ücliager Courant Derde Blad. trrondissements Rechtbank te Alkmaar. Je beker van koningin Elizabeth Waarnaar men luistert r-lM] Woensdag 25 Mei 1932. 75ste Jaargang. No. 9076 is tt ■angen. VOOR DEN POLITIERECHTER. fOPENB. STRAFZITTING OP MAANDAG 23 MEI. MEN KAN NOOIT WETEN, HOE EEN KOE EEN HAAS VANGT. Kis lid vaii hot Genootschap tot Zedelijke verbe- ]np. stellen wij natuurlijk veel belang in reclassee- Bigs-experimenten. Vooral ook, omdat wij op onze (scheiden vcrslaggev ersplaats een dergelijk proces zijn verschillende verwikkelingen kunnen meema- n. En daarom moesten wij met leedwezen vermel- lon liet teleurstellende feit, dat onze oud-stadgenoot, lik thans te Hoorn vertoevende werkman Gerrit G., die op 12 October door de meervoudige strafkamer voorwaardelijk tot maanden gevangenisstraf met 3 .proefjaren was veroordeeld, zich al spoedig opnieuw zoo had vergeten, dat hij op 22 Maart reeds wederom met den strafrechter in minder aangename relatie moest treden. De reclassant toch had niet alleen op 22 Maart te loorn een der bijzondere voorwaarden „algeheele al- |ahol-onthouding" schromelijk verwaarloosd, doch us oen strafbaar feil gepleegd, door zich met ge- (Id te verzetten tegen den agent Wcssols, die hein beschonken toestand had aangehouden en hem (nsehtc over te brengen naar het bureau van po- tic tot eigen en anders veiligheid. De verdachte was niet ter zitting aanwezig en werd rdeeltl tot 1 maand definitief, ongeacht de ten- jitvoorlegging der voorwaardelijke straf, waar de of- aer, die niet hoog loopt met dergelijke onstand vastige boetelingen, blijkbaar sterk over piekerde. bij verstek veroordeelde heer Gerrit G. bleek zich (liter met lidt vonnis, dat hem een maand vrijheids- jrving, in de zomermaanden allerminst hegeerlijk, t verschiet stelde-, niet te kunnen vereenigen, aan- licn hij in verzet kwam en de zaak heden weer tot z opnieuw werd afgedraaid. De opposant, die nog (i dagen hechtenis moest op- ippen, en dus toch 'n boodschap in Alkmaar had, in ter elfder ure nog aanboemelen om te betoogen, •hij lot dusver altijd goed had opgepast en nu spijt had van het. gebeurde. Ook had hij den t excuus aangeboden. Ij had destijds niet kunnen verdragen, dat de rcnslijper v. d. K.. z'n collega, dat wil zeggen •it G. is geen schareslijper, maar was toen ook iken, door den agent Wcsscl werd opgepakt. Door jn bemoeizucht met deze arrestatie vestigde hij de jandacht van Wosse! op zijn persoon en de ijverige r(ent pikte, onmiddellijk, toen hij zijn eerste vrachtje iad gedeponeerd, ook Gerrit G. in, welke inpikkerij ■onwel onder liev.ig verzet plaats had. Veel troost kreeg de opposant echter heden niet. ~\t hij verstek gewezen vonnis werd in zijn geheel rachtigd en wat de tenuitvoerlegging der voorw. if betrof, daar zou ter gelegeriertijd nog wel eens ir gepraat worden. >t deze twijfelachtige boodschap kon de opposant rtrekken. maar hij gaf nog geen blijk van versla- iheid, doch zijn vermoedelijk voornemen te ken- b, in hooger beroep te zullen gaan. (DE RIJKSADVOCAAT DEELDE VERDER DE LAKENS LIT. Bit Paar dag «Mi in het zittingsjaar, meestal in Mei l November, worden we onthaald op het optreden i den rijksadvocaat eir staat de politiezitting na- boeg geheel in het. toeken van „Sijmen betaal!'' Alle jengegaarde en ingezouten belastingzaken, wegen-, iviel en tabaksbelasting voor zoover voorhanden, fcrden dan finaal opgeruimd en kan 'savonds hij ■t opma ken der kas een aardige, zij liet voorloopig denkbeeldige recette worden genoteerd. Het is Haiurlijk nog