit is van het Jceraarsdiploma Esperanto, is door de Universala Esperanto Asocio (Wereld Espe ranto Bond) officieel aangesteld als „Deligito" (afge vaardigde) voor het rayon Schagen. De Universala Esperanto Asocio heeft haar „Dele gitoj" reeds in meer dan 2000 plaatsen verspreid over de geheele wereld. De delegitoj van de Universala Esperanto Asocio, verkort de „U.E.A.", hebben tot taak, hun geestverwanten, zooveel in hun vermogen is, te helpen, zoowel voor het verleenen van hun be middeling op handelsgebied, als bij het bespreken van hotels of inrichtingen omtrent te maken uitstapjes. Door deze aanstelling wordt Schagen tevens ver meld in het Jaarboek, en daar daarin ook de Zuider zeewerken worden genoemd, hopen we, dat het den heer Roggeveen daardoor zal mogen gelukken, niet alleen connecties met het buitenland aan te knoopen, doch tevens vreemdelingen hierheen te lokken. Eveneens behoort tot de taak der Delegitoj" het propageeren van en het verstrekken van alle moge lijke inlichtingen omtrent Esperanto, waartoe do heer Roggeveen zich gaarne bereid heeft verklaard, zie de advertentie elders in dit nummer. ONTSLAG AANGEVRAAGD. Door den heer J. Bestevaar alhier, is tegen 16 Juni a.s. ontslng aangevraagd als locaal-treinconducteur. De heer Bestevaar,-die op 21 November 1898 als zoo danig in dienst trad, heeft zich in al die jaren als een zeer plichtsgetrouw beambte doen kennen en mocht zich door zijn rustig en prettig optreden veler sympathie verwerven. Dóór het reizend publiek zal dan ook met spijtMcennis worden genomen van deze ontslagname. In het lokaal van den heer C. Boontjes, hield de Sohager Bad- en Zweminrichting „De Wiel" hare alge meens vergadering. Aan deze vergadering was een bijzondere attractie verbonden, een lezing met lichtbeelden door een afge vaardigde van den Ned. Zwem bond. Toch mocht dit geen groote opkomst tot gevolg hebben. Door ontstentenis van den Voorzitter, den heer Schmalz, berustte de leiding der vergadering in handen van den heer J. H. Schene, die na opening onmiddellijk het woord gaf aan den heer Koerengel als afgevaar digde van den Ned. Zwembond, voor het houden zijner lezing. Spr. begint met eerst wat te vertellen over het zwem men zelf, daarna over de zwemsport en over het baan- zwemmen, en vervolgens zullen de lantaarnplaatjes, met behulp van den heer D. Waiboer, amanuensis aan de R.L.W.S. vertoond worden. Spr. doet uitkomen dat zwemmen nuttig en noodza kelijk is, het de gezondheid en geestkracht bevordert, zwemmen staalt de spieren en 't geeft bovendien zelfver trouwen. Zwemmen is een goed middel om eens te ont komen aan de dagelijksohe beslommeringen. Het is dan ook geen wonder dat de zwemsport steeds meer beoefe ning krijgt en dat deze sport niet alleen mooi doch ook nuttig is blijkt wel uit het oordeel van de medische wereld, van de paedagogen en ook van de overheid. Uit voeriger behandelt spr. den invloed van het zwemmen op het zenuwgestel, de ademhaling enz., de bevorde ring van de gezondheid tot gevolg hebbende, het minder vatbaar zijn voor koude e.d. Zwemmen dient niet alleen tot eigen veiligheid, doch ook tot die van anderen. Na deze uiteenzetting worden diverse lantaarnplaatjes vertoond, o.m. vertoonende de inrichting van" diverse badinrichtingen, zoowel in ons land als in het buiten land: zwemonderwijs, droogzwemmen zoowel als in het water, verschillende sprongen van den toren der zwem inrichtingen, wedstrijdzwemraen enz. enz. Ook zien wj het devies van den Ned. Zwembond, dat de beoefening van het zwemmen verplichtend gesteld behoort te wor den op de scholen. Getraoht wordt dit onderwijs als ver plicht vak in het algemeen leerplan opgenomen te krij gen. Na deze lichtbeelden vertelt de spr. ons het een en ander over het baanzwemmen, en behandelt daarbij de verschillende slagen als schoolslag, Spaansche