NEDERLANDSCHE BANK ENGELSCHE ZIEKTE. EN VROUWELIJKE LUCHTSPRONG. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Ingezonden Stukken. OPEN BRIEF Uit onze omgeving. UIT DE WIERINGERMEER Zomerfeesten V.V.V. Noodlottige twist. Toen Engeland den gouden standaard losliet en het pond in plaats van f 12 maar f 9 waard was of nog minder, leed de Nederlandsche Bank een verlies van 30 a 40 millioen gulden. Hoeveel het precies was, we ten alleen de ingewijden, doch zooveel is zeker, dat met één slag het heele kapitaal van onze circulatie bank was vergokt. Wel is er door gescharrel met In- dië, dat ponden te betalen had, nog wat gered, doch ten slotte blijft er in elk geval een verlies van meer dan 20 millioen, minstens evenveel als het aandeelen kapitaal plus de reserves. Dat aandeelenkapitaal is dus foetsie en de aandeel houders hebben het nakijken: zij zijn 20 millioen ar mer geworden en als er geen nieuw kapitaal te vin den is, moet de zaak gelikwideerd worden. Zacht wat! Zoo zou het gaan bij een gewoon bankje en zelfs bij een gewone bank, doch hier komt de re geering en zegt: „Wij zullen u redden; de Staat erkent u ongeveer 20 millioen schuldig te zijn. Dat bedrag wordt niet gestort en feitelijk werkt ge dus verder zonder eenig kapitaal, doch hoe onmogelijk dat in andere gevallen moge zijn, wij zullen het samen wel recht breien!" Het is min of meer om te duizelen. De Ned. Bank is een naamlooze vennootschap, een particuliere maatschappij met aandeelhouders, direc teuren, commissarissen. Het doel is winst maken, wel ke gedeeltelijk in de schatkist vloeit. Daarvoor heeft de Bank dan ook het recht om geld in omloop te brengen, waarvoor behoorlijke dekking aanwezig moet zijn. Dit gaat echter buiten het aandeelenkapitaal om en de verloren 20 millioen schaden onzen gulden niet, evenmin als vroeger gemaakte winst hem goed deed. Die winst was niet gering. Volgens een berekening van S. v. B. in Het Volk hebben de aandeelhouders de laatste 12 jaar gemid deld 11 Vc dividend ontvangen. Met hun kapitaal van 20 millioen staken zij in dien tijd n.1. ruim 26 millioen winst op zak. Bovendien ontvingen de 21 commissarissen voor hun moeite f 4.204.673 of gemiddeld ieder f 17.000 per Jaar, wat ons voor enkele vergaderingen goed betaald lijkt Nu is er verlies en de aandeelhouders zullen door deze regeering gevrijwaard worden van alle schade. Zij hebben één vierde van de winst opgestreken en Minister De Geer eischt niet eens, dat zij nu ten min ste éen vierde van het verlies dragen. Wie zijn de arme stakekrs, die zoo zachtzinnig be handeld worden? De aandeelen staan op naam, dus het is een klein kunstje om na te gaan wie het zijn: de directie van de Ned. Bank weet het precies. Ons dunkt, de Tweede Kamer moet eischen, dat de namen bekend worden. Het agat niet aan, dat het publiek moet kunnen denken, dat de Kamerleden zich zelf, hun familie of hun naaste vrienden bevoordeelen, als ze aanstonds stemmen om de aandeelhouders vol ledig te sparen. Eén slachtoffer is er gevallen. Dadedlijk na den pondenval viel ook de directeur Mr. Vissering: met bittere spotte zei men, dat hij een aanval van de En- geleche ziekte niet had kunnen doorstaan. Is nu de Staat het aangewezen lichaam, om de aan- d(?elhouders voor 100 veilig te stellen? Meer willen wij er nu niet van zeggen. Onze bedoe ling is vooral uw aandacht op deze zaak te vestigen en uw belangstelling te wekken voor de behandeling in de Eerste Kamer. Dat kan heel leerzaam worden. Amelia Earhart is^geslaagd, Bij 't gonzen der motoren, Daar is weer onuiUjluschb're roem Langs 't wereldrond geboren. De Oceaan was zeer galant, Hij vroeg van haar geen