lang niet zeker of al die boete-bedragen (gereed geld. zooals de notaris zegt, zullen worden jwragen en met verschillende contribuanten de Drkeur zullen geven aan een kalmeercnde afzonde- ifc uit het wereldgewoel, allejn. rullig und kein Hber, zooais Emil Jannings verzucht, in het huis t bewai iiiL'. De reëelc opbrengst kan eerst worden ^gesteld na den aangegeven termijn van uitvoe rt (gewoonlijk 2 maanden), der uitgesproken von F EU I LIET O N DooooaooöcsocxDQoöoaöaööo 3QOöOCX)CX)CX)aOCX)CX)QOCX)(X) Naar het Engelsch FERGUSHUME. >an begrijp ik niet. Lionel, dat je niet probeert je (omen te vergrooten". merkte Richard koel op. (Dat heb ik al op verschillende manieren geprobeerd, Ter succes evenwel. Maar nu heb ik een besluit ge len. waardoor mijn finantieele positie beter zal |en." Hij maakte een handgebaar in de richting van Rlgeladen boekenplanken. „Ik ga al mjjn zeldzame (drukken en plaatwerken verkoopen en met het fcou),en ervan schei ik natuurlijk uit." »Wat je kostbare boeken?" pe zijn op dit oogenblik voornamelijk kostbaar voor omdat ze geld in het laatje zullen brengen," was zakelijke antwoord. „Het was heusch geen slechte "ntieele politiek: bij alle mogelijke antiquairs, bij Pwelaars. die in geldnood zaten en op veilingen snuf- naar zeldzame eerste drukken en andere rariteiten;, paar jaar uit de circulatie houden, waardoor de •«zde nog grootcr wordt en ze dan op de markt gooien de boekenmaniakken tegen elkaar laten opbieden, an groede prijzen maken, omdat ik niet gedwongen te verkoopen." - tri" ^ouzelf altijd voor een boekenmaniak gehou- i*ni endC zijn neef met °Pen mond aan- I^Niet ten onrechte misschien," lachte Lionel. „Maar ooit geweest ben, ben ik het nu 'niét meer in Eflfd iv, zijn dof I*1;5.in' buitenvi iemoutk geval. Het gaat. me wel 'n beetji» aan 't hart om enfih schat^en afstand te doen, maar..." hij tuurde ans'n gedacll(,en voor zioh uit en el' kwam een zachte k h i'n Z^n 00£°n ..maar het is de beste oplossing; ■eld6-- ontdekt' dat et' belangrijker dingen in de we- tet rw*1 dan oudo boeken, en wat het zwaarst is, moet aarst wegen. Ik zal er een behoorlijk bedrag aan nissen. Wie dan niet op eerste vordering aftikt, wordt zonder pardon, wanneer er althans niets te halen valt, ter beschikking van den Heer Officier gesteld. DE EERSTE COMPARANT HAD EEN REUZESUCCES. Een autobusondernemer te Amsterdam, de heer Adrianus C.. wiens zaak in November 1923 was aan gehouden tot don volgenden opruimingsdag, dat is zoowat 0 maanden later, mocht zich thans in een bij zonder goeden afloop verheugen. Met behulp van zijn voormaligcn chauffeur. Mach iel Blindeman, gelukte het hem, de edelachtbare hoeren to overtuigen, dat liet ontbreken van een belastingkaart destijds geheel berustte op een misverstand en werd hij dan ook unisono vrijgesproken. Een zelfde voorrecht viel den lieer Adolf S„ auto- hus-onderncmei te Bergen te beurt. Het ging hier over de wicht van een autobus, die door de weegbrug veel zwaarder weid aangegeven, dan door de fabriek. Het was alleen mogelijk een dergelijk omvangrijk voor tui'-' te weccn in twee helften en de heer Sch. was zoo vrij mei deze uitspraak geen genoegen te nemen. Met. rapport van den heer Wittop Koning, leeraar te Alk maar, bracht geen voldoende oplossing, en volgde dus ook hier vrijspraak. DAAR WORDT NOG KEN LEELIJK POTJE VOOR HEM TK VUUR GEZET. ('.(•durende «Ie op 24 Mei 1931. eersten Pinksterdag 'n uitverkoren gelegenheid voor wegenbelasting- controle, kon een te Kgmond Binnen door den as- sistent iiinhteiiuiir Moedt en don gom.