SchagerCourant Radioprogramma N ien »or l Tweede Blad. LANDELIJKE RUITERSPORT Schagi IN HET NOORDEN. and er. PROVINCIALE STATEN. e beker van koningin Hizabeth Ingezonden Stukken. PIJNLIJKE VERGISSING. Woensdag 75ste Jaargang. Juni 1932. No 9081 Alle correspondentie betrekking hebbende op deze pjbrlek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder. Kolhorn, TeL 25. :er U >dex, dappel ijzen, n pakk riool taling le ste< aanga >er, no. Officieele meldingen. lownt goed aan t Nadruk verboden AA WEDSTRIJDEN. Concours-Hippique te Opmeer, 6 Juni a.s. Sterrit naar MiddenBeemster, 3 Aug. a.s. Ind. wedstrijd voor Land. ruiters te Anna Paulowna pp 19 Juni a.s. DEMONSTRATIES. Anna Paulowna. 26 Juli a.s. Midden-Beemster, 3 Aug. as. PROGRAMMA'S. Opmeer, 6 Juni. Dr'. Pr. voor 4-tallen. Klasse B. (W.V. Pt. 85 A). Handicap Springconcours (W.V. Pt. 97); er zal op de oude wijze gekeurd worden (houding en zit) ook in Klasse L. Tally-Ho voor Land. ruiters (niet boven 18 jaar), gecretariaat: P. Komen, Waterkant, Spanbroek, Tel. 2. Anna Paulowna, 10 Juni: Ind. Dres. Pr. No. 6 (Voor Itleuwelingen die nog niet als zoodanig mededongen of werden geplaatst). Te rijden programma: zie Ruiter- rubriek Schager Courant van Woensdag 26 Mei. Keu ring 10 uur voorm. 2 a 3 ruiters per vereeniging. Geen Jnleggeld. Inschijvingen vóór 10 Juni a.s. Scretariaat Kolhorn. Tel. 25. Het secretariaat der nieuwe L. R. „Langendljk en Omstr." is gevestigd bij den heer P. Verburg, Dorps- itraat 90, Noordscharwoude. Op daartoe gedaan ver- soek is bovengenoemde L. R. aangenomen als lid der Ned. Fed. van Land. Rijvereenlglngen. 12S6EX. Dor f iage di n de UISM Juni L R. „West-Friesland" en „R.A.P." 1 «ronds 8 uur te Schagerbrug. L R. „Langendijk en Omstr.", 2 Juni a.s., 's avonds l uur. L.R. „Anna Paulowna", 5 Juni a.s., voorm. 11 uur. L.R. „West-Friesland" en „Texel", nam. 1.30 uur, lle Schagerbrug. L. R. „Noorderruiters", 7 Juni a.s. ,'s avonds 8 uur. N.B. Alle tijden zomertijd. Vm. Opheffing van den Polder de Reekerkoog onder Warmenhuizen. Stemgerechtigde ingelanden van den Greb- en den teeker oog-polder onder Warmenhuizen, hebben den latst, #*nsch te kennen gegeven, dat tot samenvoeging van leide polders wordt overgegaan. Ged. Staten juichen dit laarten. en stellen voor de Reekerkoog als afzonderlijk water chap op te heffen en de gronden op te nemen in den Irebpolder. Tegelijkertijd is een nieuw Bijzonder Regle ment ontworpen en wordt Voorgesteld het nieuwe Alge- fteen Waterschapsreglement ten aanzien van den ver- •Chagl jooten Grebpolder van kracht te verklaren. Tegen de ontwerp-besluiten, welke ter inzage hebben is geen enkel bezwaar ingediend. Verordening Wegenfonds. Op aandrang uit de Staten stellen Ged. Staten voor. n tegelijk met de begrooting van het Wegenfonds, bijv. Si Ml l**™. FEUILLETON COGOÖOÖOOÖÖOCXDÖOÖOOO öoaoöOöOöOQoaoaoöOöo (GeR er K, .angefl lur ge^ Naar het Engelsch FERGUS HUME. u, Susan Tollhurst sprong op het meisje toe en zwaaide to. dreigende vuist voor haar gezicht heen en weer. J».Wat durf jij van mij te zeggen, jij brutale, kleine beki it?" snerpte ze. „Ik wil je niet langer onder mijn dak Bil' bben, versta je; morgen aan den dag kun je ophoepe- ND, n en voor part kom je in de goot terecht, kwaje Tel. nftya die je bent." ■k wil niet eens in dat smerige, oude krot van je ven", tartte het meisje. ..Richard zal me in een heel tt mooier huis laten wonen, als ik met hem getrouwd nd: eg 8, Tt ode» nder ondef rfraerig!" hijgde de oude vrouw, buiten zichzelf van inde drift. „Mijn huisje Is kraakzindelijk, ondank- wicht, dat je bent moet jij me zooiets zeggen, voor wie ik als een moeder gezorgd