OOSTERPOLDER koJ onder Winkel en Nieuwe Niedorp. DE ZAAK-MR. K. VOOR HET GERECHTSHOF. Anderhalf jaar geëischt. Ingezonden Stukken. )p Eli Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp op 27 Mei 1932 te Winkel, des voorm .10 uur. Tegenwoordig 15 Stemgerechtigde Ingelanden. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Schermer, bestuurslid, door ongesteld heid afwezig is en bovendien zijn nog vele ingelanden afwezig. Den aanwezigen, benevens den persvertegen woordiger, heet spr. welkom en uit de verwachting, dat de belangen van den polder door een ieder in 't oog zullen worden gehouden. De Secretaris deelt de oorzaak mede, waarom de ingelanden te Nieuwe Niedorp de convocatiekaart voor deze vergadering zoo laat hebben ontvangen. De heer Gaijaard geeft in overweging dat voortaan de Secretaris alle convocaties per post verzendt en niet meer via den bode. De notulen der vergadering van 16 October 1931 Worden door den Secretaris, den heer A. de Ridder, gelezen en worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen merkt de heer J. Kamp op dat nimmer het peil met 15 cM. verlaagd is, hoewel was toegezegd, dat met October het peil met 10 c.M. zou worden verlaagd en in November opnieuw met 5 cM. Opgemerkt wordt dat er in dien tijd'niet veel regen is gevallen, doch voortaan zal er de hand aan worden gehouden. De heer J. Kamp vraagt voorts of alle ultgekeurde slooten thans zijn opgeknapt en zoo niet, waarom dan ontheffing is verleend. De heer J. Nobel antwoordt, dat een enkele inge land, diev was aangeschreven, het bericht te laat had ontvangen. De heer Kamp zegt dat hij ook wel eens laat werd aangeschreven en toen gedreigd werd met ingrijpen door de sterke macht. Spr. oordeelt: gelijke monniken, gelijke kappen. De Voorzitter licht verder toe, om welke redenen, in diverse gevallen niet streng is opgetreden, de tijds omstandigheden spelen hier ook een rol. De heer Kamp acht het een gevaarlijke helling. De heer G. Kamp oordeelt dat besluiten van de al- gemeene vergadering uitgevoerd dienen te worden en acht het niet goed, dat de waarn. Voorzitter geen last heeft gegeven tot de peilverlaging, waartoe was be sloten. De heer Beumkes juicht het toe, dit het Bestuur in voorkomende gevallen overleg pleegt met de betrok ken personen. Spr. acht dat zeer goed gezien. De Voorzitter verleent nog toelichting over de uit- gekeurde slooten. De heer J. Kamp zegt dat als er een soepele toe passing moet plaats hebben, hij dan ook voortaan verschoond zal blijven van de vuile schrijverij als spr. toenmaals namens het Bestuur van den polder heeft ontvangen. De Voorzitter zegt dat wij een ieder zooveel mogelijk willen tegemoet komen. De heer Kamp twijfelt daar niet aan. De heer D. Wit adviseert de besprekingen over de peilverlaging maar te eindigen, straks wordt er wel tneer over gesproken. Mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat bij de op 25 November 1931 gehouden verkiezing, is benoemd tot voorzitter de heer A. Slooves te Winkel, tot Molenmeester (vacature-C. Koomen) de heer J. Kos te Nieuwe Niedorp, terwijl tot Molenmeester werd herkozen de heer J. Nobel te Winkel. In aansluiting aan de mededeelingen gedaan in de vorige vergadering, wordt thans medegedeeld, dat op 19 December 1931 de aanbesteding heeft plaats gehad van het slooten van de middenopgaande sloot te Nieu we Niedorp (1200 M.) en gegund is aan H. Poland te Nieuwe Niedorp, voor f 0.18 per Meter. Op 27 Januari 1932 is aanbesteed het 'slooten van de Veert te Nieuwe Niedorp, benevens een gedeelte van de voorsloot naar den molen, totaal 1350 M. en gegund aan A. Korver te OudeNiedorp en G. Jansen te Haren- karspel voor f 1.17 per Meter. Voorts zyn nog enkele kleiner perceelen uit de hand opgedragen. Aangezien dit slootwerk in zijn geheel is onderge bracht