-veldwachter J. Kramer aangehouden automobilist schijnbaar de ge vorderde kaart niet vinden en werd hem toegestaan zijn wagen uit do file te zotten, teneinde op zijn ge mak het gevorderde kwijlingsbewijs op te scharrelen. De autobestuurder, wiens geweten vermoedelijk niet heel zuiver was, maakte echter van deze faciliteit een onedel gebruik, door er plotseling en full speed van door te gaan. De veldwachter Kramer was evenwel zoo slim geweest, direct het nummer te notccrcn en sorteerde dus die vlucht weinig effect. Integendeel, de bestuurder van de auto, geteekend <i nu. :>S330. die bleek t«- zijn dc brandstofhandclaar Joh. V. te Haarlem, dreigt er door die ondoordachte handeling thans nog heel wat erger tegen dc lamp te loopen dau zijn mede slachtoffers, die er nage noeg allen met slechts f boete of 5 dagen afkwamen. In deze zaak toch, waarin de verdachte persoonlijk nier was verschenen, werden gehoord niet minder dan 4 getuigen a décharge, de heer Moedt, de veldwachter Kramer en de heeren .1. II. en A. J. Kareis, die de in zittenden in den auto hadden hooren zeggen: smeer 'in maar! De rijksadvocaat noemde het een ernstig feit en weuschtg de zaak niet. voort te zetten huilen tegen woordigheid van den verdachte. Mr. Asscher ver zocht dus aanhouding tot de zitting van 14 November met last. dat de gemelde hrandst.offenhande.laar .door den sterken arm van St. Hermandad den diender, zal worden voorgeleid. NOG KEN AANTAL 2 KNAAKJES-CLIëNTEN. Nog een aantal overtreders hadden de nuttelooze moeite genomen persoonlijk te verschijnen, zij werden ieder veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen, met uit zondering van een ondcugenden opperman uit Zaan dam. die er ook van tusschen was getrokken en nu extra werd gekapitteld met f 10 boete of 10 dagen. BELASTINGZAKEN. And.ri.es C., autobusondernemer, Amsterdam, aange houden zaak, vrijgesproken. Adolf Sch., autobusondernemer, Bergen, aangehou den zaak, vrijgesproken. Johanncs V.. brandstofhandelaar, Haarlem, aange houden tot 14 Nov. Gerardus Stcphunus A„ timmerman, Egmond Bin nen, Catharinus B., chauffeur. Helder, elk f5 boete of 5 dagen. Herm. Ered. Hendr. te B„ garagehouder, Amster dam, Jan Hendr., B„ boterhandclaar te Bergen. Fred. Br., opperman, Zaandam, allen f 10 boete of 10 dagen. Jacobus Corn. Br., bloemist. Alkmaar, Willem Jan D., chauffeur. Amsterdam, elk f5 boete of 5 dagen. Thcodorus Anth. D„ koopman, Heerhugowaard, Franz Bern. Tos. El., Hotelhouder. Amsterdam, elk f 10 boete of 10 dagen. Joh. Jac. van der G.. kermisreiziger, woonpl. onbe kend, Engclinundus II., brievenbost., Z.-Schalkwijk, Jan H.. chauffeur .Anna Paulowna. Joz. Corn. Joh. I\. chauffeur, Helder, allen f5 boete of 5 dagen. Henri Alex K., vertegenwoordiger, A'darn, f 10 boete of 10 dagen. Bouwen K., rijwielhersteller. Haarlem, Joh. Josa K., rijwielhersteller, Zwaag. elk f5 boete of 5 dagen. Cornelis K.. koopman, Callantsoog, Ger. Joh. van L„ garagehouder, woonpl. onbekend, Pieter L., koop man, Haarlem, allen f10 boete of 10 dagen. Corn. Adr. Jos. N„ chauffeur. Haarlem, f5 boete of 5 dagen. Paulus St.. autoverhuurder. Zaandam, recidivist, f20 boete of 20 dagen. Abr. Levi St., artist, Amsterdam, Cornelis de W., kermis expl., woonpl. onbekend, l-'rida Ilelena W.. geb. F., zonder beroep. Amsterdam, allen f 10 boete of 10 dagen. verdienen; ik ben van plan de opbrengst grootendeels te beleggen en mijn inkomen zal dan wel een duizend pond per jaar worden. Veel minder zal het zeker niet zijn." „Zooveel