VOOR CENT W.O.L.poIder. Zij worden gelezen Oproep aan Amateur- fotografen. Drama in de b e r g e n. De grootste tunnel in Japan. Fa. Gebr. ROTGANS plaatst men een SCHAGER ROOSJE VERLAGING VAN LASTEN. HET AMBTENAREN-REGLEMENT VASTGE STELD. HET BOUWEN VAN BRUG EN SLUIS. Vergadering van ingelanden van den W.O.L.-polder op Dinsdag 31 Mei 1932. 's avonds 8 uur, ten locale van den heer G. Ligthart te Zijdewind. Voorzitter de heer J. Wit Sr., secretaris de heer F. C. Jong. De Voorzitter heet een 35-tal personen welkom, den wensch uitsprekende, dat de besprekingen zakelijk zullen worden gevoerd, vooral over het laatste agenda punt, in het belang van den polder. De Secretaris leest de notulen; ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Rekeningen over 1930 en 1931. Deze rekeningen zijn nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren Slijkerman. Van Rijn en Zuur bier. Bij monde van den heer Van Rijn wordt over de rekening 1930 medegedeeld, dat de cijfers als volgt waren: voor de Westerkampen: ontvangsten f 6298.24, uitgaven f 5494.20, batig saldo f 804.04; voor de Oos terkampen: ontvangsten f 4573.79, uitgaven f 3585.04, batig saldo f 988.75: voor de Leijen: ontvangsten f 7848.96, uitgaven f 6344.85, batig saldo f 1504.11. Over de rekening 1931 rapporteert de heer Zuurbier: voor de Westerkampen waren de ontvangsten f 5244.01, uitgaven f 4121.5, batig saldo f 1122.66; voor de Ooster kampen waren de ontvangsten f 3991.84, de uitgaven f 2833.71. batig saldo f 1158.13; voor de Leijen waren de ontvangsten f 6691.66, de uitgaven f 5109.62, batig saldo f 1582.04. Met dank aan penningmeester en commissie tot na zien der rekeningen worden de rekeningen goedgekeurd. Tot leden van de commissie die de rekening over 192 zal nazien worden aangewezen de heeren Slijker man, Zuurbier en Jn. Burger. De begrooting voor 1932. In behandeling komt de begrooting voor 1932, waarbij de polderlasten zijn geraamd: voor de Westerkampen op f 14, voor de Oosterkampen op f 17 en voor de Leijer landen op f 20. Vorig jaar bedroegen de lasten respec tievelijk f 15, f 19 en f 22. Uit de begrooting voor het algemeen beheer blijkt dat het salaris van den voorzitter is verlaagd van f100 tot f 75, dat van de bestuursleden van f 30 tot f 25. terwijl het uurloon van de dijkwerkers met 5 cent is verlaagd. Met een post onvoorzien van f 1047, sluit deze be grooting op een totaal bedrag van f 9385. De algemeene lasten zullen zijn f 13 per H.A. De begrooting van de Westerkampen sluit met een post onvoorzien van f 389.53, waarbij de lasten f 1 bo ven de gemeenschappelijke lasten komen, is f 14; die van de Oosterkampen sluit met een post onvoorzien van f 256.75, lasten f 4 boven de gemeenschappelijke lasten, is f 17; die van de Leijen met een post on voorzien van f 451.22, lasten f 7 boven de gemeenschap pelijke lasten is f 20. De heer Zuurbier vraagt of een bedrag van f 350 voor slootwerk, voor den geheelen polder wel voldoen de is. Spr. is een groot voorstander va ngoede slooten vooral nu de polder een goed gemaal heeft. De Voorzitter acht het uitgetrokken bedrag vol doende, terwijl de Secretaris toelicht dat voor riet- haken en krooeen f 125 wordt geraamd; de rest zijnde f 225 voor slootwerk en met dat bedrag zal wel vol staan kunnen worden. Zonder verdere bespreking wordt de begrooting goedgekeurd. Het Dag. Bestuur vraagt machtiging tot uitvoering der voorgenomen werken in eigen beheer. De machtiging wordt verleend. Het ambtenaren-reglement Aan de orde is de vaststelling van het Ambtenaren reglement. De Secretaris licht toe, dat een dergelijk reglement het bestuur en ook spr. weinig raakt doch het is voorschrift en voorgesteld wordt het reglement vol gens het ontwerp-ontvanger van den Bond van Wa terschappen. maar onveranderd te accepteeren. Hiertoe