slag, crawlslag, wedstrijdslag, zijslag, voorts het starten, het keeren. Tenslotte komt spr. aan het aansluiten van een sportvereeniging bij den bond, noemt de verplichtingen daartoe, de kosten aan het lidmaatsohap verbonden per aangesloten lid 60 cent per jaar, voor adspiranten en ondersteunende leden 30 cent. Het eerste jaar na toetre ding behoeft 1/3 der contributie betaald te worden, het tweede jaar 2/3 en het derde jaar en volgende jaren de volle hierboven vermelde contributie. Spr. acht de vorming van een sportvereeniging in het belang van •en zwemvereeniging. Onder applaus dankt de heer Schene den inleider en onderschrijft het belang van de oprichting van een sportafdeeling. Ook den heer Waiboer brengt spr. dank Voor de door hem verleende hulp bij de vertooning der lichtbeelden. Door den secretaris, den heer G. Kouseband wordt nog het een en ander medegedeeld over de oprichting van een sportafdeeling. Het bestuur stelt voor de contributie voor de leden dezer eventueele sportafdeeling, voor den zwembond, voor rekening der vereeniging te nemen en ook om een bedrag van f 25 disponibel te stellen voor de benoodigdheden der sportafdeeling. De oprichting zelf van de sportafdeeling hangt dus af van de meerdere of mindere mate van belangstelling. Bij de besprekingen over het bestuursvoorstel komt naar voren de kwestie der leiding en wordt daarbij ge wezen op het feit dat als deze onderafdeeling bij den zwembond is aangesloten ook zwemdiploma's verstrekt zullen kunnen worden. Niet de geheele vereeniging wordt lid van den Ned. Zwembond, doch de te vormen sportafdeeling doch de geheele vereeniging verkrijgt de rechten, die aan het lidmaatschap van den Ned. Zwembond zijn verbonden. Uit de stemmen die opgaan blijkt wel dat men wel iets gevoelt voor de oprichting eener sportafdeeling. doch de jongelui dienen eenigen steun van ouderen te hebben. Een der aanwezigen heeft met het oog op de kosten bezwaar tegen het bestuursvoorstel. Het bestuursvoor stel wordt met 14 tegen 1 stem aangenomen, nadat was toegezegd, dat de op te richten sportafdeeling steeds zal blijven een onderafdeeling van „De Wiel" Na lezing der notulen wordt door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. De finantieele toestand der vereeniging is bevredigend. Met waardeering wordt gesproken over den steun van de Roode Kruis-afdee- ling en Dr. Van der Sluis en Dr. Oterdoom ondervon den. Gememoreerd wordt het welslagen van het ge houden zwemfeest. De rekening begon met een saldo van f 441.22, het eindsaldo is thans f 212.58. Van de obligatieleening werd afgelost f 200 en van de schuld bij de boerenleenbank eveneens f 2C0. Thans is de obligatieschuld nog f 2480, de schuld bij de boeren leenbank f 800. De rekening van den penningmeester, den heer J. H. Schene, wordt nagezien door de heeren Tolle en J. Visser. De bescheiden werden in orde bevonden en tot goedkeuring der rekening werd dan ook besloten. Uitgeloot worden 5 obligatiën, n.1. de no.'s 18, 49, 151, 219 en 224. De begrooting wordt onveranderd vastgesteld. De aftredende bestuursleden Mevrouw Van Huit en de heeren Schmalz en Gorter worden bij acclamatie herbenoemd. Als de afdeeling van het Ned. Roode Kruis wederom bereid is finantieele steun te verleenen, stelt het Be stuur voor ook dit jaar ^eer een cursus te houden in het redden van drenkelingen. Het bestuur verkrijgt daartoe machtiging en eventueel zal voor leiding de heer Boon uit Den Helder aangezocht worden. Wel licht is de heer Boon ook bereid om de leiding der te vormen sportafdeeling op zich te nemen. Wat den zwemcursus betreft, door het gemeentebe stuur is gevraagd, of er wel voldoende toezicht wordt gehouden. Door het bestuur wordt evenwel op het bezwaar van de kosten, aan toezicht verbonden, gewezen. Wel acht het 't gewenscht dat eenig toezicht wordt gehouden