koopmansgeest had ik nooit bij je veronder steld", verklaarde Ricky, en er was iets van bewonde ring in zijn toon. „Maar ik begrijp best, waar die plot selinge ommekeer vandaan komt," voegde hij er na een oogenblik bij, „het is natuurlijk, omdat je wilt gaan trouwen. Nu wordt het stokpaardje op stal gezet." „Misschien is je veronderstelling niet heelemaal on juist, Ricky. En dan is meteen het oogenblik aange broken, waarop ons samenzijn zal moeten eindigen. Je zult een ander onderdak dienen te zoeken." „Maar dat is toch..." „Hoor eens. jongenlief", en Fanshaw stond op. „Je zult toch zelf moeten inzien,-dat ik je hier niet in huis kan houden, als ik getrouwd ben. Wanneer je nu abso luut niets bezat, zou ik je natuurlijk niet op straat zet ten, dan zou er in dit groote huis wel een hoekje voor je te vinden zijn. Maar je bezit genoeg om geen honger te lijden en een dak boven je hoofd te hebben. Boven dien, je beschouwt de Hall toch alleen maar als een soort hotel, waar je even komt uitblazen na je ontel bare reizen.' „Reizen?" echo-de Gould de wenkbrauwen fronsend, „je doet warempel, of het plezierreisjes zijn! Ik zwerf de wereld rond om fortuin te zoeken, dat ik blijkbaar nooit vinden zal. En hoe reis ik, Lionel Op allerlei aftandsche vrachtbooten zonder een schijntje comfort omdat ik van 4 pond in de week moet rondkomen. Ik sta ook nog in het krijt by mijn kleermaker ik moet me toch fatsoenlijk kjeeden en als jij me de deur uit gooit. weet ik heelemaalniet, wat ik beginnen moet." „Trouw met een rijke vrouw, als je te lui en te slap bent om je eigen brood te verdienen", barstte Fanshaw op voor zijn doen grimmigen toon uit. Hij ergerde zich onuitsprekelijk aan de zelfzuchtige manier, waarop zijn neef de zaak beschouwde. „Je hebt vaak genoeg gepocht, dat dit een klein kunstje voor je was." „Dat is het ook! Ik kan gemakkelijk genoeg een rijke vrouw krijgen en ik zie er ook niets oneervols in." „Ik wel", was het minachtende antwoord, „als ik niet in staat was mijn vrouw te onderhouden, zou ik zeker niet willen, dat zij mij onderhield. Ik zou meer respect voor je hebben, Ricky, als je met Rose Carr trouwde en naar Canada of Australië trok of Joost-mag-weten welk land, maar je jezelf een bestaan kunt scheppen." „Misschien doe ik dat ook wel," zei Gould langzaam en droomerig, „mijn gevoelens voor Rose Carr zijn die RIJWIELBELASTING. Chr. B„ photograaf. woonpl. onbekend. Geert B., ar beider, Grootebroek. Alle v. d. B„ arbeider. Hoornster- zwaag, Klaas B., arbeider. Enkhuizen. Gerrit D., ar beider, Wieringen, Jacob D„ arbeider, Enkhuizen, Nic. Joh. D„ loswerk man, Schagen. Willem E„ bakker, Barsingerhorn, Reijn. Casparus F., zeeman, Amster dam, Aalt H., boerenarbeider, Harderwijk, allen f5 boete of 5 dagen. Anne J., arbeider, Jubega-Schurega, 3 maal fo boete of 5 dagen. Gustaaf Adr. J„ koopman. Alkmaar, Egbert J., ai beider( Jubega-Schurega, Arie K._ veehandelaar, Bur- gerbrug, Nolbertus de K.. logementhouder. Amster dam. Jan N„ landbouwer. Westwoud. Gerbrand San- der P„ los werkman. Helder. Petrus R„ electricicn, Bergen, Reinder van der V.. machinist, woonplaats onbekend, Okkc van der W.. transportarbeider. Alk maar. Izak W.. winkelbediende, Montfoort, allen f5 boete of 5 dagen. WOENSDAG 25 MEI, HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen: 8.00 Gra- mofoonmuziek; 9.00 Amsterdamsch Solisten Kwintet o.l.v. Loe Cohen. V.P.R.O.: 10.C0 Morgenwijding. V.A. R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continu bedrijven; 11.00 R.V.U. Cursus