in den dienst 1931, heeft dit tengevolge gehad dat de voorjaarsvergadering iets later wordt gehou den dan gewoonlijk. In verband met het bepalen van een eventueele her stemming direct na de stemming zijn meermalen klach ten gehoord als zoude een zoodanige herstemming niet tot zijn recht kunnen komen. Molenmeesters stellen zich voor aan deze bezwaren tegemoet te komen en te bepalen, dat zoolang nog zal worden gestemd volgens het oude reglement op het bestuur der Waterschappen in Noordholland, tusschen een stemming en een even tueele herstemming 14 dagen tusschenruimte zal wor den gelaten. Naar aanleiding van het behandelde in de vorige vergadering wordt medegedeeld, dat door het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier ver gunning verleend is om een duiker te leggen door den Langereisdijk voor het inlaten van water uit Raak- maatsboezem. Inmiddels is de duiker gelegd en kan zoo noodig in gebruik worden gesteld voor het inlaten .van water aan de Langereis. De kosten van den duiker worden geraamd op f192. 1 Ten opzichte van het in de vorige vergadering vast gestelde Ambtenaren-reglement, is door Ged. Staten bericht, dat de inwerkingtreding zal plaats hebben, zoodra het nieuw Algemeen Reglement van bestuur voor de Waterschappen in Noordholland op dezen polder van toepassing zal zijn verklaard, i Ingekomen «takken. Ingekomen is een mededeeling van het Heemraad schap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge, dat voor 1932 de omslag zal bedragen f 3.50 per HA. Hiermede is bij de begrooting rekening gehouden. Ingekomen is een circulaire van Ged. Staten van 24 Februari j.1. ni. 113, houdende mededeeling van het voornemen om aan de Provinciale Staten voorstellen te doen tot inkrimping van het aantal waterschappen, door opheffing en samenvoeging met andere water schappen. Molenmeesters meenen ten opzichte van verande ring in dezen polder zelf geen voorstellen te moeten doen, omdat zij meenen, dat onze polder niet voor samenvoeging met andere polders in aanmerking komt De heer G. Kamp vraagt naar de houding van het Bestuur als kleinere polders aan onzen polder gren zende om samenvoeging vroegen. In dat geval zou epr. samenvoeging toejuichen. De Voorzitter zegt dat de drang daartoe dan van iflie kleine polders dient uit te gaan. Vroeger heeft men een eigen bestur gewenscht. De heer pantel zegt dat vooral een algemeens rege ling voor de duikers samenvoeging gewenscht maakt De heer D. Wit wijst op het groote lichaam De Vier Noorder Koggen en noemt de resultaten die t.a.v. den waterstand daar worden verkregen, niet schitte rend. De heer G. Kamp zou samenvoeging meer gewenscht achten met het oog op de administratie. VieT Noorder Koggen kon wel weer te groot zijn. Spr. wil een on derzoek ingesteld zien als verzoek om samenvoeging mocht inkomen. De Secretaris licht toe, dat blijkens de circulaire van Ged. Staten, bij samenvoeging de afzonderlijke water stand en omslagregeling kan blijven bestaan. Een sa menvoeging behoeft de goedkeuring van Prov. Staten. Als kleine polders zelf samenvoeging wenschen staat het bestuur van den Oosterpolder daar niet vijandig tegen over. Naar aanleiding van de mededeelingen over het sloot werk noemt de heer G. Kamp nog een sloot, die opge knapt had dienen te worden en spr. had het gewenscht geoordeeld dat tevens de duikers in orde waren ge maakt. De rekening liet het toe. De heer J. Nobel zegt dat de duikers aan de eischen voldeden en dus niet ultgekeurd konden worden. De heer G. Kamp meent dat als de polder den eige naars tegemoet was gekomen, een betere toestand ver kregen was geworden. De heer C. Koomen licht toe dat het Bestuur uitbag geren van de sloot langs het Paadje voldoende achtte, doch de heer G. Kamp blijkt een andere meening te zijn toegedaan. De Voorzitter sluit