en het bestuur had dan gedacht aan een toezicht gedu- renden een drietal uren per dag en dan door dien per soon het badhuis te doen schoonhouden. Door één der aanwezigen wordt de vraag gesteld, waar het gemeentebestuur zich mee bemoeit, doch van den anderen kant werd opgemerkt, dat nagenoeg bij alle zwemvereenlglngen toezicht wordt gehouden en bovendien het toezicht ook het vandalisme zal te gengaan. Wel is het vandalisme hier niet zoo groot, maar de jeugd doet toch wel eens dingen die de ver eeniging geld kosten. De persoon, die toezicht houdt, zou chocolade, siga retten enz. kunnen verkoopen. Besloten wordt te trachten gedurende een drietal uren per dag toezicht te verkrijgen. De ouders kun nen dan hun kinderen op de uren waarop toezicht is, van de Inrichting gebruik laten maken. Maken ze er bulten die uren gebruik van, dan dragen de ouders zelf de verantwoordelijkheid. Bij voldoende deelname zal wederom een zwemcur sus worden gehouden. Bij de rondvraag worden diverse huishoudelijke aan gelegenheden ter sprake gebracht, waarna deze ge animeerde vergadering wordt gesloten. l>e bijzondere omsteadigheden in de ge meente Losser we.•►.'en volgens den mi nister een algemeen© openstelling van ae winkels op Zondagmorgen. Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft dezer dagen aan den minister gevraagd, of het juist was, dat een verordening inzake de winkelsluitingswet ln de gemeente Losser, waarbij is bepaald, dat od Zon dag alle winkels geopend mogen zijn tusschen 8 en 12 uur, is goedgekeurd. Of het ook juist was, dat de overgroote meerderheid van de winkeliers in die ge meente aan den raad heeft te kennen gegeven deze verruiming van de winkelsluitingswet niet te wen- schen en welke motieven aanleiding zijn geweest omde verordening goed te keuren. Hierop heeft de minister geantwoord: De in vraag 1 bedoelde verordening is door den ondergeteekende onlangs ter goedkeuring aan de Kroon aangeboden. Vraag 2 kan bevestigend beantwoord worden. Ten aanzien van vraag 3 zegt de minister. Sluiting der winkels op Zondag, hoe gewenscht in het algemeen ook, is niet steeds door te voerer., indien men een open oog wil hebben voor de eischer der practijk. In sommige streken va nons land kent men tot nu toe ten plattelande geen winkelsluiting op Zondag. Van oudsher bestaat daar de gewoonte om vooral den Zondag voor het doen van inkoopen te gebruiken. Men woont ver van de winkels verwijderd. De arbeid op het land is eerst laat geëindigd. De wegen zijn voor als buiten den zomer, vaak moeilijk begaanbaar en meestél niet evrlicht. De Zondag, de dag, waarop men in het dorp ter kerk gaat, wordt door velen als de aangewezen dag beschouwd om te winkelen. Bij het beoordeelen der gemeentelijke winkelsluitings verordeningen heeft de ondergeteekende gemeend met deze omstandigheden rekening te moeten houden voor die plattelandsgemeenten, waar de genoemde gewoon te bestaat en waar een aanmerkelijk deel der bevol king zoo ver van de winkels verwijderd woont, dat re delijkerwijze niet te vergen is, dat men zijn inkoopen op een werkdag doet. Heeft de raad van zoodanige gemeente in een verordening, als bedoeld in art. 9, eerste lid, der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460), de openstelling der winkels op Zondag toegela ten, dan maakt de ondergeteekende daar in het alge meen geen bezwaar tegen, mits die openstelling be perkt blijft tot ten hoogste vier uren en bij voorkeur niet later dan tot 12 uur 's middags. Losser is een zeer uitgesterkte gemeente. bijna 11.000 hectaren groot- Er zijn twee bebouwde kommen: Overdinkel en Losser; overigens woont de bevolking verspreid over de' gemeente. Blijkens verkregen inlichtingen bestaat in deze ge meente een vrij scherpe scheiding in d« winkelzaken, n.1. winkels met nagenoeg uitsluitend boerenklanten, en winkels, waar