Knutselen in het ge zin; V.A.R.A.: 11.30 Vorsten en Volken, Kroniek van een ondergang, historisch hoorspel, door Maurits Dek ker; 12.0 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 1.45 Onderbre king voor het verzorgen van den zender; 2.00 Onze Keuken, door P. J. Kers; 2.45 Zang en piano; 3.00 Uit zending van het Congres van Hotel- Café- en Restau- rantpersoneel in Nederland; 3.20 Vervolg zang en piano; 3.30 Kindervertellingen; 4.30 Vraaguurtje voor kinderen; 5.30 VARA-Mandolinc-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok; 6.30 R.V.U.7.00 VARA: gramofoonmuziek; 7.20 Joodsch uurtje; 8.00 „Op Goud jacht" humoristisch luisterspel; 9.15 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.00 Uitzending van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden 10.15 VARA-Orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.15 VARA-Orkest; 11.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.00 Dameskoor; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Harmoni umbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Politieberich ten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Lezen van Chr. Lectuur; 3.00 Concert door Kwintet o.l.v. Piet v. d. Hurk; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Uurtje voor de landbouwers; 7.00 Op last van den Minister van Waterstaat afgestaan; 7.30 Politieberichten; 7.45 Causerie door Prof. Albert Schweitzer: „De Holland- sche Orgels"; 8.00 Orgelconcert door Prof. Schweitzer in de St. Jacobskerk te Den Haag; 9.45 Causerie door A. Brom: „Het orgel in de Groote of St. Jacobskerk te Den Haag"; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.10 Gramofoonmuziek; daarna vroolijk programma. BRUSSEL (509 M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 8.20 Pianorecital 9.25 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 3.20 Omroeporkest: 5.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Haydn-comcert; 10.55 Mandolineconcert; 11.20 Dans muziek door de band van Resturant „Nimb". BERLIJN (419 M.) 6.50 Piano-concert 10.35 Berichten en dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 4.50 Concert; 8.50 Concert; 10.50 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert uit Hamburg. LAXGENBERG (472 M.) 1.20 Middagconcert; 2.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Pro gramma van Frankfurt; 8.20 Populair programma; 9.20 Programma van Frankfurt. DAVENTRY (1554 M.) 1.05 Gramofoonmuziek: 1.50 Jack Martin en zijn Or kest; 3.50 Concert; 8.20 Concert; 11.10 Dansmuziek. FABIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.50 Symphonïeconcert o.l.v. Ea. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek 8.05 Concert. MILAAN (331 M.) 8.50 Gramofoonmuziek 9.05 Radio-tooneel. ROME (441 M.) 8.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Puccini-avond; 10.30 Der de acte der opera „La- fanciulla del Welst". WEENEN (517 M.) 9.00 Gramofoonmuziek; 11.05 Populair concert. WARSCHAU (1411 M.) Populair concert door het Omroeporkest; 7.55 Gramo foonmuziek; 8.35 Vocaal concert; 9.3-5 Concert; 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.35 Uitzending uit de Martinskirche. Italiaansche- mu ziek. Kamerkoor en Kamerorkest. per en echter, dan jij en andere menschen denken ik kan het niet verklaren, het is misschien onredelijk, maar het is sterker dan de stem van mijn gezond ver stand, Ik weet, dat ze dom is en ijdel een mooie pop en toch, Lionel, er helpt geen redeneeren tegen." „Maar als je nu toch zelf zoo over haar denkt", drong de jonker