tenslotte de discussiën. De rekening over 1931. De Commissie die de rekening over 1931 heeft nage zien. bestaat uit de heeren T. Beumkes, C. Keizer en Joh. Appel. De ontvangsten hebben bedragen f 16670.51% de uitgaven hebben bedragen f 18425.89%; nadeelig sal do f 1755.38. Bij monde van den heer Beumkes wordt gerapporteerd, dat de rekening is onderzocht, en dat alles in orde is bevonden, de commissie stelt voor de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt be sloten. Aan achterstallige lasten is nog te vorderen f 218.34. De Voorzitter dankt de commissie voor haar onder zoek en den penningmeester voor zijn richtig beheer. Salaris Voorzitter. In de laatst gehouden vergadering van stemgerech tigde ingelanden werd door den heer C. Nieuwenboer het voorstel gedaan tot herziening van het salaris van den Vooriztter. Molenmeesters hebben dit rijpelijk overwogen en ge toetst aan de werkzaamheden en de verantwoording aan de functie van Voorzitter verbonden en zijn tot de over tuiging gekomen, dat het tegenwoordig salaris van f 50 daarmee niet in overeenstemming is, en stellen de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden voor, behou dens goedkeuring van Ged. Staten dezer Provincie, het salaris te brengen op f 200. De heer Nieuwenboer weet niet hoe hoog het salaris moet zijn, maar met het oog op de werkzaamheden was z.i. een salaris van f 50 onvoldoende. De heer D. Wit acht een verhooging als wordt voor gesteld, in dezen tijd niet gewenscht. Wel kan spr. er zich mee vereenigen om het salaris op f 100 te bren gen, maar zou dan tevens willen dat nog eens werd nage gaan of op andere wijze niet kan worden bezuinigd. De heer C. Koomen is overtuigd dat een salaris van f 200 noodig is, maar met het oog op den tegenwoordigen toestand wil spr. volstaan met een salaris van f 100. De heer G. Kamp wijst op de vele werkzaamheden voor den Voorzitter en op het loon mag dan niet worden beknibbeld. Er is nog zooveel werk en daarom kan spr. zich vereenigen met het voorstel van het bestuur. Spr. is zeer tevreden over de wijze waarop de Voorzitter het werk als zoodanig doet. De heer Gaijaard verwondert er zich over dat het bestuur nu pas, naar aanleiding van een opmerking door den heer Nleuweboer, met dit voorstel komt. Ook spr. wijst op de vele werkzaamheden van den Voorzitter en spr. sluit zich aan bij het betoog van den heer G. Kamp. De heer Appel acht het voorgestelde niet te hoog. maar met het oog op den abnormalen toestand wil spr. het voorstel aanhouden. Een verhooging met f 50 noemt spr. geen verhooging. De heer Nieuweboer zegt dat het al zoo lang is aan gehouden. De Voorzitter verwondert er zich ook over dat voor heen nooit aanmerking op het salaris is gemaakt. Ook spr. is in dezen tijd niet voor salarisverhooging, maai' het bestuur acht een salaris van f 200 met het oog op de werkzaamheden niet te hoog. Het zou vervelend zijn als ieder jaar op de agenda moest staan salarisverhoo ging. Als de toestand zoo slecht mocht lflüven, dan moet ook dit salaris maar weg en moet het werk voor niets worden gedaan. Spr. hoopt de functie naar behoo- ren te vervullen. De heer Kuiper zegt dat tegenwoordig niet meer over een eerebaantje kan worden gesproken en spr. vindt een salaris van f 200 niet te hoog. Tot stemming overgaande, wordt het bestuursvoorstel aangenomen met 34 stemmen, tegen 17 stemmen, blanco 4 stemmen. Begrooting 1932. De begrooting voor 1932, welke door Molenmeesters wordt aangeboden, sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 17504.54%, bij een omslag van f 12 per HA. en een post voor onvoorziene uitgaven van f 297.61. De begrooting is weer gebaseerd op een lastenheffing van f 12 per H.A. Verlaging dezer lasten kan niet plaats hebben. Bij de postgewijze behandeling geeft de heer G. Kamp in overweging