offer, We spreken weer van heldenmoed, Maar ook brutaal van „boffer"! Amelia heeft do kans gewaagd, Is dit nu wel iets wonders? Zoo menig vrouwtje waagt den sprong, Daarin schuilt niets bizonders! Want langs de wijde levenszee Zijn meestal meer gevaren, Haar reisje duurde vijftien uur, Een huw'lijksreis duurt jaren! In Ierland was het pleit beslecht, Dat is niet te weerleggen, Ze gaf geen acht op haar toilet, En dat wil heel wat zeggen! Ze snelde naar het postkantoor, Om naar New York te seinen, En tegelijk vloog dit bericht Langs alle wereldlijnen! Haar echtgenoot zat rustig thuis Met het succes voor oogen, Want „mammie", och zoo is een vrouw, Was even uitgevlogen! Een toen hij hoorde, dat ze vlot, En veilig hier geland was Toen riep de aangetrouwde held: ,,'k Wist, dat ze bijdehand was!" Hoe 't zij, er is weer een record, Dit moet ons dankbaar stemmen, Amelia's man zegt diep ontroerd: „Zóó'n vrouw is niet te temmen!" Zij is nu plots'ling lucht-heldin, Gevierd en sterker tevens, En hij wordt dus pantoffelheld Op d'Oceaan des levens! (Nadruk verboden.) MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 24 MEI. Uitspraken' zitting 10 Mei: Joh. Petr. v. d. K., kleermaker, Eindhoven, thans gedetineerd, rijwielverduistering en nachtelijken dief stal met braak, 2 jaar gevangenisstraf. Antoon Z., bankwerker, Den Helder, mishandeling, f 10 boete of 10 dagen; geen verplichting tot schade vergoeding. Jan G., landbouwer, St. Pancras, hooger beroep ver oordeeling overtreding Jachtwet, vrijgesproken. Pieter Gr., visscher Egmond aan Zee, hooger beroep overtreding jachtwet, 14 dagen hechtenis voorw. met 3 proefjaren. t aan den Heer PIERSMA, Secretaris Spaarfonds L.W.V.V.V. Waarde Heer, Mag ik U: gedreven door echte verontwaardiging U er even op attent maken, dat U zich, door uw z.g. „Op roeping aan de spaarders", van bovengenoemd fonds, een beetje erg hebt vergallopeerd? Het wekt n.1. den schijn, dat U uw vorigen bode als waarschijnlijk onbetrouwbaar, en tevens oneerlijk aan deii kaak wilt stellen. Ie. Schijnbaar onbetrouwbaar, en wel omdat die bode U zijn klanten niet heeft overgegeven; zijn klan ten waar hij zijn door hem bij U gekochte en betaalde zegels moest verkoopen. U maakt U zelf door deze manier van handelen be lachelijk, want ieder gezond denkend zakenman en zelfs ieder particulier burger zal toestemmen. 2e, Absoluut oneerlijk, immers. U wilt de zegels, die de bode nog in voorraad heeft (let wel gekocht en be taald) niet ais echt erkennen. Dus, heer Piersma. deze zegels zijn onecht, waarde loos. waarom? Is de bode daar oneerlijk aangekomen? Of moet het publiek veronderstellen dat uw fonds twee zegelsoortcn verkoopt, n.1. echte en onechte? Waar U volgens uw verklaring, de zegels betitelt als contant geld, wekt het bij het publiek, en vooral ook bij uw eigen spaarders den schijn of U vaisch geld in omloop brengt, naast echt. of uw bode moet in het bezit zijn van oneerlijk verkregen zegels, en deze moeten daarom aan dc circulatie woroen ont trokken. Afgezien, U mij door Uw onfaire annonce persoon lijk beleedigt, een beleediging, die mijn persoon koud laat, doordat ik er absoluut van overtuigd ben dat ieder weldenkend Langendijker hierover terecht verontwaardigd zal zijn, maakt U, door de tegenstrij digheden in Uw schrijven Uw spaarfonds belachelijk en stelt soliditeit van het fonds in een onbetrouwbaar daglicht Beter had U dat schrijven niet kunnen plaatsen in dezen stijl en het is mijn goed recht en tevens Uw eigen voordeel, dat U mij tegenover het publiek van Langendijk, openlijk rehabiliteert. Daarmede zou U in de eerste plaats het spaarfonds een betere dienst