aan. „en daarmee eigenlijk te kennen geeft, dat ze geen geschikte vrouw voor je is, dan moet je toch kerel genoeg zijn om een eind te maken aan die malligheid. Laat ze met Thomas Tollhurst gaan trou wen; hij is razend op haar. Een flinke, degelijke jon gen. die een goed stuk brood verdient en van haar eigen stand, vergeet dat vooral niet." Richard was bij Fanshaw's laatste woorden woest op gesprongen. „Thomas!" bulderde hij, buiten zichzelf. „Nooit". „Ik zou me nog maar eens goed bedenken, Ricky. Het kon er anders nog wel eens slecht voor je uitzien. Tho mas is geen vriend van je en hij is gevaarlijk, als hij eenmaal begint." „De gevoelens zijn wederkeerig," verklaarde Richard. „Ik zou Tolhurst met genoegen den nek omdraaien." „Hij is sterker dan jij, Ricky," waarschuwde Lionel. „Hij heeft spieren, maar geen hersens, en die winnen het tenslotte altijd van brute kracht", Gould zweeg een moment. „Het is natuurlijk het algemeene onder werp van gesprek in Hurton," voegde hij er toen sma lend bij. „Inderdaad, en je zult moeten besluiten om met Rose te trouwen of haar aan Thomas over te laten; zooals ik al zei: ze past beter bij hem, dan bij jou. Als je nu nog geld had..." „Hoe weet je, dat ze geen geld te wachten heeft?" onderbrak Gould hem. „Ik zal je eens wat vertellen, beste jongen. De oude Tollhurst heeft gruwelijk het land aan zijn neef; hij haat hem uit den grond van zijn hart, dat zal jou ook wel bekend zijn. Nu, hij is van plan zijn spaarduiten aan Rose te vermaken, op één voor waarde." „En wat is die voorwaarde?" „Dat ze met mij trouwt", riep Richard triomfantelijk 'uit. „Die oude vrek heeft zeker wel een paar duizend pond overgespaard. Ik wou, dat hij maar den kraaien- marsch blies", voegde hij er boosaardig aan toe. „Dan kon ik met Rose trouwen en met het geld zouden we ergens over zee een nieuw leven kunnen beginnen." Fanshaw dacht een oogenblik na. „Weet Thomas hier van?" vroeg hy toen. „Gelukkig niet! Dan zou je de poppen aan het dansen hebben. De oude Tollhurst kwam met het voorstel op DONDERDAG 26 MEI. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solis tenconcert; 11.00 Cursus in knippen van kinderklee- ding; 11.30 Voorzetting Solistenconcert; 12.00 Kamer orkest o.l.v. Louis Schmidt; 2.15 Drs. P. Dijkema: „De waarde van het kinderspel"; 2.45 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.00 Knipcursus voor gevorderden; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekcnuur door Antoinette van Dijk; 5.00 Hollandsch halfuur; 5.30 Klein-orkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Vervolg Concert; 7.30 Aanslui ting met den Stadsschouwburg te Amsterdam: „Les Contes D'Hoffmann", opera van Offenbach. Koor van de Wagnervereeniging. Orkest van het Concertgebouw. Dirigent: Pierre Monteux. In de eerste pauze: Cause rie door Max Tak over Offenbach: in de tweede pau ze: Nieuwsberichten van het Persburau Vaz Dias. Na afloop (11 uur) gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramo foonmuziek. K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalf uurtje 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd; 5.45 Concert; 6.45 Cursus in knippen en stofversieren; 7.00 Lezing; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Pers bureau; 8.00 G. J. Schrijver mondharmonica-virtuoos; 8.15 Klein-orkest o.l.v. Piet v. d. Hurk; 8.45 Mond harmonica; 9.00 Lezing; 9.35 Orkest; 10.00 Persberich ten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door het Radio-orkest; 6.50 Gramofoon muziek; 8.20 Brahmsconcert; 9.35 Operafragmenten; 10.30 Gramofoonplaten. KALUNDBORG (1135 M.) 3.50 Orkest van Restaurant „Wivex"; 8.20 ..Die Fleder- maus". operette in drie bedrijven van Joh. Strauss; 12.