heb! Ik wil je 'it meer zien. Morgen ga je mijn deur uit! En hij", priemde met een kwaardadige paraplui naar Gould, heeft geen cent en leeft op den zak van zijn neef. e» pWeet iedereen immers?" Ie; klonk een wereld van minachting in haar rauwe Ricky werd rood van ergernis. „Mijn eigen inkomen •groot genoeg om Rose te onderhouden," merkte hij Pk de hoogte op. WHdcn' S#"^&Se h.eeft Senoe£ om zichzelf te onderhouden," meng- eze jongedame zich doodleuk in het gesprek. „Ik 18 het geld van den ouden Tollhurst. tante Susan!" „Dat dat is 6en leugen, een gemeene leugen", siste lein gö oude vrouw, „ik krijg het, iedereen weet, dat hij het hij van idee veranderd." constateerde Rose op- .want hij heeft vandaag nog verteld dat hij het J vermaakt. Zijn testament ligt bij meneer Trill in K®wekt, voor het jaar 1933, de rekening over het jaar 1931 ter vaststelling aan te bieden, een regeling dus die ook bij de bedrijven bestaat. Het aandeel, dat uit de Rijksgelden in het provinciaal Wegenfonds wordt gestort, wordt uitsluitend bepaald door aftrek van de gelden, welke aan de onderhouds plichtigen (waaronder de provincie) worden uitgekeerd. Hiervoor is geen afzonderlijk Statenbesluit noodig. waar om Ged. Staten dan ook voorstellen dit voorschrift uit de verordening te schrappen. Stemrecht. Ged. Staten stellen voor om in de Bijzondere Regle menten van den Buitendijkschen Buitenvelderschen pol der en van den Zuidpolder bij Edam, het enkelvoudig stemrecht voor te schrijven, terwijl er nu nog meervou dig stemrecht bestaat. In geen van beide gevallen zijn hiertegen bezwaren naar voren gebracht. Tot laat in het jaar 1929 leefde men In de Vereen. Staten van Noord-Amerika in de vaste overtuiging, dat er van slechte tijden geen sprake meer zou zijn. Het gevaar van crisissen was bezworen, het tijdperk van al- tijd-durende voorspoed aangebroken. In hun eigen taal drukten onze blanke broeders in het Westen het aldus uit: Prosperity for ever. Voorspoed voor altvid. Te voren, dat erkenden zij, hadden ook zij hun upsand downs gehad, hun goede en slechte tijden. Het was een op- en neergang geweest, een golfbeweging, doch nu waren de rimpels gladgestreken en bleef de lijn der ont wikkeling in opwaartsche richting gaan. Wat die golven betreft, heette het: We have ironed them out Wij hebben ze glad gestreken! Niet onaardig is het om in dit verband een uitspraak van Hoover in herinnering te brengen, die in 1928 na zijn verkiezing tot president beweerde: „In de stabiliseering van handel en industrie is een goede vooruitgang te bespeuren. Ieder is zeker van zijn bestaan. De werkloosheid is aan 't verdwijnen. Wij zijn in Amerika dichter bij de overwinning der armoede, dan men ooit in de geschiedenis van een land was." Na deze trotsche, zelfverzekerde woorden heeft de ..zekerheid" van bestaan oogenschijnlijk nog één jaar geduurd en toen begon juist in Amerika, in God's own country, Gods eigen land, de crisis, welke ook thans nog de wereld telstterta. Van eenige wettelijke verzorging van de werkloozen is geen kwestie en de liefdadigheid schiet natuurlijk wanhopig tekort. Er heerscht de zwartste armoede en wie nog werk hebben, staan bloot aan de grofste uitbui ting: met een millioenenleger van werkloozen achter de hand kunnen de werkgevers de arbeidsvoorwaarden re gelen zooals zij willen. Ter illustratie nemen wij Iets over uit Het Volk. dat deze gegevens ontleende aan de te Weenen verschijnen de Arbeiterzeitung: Het leven van den arbeider in het- zuidoosten van den staat Kentucky, een mijngebied. mag eigenlijk den naam van leven niet meer dragen. Moord, plundering en hon gerdood zijn aan de orde van den