bewijzen en U zou U zelf hooger stellen, doordat U mkij het goed recht zoudt doen wedervaren, hetwelk mij toekomt. Inmiddels hoogachtend, JO JANSEN, Thans vertegenwoordiger van het Spaarfonds „De Voorzorg" te Alkmaar. HAREN KARSPEL Algemeene Vergadering van de Coop. Tuinbouwver- eeniging „Samenwerking", gehouden op Maandag 23 Mei 1932, des avonds 7 uur, in het lokaal van den heer S Stevers te Kalverdijk. Aanwezig 29 leden. De voorzitter, de heer L. Doekes, opent de verga dering en zegt dat de opkomst niet groot is. heet de aanwezigen en pers welkonf en zegt voorts dat de werkzaamheden in ons bedrijf weer zijn begonnen en wij willen hopen, dat de resultaten beter mogen zijn dan de laatste jaren. De steun Is weinig geweest; of er nog wat zal komen, de organisatie is nog in die rich ting werkzaam, doch wij weten het niet; echter, wij willen hopen op een loonend bedrijf voor dit jaar. Hierna worden de notulen gelezen van de vorige algemeene vergadering, die onder dankzegging en zon der aanmerking worden goedgekeurd. Verder zegt voorzitter, is een schrijven ingekomen van den Neutralen Boeren- en Tuindersbond, geves tigd te Dirkshorn, die te kennen gaf dat zij met de tuinbouwvereeniging wil samenwerken. Dan nog was er een schrijven ingekomen van den Christelijke Tuinders- en Boerenbond, g evestigd te Broek op Langendijk, die een adres aan de regeering wilde richten om minimumprijzen voor den koolteelt vast te stellen zoowel voor de zomerkooi als voor de stapelproducten in den winter. Genoemde bond vroeg voorts om adhaesiebetuiging van samenwerking. De voorzitter zegt dat dit punt ook in de bestuurs vergadering is besproken en stelt nu voor om geen adhaesie te betuigen daar het verzoek reeds door den provincialen bond zal worden bewerkt en het nu voor onze vereeniging geen zin heeft. Volgt nu behandeling beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering der Centrale Veilingsvereeniglng te War- menhuizen op Woensdag 25 Mei a.s Punten 14 passeerden zonder aanmerking. Punt 5. Voorstel van het Bestuur: De algemeene vergadering machtigt het Centraal Bestuur om de veilingskosten hoogstens met één procent te verhoo- een, teneinde een fonds te vormen dat moet dienen om daaruit een uitkeering te doen voor aan de veiling aangevoerde producten, die den minimumprijs niet kunnen opbrengen. Werd door de vergadering goed gevonden. Punt 6. Voorstel van „De Noord" om in de winter maanden den minimumprijs van de kooi te verhoogen. Wordt goedgevonden volgens prae-advies van het C B. indien de zustervereenigingen eenzelfde besluit nemen. Punt 7. Voorstel van „de Noordwest" om den ver koop op vergunningsbonnen geheel af te schaffen. Zij oordeelen dat verkoop op bonnen het verplicht veilen tegenwerkt. Het Centraal Bestuur moet dit voorstel ernstig ont raden, daar de bonnen beslist niet gemist kunnen worden. Het voorstel van het C. B. wordt aangenomen, De Vereeniging „Westfriesland" is ook tegen ver- koop op bonnen, daar het dikwijls gebeurd dat kooplie den na den middag kool opko.open om den volgenden dag te laden. Dit doet zeker afbreuk aan den aanvoer op de veiling. Punt 9. Vereeniging „Samenwerking" heeft het ook over den verkoop op bonnen en wil van de verkochte kool op bonnen 5 9c kosten heffen. Het C.B. ontraadt ook dit voorstel als te ingrijpend en wil 2 extra kosten heffen. De tongen komen nu los en uit het ge sprokene blijkt, dat de vergadering haar voorstel wil handhaven, mede in verband daar dit voorstel op de vorige bestuursvergadering is aangenomen. Ei gaan zelfs stemmen op om dit besluit bindend te verklaren en dit den afgevaardigden op de e.k. vergadering te