zoo min mogelijk te baggeren, doch zooveel mogelijk te slooten. De Voorzitter zegt dat voor uitbaggeren nog in aan merking komt de Voorsloot en wellicht is hier op steun £an de gemeente te rekenen, met het oog op werkver schaffing. De heer G. Kamp gaat accoord met het idee van den Voorzitter, om te beginnen, vanaf de machine, en niet meer zoo partieël. Bij mogelijke te duchten overschrij ding van den post kan er een vergadering worden be legd. De Voorzitter wijst op het feit dat reeds geen verla ging van lasten kan plaats vinden. Goedgevonden wordt aan het oordeel van het bestuur over te laten tot welk bedrag slootwerk moet plaats vinden. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 17504.54% met een post onvoorzien van f 297.61. De begrooting wordt ongewijzigd vastgesteld. Kasgeldieening voor 1932 en 1933. Molenmeesters stellen voor om ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor 1932 een geldleening aan te gaan van f 3000, en tevens, om in 1933 tijdig te kunnen beschikken over voldoende kasmiddelen ook nu reeds te besluiten een zoodanige leening aan te gaan voor 1933. Wordt goedgevonden. Voorstel peilverlaging. In de laatst gehouden vergadering van stemgerechtig de Ingelanden is door den heer G. Gaijaard voorgesteld, tot verdere peilverlaging over te gaan. Molenmeesters hebben ook dit voorstel ernstig over wogen, en hoewel zii in hun oordeel niet eenstemmig zijn, is er een meerderheid die van oordeel is, dat, ge zien de meerdere waterberging verkregen door het uit voeren van slootwerk, èn gezien de mogelijkheid om nu ook voor het laagste gedeelte door den Langereisdijk te kunnen inlaten, het zomerpeil met 5 cM. verlaagd kan worden en daaromtrent aan Molenmeesters eenige vrij heid van handelen te laten. De heer Gaijaard concludeert uit de afwezigheid van de tegenstanders van peilverlaging dat het bezwaar thans is opgeheven en dat men nu accoord kan gaan met een voorstel tot verlaging van het zomerpeil met 5 c.M. Nu met de meerdere bergruimte is er feitelijk geen bezwaar meer. Spr. hoopt dat het voorstel met algemeene stem men zal worden aangenomen, en heeft met genoegen geconstateerd dat het oude zomerpeil niet is gehand haafd. De Voorzitter sluit zich bij dezen door den heer Gaijaard geuiten wensch aan. Door een der bestuursle den was reeds opgemerkt, wat zouden we aan het vele slootwerk hebben als niet tot peilverlaging werd overge gaan? Het bestuur zal evengoed handelen naar bevind van zaken en naar omstandigheden. Op verlangen van den heer G. Kamp maakt de heer J. Nobel zich kenbaar als de minderheid van het be stuur, en zijn bezwaar tegen peilverlaging is voorname lijk gebaseerd op de droge maanden. De heer Appel heeft ook bezwaar wat de maanden Juni, Juli en Augustus betreft. In die maanden acht spr. peilverlaging niet gewenscht, voor de overige maanden kan spr. zich met het voorstel vereenigen. Door enkele personen wordt nog over deze kwestie ge sproken, doch andere ingelanden dringen aan op stem ming. De heer Beumkes wil het voorstel-Gaijaard accep teeren, maar verder de regeling aan het bestuur over laten. Het voorstel-Gaijaard wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorstel verlaging wellenbelasting. Door belangrijke vermindering der capaciteit van de wellen, zijn er al verschillende gestopt, en die nog in gebruik zijn, leveren zoo weinig op, dat in verband met het water dat zij opbrengen, de lasten wel wat hoog zijn te noemen. Molenmeesters stellen voor deze lasten te rug te brengen van f 15 op f 10 per jaar. Na een korte bespreking wordt conform het voorstel van Molenmeesters besloten. Voorstel ruiling van water met het Hoog heemraadschap. De verbreeding van den weg in Winkel, heeft ten ge volge, dat voor het uitnemen van de bocht achter de Ned. Herv. Kerk een gedeelte