dag... De strijd tuaschen armoede en rijkdom neemt steeds scherper vormen aan. Eind April heeft zich bij alle el lende, bij honger, splonnage en moord ook nog de op heffing van eenige grondwettelijke rechten gevoegd: de vrije meeningsuiting en het recht van vergaderen zijn den mijnwerkers ontnomen. Hun vakbond is genood zaakt zijn vergaderingen in het geheim te houden. De vekvereenigingsfunctionariseien wisselen wekelijks om de autoriteiten op een dwaalspoor te brengen. De loonen zijn schandelijk laag. In Pinevile. Kentucky, ver dienen die mijnwerkers, die het geluk hebben nog te mo gen werken, ongeveer 3 dollar 50 per dag, wanneer zij tenminste in staat zijn, toen ton kolen daags te delven wat als een redelijke hoeveelheid wordt beschouwd.Zij werken drie of vier dagen per week. Van deze 3.50 dol lar worden nog vijf cent voor carbid en 40 cent voor springstoffen afgetrokken. Het loon wordt den mijnwerker echter niet uitbetaald. Hij ontvangt bonnen, die hij tegen levensmiddelen en kleeren kan inwisselen. De prijzen zijn nog even hoog als in de dagen van welvaart. De mijneigenaars hebben verklaard, dat zij het verlies, door de lage kolenprijzen veroorzaakt, willen compenseeren door de winst op deze gedwongen nering... Op het oogenblik zijn de armenhuizen, evenals de ge vangenissen overvol. En steeds luider klinkt het op de hoeken der straten den voorbijgangers in de ooren:Ik heb in dagen niets gegeten; heeft u niet 'n kleinigheid voor mij?" En dat in Amerika, het paradijs voor den arbeider, dat nu het voorportaal van de hel schijnt te zijn. Behalve dan voor de stuk of wat millionnairs. wier rijkdom slechts mogelijk is door de ellende der duizen den en tienduizenden. Tarhaven. Is het niet zoo. Ricky?" „Ja," bevestigde Gould. „U ziet dus. waarde tante Su san", voegde hij er spottend bij, „dat we op mijn inko men en op wat Rose te wachten heeft, gerust kunnen trouwen „Ik ga morgen naar den ouden Tollhurst." verklaarde juffrouw Susan dreigend, terwijl ze de strijdlustige para plui met een nijdigen klik op de ongelijke straatkelen liet neerkomen. „Daar moet ik het mijne van hebben! Hij is mijn bloedeigen neef en heeft beloofd, dat ik het geld zou krijgen..." „Hij is mijn neef ook van moeders zijde" bracht Rose op treiterenden toon in het midden. ..En boven dien sta ik in zijn testament en u niet. Daar komt het toch maar op aan... En u hoeft niet bang te zijn, dat ik u nog langer tot last zal wezen... ik ga morgen weg." „Je gaat vanavond nog. ondankbaar schepsel!" Rose liet een plagerig, kirrend lachje hooren. „Ik ga nu naar huis om op mijn gemak te pakken." kondigde ze aan; „ik neem mijn avondeten net als al tijd en dan ga ik naar bed. Morgen vertrek ik. en als u probeert me vanavond nog weg te jagen, tante Susan, steek Ik den boel in brand! Tot morgen, Ricky; dan praten we meteen verder over onze huwelijksplannen." De bedreiging met brandstichting werd even bedaard geuit als de afscheidsgroet aan Richard Gould en een oogenblik later had de duisternis het meisje opgenomen. Juffrouw Tollhurst bleef als aan den grond genageld staan en Richard maakte zich erg bezorgd over Rose; hij was er niet gerust op. dat de forsohe. hardhandige doldriftige vrouw haar woede niet zou koelen op het teergebouwde meisje, zoodra ze met haar alleen was. Maar de eerste woorden, die juffrouw Susan sprak, toen ze eindelijk de spraak teruggevonden had. deden hem de situatie meer optimistisch beschouwen. „Dat meisje is niet goed bij haar hoofd." stamelde ze met een stem. die schor klonk van zenuwachtigheid. „Niet van den kant van de Tollhurst's maar van de Carr's. Haar vader had een zuster, die in