Warmenhuizen op te dragen. De voorzitter vindt dien maatregel te kras, hij wil liever geen bindend besluit nemen, niet de menschen aan banden leggen, doch de algemeene vergadering bleef op het besluit staan en bij de nu gehouden stemming voor de 5 verhoogde kosten werd bijna algemeen voorgestemd. De voorzitter vindt toch het bindend besluit niet goed en vraagt voorts of de vergadering er in mee kan gaan, wanneer het C. B. in een andere richting verdedigd, zoodat het voor onze vereeniging aanne melijker wordt, dat dan nog de afgevaardigde voor het prae-advies van het C. B. wil stemmen. Dit voorstel wordt goedgevonden. Punt 10 wordt door den voorzitter medegedeeld, dat de heer Mallekote te Noordscharwoude spreken zal over de select»eproe"en met bewaarkool. Wordt door allen goedgevonden, ofschoon er enkelen waren, die hier weinig heil van verwachten. Door het Crisiscomité was voor Harenkarspel 3500 K.G. Ammoniaksalpeter beschikbaar gesteld tegen, f 4.per 100 K.G. contant. Aan de aanwezigen werd deze kunstmest aangeboden en thuisbezorgd voor f 4.50 per 100 K.G. De aanwezigen bestelden allen één baal, zoodat dit wel gewild bleek te zijn. Na de rondvraag, die niets bijzonders opleverde, zegt de voorzitter, dat wij tuinders weer aan den arbeid moeten en hoopt dat die arbeid beloond za' worden, niet door steun of hand-ophouden, maar wij moeten ons zelf kunnen redden, dat is een beteren en gezon den toestand. Laten wij hopen, dat het die richting uit mag gaan. Hij dankt de aanwezigen voor de op komst en sluit de vergadering. SINT MAARTE V STROET, ST. MAARTEN. Maandag vergaderde de tuinbouwvereeniging „Groenteteelt" alhier, ten huize van den heer K. Wit. Aanwezig met bestuur 29 leden. Voorzitter, de heer D. Swart, opende met een wel kom deze bijeenkomst, hopende op zakelijke en vruchtdragende besprekingen. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer L. Barten, werden hierna onveranderd goedgekeurd. Hierna las secretaris de ingekomen stukken voor, le. Een aanbieding van een nieuw middel ratten- verdelging a f 10 per kg. Is ook in mindere hoeveel heid verkrijgbaar bij den heer van Herwijnen te St Pancras. 2e. Een mededeeling van het Centraal Bestuur dat vanaf heden niet alle aangesloten vereenigingen ver tegenwoordigd zullen worden bij t nazien der reke ning, doch slechts een 40-tal en dat voor heden ook onze afdeeling hiervoor is aangewezen. 3e. Mededeeling van het Nat. Crisiscomité dat voor deze vereeniging 1800 Kg. Amon. Salpeter be schikbaar is gesteld. (Inmiddels reeds ontvangen.) 4e. Een schrijven van het Dag. Bestuur der Cen trale over de afgifte van bonnen. Deze moeten die nen voor het verladen dier bonnenproducten op den dag der afgifte bon. Zij die zich daar niet aan wil len houden, zullen beboet worden en 2e. dat met het verzoek om druiven en tomaten na de groenteveiling te^houden, rekening zal worden gehouden. 5e. Dat door den heer Vecnhuizen van Sappemeer een nieuw soort aardappel in den handel is gebracht, wier kwaliteit en kwantiteit volgens toelichting, het ideaal naderen. De prijs hiervan is f3 en f 4 per Kg. 6e. Verzoek om adhaesie op een adres voor steun aan den tuinbouw en gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, door den Chris- telijken Boeren- en Tuindersbond. Na eenige discus sie werd tot adhaesiebetuiging besloten. Hierna werd de 1800 Kg. Am. Salpeter onder de le den welke hiervoor aanvrage hadden gedaan, ver deeld. Als afgevaardigden naar de algemeene vergade ring werden benoemd de heeren G. Bijpost, W. Bij- post. P. Jonker. A. Butter, J. Glas, O. Koedijk en J. Tiel en tot plaatsvervangers de heeren A. Groet Sz. en J. de Geus