wordt zonder bespreking besloten. Het Sluisplan. Aan de orde komt dan het agendapunt: sluisplan. De volgende toelichting staat op de agenda afgedrukt: Vanwege den Provincialen Waterstaat is bericht in gekomen, dat zij., met het oog op den aanleg van den Provincialen weg Niedorper VerlaatSchagen, bereid zijn om het volgende ten gunste van onzen Polder aan Ged. Staten dezer provincie voor te stellen: 1. Vanwege de Provincie wordt in den Oude Niedor- perweg op ongeveer 1500 M. ten noorden van bet Nie dorperVerlaat een brug gebouwd met een doorvaart- hoogte, gelijk aan die in den Reidersweg (1.20 a 1.30 M.) een doorvaartwijdte van 3.50 M. en een diepte van 1.20 M. beneden het zomerpeil, alsmede een daaraan aansluitend sluisje met dezelfde wijdte en diepte en een schutkolklengte van 15 M. 2. Vanwege den W.O.L.-polder wordt het onder 1 genoemde kunstwerk op behoorlijke wijze in aansluiting gebracht met het buitenwater en de vaarwegen in den Polder. 3. De Polder belast zich met het beheer en onder houd van het sl%isje. 4. De polder verbindt zich te bevorderen, dat be halve den bouw van het onder 1 genoemde kunstwerk van de Pronvincie geen andere maatregelen in het belang van de vaargemeenschap in den poldei zullen worden verlangd. 5. De polder betaalt in de kosten van het onder 1 genoemde kunstwerk een bedrag van f 4500. Het bestuur des poldrs heeeft in deze geen bepaald voorstel, eerstens tengevolge van de abnormale ongun stige omstandigheden in heel het Landbouwbedrijfs leven en tweedens, omdat het bouwen van brug en sluis aaneen op bezwaren stuit. Voor en aleer verder te gaan met onderhandelingen, wenschen zij eerst van de ingelanden te vernemen of men er voor gevoelt, dat een en ander wordt tot stand gebracht en zoo ja. of men bereid is om onder bepaalde voorwaarden aan het Bestuur machtiging te verleenen tot verdere afwikkeling van dit plan. De Voorzitter licht toe, dat er drie of vier conferen ties zijn gehouden en het nu zoover is dat het boven staande plan aanhangig is. De sluis zou dan komen aan de Weel bij R. de Boer, aan den binnenkant van den polder en de polder zou f 4500 moeten bijbe talen. Spr. wil nu eerst maar hooren of men voor of tegen een sluis is, want ih het laatste geval behoeft er niet verder gepraat te worden. De heer Zuurbier herinnert zich dat hij in de oor logsjaren voorzitter van een vergadering was waarin ook een dergelijk plan in bewerking was. Er was ook geld voor noodig en de vergadering was zoo pessimis tisch, dat het benoodigde bedrag niet werd gevoteerd. Ook spr. gaf er zijn stem niet aan en dat heeft spr. altijd berouwd. Hij heeft zich dan ook voorgenomen nimmer meer zoo pessimistisch te zijn en daarom zegt spr. in principe voor dit plan te zijn. De heer H. Wit wijst er op dat bij het uitgedachte plan sluis en brug aan elkaar komen, een eindje van R. de Boer af. Als dit plan tot uitvoering komt, heeft het voor spr. onoverkomelijke bezwaren. De sloot van sluis tot ringvaart zal dan een vluchthaven worden, aan beide zijden een dijk op dezelfde hoogte als om de ringvaart. Spr. moet dan een brug maken van min stens 1.20 meter uit zomerpeil; het wordt voor spr. een onmogelijken toestand. Van zijn kant mag en wil spr. dan ook niet helpen dien toestand te bevorderen. Als de sluis b.v. 150 meter verder kwam, dan zou spr. er niet tegen gekant zijn. Hij zal zich thans van stemmen onthouden en zegt nooit vrijwillig zijn land voor dit doel te zullen afstaan. De heer Goudsbloem is ook tegenstander van dit plan en meent dat de polder geen gebrek aan een sluis heeft. Het zou een sluis worden waar men dan met een 3-tons vletje door kan; in den zomer ging er niets door, want alles wordt per auto's vervoerd. De heer H. Over acht ook een sluis niet noodig. De lasten zijn al hoog genoeg. De heer Kooij oordeelt