poldersloot zal moeten worden omgelegd en tegen afstanddoening van de te genwoordige sloot, die gedempt wordt, daarnaast een nieuwe zai woYden gestoken. Molenmeesters stellen voor daartoe te besluiten. Wordt goedgevonden. IN HOOGER BEROEP TEGEN ZIJN VEROORDEELING TE ALKMAAR. Donderdag is voor het Gerechtehof te Amsterdam in hooger beroep behandeld de zaak tegen Mr. K„ voorheen» advocaat te Alkmaar, die op 23 Februari door de Rechtbank te Alkmaar wegens het zich we derrechtelijk toeëigenen van effecten, welke hij als beheerder van de liefdadige instelling „Het Huis van Zessen", onder izich had, alsook het verduisteren, ge durende de jaren van 1925 tot 1930 van belangrijke geldsommen ten nadeele van de O. L. Vrouwe Stich ting te Amersfoort, waarvoor hij als beheerder optrad van de te Alkmaar Gevestigde R.K. Meisjesscholen het een en ander tot een bedrag van f 107.917,9fr veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Het O. M. had drie jaar gevangenisstraf ge ëischt met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. Voor het hof blijft verdachte zijn verklaring, voor de rechtbank te Alkmaar afgelegd, handhaven. Hij er kent de effecten van hot Huis van Zessen te hebben verzilverd, maar ontkent deze te hebben willen ver duisteren. Gedeeltelijk erkent hij de verduistering ten nadeele van de O. L. Vrouwestichting. Na een uitgebreid getuigenverhoor deed mr. Jolles, de president van het Hof, den verdachte nog eenige vragen. Deze ontkent pertinent dergelijke groote be dragen te hebben weggemaakt als hem ten laste ge legd. Hij is overtuigd, dat er fouten gemaakt zijn In de boekhouding van de O. L. Vrouwenstichting. Ver dachte verklaart, dat het onmogelijk is, dat f79.000 door hem is weggemaakt: dan zou alleen over 1929 f50.000 door hem zijn weggemaakt, in een jaar, dat zijn inkomsten f20.000 bedroegen. Dan is het woord aan den procureur-generaal mr. Bauduin. Requisitoir. Deze zegt, da t men dóór de juridische moeilijkheden héén naar de? feiten moet kijken Verd. geeft toe, dat hij zich de effecten, toebehoorende aan het Huis van Zessen heeft toegeëigend. Dit feit speelde zich af in 1921, toen verd. nauwelijks de eerste schreden had ge zet op het pad der advocatuur. Spr. achte deze ver duistering zoowel moreel als maatschappelijk buiten gewoon ernstig. Voorts geeft verd. toe, dat hij zich c.a. f20.000 heeft toegeëigend ten nadeele van de R.K. scholen. De ad vocaat-generaal wil zich niet verdiepen in de moge lijkheid of de som misschien grooter was; de zaak zou hierdoor slechts noodeloos ingewikkeld worden. Spr. acht de tenlaste gelegde verduisteringen be wezen. Verd. leefde zeer royaal; hij had een behoor lijk inkomen, doch vergreep zich in weerwil daar van toch nog aan de gelden van anderen. Het meest ergert het spr. dat verd. de schuld wilde werpen op den boekhouder. Het O.M. eischte bevestiging van het vonnis. A n- dcrhalf jaar gevangenisstraf. Het is z.i. juist dat de preventieve hechtenis niet is afgetrokken, gezien de ernst van de feiten. De verdediging aan het woord. Hierna is de verdediging aan het woord. Mr. A. Prins acht hot bewijs inzake de verduiste ring ten nadeele van de O.L. Vrouwcstickting niet be wezen. De beide deskundige accountants komen bei de tot een kastekort. Voor verduistering moet echter bewezen worden, dat verd. het geld onder zijn be heer had Juridisch staat niet vast, dat verd. een volmacht had voor de Landbouwbank, er is in dit ge val dus sprake van oplichting en doze is niet ten las te gelegd. Vervolgens beehandelt pl. de z.g.n. termijnmandaten en merkt op, dat het in het geheel niet onwaarschijn lijk is, dat de terraijnmandaten verd. thuis zijn ge stuurd, gezien het aanzien, dat hij in Alkmaar ge noot Pl. is van oordeel dat het onmogelijk is dat ver dachte, die een bekend strafpleiter