Gz., welke allen zich dit lieten welge vallen. In behandeling werd nu gebracht de beschrijvings brief voor de Woensdag a.s. te houden algemeene ver gadering. Bij het nazien financieel verslag werd na dere uiteenzetting gevraagd omtrent den post Inva- liditeitspremiën, ongevallen- en ziekteverzekering, daar de heer Paarlberg dit naast pensioensverzeke ring der beambten, noodeloos vend. Üp de algemeene vergadering zal dit nader onderzocht worden. De punten tot no. 6 konden de goedkeuring der aanwezigen verwerven en de gemoederen niet ver ontrusten. Anders .werd dit bij punt 7, waar de „Noord-West" het voorstel doet om de bonnen ge heel af te schaffen. Evenals alle jaren gaf dit weer heel wat stof tot praten en deed het zich aanzien of er bijna geen veiling werd gehouden, daar alles (te Warmenhuizen) zoo maar op de bon werd verkocht. Het resultaat van de „Noord-West" haar voorstel is, dat ook hier met meerderheid van stemmen is be sloten voor afschaffing der bonnen. Mocht punt 7 geen kans van slagen hebben, dan zal met het ad vies van het Centraal Bestuur, vermeld bij punt 9, worden meegegaan, en wel het heffen van 2 extra veilingskosten voor het op de bon verkoopen. Bij de rondvraag werd, op voorstel van den heer G. Bijpost, besloten om wederom voor gezamenlijke re kening kopervitriool aan te schafen en eveneens, op voorstel van den heer A. Groet Sz., aardappel- en koolmanden, benevens z.g.n. kratten. Tot opgave hiervoor bestaat tot 1 Juni gelegenheid bij den se cretaris. Voorts werd in bespreking gebracht het nadeel voor de zetkoolen dat kan worden toegebracht door de te veld staande bloeiende koolstruiken. Enkelen zal hiervan kennis worden gegeven en verzocht wor den deze struiken te kappen en voorts is de hoop dat de courant als bemiddelaar haar uitwerking niet zal missen. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorzitter te omstreeks 12 uur deze vergadering, dank brengende aan de belangstellende leden en voor de zakelijke be spreking. WIERINGERWAARD De vorige week alle dagen mooi weer en Zondag, on zen lsten Kermisdag guur en koud. Dit was natuurlijk van invloed op het bezoek en vooral voor de kinderen was 't op het terrein van zweefmolen enz. niet aange naam. Zoo'n eersten dag moet feitelijk voor luchtschom- mels. zweef, kramerijen enz. veel goed maken. De ijs- wagen maakte ondanks de koude toch goede zaken. We hadden dit jaar ook Minerva op bezoek, 's Avonds was het in de verschillende dansgelegenheden vrij druk, terwijl er. behoudens een klein beetje homles gezellig kermis Is gevierd. Maandagavond hadden we 't genoegen bij den heer" H. v. d. Woude, een uitvoering bij te wonen van de Maskerspelers van Bergen, met „Overschotje", een gees tige comedie ln 3 bedrijven van Darie Nicodemi. Een geestig stuk, waarin vele rake zetten worden gedistri bueerd en de manier waarop ze werden gezegd was be paald schitterend. Vooraf werd te kennen gegeven dat door een misverstand geen programma's aanwezig wa ren, zoodat de rolverdeeling werd voorgelezen. We heb ben evenwel liever een programma De Maskerspelers hebben hun goeden naam al hier weer uitstekend gehandhaafd. Vooral Overschotje was eenig Bij den heer Schenk was onze vriend Daan Pool weer aanwezig, die met zijn leuke moppen en ernstige voor drachten zijn auditorium als naar gewoonte weer een gezellige en mooie avond heeft bereid. Het slotnummer was: „Het Licht in den Nacht", wat geheel aan den anti-oorlog is gewijd. Daan had na elk nummer een welverdiend en soms daverend applaus in ontvangst te nemen.V oor afwis seling werden we vergast op enkele schitterende mu zieknummers van de populaire Cees Lou en Aart