de boerenbevolking zelden komt. Van winkeliers van deze laatste groep is een actie uitgegaan om inzake Zondagssluiting aan de normen der wet vast te houden. Deze actie heeft een grooten omvang gekregen. Een adres is aan den ondergetee kende toegezonden, waarop bijna 100 handteekeningen voorkomen van winkeliers-voorstanders van sluiting. Ook heeft hem een adres bereikt, ruim 50 handteeke ningen dragende, van winkeliers-tegenstanders van sluiting. Een 14-tal winkeliers heeft beide partijen te vriend willen houden en beide adressen onderteekend. Het behoeft wel geen betoog, dat de ondergetee kende. alvorens te beslissen in een geval, dat ln deze landelijke gemeente zooveel stof deed opwaaien, met meer dan gewone zorgvuldigheid het vóór en tegen overwogen heeft. Het stond voor den ondergeteekende vast, dat de belangen der talrijke ver buiten de dorps kommen wonende boerenbevolking ernstiger hinder van absolute Zondagssluiting der winkels zou onder vinden. Dit heeft voor den ondergeteekende den doorslag gegeven, zoodat hij geen voldoende termen heeft kunnen vinden om de Koninklijke goedkeuring aan deze door den raad met 9 tegen 6 stemmen aan genomen verordening te doen onthouden. Aangenomen kan overigens worden, dat de winkeliers in deze ge meente. die niet de boeren tot klant hebben, zonder veel schade hun winkel op Zondag gesloten zullen kunnen houden. 775 meter lengte. De gouverneur van Nigeria heeft gister de Benuebrug geopend bij Makurdi, de langste brug in Afrika, n.1. on geveer 75 M. en aan weerskanten vijf kleinere bogen van 55 M. elk. De brug is half spoorbrug, half brug voor het gewone verkeer. De bouw is in 1928 begonnen en de kosten hebben ongeveer een millioen pond sterling be dragen. De Benue is een zijrivier van de Niger.De brug ligt op 22.5 M. boven zomerpeil en 11.5 M. boven winter- peil. Op de plaats, waar nu de brug is gekomen was vroeger een spoorwegveer, dat een heele trein kon over zetten en zoo was ingericht, dat het bij alle waterstanden dienst kon doen. Dank zij de brug kan er nu (met ingang van 29 Mei) een doorgaande spoorwegverbinding met slaap- en res tauratierijtuigen komen van Port Harcourt, het begin van 't Oosternet van den Nigeriaanschen spoorweg, naar Kaduna, waar zij aansluit op de lijn Lagos—Kano Een minder aangename ontmoeting. Het weer was wat opgeklaard! Dies besloot de landbouwer K. van H. zijn huuske te Hillegersberg te verlaten, teneinde een frisschen neus te gaan ha len. Van tijd tot tijd kwam hij een zonnetje tegen en de man prees zich gelukkig zoo heerlijk op zijn gemak te kunnen profiteeren van al het mooie, dat moeder aarde ons weet tc bereiden. Een overdadige gemoedsrust sprak uit zijn gelaat, toen de rentenie rende landbouwer den Grindweg opstapte. Doch, na nauwelijks een stap of tien te hebben ge daan, zag hij een met een paard bespannen melkwa gen den weg afhobbelen. 's Mans gelaat betrok en diepe groeven teekenden zich af in het bruine ge brande voorhoofd. De landbouwer kreeg het niet te kwaad van den melkwagen of van deszelfs rossinant, doch lood zonk hem in de schoenen omdat hij in den voerman iemand herkende met wien hij Sedert geruimen tijd in onmin leefde. En zijn vrees was niet ten onrechte. De voerman liet de teugels de teu gels, sprong van den bok en gaf zonder een directe aanleiding, den rustigen wandelaar een klap boven op het linkeroog, dat na de eerste behandeling reeds bloedend werd vorvvond. Vermoedelijk om den landbouwer in evenwicht te houden, tracteerde de voerman hem nog op een do zijn andere vuistslagen, met het gevolg dat deze drie tanden kwijtraakte en aardig op weg was om het bewustzijn te verliezen. De voerman uit Terbregge bedacht zich niet lang, pakte zijn waggelend slachtoffer in de kraag en gooide hem ter afkoeling in de vaart, waaruit H. met moeite kon worden