is, op een derge lijke onhandige wijze verduisteringen zou hebben ge pleegd. Pl. beweert volstrekt niet, dat de boekhouder zich deze bedragen zou hebben toegeëigend, maar hij wil toch tot voorzichtigheid manen, gezien het feit ,dat de boekhouding een janboel was. Pl. concludeerde tot vrijspraak ten aanzien van de tenlaste gelegde verduistering ten nadeele van de O. L. Vrouwestichting. De tweede verdediger, Mr. P Langeveld, pleitte ten aanzien van de ten laste gelegde verduistering van effecten ten nadeele van het „Huis van Zessen". Na een 'uitvoerige schets te hebben gegeven van het leven van verd. wijst pl. er op, dat verd. als zeer vooraanstaand man in het katholieke leven te Alk maar zich uitgaven moest getroosten, waarvoor eigen middelen ontoereikend waren. Als advocaat heeft deze man nooit iets misdaan en hij staat dan ook geheel los van de practijk in de verdachtenbank. Pl. dringt aan op de uiterste clementie, opdat verd. weer zeer spoedig aan zijn gezin kan worden terug gegeven, hij geeft in overweging verd. te veroordee- len tot een gedeeltelijk voorwaardelijke, gedeeltelijk onvoorwaardelijk straf. Voorts acht pl. het O.M. op juridische gronden in zijn vordering niet ontvanke lijk. Bij. repliek persisteerde de procureur-generaal bij zijn vordering, doch vraagt alsnog aftrek van de pre ventieve hechtenis. Arrest 9 Juni a.s. Invordering omslag IS31, Molenmeesters stellen voor den omslag 1932 ln t« vorderen vóór 1 December 1932 en de zitdagen te hou- op 4 Augustus en 3 November te Nieuwe Niedorp en'op 11 Augustus en 10 November te Winkel. Aldus wordt besloten. Uitvoering van werken. Molenmeesters vragen machtiging tot het uitvoeren van werken hetzij in eigen beheer, hetzij bij aanbeste. ding. De gevraagde machtiging wordt verleend. Rekening Oommissie 1932, Door den Voorzitter worden aangewezen tot leden der Commissie die de rekening 1932 zuller. nazien, de heeren Nieuweboer, Gaijaard en D. Wit Cz. te Nieu^ Niedorp. De heer Gaijaard merkt op, dat de vorige Voorzitter vroeger wel heeft gezegd, bat Gaijaard het niet mot® doen omdat er wisseling in moest komen. Spr. wil di benoeming echter wel aanvaarden. De benoemden nemen de benoeming aan. De roi De heer D. Wit Cz. kan goedvinden, dat ta.v. winterpeil naar omstandigheden wordt gehandeld, J Naar aanleiding van deze opmerking krijgen opnieuw een bemaiings- en slootpraatje. De heer Wit vraagt naar de regeling die best», wanneer werk in eigen beheer wordt uitgevool, Wordt er dan met de menschen eerst wel eens gepru; over de kosten? De heer Nieuweboer vindt ook dat evenals met slootwerk ook een bespreking vooraf met de middta standers dient te worden gehouden. Er worden eens ioonen in rekening gebracht die niet in overeee steming zijn met onze portemonnaie. Voor niets bt hoeft niet te worden gewerkt. De Voorzitter kan zich met de gemaakte opmerk!» gen vereenigen. De heer Gaijaard verwacht dat aandacht geschonlw zal worden aan den toestand der slooten en ze, was noodig, uitgekeurd zullen worden. Ook spr. oorded dat de ingelanden dienen mee te werken, opdat bi water bij molen en machine kan komen. Spr. noea een voorbeeld, waarbij Otsen 19 duim water er af ha4 terwijl het water elders niet eens stroomde. Dat zQ wantoestanden en het verheugt spr. dat het bestua thans in de gewenschte richting werkzaam is. De heer G. Kamp hoopt dat het Bestuur zondi aanzien des persoons de slooten zal ultkeuren, die 1 voor ln aanmerking komen. Er zijn wel gevallen voo» gekomen, waarbij de een gedurende jaren niet sloci te. terwijl de slooten van anderen werden uitgekwul De Voorzitter hoopt op algemeene medewerking. De heer G. Kamp zegt de opmerking te hebben p maakt, opdat het bestuur geen persoonlijke dingen aanmerking neemt, doch het algemeen belang in Bet oog houdt. De heer Zeilemaker