van Volendam. Ook tijdens de uitvoering bij den heer v. d. Woude en gedurende de kermis schitterende jazz-band van de fam. Kos. Ook bij den heer Zeeman zeer goede dansmu ziek van Sonny Band en in café Kuiper muziek en voordrachten, alzoo gezelligheid genoeg. Dinsdag slecht weer en bijgevolg weinig publiek. W E R N G E N DEN OEVER. Voetbalwedstrijd. Heden Woensdagavond 7 uur speelt V.V.M.P. een vriendschapelijken wedstrijd tegen Voorwaarts uit Oosterland. De wedstrijd zal weiden gehouden op het terrein van V.VM.P. achter den Molgerdijk. De Zuiderzeeraad maar den afsluitdijk. Dinsdagmiddag 1 uur arriveerden in een 4-tal auto's de leden van den Zuiderzee raad te Den Oever ter be zichtiging van de werken aan de „Vlieter". De koffie werd gebruikt in het ontspanningslokaal voor Zuider- zeewerkers. SLUIS L In de op Maandagavond gehouden bestuursvergade- ring van de afdeeling Wieringermeer van de Holl. Mi], van Landbouw is tot voorzitter gekozen de heer G, Sohoorl te Sluis I en tot secretaris-penningmeester de heer P. H. Bakker te Kade. Kolhorn. Zij, die zich als lid wenschen op te geven voor boven, genoemde afdeeling kunnen dit doen bij den secretaris, penningmeester of één der bestuursleden: Th. List ts de Haukes, J. G. Addens, Sluis I en P. C. Luth. Midden* meer. SCHOOftl ■M i, I I°ud«, 1 iet n.1 rs vxM it rrqff denf Ook dit jaar zal er, krachtens een besluit va® i, ledenvergadering, door de vereeniging van Vreemd* lingenverkeer, weder een zomerfeest worden gehoi ditmaal op het terrein aan den Duinweg. Deze feesten behooren zoo langzamerhand tot het wone zomergebeuren, en zijn bij de Noordhollanders wel als bij de zomergasten al zoo Ingeburgerd, dat er moeilijk meer buiten zou kunnen. Mocht men aanvankelijk meenen dat de toesta ndeni tegenwoordig niet naar zijn om feest te vieren, c* kwam op die meening spoedig terug, aangezien 't zoeken van deze zomerfeesten nimmer een kostb*» geschiedenis is geweest. De entree is laag. en op terrein zelve kan men veel genieten zonder groote kc* ten. En zelfs in deze tijden mag men een verzetje de» menschen toch heusch niet misgunnen. De feestcommissie is dan ook al weer druk aan h? plannen maken. Geen gemakkelijk werk! Want ofschoa uit den aard der zaak dingen als dansvloer, concerto en vuurwerk, steeds elk jaar opnieuw op het pro gram staan, men heeft toch altijd voor de noodige al wisseling te zorgen. En voor dezen zomer denkt m« eens extra goed voor den dag te komen. Zoo denk men op Zondag 7 Augustus (behoudens toestemmini van het Gemeentebestuur) het feest te openen met en gecostumeerde alegorische optocht. We komen hier nci nader op terug, aangezien hiervoor de medewerking de gemeentenaren en van vereenigingen zeer gewensci is. En op Maandag 8 Augustus wordt de feestdag waai schijnlijk geopend met paardendressuur. Verder zullen de beide dagen worden gevuld met kin der- en volksspelen, waarvoor de commissie naar w vernemen, ook extra nieuwe nummers gaat uitdenkes Verder worden de avonden waarschijnlijk wel weer gt vuld met concerten, met dans op de dansvloer, met e« gecostumeerd bal, en als vanouds, zal de slotapothi het bekende vuurwerk zijn. Zoo ongeveer teekent zich het voorloopig programm af. Elke week wordt er vergaderd, elke week zal nieuw gezichtspunten brengen. ANNA PAVLOWNt Harddraven Niet minder dan 22 paarden zijn ingeschreven voor i harddraverij, welke as. Zondag op het sportterrein de Kleine Sluis wordt gehouden. Het zijn: Oplooper P. Molenaar, Lutjewinkel; Cleo Wattch van E. Maai huis, Groningen; Grettchen H van J. Vergay, Purm« end; Fatina van J. Haan Jr., Wijde Wormer; NorUm man B v. N. Spaans, Schagen; Frettchen