gered, aangezien hij niet kon zwemmen. Heel gemoedereerd, of er niets was gebeurd, stapte de Terbreggenaar weer op zijn wagen en reed weg... Momenteel zit hij echter te „brommen". (Msb.) De man uit het kanon. Mevr. van Itallievan Emden heeft onlangs den minister van Justitie o.m gevraagd, of het hem be kend was, dat in sommige inrichtingen van vermaak steeds gevaarlijke toeren worden verricht met en door menschen, die 't zij zwevende in den nok van 't gebouw, of geschoten uit een kanon, of op andere gevaarlijke wijze misbruikt, soms lichamelijk on gedeerd en soms gewond weer uit hun werk te voor schijn komen. De heer Donner heeft daarop thans geantwoord, dat hem zulks niet bekend was Naar de verrichtin gen in het circus, waarop het in de vraag gestelde blijkbaar doelt, is door hem echter een onderzoek ingesteld, waarbij hem is gerapporteerd, dat aan de bedoelde verrichtingen, ofschoon inderdaad niet zon der gevaar, toch ook ter bevrediging van de sensa tiezucht, van het publiek wel een schijn van meer gevaar en ernstiger gevolgen wordt gegeven dan in werkelijkheid aanwezig zijn Wat nu aangaat, de kwestie van het in het leven roepen van een wetsartikel, waarbij dergelijke ge vaarlijke toeren met menschen strafbaar wordt ge steld. merkt de minister op. dat de plaatselijke Over heid. doordat zij aan de vergunning tot het geven van openbare vermakelijkheden de. noodig geoor deelde. voorwaarden in onvoldoende mate verbinden kan. bereids over de middelen beschikt oin excessen tegen te gaan. Die administratieve controle kan ook van meer dadelijk effect zijp dan de toepassing eener strafbepaling, welke bovendien algemeen gehouden zou moeten worden en ook daarom een minder deugdelijk middel zou rijn. In verband met een en ander zal de minister voor deze aangelegenheid, voor zooveel noodig. de aandacht vragen van zijn ambt genoot van Binnenlandsche Zaken. De lijken der visschers aangespoeld. Gisternacht zijn tusschen de palen 71 en 72 te Zandvoort aan het strand de lijken aangespoeld van de verongelukte visschers Paap en van der Ploeg. De Zandvoortsche reddingsbrigade heeft de lijken geborgen. Daarna is het stoffelijk overschot der beide slachtoffers naar de onderscheidene woningen over gebracht. IN .KOKEND WATER GEVALLEN. Mej. v. Sch. tc Oudewater had een grooten wasch- ketol met kokend water van het vuur genomen en op dei» grond geplaatst, toen haar lV^-jarig dochtertje kwam aanloopen en voorover in het water viel. De kleine kreeg hevige brandwonden en is in levensge vaarlijken toestand in het ziekenhuis te Oudewater ter verpleging opgenomen. DOOR EEN ADDER GEBETEN. De toestand van het 13-jarig zoontje van den heer A. te Heerenveen dat op de heide door een adder is gebeten en dientengevolge in het ziekenhuis moest worden opgenomen, gaat goed vooruit. Er is alle hoop op volledig hersteel. Barometerstand op Woensdagmorgen Vooruitzichten- kans op regen. Temperatuur: 48 gr. F. is 9 gr. C. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEï Gedipl. Opticien. Gedipl. Drogist BRILLEN, uitsluitend le kwaliteit MONTUREN en GLAZEN VELDKIJKERS - PRISMAKIJKERS FOTOTOESTELLEN. Alle soorten FILMS. Ontwikkel- en Afdrukinrichting. Gratis onderricht Een schietpartij in het centrum van seldorf. Düs- Zaterdag in den vroegen morgen reed een vrachtauto afkomstig uit Nederland, in haastig tempo door Düs- seldorf. Duitsche douanebeambten, die ongeoorloofde# invoer van smokkelwaar veronderstelden, zetten den vrachtwagen per luxen auto achterna, 't Scheen echter dat de inzittenden van den Hollandschen wagen on raad bespeurden, want ondanks het feit, dat zij midden in het centrum van Düsoeldorf reden, versnelden hj hun vaart en begonnen plotseling een heftige beschie ting op den hen volgenden douane-auto. Gelukkig werd geen der beambten door de kogels geraakt, ofschoon