een krank zinnigengesticht gestorven is. Het is niet de eerste maal. dat ze dreigt het huis in brand te steken. U ben niet goed wijs, als u met haar trouwt, meneer Gould." „Dat is een man meestal, wanneer hij verliefd is." ver klaarde Richard filozofisch. „Maar ik houd te veel van Rose, om haar met Thomas te laten trouwen." „Dan mag Thomas van geluk spreken." was het wei nig complimenteuse antwoord. ,,Hij is veel te goed voor zoo'n razende idioot! Ik ga nu maar naar huis." voegde ze er aa n toe en maakte aanstalten om den weg te rug te keeren, dien ze gekomen was. Mijnheer de Redacteur, Wilt u me s.v.pl. nog eenige plaatsruimte afstaan, bij voorbaat mijn dank. In uw blad van 28 Mei j.1. is zoo'n voortreffelijk inge zonden stuk geplaatst, en hoewel de schrijver z'n naam in 't duister houdt, (wat we van dat soort juist verwach ten kunnen) wil ik toch even iets zeggen. Het stuk heeft 17 dagen gebakken en hoewel 't stinkt van branderigheid is 't toch niet goed gaar. Geachte schrijver, je laat je leelijk in je kaart kijken en ik dank je voor je attentie. Je spot raakt me niet, m'n villa is mij mooi genoeg, m'n reclamebord zou bij iemand van jou stand niet passen dat geef ik graag toe. Mijn kleine electragebruik past precies bij m'n inkomen; de neringdoenden en zaken- menschen komen bij mij geen cent te kort, kan de ge achte schrijver dit ook zeggen? En dan wat mijn dankbaarheid aan den anderen villa bewoner betreft, al was ik dank verschuldigd, dan #neen ik dat je door iets te verzoeken nog niet zoo'n ondank baarheid begaat; of mag volgens de schrijver iemand die bijvoorbeeld eens een goede raad van iemand gehad heeft, z'n heele verdere leven nooit meer voor z'n recht op komen? Dat zou mij te bekrompen zijn en zulke dingen hooren bij de kerk. De kwestie met die zieke tante is al reeds in staat van ontbinding, maar toch voor inge wijden genoeg bekend dat van uitzetten nooit sprake be hoefde te zkn daar er een woning disponibel was. Dan komt 't stralende valsche üncht van de kerk. Ik ben haast in de kerk geboren. Ten eerst kan ik niet eens helpen datik geboren ben. en zeker ook niet dat het haast in de kerk gebeurd is. Dat ik de kerk den rug toegedraaid heb. dat is een meer ingewikkelde zaak. waar ik niet zoo gauw over uitgepraat zou zijn; als 't me de moeite waard was. De schrijver behoeft zich over mij geen zorgen te maken. Wat het verdere betreft, ver trouw ik op 't oordeel van de lezers die de gang van zaken hier gevolgd hebben en die nu toch direct alle geen kinderen zullen zijn. dat ze zullen begrijpen waar deze heer heenwil, met z'n watersnood en gratis logies in de kerk. De beesten die uit 't ondergeloopen gedeel te kwamen, kregen nog onderdak bü anderen, zou deze Christelijke schrijver soms gewild hebben, dat de men- schen, die door Gods wil zoo getroffen werden soms onder de bloote hemel hadden moeten vertoeven? Ga heen en verbeter je, anders zul je 't koninkrijk Gods niet ingaan. Wat de verdere beschrijving van het ingezonden stuk aangaat, zou ik misschien meer van zeggen als de per soon z'n naam er onder gezet had. ik vecht niet graag tegen een onzichtbare. Alleen zou ik nog iets over onzen Burgemeester wil len zeggen en wel dit: 't was te wenschen dat onze raadsleden zoo flink en krachtig voor hun principes op- kyamen, als onze burgemeester dat doet, want 't is he laas de eenige figuur in het heele gemeentebestuur die weet wat hij wil en klaar weet te krijgen wat hij denkt dat goed ls. En als er nu iets aangenomen of verworpen wordt waar 80 pet. van de ingezetenen niet blij mee zijn, dan mogen wij dit den burgemeester niet wijten, dan is dit de sohuld van de