dat het nu den goeden kant uitgaat, dat de lasten naar beneden gaan en daarom moeten we niet op het plan ingaan. De Voorzitter zegt er zelf weinig belang bij te heb ben en spr. geeft toe dat de tijdsomstandigheden slecht zijn. Maar daar staat tegenover, dat we thans een sluis voor een klein bedrag kunnen krijgen. Als in- plaats van sluis met brug twee bruggen werden ge maakt, zouden dan alle menschen daarmee wel gehol pen zijn? Nu we deze gelegenheid krijgen, moeten we haar, meent spr. accepteren. De heer Zuurbier zegt dat de heer H. Wit zijn eigen belang naar voren heeft gebracht, en misschien is dat plan voor hem ook wel bezwaarlijk, doch het eigenbe lang moet wel eens plaats maken voor het algemeen belang. Deze streek eigent zich voor groentencultuur en nu mag die cultuur op 't oogenbllk in den put zit ten, dat kan anders worden en dan zal een sluis ge- wenscht zijn. Nu wordt de pap ons geboden en er kan een tijd komen, dat we wel honger hebben. Spr. meent dat we deze goede gelegenheid moeten accepteeren. Hoe veel de kosten meer zullen worden dan f 4500 is niet bekend, maar het gaat over 700 bunders en als nu een leening wordt gesloten over misschien 30 jaren, zullen de kosten toch niet zoo bijzonder drukken. Het is waar dat het transport veel met auto's plaats vindt, maar voor dit bedrijf is watervervoer toch niet te missen. De heer H. Over zegt dat de lasten al hoog genoeg zy'n. Moeten ze nu nog hooger? de kosten kunnen wel f 10.000 worden. De heer H. Wit erkent dat het eigenbelang wel eens prijs gegeven moet worden voor het algemeen belang. Maar spr. ziet niet in dat het algemeen belang geschaad wordt, indien de sluis 150 meter westwaarts komt. Voor het algemeen belang is dat hetzelfde, voor spr. echter niet. De Voorzitter zegt dat als de sluis 150 meter dichter bij de ringvaart komt. de kosten hooger zullen worden. De heer Jb. Wit zegt dat de kosten wel f 20.000 a f 30.000 kunnen bedragen, voor de polder een beetje be vaarbaar wordt, en dan zal de polder er nog niet heele- maal mee gebaat zijn. Ook spr. wijst op het autovervoer, op de jammerkreten die we tegenwoordig hooren. We z{jn allemaal blij dat de lasten nu met een paar gulden worden verlaagd. Applaus. De heer Vlaming zal nooit zijn stem aan dit plan ge ven. Het autoverkeer rijdt het water weg. We moeten luisteren naar de broodvechters. De Secretaris zegt dat hij tevens ingeland is en daar om ook wel iets over deze kwestie wil zeggen. De be zwaren, die de heer H. Wit naar voren heeft gebracht, zijn steekhoudend, diens heele bedrijf wordt geruïneerd en met recht en reden mag deze dan ook er voor ijveren dat de sluis niet bij de brug komt. Het voordeel dat de sluis daar wel komt, is dat de bedijking korter zal wor den. Spr. zal er niet zoö^voo.r ijveren dat de sluis er komt, maar hij wil toch speciaal den grootgrondbezit ters iets in overweging geven De klein grondbezitters zijn 't meest met de sluis gebaat; de groot-grondbezitters minder, terwijl zü 't mees er aan zullen mqeten betalen Wat de toekomst ons zal brengen weten we niet. Het ls mogelijk dat we den toestand weer krijgen dat men op 2 bunder land zijn brood weer kan verdienen. Met die mogelijkheid moeten we rekening houden en er dan aan denken, dat we thans voor een geschikten prijs een sluis kunnen krijgen. Daarna kunnen de ingelanden zelf be sluiten of langzamerhand het vaarwater in orde gemaakt zal worden. En als we deze gelegenheid niet aangrijpen, dan wil spr. er op wijzen, dat we weldra zullen hebben het nieuwe algemeen reglement voor de waterschappen. Dit zal voor onz en polder van ingrijpenden aard zijn, want dan zal het meervoudig stemrecht plaats maken voor het enkelvoudig stemrecht en daardoor den toe stand in onzen polder in een handomdraaien veranderen. De klein-grondbeziters zullen