vraagt wie het toezicht hoojireer op het slootwerk. De Voorzitter zegt dat de opzichter zfln lnstrucü eonir ontvangt. ditiei Uit de bespreking blijkt dat door den oplichter I De een bepaald geval niet uniform is gehandeld. kant! De heer Nieuweboer vestigt de aandacht van ie On Voorzitter op den duiker in 't Paadje. De heer Koomen wijst op de duurte der duikers V« vraagt of het niet op den weg van den Oosterpoldl JingS| ligt enkele buizen in voorraad te hebben. Het zou vt betering van duikers in de hand werken. De heer G. Kamp wil dan de gelegenheid tot besti ling op een bepaald oogenblik geven. Aai Aan deze kwestie zal aandacht worden gcschonka 031. Wanneer de Voorzitter den wensch geuit heeft, d lasst straks met zorg het riethakken en kroozen zal pluff Pc hebben, volgt sluiting. ting 1 ie tot igen. en in ei Het toe 19: Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje in Uw p ëerd blad, voor onderstaande regelen. In Uw blad nJ Woensdag 25 Mei komt 'n ingezonden stukje voor ow 't ongeval van Zondagavond aan de Stolpen, waart orj een jongetje van 8 jaar het leven liet. Niet dat ik «fu' beroep wil doen op het autorijdend publiek, want een uitzondering na, is dit gelukkig niet noodig wat dit ongeval betreft, zal ik mij wel wachten, «fi ook maar een schijn van schuld op den chauffeur werpen, die het ongeval heeft veroorzaakt. Dit 1 het gerechtelijk onderzoek wel uitwijzen. W< „mensch" zou niet deelnemen in de smart der oudei Ook ik wil het „mensch"-zijn voorop 3tellen e naast het beroep op de autorijders (door genoemi juffrouw) en dan zou ik dit willen vragen, en voornamelijk aan de Stolpen-bewonera eenigen daarvan weest mensch en houdt kinderen van den weg, dit is geen speelterrein. Of het niet meer dan erg, dat met een snelheid van K.M. meer dan eens met alle remmen tegelijk stopt moet worden, om ongevallen te voorkomen gens het spelen der kinderen midden op den weg m alle mogelijke vehikels. De Stolpen staat er om kend voor degenen die hier bekend zijn. Het gelijkt dikwijls meer op een speelterrein dan op een voor doorgaan snelverkeer, en waar nu eenmaal weg daarvoor is aangelegd, kan toch moeilijk bij buurtschap of gehuchtje iederen chauffeur z'n verminderen tot op 15 of 20 KM. Er ligt aan Stolpen ruimte genoeg, dat een, ieder wel een ho vrij kan maken voor 't spelen der kinderen en hier al niet veel ongevallen zijn gebeurd, ligt I aan de kinderen of ouders, maar aan de groote lettendheid van de chauffeurs. Nogmaals ouders, weest mensch en stelt Uw I deren niet aan gevaren bloot en de chauffeurs aan niet te voorkomen ongevallen. Mijnheer de Redacteur, het ongeval van J.1. avond laat ik geheel buiten beschouwing, wat het Jongetje en ook zijn ouders; Ik weet nie zich dit heeft toegedragen. Ook niet, of dit den weg of op den berm speelde. Dit laat ik buiten beschouwing. Maar kinderen van 3 jaar: ouder, zooals wij dikwijls daar op den weg ontmo'L. behooren onder toezicht der ouders of op «en_PJ terrein. Mijnheer de Redacteur, aanvaard mijn dank opname dezer regelen, 'as f n |p/C Hoogachtend, EEN AUTORIJD® Geachte Redactie, Mogen w(j U beleefd eenige plaatsruimte v«rMnSJ«en als antwoord op den „Open brief' van Jo Jansen den heer Piersma te Noordscharwoude? le. De inhoud der advertentie „Oproep Spaarde nviji handhaven wij van a tot z. a 2e. Weten wij nu nog beter dan de vorige J| met welken persoon wij te doen gehad hebben en acht wij blij, dat wij van U af zijn, ten zege, zoowel van uigaa Spaarfonds als de Spaarders. 1J! 3e. Is de advertentie geplaatst in opdracht van Bar Commissie en het Bestuur en staat de secrei»prekei Piersma als persoon er dus geheel bulten. Verder commentaar achten wij overbodig. DE COMMISSIE VAN HET SPAARF®1 «rt h EN BESTUUR DER L.W.N. EN V.V. «Het Die ogen,

Schager Courant | 1932 | | pagina 16