raadsleden. Dat zijn de mannen die door hun stem te geven of te onthouden de belangen van de Ingezetenen hebben te behartigen, en dat gaat vaak heel zielig. En ik zou meenen dat onze burgemeester ook liever flinke en optredende mannen om zich heen zag, dan al die, ja- en amenzeggers en vaak nog pluim strijkers bovendien. Neen, geachte schrijver, als jij uit mijn ingezonden stukken gelezen hebt dat ik den bur gemeester graag weg zou willen hebben, dan heb jij heel slecht gelezen. Wij hebben vooral in dezen tijd man nen noodig die weten wat ze willen, zulke mannen als jouw persoon, die een vuile-familie-wasoh in de courant zou willen behandelen, kunnen we beter missen. Ik wil tenslotte den schrijver nog den raad geven: als je nog eens plan hebt te schrijven in denzelfden trant, zou je dan niet beter in een blad, waar jij en je kor nuiten op geabonneerd bent, kunnen schrijven. Dan kun nen jullie in de kerk als 11e nieuwe hoeden en japonnen voldoende bekeken zijn nog eens flink gichelen om de leuke grap. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend. B. Bakker-van Rozelaar. EWIJCKSLUIS. 30 Mei. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje in uw blad, waarvoor mijn dank. Naar aanleiding van een ingezonden stuk in uw blad van j.1. Zaterdag 28 Mei, waar boven staat; Van licht en Duisternis gesproken. Veel onzin zal ik overslaan, dit is mij te laag-bij-den-grond, te kinderachtig om te be antwoorden. De zaak waar het om gaat, wil ik even aan snijden. De Inzender schrijft: We leven in een crisistijd. Juist. Het licht is duur. Veel te duur. Waar haalt u dat van daan? Heeft u daar bewijzen voor? Verstrek e mij dan s.v.pl. Aan je flauwe praatjes hebben wij niets, bewijzen dus. Ik kan mij dan ook niet begrijpen, dat u zulke mis selijke woorden tegenover juffrouw B. van Rozelaar durft neer te schrijven. Het streven van haar en van de vereeniging Plaatselijk Belang, is te trachten goedkoo- per licht te verkrijgen. En als u daar ook voor of tegen „Dus u houdt vannacht Rose nog hij u?" informeerde de jongeman en weer stelde juffrouw Susan's bescheid hem gerust. „Dat zal wel dienen, want ik heb geen lust een mes naar mijn hoofd te krijgen of mijn hebben en houden te laten platbranden." Het was duidelijk, dat het dreigement van haar onbe rekenbaar nichtje de oude vrouw duchtig geintimideerd had. ..Maar morgen gaat ze er uit. daar helpt geen lie- ve-moederen aan. Ze kan een paar shilling krijgen, want ik zou het niet op mijn geweten willen hebben mijn zusters kind als een bedelaresde straat op te jagen. Ze moet maar zien een betrekking als dienstmeisje te vin den of met u trouwen. Het zal een heele opluohting we zen. als ze weg is. Maar wat dat geld van den ouden mail betreft, daar zou ik niet te veel op rekenen, me neer Gould", voegde ze er giftig aan toe, „Dat is voor mij en daar komt niemand anders met zijn handen aan!" Ze beende weg en was weldra in de donkere laan uit het gezicht verdwenen. Het was inmiddels vrij laat geworden en Richard begon honger te krijgen. Met looden schoenen wandelde hij naar de Hall; hij voorzag een allesbehalve prettige stemming aan tafel, want zijn neef zou ongetwijfeld het zijne te zeggen hebben over de gebeurtenissen van den afgeloopen middag. Toen hij dan ook langs „Het Ver gulde Hert" kwam en kolonel Baxter in de gelagkamer bij het buffet zag staan, zich te goed doende aan een kleine hartversterking, flitste het hem door den geest, dat deze opgewekte avonturier heel wat prettiger ge zelschap zou zijn, die de vertoornde Lionel Fanshaw. Hij zou met hem dineeren en daarna een vriendschap pelijk spelletje kaart met hem kunnen spelen; dat