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.55 Populair concert; 9.50 Strijkkwartet; 11.20 Idem. HAMBURG (372 M.) 2.30 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 10.40 Hambur ger Componistenavond. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert uit Berlijn. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Middagconcert; 4.50 Militair concert; 8.20 Beet- hovenconcert; 11.15 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert van Edingburgh; 1.20 Orkest; 4.25 B.B. C.-dansorkest; 8.20 Concert; 11.05 .Dansorkest. PARIJS-EIFFEL (1446 M 8.50 Gramofoonmuziek. PARUS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 9.05 Radiotooneel, MILAAN (501 M.) 7.50 Populaire muziek; 8.35 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 9.05 Concert. WEENEN (517 M.) 5.20 Populair concert; 10.15 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 6.10 Populair concert; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.35 Po pulair concert; 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (650 M.) 8.20 Concert door het Liebfrauenchor „Zurich". de proppen, toen ik de laatste maal wegging. Breek je nu maar niet het hoofd over wat de menschen zeggen, Lionel ik zal mijn eigen boontjes wel doppen, als het moet." „Ik hoop het", zei Lionel schouderophalend. „Hoe eerder aan dat gezeur een eind komt, hoe beter." Richard scheen het oogenblik gekomen te achten om een andere wending aan het gesprek te geven." „En jij bent dus van zins om met die gouvernante te trouwen, hè?" vroeg hij eensklaps. „Welke gouvernante?" Fanshaw werd rood en keek zijn neef met een donkeren blik aan. „Houd je nu maar niet van den domme", lachte Ricky, „het is immers zoo klaar als een klontje! Voor het eerst van je leven praat je serieus over trouwen; je bent zelfs bereid je kostbare bibliotheek ervoor van de hand te doen. Wat kan dit anders beteekenen dan dat een vrouw je pad heeft gekruist, aan wie je je hart verloren hebt! Juffrouw Tuckle was zoo vriendelijk mij mede te deelen, dat de tweelingen hier zijn geweest met de nieuwe gouvernante, dus je hoeft warempel geen helderziende te zijn om de rest te kunnen raden. Ik heb je straks al gezegd, dat twee maal twee vier is, Lionel, en zoo'n eenvoudig rekensommetje kan ik best oplos sen!" „Je praat onzin." „Dikwijls wel, maar nu niet. jongetje! Ik zou overigens die schoonheid .wel eens willen zien. Ze is natuurlijk een schoonheid, hè?" „Juffrouw Baxter i« heel knap." gaf Fanshaw onwil lig toe. Gould ontstelde zichtbaar. „Baxter", herhaalde hij, „dat in eigenaardig." „Eigenaardig? Waarom in vredesnaam?" „Een van de kerels, die me gisteren bij het bridgen uitgeschud hebben, heette ook zoo. Hij is kolonel in het leger van een of andere Zuid- of Midden-Amerikaansche miniatuur-republiek. Misschien is hij wel familie van haar." „Dat zou wel toevallig zijn," meende Lionel. „Baxter is een veel-voorkomende Schotsche naam." „Wacht eens even" klonk het op nadenkenden toon. „Er moet toch wel een of andere connectie tusschen hen bestaan. Baxter wilde mij vanavond revanche ge ven, omdat hij voortdurend gewonnen had, maar ik zei hem, dat ik naar Essex moest. Ik merkte, dat hij even schrok, toen ik den naam van het graafschap noemde en toen vroeg hij, of ik daar een dorp Hurton kende." Wordt .vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9