d« carosserie van den luxen wagen door verscheidene ko gels doorboord werd. Bij de algemeene consternatie, die tengevolge dezer schietpartij ontstond, wist de smokkelauto te ontkomen. De Duitsche douane-beambten stelden zich spoedig in verbinding met de Nederlandsche grensautoriteiten, niet wierhulp zij er in mochten slagen, de herkomst van den vrachtauto vast te stellen. De auto moet het eigendon zijn van iemand uit Beugen (N.B.) Naar vernomen wordt is de eigenaar in gezelschap van den bekenden grootsmokkelaax D. uit Goeh. Zondagmorgen in het ontspanningsoord Meeresbusoh bij Düsseldorf gearres- teerd. Enorme materieel© schade aangericht Tengevolge van den voortdurenden regenval zfjn verscheidene rivieren in Engeland blijven wassen et hebben nieuwe overst room ln gen gisteren op tal va plaatsen groote schade aangericht. Te Derby wordt de aangerichte schade geschat 500.000 pond sterling en te Nuneaton op 100.000 pond sterling. Te Derby is reeds een fonds gevormd vod steunverleening aan de getroffenen. Tengevolge van een gasontploffing te Derby werdea tien personen gewond terwijl 3 kinderen en één vol wassene schijnen te zijn omgekomen. Volgens een nader bericht zou de schade zelfs T millioen gulden beloopen. In talrijke fabrieken in de Midlands staat het werk stil en op vele plaatsen is het telefoon- en telegraaf- verkeer gestremd. Te Stratford on Avon zijn alle laaggelegen deelen der stad ondergeloopen en het nieuwe Shakespeai* theater is geheel door het water ingesloten. DE TUBERCULOSERAMP TE LUBECK. Na de 77 slachtoffers geen nieuwe dooden. Naar het „Gesundheitsamt" te Luheck bericht, peelt de toestand der indertijd met een anti-tuberculoM middel behandelde in het leven gebleven kinderen re den tot tevredenheid. Onder de mper dan een jaar oude kinderen is geen sterfgeval meer voorgekomen, zoodat het hij de dooden gebleven is. AUTO GESLIPT. Tegen een boom terecht gekomen. D drie inzittenden gewond. Op den weg tusschen Belserd en Reuver is Ma» dagavond de auto van baron Michiels van Kessenk} geslipt. De wagen, bestuurd door den heer P. O., wf tegen een boom en werd zwaar gehavend. De besti" der werd uit den auto geslingerd en vrij ernsti: wond. De heer en mevrouw Michels van Kessei die achter in den wagen zaten, werden licht gew Zij werden alle drie naar het ziekenhuis teRoei overgebracht, waar mevrouw Michels en de lieer in observatie werden opgenomen. Baron Michels k spoedig naar huis terugkeeren. De toestand van gewonden was gistermorgen vrij gunstig. ERNSTIG MOTORONGELUK. Drie personen over den weg geslingerd t» verwond. Te Someren heeft Maandagmiddag een ernstig m®- toróngeluk plaats gehad. De heer v. d. Veen, wonen de te Eindhoven, die zijn vrouw op de duo had, kwal in botsing met den motorrijder D. Drie personen wer den over den weg geslingerd. V. d. V. bekwam een ernstige kaakfractuur en verwondingen in het ge zicht; zijn vrouw bekwam eveneens verwondingen. D® motorrijder D. had ernstige hoofdwonden. Dc gewon den zijn naar het R.K. Gasthuis overgebracht. De toe stand van v. d. V. is ernstig. Zijn cchtgenoote heelt na verbonden te zijn. het ziekenhuis verlaten. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Budel is gisteravond bij het gehucht GrooJ" Schoot, de 14-jarige S. door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Den bestuurder treft geen schuia- De jongen was achter op den wagen geklommen- Toen deze plotseling achteruit reed, viel hij er af met genoemd noodlottig gevolg. DOODELIJK MOTORONGELUK. Gistermiddag te vijf uur reed de 50-jarige K. Boe met een duopassagier up zijn motor te Oude Pekeiam snelle vaart tegen een boom. In zeer ernstigen to stand werd hij naar het R.K. Ziekenhuis te \A mscn ten vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek zijn overleden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2