was een aangename manier om den langen, saaien avond door te komen. ,.U hier. kolonel?" begroette hij Anita's vader opge wekt. Toen zich herinnerend, wat hij dien middag van het gesprek tusschen vader en dochter had opgevangen, vischte hij brutaalweg: „Ik had gedacht, dat u wel op ,de Olmen" zou dineeren. Uw dochter..." „Zij heeft mij ook gevraagd met haar mee te gaan," loog Baxter vrijmoedig. „Maar omdat ik de familie ab soluut niet ken. vond ik het vrijer hier mijn tenten maar op te slaan. Dat is voor haar, in haar positie als gouvernante, ook veel aangenamer. Ze komt om negen uur bij mij, ze moest hier toch zijn om een zieke dochter van den waard op te zoeken, zooals ze vertelde." Gould knikte. Hij deed. alsof hij het verhaal van den braven kolonel woordelijk geloofde, ofschoon hij een is, .d.I natuurlijk uw zaak. Er Is nog niemand in het gemeentebestuur, die zeker weet wat en hoe het tarief voor Anna Paulowna is. En waar u schrijft: Smit ging tenslotte den burgemeester nog een pluimpje geven; dat heeft Smit gedaan en ik heb daar het volste recht voor. Wat gevraagd is in verband te geraken tot goedkooper lioht is door Voorzitter geheel toegezegd. Er zal een onderzoek plaats hebben door den adviseur van de ver een. van Ned. Gemeenten. En wanneer dan blijkt dat het P.E.N. goedkooper is dan was door den geheelen raad besloten het bedrijf over te doen. Het is geen zaak om zoo maar in een half uur te verkoopen. Misschien zou dan later kunnen blijken, dat de gemeente een reuze misstap had begaan. Misstappen zijn er al genoeg ge daan door uw afgevaardigde, en daar bedanken we voor. De raad is dus nog niet uitgepraat, zooals u beweert. Beter zal het zijn, als u uitgepraat is. Wanneer u geen andere praat heeft, dan zulke onzin, is zwijgen voor u goud waard Hoogachtend, C. SMIT. DONDERDAG 2 JUNI. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solis tenconcert 11.00 Curus knippen van kinderkleeding; 11.30 Voortzetting solistenconcert; 12.00 Tijdsein; 12.01 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; Intermezzo draai- orgelmuziek; 2.15 Dr. J. A. van der Stap: „Hoe kun nen wij slecht etende kinderen weer aan het eten krijgen?" 2.45 Verzorging zender; 3.00 Gramofoonmu ziek; 4.00 Ziekenuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk, 5.00 Radiokinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 Or kest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hol lander; 7.00 Pianoduetten en zang; 7.30 Mr. P. J. Oud: „Onze lager-onderwijs-wetgeving"; 8.00 Tijdsein; 8.01 Radio-tooneel: Opvoering van „Eén-twee-drie", spel in één bedrijf door Franz Molnar; 9.00 Willem Vogt: „Opstaan niet vereischt"; 9.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Tweede gedeelte van het Concert, door het Concertgebouworkest o.l.v. Edu- ard van Beinum; 10.30 Vaz Dias; daarna Kovacs Lajos en zijn Orkest; 12.00 Tijdsein en Sluitin. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Korte Zie- kendienst; 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O.:: 11.00 Gra mofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Po litieberichten; 12.15 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen, N.CJR.