dan domineeren boven de groot-grondbezitters en het zou spr. spijten wanneer de klein-grondbezitters dan over een paar jaar heengingen om ten koste van misschien f 10.000 of f 20.000 trachten te verkrijgen, wat we nu voor zoovéél minder kunnen krijgen. Spr. hoopt dat de ingelanden die mogelijkheid in overweging zullen nemen. Applaus. De heer Vlaming zegt, dat als dit in de lucht zit, het toch komt De heer Burger heeft straks hooren spreken over broodvechters, maar als men met die broodvechters reke ning wil houden, dan moet de sluis er komen. Spr. wijst er op dat het vervoer te water 20 cent per 100 Kg. kost, per auto als de kool aan den weg is gebracht, 30 cent, dat scheelt dus f 10 op een spoorwagon kool. De heer D. Wijnker Jr. berekent ook dat de door hem geleverde kool aan autovervoer f 6 heeft gekost en als er een sluis^was geweest f 1. Spr. zou dan dien dag f 5 verdiend hebben. De heer Jb. Wit merkt op dat sluisgeld en vertering wordt vergeten. De heer Bakker, wethouder, vraagt zich af, of wan neer de sluis werd afgestemd, de gelden die de provincie beschikbaar wil stellen, en die op f 20.000 geschat kun nen worden, wel productief gemaakt zullen worden als er een paar bruggen achter Zijdewind komen. Spr. zou het verschrikkelijk vinden als deze mooie gave van de provincie niet benut werd. De heer C. de Boer zou willen dat het bestuur nog eens overleg pleegde met het Prov. bestuur en trachtte de f 4500 verminderd of geheel weg te krijgen. De Voorzitter verwacht niet dat de f 4500 geheel zul len vervallen, misschien zou het bedrag verminderd kunnen worden. De heer Vlaming wil maar gaan stemmen. De heer Jn. Droog merkt op dat we moeten denken aan onze nazaten, we zijn kleine menschen en dienen vooruitstrevend te blijven. Voor ons bedrijf prefereeren we vaarwater. De verbetering van het vaarwater komt vanzelf wel. dat kunnen we zelf wel doen. De heer Jb. Wit herinnert er aan hoe tot een boer te ttensbroek de opmerking was gemaakt, dat van diens boerderij wel 1015 tulndersbedrijven gemaakt konden worden. Maar nu roepen die tuindertjes allemaal om steun. Een stem: Maar dat doen de koeboeren ook. die vra gen millïoenen steun. De Voorzitter zegt dat we den toestand niet zoo don ker moeten inzien. De provincie heeft de kosten uit zichzelf reeds verlaagd. Als het bestuur nu eens mach tiging krijgt over verlaging van kosten te praten? De heer Vlaming zegt dat als de sluis inderdaad noo dig is, dan moet niet op de kosten worden gelet, al zouden de kosten dan f 50.000 bedragen. De heer J. Droog: We moeten eerst beginnen voor we betalen. We moeten met den tijd meegaan. De heer Vlaming zegt dat juist te doen. Vorig maal heeft hij voor het sluisplan gestemd, maar nu in dezen tijd en met dit autovervoer is hij er tegen. De Voorzitter wil tot stemming overgaan. De heer Bakker, wethouder, wil eerst probeeren de sluis voor niemendal te krijgen. De tegenstanders zullen tooh hun bezwaren niet handhaven als de sluis heelemaal t<* geef wordt De Secretaris denkt dat de provincie wel f 15000 schenkt, en het zou toch de reinste onzin zijn. om te zeggen dat we die niet willen hebben. Probeer desnoods om de kosten verminderd te krijgen. De tuinder dient te gevoelen voor den veeboer en de veeboer voor den tuinder, we moeten één gemeenschap vormen. Twee jaar geleden moest het plan f 45000 kosten, en nu zou men er tegen zijn, terwijl de kosten f 4500 bedragen. Do heer Bakker Jr., niet-stemgerechtigd, wil een vraag stellen, doch hem wordt door den Voorzitter medege deeld, dat hij mag luisteren, doch niet meepraten. De heer Bakker Jr. dankt dan voor de uitnoodiging, de Voorzitter had de uinoodiging dan wel mogen hou den. De heer Ligthart wijst er op dat het niet bij die f 4500 blijft. De polder zal ook de brug bij H. Wit moeten be talen, terwijl