v. H. Becti Beemster; Etna M van J. M. Schoon. Medemblik; Hi degard I van K. Hart, Medemblik; Teil van Maathui» Groningen; Sally Harvester van W. Vessies. Beverwijk Pieternel van idem; Senator Axbond van L. Davidaoq Hoorn; Our Ulham B. van J. A. Mooy. Wieringerwaari; Mary Magovan van G. Visser, St. Maartensbrug; Rem- ner van Th. Schermer. Bakkum; Peter Kerrigan w idem; Kapitein de Bruane van N. Groot. Bakk'um; K* nufch van Davidson. Oosterblokker: Quallteit van J. Doorn Sr., Bussum; Hartstein van idem; Oakland B. van Van Hagen, Bussum; Catharina Spier van L Hart, Medemblik. Naast vele goede bekenden behoorende tot de snelste kortebaandravers, zijn er onder de ingeschi paarden ook verscheidene buitenlandsche. die voor eersten keer hier komen. Het belooft dus een int santen strijd te worden. Politie. Gevonden: een portefeuille. Verloren: etn ring met glas van autolantaarn. E 0 0 G W 0 V l won Mare E ger 0112 var Vei ver hij pas Dr. dui in i D leer wijt her: hee dat der D (lib op mill bezi Dui krir ïwa f 1.8 duu mas ont\ D. com grijl kun lanc land sche gevr «en danl zoek rege Mi Ee te z< rege spre Ds het i Jan De ig< De keuring en herkeuring van trekhonden met k« en tuig is door den burgemeester dezer gemeente bf Janu heer softe Bij gensl Het i Het i dat e de bi had i boter De De h waar paald op Vrijdag, den 27 Mei 1932 en wordt gehoudfl voor het raadhuis. Aan de ..Autozending ln Nederland" is door den Bur genieester vergunning verleend tot het houden van openlucht3amenkomst op 19 Augustus 1932. Door Ged. Staten dezer provincie is het raadsibeaW inzake het aangaan eener geldleenlng groot f 45.01 voor den aankoop van een woning en voor den scbod bouw te Aartswoud goedgekeurd De herijk der maten en gewichten zal in dfljyerh< gemeente plaats hebben voor Hoogwoud op Maand 6 Juni a.s. van 12.3015.30 uur en op Dinsdag 7 Jfl van 1012 uur voor Aartswoud en van 1315 1 voor Aartswoud en van 1315 uur voor Langerels de Weere. Z IJ P T ZAND. Aan de Coop. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" is werkzaam gesteld als volontair de heer H. van D uit Gorredijk. LANGENDE ZUIDSCHARWOUDE. De P.P.C. van den Noord-Hollandschen Kolfbond sloot, op 19 Juni een zoogenaamden verrassing strijd te houden. Voor dezen extra wedstrijd geen inleggeld geheven en ieder, die lid is van kolfsociteit, die meegedaan heeft, aan den 50-i* wedstrijd, kan aan dezen wedstrijd deelnemer Het aantal partijen dat gekolf wordt, zal afhi van de deelname. De wedstrijd wordt gehouden in kolfbaan van café Central te Alkmaar, i itgencf zijn het Hoofdbestuur van den Ned. Kolibi. L de sturen der diverse kolfsocieteiten e.a. Twee broers gaan elkaar te lijf om bet'* leggen van een boterham. De een stee den ander met een mes. Gistermiddag hebben twee jonge mannen, bwjlÊ terwijl zij aan het koffiedrinken waren, in een ven** van perceel Laagte Kadijk 28 te Amsterdam, twist ffi elkaar gekregen. De jongste der beiden heeft to plotseling een broodmes gegrepen en daarmee a ander één of meer messteken toegebracht. De troffene zakte ineen. Buren, die op de ruzie kwam. toegesneld, riepen de assistentie in van dc P°" met het gevolg, dat de dader, die zeer overstuur i kon worden gearresteerd. Hij is aan het bureau tenburgergracht. in bewaring gesteld. De gestoken in vrij ernstigen toestand naar het Binncngasui overgebracht. inn. Nader wordt nog vernomen, dat de dader een jo« mensch van 15 jaar is. Zijn broer van 17 Jaa' hem eerst een klap gegeven. Waarschijnlijk ïsa zie aangekomen over de jongste broer al of niet boterham mocht beleggen. In Ring yde Zond gehoi »erk «luim KDe huis

Schager Courant | 1932 | | pagina 6