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 Cursus handenarbeid; 5.45 Piano recital; 6.45 Cursus knippen en stofversieren7.00 Le zing; 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Het Apeldoornsche Christelijk Mannenkoor. So list: Jac. Ph. Caro; 9.00 Dr. K. G. Schoep: „De tuber culose als maatschappelijk vraagstuk"; 9.30 Vervolg Concert; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonplaten. BRUSSEL (509 M.) I.00 Gramofoonmuziek; 5.20 Symphonisch Orkest; 8.20 Radio-orkest; 9.20 Idem, populair programma. KALUNDBORG (1153 M.) 12.20 Strijkorkest; 7.50 Uitzending uit de Tivoli-concert- zaal; 11.05 Vervolg concert; 11.50 Dansmuziek, BERLIJN (419 M.) 6.50 Populair concert; 8.20 Concert; 9.20 Programma van Londen-Regional; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) II.50 Harmonieconcert; 6.15 Gevarieerd programma; 7.40 Populair concert; 11.20 Idem. KöNIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.50 Concert, LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Middagconcert; 2.50 Gra mofoonmuziek; 5.20 Vesperconcert; 10.40 Concert; 11.35 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert door het Studio-orkest 1.20 Concert; 4.25 Dansorkest; 10.20 Concert door de Radio-zangers; 11.05 Dansorkest. PARIJS-EEFFEL (1446 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Radio-tooneel; 9.50 Gra mofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 8.35 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 9.05 Concert; 10.50 Idem. WEENEN (517 M.) 8.00 Jazzmuziek; 9.30 Opera-fragmenten; 10.50 Concert WARSCHAU (1411 M.) 5.50 Solistenconcert; 8.35 Populair concert; 10.50 Dan^ muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.20 Concert; 10.05 Dansmuziek. somber vermoeden had. dat er achter Baxter's aanwezig heid in de herberg wel wat anders zat dan dit avon tuurlijk heerschap zoo kwasi-openhartig en op dood- natuurlijken toon opdisohte. Maar het was tenslotte zijn zaak niet; het was hem om prettig gezelschap en tijdpasseering te doen en dat zou hij hier ongetwijfeld vinden. „Ik blijf hier ook dineeren," deelde hij mede. „Mijn neef, waarmee u vanmiddag kennis hebt gemaakt,' ia niet zoo'n bijzonder amusant heerschap en daarom heb ik niet heel veel zin naar huis te gaan. Wat dacht u ervan om samen te dineeren en naderhand een spel letje te doen? Dan kan ik toch nog revanche nemen." „Een schitterend idee!" prees Baxter enthousiast. „Ik had niet durven hopen, dat ik in dit verlaten oord den avond nog zoo aangenaam zou doorbrengen. Hebt u kaarten?" „Daar kan de waard ons wel aan helpen, denk ik." Richard's veronderstelling bleek juist en kort daarop zaten ze tezamen aan een sober, maar goed-toebereid maal. Ondanks het levendige tafelgesprek was het dui delijk. dat de beide mannen elkaar met zeker wantrou wen bejegenden; ze schenen bij intuitie te voelen, dat ze in aard, aanleg en levenspraktijk in vele opzichten over eenkwamen. al was Ricky dan lang niet zoo laag ge zonken als Anita's vader. „Ik begrijp eigenlijk niet, dat u uw dochter gouver nante hebt laten worden", merkte de jongeman op een gegeven moment behoedzaam op. Baxter leunde terug in zijn stoel en keek zijn tafel genoot donker aan; hij hield niet van een dergelijke on bescheiden inmenging in zijn particuliere aangelegen heden. Maar daar hij zioh voorgenomen had Gould bij het spel van eenige ponden te ontlasten, beheerschte hij zich; de kunst van veinzen verstond hij uitstekend! Hij wenschte geen ontijdig einde aan hun samenzijn te maken en antwoordde met een rustigen glimlach: „Het is haar eigen verkiezing. Ik ga naar Guatamala terug en mijn dochter voelt er niets voor om in dat nogal- rutnoerige stukje wereld te wonen. Daarom heeft ze aan juffrouw Genwin, bij wie ze op kostschool is geweest, en die haar bijzonder graag mag lijden, gevraagd haar een betrekking in een beschaafde familie te bezorgen. En ik krijg den indruk, dat ze zioh bij Dr. Dawson en zijn tante volkomen op haar plaats voelt; ik geloof niet, dat ik haar in betere hoede zou kunnen achterlaten." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5