als de sluis er komt, zoo merkt de heer Steur op, we ook aan een woning voor den sluiswachter zullen vervallen. De heer Ligthart vreest dat de bijkomende kosten hoog zullen worden. De Voorzitter zegt dat we de boel niet direct behoeven te gebruiken, doch de heer Ligthart acht dat voor de menschen noodzakelijk, want als er een sluis komt, komt er geen brug aan den anderen kant van Zijdewind. De beer Zuurbier stelt voor het punt aan te hou den en v II dat het Bestuur nader overleg pleegt met de provincie en dan in de volgende vergadering ook met een raming komt van de bijkomende kosten. De Secretaris zegt dat het onmogelijk geacht dient te worden dat brug en sluis aan elkaar komen. Spr. zou nu willen dat aan het bestuur machtiging werd gegeven te zorgen dat er een brug wordt gebouwd. Dat kost den polder niets. En voor de sluis zou dan een verdere bespreking dienen te worden gehouden. Als er dan geen sluis mocht komen, dan, is er in ieder geval een gat in den weg. De Voorzitter juicht deze oplossing toe. In de eerste plaats dus trachten de brug bij R. de Boer te krijgen. Heeft er dan over de sluis een bespreking plaats gehad, dan leunnen de ingelanden bij elkaar worden ge roepen. Dit wardt algemeen goedgevonden. De Voorzitter: En als de brug komt er geen sluis, zijn de menschen van Zijdewind dan geholpen met een tweede brug? De Secretaris oordeelt dat je met een brug te wei nig bereikt. Bij de rondvraag verzoekt de heer Nagelhout oip in de volgende vergadering dan ook een raming van kosten van de bijkomende kosten over te leggen. De Voorzitter zegt dat het Bestuur zijn best zal doen. Spr. vraagt of het niet gewenscht is, om als er geen sluis mocht komen, dan te trachten een be drag van f 4000 a f 5000 van de provincie te krijgen. Dat bedrag zou dan voor later kunnen dienen. Niets op tegen oordeelt de vergadering. Hierna volgt sluiting. Een interessante wedstrijd onder leiding van den bekenden Technicus W. H. IDZERDA, In het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. Amateur-fotografen ider onze abonné's kunnen deelnemen aan een foto-wedstrijd, die zeer belangrijk belooft te worden en welke onder leiding staat van den bekenden technicus en publicist op liet gebied der fotographie, den heer W. H. Idzerda, oud-privaat docent aan de Delftsche Hoogeschool. Bijzonderheden over dezen wedstrijd worden gepu bliceerd in het nummer van het Geïllustreerd Zon dagsblad van 5 Juni. Exemplaren van dit blad zijn op aanvrage gratis beschikbaar bii onze administra tie. Deze wedstrijd staat bovendien open voor alle ama teur-fotografen,dus ook voor niet-abonné's. Touristen door een sneeuwstorm overval len. Een van hen voor de oogen van zijn metgezellen naar beneden gestort V.D. verneemt uit. Munchen: In het Karwendelgebergte zijn Zondag vijf toeristen uit Munchen door een sneeuwstorm overvallen, zoo dat zij niet meer tijdig naar beneden konden komen. Tegen tieft uur 's avonds stortte de leider van het groepje, de 34-jarige boekhouder Hans Steinmetz voor de oogen van zijn metgezellen naar beneden. Tot nog toe heeft men den ongelukkige niet gevonden en men heeft de hoop, hem nog levend te kunnen red den, opgegeven. De overige vier toeristen werden la ter gered, doch een hunner moest met bevroren han den en voeten in het ziekenhuis te Scharnitz worden opgenomen. Een lengte van 25.000 meter. De groote tunnel tusschen Atam en Mishima na dert, naar de Missiën van Scheut meedeelen, baar vol tooiing. Door deze tunnel wordt de reis TokioOsa- ka meer dan een uur verkort. De tunnel .die bijna 30 millioen gulden kost, strekt zich 300 voet onder de bergen uit. De aanleg was buitengewoon gevaar lijk. wegens de talrijke rotswanden, die men moest laten springen en wegens de vele onderaarclsche stroomen, die afgedamd moesten worden en telkens de werken weer verwoesten. Bovendien is de streek zeer rijk aan warme bronnen. Nog 2300 voet moet worden uitgegeraven, waarvoor vermoedelijk een jaar noodig zal hebben. Wanneer de tunnel gereed is, zal zij een lengte hebben van 25.000 meter. Vaak hebben doodelijke ongelukken plaats gehad, vooral omdat talrijke aardschokken het gevaar voor aardstortingen verhoogen. BESCHADIGDE BANKBILJETTEN VOOR DE UITGIFTE INGEPALMD. Noorsch directeur gearresteerd, V.D. verneemt uit Oslo: Gister is de directeur van de bankbiljettendruk- kerij gearresteerd, onder beschuldiging, zich 5 en 10 kronenbiljetten, die bij het drukken beschadigd wa ren en aan de circulalie moesten worden ontrokken, te hebben' toegeëigend cn uitgegeven. Reeds 30 jaren is de directeur in deze drukkerij werkzaam. Hij verklaarde slechts in tolaal voor ongeveer 4000 kronen aan beschadigde bankbiljetten te hebben uit gegeven. JAPANSS LAATSTE ..OORLOGSSOLDAAT" UIT SHANGHAI. Er blijven nog slechts „vredessoidaten". Reuter seint uit Shanghai: Wanneer hedenmiddag het laatste transport landings troepen. generaal Lyeda inbegrepen, zal zijn vertrok ken, zal er geen enkele Japansche soldaat in Shang hai zijn overgebleven. Honderd man van de militaire politie met het garnizoen Japansche zeesoldaten, wel ke in tijd van vrede de bezetting vormen, zullen slechts te Shanghai achterblijven, Barometerstand op Woensdagmorgen 9 uur: 759 al Vooruitzichten: kans op regen. Temperatuur: 56 gr. F. is 13 gr. C. HOOGZIJDE E 103. SCHAC GedipL Opticien. Gedipl. Drot BRILLEN, uitsluitend le kwaliteit MONTUREN en GLAZEN VELDKIJKERS. - PRISMAKIJKERS FOTOTOESTELLEN. - Alle soorten FILMS. Ontwikkel- en Afdrukinrichting. Gratis onderri UIT ONZE 00 Ernstig auto-ongeluk bij Porrong in O.-Ja i gei dei Vijf personen gewo ^'a Ga Anefa seint uit Soerabaja: Nabij Porrong heeft een ongeluk plaats gehad de auto van kapitein-luitenant ter zee II. Ferwej wiens znon de automobiel bestuurde De vijf inzitt 8ev den werden uit den wagen geslingerd. Het dochta en de zoon van den heer Ferwerda kregen een h senschudding en werden overgebracht naar de C trale Burgerlijke Ziekeninrichtinc. De dochter luitenant ter zee eerste klasse J. J. van der lk 'dirt liep een gebroken been op cn werd met den heer I ner sen, die een bekkenfractuur had opgeloopen, het Darmo-ziekenhuis overgebracht. Volgens latere berichten, zijn bij dit auto-ongé kal gewond luitenants ter zee derde klasse Ferwerda E Zcgers Veeckens. mej. Ferwerda, mej. Van der li her en de heer Jansen. De mensch-aap. ten m Weer exemplaren op troffen. aai voo I Aneta seint uit Batavia: Nieuwe belangstelling is gewekt voor het vr stuk van den z.g. „orang Pandek" door berichten lmf uit Sumatra zijn ontvangen, en waarvan het v naamste afkomstig is van een mededeeling uil Sumatra Post van Medan, welke schrijft: „Wij ve men dat het bestuur bericht ontvangen heeft den Radja van Rokan volgens hetwelk in het Ro e.ls gebied een exemplaar van den vermaarden „o l,n? pendek" is aangetroffen, waarvan een vrouw jong is aangeschoten en gedood. Dc achtervolging de overige „orang pedeks" wordt voortgezet. wen fiek de fc in fi led' uith< HET NUT DER RADIO. met getoj leze ver li Een der Engelsche radiostations heeft Zondag merkwaardig S.O.S. bericht uitgezonden. Er was een apotheker te Liverpool een meisje gekomen kalkwater. Maar bij vergissing gaf men haar loodi taat, een fel vergif. Zoodra de vergissing in de theek bemerkt was. werd het geval omgeroepen werd de onbekend gebleven koopster van het i aangemaand de flesch met het gevaarlijke goedje <3< rug te brengen aan den dichtstbijzijnden politlepo* Iie leelt Tei beric met open. hebb- grom entré Crisi: voor busst 1 Centr gader Belhn loidin verier ontsU bond, looshi Na slrati •Wig, je b. VZ. i ie op ken c

Schager Courant | 1932 | | pagina 2